ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/6/2020, 07:37

ok. dobro :)
razjasnio si mi ove nedoumice oko libertarijanskog poimanja slobode, sviđaju mi se odgovori.. :)
međutim, više mi se sviđa kršćansko poimanje slobode za jer pruža više kreativnosti i traži puno više rada na sebi.. uostalom, svi smo mi ovdje došli sa već čvrsto formiranim stavovima i možda je jedino stvar u tome da se vježbamo uljudnoj komunikaciji kad su nam polazišta dijametralno suprotna.. lako je komunicirati sa istomišljenicima

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 30/6/2020, 14:18


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/6/2020, 15:11

zabrinutih 40 hajduka, a hotel ima 600 soba:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/7/2020, 13:11

https://narod.hr/hrvatska/dr-sc-tado-juric-kako-psihopati-uspijevaju-vladati-hrvatskom

ne znam gdje ovo zalijepiti pa mi se čini da je najbolje na denku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 1/7/2020, 14:08

U jednom naprednom hrvatskom društvu psihopatima se ne bi smjelo dozvoliti obavljanje i držanje funkcija s kojih mogu ugrožavati živote i blagostanje šire nacije.


kakovo je to napredno društvo u kon postoju funkcije iskima je moguće ugrožavanje nacije?

ukinite ote funkcije, a ne se igrote maške i miša is psihopatima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 1/7/2020, 16:47

aben wrote:
U jednom naprednom hrvatskom društvu psihopatima se ne bi smjelo dozvoliti obavljanje i držanje funkcija s kojih mogu ugrožavati živote i blagostanje šire nacije.


kakovo je to napredno društvo u kon postoju funkcije iskima je moguće ugrožavanje nacije?

ukinite ote funkcije, a ne se igrote maške i miša is psihopatima.

a dobro, rečenica jest nespretno sklepana :D

ali kako ukinuti funkcije? za mijenjaje ustava potrebna je dvotrećinska većina, a referendumi ne prolaze ..
recimo koja je tužna smijurija :D bila oko referenduma za izmjenu izbornog sustava i uvođenje elektroničkog glasovanja..

baš sam sad pogledala što je napravio apis u vezi sa brojem potpisa za referendume pa se može pretpostaviti da tako manipulira i brojem glasova..



"Razlog tome izgleda da leži u tome što je pronađen veliki broj neispravnih potpisa. Kako doznaje Jutarnji list, Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama (APIS IT), zadužena za provjeru potpisa, pronašla je brojne nepravilnosti te utvrdila da ni jedna referendumska inicijativa na kraju nije skupila najmanje 374.740 ispravnih potpisa potrebnih za raspisivanje referenduma."



"Ustavni sud zaključio je kako se referendum o izmjeni izbornog zakonodavstva ne može raspisati jer inicijativa 'U ime obitelji' nije prikupila dovoljno potpisa, odnosno nije skupila potpise više od deset posto birača u Republici Hrvatskoj.
'U povodu zahtjeva Organizacijskog odbora Građanske inicijative 'U ime obitelji' nije dopušteno raspisivanje referenduma jer je prema očitovanju tog odbora raspisivanje referenduma zatražilo 380.649 birača, a njegovo raspisivanje trebala su zatražiti 404.252 birača s obzirom da su na dan 21. rujna 2014. u Republici Hrvatskoj bila registrirana 4.042.522 birača', stoji u rješenju Ustavnog suda.
Cijelu odluku Ustavnog suda pročitajte"



Prema podacima Povjerenstva o provjeri i vjerodostojnosti birača te zakonitosti prikupljanja potpisa utvrđeno je sljedeće:
 
Za izmjenu članka 72. Ustava Republike Hrvatske Građanska inicijativa „Narod odlučuje“ navela je kako je predala 405.342 potpisa. Ukupno je uneseno 412.325 potpisa od kojih je ispravno bilo 371.450 potpisa. Utvrđeno je 40.875 nevažećih potpisa, odnosno 9,91 posto od ukupnog broja provjerenih potpisa.

Građanska inicijativa "Narod odlučuje" o dopuni Ustava Republike hrvatske člankom 72.a, navela je kako je predala  407.469 potpisa. Ukupno je uneseno 407.835 potpisa od kojih je ispravno 367.169 potpisa. Utvrđeno je 40.666 nevažećih potpisa, odnosno 9,97 posto ukupnog broja provjerenih potpisa.

Građanska inicijativa „Istina o Istanbulskoj“ navela je kako je predala 377.635 potpisa. Ukupno je uneseno390.916 potpisa od kojih je ispravno bilo 345.942. Utvrđeno je 44.974 nevažećih potpisa, odnosno 11,50posto od ukupnog broja provjerenih potpisa.


Rješenjem ministra uprave zaključen je popis birača za izbore za zastupnike u Hrvatski sabor, koji će se održati 5. srpnja 2020. godine. U zaključenom popisu birača, na dan 26. lipnja 2020. godine, ukupno je upisan 3.859.481 birač


 - kad pogledamo koliko je navodno bilo nepravilnih potpisa a prema današnjem popisu birača vidljivo je da su referendumi mogli biti održani..


 - e pa nama bi očito trebao jedan CLM da ukine ote funkcije :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 1/7/2020, 23:53

metilda wrote:
aben wrote:
U jednom naprednom hrvatskom društvu psihopatima se ne bi smjelo dozvoliti obavljanje i držanje funkcija s kojih mogu ugrožavati živote i blagostanje šire nacije.


kakovo je to napredno društvo u kon postoju funkcije iskima je moguće ugrožavanje nacije?

ukinite ote funkcije, a ne se igrote maške i miša is psihopatima.

a dobro, rečenica jest nespretno sklepana :D

ali kako ukinuti funkcije? za mijenjaje ustava potrebna je dvotrećinska većina, a referendumi ne prolaze ..
recimo koja je tužna smijurija :D bila oko referenduma za izmjenu izbornog sustava i uvođenje elektroničkog glasovanja..

baš sam sad pogledala što je napravio apis u vezi sa brojem potpisa za referendume pa se može pretpostaviti da tako manipulira i brojem glasova..



"Razlog tome izgleda da leži u tome što je pronađen veliki broj neispravnih potpisa. Kako doznaje Jutarnji list, Agencija za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama (APIS IT), zadužena za provjeru potpisa, pronašla je brojne nepravilnosti te utvrdila da ni jedna referendumska inicijativa na kraju nije skupila najmanje 374.740 ispravnih potpisa potrebnih za raspisivanje referenduma."



"Ustavni sud zaključio je kako se referendum o izmjeni izbornog zakonodavstva ne može raspisati jer inicijativa 'U ime obitelji' nije prikupila dovoljno potpisa, odnosno nije skupila potpise više od deset posto birača u Republici Hrvatskoj.
'U povodu zahtjeva Organizacijskog odbora Građanske inicijative 'U ime obitelji' nije dopušteno raspisivanje referenduma jer je prema očitovanju tog odbora raspisivanje referenduma zatražilo 380.649 birača, a njegovo raspisivanje trebala su zatražiti 404.252 birača s obzirom da su na dan 21. rujna 2014. u Republici Hrvatskoj bila registrirana 4.042.522 birača', stoji u rješenju Ustavnog suda.
Cijelu odluku Ustavnog suda pročitajte"



Prema podacima Povjerenstva o provjeri i vjerodostojnosti birača te zakonitosti prikupljanja potpisa utvrđeno je sljedeće:
 
Za izmjenu članka 72. Ustava Republike Hrvatske Građanska inicijativa „Narod odlučuje“ navela je kako je predala 405.342 potpisa. Ukupno je uneseno 412.325 potpisa od kojih je ispravno bilo 371.450 potpisa. Utvrđeno je 40.875 nevažećih potpisa, odnosno 9,91 posto od ukupnog broja provjerenih potpisa.

Građanska inicijativa "Narod odlučuje" o dopuni Ustava Republike hrvatske člankom 72.a, navela je kako je predala  407.469 potpisa. Ukupno je uneseno 407.835 potpisa od kojih je ispravno 367.169 potpisa. Utvrđeno je 40.666 nevažećih potpisa, odnosno 9,97 posto ukupnog broja provjerenih potpisa.

Građanska inicijativa „Istina o Istanbulskoj“ navela je kako je predala 377.635 potpisa. Ukupno je uneseno390.916 potpisa od kojih je ispravno bilo 345.942. Utvrđeno je 44.974 nevažećih potpisa, odnosno 11,50posto od ukupnog broja provjerenih potpisa.


Rješenjem ministra uprave zaključen je popis birača za izbore za zastupnike u Hrvatski sabor, koji će se održati 5. srpnja 2020. godine. U zaključenom popisu birača, na dan 26. lipnja 2020. godine, ukupno je upisan 3.859.481 birač


 - kad pogledamo koliko je navodno bilo nepravilnih potpisa a prema današnjem popisu birača vidljivo je da su referendumi mogli biti održani..


 - e pa nama bi očito trebao jedan CLM da ukine ote funkcije :D
jo ti to nišće ne zun, ni ča je clm, ni koliko je glasova potribno za ča. jo ti samo morin reći ča držin pravednin.

današnja tehnologija je više nego dovoljna za direktnu demokraciju. dakle, u saboru moremo biti svi, i odlučivati o svemu s mobitelov. to je demokratima, surely, ideal. ili, ako ne tako, moremo imati referendumsku ili preferencijalnu moć. ali, sve je to jedno te isto jer su glasači iracijonalni, tako da će iskati iracijonalne stvori, bilo direktno, bilo preko referenduma, bilo preferencijalno (pod uvjeton da ih njihov preferencijalni kandida poslušo).  drugu opciju, ovo ča imomo danas u formi političke elite koja zno nojbolje ča nan tribo, ne tribo posebno crniti.

zbog ove inherentne demokratske manjakvosti, jedini put je u smanjenju opsega odlučivanja. meni je jasno kako je prerano za razgovor o privatnoj policiji i privatnon sudu (iako oni nojnormalnije postoju i danas), ali ni mi jasno kako je moguće da još nismo spremni na izbacivanje iz djelokruga politike nekih lakših tema, poput slobode trgovine droge, ljudskih organa, slobode gradnje skloništa od kiše i sl.



kako ćete to učiniti, ne zun. ne zun ni želite li, as a matter og fact. ča god učinite, jo ću isto;

“I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.”

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 13:54


https://www.versobooks.com/blogs/1726-i-d-tax-cats-heavily-slavoj-zizek

Asked if we can learn anything from our feline friends, Žižek answered.

"Nothing ... Cats are lazy, evil, exploitative, dogs are faithful, they work hard, so if I were to be in government, I would tax having a cat, tax it really heavy."

Personally, i've always thought that lazy cats are more Communist than the hardworking and ever eager to please dog, who are more like the annoying office suck-up than a toiling Communist Stakhanovite.

"Can you imagine living in a society where you would have to be engaged all the time in some stupid local problems? Debating this and that, how to organise healthcare, schooling, parks, whatever. It would be hell. I want a certain degree of alienation. I want some nameless agency just to do these relatively efficiently, so that things function, and I can do what I really want to do. Read books, watch good movies, and so on. I don't think that active participation of the majority should be kept as an ideal, it is something that works only in states of emergency."
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 15:56


https://www.theguardian.com/books/live/2014/oct/06/slavoj-zizek-webchat-absolute-recoil
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 20:33


ne znam jesi gledao zadnju sezonu "Rick'n'Mortya", ali previše napadaju tu dad figure tj Jerrya
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 21:34

kic wrote:
https://www.theguardian.com/books/live/2014/oct/06/slavoj-zizek-webchat-absolute-recoil

It can no longer be the traditional working class. Because to be a traditional worker, let's say I'm employed by a big factory or company and I have a safe long term job. Ok, I am exploited, but in a stable way. 


koji je bog ovomu čoviku?
jasno mi je kad pijana sora izjovi nešto vakovo, ali neko ki pretendiro biti ozbiljan, kako?


a, maške su deset puti bolje od pasov. pasi su šporke, smrdljive i opasne beštije

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 21:36

kic wrote:
ne znam jesi gledao zadnju sezonu "Rick'n'Mortya", ali previše napadaju tu dad figure tj Jerrya


a, jo nis gljedo posli trete, čini mi se, ka smo rekli da su propali.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 22:52


a evo, reda radi sam pogledao

prebrzi su, jedva malo duhovito..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 22:56


Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:01

kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:03

aben wrote:
kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:09


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:10

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 2/7/2020, 23:12

ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:13

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Likewise, perhaps the consumption of these videos enables a relatively “safe” indulgence of our perverse attraction to the disorder we project onto our enemies.

o "Karen" klipovima
ne razumin,
privloči nas vikanje na nepoznate ljude?

uživanju u prepoznavanju nečeg demonskog u našim političkim protivnicima..

a, dobro, ne ću osporavati. 
ali ako se glavata sova ruga sjenici da imo veliku glovu, ne znoči da sjenica nemo veliku glovu. dobro je imati uvid u svoje loše karakteristike, i prepoznavati tuđe.

to sam i ja pomislio reći, treba bobu bob kazati

ali pokušavam prokljuviti što je toliko demonsko u politici, i čini mi se da je upravo u tome stvar, što se miješamo jedni drugima u poslove, opsjedamo se međusobno i prelazimo granice osobne slobode, zapravo je očito ali jel..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 2/7/2020, 23:15

aben wrote:ok, i aint watching that:)

ako biš razgovoro o tomu, opiši, inače nišće od svega jer sun izrazito receptivan čovik, i sa dokle uživun u dobroj kapljici, ne tribo mi da mi se smuči život.

grdo je, pitam se bi li Kolinda pokazala srednji prst da vidi izvađen fetus, koje ima već formirane nogice, rukice i malo srce..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48001
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum