ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Page 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:09

mobiu$ wrote:

Prve banke i jesu tako poslovale, jer zaračunavati kamate nije kršćanski, a islamske banke i danas ne zaračunavaju kamate muslimanima). 

Dalje, da odgovorim na upise gore: RH jest osnivač HBOR-a, ali danas on uglavnom barata sredstvima (bespovratnim) EBRD. I to je deplasirano, jer ako daš beskamatni kredit, pod uvjetom da se isti vrati, i da ne pričamo računovodstveno, već čisto financijski: BESKAMATNI KREDIT HBOR-a NE GENERIRA TROŠAK ZA POREZNOG OBVEZNIKA.

U boldanom si zaboravio spomenuti da se dug u islamu nikada ne oprašta nego prenosi na slijedeće generacije dok ne bude otplaćen.
Ako to nije neki oblik kamate, ja sam Julije Cezar. Isto kao što su razni dodatni troškovi HBOR-a također neka vrsta kamate koja računovodstveno ne mora biti tako prikazana.
Dalje, svjestan si valjda da si u dijelu pisanom velikim slovima HBOR poistovjetio sa islamskim (beskamatnim) financijama, jer ispada da banka ne generira nikakav trošak za vlasnika, a gubici se kako znamo moraju nadoknaditi ili banka realno odlazi u bankrot koji generira trošak što je čista kontradikcija u financijskom svijetu (a kontradikcije realno ne mogu postojati). To bi bila neka vrsta perpettum mobila u financijskom svijetu, a znamo da perpetuum mobile nije moguć kako u fizici tako ni u financijama.

Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:10

mobiu$ wrote:
Gdje vi tu vidite porezne obveznike jebovaspatak?

U pokrivanju gubitaka zbog poslovnih promašaja banke, jebotepatak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:12

mobiu$ wrote:
pizzon wrote:j.fonda
moze keva da mi bude

Kajgod :) ako si ‘60-to godište, sad imaš 60. A bio sam sad jako susretljiv.

Da si to pretpostavio za mene, kako tako.
Ali mislim da je dete-sa-sendvičem-u-ruci-kreten ipak nešto mlađi. Vjerojatno nema više od 55, ali ne isključujem da sam ovdje u krivu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:33

Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:

Prve banke i jesu tako poslovale, jer zaračunavati kamate nije kršćanski, a islamske banke i danas ne zaračunavaju kamate muslimanima). 

Dalje, da odgovorim na upise gore: RH jest osnivač HBOR-a, ali danas on uglavnom barata sredstvima (bespovratnim) EBRD. I to je deplasirano, jer ako daš beskamatni kredit, pod uvjetom da se isti vrati, i da ne pričamo računovodstveno, već čisto financijski: BESKAMATNI KREDIT HBOR-a NE GENERIRA TROŠAK ZA POREZNOG OBVEZNIKA.

U boldanom si zaboravio spomenuti da se dug u islamu nikada ne oprašta nego prenosi na slijedeće generacije dok ne bude otplaćen. Da, ali ne kamate.
Ako to nije neki oblik kamate, ja sam Julije Cezar. Nije, Ave Cezare. Kamate su naknada za vremensko depriviranje posuditelja od njegovih sredstava. Isto kao što su razni dodatni troškovi HBOR-a također neka vrsta kamate koja računovodstveno ne mora biti tako prikazana. To gotovo sigurno da
Dalje, svjestan si valjda da si u dijelu pisanom velikim slovima HBOR poistovjetio sa islamskim (beskamatnim) financijama, nisam, iznio sam ih kao uzgred zgodnu crticu jer ispada da banka ne generira nikakav trošak za vlasnika, u ovom slučaju nipošto, nikakvu dobit, nikakav trošak a gubici se kako znamo moraju nadoknaditi ili banka realno odlazi u bankrot ako je osnivač država i ako je infrastrukturna “banka” to je prektično nemoguć scenarij koji generira trošak što je čista kontradikcija u financijskom svijetu (a kontradikcije realno ne mogu postojati). To bi bila neka vrsta perpettum mobila u financijskom svijetu, a znamo da perpetuum mobile nije moguć kako u fizici tako ni u financijama. Da, ali perpetuum mobile dugova, kod kredita sa kamatama uistinu u nekoj mjeri postoji, barem se dužnicima tako čini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:41

Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
Gdje vi tu vidite porezne obveznike jebovaspatak?

U pokrivanju gubitaka zbog poslovnih promašaja banke, jebotepatak.

Dakle, sjećaš se, odmah sam postavio hipotezu da će kredit biti vraćen.

Neovisno o tome, banke u zadnjih 11 i pol godina mlate takvu lovu, neovisno o tome tko su im vlasnici da možemo prije govoriti o umanjenoj dobiti u slučaju pojedinačnog credit cruncha nego o troškovima.

Kako dolazi do miješanja novca u slučaju HBOR-a koji nije autotransfuzijski sustav, nego svako malo izvana prima ozbiljne količine novca, upitno je uopće da li je izloženost vlasnika realna kategorija. HBOR i inače te novce sporo distribuira, što gotovo sigurno znači da ih posuđuje preko noći na bankarskom tržištu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by darth_vader 19/7/2020, 05:32

mobiu$ wrote:Nego pizzon, koliko imaš godina?


Mator,  a u glavi 13 negdi... :D
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber 19/7/2020, 08:25

mobiu$ wrote:Osnivač je jedno, vlasnička struktura drugo, a izvori financiranja treće.

HBOR nije klasična poslovna banka, iako imaju taj gard (a da tek vidite HAMAG BICRO) već razvojna banka. Prikuplja novac, ovih dana uglavnom izvana od europske, pa svjetske banke za obnovu i razvoj i plasira ga rijetko izravno u infrastrukturne projekte.

Veći broj kredita (ali prosječno manji po volumenu) se plasira preko HAMAG BICRO u poslovne banke, koje ih onda nude, uglavnom SME.

Gdje vi tu vidite porezne obveznike jebovaspatak?
ja mogu tebi posudit lovu. baskamatno.
ti buš platio cugu, klopu i znači da si na kapital platio kamatu.

ja sam prije desetak godina kupio S mercedes preko HBOR, kao gospodarsko vozilo.

toliko o banci. kontrolama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 10:36

mobiu$ wrote:
@mobiu$ wrote:

ako je osnivač država i ako je infrastrukturna “banka” to je prektično nemoguć scenarij 

Banci je nemoguće otići u gubitke ako joj je vlasnik država?  :D
I što da ti ja na ovo kažem.  :)
Klasa optimist, a?
To me podsjeća na one tlapnje u SFRJ po kojoj štrajkovi nemaju smisla u samoupravnom socijalizmu jer su vlasnici poduzeća sami radnici pa tako ispada da štrajkaju protiv samih sebe.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 10:38

veber wrote:

ja sam prije desetak godina kupio S mercedes preko HBOR, kao gospodarsko vozilo.

toliko o banci. kontrolama.

I to državnoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 10:40

Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
@mobiu$ wrote:

ako je osnivač država i ako je infrastrukturna “banka” to je prektično nemoguć scenarij 

Banci je nemoguće otići u gubitke ako joj je vlasnik država?  :D
I što da ti ja na ovo kažem.  :)
Klasa optimist, a?
To me podsjeća na one tlapnje u SFRJ po kojoj štrajkovi nemaju smisla u samoupravnom socijalizmu jer su vlasnici poduzeća sami radnici pa tako ispada da štrajkaju protiv samih sebe.  :D

Ne u gubitke, nego u bankrot, ne reži mi postove.
To bi onda naprosto otišlo u sovereign debts.

Kad je privatni vlasnik, naravno da banka može kihnuti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 10:46

mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
@mobiu$ wrote:

ako je osnivač država i ako je infrastrukturna “banka” to je prektično nemoguć scenarij 

Banci je nemoguće otići u gubitke ako joj je vlasnik država?  :D
I što da ti ja na ovo kažem.  :)
Klasa optimist, a?
To me podsjeća na one tlapnje u SFRJ po kojoj štrajkovi nemaju smisla u samoupravnom socijalizmu jer su vlasnici poduzeća sami radnici pa tako ispada da štrajkaju protiv samih sebe.  :D

Ne u gubitke, nego u bankrot, ne reži mi postove.
To bi onda naprosto otišlo u sovereign debts.

Kad je privatni vlasnik, naravno da banka može kihnuti

A gle, nisam ja kriv što imaš problema sa citiranjem, a postoji opcija u uređivanju posta i za to.
Banka može kihnuti bez obzira na vlasničku strukturu, samo je pitanje tko će pokriti gubitke koji na kraju mogu dovesti i do realnog bankrota, nebitno što se formalno možda i neće tako zvati.
Poigravanje sa formalno pravnim definicijama nijednu banku neće spasiti od toga i vlasnike od troškova gubitaka i bankrota.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber 19/7/2020, 10:46

Speare Shaker wrote:
veber wrote:

ja sam prije desetak godina kupio S mercedes preko HBOR, kao gospodarsko vozilo.

toliko o banci. kontrolama.

I to državnoj.
pa nisam ja isus.
bila prilika, zašto ne?

sve nas treba kaznit jer smo muljali.
ali država to omogućava.


onaj saucha, sude mu.
moja knjigovotkinja nije stigla obraditi putne naloge i studentske ugovore.

ali sve u okviru zakona.

osim prebrze vožnje nisam nikad prekršio zakon.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 10:49

veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:

ja sam prije desetak godina kupio S mercedes preko HBOR, kao gospodarsko vozilo.

toliko o banci. kontrolama.

I to državnoj.
pa nisam ja isus.
bila prilika, zašto ne?

sve nas treba kaznit jer smo muljali.
ali država to omogućava.

Zašto ne, naravno.
Nisi ti kriv što su pravnici na državnom platnom popisu polupismeni, a upravna struktura u državnoj banci nesposobna i boli ih đon hoće li banka poslovati s gubicima ili profitom. Sve će to na kraju narod platiti. Pardon, pozlatiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber 19/7/2020, 10:59

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
Speare Shaker wrote:
veber wrote:

ja sam prije desetak godina kupio S mercedes preko HBOR, kao gospodarsko vozilo.

toliko o banci. kontrolama.

I to državnoj.
pa nisam ja isus.
bila prilika, zašto ne?

sve nas treba kaznit jer smo muljali.
ali država to omogućava.

Zašto ne, naravno.
Nisi ti kriv što su pravnici na državnom platnom popisu polupismeni, a upravna struktura u državnoj banci nesposobna i boli ih đon hoće li banka poslovati s gubicima ili profitom. Sve će to na kraju narod platiti. Pardon, pozlatiti.
ja ukazujem ali licemjerno koristim to isto pravo.

ako je meni s mercedes prošao kao gospodarsko vozilo, ja ga amortizirao i otpisao pdv.
pa bio bi kreten ne iskoristiti.

državni mehanizmi su tu zakazali.
ja nisam prekršio zakon.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 11:05

Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
@mobiu$ wrote:

ako je osnivač država i ako je infrastrukturna “banka” to je prektično nemoguć scenarij 

Banci je nemoguće otići u gubitke ako joj je vlasnik država?  :D
I što da ti ja na ovo kažem.  :)
Klasa optimist, a?
To me podsjeća na one tlapnje u SFRJ po kojoj štrajkovi nemaju smisla u samoupravnom socijalizmu jer su vlasnici poduzeća sami radnici pa tako ispada da štrajkaju protiv samih sebe.  :D

Ne u gubitke, nego u bankrot, ne reži mi postove.
To bi onda naprosto otišlo u sovereign debts.

Kad je privatni vlasnik, naravno da banka može kihnuti

A gle, nisam ja kriv što imaš problema sa citiranjem, a postoji opcija u uređivanju posta i za to.
Banka može kihnuti bez obzira na vlasničku strukturu, samo je pitanje tko će pokriti gubitke koji na kraju mogu dovesti i do realnog bankrota, nebitno što se formalno možda i neće tako zvati.
Poigravanje sa formalno pravnim definicijama nijednu banku neće spasiti od toga i vlasnike od troškova gubitaka i bankrota.

Dobro, otišli mi sa beskamatnog kredita o trošku poreznih obveznika na bankrot infrastrukturne banke. Vrlo optimistično.

Ovako, ja ću zaključiti sa svoje strane raspravu, prepustiti ću vašem OKP da dovrši raspravu neprekidno šireći temu i miješajući pojmove.

Par skromnih zapažanja:
- beskamatni kredit o trošku poreznih obveznika, uz pretpostavku da će isti biti vraćen, je nonsens i to je točka na originalnu izjavu koja je i pokrenula debatu;
- infrastrukturna i klasična poslovna banka nisu isto;
- HBOR je još specifičan slučaj jer svoju novčanu masu ne prikuplja iz svojeg poslovanja ili vuče od svojeg vlasnika, već je dobiva izvana i injektira u gospodarstvo (a to je obratan trag novca od klasične banke koja zarađuje u RH, a dobit iznosi vlasniku u inozemstvo).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by debotoijusto 19/7/2020, 11:12

mobiu$ wrote:
veber wrote:

ne bi se htio miješat u tvoju struku.
ne postoji beskamatno..
isto kako je inflacija regulacija.

isto kao i krediti u švicarcima.

kod nas je ekonomska nepismenost i dalje jaka.
Udruga Franak.

kaj ih je netko tjerao uzimat u francima.

ja imam neki kreditić od 157€.
danas  i za pet godina. male korekcije unutar kamatnih stopa.

kolika će biti kupovna vrijednost 1€ za tri godine.

banke nisu socijalne udruge.

Eto konačno se netko suvislo nadovezao na ovo što govorim.

Beskamatni krediti postoje u teoriji, u stvarnosti se valjaju u moru naknada (skrivenih kamata).

Prve banke i jesu tako poslovale, jer zaračunavati kamate nije kršćanski, a islamske banke i danas ne zaračunavaju kamate muslimanima). 

Dalje, da odgovorim na upise gore: RH jest osnivač HBOR-a, ali danas on uglavnom barata sredstvima (bespovratnim) EBRD. I to je deplasirano, jer ako daš beskamatni kredit, pod uvjetom da se isti vrati, i da ne pričamo računovodstveno, već čisto financijski: BESKAMATNI KREDIT HBOR-a NE GENERIRA TROŠAK ZA POREZNOG OBVEZNIKA.
Novinar tjednika Novosti Hrvoje Šimičević bio je prvi koji je još 2014. od Uprave HBOR-a zatražio da mu dostave podatke o tvrtkama kojima je HBOR odobrio kredite u razdoblju od 2010. do kraja 2013. te o iznosima tih kredita. Šimičević je podatke zatražio potaknut informacijom koja je neslužbeno procurila, a prema kojoj je tvrtka Facta Vera u suvlasništvu obitelji tadašnjeg pomoćnika ministra financija Branka Šegona od HBOR-a dobila kredit od 4 milijuna eura, i to upravo u razdoblju dok je on obnašao spomenutu dužnost.
Uprava HBOR-a ga je glatko odbila uz obrazloženje da je riječ o bankarskoj tajni. Šimičević se zatim obratio povjerenici za informiranje i ona je u svibnju 2015. donijela rješenje kojim je naložila HBOR-u da novinaru dostavi tražene informacije. U obrazloženju je navela da je HBOR državna banka u čijem je temeljnom kapitalu novac poreznih obveznika, pa građani imaju pravo znati kako se tim novcem raspolaže i tko se njime kreditira. Na taj način, obrazložila je povjerenica, građani nadziru jesu li krediti koje dodjeljuje HBOR doista u službi gospodarskog razvoja Hrvatske i u skladu s proklamiranim ciljevima te banke.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/grcevita-pravna-bitka-drzavne-banke-hbor-digao-23-tuzbe-da-sprijeci-objavu-podataka-o-svojim-kreditima-vec-16-puta-izgubio-spor-7950154

https://transparency.hr/hr/clanak/krediti-hbor-a...tko-ih-je-dobio/58

https://lider.media/aktualno/nincevic-lesandric-vlada-odbija-objavu-korisnika-hbor-a-a-bunari-agrokor-pune-se-novcem-gradana-44627

mozes ti nazivati kreditne linije HBOR-a kako god hoces no cinjenice/zakon govore drugacije
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber 19/7/2020, 11:16

mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:
mobiu$ wrote:

Banci je nemoguće otići u gubitke ako joj je vlasnik država?  :D
I što da ti ja na ovo kažem.  :)
Klasa optimist, a?
To me podsjeća na one tlapnje u SFRJ po kojoj štrajkovi nemaju smisla u samoupravnom socijalizmu jer su vlasnici poduzeća sami radnici pa tako ispada da štrajkaju protiv samih sebe.  :D

Ne u gubitke, nego u bankrot, ne reži mi postove.
To bi onda naprosto otišlo u sovereign debts.

Kad je privatni vlasnik, naravno da banka može kihnuti

A gle, nisam ja kriv što imaš problema sa citiranjem, a postoji opcija u uređivanju posta i za to.
Banka može kihnuti bez obzira na vlasničku strukturu, samo je pitanje tko će pokriti gubitke koji na kraju mogu dovesti i do realnog bankrota, nebitno što se formalno možda i neće tako zvati.
Poigravanje sa formalno pravnim definicijama nijednu banku neće spasiti od toga i vlasnike od troškova gubitaka i bankrota.

Dobro, otišli mi sa beskamatnog kredita o trošku poreznih obveznika na bankrot infrastrukturne banke. Vrlo optimistično.

Ovako, ja ću zaključiti sa svoje strane raspravu, prepustiti ću vašem OKP da dovrši raspravu neprekidno šireći temu i miješajući pojmove.

Par skromnih zapažanja:
- beskamatni kredit o trošku poreznih obveznika, uz pretpostavku da će isti biti vraćen, je nonsens i to je točka na originalnu izjavu koja je i pokrenula debatu;
- infrastrukturna i klasična poslovna banka nisu isto;
- HBOR je još specifičan slučaj jer svoju novčanu masu ne prikuplja iz svojeg poslovanja ili vuče od svojeg vlasnika, već je dobiva izvana i injektira u gospodarstvo (a to je obratan trag novca od klasične banke koja zarađuje u RH, a dobit iznosi vlasniku u inozemstvo).
lotka, ne bi se štel mešat u dio koji nije moj.
ali njemačka kroz sustav banak financira gospodarstvo.
realno srednje poduzetništvo nemre samo isfinancirat investiciju od par milja eura.
tu uskoči banka.

stvar je u tome da ti, ja i još neki imaju više nego što potroše.
osobno da me pretreseš u novcu ako imam trenutno 300€
da me pitaš da ti posudim 500 morao bi na bankomat.

sva ta lova, višak, stoji u banci.
banke daju prekonoćne kredite.
s našom lovom.

i onda imaš vođenje računa, pa negativnu kamatu, pa za poginule u hirošimi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 20 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum