ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by debotoijusto Wed 24 Jun - 19:50

Epidemiolozi nisu uspjeli pohvatati sve kontakte jer je to nemoguće u klubu od 600 ljudi pa poručuju svima koji su u subotu bili u noćnom klubu "Number one" da se jave epidemiologu ili svom liječniku opće prakse.

Zaraženi pjevač tijekom prošlog tjedna boravio je u Srbiji te se od tamo vratio u Knin. Radi se o mladom kninskom pjevaču Dejanu Domiću.
 a ovo ?

debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Wed 24 Jun - 19:54

Tko je iole pismen razumjet će poruku.
Sad je vrijeme za uozbiljit se, kroz tjedan dana bi bilo prekasno. 

Da remiziramo... - Page 11 1-1
Eroo
Eroo

Posts : 74416
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Wed 24 Jun - 19:58

Eroo wrote:Tko je iole pismen razumjet će poruku.
Sad je vrijeme za uozbiljit se, kroz tjedan dana bi bilo prekasno. 

Da remiziramo... - Page 11 1-1
moguć je i posao i turizam uz stalnu ozbiljnost,svako preveliko opuštanje nosi svoje posljedice a sad smo u zadnjih par dana stvarno počeli previše divljati.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by RayMabus Wed 24 Jun - 19:58

Eroo wrote:Tko je iole pismen razumjet će poruku.
Sad je vrijeme za uozbiljit se, kroz tjedan dana bi bilo prekasno. 

Ja mislim da je već prekasno. Virus se proširio po populaciji a turisti stižu. Sad je gotovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Wed 24 Jun - 20:09

RayMabus wrote:
Eroo wrote:Tko je iole pismen razumjet će poruku.
Sad je vrijeme za uozbiljit se, kroz tjedan dana bi bilo prekasno. 

Ja mislim da je već prekasno. Virus se proširio po populaciji a turisti stižu. Sad je gotovo.
nije gotovo nego nitko više ne jebe živu silu pa će sad to teško opet obuzdati.Ove sve orgije,koncerti,noćni klubovi i ostala divljanja nije još trebalo dopustiti.Kad sam vidio onu sliku iz Zadra gdje ih je stotinu na slici jedan na drugom nije mi bilo jasno kako najednom to u par dana.Jasno je da se mora raditi ali ova sva korona partijanja su tragikomična.Trebat će netko zategnuti ručnu.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Wed 24 Jun - 20:14

vili40 wrote:

Kad sam vidio onu sliku iz Zadra gdje ih je stotinu na slici jedan na drugom 

I koliko je novozaraženih bilo kao posljedica tog partijanja?
I sa kakvim simptomima infekcije?
Usput, te informacije su se pojavile i na današnjoj konferenciji za medije stožera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Wed 24 Jun - 20:21

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Kad sam vidio onu sliku iz Zadra gdje ih je stotinu na slici jedan na drugom 

I koliko je novozaraženih bilo kao posljedica tog partijanja?
I sa kakvim simptomima infekcije?
Usput, te informacije su se pojavile i na današnjoj konferenciji za medije stožera.
ne znam,to ćemo vidjeti za tjedan dana.Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu.Ako ćemo i dalje nastaviti ko u ovih zadnjih tjedan dana neće biti čudne ni troznamenkaste brojke a zbog puno stvari a naš zdravstveni sustav je jedan od njih,si to ne smijemo dozvoliti.
Evo,popizdili i u Istri:

 
Šef istarskog stožera bijesan na Nacionalni stožer: Oni su se raspali, dosta je više
Da remiziramo... - Page 11 26c6bf85-6e0c-44d0-a882-47123bd86a2e
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Wed 24 Jun - 20:26

idem malo na tv,na RTL-u Beroš,Kerum,Petrov,Ruža Tomašić i Bauk imaju sučeljavanje :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Wed 24 Jun - 20:38

vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Wed 24 Jun - 20:46

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.
točno

pogledajmo samo što se dešava sa USA radi zaključavanja i virusa. do nazad par mjeseci su bili najjača ekonomija svijeta, sa rekordno niskom nezaposlenosti, odličnim plaćama, a sada su država gdje su deseci milijuna ljudi siromašni i država tinja u revoluciji..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Wed 24 Jun - 20:47

ako ne idemo na remizu, pa rezimiramo.
sve više mi izgleda kao opravdanje za "krizu"
ukupno gledajući koliko trošimo na mjesečnoj bazi?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Wed 24 Jun - 20:50

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.
raditi se mora inače će stvarno biti gladi,ja bih već otišao da su bili uvjeti ali idem sad za par dana i možda još ove godine odradim tri države koje su gore po koroni od nas i to je to.Samo jebem mu mater ipak se sve to može napraviti i sa oprezom,sigurno neću obilaziti noćne klubove i koncerte.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Wed 24 Jun - 21:22

vili40 wrote:
Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.
raditi se mora inače će stvarno biti gladi,ja bih već otišao da su bili uvjeti ali idem sad za par dana i možda još ove godine odradim tri države koje su gore po koroni od nas i to je to.Samo jebem mu mater ipak se sve to može napraviti i sa oprezom,sigurno neću obilaziti noćne klubove i koncerte.
onda je trebalo objaviti da se granice što se turizma tiče otvaraju samo za umirovljenike i parove u srednjim godinama bez djece, i za radnike poput tebe koji bi došli nešto odraditi i po završetku posla ošli u sobu blejat u plafon dok ih san ne obuzme...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sora Wed 24 Jun - 21:26

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.

očito je suština ove korone u vladanju rizikom
i ništa drugo
nešto se mora riskirati, treba vidjeti tko i što
cijela mudrost

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Wed 24 Jun - 22:31

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:

Ali sve jedno taj virus se ne smije podcijeniti vidi što je napravio i što još uvijek radi po cijelom svijetu. 

Da. Broj umrlih je za sad tek nešto veći od godišnjeg prosjeka preminulih u svijetu od sezonske gripe po statistikama WHO (Svjetska Zdravstvena Organizacija). Usput, sezonske gripe ove zime i proljeća praktički nije niti bilo.
Katastrofa, zar ne. 
Dobro, smrtnost će očito biti nešto veća od prosjeka, ali isplati li se zbog toga upropastiti svjetsko gospodarstvo i povećati broj samoubojstava zbog socijalne situacije?
Ne znam, ali čisto sumnjam da će se naći neka dovoljno neracionalna vlada koja će riskirati tako nešto uz valjanje po ulicama socijalno i politički motiviranih nereda koji uvijek dolaze uz slom gospodarstva.
Ispada da je veća opasnost od precjenjivanja efekata virusa nego od potcjenjivanja.
Da remiziramo... - Page 11 1-1
Nemam više nerve za sve ovo... huh...U Bergamu 5x više od prosjeka...
Eroo
Eroo

Posts : 74416
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Wed 24 Jun - 22:39

konjino stara, tebi treba uz karantenu ograničit i pristup internetu.
majmune bosanski kaj sam ti napisao prije par mjeseci?
šeći cucke i rješen problem.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Šandor Winnetou Wed 24 Jun - 23:00

vili40 wrote:
tre wrote:
vili40 wrote:same loše vijesti,sprema li se oluja?
žena mog prijatelja se strašno boji zmija, ona bi je pronašla skoro svaki put kad bi naišla na moguće prirodno stanište iste, jednostavno je bila toliko fokusirana da je nađe da bi je gotovo uvijek pronalazila iako je nikada nije ugrizla ili ugrozila na bilo koji način no njen strah bi je uvijek nadjačao i bez obzira na dotadašnja iskustva je uvijek u istoj vidjela enormnu količinu prijetnje koja joj je na kraju krajeva toliko sjebala život da skoro više i ne izlazi iz kuće.
Svaka sličnost s tvojim paranojama je namjerna pa se ti sad češi koliko te volja
alo,ja sam samo prenio posljednje vijesti,nisam ja to izmislio.A iza mog šaljivog komentara je upitnik.Jel to paranoja ili si ti nešto opet krivo shvatio?Po pitanju cijele situacije otpočetka sam negdje između,niti preuveličavam niti podcjenjujem tu pandemiju jer mislim da nema razloga ni za jedno ni za drugo.
ma kako uvijek ti naiđeš da preneseš baš određene vrste vijesti, ali ono baš u milimetar??!? Kako rekoh hraniš se sa istim pa nije ni čudo da takve vijesti ubijek nađu put do tebe.
Ajmo ovako, pričaj pred svojim pametnim telefonom o recimo pločicama za kupaonu i gle čuda uskoro će ti se pojavljivati oglasi o istima. Pričaj o salamanderovoj pvc stolariji i gle čuda kako se oglasi pojave sasvim slučajno baš o tome o čemu si pričao.
Ista stvar vili je i sa tvojim mazohijalnim stavom u kojemu je sve crnilo i naravno da ćeš takve vijesti dobijati, mazohijalne i kmečave. Na žalost nisi jedini koji si upao u mašinu globalnih medija niti si jedini koji koji nije u stanju razlučiti zašto je to tako niti si u stanju prepoznati ono s čime te pune kao pekinšku patku.
Zašto ovo pišem, nisi loš čovjek i ne želim ti zlo ali ti jednostavno hraniš psihu s pogrešnom hranom i zato si otišao u krasni kiki i zato je tvoja percepcija kod forumaša takva kajva je. Odupri se i usmjeri misao na drugu stranu i pogledaj stvar ili događaj iz više uglova, nemoj psti ono što ti se servira i život će ti krenuti u sasvim drugom smjeru.

_________________
Da remiziramo... - Page 11 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Thu 25 Jun - 0:00

veber wrote:konjino stara, tebi treba uz karantenu ograničit i pristup internetu.
majmune bosanski kaj sam ti napisao prije par mjeseci?
šeći cucke i rješen problem.
Pišeš mi da se ti javim, pa evo.Dobra sam ja duša.
Eroo
Eroo

Posts : 74416
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vili40 Thu 25 Jun - 6:55

tre wrote:
vili40 wrote:
tre wrote:
vili40 wrote:same loše vijesti,sprema li se oluja?
žena mog prijatelja se strašno boji zmija, ona bi je pronašla skoro svaki put kad bi naišla na moguće prirodno stanište iste, jednostavno je bila toliko fokusirana da je nađe da bi je gotovo uvijek pronalazila iako je nikada nije ugrizla ili ugrozila na bilo koji način no njen strah bi je uvijek nadjačao i bez obzira na dotadašnja iskustva je uvijek u istoj vidjela enormnu količinu prijetnje koja joj je na kraju krajeva toliko sjebala život da skoro više i ne izlazi iz kuće.
Svaka sličnost s tvojim paranojama je namjerna pa se ti sad češi koliko te volja
alo,ja sam samo prenio posljednje vijesti,nisam ja to izmislio.A iza mog šaljivog komentara je upitnik.Jel to paranoja ili si ti nešto opet krivo shvatio?Po pitanju cijele situacije otpočetka sam negdje između,niti preuveličavam niti podcjenjujem tu pandemiju jer mislim da nema razloga ni za jedno ni za drugo.
ma kako uvijek ti naiđeš da preneseš baš određene vrste vijesti, ali ono baš u milimetar??!? Kako rekoh hraniš se sa istim pa nije ni čudo da takve vijesti ubijek nađu put do tebe.
Ajmo ovako, pričaj pred svojim pametnim telefonom o recimo pločicama za kupaonu i gle čuda uskoro će ti se pojavljivati oglasi o istima. Pričaj o salamanderovoj pvc stolariji i gle čuda kako se oglasi pojave sasvim slučajno baš o tome o čemu si pričao.
Ista stvar vili je i sa tvojim mazohijalnim stavom u kojemu je sve crnilo i naravno da ćeš takve vijesti dobijati, mazohijalne i kmečave. Na žalost nisi jedini koji si upao u mašinu globalnih medija niti si jedini koji koji nije u stanju razlučiti zašto je to tako niti si u stanju prepoznati ono s čime te pune kao pekinšku patku.
Zašto ovo pišem, nisi loš čovjek i ne želim ti zlo ali ti jednostavno hraniš psihu s pogrešnom hranom i zato si otišao u krasni kiki i zato je tvoja percepcija kod forumaša takva kajva je. Odupri se i usmjeri misao na drugu stranu i pogledaj stvar ili događaj iz više uglova, nemoj psti ono što ti se servira i život će ti krenuti u sasvim drugom smjeru.
ma ne znam o čemu ti,ja sam tu oko korone prenosio i pozitivne vijesti ali na žalost bilo ih je manje jer je takva cijela situacija.Evo ti sad jedne pozitivnije ali koja isto upozorava i kritizira:

Nela Sršen: Virus je definitivno oslabio, pozitivni ne moraju nužno biti zarazni
SITUACIJA s koronavirusom u Italiji i Hrvatskoj nije ista. U Hrvatskoj je, zahvaljujući dobrom radu Stožera, znatno manji broj zaraženih i umrlih, rekla je Nela Sršen za Slobodnu Dalmaciju. 
Ona je i sama često bila u situaciji neposredna kontakta s koronavirusom u operacijskoj dvorani sveučilišne bolnice u Padovi, gdje radi kao kirurginja, zbog čega je završila u dvotjednoj izolaciji.
"Onog trenutka kada je završio "lockdown", ne znači da je i virus nestao. Postoje još mala žarišta. Ali situacija više nije ista kao u veljači. Ako imamo pozitivnih pacijenata, više nema potrebe da oni idu u reanimaciju. Virus je definitivno oslabio i njegov viralni naboj nije kakav je bio. On se s vremenom mijenja, ali ne zato što je mutirao. Ima četrnaest manjih mutacija koje bi pokrivalo cjepivo. Ovaj novi virus ima ovojnicu koja ne mutira. I baš to je razlika u odnosu na cjepivo protiv gripe. Svake godine mora se raditi novo cjepivo jer se virus gripe mijenja, a s koronom to nije slučaj. Na koncu, ostaje otvoreno pitanje je li cjepivo protiv koronavirusa uopće potrebno", navodi Sršen. 
Kaže da Stožer i epidemiološka služba moraju promijeniti parametre testiranja.
"Svi oni koji su danas pozitivni ne moraju nužno biti zarazni za okolinu, ali to je pojam koji u Hrvatskoj trenutačno ne postoji. Kada se iznose podaci o novim slučajevima, primjerice, kažu kako "imamo tri pozitivna". U našoj svijesti stvara se slika o tri pacijenta koji su infektivni i mogu zaraziti druge ljude. Kao što je poznato, visoki viralni naboj vrlo brzo ubija zdrave stanice, vidjeli smo posljedice toga, tisuće zaraženih i umrlih u Italiji. Međutim, ako je viralni naboj nizak, on ne može zaraziti stanice domaćina. Dakle, osoba je pozitivna na testiranju i nije dalje infektivna. To su takozvani asimptomatski slučajevi kakvih je sve više", rekla je.
Mogućnost drugog vala?
Prema njezinim riječima, prilikom standardnog PCR testiranja danas je potrebno učiniti više ciklusa amplifikacije da se utvrdi postoji li nekakav trag virusa kod testirane osobe, dok je na početku epidemije bio dovoljan samo jedan ciklus koji je pokazivao je li osoba zaražena.
"To nam potvrđuje da virus slabi. Trebamo razlikovati slučaj visoke viremije, kada je osoba pozitivna i visoko zarazna, te slučajeve kada osoba ima nizak naboj virusa u sebi, bez simptoma, a kamoli da zarazi ljude u okolini", rekla je. 
Govorila je i o mogućnosti drugog vala.
"Ako u tom drugom valu podrazumijevamo tešku ekonomsku krizu i teško psihičko stanje ljudi, onda je odgovor da - doći će drugi val. To što koji put imamo više pozitivnih osoba ne znači da nam dolazi drugi val. Razlog je što je završio "lockdown" i ljudi se više kreću. Ali treba poštovati sve epidemiološke mjere. U Italiji je kazna za nenošenje maske 400 eura. U Hrvatskoj nitko ne nosi masku i ne poštuje se socijalna distanca, svi se grle i ljube. I svi govore o drugom valu, a ne poštuju se epidemiološke mjere, ja sam šokirana. Na mene je ova situacija ostavila traga. U regiji Veneto, gdje živim, dnevno je bilo po dvije tisuće pozitivnih i 800 mrtvih ljudi. Zato sam još šokiranija takvim ponašanjem ljudi u Hrvatskoj, kao da se ništa nije dogodilo. U Hrvatskoj nije, ali u Italiji jest i zato trebamo biti oprezni. Drugog vala neće biti ako se ljudi budu odgovorno ponašali", zaključila je Sršen za Slobodnu Dalmaciju. 
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Thu 25 Jun - 8:54

vili40 wrote:

Ali treba poštovati sve epidemiološke mjere. U Italiji je kazna za nenošenje maske 400 eura. U Hrvatskoj nitko ne nosi masku i ne poštuje se socijalna distanca, svi se grle i ljube. I svi govore o drugom valu, a ne poštuju se epidemiološke mjere, ja sam šokirana. Na mene je ova situacija ostavila traga. U regiji Veneto, gdje živim, dnevno je bilo po dvije tisuće pozitivnih i 800 mrtvih ljudi. Zato sam još šokiranija takvim ponašanjem ljudi u Hrvatskoj, kao da se ništa nije dogodilo.

Da, ta neozbiljnost stanovništva je ne samo upozoravajuća nego pomalo i zastrašujuća.
Kao da je svakome easy living ilitiga la dolce vita postao temeljni smisao života.
Ispada da se više treba bojati neozbiljnih pa i glupih ljudi nego virusa samog.
No, u konačnici o nama samima ovisi hoćemo li se zaraziti, a sva je prilika da nećemo ako poštujemo barem one osnovne epidemiološke zaštitne mjere.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Thu 25 Jun - 9:24

vili40 wrote:"... Ali treba poštovati sve epidemiološke mjere. U Italiji je kazna za nenošenje maske 400 eura. U Hrvatskoj nitko ne nosi masku i ne poštuje se socijalna distanca, svi se grle i ljube. I svi govore o drugom valu, a ne poštuju se epidemiološke mjere, ja sam šokirana. Na mene je ova situacija ostavila traga. U regiji Veneto, gdje živim, dnevno je bilo po dvije tisuće pozitivnih i 800 mrtvih ljudi. Zato sam još šokiranija takvim ponašanjem ljudi u Hrvatskoj, kao da se ništa nije dogodilo.[size=16] U Hrvatskoj nije, ali u Italiji jest i zato trebamo biti oprezni. Drugog vala neće biti ako se ljudi budu odgovorno ponašali", zaključila je Sršen za Slobodnu Dalmaciju. [/size]

U ožujku sam moju gospođu vozio lijčniku na obaveznu injekciju i neki dan opet.
Postupak ulaska u objekat i pristupa liječniku je isti i nitko se ne buni. Čak se nam ovaj
način počeo i dopadati. Po telefonu, ili e-mailu, se dogovoriš za dan i sat. Dan prije
te pozovu po telefonu i upitaju kako si, imaš li temperaturu i slično. Drugi dan te sačekaju
ispred vrata i kad dođeš na red (manje od 5 minuta) pozovu te. Nema čekanja po hodnicima...

Eroo
Eroo

Posts : 74416
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 11 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 50 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum