ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:15

aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:27

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
harari opisuje lovačko sakupljačka društva i životnu važnost ogovaranja, tj znanja o drugima. mi introverti smo evoluirali i više nas ni briga ča ki čini. ok, možda je prova riječ devoluirali. 


ali, unatoč svin razočarenjima, jo ne držin politiku demonskon. političare, s druge strone...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:35

kic wrote:
aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..


jo nika nis ulazi u detalje stadija trudnoće. oni tu uvika govoru u sedmicami, jo vrime tako ne mirin pa njanci ne zun koliko je to;

ali mene nišće ne naginje na totalni nihilizam ko zastupanje abortusa. i više od bezboštva. ka rečeš da nemo boga, vjerojatno si u pravu. teško ti je nojti uporišće za moral (ko harris, u moral landscape) i malo si izgubljen, ali ako odlučiš da je u redu ubijati ljude dok su nojnezaštićeniji, i to odlukon tvojih nojbližjih, unda nakon toga više nišće ni toliko skandalozno, koliko god skandalozno bilo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:52

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
harari opisuje lovačko sakupljačka društva i životnu važnost ogovaranja, tj znanja o drugima. mi introverti smo evoluirali i više nas ni briga ča ki čini. ok, možda je prova riječ devoluirali. 


ali, unatoč svin razočarenjima, jo ne držin politiku demonskon. političare, s druge strone...

devoluirali, izgubljena je društvena kohezija neka..

sad zvučiš kao oni: samo treba postavit prave ljude! :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:56

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..


jo nika nis ulazi u detalje stadija trudnoće. oni tu uvika govoru u sedmicami, jo vrime tako ne mirin pa njanci ne zun koliko je to;

ali mene nišće ne naginje na totalni nihilizam ko zastupanje abortusa. i više od bezboštva. ka rečeš da nemo boga, vjerojatno si u pravu. teško ti je nojti uporišće za moral (ko harris, u moral landscape) i malo si izgubljen, ali ako odlučiš da je u redu ubijati ljude dok su nojnezaštićeniji, i to odlukon tvojih nojbližjih, unda nakon toga više nišće ni toliko skandalozno, koliko god skandalozno bilo.

nisam ni ja puno, jer je tu uvijek neka galama oko tog, to je samo ženska stvar, i onda odvraćaš pogled..

ali sigurno da je bitno pitanje, mislim opet nisam za potpuno zabranu abortusa, razumijem da postoje traumatični slučajevi kao silovanje ali ne mislim ni da je neka osoba Hitler jer kaže da se možda o toj važnoj odluci treba savjetovati s bliskim ljudima, jer je u pitanju nova trauma, i važnije taj novi život..

to je kao s flat tax-om, kad kreneš pravit porezne kategorije već si izgubio svaki doticaj s pravednošću, tako je i abortus temeljno pitanje života ipak.. koliko god mislili da se nas ne tiče, muškarci su previše digli ruke od toga jer se boje: žena..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:57

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
harari opisuje lovačko sakupljačka društva i životnu važnost ogovaranja, tj znanja o drugima. mi introverti smo evoluirali i više nas ni briga ča ki čini. ok, možda je prova riječ devoluirali. 


ali, unatoč svin razočarenjima, jo ne držin politiku demonskon. političare, s druge strone...

devoluirali, izgubljena je društvena kohezija neka..

sad zvučiš kao oni: samo treba postavit prave ljude! :))
no, no, 
politika u širen smislu riječi, ne u smislu hdz-sdp.
upravo sun odgljedo mologa knezovića. ok, samo je odčito tekst, ali siću ga se kako se nosi u nekon talk showu sa puno jačin igročima; o tomu govorin. nemun iluzija da dmokratski proces more iznjedriti pravednost, ali ovakovi pojedinci su razlog zoč kompletno ne otpišen njihov zanat.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:58

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
harari opisuje lovačko sakupljačka društva i životnu važnost ogovaranja, tj znanja o drugima. mi introverti smo evoluirali i više nas ni briga ča ki čini. ok, možda je prova riječ devoluirali. 


ali, unatoč svin razočarenjima, jo ne držin politiku demonskon. političare, s druge strone...

devoluirali, izgubljena je društvena kohezija neka..

sad zvučiš kao oni: samo treba postavit prave ljude! :))
no, no, 
politika u širen smislu riječi, ne u smislu hdz-sdp.
upravo sun odgljedo mologa knezovića. ok, samo je odčito tekst, ali siću ga se kako se nosi u nekon talk showu sa puno jačin igročima; o tomu govorin. nemun iluzija da dmokratski proces more iznjedriti pravednost, ali ovakovi pojedinci su razlog zoč kompletno ne otpišen njihov zanat.

kad je bio u Sarajevu da..

some balls he has
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/7/2020, 00:07

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..


jo nika nis ulazi u detalje stadija trudnoće. oni tu uvika govoru u sedmicami, jo vrime tako ne mirin pa njanci ne zun koliko je to;

ali mene nišće ne naginje na totalni nihilizam ko zastupanje abortusa. i više od bezboštva. ka rečeš da nemo boga, vjerojatno si u pravu. teško ti je nojti uporišće za moral (ko harris, u moral landscape) i malo si izgubljen, ali ako odlučiš da je u redu ubijati ljude dok su nojnezaštićeniji, i to odlukon tvojih nojbližjih, unda nakon toga više nišće ni toliko skandalozno, koliko god skandalozno bilo.

nisam ni ja puno, jer je tu uvijek neka galama oko tog, to je samo ženska stvar, i onda odvraćaš pogled..

ali sigurno da je bitno pitanje, mislim opet nisam za potpuno zabranu abortusa, razumijem da postoje traumatični slučajevi kao silovanje ali ne mislim ni da je neka osoba Hitler jer kaže da se možda o toj važnoj odluci treba savjetovati s bliskim ljudima, jer je u pitanju nova trauma, i važnije taj novi život..

to je kao s flat tax-om, kad kreneš pravit porezne kategorije već si izgubio svaki doticaj s pravednošću, tako je i abortus temeljno pitanje života ipak..  koliko god mislili da se nas ne tiče, muškarci su previše digli ruke od toga jer se boje: žena..
 ni jo nis za zabranu abortusa, jo sun za zabranu ubijanja nevinih ljudi. smatran ovo cjepidlaštvo ključnin.

oka se ponovo počelo govoriti o abortusu, izvojevo sun jednu važnu bitku. uvjeri sun svoju ženu u abortus=ubojstvo. 

kad bi poklonici ubijanja nevinih istin žaron štitili ekonomske slobode, slobode drogiranja, eutanazije i sl, bili bismo puno bližje raju na zemlji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/7/2020, 00:10

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..


jo nika nis ulazi u detalje stadija trudnoće. oni tu uvika govoru u sedmicami, jo vrime tako ne mirin pa njanci ne zun koliko je to;

ali mene nišće ne naginje na totalni nihilizam ko zastupanje abortusa. i više od bezboštva. ka rečeš da nemo boga, vjerojatno si u pravu. teško ti je nojti uporišće za moral (ko harris, u moral landscape) i malo si izgubljen, ali ako odlučiš da je u redu ubijati ljude dok su nojnezaštićeniji, i to odlukon tvojih nojbližjih, unda nakon toga više nišće ni toliko skandalozno, koliko god skandalozno bilo.

nisam ni ja puno, jer je tu uvijek neka galama oko tog, to je samo ženska stvar, i onda odvraćaš pogled..

ali sigurno da je bitno pitanje, mislim opet nisam za potpuno zabranu abortusa, razumijem da postoje traumatični slučajevi kao silovanje ali ne mislim ni da je neka osoba Hitler jer kaže da se možda o toj važnoj odluci treba savjetovati s bliskim ljudima, jer je u pitanju nova trauma, i važnije taj novi život..

to je kao s flat tax-om, kad kreneš pravit porezne kategorije već si izgubio svaki doticaj s pravednošću, tako je i abortus temeljno pitanje života ipak..  koliko god mislili da se nas ne tiče, muškarci su previše digli ruke od toga jer se boje: žena..
 ni jo nis za zabranu abortusa, jo sun za zabranu ubijanja nevinih ljudi. smatran ovo cjepidlaštvo ključnin.

oka se ponovo počelo govoriti o abortusu, izvojevo sun jednu važnu bitku. uvjeri sun svoju ženu u abortus=ubojstvo. 

kad bi poklonici ubijanja nevinih istin žaron štitili ekonomske slobode, slobode drogiranja, eutanazije i sl, bili bismo puno bližje raju na zemlji.

bitka za jednu ljudsku dušu je dobivena.. i to je lijepo-

zašto ključnim? zapravi misliš da su svjesni da nemaju argumenata osim tog, pa se njega drže kao brane?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/7/2020, 00:11

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
harari opisuje lovačko sakupljačka društva i životnu važnost ogovaranja, tj znanja o drugima. mi introverti smo evoluirali i više nas ni briga ča ki čini. ok, možda je prova riječ devoluirali. 


ali, unatoč svin razočarenjima, jo ne držin politiku demonskon. političare, s druge strone...

devoluirali, izgubljena je društvena kohezija neka..

sad zvučiš kao oni: samo treba postavit prave ljude! :))
no, no, 
politika u širen smislu riječi, ne u smislu hdz-sdp.
upravo sun odgljedo mologa knezovića. ok, samo je odčito tekst, ali siću ga se kako se nosi u nekon talk showu sa puno jačin igročima; o tomu govorin. nemun iluzija da dmokratski proces more iznjedriti pravednost, ali ovakovi pojedinci su razlog zoč kompletno ne otpišen njihov zanat.

kad je bio u Sarajevu da..

some balls he has
posićo me na božu petrova. a, vidin da njega ljudi ne volu. a ne pratin dovoljno, pa ..

mislin, baš ću pratiti ovoga mologa, i viditi oće li zadržati nivo ki si je očito zacrto. samo luđak more inzistirati na konzistenciji u politiki, ali, eto, jo na to inzistirun.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/7/2020, 00:18

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..


jo nika nis ulazi u detalje stadija trudnoće. oni tu uvika govoru u sedmicami, jo vrime tako ne mirin pa njanci ne zun koliko je to;

ali mene nišće ne naginje na totalni nihilizam ko zastupanje abortusa. i više od bezboštva. ka rečeš da nemo boga, vjerojatno si u pravu. teško ti je nojti uporišće za moral (ko harris, u moral landscape) i malo si izgubljen, ali ako odlučiš da je u redu ubijati ljude dok su nojnezaštićeniji, i to odlukon tvojih nojbližjih, unda nakon toga više nišće ni toliko skandalozno, koliko god skandalozno bilo.

nisam ni ja puno, jer je tu uvijek neka galama oko tog, to je samo ženska stvar, i onda odvraćaš pogled..

ali sigurno da je bitno pitanje, mislim opet nisam za potpuno zabranu abortusa, razumijem da postoje traumatični slučajevi kao silovanje ali ne mislim ni da je neka osoba Hitler jer kaže da se možda o toj važnoj odluci treba savjetovati s bliskim ljudima, jer je u pitanju nova trauma, i važnije taj novi život..

to je kao s flat tax-om, kad kreneš pravit porezne kategorije već si izgubio svaki doticaj s pravednošću, tako je i abortus temeljno pitanje života ipak..  koliko god mislili da se nas ne tiče, muškarci su previše digli ruke od toga jer se boje: žena..
 ni jo nis za zabranu abortusa, jo sun za zabranu ubijanja nevinih ljudi. smatran ovo cjepidlaštvo ključnin.

oka se ponovo počelo govoriti o abortusu, izvojevo sun jednu važnu bitku. uvjeri sun svoju ženu u abortus=ubojstvo. 

kad bi poklonici ubijanja nevinih istin žaron štitili ekonomske slobode, slobode drogiranja, eutanazije i sl, bili bismo puno bližje raju na zemlji.

bitka za jednu ljudsku dušu je dobivena..  i to je lijepo-

zašto ključnim? zapravi misliš da su svjesni da nemaju argumenata osim tog, pa se njega drže kao brane?
 ne zun jes li bi jasan, stvor je terminološka. kad želiš normalizirati nešto ogavno, prvo ča triboš učiniti jedati mu novo ime. abort je tehnički točan termin, ali lako se izgubi iz vida da je to samo podskup ubojstva, ko recimo fratricid.


ono ča je normalno određuje se prosjekon. a prosječni čovik ne razmišljo puno o ovakovin stvorima. to znoči da će na njega jače utjecati narativi. dakle, ni da nemaju argumenata za, nego ni protiv, ni vrimena za razmišljanje o tomu. samo skupu priču usput i usput je nehotice normaliziraju

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/7/2020, 00:29


ma da, ali oni negiraju da je to -cid, tj ubojstvo

već eto, odsjekli su si dio organa koji je krenuo rasti u njima, mada me čudi da to inače ne rade, da si odsjeku jetru ili želudac..

vjerojatno to tako ide, zato je bitno kontrolirati narativ u društvu jer to je više neg pola posla..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 07:51

aben wrote:
jo ti to nišće ne zun, ni ča je clm, ni koliko je glasova potribno za ča. jo ti samo morin reći ča držin pravednin.

današnja tehnologija je više nego dovoljna za direktnu demokraciju. dakle, u saboru moremo biti svi, i odlučivati o svemu s mobitelov. to je demokratima, surely, ideal. ili, ako ne tako, moremo imati referendumsku ili preferencijalnu moć. ali, sve je to jedno te isto jer su glasači iracijonalni, tako da će iskati iracijonalne stvori, bilo direktno, bilo preko referenduma, bilo preferencijalno (pod uvjeton da ih njihov preferencijalni kandida poslušo).  drugu opciju, ovo ča imomo danas u formi političke elite koja zno nojbolje ča nan tribo, ne tribo posebno crniti.

zbog ove inherentne demokratske manjakvosti, jedini put je u smanjenju opsega odlučivanja. meni je jasno kako je prerano za razgovor o privatnoj policiji i privatnon sudu (iako oni nojnormalnije postoju i danas), ali ni mi jasno kako je moguće da još nismo spremni na izbacivanje iz djelokruga politike nekih lakših tema, poput slobode trgovine droge, ljudskih organa, slobode gradnje skloništa od kiše i sl.



kako ćete to učiniti, ne zun. ne zun ni želite li, as a matter og fact. ča god učinite, jo ću isto;

“I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.”



razmišljam ovih dana kako je teško biti pametan za koga glasovati.. zanimljivo je kako politika iznjedri prave psihopate koji svoje lice otkriju tek kad zauzmu funkcije.. pogledaj sanadera i kolindu.. perfidno su se kleli na kršćanske korijene a onda prvi pokrade državu a kolinda spadne na primitivnu barbiku.. ogavna mi je bila sa pokazivanjem srednjeg prsta.. kao katolik osjećam se prevareno.. glasovat ću ovaj put za Most ali se pitam hoće li me oni prevariti eventualnom podrškom sdp-u...

ja ne mogu poput tebe biti indiferentna prema trenutnim političkim kretanjima i pozivati se samo na svoju unutarnju slobodu.. sam križ simbolizira dva pravca čovjekovog djelovanja, ona uspravna greda djelovanje je prema Bogu tj postizanju unutarnje slobode i unutarnji rast, a ona vodoravna je djelovanje u datom vremenu i prostoru.. ni jedno djelovanje ne možemo zanemariti.. zato kršćanski socijani nauk ne preferira ni isključivi individualizam ni isključivi kolektivizam..

i moram primijetiti koliko god da napišeš pametnih postova i zapažanja uvijek me razočaraš ovim primjedbama o slobodnoj trgovini drogom ili ljudskim organima ili u razgovoru s kicom o slobodnoj eutanaziji.. ne znam gdje vidiš prihvatljivo etičko uporište tim slobodama.. eventualne koristi od legalizacije opojnih droga mogu biti punjenje proračuna trošarinama, pdv-om i posebnim porezom na promet dakle jačanje države što ne podržavaš.. u okviru tržišne ekonomije i profita bio bi sigurno zamjetan porast broja bogatih kapitalista koji se bave tim trgovanjem ali kolika bi bila opća šteta u zajednici.. uostalom valjda je i tebi jasno da se ovisnicima lako manipulira.. sjetim se some i huxleyeva vrlog novog svijeta..

there is always soma, delicious soma, half a gramme for a half-holiday, a gramme for a week-end, two grammes for a trip to the gorgeous East, three for a dark eternity on the moon.

što sa slobodnom eutanazijom i trgovinom ljudskim organima - zar to nije potpuno nemoralno i nerihvatljivo poput abortusa.. ako se libertarijanstvo zalaže za takvo što onda sam duboko protiv njegove ideologije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 07:52

kic hvala :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/7/2020, 08:38

kic wrote:
ma da, ali oni negiraju da je to -cid, tj ubojstvo

već eto, odsjekli su si dio organa koji je krenuo rasti u njima, mada me čudi da to inače ne rade, da si odsjeku jetru ili želudac..

vjerojatno to tako ide, zato je bitno kontrolirati narativ u društvu jer to je više neg pola posla..
ma meni je to ključno za mene i moje shvaćanje, a ne za komunikaciju ideja. ako stvori nazovin provin imenon, lakše ih je razvrstati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/7/2020, 09:11

metilda wrote:
aben wrote:
jo ti to nišće ne zun, ni ča je clm, ni koliko je glasova potribno za ča. jo ti samo morin reći ča držin pravednin.

današnja tehnologija je više nego dovoljna za direktnu demokraciju. dakle, u saboru moremo biti svi, i odlučivati o svemu s mobitelov. to je demokratima, surely, ideal. ili, ako ne tako, moremo imati referendumsku ili preferencijalnu moć. ali, sve je to jedno te isto jer su glasači iracijonalni, tako da će iskati iracijonalne stvori, bilo direktno, bilo preko referenduma, bilo preferencijalno (pod uvjeton da ih njihov preferencijalni kandida poslušo).  drugu opciju, ovo ča imomo danas u formi političke elite koja zno nojbolje ča nan tribo, ne tribo posebno crniti.

zbog ove inherentne demokratske manjakvosti, jedini put je u smanjenju opsega odlučivanja. meni je jasno kako je prerano za razgovor o privatnoj policiji i privatnon sudu (iako oni nojnormalnije postoju i danas), ali ni mi jasno kako je moguće da još nismo spremni na izbacivanje iz djelokruga politike nekih lakših tema, poput slobode trgovine droge, ljudskih organa, slobode gradnje skloništa od kiše i sl.



kako ćete to učiniti, ne zun. ne zun ni želite li, as a matter og fact. ča god učinite, jo ću isto;

[size=39]“I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.”[/size]



razmišljam ovih dana kako je teško biti pametan za koga glasovati.. zanimljivo je kako politika iznjedri prave psihopate koji svoje lice otkriju tek kad zauzmu funkcije.. pogledaj sanadera i kolindu.. perfidno su se kleli na kršćanske korijene a onda prvi pokrade državu a kolinda spadne na primitivnu barbiku.. ogavna mi je bila sa pokazivanjem srednjeg prsta.. kao katolik osjećam se prevareno.. glasovat ću ovaj put za Most ali se pitam hoće li me oni prevariti eventualnom podrškom sdp-u...

ja ne mogu poput tebe biti indiferentna prema trenutnim političkim kretanjima i pozivati se samo na svoju unutarnju slobodu.. sam križ simbolizira dva pravca čovjekovog djelovanja, ona uspravna greda djelovanje je prema Bogu tj postizanju unutarnje slobode i unutarnji rast, a ona vodoravna je djelovanje u datom vremenu i prostoru.. ni jedno djelovanje ne možemo zanemariti.. zato kršćanski socijani nauk ne preferira ni isključivi individualizam ni isključivi kolektivizam..

i moram primijetiti koliko god da napišeš pametnih postova i zapažanja uvijek me razočaraš ovim primjedbama o slobodnoj trgovini drogom ili ljudskim organima ili u razgovoru s kicom o slobodnoj eutanaziji.. ne znam gdje vidiš prihvatljivo etičko uporište tim slobodama.. eventualne koristi od legalizacije opojnih droga mogu biti punjenje proračuna trošarinama, pdv-om i posebnim porezom na promet dakle jačanje države što ne podržavaš.. u okviru tržišne ekonomije i profita bio bi sigurno zamjetan porast broja bogatih kapitalista koji se bave tim trgovanjem ali kolika bi bila opća šteta u zajednici.. uostalom valjda je i tebi jasno da se ovisnicima lako manipulira.. sjetim se some i huxleyeva vrlog novog svijeta..

there is always soma, delicious soma, half a gramme for a half-holiday, a gramme for a week-end, two grammes for a trip to the gorgeous East, three for a dark eternity on the moon.

što sa slobodnom eutanazijom i trgovinom ljudskim organima - zar to nije potpuno nemoralno i nerihvatljivo poput abortusa.. ako se libertarijanstvo zalaže za takvo što onda sam duboko protiv njegove ideologije..
most, koliko svaćan, ne želi sudjelovati u vlasti? to je jedini nočin da se ko stranka ostane konzistentan, jer vlost išće podnošenje rozličitih i kontradiktornih principov u isto vrime. ali unda ti takova horizontalna greda, koja nemo izvršnih pologa i ni baš nešto.



eticko uporišće takovin slobodami je isto ono ko drži da je abortus nepravedan- selfownership. ako ne moremo imati sebe, unda ne moremo imati nišće.
ali posljedice takovih sloboda su jasne, beyond doubt. 


nojgora drogetina je alkohol. alkohol ubijo ljude brže, više i jače nego sve ostale drogetine zajeno. i to puno više nego sve ostale drogetine zajeno. pa ipak ga i fratar gucne svaku nedilju.
dakle, zajednicu ne brine opasnost droga.
a potpuna sloboda proizvodnje, trgovine i uporebe bi uništila kriminal vezan uz zabranu, poboljšala bi kvalitetu droge, drastično bi snizila cijenu zbog čega mi kriminal još i više okopni. da je pametna, država bi se potpuno izuzela iz biznisa stopon poreza od 0%, prvo da se ne bogati na tujoj nesrići, i drugo jer je porez pljačka.

slobodna trgovina organima bi takođjer uništila mafiju, pojeftinila bi organe i spašavala živote siromahov i bolesnih u isti tren.  tu čak država more uzesti postotak od te  trgovine, tako da samo oni malo bogatiji bolesnici moru priuštiti organ, i da manje soldov ostane siromahu ki je prodo svoj organ, ali verujin da i njih dvo želu joku i bogatu državu, da se ima za mercedese i reprezentativne ručkove vladajućima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 18:11

aben wrote:

nojgora drogetina je alkohol. alkohol ubijo ljude brže, više i jače nego sve ostale drogetine zajeno. i to puno više nego sve ostale drogetine zajeno.

pa ipak ga i fratar gucne svaku nedilju.
dakle, zajednicu ne brine opasnost droga.

Pa hvala ti na boldanome, slažem se od riječi do riječi. I dodajem, ne samo osobu koja pije nego i ukućane pijanaca zbog promjene osobnosti. 
A protiv toga se vrli revolucionari ne dižu jer je pijančevanje društveno prihvaćeno pa čak bih rekla i poželjno ponašanje. Meni se smiju kad odbijem se kuckati, a mene to ne pati, navikla sam se. Rakijanje je In - rakija connecting people..  :_|  Djeca nam se opijaju već u osnovnjaku. Alkohol stvara patološke promjene na svim organima, uključujući mozak. Žalosno je da ovako važna tema kao što je alkohol i njegov utjecaj na zajednicu nije uopće bitna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 18:16

aben wrote:most, koliko svaćan, ne želi sudjelovati u vlasti? to je jedini nočin da se ko stranka ostane konzistentan, jer vlost išće podnošenje rozličitih i kontradiktornih principov u isto vrime. ali unda ti takova horizontalna greda, koja nemo izvršnih pologa i ni baš nešto.



Kako misliš most ne želi sudjelovati u vlasti? Čim sudjeluje na izborima bori se za sudjelovanje u zakonodavnoj vlasti. Istina, malo su nesuvisli, a nitko nije savršen, oko eventualnih izjava da ne žele sudjelovati u izvršnoj vlasti, baš kao i ona smiješna božina izjava kod javnog bilježnika da neće  ni sa kim koalirati. Sada ne računaju sa više od 5 mandata a kad bi ih imali 19 onda bi itekako promijenili mišljenje..
Ali čak i da jest tako dovoljno je da u saboru kritiziraju društveno neprihvatljive prijedloge zakona i već su učinili dosta mada ne dovoljno oko realizacije horizontalne grede koja se ne svodi samo na participiranje u izvršnoj vlasti nego na cjelokupno ljudsko djelovanje izvan neotuđenog ja.



aben wrote:eticko uporišće takovin slobodami je isto ono ko drži da je abortus nepravedan- selfownership. ako ne moremo imati sebe, unda ne moremo imati nišće.
ali posljedice takovih sloboda su jasne, beyond doubt.



Ja ne vidim nikakvo etičko uporište za eutanaziju, slobodnu trgovinu organima ili drogama u self-ownership definiciji. Istina je da je čovjek vlasnik svoga tijela, ali u slučaju pobačaja nije vlasnik djetetovog tijela. U slučaju eutanazije ok – vlasnik si svoga tijela ali ne traži da se legalizira ubijanje po bolnicama, kad si već toliko umoran od života ubij se sam i snosi odgovornost pred Bogom za taj čin..

Darivanje organa je neosporno velikodušan čin i u sebi sadrži i altruizam i solidarnost i duboko je moralan jer spašava tuđi život. Ali to se odnosi na one organe čije doniranje ne izaziva smrt darivatelja. Kako bi u slobodnoj trgovini prošlo presađivanje srca odnosno kako bi donor naplatio svoje srce? Ne bi li u takvim uvjetima nesretna sirotinja prodavala svoje vitalne organe a crno tržište koje je nemoguće iskorijeniti  i dalje ubijalo radi srca koja su potrebna za transplantaciju. Ne bi se nimalo smanjio broj misteriozno nestalih beskućnika, mladih i djece.




aben wrote:nojgora drogetina je alkohol. alkohol ubijo ljude brže, više i jače nego sve ostale drogetine zajeno. i to puno više nego sve ostale drogetine zajeno. pa ipak ga i fratar gucne svaku nedilju.
dakle, zajednicu ne brine opasnost droga.
a potpuna sloboda proizvodnje, trgovine i uporebe bi uništila kriminal vezan uz zabranu, poboljšala bi kvalitetu droge, drastično bi snizila cijenu zbog čega mi kriminal još i više okopni. da je pametna, država bi se potpuno izuzela iz biznisa stopon poreza od 0%, prvo da se ne bogati na tujoj nesrići, i drugo jer je porez pljačka






Ok, alkohol je najgora droga.. ako slijedimo logiku dostupnosti i legalnosti sama činjenica da je legalan ne smanjuje broj alkoholičara niti smanjuje nasilje koje iz njega proizlazi. Jesi li ikada vidio koju količinu vina svećenik konzumira u pričesti? Bezvezna ti je ta primjedba i neukusna što se samog razgovora tiče. Može stati tvrdnja na veća ponuda na tržištu smanjuje cijenu, ali veća ponuda ne smanjuje ovisnost i broj ovisnika kako kod alkohola tako i kod droga.

 


aben wrote:slobodna trgovina organima bi takođjer uništila mafiju, pojeftinila bi organe i spašavala živote siromahov i bolesnih u isti tren.  tu čak država more uzesti postotak od te  trgovine, tako da samo oni malo bogatiji bolesnici moru priuštiti organ, i da manje soldov ostane siromahu ki je prodo svoj organ, ali verujin da i njih dvo želu joku i bogatu državu, da se ima za mercedese i reprezentativne ručkove vladajućima.




Ovaj dio odgovora je potpuno besmislen.. tvrdnja da je poželjno da organi budu dostupni samo bogatijima je na tragu tvojih provokacija u svakom komentaru .. ono kad krava da 10 litara mlijeka pa se posere u bronzin

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 18:18

venus wrote:
aben wrote:

nojgora drogetina je alkohol. alkohol ubijo ljude brže, više i jače nego sve ostale drogetine zajeno. i to puno više nego sve ostale drogetine zajeno.

pa ipak ga i fratar gucne svaku nedilju.
dakle, zajednicu ne brine opasnost droga.

Pa hvala ti na boldanome, slažem se od riječi do riječi. I dodajem, ne samo osobu koja pije nego i ukućane pijanaca zbog promjene osobnosti. 
A protiv toga se vrli revolucionari ne dižu jer je pijančevanje društveno prihvaćeno pa čak bih rekla i poželjno ponašanje. Meni se smiju kad odbijem se kuckati, a mene to ne pati, navikla sam se. Rakijanje je In - rakija connecting people..  :_|  Djeca nam se opijaju već u osnovnjaku. Alkohol stvara patološke promjene na svim organima, uključujući mozak. Žalosno je da ovako važna tema kao što je alkohol i njegov utjecaj na zajednicu nije uopće bitna.

kao i obično, gskk

je li legalnost alkohola smanjila njegovu konzumaciju i nasilje - nije

stoga je logično zaključiti da ni legalizacija droga ne bi smanjila ovisnosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 18:36

metilda wrote:
venus wrote:
aben wrote:

nojgora drogetina je alkohol. alkohol ubijo ljude brže, više i jače nego sve ostale drogetine zajeno. i to puno više nego sve ostale drogetine zajeno.

pa ipak ga i fratar gucne svaku nedilju.
dakle, zajednicu ne brine opasnost droga.

Pa hvala ti na boldanome, slažem se od riječi do riječi. I dodajem, ne samo osobu koja pije nego i ukućane pijanaca zbog promjene osobnosti. 
A protiv toga se vrli revolucionari ne dižu jer je pijančevanje društveno prihvaćeno pa čak bih rekla i poželjno ponašanje. Meni se smiju kad odbijem se kuckati, a mene to ne pati, navikla sam se. Rakijanje je In - rakija connecting people..  :_|  Djeca nam se opijaju već u osnovnjaku. Alkohol stvara patološke promjene na svim organima, uključujući mozak. Žalosno je da ovako važna tema kao što je alkohol i njegov utjecaj na zajednicu nije uopće bitna.

kao i obično, gskk

je li legalnost alkohola smanjila njegovu konzumaciju i nasilje - nije

stoga je logično zaključiti da ni legalizacija droga ne bi smanjila ovisnosti

Par puta mi je već palo u oko da si Megi napisala da je glupa kao kurac.

Sad ti je to nova fora kao s visoka patronizirajuće napisati kad god se ti ne slažeš s nekim.

Imam pravo na svoje mišljenje, prostakušo, šlapo neretvanska, zajedljiva i zlobna. Zaobiđi me. 

Bolje ti je da ti paziš što pišeš jer te se prema tvojim upisima može locirati u tvom gradu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 3/7/2020, 18:54

koliko se sjećam kic je stavio sintagmu gskk umjesto dislike
prema tome nisam ja napisala megi ništa što nije potpisao sam admin

za ostalo:

Ne troši svoju energiju i svoje vrijeme, koji su ti od Boga, nabacujući se kamenjem na pse što po putu laju na tebe. Prezri ih.

Josemaria Escriva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 40 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum