ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by jastreb 3/7/2020, 11:27

Noor wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:
:tu

Georgios (Geōrgios) koje je izvedeno od "geōrgós" ili "jeorgós" (γεωργός) što znači "zemljoradnik"
Pričao sam o Đuri. Znači Đuro đaković, Đuro Pucar-Stari,Đuro Gavrilović... Ne o Juriju Gagarinu,niti o Georgeu Washingtonu.
pa kad već cjepidlačiš, onda budi do kraja precizan i kaži da je Đuro hrvatska izvedenica grčkog imena Georgios
to ti nitko neće osporiti
Ne....Ja sam rekao da je Đuro srpska izvedenica,a da je hrvatski oblik Jure,Juraj,Jurica...
ne, nisi...rekao si ovako

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
Baš je. Hrvatsko i srpsko. Ničije drugo.
Pa da razjasnim. Đuro je kod Hrvata jako rasprostranjeno ime. Da si pratima od početka vidjela bi da sam to napisao.

Ali sam napisao da je to srpski oblik,pravoslavni. Jurjevo-Đurđevdan.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by Noor 3/7/2020, 11:27

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:



Milorada nema??? O maj gad!!!

Pa ja ih znam desetak. Hrvata. Toliko rasprostranjeno da sam ga još kao mal smatrao kao domaće primorsko ime.
hrvatske nacionalnosti su?
kad si ti bio mal, Milorada, Dušana, Svetozara, Života, Ljubinka i Jovana je bilo posvuda, ponajviše po 'miliciji' i zaposlenih po općinskim kancelarijama na rukovodećim mjestima ili uredima za narodnu obranu (zaboravila sam kako se to tada zvalo), to je istina.
ali, po nacionalnosti su i bili srbi, pa nije ništa neobično
evo današnjih srba sa hrvatskim prezimenima... u čačku
barišića ima 12
antića ima 25
aničića ima 53
bulića ima 11
grgića 17
jeličića 21
josipović 16
katića 4
kovačića 6
marjanovića 86
marinovića 73
martinovića 56
matića 26
radića 19
eva sad imena "srpskih" u čačku 
tomislava ima oko 460
miroslava ima preko 500
josipa ima 10
marjana ima 43
marijana i marijanki preko 100
radomira ima preko 200
branimira ima oko 80
zvonimira oko 20
i tako dalje i tako dalje... u tom čačku sve neki ljubitelji hrvatskih imena i prezimena
evo sad nek sokol nađe hrvatski grad u zagorju i sjevernoj hrvatskoj, u kojem će naći u ovim brojevima srpska prezimena i imena....
Pa moguće je da se radi o Hrvatima. Barišići npr.  Radić uopće nije hrvatsko prezime. Dolazi od imena Rade. Ne kužim te uopće.

10 Josipa??? Pa to su Hrvati. Kao što ćeš u Splitu naći 10 Jovana.

Radomir hrvatsko ime???   Miroslav hrvatsko ime??? Znači Miroslav Ilić je hrvatski pjevač???

Ne da mi se više.

Prezime Radić u modernoj Hrvatskoj

Radići u Hrvatskoj uglavnom su Hrvati, većim dijelom iz okolice Trogira, a prema nekim izvorima iz Klisa, odnosno iz okolice Drinovaca, BiH. Rijetko su i Srbi. U prošlom stoljeću relativno najviše hrvatskih stanovnika s ovim prezimenom rođeno je u gradovima Splitu i Zagrebu. U Podorljaku u okolici Trogira gotovo svaki stanovnik prezivao se Radić.


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:28

jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:



Milorada nema??? O maj gad!!!

Pa ja ih znam desetak. Hrvata. Toliko rasprostranjeno da sam ga još kao mal smatrao kao domaće primorsko ime.
hrvatske nacionalnosti su?
kad si ti bio mal, Milorada, Dušana, Svetozara, Života, Ljubinka i Jovana je bilo posvuda, ponajviše po 'miliciji' i zaposlenih po općinskim kancelarijama na rukovodećim mjestima ili uredima za narodnu obranu (zaboravila sam kako se to tada zvalo), to je istina.
ali, po nacionalnosti su i bili srbi, pa nije ništa neobično
Miloradi da. Ma da naravno poznam i Srbe.   Po miliciji je zbog hrvatske nezainteresiranosti bilo Srba više nego što su bili zastupljeni,ali to nisu bili nikakvi Živoradi, Vlastimiri, nego naši domaći Srbi poput Dane,Bože,Đure,Nikole,Miloša i Steve.
kako moš toliko srati... od kud onda srbijanci u svim hrvatskim gradovima a ono bar po jedan ili dvojica...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by jastreb 3/7/2020, 11:30

michaellcmacha wrote:


 
no nego su čija navedena prezimena i imena... aj sad ti nađi u hrvatskom gradu varaždinu, u tom razmjeru srpska imena i prezimena. 
Zagorje,Kalnik,bivši Varaždinski generalat.

Među Hrvatima imaš danas masu srpskih prezimena koja vuku porijeklo još od doba Vojne krajine.

U stvari kroz povijest više su Srbui naseljavali Hrvatsku nego obrnuto.

Srpska doseljavanja bila su masovna pojava i odigravala su se u više navrata. Obrnuti procesi bili su pojedinačni i rijetki.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:31

inače tebi za informaciju vlastimir nije srpsko ime nego srpska izvedenica poljskog imena wlastek, a poznato je da su poljaci u 8-om i početkom 9-og vijeka bili prisutni na tim prostorima....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by jastreb 3/7/2020, 11:32

michaellcmacha wrote:


 
kako moš toliko srati... od kud onda srbijanci u svim hrvatskim gradovima a ono bar po jedan ili dvojica...
U hrvatskoj miliciji su bili uglavnom Krajišnici. Ličani najviše. Tu i tamo je bilo i Srba iz Bosne.

Iz Srbije jako malo. Ja u mom mjestu znam za jednog milicionera iz Srbije,ali radi se o Hrvatu iz Subotice.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by vuksadinare 3/7/2020, 11:33

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:


 
no nego su čija navedena prezimena i imena... aj sad ti nađi u hrvatskom gradu varaždinu, u tom razmjeru srpska imena i prezimena. 
Zagorje,Kalnik,bivši Varaždinski generalat.

Među Hrvatima imaš danas masu srpskih prezimena koja vuku porijeklo još od doba Vojne krajine.

U stvari kroz povijest više su Srbui naseljavali Hrvatsku nego obrnuto.

Srpska doseljavanja bila su masovna pojava i odigravala su se u više navrata. Obrnuti procesi bili su pojedinačni i rijetki.
ovi bjezali iz turskog carstva a hrvati su valjda trebali onda po tvom kriteriju iz uređene Austrijske monarhije bjezati i doslejavati u srbiju pak iz koje su bjezali i odslejavali srbi Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:33

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:


 
no nego su čija navedena prezimena i imena... aj sad ti nađi u hrvatskom gradu varaždinu, u tom razmjeru srpska imena i prezimena. 
Zagorje,Kalnik,bivši Varaždinski generalat.

Među Hrvatima imaš danas masu srpskih prezimena koja vuku porijeklo još od doba Vojne krajine.

U stvari kroz povijest više su Srbui naseljavali Hrvatsku nego obrnuto.

Srpska doseljavanja bila su masovna pojava i odigravala su se u više navrata. Obrnuti procesi bili su pojedinačni i rijetki.
pa to ti majmune i govorim, cijelo vrijeme... ali pusti floskule do kojih ti je trebalo sat vremena, aj sad konkretno izbaci srpska prezimena i imena u varaždinu... tupino telava... nema toga i nikad nije bilo...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by Pirate 3/7/2020, 11:33

michaellcmacha wrote:
Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
pa jel ti velim da je u ranom srednjem vijeku naseljavan prostor oko čačka sa hrvatima iz primorja... nema rezona da u tom prostoru ima toliko tih imena koja nisi srpska, a jesu hrvatska... branimir je hrvatsko ime... i u njegovo vrijeme se također srpsko plemstvo sklanjalo pod Branimirovu zaštitu... od Bugara
Pa ja to oduvijek pričam da smo sa Srbima toliko izmiksani,da ne znaš koja je to marka betona.
nismo mi izmiksani, nego su oni izmiksani, a u zadnjih 200 godina im je cilj bio da taj mix prošire na sve ostale a pogotovo na hrvate, iz razloga koji se vrlo lako da iščitati
Auuu kakvo prosipanje. Ti kao da neznas povijest Hrvatske. Sredisnja Hrvatska i Slavonija do prije sto godina osim Hrvata vrvila sa Srbima, Madjarima, Njemcima, Zidovima, Slovacima, Cesima, Poljacima, cak je bila i kolonija Talijana oko Gradiske. Jadran isto nije bio iznimka, Hrvati, Talijani, Srbi, Grci, Francuzi i ostali. 
Kod Hrvatske je zapravo zanimljiva ta sarolikost raznih naroda kroz povijest koja danas vise ne postoji ali se njeni tragovi mogu jasno razaznat po prezimenima. Ali da nismo izmiksani.
alo tupane govorimo o relaciji hrvati srbi... ovo ostalo se ne dovodi u pitanje... jebote pa vi svi do jednog ste mutavi do bola.... onaj kreten neki dan gradišćane podveo pod gradišku... staru... pa kako vas nije sramota ... tako mladi a tako mutavi...
Jest, mi smo tupani a ti si genije.  Mislim sta reci o ingenioznosti lika koji krene prosipati fantazije o Hrvatima u Cacku, kog su kurca isli tamo, daj neke dokaze? I ovo za imena, di to pise da je Branimir ili Miroslav hrvatsko ime? To sto ti povlacis paralele sa nekim hrvatskim knezovima pa po tome izvlacis tezu da su hrvatska je smijesno. Zvucis ko neka hrvatska inacica Deretica.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:35

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:


 
no nego su čija navedena prezimena i imena... aj sad ti nađi u hrvatskom gradu varaždinu, u tom razmjeru srpska imena i prezimena. 
Zagorje,Kalnik,bivši Varaždinski generalat.

Među Hrvatima imaš danas masu srpskih prezimena koja vuku porijeklo još od doba Vojne krajine.

U stvari kroz povijest više su Srbui naseljavali Hrvatsku nego obrnuto.

Srpska doseljavanja bila su masovna pojava i odigravala su se u više navrata. Obrnuti procesi bili su pojedinačni i rijetki.
ovi bjezali iz turskog carstva a hrvati su valjda trebali onda po tvom kriteriju iz uređene Austrijske monarhije bjezati i doslejavati u srbiju pak iz koje su bjezali i odslejavali srbi Basketball
kakve sad i ti gluposti lupaš... kakvo bježanje, nisu srbi nikuda i od nikoga bježali, a pogotovo ne od ili ispred turaka... jebote pa jel moguće da svako malo idete nasjedati na te njihove finte...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by RayMabus 3/7/2020, 11:35

Srbi su samo odmetnuti Rvati katolici.

Kako vam se da po ovoj vrućini razglabat o takvim pizdarijama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by vuksadinare 3/7/2020, 11:36

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:


 
no nego su čija navedena prezimena i imena... aj sad ti nađi u hrvatskom gradu varaždinu, u tom razmjeru srpska imena i prezimena. 
Zagorje,Kalnik,bivši Varaždinski generalat.

Među Hrvatima imaš danas masu srpskih prezimena koja vuku porijeklo još od doba Vojne krajine.

U stvari kroz povijest više su Srbui naseljavali Hrvatsku nego obrnuto.

Srpska doseljavanja bila su masovna pojava i odigravala su se u više navrata. Obrnuti procesi bili su pojedinačni i rijetki.
ovi bjezali iz turskog carstva a hrvati su valjda trebali onda po tvom kriteriju iz uređene Austrijske monarhije bjezati i doslejavati u srbiju pak iz koje su bjezali i odslejavali srbi Basketball
kakve sad i ti gluposti lupaš... kakvo bježanje, nisu srbi nikuda i od nikoga bježali, a pogotovo ne od ili ispred turaka... jebote pa jel moguće da svako malo idete nasjedati na te njihove finte...
moj lapsus..zapravo bili su turski čobani...koji su im pazili ovce i goveda kd su ovi isli u osvajacke pohode pa su ih tu naseljavali d aim paze na stada Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:36

srbi su zajedno sa turcima nastupali u svojstvu pomoćnih borbenih, a najčešće razbojničkih jedinica....i imali su tu pogodnost da su mogli sa sobom voditi svoje obitelji...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:38

RayMabus wrote:Srbi su samo odmetnuti Rvati katolici.

Kako vam se da po ovoj vrućini razglabat o takvim pizdarijama.
i to je otprilike najtočnija definicija srba... i ok nitko ništa s tim nema to je tako tada bilo i ok...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by vuksadinare 3/7/2020, 11:38

michaellcmacha wrote:srbi su zajedno sa turcima nastupali u svojstvu pomoćnih borbenih, a najčešće razbojničkih jedinica....i imali su tu pogodnost da su mogli sa sobom voditi svoje obitelji...
to cak nisu ni bili srbi vecinom vec vlasi..koji su posrbljeni krajem 18 i kroz 19 stoljece a neki i u 20 stoljecu kad je kraljevina nastupila
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by michaellcmacha 3/7/2020, 11:39

vuksadinare wrote:
michaellcmacha wrote:srbi su zajedno sa turcima nastupali u svojstvu pomoćnih borbenih, a najčešće razbojničkih jedinica....i imali su tu pogodnost da su mogli sa sobom voditi svoje obitelji...
to cak nisu ni bili srbi vecinom vec vlasi..koji su posrbljeni krajem 18 i kroz 19 stoljece a neki i u 20 stoljecu kad je kraljevina nastupila
pa ok bilo je svega i svačega, ali podrazumijevamo da su kasnije svi manje više posrbljeni...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by vuksadinare 3/7/2020, 11:41

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
michaellcmacha wrote:srbi su zajedno sa turcima nastupali u svojstvu pomoćnih borbenih, a najčešće razbojničkih jedinica....i imali su tu pogodnost da su mogli sa sobom voditi svoje obitelji...
to cak nisu ni bili srbi vecinom vec vlasi..koji su posrbljeni krajem 18 i kroz 19 stoljece a neki i u 20 stoljecu kad je kraljevina nastupila
pa ok bilo je svega i svačega, ali podrazumijevamo da su kasnije svi manje više posrbljeni...
pravi pravcati srbi koji su naseljavali hrvatske krajeve su zapravo kolonizatori iz srbije nakon zavrsetka 1 svjetskog rata najvise u slavoniju i to istocnu...i to s emoze vidjeti po cisto srbijasnkim prezimenima..dok oni u lici,banovini,dalmatinskoj zagori su 90% vlaskog porijekla
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by Noor 3/7/2020, 11:41

jastreb wrote:
Noor wrote:
jastreb wrote:



Milorada nema??? O maj gad!!!

Pa ja ih znam desetak. Hrvata. Toliko rasprostranjeno da sam ga još kao mal smatrao kao domaće primorsko ime.
hrvatske nacionalnosti su?
kad si ti bio mal, Milorada, Dušana, Svetozara, Života, Ljubinka i Jovana je bilo posvuda, ponajviše po 'miliciji' i zaposlenih po općinskim kancelarijama na rukovodećim mjestima ili uredima za narodnu obranu (zaboravila sam kako se to tada zvalo), to je istina.
ali, po nacionalnosti su i bili srbi, pa nije ništa neobično
Miloradi da. Ma da naravno poznam i Srbe.   Po miliciji je zbog hrvatske nezainteresiranosti bilo Srba više nego što su bili zastupljeni,ali to nisu bili nikakvi Živoradi, Vlastimiri, nego naši domaći Srbi poput Dane,Bože,Đure,Nikole,Miloša i Steve.

:facepalm


u SR Hrvatskoj se jako pazilo da Srbi ne budu podzastupljeni u rukovodnim strukturama i na poželjnijim namještenjima, ali se nije smatralo problemom ako bi Srbi bili prezastupljeni.
Srbi su pokazivali sklonost, a i vješto koristili datu im priliku da uhvate dobra mjesta za zapošljavanje u kategoriji "osoblje društvene zaštite"
pa je tako 1984. godine u miliciji bilo čak 49,9% Srba, a ukupan udio u stanovništvu, neposredno pred DR, im je bio 12,2%, a 1971. prema popisu 14,16%.


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by RayMabus 3/7/2020, 11:42

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Srbi su samo odmetnuti Rvati katolici.

Kako vam se da po ovoj vrućini razglabat o takvim pizdarijama.
i to je otprilike najtočnija definicija srba... i ok nitko ništa s tim nema to je tako tada bilo i ok...
Ha ha ha , viš kako ja sve znam. jocolor

Odmetnuti su katolici.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by crvenkasti 3/7/2020, 11:42

Srbin, kad je Hrvat, on to baš hoće. Dok Srbin neće biti Hrvat, ali je.

I obrnuto: kad je Hrvat Srbin, nije, ali, obrnuto, kad je Srbin Hrvat, je.

Ako me razumijete ...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by Pirate 3/7/2020, 11:45

U kojim fantazijama vas dvojica zivite, prvo ste se po nekim opskurnim stranicama napunili glupostima i sad te gluposti ovdje prosipate i mislite da ce te nekoga navuci da vam povjeruje u te vase budalastine i nekim cudom se preobrati na staru vjeru pradjedova.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

nato da zaštiti vernike i spc u c.gori - Page 7 Empty Re: nato da zaštiti vernike i spc u c.gori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum