ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 7 Nov - 13:02

Eroo wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:
Eroo wrote:

2.399 novih slučajeva u protekla 24 sata, u bolnicama ukupno 1.330 osoba
















U protekla 24 sata zabilježeno je 2.399 novih slučajeva pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 15.542. Među njima je 1.330 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 128 pacijenta. U protekla 24 sata oporavilo se 2.389 osoba, a testirano je njih 8.624.
06.11.2020. 10:50

Umrlo +35.
Kaže Plenkovic da je sve ok i da su ove mjere dovoljne.....
Ako ostanete kod približno današnjeg broja novozaraženih zna bit da je u pravu.
Za dnevnu brojku oko 2,900 mislim da sada poduzete mjere ne bi bile dovoljno,
odnosno, da budem precizniji, postojeće bi morali doslovno sprovesti tako
da broj zaraženih ne bude veći od 2,400/dan. U suprotnom bi kroz tjedan dana
broj mrtvi porastao na50/dnevno, kroz nasljednih tjedan dana na 70 i u trećem
tjednu na 90/dan. Mogu si zamisliti kakvi bi bili Kayini komentari. :D
I zadnje brojke su obvladljive.ali na zdravstvene radnike  djeluju deprimirajuće.

PS: Ako se želi ostati na maksimalno dnevno umrlih na 65/dan onda već sada se mora
zaoštriti kontrolu nad izvođenjem mjera. Posebno u populaciji koju ja kolokvijalno
nazivam ravnozemljašima.

35 je sitnica. Bravo stožer bravo Kenwood Kenon....svi u kafić na piće i onda u restoran na bravetinu.
Kroz tjedan dana ide na 50, pa onda kroz nasljednih tjedan dana na nekih 65-70.
U procesu je, to se ne može ustaviti na kratki rok.

Pogotovo kada nitko ni ne pokuša zaustaviti da se ne može.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Sat 7 Nov - 13:03

MaximusDecimusMiridije wrote:
Eroo wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Eroo wrote:
RayMabus wrote:
Eroo wrote:

2.399 novih slučajeva u protekla 24 sata, u bolnicama ukupno 1.330 osoba

















U protekla 24 sata zabilježeno je 2.399 novih slučajeva pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 15.542. Među njima je 1.330 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 128 pacijenta. U protekla 24 sata oporavilo se 2.389 osoba, a testirano je njih 8.624.
06.11.2020. 10:50

Umrlo +35.
Kaže Plenkovic da je sve ok i da su ove mjere dovoljne.....
Ako ostanete kod približno današnjeg broja novozaraženih zna bit da je u pravu.
Za dnevnu brojku oko 2,900 mislim da sada poduzete mjere ne bi bile dovoljno,
odnosno, da budem precizniji, postojeće bi morali doslovno sprovesti tako
da broj zaraženih ne bude veći od 2,400/dan. U suprotnom bi kroz tjedan dana
broj mrtvi porastao na50/dnevno, kroz nasljednih tjedan dana na 70 i u trećem
tjednu na 90/dan. Mogu si zamisliti kakvi bi bili Kayini komentari. :D
I zadnje brojke su obvladljive.ali na zdravstvene radnike  djeluju deprimirajuće.

PS: Ako se želi ostati na maksimalno dnevno umrlih na 65/dan onda već sada se mora
zaoštriti kontrolu nad izvođenjem mjera. Posebno u populaciji koju ja kolokvijalno
nazivam ravnozemljašima.

35 je sitnica. Bravo stožer bravo Kenwood Kenon....svi u kafić na piće i onda u restoran na bravetinu.
Kroz tjedan dana ide na 50, pa onda kroz nasljednih tjedan dana na nekih 65-70.
U procesu je, to se ne može ustaviti na kratki rok.

Pogotovo kada nitko ni ne pokuša zaustaviti da se ne može.
Pa normalno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Sat 7 Nov - 13:05

Eroo wrote:
kaya wrote:
Eroo wrote:

Inače bi vi sad imali stvarni Bergamo i ne rekla-kazala.
Evo ti rekla kazala pa sada i od ravnatelja javno.
" noćas je u KB Dubrava primljeno 40 bolesnika oboljelih od covida. Vi te ljude morate negdje smjestiti, morate im dati kisik, morate im dati lijekove. "
Pa sada nije teško zaključiti osim ako nisi iznimno glup što znači kada u bolnicu dođe u jednom danu njih 40 s teškim simptomima. I tako svaki dan...
Šta su do sada čekali ako odmah moraju poći na kisik? Kayo, ljudi prikrivaju zarazu, ...jelte, kaj pa bu sused rekel...ma..
Inače, ja jesam iznimno glup i prepotentan...i što ono još? A-ha, i prosvjećujem druge.
A što ti nama zapravo želiš reći?
Da su mjere odlične?!
Ajd super...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 7 Nov - 13:10

Eroo wrote:
venus wrote:
Eroo wrote:
Jadan bih ja bio kad bih ovdje tražio frende.
S Vilijem se ponekad slažemo, a ponekad i ne slažemo. Ideološki smo si vjerojatno na suprotnim obalama,
ali to ne bi trebao biti razlogom za neuljudnu komunikaciju.Valjda to ima veze s kućnim odgojem i nešto manje s naobrazbom.
I da skratim, s Vilijem ponekad razmjenimo mišljenja i to je sve. Tome i služi forum.

Čudim se boldanom.
Jel to znači da ti misliš da ljudi koji na forumu sklope prijateljstva da su jadni, asocijalni ili nesposobni da u rl stvore prijateljstva?
Ili si se samo nezgodno izrazio ili tvoj alter ego misli da je ovdje bolji od drugih pa želi prosvjetljivati vezano uz tematiku pandemije.
Nisam tako ni napisao, ne znam kako si došla do toga zaključka?
Znam za nekoga s ovog foruma tko se oženio s forumašicom i danas imaju sretan brak s dvoje djece.
No, to su ipak izuzetci.
Ostalo ti ne želim komentirati, da te ne uvrijedim. :)

Dugo te čitam i začudila me takva rečenica. 

Ako misliš na ovaj par u ZG, poznajem ih.

Što se tiče vrijeđanja, daj no..kar povej. 

& Mislim da sam maloprije pročitala da si napisao za sebe da si prepotentan (s razlogom), tako da.. ne vidim kako bi me mogao uvrijediti za ono što sam napisala kao drugu opciju :D


Last edited by venus on Sat 7 Nov - 13:12; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 7 Nov - 13:11

kaya wrote:I drugo, dolaziti će i dalje, još u većem broju. Lokali rade, restorani, teretane jer nemaju love da ih financiraju. Zaraženi rade .zdravstveno ne plaća test ako nemaš temperaturu 40 otprilike. Ljudi nemaju 600 kuna da skoknu vidjeti jesu bolesni, rade s temperaturom 37 i šire bolest.
Ajd još se sad malo divi mjerama...
Ero jel...
Ovo sam tek sad vidio...
Danas ste imali dnevni porast hospitaliziranih 1.72%, a broj na respiratoru se smanjio od 135 na 128.
Ovo mi ne djeluje katastrofično. Naprotiv, prije mi djeluje kao smirivanje. Gledam i vidim da vam se
 i broj aktivno pozitivnih malo smanjio. Malo, ali ipak.
A glede cijene testiranja...ostalo mi je u glavi da sam danas negdje vidio cijenu : 14 €....koliko je to kuna?
Eroo
Eroo

Posts : 74515
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 7 Nov - 13:22

venus wrote:
Eroo wrote:
venus wrote:
Eroo wrote:
Jadan bih ja bio kad bih ovdje tražio frende.
S Vilijem se ponekad slažemo, a ponekad i ne slažemo. Ideološki smo si vjerojatno na suprotnim obalama,
ali to ne bi trebao biti razlogom za neuljudnu komunikaciju.Valjda to ima veze s kućnim odgojem i nešto manje s naobrazbom.
I da skratim, s Vilijem ponekad razmjenimo mišljenja i to je sve. Tome i služi forum.

Čudim se boldanom.
Jel to znači da ti misliš da ljudi koji na forumu sklope prijateljstva da su jadni, asocijalni ili nesposobni da u rl stvore prijateljstva?
Ili si se samo nezgodno izrazio ili tvoj alter ego misli da je ovdje bolji od drugih pa želi prosvjetljivati vezano uz tematiku pandemije.
Nisam tako ni napisao, ne znam kako si došla do toga zaključka?
Znam za nekoga s ovog foruma tko se oženio s forumašicom i danas imaju sretan brak s dvoje djece.
No, to su ipak izuzetci.
Ostalo ti ne želim komentirati, da te ne uvrijedim. :)

Dugo te čitam i začudila me takva rečenica. 

Ako misliš na ovaj par u ZG, poznajem ih.

Što se tiče vrijeđanja, daj no..kar povej. 

& Mislim da sam maloprije pročitala da si napisao za sebe da si prepotentan (s razlogom), tako da.. ne vidim kako bi me mogao uvrijediti za ono što sam napisala kao drugu opciju :D
Znam ja za još jedan par, ali ih ne poznaješ, jer si tada najvjerojatnije još hodila u vrtić.
Ovdje ponekad koriste jednu (vašu/našu) psovku  koja mi dugo nije sjela, ako je i danas...
Ljudi u različitim kulturama različito doživljavaju neke psovke i  drugo verbalno vrijeđanje.
Mene osobno  takve stvari ne vrijeđaju, pripisujem ih nedostaku lijepog kućnog odgoja kod sugovornika.
Zanimljivo, kad takve blago i dobronamjerno upozoriš/zamoliš da to ne rade, oni se uvrijede.
Sve skupa mi djeluje kao poznati fenomen odnosa "psa i mačke". Jel znaš zašto se ne podnose?

PS:
Ah-da, ravnozemljaše ne možeš prosvijetlili, jer već imaju izgrađene  jake atraktore. :)


Last edited by Eroo on Sat 7 Nov - 13:29; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74515
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Sat 7 Nov - 13:22

Eroo wrote:
kaya wrote:I drugo, dolaziti će i dalje, još u većem broju. Lokali rade, restorani, teretane jer nemaju love da ih financiraju. Zaraženi rade .zdravstveno ne plaća test ako nemaš temperaturu 40 otprilike. Ljudi nemaju 600 kuna da skoknu vidjeti jesu bolesni, rade s temperaturom 37 i šire bolest.
Ajd još se sad malo divi mjerama...
Ero jel...
Ovo sam tek sad vidio...
Danas ste imali dnevni porast hospitaliziranih 1.72%, a broj na respiratoru se smanjio od 135 na 128.
Ovo mi ne djeluje katastrofično. Naprotiv, prije mi djeluje kao smirivanje. Gledam i vidim da vam se
 i broj aktivno pozitivnih malo smanjio. Malo, ali ipak.
A glede cijene testiranja...ostalo mi je u glavi da sam danas negdje vidio cijenu : 14 €....koliko je to kuna?
Broj na respiratoru se smanjio jer su ih preselili 30 u mrtvačnicu, budu zakačili nove danas. To je vezano za to.
A cijena testa je 600 kuna, ili 580. Nebitno , to nije 14 eura nego 80 negdje, malo više.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Sat 7 Nov - 13:28

Zato i testiraju toliko i napuhavaju brojke..da ih se sto vise testira..10 testiranih 6000 kuna pa ti brajko broji :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Sat 7 Nov - 13:30

kaya wrote:I drugo, dolaziti će i dalje, još u većem broju. Lokali rade, restorani, teretane jer nemaju love da ih financiraju. Zaraženi rade .zdravstveno ne plaća test ako nemaš temperaturu 40 otprilike. Ljudi nemaju 600 kuna da skoknu vidjeti jesu bolesni, rade s temperaturom 37 i šire bolest.
Ajd još se sad malo divi mjerama...
Ero jel...
preporuke:"dršte se mjera jer jedino vi možete smiriti epidemiju(mi smo digli ruke"...kojih mjera?Perimo ruke dok dođemo sa neke fešte ili pijanke?
glavonja:"mjere su dobre ali narod nevalja"
Ako imaš temperaturu pa preporuka ne idi na posao za svaki slučaj i čekaj simptome i par dana na red ako se hoćeš testirati i to samo ako ti se pogorša stanje-za to nekima opiče otkaz pa se žali ovom našem maocetungu i njegovim kloniranim mufljarima(to je bilo pokusno kloniranje pa je pošlo po zlu)
Veli bahati jasamtarzan da brojevi ne rastu ajmemajko...pa kako će ti rasti kad ne testiraš,više ni ne mogu rasti a bolesni šetaju svukud pored zdravih pa se širi pa se širi
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Sat 7 Nov - 13:32

vuksadinare wrote:Zato i testiraju toliko i napuhavaju brojke..da ih se sto vise testira..10 testiranih 6000 kuna pa ti brajko broji :)
za ovu situaciju testirati bi se moralo barem 5x više ali to su za njih mokri snovi
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 7 Nov - 13:38

kaya wrote:
Eroo wrote:
kaya wrote:I drugo, dolaziti će i dalje, još u većem broju. Lokali rade, restorani, teretane jer nemaju love da ih financiraju. Zaraženi rade .zdravstveno ne plaća test ako nemaš temperaturu 40 otprilike. Ljudi nemaju 600 kuna da skoknu vidjeti jesu bolesni, rade s temperaturom 37 i šire bolest.
Ajd još se sad malo divi mjerama...
Ero jel...
Ovo sam tek sad vidio...
Danas ste imali dnevni porast hospitaliziranih 1.72%, a broj na respiratoru se smanjio od 135 na 128.
Ovo mi ne djeluje katastrofično. Naprotiv, prije mi djeluje kao smirivanje. Gledam i vidim da vam se
 i broj aktivno pozitivnih malo smanjio. Malo, ali ipak.
A glede cijene testiranja...ostalo mi je u glavi da sam danas negdje vidio cijenu : 14 €....koliko je to kuna?
Broj na respiratoru se smanjio jer su ih preselili 30 u mrtvačnicu, budu zakačili nove danas. To je vezano za to.
A cijena testa je 600 kuna, ili 580. Nebitno , to nije 14 eura nego 80 negdje, malo više.
Kajo, cijena je 14 €.
Inače, iz aktivno pozitivnih se regrutiraju oni koji se hospitaliziraju (njih cca 8-10%),
a na respirator cca 5-15% (prosjek 10%) od hospitaliziranih.
Iz toga slijedi da se mora smanjivati broj aktivnih, odnosno hospitaliziranih,
ili ih barem držati na za zdravstvo obvladljivom iznosu....
Kajo, nemaš druge: nosi masku (za forum ti ne treba! :D) , peri ruke i drži distancu.
Ovo zadnje će ti teško pasti, ali nemaš boljeg izbora. Osim ako si u zajedničkom gospodinjstvu.
Eroo
Eroo

Posts : 74515
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Sat 7 Nov - 13:41

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Zato i testiraju toliko i napuhavaju brojke..da ih se sto vise testira..10 testiranih 6000 kuna pa ti brajko broji :)
za ovu situaciju testirati bi se moralo barem 5x više ali to su za njih mokri snovi
je da su testovi 50 ili 100 kuna
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Sat 7 Nov - 13:46

Ero se cudi kak su kod nas testiranja i testovi skupi :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Sat 7 Nov - 13:48

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:
vuksadinare wrote:Zato i testiraju toliko i napuhavaju brojke..da ih se sto vise testira..10 testiranih 6000 kuna pa ti brajko broji :)
za ovu situaciju testirati bi se moralo barem 5x više ali to su za njih mokri snovi
je da su testovi 50 ili 100 kuna
to su sad oni brzi i nesigurni testovi koji su usput i nedostupni,to što blebeću po teveu uopće nije istina u praksi
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 7 Nov - 13:54

Za Kayu i društvo u kutu. Uz test ide i muzička po želji. :)


Utvrđena cijena brzog antigenskog testiranja na COVID-19. 

HZZO je utvrdio cijenu za postupak brzog antigenskog testa na bolest COVID-19, koja iznosi 103,74 kune za jedan test.

Brzi antigenski test znatno će ubrzati proces testiranja na bolest COVID-19 što je osobito važno s obzirom na epidemiološku situaciju.

https://www.koronavirus.hr/brzi-antigenski-testovi/852
Eroo
Eroo

Posts : 74515
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 7 Nov - 14:00

vili40 wrote:
Veli bahati jasamtarzan da brojevi ne rastu ajmemajko...pa kako će ti rasti kad ne testiraš,više ni ne mogu rasti a bolesni šetaju svukud pored zdravih pa se širi pa se širi

Pratim testiranje i u Italiji. Radi se o približno istim postotcima pozitivnih, a u nekim it. regijama i s daleko većim od hr prosjeka.
Eroo
Eroo

Posts : 74515
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Tanja Sat 7 Nov - 14:04

Jel to Ero Sa onoga svijeta  Da remiziramo... - Page 29 1f606
Tanja
Tanja

Female
Posts : 57
2014-10-22

Lokacija: : Vienna

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by RayMabus Sat 7 Nov - 14:13

A ništa onda , nastavljamo spavat i dalje i čekamo da se ovo vanka samo od sebe očisti.

Da remiziramo... - Page 29 Where_do_zombies_come_from_0
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Sat 7 Nov - 14:25

Eroo wrote:
vili40 wrote:
Veli bahati jasamtarzan da brojevi ne rastu ajmemajko...pa kako će ti rasti kad ne testiraš,više ni ne mogu rasti a bolesni šetaju svukud pored zdravih pa se širi pa se širi

Pratim testiranje i u Italiji. Radi se o približno istim postotcima pozitivnih, a u nekim it. regijama i s daleko većim od hr prosjeka.
nije me baš briga za druge,za italiju znamo kako je najebala a i još će ali koliki je postotak pozitivnih od našeg skromnog broja testiranja?Preko 40%?A vele da bi bilo ok da je negdje oko 4% što je razlika 10X.
Ima sad dva tjedna a meni temperatura na 37,3 i nazovem ja svoju doktoricu,sve objasnim i veli ništa,ostani doma,velim ja da bih se ipak htio testirati,veli na testiranje ćeš čekati tri dana zato budi doma pa ako stvari krenu na gore onda ćemo vidjeti.Ja sam se vratio iz njemačke pa sad momentalno ne radim,ali što bi bilo da sam ujutro morao na posao?Mnogi su radi takvih stvari dobili otkaz.E to ti je praksa a ne što priča ova propaganda na teveu.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Sat 7 Nov - 14:25

ima još takvih nebuloza ali jednostavno mi se ne da
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Sat 7 Nov - 14:27

Eroo wrote:

Za Kayu i društvo u kutu. Uz test ide i muzička po želji. :)



Utvrđena cijena brzog antigenskog testiranja na COVID-19. 


HZZO je utvrdio cijenu za postupak brzog antigenskog testa na bolest COVID-19, koja iznosi 103,74 kune za jedan test.

Brzi antigenski test znatno će ubrzati proces testiranja na bolest COVID-19 što je osobito važno s obzirom na epidemiološku situaciju.

https://www.koronavirus.hr/brzi-antigenski-testovi/852

debilu turčine tu cijenu koju ti linkaš su iskemijali tek jučer što znači da do daljnjeg je cijena 600-580KN. neću ti napisati u detalje kako ta stvar funkcionira i zašo nema za 103.74 kuuune potudi se malo sam povuci svoje doušnike iz udbe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 29 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum