ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 12 Dec - 23:03

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:

meanwhile: https://mobile.twitter.com/PrisonPlanet/status/1328872375404949504

???

Ovo je dokaz za sto,  tocno? Ne razumijem.

Ti doista mislis da je ova snimka, ocito nastala kao namjerna provokacija zbog opetovanog zabadanja nosina u zenska medjunozja onih kojih se to najmanje dotice, reprezentacija svih onih koji smatraju da pravo na pobacaj spada posve opravdano u zenska reproduktivna prava?!

Znaci, poput retarda cupkamo radosno prema nekoj ordinaciji jer smo se zaboravile zastititi na vrijeme kad smo, boze pomozi, pozeljele iskusiti seks prije braka.. :)

dokaz za nonšalanciju i koliko se abortus normalizirao, a po statistici obavljenih abortusa to je očito postalo normalno, a smatram da nije nesto noemalno, širenje argumenta na pliskavice i vanzemaljce je lijepa ekstenzija ali ne odgovara na ljudski problem odnosa prema životu svoje vrste.. i ako netko smatra da je ljudski život svet ne znaci automatski da mrzi pliskavice i dupine i rado ih jede, isto tako mnogi vegani/vegetarijanci mi se ne cine izlijecenim od ljudske prirode da namecu svoj pogled na svijet..

ja svoj stav nikom ne namecem, ali mi je malo jadno koliko vam smeta riječ: sveto, i koliko ne date dirati u pitanje abortusa, iako je ocito da to nije samo žensko pitanje, već i oca i najvažnije od svega - nerođenog djeteta..  žensko međunožje me tu uopće ne zanima, već mi smeta redukcija i zagrađivanje tog problema..

no svakom njegovo, ne mislim stalno o ovome pričati, ta vječna pitanja su mi dosadna..  i stajališta su očito nepromjenjiva..

foetus is latin for offspring..


Kic, sto tebe zapravo ceska u citavoj ovoj prici oko abortusa i tudjem izboru? Ako zelis zasaditi vlastito sjeme, onda si fino utrosi vrijeme na pronalazenje partnerice i sretno vam bilo s pravljenjem bebice.

Jer sve ostalo je guranje tvoje nosine u nepoznata zenska medjunozja i odredjivanje sto bi one trebale ciniti, a ti si totalno, ali totalno nevazan u ovoj prici. O intimi i zasnivanju obitelji trebaju brinuti samo oni kojih se to neposredno tice, dakle zena i njen partner, iako zena ima posljednju rijec. Sve ostalo je samo izdrkavanje umisljene vaznosti. Sto ti u ovom slucaju jesi, umisljena samovaznost...

:)

nije to jedina tema, stalno pričamo o svačemu ovdje, samo ste se vi uhvatili toga jer vam smeta drugačiji stav izgleda..

nikom ništ ne određujem samo govorimo o principima i kako gledati na neke fenomene, a fenomen abortusa ne budi ništ afirmativno u meni.

hvala, ali ne mislim da žena treba imati zadnju već zajedno, i stvarno nisam umišljen ni samovažan, preskočit me lako.

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 12 Dec - 23:04

aben wrote:Ni baš nojjasnije;
je, skroz je jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 12 Dec - 23:06

kic wrote:
sol invictus

sunce nije sveto, tako je obično
i ja sam skroz običan naspram tebe i tvog latinskog ali u usporedbi s tobom sam božanstven.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 12 Dec - 23:13

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:

meanwhile: https://mobile.twitter.com/PrisonPlanet/status/1328872375404949504

???

Ovo je dokaz za sto,  tocno? Ne razumijem.

Ti doista mislis da je ova snimka, ocito nastala kao namjerna provokacija zbog opetovanog zabadanja nosina u zenska medjunozja onih kojih se to najmanje dotice, reprezentacija svih onih koji smatraju da pravo na pobacaj spada posve opravdano u zenska reproduktivna prava?!

Znaci, poput retarda cupkamo radosno prema nekoj ordinaciji jer smo se zaboravile zastititi na vrijeme kad smo, boze pomozi, pozeljele iskusiti seks prije braka.. :)

dokaz za nonšalanciju i koliko se abortus normalizirao, a po statistici obavljenih abortusa to je očito postalo normalno, a smatram da nije nesto noemalno, širenje argumenta na pliskavice i vanzemaljce je lijepa ekstenzija ali ne odgovara na ljudski problem odnosa prema životu svoje vrste.. i ako netko smatra da je ljudski život svet ne znaci automatski da mrzi pliskavice i dupine i rado ih jede, isto tako mnogi vegani/vegetarijanci mi se ne cine izlijecenim od ljudske prirode da namecu svoj pogled na svijet..

ja svoj stav nikom ne namecem, ali mi je malo jadno koliko vam smeta riječ: sveto, i koliko ne date dirati u pitanje abortusa, iako je ocito da to nije samo žensko pitanje, već i oca i najvažnije od svega - nerođenog djeteta..  žensko međunožje me tu uopće ne zanima, već mi smeta redukcija i zagrađivanje tog problema..

no svakom njegovo, ne mislim stalno o ovome pričati, ta vječna pitanja su mi dosadna..  i stajališta su očito nepromjenjiva..

foetus is latin for offspring..


Kic, sto tebe zapravo ceska u citavoj ovoj prici oko abortusa i tudjem izboru? Ako zelis zasaditi vlastito sjeme, onda si fino utrosi vrijeme na pronalazenje partnerice i sretno vam bilo s pravljenjem bebice.

Jer sve ostalo je guranje tvoje nosine u nepoznata zenska medjunozja i odredjivanje sto bi one trebale ciniti, a ti si totalno, ali totalno nevazan u ovoj prici. O intimi i zasnivanju obitelji trebaju brinuti samo oni kojih se to neposredno tice, dakle zena i njen partner, iako zena ima posljednju rijec. Sve ostalo je samo izdrkavanje umisljene vaznosti. Sto ti u ovom slucaju jesi, umisljena samovaznost...

:)

nije to jedina tema, stalno pričamo o svačemu ovdje, samo ste se vi uhvatili toga jer vam smeta drugačiji stav izgleda..

nikom ništ ne određujem samo govorimo o principima i kako gledati na neke fenomene, a fenomen abortusa ne budi ništ afirmativno u meni.

hvala, ali ne mislim da žena treba imati zadnju već zajedno, i stvarno nisam umišljen ni samovažan, preskočit me lako.


Pa ti si danas u pricu o ljudskoj posebnosti i visokointeligentnim sisavcima poput pliskavica nad kojima se u odredjenim podrucjima vrsi masakr, odjednom ubacio pricu o ubojstvima "nerodjene djece", kao da je pobacaj dopusten u svim razvojnim fazama ploda. :)

I guras nosinu ondje gdje nemas nikakve, ali nikakve relevantnosti. To je jasno kao suncan dan. :) Zena ima posljednju rijec, kao sto biste vi imali posljednju da ste nalik na morske konjice. Ali niste, hebiga. :) Pozderite se. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 12 Dec - 23:40

ne, cijela priča je počela od lika koji liči na Michael Moorea i koji na predavanju od Miltona Friedmana, potpuno izvan teme i nepotrebno, izjavljuje da je za pobačaj i da ne smatra život svetinjom inače, što sam samo komentirao kao nepotrebno..

ne žderem se, već mi je to tužno i pogrešno, ljudsko srce počinje kucati već u trećem tjednu razvoja, a do 10. tjedna se radi kod nas?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heart_development
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 0:30

violator wrote:
venus wrote:
violator wrote:





Nisam bas mislila na nase djelovanje u mikrookruzenju. Naravno da nasa djela imaju odjeke i pletu slozenu kauzalnu mrezu.. No sto ako, u takvom pletivu, netko i ne sluteci drzi cvorice koji njegovim/njezinim odlaskom raspletu tkivo stvarnosti i sve krene nizbrdo..

Usporedila bih to s leptirovim ucinkom, izrazom proizaslim iz price Raya Bradburyja "Zvuk grmljavine" (mislim da je i filmski adaptirana). Krajem 21. stoljeca bogatasi koriste usluge korporacije Time Safari. Odlaze u vrijeme dinosaura i ubijaju ih. Staze kojima ovi vremenski lovci mogu krociti oznacene su, kao i primjerci onih dinosaurusa pred izumiranjem. Ne smiju skretati sa staze, ne smiju ubijati primjerke za koje nemaju dozvolu, a koriste i antigravitacijske cizme da ne bi kojim slucajem nesto slomili svojim hodanjem.

Jedan od tih lovaca, jos uvijek amater, prestrasi se T-Rexa i pobjegne najkracim putem do vremenskog stroja (jasno, skrenuo je s oznacene staze). Nakon povratka u sadasnjost, zamjecuje mnoge promjene, ukljucujuci i klimu Zemlje, promjene koje su znatno pogorsale stvarnost. Istrazujuci sto se dogodilo, uocava ugazenog leptira na potplati cizama...


----

A tako se kaze... :) Budi zdrava, vesela i debela. Ovo "debela" odnosi se na "nikada ne iskusi glad". :)

----

Vezano uz tvoje misli o nitima kojima smo vezani uz voljene osobe :), ova me recenica posljednjih mjeseci, nekako, odrzava stabilnom.


“Those whom we love and lose are no longer where they were before. They are now wherever we are.”

St John Chrysostom


:x

Pa ako i drži čvoriće i raspletom se pokaže stvarnost, to znači da smo mi tu stvarnost spremni podnijeti. Jedino što ne bi trebali napraviti je poništavanje sebe (ego sije strah i sumnje, duša zna da je sve u redu). Dato nam je sve, i događaj i snaga. Jedan od dragulja koje sam dobila, bio je jednostavan savjet - misli pozitivno. Toga se držim, kad god krenem nizvodno niz spiralu, kažem si e nećeš, up, up i brzo se vraćam u balans.

Pogledala sam trailer, nije moj tip filma..

Ova zadnja rečenica je danas naprosto trebala biti ovdje napisana. :}

Vratim se na ovo...

Ako ostanem, nece biti dobro. :D Ne zbog tvojeg posta, naravno.


Laku noc. :)


Da, nešto je danas "divlje" u zraku;) 

Lknoć  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Sun 13 Dec - 1:46

Pozdrav Violator i ebenica. :)

Denk je oživio....
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 8:23

kic wrote:ne, cijela priča je počela od lika koji liči na Michael Moorea i koji na predavanju od Miltona Friedmana, potpuno izvan teme i nepotrebno, izjavljuje da je za pobačaj i da ne smatra život svetinjom inače, što sam samo komentirao kao nepotrebno..

ne žderem se, već mi je to tužno i pogrešno, ljudsko srce počinje kucati već u trećem tjednu razvoja, a do 10. tjedna se radi kod nas?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heart_development


Mislis, kao ovaj lik?

Denkverbot - Page 23 Img_2036

Na ostalo cu ti samo reci da si sladak tako sucutnog razmisljanja... Suza suzu sustize. Jer zene su monstrumi koji zatiru nasu vrstu.


Usput, bas me zanima koliko je vas koji drze ljudski zivot nepovredivim nosilo uopce maskicu prije propisivanja kazni. Eto, samo jedan mali detalj / djelce ocuvanja postojecih zivota. :)

Koliko vas je zapomagalo zbog mjera ocuvanja zivota jer... ekonomija? Koliko vas tvrdi kako ovaj virusic nije gori od prehladice?

Licemjeri najobicniji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 8:26

Ra wrote:Pozdrav Violator i ebenica. :)

Denk je oživio....

Nece to bas ici. Podsjetih se zasto me i nije bilo.


Pozdrav, Ra! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 8:37

venus wrote:
violator wrote:
venus wrote:
violator wrote:





Nisam bas mislila na nase djelovanje u mikrookruzenju. Naravno da nasa djela imaju odjeke i pletu slozenu kauzalnu mrezu.. No sto ako, u takvom pletivu, netko i ne sluteci drzi cvorice koji njegovim/njezinim odlaskom raspletu tkivo stvarnosti i sve krene nizbrdo..

Usporedila bih to s leptirovim ucinkom, izrazom proizaslim iz price Raya Bradburyja "Zvuk grmljavine" (mislim da je i filmski adaptirana). Krajem 21. stoljeca bogatasi koriste usluge korporacije Time Safari. Odlaze u vrijeme dinosaura i ubijaju ih. Staze kojima ovi vremenski lovci mogu krociti oznacene su, kao i primjerci onih dinosaurusa pred izumiranjem. Ne smiju skretati sa staze, ne smiju ubijati primjerke za koje nemaju dozvolu, a koriste i antigravitacijske cizme da ne bi kojim slucajem nesto slomili svojim hodanjem.

Jedan od tih lovaca, jos uvijek amater, prestrasi se T-Rexa i pobjegne najkracim putem do vremenskog stroja (jasno, skrenuo je s oznacene staze). Nakon povratka u sadasnjost, zamjecuje mnoge promjene, ukljucujuci i klimu Zemlje, promjene koje su znatno pogorsale stvarnost. Istrazujuci sto se dogodilo, uocava ugazenog leptira na potplati cizama...


----

A tako se kaze... :) Budi zdrava, vesela i debela. Ovo "debela" odnosi se na "nikada ne iskusi glad". :)

----

Vezano uz tvoje misli o nitima kojima smo vezani uz voljene osobe :), ova me recenica posljednjih mjeseci, nekako, odrzava stabilnom.


“Those whom we love and lose are no longer where they were before. They are now wherever we are.”

St John Chrysostom


:x

Pa ako i drži čvoriće i raspletom se pokaže stvarnost, to znači da smo mi tu stvarnost spremni podnijeti. Jedino što ne bi trebali napraviti je poništavanje sebe (ego sije strah i sumnje, duša zna da je sve u redu). Dato nam je sve, i događaj i snaga. Jedan od dragulja koje sam dobila, bio je jednostavan savjet - misli pozitivno. Toga se držim, kad god krenem nizvodno niz spiralu, kažem si e nećeš, up, up i brzo se vraćam u balans.

Pogledala sam trailer, nije moj tip filma..

Ova zadnja rečenica je danas naprosto trebala biti ovdje napisana. :}

Vratim se na ovo...

Ako ostanem, nece biti dobro. :D Ne zbog tvojeg posta, naravno.


Laku noc. :)


Da, nešto je danas "divlje" u zraku;) 

Lknoć  :x

Kad velis da ides nizvodno pa se gurnes prema gore, sto to znaci? Potisnes nelijepe misli i emocije? Ili se suocis s njima?

Nisam uvjerena kako "misliti pozitivno" uvijek predstavlja zdravu soluciju. Ako sam tuzna, tuzna sam. Ako osjecam bijes, zelim ga osjetiti do krajnjih granica i izbaciti ga iz sebe, npr.

Konacno, zasto odbacivati i tu nasu tamnu stranu? Sve nase bojazni jesu dijelovi nase licnosti koji pozivaju da ih se pogleda...

I ne svidja mi se sto places sama... Ako s drugima dijelis svoje najljepse dijelove, zasto im ne dopustas da budu uz tebe i kad nisi "up, up"?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 13 Dec - 9:00

violator wrote:
kic wrote:ne, cijela priča je počela od lika koji liči na Michael Moorea i koji na predavanju od Miltona Friedmana, potpuno izvan teme i nepotrebno, izjavljuje da je za pobačaj i da ne smatra život svetinjom inače, što sam samo komentirao kao nepotrebno..

ne žderem se, već mi je to tužno i pogrešno, ljudsko srce počinje kucati već u trećem tjednu razvoja, a do 10. tjedna se radi kod nas?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Heart_development


Mislis, kao ovaj lik?

Denkverbot - Page 23 Img_2036

Na ostalo cu ti samo reci da si sladak tako sucutnog razmisljanja... Suza suzu sustize. Jer zene su monstrumi koji zatiru nasu vrstu.


Usput, bas me zanima koliko je vas koji drze ljudski zivot nepovredivim nosilo uopce maskicu prije propisivanja kazni. Eto, samo jedan mali detalj / djelce ocuvanja postojecih zivota. :)

Koliko vas je zapomagalo zbog mjera ocuvanja zivota jer... ekonomija? Koliko vas tvrdi kako ovaj virusic nije gori od prehladice?

Licemjeri najobicniji.

ne, samo sam podsjetio što je bio početak rasprave.

maske očito nikog ne štite, na kutijama u kojim se prodaju to piše, svi koji su je nosili bi se svejedno zarazili ili bi zarazavali okolo, zaista ljudi i nose maske jer ne zele novcanu kaznu jee znanost je ove godine pokazala koliko je loša i koliko nema cilja i svrhu i koliko poslušnosti traži bez ikakvih dokaza..

ljudi svake godine umiru od gripe, a sad se ta statistika uopće ne puni, stvarno vas je lako obmanuti, dobro bar Šveđane nije..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 9:05

violator wrote:
venus wrote:
violator wrote:
venus wrote:
violator wrote:





Nisam bas mislila na nase djelovanje u mikrookruzenju. Naravno da nasa djela imaju odjeke i pletu slozenu kauzalnu mrezu.. No sto ako, u takvom pletivu, netko i ne sluteci drzi cvorice koji njegovim/njezinim odlaskom raspletu tkivo stvarnosti i sve krene nizbrdo..

Usporedila bih to s leptirovim ucinkom, izrazom proizaslim iz price Raya Bradburyja "Zvuk grmljavine" (mislim da je i filmski adaptirana). Krajem 21. stoljeca bogatasi koriste usluge korporacije Time Safari. Odlaze u vrijeme dinosaura i ubijaju ih. Staze kojima ovi vremenski lovci mogu krociti oznacene su, kao i primjerci onih dinosaurusa pred izumiranjem. Ne smiju skretati sa staze, ne smiju ubijati primjerke za koje nemaju dozvolu, a koriste i antigravitacijske cizme da ne bi kojim slucajem nesto slomili svojim hodanjem.

Jedan od tih lovaca, jos uvijek amater, prestrasi se T-Rexa i pobjegne najkracim putem do vremenskog stroja (jasno, skrenuo je s oznacene staze). Nakon povratka u sadasnjost, zamjecuje mnoge promjene, ukljucujuci i klimu Zemlje, promjene koje su znatno pogorsale stvarnost. Istrazujuci sto se dogodilo, uocava ugazenog leptira na potplati cizama...


----

A tako se kaze... :) Budi zdrava, vesela i debela. Ovo "debela" odnosi se na "nikada ne iskusi glad". :)

----

Vezano uz tvoje misli o nitima kojima smo vezani uz voljene osobe :), ova me recenica posljednjih mjeseci, nekako, odrzava stabilnom.


“Those whom we love and lose are no longer where they were before. They are now wherever we are.”

St John Chrysostom


:x

Pa ako i drži čvoriće i raspletom se pokaže stvarnost, to znači da smo mi tu stvarnost spremni podnijeti. Jedino što ne bi trebali napraviti je poništavanje sebe (ego sije strah i sumnje, duša zna da je sve u redu). Dato nam je sve, i događaj i snaga. Jedan od dragulja koje sam dobila, bio je jednostavan savjet - misli pozitivno. Toga se držim, kad god krenem nizvodno niz spiralu, kažem si e nećeš, up, up i brzo se vraćam u balans.

Pogledala sam trailer, nije moj tip filma..

Ova zadnja rečenica je danas naprosto trebala biti ovdje napisana. :}

Vratim se na ovo...

Ako ostanem, nece biti dobro. :D Ne zbog tvojeg posta, naravno.


Laku noc. :)


Da, nešto je danas "divlje" u zraku;) 

Lknoć  :x

Kad velis da ides nizvodno pa se gurnes prema gore, sto to znaci? Potisnes nelijepe misli i emocije? Ili se suocis s njima?

Nisam uvjerena kako "misliti pozitivno" uvijek predstavlja zdravu soluciju. Ako sam tuzna, tuzna sam. Ako osjecam bijes, zelim ga osjetiti do krajnjih granica i izbaciti ga iz sebe, npr.

Konacno, zasto odbacivati i tu nasu tamnu stranu? Sve nase bojazni jesu dijelovi nase licnosti koji pozivaju da ih se pogleda...

I ne svidja mi se sto places sama... Ako s drugima dijelis svoje najljepse dijelove, zasto im ne dopustas da budu uz tebe i kad nisi "up, up"?

Otkad me potiskivanje skupo koštalo, ne potiskujem. Suočim se s onim što je, kakvo je, bez imalo uljepšavanja. Znam da je ljutnja nemoć, bijes izdivljam čišćenjem stana ili sportom. Raščerupam sve do zadnje mrve i dođem do uzroka. Ne dopuštam samosažaljenje jer me ono vibracijski vuče niz emotivnu spiralu dolje u depresiju, ne dam to i ne želim to. Shvaćam da sam ja odgovorna za svoja iskustva, da ih privlačim iz nekog razloga, npr. dozvolim zlonamjernim ljudima da prijeđu moje granice, iako ih vidim kakvi su. Uvijek dođem do toga zašto sve je tako kako je. Isplačem se sama jer mislim da me netko vidi bojao bi se vjerovatno mog intenziteta. 
I ne plačem nikad ako je meni netko nanio nepravdu nego jer mi se obično zgadi zloća i okrutnost koju gledam oko sebe ili čitam o tome. Ponekad mi je ta ljudska razina okrutnosti i zla nezamisliva, nepodnošljiva, odvratna. 
Ukratko imam svoje načine i metode kako se iščistim, donesem zaključke i idem dalje, obogaćena za nove spoznaje. Radost i pozitiva mi puno pomažu u tome, veselim se životu, zalasku sunca, jutarnjoj kavi, dobrim ljudima, izazovima na poslu, učenju, lijepim trenucima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 13 Dec - 9:32


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 13 Dec - 9:46


https://www.liberal.hr/maske-kazne-mjere-stozer-covid-19-koronavirus-korona-440

Danas je do popodnevnih sati izvršeno 2.300 različitih nadzora. Izdano je dvadesetak usmenih upozorenja, tri prekršajna naloga i jedna kaznena prijava.

To su informacije o provedbi kontrole mjera koje je dao Damir Trut, zamjenik načelnika Nacionalnog stožera civilne zaštite u Dnevniku N1 televizije.

Iz tih podataka možemo lako doći do izračuna da se voodoo mjera pridržava 99 posto građana. Oni koji ih krše su totalno zanemariva manjina.

To smo mogli svi već i ranije sami zaključiti, kada dođete u trgovački centar ili uđete u javni prijevoz teško ćete vidjeti nekoga bez maske. Distanca se često ne poštuje, prvenstveno zbog maske jer ljudi s maskama misle da ih maske štite, ali distancu nitko ne kontrolira niti kažnjava. U fokusu ravnokoronaša je isključivo maska kao njihov glavni simbol vjere koja se mora poštivati. Na to su posebno osjetljivi.

Masku, dakle, nosimo praktički svi. Moramo. Ne možeš ući u trgovinu, banku, dom zdravlja, bolnicu - nigdje bez maske. Pa svejedno, svakodnevno slušamo od novinara, političara, samozvanih stručnjaka i njihovih poslušnika u komentarima kako su za sve krivi "neodgovorni pojedinci koji odbijaju nositi masku".

Sad je i Trut potvrdio da tih "neodgovornih pojedinaca" gotovo da nema. Otkud onda toliki rast zaraženih tijekom zadnja 3 mjeseca?

Želite li reći da onih 1% "neodgovornih" građana koji ne nose masku (mnogi od njih vjerojatno spadaju u kategoriju koja NE MORA nositi masku iz zdravstvenih razloga), da su oni krivi za toliki rast broja zaraženih i umrlih?

Teško je u to povjerovati. Stvarno morate biti jako čvrsti i fanatični vjernik da povjerujete kako je za sve kriv 1% građana. Je li moguće, evo samo da razmislimo o toj mogućnosti, da maske ne djeluju u suzbijanju virusa?

Pogledajmo stanje među EU državama u studenom, po broju umrlih na milijun stanovnika:


Klikni na sliku za uvećani pregled

Slovenija je uvela obavezu nošenja maski u javnom prijevozu i zatvorenim prostorima prije Hrvatske. A onda je otišla i korak dalje pa je početkom listopada uvela obavezu nošenja maski i na otvorenom, praktički svuda, i drakonske kazne. Je li upalilo? Baš i ne. Slovenija u studenom, uz najrigoroznije mjere u Europi, ima uvjerljivo najviše umrlih na milijun stanovnika.

A kako je u državama gdje maske nisu obavezne? Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:06

kic wrote: Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
ovako kao laik, kao totalni idiot za viruse i bakterije, rekao bih da je stvar u vlažnosti zraka, na sjeveru su zime suhe, na jugu nisu, vlažnost potiče razvoj virusa i bakterija, kukaca i ostalih sranja, zato mi imamo problema sa komarcima i kukcima engleska nema npr. pa možemo uzet primjer mrežica na prozorima i kako ih englezi nemaju a imaju manji postotak ugriza komaraca od nas koji smo po ljeti cijeli u mrežicama..isto tak imamo bolesti koje su specifične za zemlje za visokom stopom vlažnosti zraka(malarija i ostala sranja) dok recimo u hrvatskoj nemamo te bolesti pa bi se mogli zapitati: kako to??? kako to??? kako to???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:09

Ra wrote:Pozdrav Violator i ebenica. :)

Denk je oživio....
ti si malo bezobrazna, pozdravljaš obične smrtnike a božanstvima ni riječ ni djevicu kao žrtvu :/
kic bi sigurno guštao u jednoj neokaljanoj djevici, božanstva to vole.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:13

ebenica wrote:
kic wrote: Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
ovako kao laik, kao totalni idiot za viruse i bakterije, rekao bih da je stvar u vlažnosti zraka, na sjeveru su zime suhe, na jugu nisu, vlažnost potiče razvoj virusa i bakterija, kukaca i ostalih sranja, zato mi imamo problema sa komarcima i kukcima engleska nema npr. pa možemo uzet primjer mrežica na prozorima i kako ih englezi nemaju a imaju manji postotak ugriza komaraca od nas koji smo po ljeti cijeli u mrežicama..isto tak imamo bolesti koje su specifične za zemlje za visokom stopom vlažnosti zraka(malarija i ostala sranja) dok recimo u hrvatskoj nemamo te bolesti pa bi se mogli zapitati: kako to??? kako to??? kako to???


Ne treba smetnuti s uma i velicinu tih zemalja i broj stanovnistva. :D Finska ima vise sobova nego ljudi...

Svedska - 10.23 million (2019) // 450,295 km²

Finska - 5.518 million (2019) // 338,440 km²

Estonija - 1.325 million (2019) // 45,227 km²


---

Hrvatska - 4.076 million (2019) // 56,594 km²
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:13

kic wrote:

Sad je i Trut potvrdio da tih "neodgovornih pojedinaca" gotovo da nema. Otkud onda toliki rast zaraženih tijekom zadnja 3 mjeseca?
neda mi se guglat o svim onim svadbama i feštama, tulumima i partijima, antikorona skupovima i misama i procesijama koji su punili vijesti.
meni nije enigma otkud toliki broj zaraženih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 13 Dec - 10:17

ebenica wrote:
kic wrote: Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
ovako kao laik, kao totalni idiot za viruse i bakterije, rekao bih da je stvar u vlažnosti zraka, na sjeveru su zime suhe, na jugu nisu, vlažnost potiče razvoj virusa i bakterija, kukaca i ostalih sranja, zato mi imamo problema sa komarcima i kukcima engleska nema npr. pa možemo uzet primjer mrežica na prozorima i kako ih englezi nemaju a imaju manji postotak ugriza komaraca od nas koji smo po ljeti cijeli u mrežicama..isto tak imamo bolesti koje su specifične za zemlje za visokom stopom vlažnosti zraka(malarija i ostala sranja) dok recimo u hrvatskoj nemamo te bolesti pa bi se mogli zapitati: kako to??? kako to??? kako to???

zanimljiva teorija, evo gledam humidity za Sweden 97% dok Ljubljana 83%, vlažnost je na strani sjevera izgleda, iako trebalo bi uzeti prosječnje mjesečne vrijednosti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:17

violator wrote:
ebenica wrote:
kic wrote: Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
ovako kao laik, kao totalni idiot za viruse i bakterije, rekao bih da je stvar u vlažnosti zraka, na sjeveru su zime suhe, na jugu nisu, vlažnost potiče razvoj virusa i bakterija, kukaca i ostalih sranja, zato mi imamo problema sa komarcima i kukcima engleska nema npr. pa možemo uzet primjer mrežica na prozorima i kako ih englezi nemaju a imaju manji postotak ugriza komaraca od nas koji smo po ljeti cijeli u mrežicama..isto tak imamo bolesti koje su specifične za zemlje za visokom stopom vlažnosti zraka(malarija i ostala sranja) dok recimo u hrvatskoj nemamo te bolesti pa bi se mogli zapitati: kako to??? kako to??? kako to???


Ne treba smetnuti s uma i velicinu tih zemalja i broj stanovnistva. :D Finska ima vise sobova nego ljudi...

Svedska - 10.23 million (2019) // 450,295 km²

Finska -   5.518 million (2019) //  338,440 km²

Estonija - 1.325 million (2019) // 45,227 km²


---

Hrvatska -  4.076 million (2019) // 56,594 km²
naravno da sve to ima ulogu u razvoju bolesti ako si uzmeš truda i sekundu razmisliš o tome.
ako ne razmisliš onda dođeš do toga da su svuda uvjeti isti, laboratorijski :P
al kai ti mala znaš, šuti tamo, božanstvo je zborilo :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 13 Dec - 10:18

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote: Švedsko javno zdravstvo uopće ne preporučuje maske za širu populaciju. Svejedno, dio Šveđana dobrovoljno nosi maske, ali to je manji dio. Švedska bi po logici naših novinara, koji tvrde da maske štite i gotovo, onda trebala biti uvjerljivo najgora. Ali nije. Nalazi se među 7 država s najmanje umrlih na mil. st. u studenom. Otprilike 10 puta manje od Slovenije i skoro četverostruko manje od Hrvatske.

U Estoniji su maske preporučene na nekim mjestima i situacijama, ali nema obaveze i kazni. Estonija ima još manju smrtnost i od Švedske. A najbolje u EU kotira Finska s uvjerljivo najmanje mrtvih. U Finskoj se maske preporučuju u javnom prijevozu i na mjestima gdje dolazi do gužve, ali nema obaveze ni kazni.

Kako to da se ove tri države s vrlo liberalnim mjerama nalaze pri samom dnu po smrtnosti u drugom valu, a države s najrigoroznijim mjerama su na vrhu? Razmislite o tome
ovako kao laik, kao totalni idiot za viruse i bakterije, rekao bih da je stvar u vlažnosti zraka, na sjeveru su zime suhe, na jugu nisu, vlažnost potiče razvoj virusa i bakterija, kukaca i ostalih sranja, zato mi imamo problema sa komarcima i kukcima engleska nema npr. pa možemo uzet primjer mrežica na prozorima i kako ih englezi nemaju a imaju manji postotak ugriza komaraca od nas koji smo po ljeti cijeli u mrežicama..isto tak imamo bolesti koje su specifične za zemlje za visokom stopom vlažnosti zraka(malarija i ostala sranja) dok recimo u hrvatskoj nemamo te bolesti pa bi se mogli zapitati: kako to??? kako to??? kako to???

zanimljiva teorija, evo gledam humidity za Sweden 97% dok Ljubljana 83%, vlažnost je na strani sjevera izgleda, iako trebalo bi uzeti prosječnje mjesečne vrijednosti..
kad padne snijeg odi u švedsku i napravi grudu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum