ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:28

komunistička kina je najbolje odradila posao očito. centar svjetske proizvodnje i svi ovise o njima, čak i ameri

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/6/2020, 21:29

ebenica wrote:
aben wrote:


prestrašno.
četvrtina vijetnamaca je umrla u edukacijskin centrima. to je tako ka te osvoju komunisti.

ka te osvoji odvratna velesila, unda si zapadna njemačka ili japan
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:29

ebenica wrote:
kic wrote:
poraz je bio politički

Speare Shaker wrote:

Ne znam je li ti poznato, ali Amerika zapravo nije izgubila rat u Vijetnamu.
.
daj sjednite za stol i dogovorite se.

Nije ga izgubila vojno, to je bila moja poanta, ali jeste politički i moralno, a i više nije bila spremna plaćati niti ekonomske i druge troškove te operacije.
Recimo nije više bila spremna trpjeti emigraciju velikog broja američkih vojnih obveznika u Kanadu, što je postalo vrlo neugodan politički problem u SAD-u i oko čega su se vodile rasprave kako ga riješiti pred svake izbore.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:29

srećom pa kapitalisti nisu barbari za razliku od rusa koji su masovno silovali njemačke žene.

Okinawan historian Oshiro Masayasu (former director of the Okinawa Prefectural Historical Archives) writes:

Soon after the U.S. marines landed, all the women of a village on Motobu Peninsula fell into the hands of American soldiers. At the time, there were only women, children and old people in the village, as all the young men had been mobilized for the war. Soon after landing, the marines "mopped up" the entire village, but found no signs of Japanese forces. Taking advantage of the situation, they started "hunting for women" in broad daylight and those who were hiding in the village or nearby air raid shelters were dragged out one after another.[4]

According to Toshiyuki Tanaka, 76 cases of rape or rape-murder were reported during the first five years of the American occupation of Okinawa. However, he asserts this is probably not the true figure, as most cases were unreported.[5]

Peter Schrijvers finds it remarkable that looking Asian was enough to be in danger of rape by American soldiers, as for example happened to some of the Korean comfort women that the Japanese had by force brought to the island.[6] Schrijvers writes that "many women" were brutally violated with "not even the least mercy".[6]

Marching south, men of the 4th Marines passed a group of some 10 American soldiers bunched together in a tight circle next to the road. They were 'quite animated', noted a corporal who assumed they were playing a game of craps. 'Then as we passed them', said the shocked marine, 'I could see they were taking turns raping an oriental woman. I was furious, but our outfit kept marching by as though nothing unusual was going on'.[6]

Although Japanese reports of rape were largely ignored at the time due to lack of records, as many as 10,000 Okinawan women may have been raped according to a estimates from one Okinawan historian.[7][8]. It has been claimed that the rape was so prevalent that most Okinawans over age 65 around the year 2000 either knew or had heard of a woman who was raped in the aftermath of the war. Military officials denied the mass rapings, and all surviving veterans refused the New York Times' request for an interview.[2]

Professor of East Asian Studies and expert on Okinawa Steve Rabson said: "I have read many accounts of such rapes in Okinawan newspapers and books, but few people know about them or are willing to talk about them".[9] Books, diaries, articles and other documents refer to rapes by American soldiers of various races and backgrounds. Masaie Ishihara, a sociology professor, supports this: "There is a lot of historical amnesia out there, many people don't want to acknowledge what really happened".[2]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:30

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:


prestrašno.
četvrtina vijetnamaca je umrla u edukacijskin centrima. to je tako ka te osvoju komunisti.

ka te osvoji odvratna velesila, unda si zapadna njemačka ili japan
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.
pa da, kapitalist kad ubije pola pučanstva on spašava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2020, 21:32

Diäb Soulé wrote:komunistička kina je najbolje odradila posao očito. centar svjetske proizvodnje i svi ovise o njima, čak i ameri

CFR, Rockefeller i Kissinger su ih probudili, ta do 1971 nisu bili priznati u svijetu i gladni dok im anglo-židovi tj ameri nisu dali ruku..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/6/2020, 21:32

Diäb Soulé wrote:komunistička kina je najbolje odradila posao očito. centar svjetske proizvodnje i svi ovise o njima, čak i ameri


a cijena, prava sitnica

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/6/2020, 21:33

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:


prestrašno.
četvrtina vijetnamaca je umrla u edukacijskin centrima. to je tako ka te osvoju komunisti.

ka te osvoji odvratna velesila, unda si zapadna njemačka ili japan
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.
pa da, kapitalist kad ubije pola pučanstva on spašava.
pa spremali su se na borbu do zanjega čovika, merikunci bi ih svih bili pobili

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2020, 21:34

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:


prestrašno.
četvrtina vijetnamaca je umrla u edukacijskin centrima. to je tako ka te osvoju komunisti.

ka te osvoji odvratna velesila, unda si zapadna njemačka ili japan
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.
pa da, kapitalist kad ubije pola pučanstva on spašava.
pa spremali su se na borbu do zanjega čovika, merikunci bi ih svih bili pobili

tako nekako

postojao je veliki emotivni naboj protiv Japsa, amerikanke su se slikale kraj japanskih skalpova, smatrali su ih nižom rasom..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:35

aben wrote:
pa spremali su se na borbu do zanjega čovika, merikunci bi ih svih bili pobili
pa su im umjesto toga pobili žene, starce i djecu u dva velika grada? na spavanju, milostivo, kapitalistički.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2020, 21:37

Denkverbot - Page 21 Screenshot-175
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:37

kic wrote:
bez SAD-a, antifašisti bi izgubili rat

i zapravo, bar Hoppeanci, vjeruju da bi svijet bio bolji da se SAD nije upetljao i u ww1 za početak..

pravo na samoobranu bez prava na vatreno oružje, je neizvedivo, ljude bi trebalo zanimati provedivi propisi, a ne deklaracije, proklamacije i ostale šake u vis..


Jasno. Jer mi zivimo u najboljem od svih mogucih svjetova.


Upoznata sam s razlicitim mitovima o junackom sudjelovanju SAD-a u Drugom svjetskom.


Ali, sto ako ne zivimo u najboljem od svih mogucih svjetova? I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? I sto ako je iskrcavanje zapadnih "saveznika" u Normandiji pokrenuto samo zato da bi se zaustavilo napredovanje Crvene armije i "komunizma"? :)


Ali jasno. Mi zivimo u najboljem od mogucih svjetova. SAD je ratovao zbog ideala, a kapitalisticki antifasizam nije bio s " figom u dzepu". :)


Sjajna je motivacija drzavnih politika tih liberalnih demokracija. :) Evo, odmah mi je toplo oko srca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:40

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:


prestrašno.
četvrtina vijetnamaca je umrla u edukacijskin centrima. to je tako ka te osvoju komunisti.

ka te osvoji odvratna velesila, unda si zapadna njemačka ili japan
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.
pa da, kapitalist kad ubije pola pučanstva on spašava.
pa spremali su se na borbu do zanjega čovika, merikunci bi ih svih bili pobili

Pri čemu bi i sami imali ogromne žrtve.
Ali meni ne pada na pamet da opravdavam ratni zločin upotrebe atomske bombe protiv civilnog stanovništva u japanskim gradovima. Da su htjeli demonstrirati snagu novog oružja kojim bi Japance prisilili na predaju, mogli su to učiniti i na slabo naseljenim ili čak nenaseljenim japanskim područjima.
Zapravo su htjeli poslati poruku ne samom Japanu nego svojim budućim mogućim ratnim protivnicima.
Da su to mislili ozbiljno, pokazuje i demonstracija ludila kroz plan obračuna sa Kinom zbog vojnog kineskog spašavanja režima sjeverne Koreje čiji je autor general MacArthur i koji je zamislio gađanje industrijskih i vojnih ciljeva u samoj Kini sa oko 300 bojevih glava. 
Od tog plana se odustalo prije svega zbog činjenice da je u međuvremenu i SSSR testirao svoju atomsku bombu, a nešto i zbog diplomatskih i političkih pritisaka iz svijeta, a i sama Koreja očito nije bila dovoljno strateški zanimljiva da bi se opravdala upotreba tako drastičnih sredstava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2020, 21:43

violator wrote:
kic wrote:
bez SAD-a, antifašisti bi izgubili rat

i zapravo, bar Hoppeanci, vjeruju da bi svijet bio bolji da se SAD nije upetljao i u ww1 za početak..

pravo na samoobranu bez prava na vatreno oružje, je neizvedivo, ljude bi trebalo zanimati provedivi propisi, a ne deklaracije, proklamacije i ostale šake u vis..


Jasno. Jer mi zivimo u najboljem od svih mogucih svjetova.


Upoznata sam s razlicitim mitovima o junackom sudjelovanju SAD-a u Drugom svjetskom.


Ali, sto ako ne zivimo u najboljem od svih mogucih svjetova? I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? I sto ako je iskrcavanje zapadnih "saveznika" u Normandiji pokrenuto samo zato da bi se zaustavilo napredovanje Crvene armije i "komunizma"? :)


Ali jasno. Mi zivimo u najboljem od mogucih svjetova. SAD je ratovao zbog ideala, a kapitalisticki antifasizam nije bio s " figom u dzepu". :)


Sjajna je motivacija drzavnih politika tih liberalnih demokracija. :) Evo, odmah mi je toplo oko srca.

ako već pričamo o toj fazi rata, inače postoji tvrdnja da bi Sovjeti teško došli do Berlina bez Američko-Britanske zračne podrške i njihovih kamiona.. inače je bitka za Berlin bila najveća bitka za jedan grad

nisam nikad rekao da živimo u najboljem od mogućih svjetova, i ne negiram američke ili anglo- motive za sudjelovanje u ratu

samo mislim da je malo problem danas što je sve anti-američki usmjereno u startu, da se čak negiraju i neke očite stvari u vezi s njima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:43

violator wrote:
I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? 

Poanta i jeste u tome da im to nikada ne bi uspjelo bez enormne američke industrijske (čak i čitave tvornice) materijalne i vojne pomoći.
Imaš tekstova o tome čak i na wiki pa slobodno guglaj.
Bolje da do tih informacija sama dođeš nego da te zaskoči aben pa ti poslije iste danima trijumfalno nabija na nos.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:44

violator wrote: I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? I sto ako je iskrcavanje zapadnih "saveznika" u Normandiji pokrenuto samo zato da bi se zaustavilo napredovanje Crvene armije i "komunizma"? :)


francuska je bila ljetnikovac i bolnica za njemačke vojnike, ruski front je bio nešto drugo. ali ameri su pobijedili jer su se iskrcali u ljetnikovac.
tisuće njemačkih vojnika se grozilo službovanja u francuskoj povlačile su se veze da ih stave u rusiju nesposobnim antifašističkim komunjarama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:48

Speare Shaker wrote:
violator wrote:
I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? 

Poanta i jeste u tome da im to nikada ne bi uspjelo bez enormne američke industrijske (čak i čitave tvornice) materijalne i vojne pomoći.
kako znaš? u kojim zvijezdama je zapisano nemoguće i nikada? iz kojih to šalica gataš?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/6/2020, 21:49


više je bilo Brita i Kanađana na Dan D nego Amera

to mi uvijek smeta da se zaboravi
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:51

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? 

Poanta i jeste u tome da im to nikada ne bi uspjelo bez enormne američke industrijske (čak i čitave tvornice) materijalne i vojne pomoći.
kako znaš? u kojim zvijezdama je zapisano nemoguće i nikada? iz kojih to šalica gataš?

Sam kažeš da ništa ne čitaš, ali ja to ne vjerujem. Dakle, pročitaj ponešto o intenzitetu i vrsti te pomoći pa ćeš i sam posve izvjesno doći do istog zaključka jer se jednostavno sam po sebi nameće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/6/2020, 21:51

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
dresden, hirošima, nagasaki? nije prestrašno jelda?
ne, nije.

znoš na ča su se japaneži spremali?
atomska bumba je sposila japan.
pa da, kapitalist kad ubije pola pučanstva on spašava.
pa spremali su se na borbu do zanjega čovika, merikunci bi ih svih bili pobili

Pri čemu bi i sami imali ogromne žrtve.
Ali meni ne pada na pamet da opravdavam ratni zločin upotrebe atomske bombe protiv civilnog stanovništva u japanskim gradovima. Da su htjeli demonstrirati snagu novog oružja kojim bi Japance prisilili na predaju, mogli su to učiniti i na slabo naseljenim ili čak nenaseljenim japanskim područjima.
Zapravo su htjeli poslati poruku ne samom Japanu nego svojim budućim mogućim ratnim protivnicima.
Da su to mislili ozbiljno, pokazuje i demonstracija ludila kroz plan obračuna sa Kinom zbog vojnog kineskog spašavanja režima sjeverne Koreje čiji je autor general MacArthur i koji je zamislio gađanje industrijskih i vojnih ciljeva u samoj Kini sa oko 300 bojevih glava. 
Od tog plana se odustalo prije svega zbog činjenice da je u međuvremenu i SSSR testirao svoju atomsku bombu, a nešto i zbog diplomatskih i političkih pritisaka iz svijeta, a i sama Koreja očito nije bila dovoljno strateški zanimljiva da bi se opravdala upotreba tako drastičnih sredstava.

japancima je atomska blagoslov, 
sačuvali su stanovništvo, osvojili su ih merikunci a ne komunjare, i tako su in spasili budućnost.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 4/6/2020, 21:53

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:
I sto ako je SSSR vec bacio Treci Reich na koljena? 

Poanta i jeste u tome da im to nikada ne bi uspjelo bez enormne američke industrijske (čak i čitave tvornice) materijalne i vojne pomoći.
kako znaš? u kojim zvijezdama je zapisano nemoguće i nikada? iz kojih to šalica gataš?

Sam kažeš da ništa ne čitaš, ali ja to ne vjerujem. Dakle, pročitaj ponešto o intenzitetu i vrsti te pomoći pa ćeš i sam posve izvjesno doći do istog zaključka jer se jednostavno sam po sebi nameće.
pa počni vjerovat', da čitam ne bih bio glup, zaključak se jednostavno sam od sebe nameće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 21 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum