ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Page 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest Fri 17 Jul - 23:53

Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:
Naravno, ima degutantnih stvari. Ali još uvijek su top u svijetu, barem po standardnim ljestvicama.

I Georgetown je u doba Coacha Thompsona imao Ewinga, Mourninga, Mutomba i Iversona, i dan-danas se u ožujku ima što za gledati, odmah nakon Superbowla, a prije NBA doigravanja.

Pa jesu jer do sad dosta programa nisu sjebali lošim kadroviranjem, dakle postavljanjem poslušnih asistenata koju onda postanu loši profesori kao Hrvatska sveučilišta... iako i tamo imaš one incestuozne citation rings...

Vidim da znaš sve... :)

Više citation klike, prava mafija. To sa research papers, peer-review or not, odnijelo mi je par godina života. A thesis je najgora.

Moji najbolji profesori su bili na Pravnom fakultetu u Rijeci, uz par časnih iznimki. Ali oni tamo nisu profesori kao kod nas. Većina niti su magistri niti su doktori znanosti.

Ali su senior partners u najvećim firmama svijeta.

Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest Fri 17 Jul - 23:55

melkior wrote:
Zamišljam CSI Miami kako lovi Lotku koji bježi na gliseru blizu floridske obale s milijunima od kubanske mafije  :clown

Dok bi CSI Miami shvatio što radim i odlučio je li to uopće kazneno djelo, slučaj bi morao preuzeti CSI Mars. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Fri 17 Jul - 23:56

mobiu$ wrote:Vidim da znaš sve... :)

Više citation klike, prava mafija. To sa research papers, peer-review or not, odnijelo mi je par godina života. A thesis je najgora.

Moji najbolji profesori su bili na Pravnom fakultetu u Rijeci, uz par časnih iznimki. Ali oni tamo nisu profesori kao kod nas. Većina niti su magistri niti su doktori znanosti.

Ali su senior partners u najvećim firmama svijeta.

Ruka ruku mije.

Pa u nas je od stare generacije i bilo masa genijalnih profesora, danas ovo što nasljeđuje katedre je uglavnom slabo, slabije, najslabije...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest Fri 17 Jul - 23:58

melkior wrote:
Ali nema svoju draž...a dobro, činjenica jest da je tamo kompetitivnost bolesna i da uništava ljepotu odvjetničkog posla...jesi li razmišljao da se specijaliziraš za nekretnine?

Tamo ili ovdje?

Ovdje jedina lova leži kod Rusa, a njima ne daju proviriti papskiji od Pape.

Tamo, od zoninga do radova, to je mafija. Mislim prava klasična mafija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber Fri 17 Jul - 23:58

melkior wrote:
mobiu$ wrote:
melkior wrote:

Znači majstore, mogao si se specijalizirati za međunarodne arbitraže a ti postao porezni savjetnik? Zar ti je Pablo Escobar dao ponudu koja se ne propušta?  :rasta

Pa nisam samo porezni savjetnik, rekonstruiram čitavo financiranje i optimiziran poslovanje (ne ulazeći u struku). Ali to košta.

Ono, Mr. Wolf, audit koji zapravo pomogne.

Uvijek mogu i arbitrirati, moj mentor to radi. Ali nije to zarada kao u ovome.
Zamišljam CSI Miami kako lovi Lotku koji bježi na gliseru blizu floridske obale s milijunima od kubanske mafije  :clown
previše tv škodi.
lovu opereš vrlo jednostavno.
pitanje je postotka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by melkior Fri 17 Jul - 23:58

mobiu$ wrote:
Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:
Naravno, ima degutantnih stvari. Ali još uvijek su top u svijetu, barem po standardnim ljestvicama.

I Georgetown je u doba Coacha Thompsona imao Ewinga, Mourninga, Mutomba i Iversona, i dan-danas se u ožujku ima što za gledati, odmah nakon Superbowla, a prije NBA doigravanja.

Pa jesu jer do sad dosta programa nisu sjebali lošim kadroviranjem, dakle postavljanjem poslušnih asistenata koju onda postanu loši profesori kao Hrvatska sveučilišta... iako i tamo imaš one incestuozne citation rings...

Vidim da znaš sve... :)

Više citation klike, prava mafija. To sa research papers, peer-review or not, odnijelo mi je par godina života. A thesis je najgora.

Moji najbolji profesori su bili na Pravnom fakultetu u Rijeci, uz par časnih iznimki. Ali oni tamo nisu profesori kao kod nas. Većina niti su magistri niti su doktori znanosti.

Ali su senior partners u najvećim firmama svijeta.
I mogu ti sredit posao u toj istoj firmi jer imaju opake veze a njihove preporuke vrijede  cat
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Fri 17 Jul - 23:59

veber wrote:
Hektorović wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:Šta si radio po NY razveden? :D
on ili ja?

Pa lotka
lotka je išao u školu.
ja sam bio više baziran na umjetnost.

Evo recimo u NY je (barem prije par godina) bio jedan istočnoeuropski restoran (ne balkanski pa zato bez seljakluka) gdje su redovno bili odlični komadi iz istočne europe, studentice, modeli (čak i pristojne cure). Domaća atmosfera, ne neke fensi šmensi klubovi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:00

mobiu$ wrote:

Tamo, od zoninga do radova, to je mafija. Mislim prava klasična mafija.

kažem, naša državna mafija je smijurija.

i onda isti rade preaching o antikorupciji, haha


Last edited by Hektorović on Sat 18 Jul - 0:00; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by melkior Sat 18 Jul - 0:00

veber wrote:
melkior wrote:
mobiu$ wrote:
melkior wrote:

Znači majstore, mogao si se specijalizirati za međunarodne arbitraže a ti postao porezni savjetnik? Zar ti je Pablo Escobar dao ponudu koja se ne propušta?  :rasta

Pa nisam samo porezni savjetnik, rekonstruiram čitavo financiranje i optimiziran poslovanje (ne ulazeći u struku). Ali to košta.

Ono, Mr. Wolf, audit koji zapravo pomogne.

Uvijek mogu i arbitrirati, moj mentor to radi. Ali nije to zarada kao u ovome.
Zamišljam CSI Miami kako lovi Lotku koji bježi na gliseru blizu floridske obale s milijunima od kubanske mafije  :clown
previše tv škodi.
lovu opereš vrlo jednostavno.
pitanje je postotka.
A dobro, to ja onako...makar, za porezne prijevare bi tu ipak bio prije FBI nego CSI...ali ono, dobro bi izgledalo na filmu  :cleanteeth
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:01

veber wrote:previše tv škodi.

CSI je sci fi verzija forenzike.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by melkior Sat 18 Jul - 0:02

Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:

Tamo, od zoninga do radova, to je mafija. Mislim prava klasična mafija.

kažem, naša državna mafija je smijurija.

i onda isti rade preaching o antikorupciji, haha
A gle, razlika je u tome da oni imaju puno mafija koje su si međusobno konkurentne, a mi imamo monopol pa nema kvalitete i ravnoteže u ponudi i potražnji  lol!
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:04

melkior wrote:
Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:

Tamo, od zoninga do radova, to je mafija. Mislim prava klasična mafija.

kažem, naša državna mafija je smijurija.

i onda isti rade preaching o antikorupciji, haha
A gle, razlika je u tome da oni imaju puno mafija koje su si međusobno konkurentne, a mi imamo monopol pa nema kvalitete i ravnoteže u ponudi i potražnji  lol!

Imaš tamo od lokalnih chambers of comerce, pa do selective country clubs, sve namješteno ka izgranji networka...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest Sat 18 Jul - 0:04

melkior wrote:

I mogu ti sredit posao u toj istoj firmi jer imaju opake veze a njihove preporuke vrijede  cat

Samo moraš šutjeti na predavanjima kad se prospu, a oni se muče s midterm papers koje nam daju. Dok zamisliš da pišeš malom djetetu, s što više grafova i tabela, A ko kuća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber Sat 18 Jul - 0:05

Hektorović wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:Šta si radio po NY razveden? :D
on ili ja?

Pa lotka
lotka je išao u školu.
ja sam bio više baziran na umjetnost.

Evo recimo u NY je (barem prije par godina) bio jedan istočnoeuropski restoran (ne balkanski pa zato bez seljakluka) gdje su redovno bili odlični komadi iz istočne europe, studentice, modeli (čak i pristojne cure). Domaća atmosfera, ne neke fensi šmensi klubovi.
pitao si me za jezero u hercegovini.
ne znam. bio sam u onom klubu 52, 54.78 nemam pojma.
nisam stigao nikaj osim večere, cuge, posao.

toliko sam mjesta obišao da više ne registriram.
bitnije mi je s kčeri i bivšom otići na ručak.
to pamtim, ostalo mi je nebitno.

bitnije mi je da s tobom oko povijesti ili lotkom popijem kavu.
jebeš sve drugo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:06

mobiu$ wrote:
Vidim da znaš sve... :)

De Tocqueville i Baudrillard u jednom :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Guest Sat 18 Jul - 0:07

melkior wrote:

A gle, razlika je u tome da oni imaju puno mafija koje su si međusobno konkurentne, a mi imamo monopol pa nema kvalitete i ravnoteže u ponudi i potražnji  lol!

Svi su ti oni uvezani od političara, naših kolega, lobista, medija, političara, sindikalista, arhitekata, banaka, developera...svatko dobije svoj dio.

Od federal grants. :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by veber Sat 18 Jul - 0:08

Hektorović wrote:
veber wrote:previše tv škodi.

CSI je sci fi verzija forenzike.
a moja ex modni dizajner mi veli, gle već treći dan ima istu košulju.
a ja gledam gliser.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by melkior Sat 18 Jul - 0:08

Hektorović wrote:
melkior wrote:
Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:

Tamo, od zoninga do radova, to je mafija. Mislim prava klasična mafija.

kažem, naša državna mafija je smijurija.

i onda isti rade preaching o antikorupciji, haha
A gle, razlika je u tome da oni imaju puno mafija koje su si međusobno konkurentne, a mi imamo monopol pa nema kvalitete i ravnoteže u ponudi i potražnji  lol!

Imaš tamo od lokalnih chambers of comerce, pa do selective country clubs, sve namješteno ka izgranji networka...
Ok, ali je tamo sve raspoređeno po kvartovima. Imaš kvart koji drže Kinezi, imaš kvart koji drže Latinosi, imaš centar koji drže bijelci, s gradskom upravom su povezani WASP-ovci, itd. Naravno, svatko gura svoje, ali kad imaš 100 nacija i megalopolis od 12-15 milijuna ljudi, 20 milijuna šire gradsko područje, onda ima dovoljno mjesta za sve i svatko može graditi životnu karijeru da napreduje u vlastitom kvartu...
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:10

melkior wrote:
Hektorović wrote:Imaš tamo od lokalnih chambers of comerce, pa do selective country clubs, sve namješteno ka izgranji networka...
Ok, ali je tamo sve raspoređeno po kvartovima. Imaš kvart koji drže Kinezi, imaš kvart koji drže Latinosi, imaš centar koji drže bijelci, s gradskom upravom su povezani WASP-ovci, itd. Naravno, svatko gura svoje, ali kad imaš 100 nacija i megalopolis od 12-15 milijuna ljudi, 20 milijuna šire gradsko područje, onda ima dovoljno mjesta za sve i svatko može graditi životnu karijeru da napreduje u vlastitom kvartu...

To su coastal cities... imaš dobru knjigu Toma Wolfea "back to blood" o tom neotribalizmu koji nastaje u USA.

Heartland je drugačiji. Više samo ta waspovska network.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by melkior Sat 18 Jul - 0:14

mobiu$ wrote:
melkior wrote:

I mogu ti sredit posao u toj istoj firmi jer imaju opake veze a njihove preporuke vrijede  cat

Samo moraš šutjeti na predavanjima kad se prospu, a oni se muče s midterm papers koje nam daju. Dok zamisliš da pišeš malom djetetu, s što više grafova i tabela, A ko kuća.
A dobro, pravna teorija i filozofija prava ipak potječu od rimske i europske tradicije, Ameri su više praktičari koji su fokusirani na ono što prolazi i gdje, a što ne. Drugačija životna i poslovna filozofija, a i kultura. Sjećam se jednog slučaja prije nekoliko godina kad je došla doktorica znanosti specijalizirana za ljudska prava ravno s američkog nekog sveučilišta i prijavila se na neki natječaj na zagrebačkom Pravnom fakultetu, pa su ju hladno otfikarili da joj ne mogu dati posao jer se kod nas nigdje ne uče ljudska prava odnosno da kod nas ne postoji studij ni seminari iz ljudskih prava  lol! :^0
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Hektorović Sat 18 Jul - 0:17

veber wrote:pitao si me za jezero u hercegovini.
ne znam. bio sam u onom klubu 52, 54.78 nemam pojma.
nisam stigao nikaj osim večere, cuge, posao.

toliko sam mjesta obišao da više ne registriram.
bitnije mi je s kčeri i bivšom otići na ručak.
to pamtim, ostalo mi je nebitno.

bitnije mi je da s tobom oko povijesti ili lotkom popijem kavu.
jebeš sve drugo.

:tu beer

E pa bravo weberu, to su prave vrijednosti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju  - Page 10 Empty Re: Meggle gasi proizvodnju u Osijeku i šuška se da će je prebaciti u Srbiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 20 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum