ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 01:18

Rumunji neće učit ćirilicu jer ako ništa drugo rumunjska pravoslavna crkva će to odbiti. S druge strane radi trgovine triba im neki jednostavni slavenski koji se nauči u pet dana a s njime mogu pričat i u Bugarskoj i u Jugoslaviji i Ukrajini i Rusiji a i šire.

Njima takvi jezik može samo pomoć u trgovini sa zemljama okolo. A ima nešto i u geopolitici jer njima smetaju Mađari pa im ovako neka šema dobro dođe za ravnotežu snaga plus dobiju trgovački jezik.

Rumunji su romanski narod i oni imaju pola svita koji pričaju romanski. Oni se ne boje slavenisacije. Posebno ako izbacuju ćirilicu.

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Ringo10 24/10/2020, 03:01

E jaka stvar latinica

Tolike zemlje ne koriste latinicu pa šta onda

Japan i Kina, pa jel im problem što imaju vlastito pismo

Grci, pa neki kavkaski narodi  ...

Ćirilica i Latinica su vrlo slične i to ni Rusima i onima koji uče ruski nije nikakav problem

Ovdje sam nekim Australcima objasnio ćirilična slova i bili su iznenađeni ... mislili su da je problem a kad sam im objasnio da samo trebaju da zamijene nekoliko simbola a da je u suštini riječ o istim slovima bilo im je mnogo jasnije
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:40

Ruski je van igre a koliko kužim oni su bili najveća prepreka za projekt stvaranja neke vrste panslavenskog jednostavnog jezika jer su forsirali ruski s ruskom ćirilicom.

Ono kad oni zbog svoje velićine blokiraju neke projekte. Sad će ih izbaciti iz Ukrajine i kopneno odvojit od Europe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Ringo10 24/10/2020, 11:43

Nece njih niko izbacit

Sto budu jaci i bogatiji bit ce I privlacniji

Ukrajina ce se vratit Rusiji

Izbora i nemaju
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:45

Ja ću ih izbaciti. Meni treba srednjoeuropski slavenski a oni se tu ne uklapaju i koće taj projekt jer im nije u interesu.

Rusi + Bjelorusi izbačeni iz projekta.

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Slavic_languages_hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:50

Ringo10 wrote:

Ukrajina ce se vratit Rusiji

Izbora i nemaju
Koji si ti debil.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Ringo10 24/10/2020, 11:50

Srednjoeurppski slavenski...

A koji bi to jezik bio?

Slavenstvo bez Rusa i Bjelorusa ... a sutra i bez Ukrajinaca koji ce nazad prema Rusiji

To je kao covjek bez nogu i ruku... ne nasmijavaj me
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:52

Ti očito ne kužiš da su se oni potukli među sobom ko Srbi i Hrvati i onda pričaš kako će Hrvati vratit Srbiji i ić tamo radit. Ajde moj umij se. Evropi treba radna snaga. Nema teorije da oni odu radit u Rusiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:54

Ringo10 wrote:Srednjoeurppski slavenski...

A koji bi to jezik bio?

Slavenstvo bez Rusa i Bjelorusa ... a sutra i bez Ukrajinaca  koji ce nazad prema Rusiji

To je kao covjek bez nogu i ruku... ne nasmijavaj me
Nije to Slavenstvo bez Rusa i Bjelorusa nego srednjoeuropski slavenski. Ne kužiš pojmove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Guest 24/10/2020, 11:58

Da Rusima trebaju Ukri,ne bi ih pustili niz vodu..ovako samo zirnu na teritorij gdje su Rusi manjina,to drze pod kontrolom,i sve 6..bed za Ukrajinu,jer je postala poderana krpa izmedju zapada i istoka..zapad je vise nece,a niti Ruje..špajza za sve i svasta..steta lijepih Ukrajinki.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 11:59

Ruski imperijalizam ili ruski nacionalizam. Očito je zašto im smeta kreiranje srednjoeuropskog slavenskog. Jer ne bi mogli svojatat Poljsku , Ukrajinu itd.

Sad ćemo ih izbaciti iz Ukrajine jer je to jedan od početaka da ih se pošalje na sjever.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:06

Legendovich wrote:Da Rusima trebaju Ukri,ne bi ih pustili niz vodu..ovako samo zirnu na teritorij gdje su Rusi manjina,to drze pod kontrolom,i sve 6..bed za Ukrajinu,jer je postala poderana krpa izmedju zapada i istoka..zapad je vise nece,a niti Ruje..špajza za sve i svasta..steta lijepih Ukrajinki.. No
Njemačkoj i Austriji triba radna snaga a kako je pola te Ukrajine bilo u AU zapad im nije nepoznanica , posebno ne Beč.


Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Jugoslavija
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Guest 24/10/2020, 12:12

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:Da Rusima trebaju Ukri,ne bi ih pustili niz vodu..ovako samo zirnu na teritorij gdje su Rusi manjina,to drze pod kontrolom,i sve 6..bed za Ukrajinu,jer je postala poderana krpa izmedju zapada i istoka..zapad je vise nece,a niti Ruje..špajza za sve i svasta..steta lijepih Ukrajinki.. No
Njemačkoj i Austriji triba radna snaga a kako je pola te Ukrajine bilo u AU zapad im nije nepoznanica , posebno ne Beč.


Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Jugoslavija


nece Svabi Ukre..prekurceviti su,kazu...sada Gnječe arabe i čamuge..znaju svabi kako sa njima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:14

Neće jel ? Nemaju oni izbor.

Sve će oni to usisat kad im se koji islamista raznese a Afd počme uzimati glasove desnom centru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Guest 24/10/2020, 12:20

RayMabus wrote:Neće jel ? Nemaju oni izbor.

Sve će oni to usisat kad im se koji islamista raznese a Afd počme uzimati glasove desnom centru.
mislis da su svabi glupi??...nemanikakav teror,a fino im je ponudjeno..I svetkom i petkom za 800 ojra,ili letis u fukojebinu odakle si dosao..u biti,puno ih je takvih i odleprsalo..sada samo obitelji primaju..nish pojedinci vise
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:21

Legendovich wrote:
RayMabus wrote:Neće jel ? Nemaju oni izbor.

Sve će oni to usisat kad im se koji islamista raznese a Afd počme uzimati glasove desnom centru.
mislis da su svabi glupi??...nemanikakav teror,a fino im je ponudjeno..I svetkom i petkom za 800 ojra,ili letis u fukojebinu odakle si dosao..u biti,puno ih je takvih i odleprsalo..sada samo obitelji primaju..nish pojedinci vise
Dobro. Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Guest 24/10/2020, 12:22

svim ostalima uvesti kinesko pismo(samo oko 7000 ideograma),pa komunicirajmo lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:35

Njemačka mi nije toliko bitna jer saveznici su tu napravili multikulti i njemački nacionalisam jednostavno ne može tu napravit ništa.

S Njemačkom samo graniče Poljaci i Česi a sumnjam da će oni ikad prvi napast Njemce. Zato je Berlin multikulti i oni su unutar granica svojih blokirani za bilo kakve napade na susjede naokolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:48

Za njemački jezik nema problema jer iako ga većinom nisu učili u školi srednja i istočna Europa ipak ima dosta visok postotak onih koji znaju njemački radi arbajta a sad su i najveći jezik u EU tako da u osnovi oni nisu u panici.


Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 626px-Knowledge_German_EU_map
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 12:55

Kad se pogleda di je njemački jezik slab onda vidimo da to uopće nije srednja Europa nego : Italija , Francuska , Britanija , Španjolska i Portugal.

Njemački je ipak jak kao drugi jezik u srednjoj Europi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by RayMabus 24/10/2020, 13:03

No njemački ipak nije svjetski jezik. Zato mene ne zanima. Ja san tija znat talijanski i već san ga s 21 godinu priča ko mateinji.

Jučer gledam željesnica u Rumunjskoj i slatko se nasmija kad san pročita Ferate Romanie a kako mi u Dalmaciji vlak isto zovemo ferata onda me nasmijalo.

Ja taj rumunjski kužim sve iako ga nikad nisan učija.

Evo jučer pogleda riječ čovjek i Rumunji kažu Om a na talijanski je Uomo.

Normalno da ja to znam bez puno priče.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu - Page 3 Empty Re: Uzbekistan ubrzava prijelaz s ćirilice na latinicu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum