ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Page 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by mativka 18/7/2020, 20:30

Sve će to Žito riješiti..

mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Serbinho-3 18/7/2020, 20:36

pizzon wrote:
kaya wrote:Za sendvičare nemaju živce ni u srbiji a kamoli tu.
Tamo hoće da ih obese a tu napišu da su srolje, što i nije tako strašno.

sta to,
da me ruska kolona proglasila
sendvicarem😳
jer nisam naklonjen rusiji i kini,
u smislu neutemelhenog
bratstva i celicnog prijateljstva.
jer smatram da srbija treba
da uzme vakcinu sa spiska
eu, a ne neke strane, da bi
tamo neko mahao da snabdevaju
evropu.verujem da kineska alternativna medicini vredi, 
ali ovo je nesto sasvim drugo.


Zonpi, umesto da budes primer ko Kaja, koja se bori protiv sendvicara i nikada nije uzela

1 dinar od države, ti tako...pravdaš se
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by pizzon 18/7/2020, 20:40

mobiu$ wrote:Nego pizzon, koliko imaš godina?

punoletan sam
pizzon
pizzon

Posts : 4986
2020-04-21


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by pizzon 18/7/2020, 20:42

Serbinho-3 wrote:
pizzon wrote:
kaya wrote:Za sendvičare nemaju živce ni u srbiji a kamoli tu.
Tamo hoće da ih obese a tu napišu da su srolje, što i nije tako strašno.

sta to,
da me ruska kolona proglasila
sendvicarem😳
jer nisam naklonjen rusiji i kini,
u smislu neutemelhenog
bratstva i celicnog prijateljstva.
jer smatram da srbija treba
da uzme vakcinu sa spiska
eu, a ne neke strane, da bi
tamo neko mahao da snabdevaju
evropu.verujem da kineska alternativna medicini vredi, 
ali ovo je nesto sasvim drugo.


Zonpi, umesto da budes primer ko Kaja, koja se bori protiv sendvicara i nikada nije uzela

1 dinar od države, ti tako...pravdaš se

zasto se pravdam,
samo potenciram glupost
da sam ja sendvicar.
nije mi poznato da sam ikada
dobio dinar od drzave ili da sam
se bavio politickim necasnim radnjama.
pizzon
pizzon

Posts : 4986
2020-04-21


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 18/7/2020, 20:45

pizzon wrote:
mobiu$ wrote:Nego pizzon, koliko imaš godina?

punoletan sam

Ako si skupljao novce za Vijetnam, onda možeš biti godište od Hanoi Jane Fonda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by pizzon 18/7/2020, 21:09

mobiu$ wrote:
pizzon wrote:
mobiu$ wrote:Nego pizzon, koliko imaš godina?

punoletan sam

Ako si skupljao novce za Vijetnam, onda možeš biti godište od Hanoi Jane Fonda.
ako je i ona bila kod uciteljice
kada smo davali dinar za vijetnam
pizzon
pizzon

Posts : 4986
2020-04-21


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by pizzon 18/7/2020, 21:11

j.fonda
moze keva da mi bude

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4986
2020-04-21


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Serbinho-3 18/7/2020, 21:19

AssadNaPodmornici wrote:a dokle ima turizma, mi ćemo biti bogatiji od srbije možda i idućih 10-15godina sigurno(a nakon toga i ne, ali teško ići daleko prognozirati u budćnost, ne bi me čudilo da srbi tada pokrenu još neki rat i dobiju ponovo po pički od nekoga)

Tačno, kao i od Slovačke ...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by debotoijusto 18/7/2020, 21:21

mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:

Glavnica ne može biti financijski neutralna jer spada u dug, skupa s kamatom. Pod pretpostavkom da postoji obaveza njenog vraćanja, a pretpostavlja se da postoji. Kamata se ionako računa s obzirom na glavnicu. Pa valjda ne kod beskamatni kredita
Druga je priča što se ukupni dug glavnice i kamata kasnije lako pretvori u glavnicu na koju se računaju nove kamate (u posljednje vrijeme srećom u pravilu povoljnije od početnih pa tada govorimo o povoljnom refinanciranju duga). Anatocizam, strogo zabranjeno, čak i u Hrvatskoj. Ali pričamo o bespovratnim kreditima HBOR-s radnicima Megglea
O mogućnosti puzajuće inflacije ćemo se još morati brinuti nekoliko godina, a kada uđemo u eurozonu, i ta će briga prestati. Odnosno prebacit ćemo je na Europsku središnju banku. Kod višegodišnjih dugoročnih kredita i u najstabilnijim valutama zamjetan je gubitak vrijednosti posuđenog novca naspram vraćenog novca.
I da, zanimljivo je kako sam ja usprkos suprotnih glasova ovdje od početka korona krize najavljivao brži ulazak RH u eurozonu nego što je to ranije predviđano, zato jer sada manje ili više ionako nitko nije u stanju ispunjavati obaveze iz Maastrichta, a interes je prije svega Njemačke proširenje eurozone. I to se upravo i događa. Zanimljivo jest, ali je potpuno off-topic

Glavnica je samo uvjetno trošak, ali u računovodstvenom smislu. Banka ju naime, dok se kredit ne otplati u potpunosti, računa u pasivu, koju kao takvu i vodi, što pak ima utjecaja na naknade koje plaća drugim financijskim institucijama, bonitet, kreditni rejting, procjenu rizičnosti itd.

Zato beskamatni kredit nije nikada samo i jedino glavnica u poslovnom svijetu, banka ipak zaračunava određene troškove i inzistira na zaradi u valuti povrata kredita, te naravno na osiguranju tražbine.

I zato opet pitam: kako to HBOR može dati beskamatni kredit ikome o trošku poreznih obveznika?

Ljudi moji, pa jeste li vi ok danas? :)

[size=39]VLASNIŠTVO[/size]

Osnivač i 100%-tni vlasnik HBOR-a je Republika Hrvatska.
 

[size=39]TEMELJNI KAPITAL[/size]

Temeljni kapital utvrđen je Zakonom u visini od 7 milijardi kuna čiju dinamiku uplate iz Državnog proračuna određuje Vlada Republike Hrvatske.


https://www.hbor.hr/naslovnica/hbor/o-nama/


Last edited by debotoijusto on 18/7/2020, 21:22; edited 1 time in total
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30622
2014-04-12


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by pizzon 18/7/2020, 21:22

pizzon wrote:j.fonda
moze keva da mi bude


_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4986
2020-04-21


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Serbinho-3 18/7/2020, 21:25

kaya wrote:
Noor wrote:
kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a dokle ima turizma, mi ćemo biti bogatiji od srbije možda
A onda će more presušiti ili? Turizam je grana koja postoji masovno od 60 ih negdje. I prije pojave turizma hrvatska je bila interesantna i ugarima i austrajancima i talijanima pa i srbima i punila im blagajne. Ona je naprosto razvijenija od istočnijih zemalja, srbije, bih, makedonije, cg. Turizam joj je pao kao šamar budali extra. Ne postoji ništa što bi se moglo desiti da bude lošija u gospodarskom smislu od navedenih zemalja ikad i nikad. To nije bila čak niti u ratnom stanju.
ne, ne...jedna sezona na jadranu nek prdne, odosmo ti i ja u ZG na burzu jocolor
😀 Evo prdeknula je uostalom.
No međutim opet je hr povukla novac iz eu  kojim će kompenzirati to.
Jednostavno je korak dalje od ovih zemalja koje se trude komparirati s njom .  Taj korak će uhvatiti jedino u suljinim mokrim snovima...
Jedini njezin problem je što ima skupu državu, veliki porez, puno uhljeba, puno lopova, velike cijene, opet zbog poreza..itd.

Sve sjajno i bajno a zadužuje se...

Jel to da vrati onih 40 milijardi dugova, koliko vam dobro ide?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Serbinho-3 18/7/2020, 21:27

kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a dokle ima turizma, mi ćemo biti bogatiji od srbije možda
A onda će more presušiti ili? Turizam je grana koja postoji masovno od 60 ih negdje. I prije pojave turizma hrvatska je bila interesantna i ugarima i austrajancima i talijanima pa i srbima i punila im blagajne. Ona je naprosto razvijenija od istočnijih zemalja, srbije, bih, makedonije, cg. Turizam joj je pao kao šamar budali extra. Ne postoji ništa što bi se moglo desiti da bude lošija u gospodarskom smislu od navedenih zemalja ikad i nikad. To nije bila čak niti u ratnom stanju.

Nece more presušiti a ni dugovi, niti uhljebi, tu i tamo mozda Korona iskoči iz zbuna...

Kakva BRE Srbija...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26461
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 18/7/2020, 22:00

mobiu$ wrote:

I zato opet pitam: kako to HBOR može dati beskamatni kredit ikome o trošku poreznih obveznika?

Lako i bez ikakvih problema.
U biti je to samo tehničko pitanje s obzirom na vlasničku strukturu HBOR-a.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Pirate 18/7/2020, 22:06

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a dokle ima turizma, mi ćemo biti bogatiji od srbije možda i idućih 10-15godina sigurno(a nakon toga i ne, ali teško ići daleko prognozirati u budćnost, ne bi me čudilo da srbi tada pokrenu još neki rat i dobiju ponovo po pički od nekoga)
 
Srbija više nema biološkog potencijala za ratovanje, 90te su bile njihov labuđi pijev. U biti 90tih i nisu nešto ratovali nego su uglavnom nahuškali lokalne Srbe da prave pizdarije, a čitave divizije iz Srbije koje su ovi očekivali, nikad nisu došle.
to da, 
ali isto ih je došlo dovoljno da naprave sranje... 91 su oni htjeli mobilizirati u srbiji 500 000 ljudi i doći do zagreba, ali nisu uspjeli toliko, nego 100 000? pa su isto napravili dosta sranja. 

kasnije su ih održavali dobrovoljci, najbolja je vojska vidi se i danas tamo gdje je ekipa motivirana.. najbolji primjer je sirija, kako motivirane jedinice vrijede nekoliko puta više čaki sa manjom količinom tehnike.. ali to nije tema
Kakvih 100 000, otkud ti to? U cijelom Beogradu stopa mobiliziranih bila ispod 10%, dok u jednoj Rijeci 90% mobiliziranih. Po tome ispada da je vise Rijecana bilo na frontu nego Beogradjana, iako je Beograd cca 10 puta veci. S time da su tih 10% navukli tako sto su hvatali ljude po ulicama i kucama i bacali na front u Vukovar pa ovi jadnici bjezali glavom bez obzira, moral 0. Po tome mozes misliti kakva je bila situacija u ostalim gradovima tipa Novi Sad ili pak Nis, gdje do rata mnogi nisu ni imali pojma da postoje neki tamo Srbi u Hrvatskoj. O manjim mjestima ne treba ni trositi rijeci, tu si ih mogao na prste nabrojati. 


Od ovih sto su bili na ratistu su mahom bili kojekakve kokosarske paravojne jedinice sastavljene od robijasa, kriminalaca i po kojeg entuzijasta ili romanticara, ali vecina je tu bila zbog bijele tehnike i sl. i zahvaljujuci njima smo se proslavili u svijetu. U samoj Krajiskoj vojsci je prosjek godina valjda bio izmedju 45 i 55 godina, jebote ekipa koja je zapocela ratni put u NOBu, mladi su Krajinu napustali vec par desetljeca, s time da u samom pocetku rata krece najveci odljev. Ma da su i ostali nisu imali sanse, jebote, top 5 gradova kiflarske Krajine, Knin, Benkovac, Glina, Petrinja i Borovo Selo, vukojebine a ne gradovi.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber 18/7/2020, 22:27

mobiu$ wrote:
Speare Shaker wrote:

Glavnica ne može biti financijski neutralna jer spada u dug, skupa s kamatom. Pod pretpostavkom da postoji obaveza njenog vraćanja, a pretpostavlja se da postoji. Kamata se ionako računa s obzirom na glavnicu. Pa valjda ne kod beskamatni kredita
Druga je priča što se ukupni dug glavnice i kamata kasnije lako pretvori u glavnicu na koju se računaju nove kamate (u posljednje vrijeme srećom u pravilu povoljnije od početnih pa tada govorimo o povoljnom refinanciranju duga). Anatocizam, strogo zabranjeno, čak i u Hrvatskoj. Ali pričamo o bespovratnim kreditima HBOR-s radnicima Megglea
O mogućnosti puzajuće inflacije ćemo se još morati brinuti nekoliko godina, a kada uđemo u eurozonu, i ta će briga prestati. Odnosno prebacit ćemo je na Europsku središnju banku. Kod višegodišnjih dugoročnih kredita i u najstabilnijim valutama zamjetan je gubitak vrijednosti posuđenog novca naspram vraćenog novca.
I da, zanimljivo je kako sam ja usprkos suprotnih glasova ovdje od početka korona krize najavljivao brži ulazak RH u eurozonu nego što je to ranije predviđano, zato jer sada manje ili više ionako nitko nije u stanju ispunjavati obaveze iz Maastrichta, a interes je prije svega Njemačke proširenje eurozone. I to se upravo i događa. Zanimljivo jest, ali je potpuno off-topic

Glavnica je samo uvjetno trošak, ali u računovodstvenom smislu. Banka ju naime, dok se kredit ne otplati u potpunosti, računa u pasivu, koju kao takvu i vodi, što pak ima utjecaja na naknade koje plaća drugim financijskim institucijama, bonitet, kreditni rejting, procjenu rizičnosti itd.

Zato beskamatni kredit nije nikada samo i jedino glavnica u poslovnom svijetu, banka ipak zaračunava određene troškove i inzistira na zaradi u valuti povrata kredita, te naravno na osiguranju tražbine.

I zato opet pitam: kako to HBOR može dati beskamatni kredit ikome o trošku poreznih obveznika?

Ljudi moji, pa jeste li vi ok danas? :)
ne bi se htio miješat u tvoju struku.
ne postoji beskamatno..
isto kako je inflacija regulacija.

isto kao i krediti u švicarcima.

kod nas je ekonomska nepismenost i dalje jaka.
Udruga Franak.

kaj ih je netko tjerao uzimat u francima.

ja imam neki kreditić od 157€.
danas  i za pet godina. male korekcije unutar kamatnih stopa.

kolika će biti kupovna vrijednost 1€ za tri godine.

banke nisu socijalne udruge.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Noor 18/7/2020, 22:28

pizzon wrote:nema frke,
mi cemo da proizvodimo
a hrvati da konobarisu,
ciste sobe i wc prostorije.
pa vi već sada konobarišete kod nas

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Pirate 18/7/2020, 22:31

kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:a dokle ima turizma, mi ćemo biti bogatiji od srbije možda
A onda će more presušiti ili? Turizam je grana koja postoji masovno od 60 ih negdje. I prije pojave turizma hrvatska je bila interesantna i ugarima i austrajancima i talijanima pa i srbima i punila im blagajne. Ona je naprosto razvijenija od istočnijih zemalja, srbije, bih, makedonije, cg. Turizam joj je pao kao šamar budali extra. Ne postoji ništa što bi se moglo desiti da bude lošija u gospodarskom smislu od navedenih zemalja ikad i nikad. To nije bila čak niti u ratnom stanju.
Nece more presusiti ali ce cijene usluga u turizmu s vremenom poceti padati uslijed zasicenja trzista sto ce se odraziti i na place. Vidis da po cijelom svijetu, sve zemlje su se uprle u turizam, pogotovo ove sirotinjske. Danas putovanja su nikad jeftinija, eno aranzmana za 2 tjedna JI Azije za 3 tisuce eura, do prije 30 godina te toliko avionska karta kostala, svi obaraju PDV po sistemu bolje vrabac u ruci nego golub na grani, tu su jos Booking, AirBnB, Flix, lowcosteri, kruzeri koji prakticki outsorcaju poslove radi cega lokalna zajednica nema koristi osim sto im ostane smece. U sustini bit ce isto ko i pr. sa mobitelima, do prije 20 i kusur godina je malo tko imao mobitel i uopce para da ga kupi. Danas ga ima i najveca bijeda jer su postali brutalno jeftini i pristupacni. 

Nemoj prevelike nade polagati u turizam, najveci resurs su sami ljudi i kao takvi najveci kapital, pogotovo obrazovan covjek. Samo jedan molekularni biolog vrijedi vise nego 20 konobara, ko to prvi shvati od balkanske sirotinje ce prvi i uspjeti. Na kraju krajeva, prije se Hrvatsku usporedjivalo sa zemljama centralne Europe, sad prica lagano klizi ka usporedbama sa balkanjerima, gdje cak i Rumunji lagano prestizu Hrvatsku i ostavljaju je za sobom. Zato nikad ne reci nikad.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 01:54

veber wrote:

ne bi se htio miješat u tvoju struku.
ne postoji beskamatno..
isto kako je inflacija regulacija.

isto kao i krediti u švicarcima.

kod nas je ekonomska nepismenost i dalje jaka.
Udruga Franak.

kaj ih je netko tjerao uzimat u francima.

ja imam neki kreditić od 157€.
danas  i za pet godina. male korekcije unutar kamatnih stopa.

kolika će biti kupovna vrijednost 1€ za tri godine.

banke nisu socijalne udruge.

Eto konačno se netko suvislo nadovezao na ovo što govorim.

Beskamatni krediti postoje u teoriji, u stvarnosti se valjaju u moru naknada (skrivenih kamata).

Prve banke i jesu tako poslovale, jer zaračunavati kamate nije kršćanski, a islamske banke i danas ne zaračunavaju kamate muslimanima). 

Dalje, da odgovorim na upise gore: RH jest osnivač HBOR-a, ali danas on uglavnom barata sredstvima (bespovratnim) EBRD. I to je deplasirano, jer ako daš beskamatni kredit, pod uvjetom da se isti vrati, i da ne pričamo računovodstveno, već čisto financijski: BESKAMATNI KREDIT HBOR-a NE GENERIRA TROŠAK ZA POREZNOG OBVEZNIKA.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:00

Osnivač je jedno, vlasnička struktura drugo, a izvori financiranja treće.

HBOR nije klasična poslovna banka, iako imaju taj gard (a da tek vidite HAMAG BICRO) već razvojna banka. Prikuplja novac, ovih dana uglavnom izvana od europske, pa svjetske banke za obnovu i razvoj i plasira ga rijetko izravno u infrastrukturne projekte.

Veći broj kredita (ali prosječno manji po volumenu) se plasira preko HAMAG BICRO u poslovne banke, koje ih onda nude, uglavnom SME.

Gdje vi tu vidite porezne obveznike jebovaspatak?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:03

pizzon wrote:j.fonda
moze keva da mi bude

Kajgod :) ako si ‘60-to godište, sad imaš 60. A bio sam sad jako susretljiv.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest 19/7/2020, 02:09

mobiu$ wrote:

Prve banke i jesu tako poslovale, jer zaračunavati kamate nije kršćanski, a islamske banke i danas ne zaračunavaju kamate muslimanima). 

Dalje, da odgovorim na upise gore: RH jest osnivač HBOR-a, ali danas on uglavnom barata sredstvima (bespovratnim) EBRD. I to je deplasirano, jer ako daš beskamatni kredit, pod uvjetom da se isti vrati, i da ne pričamo računovodstveno, već čisto financijski: BESKAMATNI KREDIT HBOR-a NE GENERIRA TROŠAK ZA POREZNOG OBVEZNIKA.

U boldanom si zaboravio spomenuti da se dug u islamu nikada ne oprašta nego prenosi na slijedeće generacije dok ne bude otplaćen.
Ako to nije neki oblik kamate, ja sam Julije Cezar. Isto kao što su razni dodatni troškovi HBOR-a također neka vrsta kamate koja računovodstveno ne mora biti tako prikazana.
Dalje, svjestan si valjda da si u dijelu pisanom velikim slovima HBOR poistovjetio sa islamskim (beskamatnim) financijama, jer ispada da banka ne generira nikakav trošak za vlasnika, a gubici se kako znamo moraju nadoknaditi ili banka realno odlazi u bankrot koji generira trošak što je čista kontradikcija u financijskom svijetu (a kontradikcije realno ne mogu postojati). To bi bila neka vrsta perpettum mobila u financijskom svijetu, a znamo da perpetuum mobile nije moguć kako u fizici tako ni u financijama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 19 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum