ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 4 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 13:03

No njemački ipak nije svjetski jezik. Zato mene ne zanima. Ja san tija znat talijanski i već san ga s 21 godinu priča ko mateinji.

Jučer gledam željesnica u Rumunjskoj i slatko se nasmija kad san pročita Ferate Romanie a kako mi u Dalmaciji vlak isto zovemo ferata onda me nasmijalo.

Ja taj rumunjski kužim sve iako ga nikad nisan učija.

Evo jučer pogleda riječ čovjek i Rumunji kažu Om a na talijanski je Uomo.

Normalno da ja to znam bez puno priče.

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 4 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 13:05

Meni je zbog mog praktički savršenog znanja talijanskog svaki latinski jezik osim francuskog laganica : rumunski , španjolski , portugalski.

Jedino francuski nije ta priča. Oni su nešto posebno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 4 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 13:09

Za Rumunje nema problema. Odgovorno tvrdim da bi oni odma prigrlili trgovački slavenski na latinici koji je ukrajinski jezik al s kombinacijama riječi koje se koriste i u Bugarskoj i Jugoslaviji.

To je izbacivanje ruskog i ćirilice jer su okruženi Slavenima koji koriste ćirilicu ( osim Srba koji koriste oba pisma ) a otvara im se prostor za trgovinu i da preko te šeme oslabe utjecaj Mađara u Transilvaniji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 4 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum