ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by Guest 30/10/2020, 23:20

Eroo wrote:
mobiu$ wrote:Umoran sam od ovih COVID vijesti, izračuna, novih izračuna i proračuna. Prirodan ili umjetno stvoren, s opcijom cijepljenja ili ne, COVID će ostaviti za sobom svijet (koji ionako nezdravo kašljucka preko 20 godina) kao puno gore mjesto - ako ga uopće ostavi.

Najviše sam umoran od politiziranja na ovoj temi. Ovo je globalni problem, WHO je trebao formulirati globalni odgovor.

Ovo nema veze s HDZ-om, Andrejom, Zokijem, Škorom, ustašama&partizanima...

A tek ja. Kad se upustiš dublje u problematiku postaneš svjestan svih mogućnosti.
Umor i glavobol...osjećam se kao netko tko sjedi u autu pored nerazumnog šofera
i svaki čas očekujem kad će napravit neku novu glupost. Kočiš, a nemaš kočnice,
upravljač također nemaš, a svaki čas očekujem kad ćemo sletit iz krivine u provaliju... :)

Nažalost, ja radim financijske izračune, gdje novi slučajevi prestaju biti izvori prihoda i postaju rashodovna stavka, s kontaktima.

Ni danas ne znamo koje posljedice COVID ostavlja po ljudski organizam za 5-25 godina.

Uglavnom, imam brojke koje su takve da su minimalne (uočeni pozitivni slučajevi), s minimalnom poznatom kliničkom slikom (zanemarive posljedice nakon izlječenja) - i svejedno postaje jasno da smrt od gladi će postati svakodnevnica, čak i na Zapadu.

Nema oporavka, kao što i nije bilo pravog oporavka u Europi nakon 2008. Šteta je nepopravljiva, već sada.

Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by Guest 30/10/2020, 23:24

Eroo wrote:
mobiu$ wrote:Inače, u gospodarskoj smo krizi neslućenih razmjera - svijet, ne Hrvatska. COVID je pritom samo strgnuo zavjese sa skrivenih i neodrživih sustavnih problema, primarno na Zapadu.

Brexit ide dalje, bez sporazuma, sasvim izvjesno.

Prisjetili smo se kako je Europa pod migrantskom opsadom, ali zapravo već nekoliko generacija. Ili će se domoroci trgnuti i pobiti i protjerati uljeze ili će se desiti obratno.

Jedna za jednom, padaju bivše sovjetske republike oko Rusije, koju sankcije, korupcija i loša demografija (Rusija ima manje stanovnika od Bangladeša). Jednom, kad nafta i plin odu u muzej, SSSR iz 1989. će izgledati kao rajski vrt spram Rusije.

SAD su u najvećem problemu. Parametara nema toliko da se ne može izračunati: šanse su preko 50% da će u SAD-u nakon izbora doći do građanskih nemira, pa i civilnog rata. Problemi su sustavni, pa se šanse povećavaju protijekom vremena, što samo znači da je rat neizbježan.

Međutim, postoji način za kojim će američke elite posegnuti u jednoj fazi da izbjegnu unutrašnji sukob, a to je vanjski rat s velikom silom.

To će vjerojatno dovesti do svjetskog rata po obujmu, ne po intenzitetu (biti će sličniji Stogodišnjem ili Tridesetgodišnjem ratu, negoli pravim svjetskim ratovima).

To je budućnost, nastavi li se ovom cestom, ako nagib u ovom trenutku uopće dozvoljava okret i povratak.
COVID je samo okidač za sve što si naveo.
Do toga je moralo doći, s obzirom na to kako se ova civilizacija ponašala.
Gore sam baš htio kolege upitati : OK, HDZ je loš, a što je na stolu kao alternativa?
Naravno, odgovora ne bi bilo, zato ni moga pitanja nije bilo.
Znaju svi šta je loše, ali nemaju bolje za ponuditi. Nitko to u ovome trenutku nema, nažalost.

Da, nažalost, bilo je neumitno, a tako s civilizacijama ide.

Laku noć šjor Ero.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by Guest 30/10/2020, 23:36

sad vidite kako je bilo dinosaurima kad su gledali onaj meteor na nebu kako im se približava....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by T. 30/10/2020, 23:49

mobiu$ wrote:
Eroo wrote:
mobiu$ wrote:Umoran sam od ovih COVID vijesti, izračuna, novih izračuna i proračuna. Prirodan ili umjetno stvoren, s opcijom cijepljenja ili ne, COVID će ostaviti za sobom svijet (koji ionako nezdravo kašljucka preko 20 godina) kao puno gore mjesto - ako ga uopće ostavi.

Najviše sam umoran od politiziranja na ovoj temi. Ovo je globalni problem, WHO je trebao formulirati globalni odgovor.

Ovo nema veze s HDZ-om, Andrejom, Zokijem, Škorom, ustašama&partizanima...

A tek ja. Kad se upustiš dublje u problematiku postaneš svjestan svih mogućnosti.
Umor i glavobol...osjećam se kao netko tko sjedi u autu pored nerazumnog šofera
i svaki čas očekujem kad će napravit neku novu glupost. Kočiš, a nemaš kočnice,
upravljač također nemaš, a svaki čas očekujem kad ćemo sletit iz krivine u provaliju... :)

Nažalost, ja radim financijske izračune, gdje novi slučajevi prestaju biti izvori prihoda i postaju rashodovna stavka, s kontaktima.

Ni danas ne znamo koje posljedice COVID ostavlja po ljudski organizam za 5-25 godina.

Uglavnom, imam brojke koje su takve da su minimalne (uočeni pozitivni slučajevi), s minimalnom poznatom kliničkom slikom (zanemarive posljedice nakon izlječenja) - i svejedno postaje jasno da smrt od gladi će postati svakodnevnica, čak i na Zapadu.

Nema oporavka, kao što i nije bilo pravog oporavka u Europi nakon 2008. Šteta je nepopravljiva, već sada.
'Genijalac'... :grin
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by sitting_bull 31/10/2020, 03:11

Eroo wrote:
vili40 wrote:ero ne da mi se više,mjere imate vi u sloveniji,mjere su u austriji,njemačkoj i drugim zemljama a mi imamo samo zbunjolu a stožer i plenkija više nitko ne uzima za ozbiljno pa ih ni ne slušaju.
Kad sam danas poslušao trabunjanje vašega precjednika ništa se više ne čudim.
Čovječe, nema tih mjera toliko da se ih ne da zapamtiti: 4!
Ili ćete ih poštovati ili nećete, do vas je. Odgovornost je vaša i ne od Plenkovića ili stožera.
ne seri, udba efendijo!

nakon što je anemični šalabajzer i politička pičkica stožer počeo koristiti u političke svrhe sva je odgovornost na anemičnom zgubidanu i nema te kemije koja ga od te odgovornosti može oprati.

druga je stvar što je anemičar politička i ljudska ljiga koja se oglasi tek onda kada je on sam na bilo koji način ugrožen.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by Eroo 31/10/2020, 03:44

sitting_bull wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:ero ne da mi se više,mjere imate vi u sloveniji,mjere su u austriji,njemačkoj i drugim zemljama a mi imamo samo zbunjolu a stožer i plenkija više nitko ne uzima za ozbiljno pa ih ni ne slušaju.
Kad sam danas poslušao trabunjanje vašega precjednika ništa se više ne čudim.
Čovječe, nema tih mjera toliko da se ih ne da zapamtiti: 4!
Ili ćete ih poštovati ili nećete, do vas je. Odgovornost je vaša i ne od Plenkovića ili stožera.
ne seri, udba efendijo!

nakon što je anemični šalabajzer i politička pičkica stožer počeo koristiti u političke svrhe sva je odgovornost na anemičnom zgubidanu i nema te kemije koja ga od te odgovornosti može oprati.

druga je stvar što je anemičar politička i ljudska ljiga koja se oglasi tek onda kada je on sam na bilo koji način ugrožen.
 
Ova epidemija nije kao karijes i nema veze s politikom.
Ne prosiplite se. Volontirajte, ako nemate što drugo raditi.
I ne lešinarite na muci naroda.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74732
2016-07-22


Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by vuksadinare 31/10/2020, 05:11

Covjek kao da je cipiran..nekidan je izgledao kao pokvareni robot koji se vrti u krug i ppnavlje jedno te isto..nesuvislo..i glupo...reci kad ti je sve veci broj zarazenih da mjere polucuju uspjeh(kojih gotov i nema samo u preporukama)..pa nakon toga koju sekundu da ce pandemija biti na vrhuncu za 2 do 3 tjedna moze reci covjek koji taj dan nije procitao salabahter ili otvorio pismo sa naredbom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati - Page 5 Empty Re: Plenki:Imamo naznake da su naše mjere počele djelovati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum