ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demografski kolaps

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Tue 11 Aug - 14:27

Hrvatska se ne može demografski spasiti a evo i zašto :

SDP kao stranku uopće ne treba razmatrati kod ove tematike jer su oni ljevičari koji teže multikulturalizmu dakle zalažu se za trpačinu i protiv su nacionalizma i svog vlastitog naroda.

HDZ je s druge strane klijentelistička stranka koju su Hrvati i ostali građani Hrvatske koji su za promjene politički protivnici pa teže tome da ih isele iz države a na njihovo mjesto dovedu strance koji nemaju hrvatske papire a samim time nit pravo glasa a moraju šutit i radit dakle nisu im politička prijetnja a rade za kikiriki i šute.

Čak ni Domovinski pokret ako bi za četiri godine bio dio vlasti ne bi ništa mogao napravit jer i to su klijentelisti a s druge strane čak i da nešto pokušaju po ovom pitanju već sad je kasno a za četiri godine neće se ništa moć postić jer će iselit još sto tisuća mladih a natalitet dodatno krahirat.

Zato je odgovor Ne.

RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Tue 11 Aug - 22:38

RayMabus wrote:Mogao bih kad bi mi se dalo al znam da su stranci podstanari a da zapadna Europa traži radnu snagu masovno i na kraju će svi ti više manje odselit i napučit one djelove EU koji su bogatiji i u kojima ima posla i plaće su visoke.

Ako dođe do višegodišnje recesije,te sljedom toga masovnog propadanja tvrtki i otkazivanja poslova,tada će splasnuti i ta glad za radnom snagom.Onda bi se mnogi naši mogli vratit iz Njemačke,Irske i drugih,,obećanih'' zemalja.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by prckov Tue 11 Aug - 22:49

cvarak ba kakvi liberali te spopali
daj se skockaj sa terminologijom

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Wed 12 Aug - 1:32

סמאל wrote:
RayMabus wrote:Mogao bih kad bi mi se dalo al znam da su stranci podstanari a da zapadna Europa traži radnu snagu masovno i na kraju će svi ti više manje odselit i napučit one djelove EU koji su bogatiji i u kojima ima posla i plaće su visoke.

Ako dođe do višegodišnje recesije,te sljedom toga masovnog propadanja tvrtki i otkazivanja poslova,tada će splasnuti i ta glad za radnom snagom.Onda bi se mnogi naši mogli vratit iz Njemačke,Irske i drugih,,obećanih'' zemalja.
Sumnjam jer u tom slučaju ni u Hrvatskoj ih ne čeka posao a Njemačka ima toliki pad demografije da će im uvijek tribat radna snaga negdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 11:44

Bijela kuga pod Marjanom

https://slobodnadalmacija.hr/split/bijela-kuga-pod-marjanom-split-je-zbog-manjka-beba-od-2011-izgubio-stanovnistvo-cijelog-stobreca-pumpanje-stanova-je-nepotrebno-1038340

Skupi kvadrati jer iznajmljivanje turistima je unosnije pa ono grad apartman uskoro , liti pun stranaca a ostatak godine bez ljudi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 11:51

Da je drug Tito živ diga bi turističku pristojbu ove godine 10% i tako svake godine 10% i onda na kraju ne bi se svaka šupa u gradu iznajmljivala turistima jer ne bi bilo isplativo a samo one nekretnine na najboljim lokacijama bi imale turisitičku isplativost i onda bi došlo do pada cijena nekretnina u tim kvartovima koji nisu za turizam i onda bi ljudi tu mogli živit a ne da ih apartmanizacija istjeruje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Sat 15 Aug - 11:57

RayMabus wrote:Bijela kuga pod Marjanom

https://slobodnadalmacija.hr/split/bijela-kuga-pod-marjanom-split-je-zbog-manjka-beba-od-2011-izgubio-stanovnistvo-cijelog-stobreca-pumpanje-stanova-je-nepotrebno-1038340

Skupi kvadrati jer iznajmljivanje turistima je unosnije pa ono grad apartman uskoro , liti pun stranaca a ostatak godine bez ljudi.
Kad se dogodio ono što se dogodilo na Mauritiusu,više nećete imati tih problema. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 12:01

Sinoć na Rivi

Demografski kolaps - Page 3 495bca5e-c004-455e-9c43-2308bfe2f2da

Liti je to puno ko šipak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Sat 15 Aug - 12:05

Što bi ti Longy,kad bi došlo do ekološke katastrofe i onečišćenja Kaštelanskog zaljeva ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 12:07

סמאל wrote:Što bi ti Longy,kad bi došlo do ekološke katastrofe i onečišćenja Kaštelanskog zaljeva ?
Ništa. Ne živim od turizma ili ribarstva. Liti bi se samo prebacija na Brač di iman kuću s velikim vrtom i tamo nastavija kupat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 12:10

Odo na kupanje na svoju plažicu ( vidi se Split u pozadini ). Nešto mi je sparno danas , baš mi se toča u nečemu.

Demografski kolaps - Page 3 Kastela-kastel-luksic-beach-7-720x480

Odo se po ure okupat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Sat 15 Aug - 12:12

RayMabus wrote:Odo na kupanje na svoju plažicu ( vidi se Split u pozadini ). Nešto mi je sparno danas , baš mi se toča u nečemu.

Demografski kolaps - Page 3 Kastela-kastel-luksic-beach-7-720x480

Odo se po ure okupat.
Aha,znači,trebaju dva tankera. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 12:21

A ja san ti više vamo prema Trogiru tako da nisan taj istočni dio zaljeva di je sjeverna luka i industrijska zona i onda kroz marjanska vrata meni dolazi more i cirkulira prema Trogiru i Čiovu i izlazi van tako da ima prirodni čistač tu di san ja i nema industrije tu uopće.

Ja san ti bliže Trogiru nego Splitu i sjevernoj luci pa ne bi to mene puno taklo jer struje ovaj dio čiste.

Demografski kolaps - Page 3 47_2017
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 12:25

Ja ti vidin sa svoje plaže Brač i Sutivan a tu mi je kuća.

Otvoreno mi je more. Nije kaštelanski zaljev skroz zatvoren.

Demografski kolaps - Page 3 Trogir-ciovo-split-and-biokovo-mountain-panorama-R4DX03

To ti je otvoreno prema bračkom kanalu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Sat 15 Aug - 12:39

Hm,možda bi Kaštelanski zaljev bio poželjno mjesto za naša znanstvena eksperimentiranja s cijanobakterijama,jer ako nešto pođe po zlu,nikakva šteta,to je i onako onečišćeno radi Jugovinila,cementare,Salonita. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 13:48

סמאל wrote:Hm,možda bi Kaštelanski zaljev bio poželjno mjesto za naša znanstvena eksperimentiranja s cijanobakterijama,jer ako nešto pođe po zlu,nikakva šteta,to je i onako onečišćeno radi Jugovinila,cementare,Salonita. :rasta
To ti je istočni dio zaljeva ta industrijska zona. Nema ti to puno veze s ovim dijelom di san ja. Sad san se brčka po ure pličaku , nije mi se dalo izać iz mora i sad će lipo 2 litre popit i ić spavat.

Nije ti ta industrijska zona di san ja. To ti je daleko od mene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 13:54

Nemam ti ja veze s tom industrijskom zonom nit cirkulacije mora imaju veze sa istokom zaljeva. Industrijska zona ti je Split , Solin i samo jedna dio Kaštela najbliži Solinu.

Kaštela su duga. Imaš gornja i donja Kaštela. Ja sam u ovima šta su bliže Trogiru i nemam veze s ton industrijom.

To ljudi ne znaju pa misli da je to jedno te isto a nije uopće.

Ja san predgrađe Trogira.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by IL Risorto Sat 15 Aug - 13:56

RayMabus wrote:
סמאל wrote:Hm,možda bi Kaštelanski zaljev bio poželjno mjesto za naša znanstvena eksperimentiranja s cijanobakterijama,jer ako nešto pođe po zlu,nikakva šteta,to je i onako onečišćeno radi Jugovinila,cementare,Salonita. :rasta
To ti je istočni dio zaljeva ta industrijska zona. Nema ti to puno veze s ovim dijelom di san ja. Sad san se brčka po ure pličaku , nije mi se dalo izać iz mora i sad će lipo 2 litre popit i ić spavat.

Nije ti ta industrijska zona di san ja. To ti je daleko od mene.
Poznato mi je sve.Recimo,onaj dio od Starog do Resnika još mi je najljepši.
Međutim,zanima me kako bi reagirala Galaktička Federacija,ako bi smo vršili eksperimente s cijanobakterijoama u kaštelanskom zaljevu ?
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 13:56

Trogir je deset kilometara od mene.

Demografski kolaps - Page 3 Trogir-ivo-biocina-1-1-1-1-1
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 13:58

I vamo isto imaš prolaz za trogirski zaljev i more stalno cirkulira tako da je to sve čisto tu.

Demografski kolaps - Page 3 Z

Nikakvih dodira to nema s industrijom koja je u Splitu u biti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by RayMabus Sat 15 Aug - 14:03

Stari Resnik je meni oko šest kilometara od kuće. Na bicikli tamo se oden kupat. Nisan zadnjih godina al prije san često. Uzmem bajsu i za petnajst minuti san tamo i ima jedna plaža s kafićen uz more , nema gužve i tu se znan kupat.

Demografski kolaps - Page 3 Kastela-kastel-stafilic-beach-1-720x480

RayMabus
RayMabus

Posts : 176012
2014-04-11


Back to top Go down

Demografski kolaps - Page 3 Empty Re: Demografski kolaps

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum