ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepogrešivi

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Tue 15 Mar - 23:42

Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:Naravno da nije jedini, ima toga ohoho.
Da bi se zadrala ozbiljnost rasprave,bilo bi pozeljno da ne dokazujes zidovsku odabranost od Boga brojem nobelovaca.I nauka i medicina kao i umjetnost ili zasluge za mir,samo su dio opcih segmenta drustvenog zivota. Uostalom,normalnom covjeku pozli kad vidi tko je sve dobio nobelovu nagradu za mir...
Bilo bi poželjnije da ti imaš ikakav argument osim jednog te istog palamuđenja.
Pa naravno da ja palamudim da je zidovima obecan Mesija i da do dana danasnjega mesije jednostavno-nema..Tri i pol tisuce godina ispraznog religijskog trkeljanja..Znas sto mi nije jasno? Citao sam i to ne jednom,kako su neki proroci zavrsili uvaljani u katran i u perje.. Sad.. volio bih znati po kojim su kriterijima neke proroke uvaljali u katran i u perje,a neke nisu? drunken jocolor
Nisu, to je srednjovjekovni evropski običaj.

Mad_Vlad

Posts : 1954
2014-05-02


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity Wed 16 Mar - 7:34

Mad_Vlad wrote:Ne, kad je već bio odrastao. Imao govor negdje vani.
Kaneh bosm neki prevode kao cannabis (konoplja) neki kao calamus (mirišljavi šaš, vodeni božur).
Većina misli da je riječ o konoplji, odnosno marihuani.
Da, to je i 1980. potvrdio Židovski institut u Jeruzalemu.
No, krivo je preveden (slučajno ili namjerno ?) kao trstika ili tako nešto.
I sad ti vjeruj "prorocima" koji su tako napušeni  imali vizije. :clown
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Thu 17 Mar - 1:46

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:Ne, kad je već bio odrastao. Imao govor negdje vani.
Kaneh bosm neki prevode kao cannabis (konoplja) neki kao calamus (mirišljavi šaš, vodeni božur).
Većina misli da je riječ o konoplji, odnosno marihuani.
Da, to je i 1980. potvrdio Židovski institut u Jeruzalemu.
No, krivo je preveden (slučajno ili namjerno ?) kao trstika ili tako nešto.
I sad ti vjeruj "prorocima" koji su tako napušeni  imali vizije. :clown
Vele da je u Septuaginti prevedeno kao taj calamus (mirisna trska, šaš) pa se odonda raširilo. Ali šaš je bezveze, tko od njega pravi nekakvo ulje uopće. Dok od konoplje onoliko i cijenjeno je.
Služilo je samo za specijalno ulje kojim su se pomazivali kraljevi i proroci i kao takvo specijalno nije se smjelo koristiti u druge svrhe. A vjerovatno jesu ponekad pa bi ih proroci grdili za to i došlo bi im zlo u obliku nekog rata.
A opet je malo čudno. Prvi put se spominje u Izlasku kad su bili u pustinji i pravili stvari za pokretni hram pa ih je Mojsije morao škropiti.
Otkud im tamo? Mogli su jedino iz Egipta pokupit. Eto dokaza da su bili u Egiptu! Hahaha...
Što se tiče rekreacijskog pušenja, ni danas u Izraelu nije toliko popularno k'o recimo kod nas ili Americi. Kao ulje u medicinske svrhe da, ali pušenje slabo nešto. Tako da čisto sumnjam da su proroci pušili hašiš i tako dobivali vizije.

Izraelci su po izlasku dobili stroge zakone i za kršenja nekih od njih lako si gubio glavu. Tako ih je Bog čuvao da ne rade kao drugi narodi koji su imali kipove za bogove pa izmišljali svašta da bi ih k'o fol zadovoljili.
Izrael je odvojen zu druge svrhe, da daju primjer u moralnom ponašanju i dubokom štovanju največih ljudskih vrijednosti- u traženju pravednosti, poštivanje i međusobnu ljubav, zajedničko odupiranje neprijateljima koji te hoće ubiti, pismenost i znanost, čuvanje obitelji i nekurvarenje s drugima, itd. Sve zakoni iz Tore. Po tomu su poseban, izdvojen narod što i znači riječ Ivrit- prijeći preko.


Last edited by Mad_Vlad on Thu 17 Mar - 1:47; edited 1 time in total (Reason for editing : krivo spelovanje)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity Thu 17 Mar - 20:37

Ti si autistično zaljubljen u Židove. :D
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one Fri 18 Mar - 1:19

Mad_Vlad wrote: Za Isusa se ne može reći da je iz Davidove ili još prije Jehudine loze i plemena jer mu se ne zna otac.

Isus ne zadovoljava ni ta dva osnovna uvjeta a kamoli dalje.

a to da Mesija mora biti iz Davidove loze je "osnovni uvjet" samo kada se govori o Isusu kao Mesiji. kada se židove pita da li Mesija mora biti iz Davidove loze onda odgovaraju da će se Mesiju prepoznati po djelima. zašto tako odgovaraju? zašto ne odgovore na pitanje koje ih se pita, a ne na pitanje kako će se prepoznati Mesiju? zašto je za Mesiju prorečeno da će se pojaviti u vrijeme dok bude Hrama? da li je to vrijeme po nečemu bitno ili je sam Hram bitan? po čemu bi npr. sam Hram bio bitan? možda po tome što su u Hramu bila arhive pripadnosti plemenima, odnosno lozama. uništenjem Hrama uništene su i te arhive, pa zagovornicima nekog drugog Mesije osim Isusa ni ne preostaje ništa drugo nego ignorirati taj "osnovni uvjet" koji je "osnovni" samo kad je Isus u pitanju.

novi Hram se može napraviti, a može se i ne napraviti. ta mogućnost nepravljenja Hrama bi dala/daje čovjeku [čitaj: židovima] (pre)veliku moć manipuliranja kada će se Mesija pojaviti, odnosno kada se neće pojaviti. (i) zato što to onda eliminira faktor iznenađenja jer, iako se ne zna kada će se pojaviti, zna se kada se neće pojaviti, ta verzija jednostavno "ne pije vode".

uništenjem Hrama, odnosno arhiva rodoslovlja, istekao/zatvoren je rok pojave Mesije. to uništenje je bilo za vrijeme dok je naraštaj koji je živio u Isusovo vrijeme još bio živ, pa ako ne do tada, a onda je upravo uništenjem Hrama nekim židovima "svanulo" ili trebalo "svanuti" tko je i što Isus.

Mad_Vlad wrote:Po ocu se gleda pripadnost plemenu. To je neporeciva činjenica.

od oca se, dakle, nasljeđivala pripadnost plemenu. no to nije jedino što se od oca nasljeđivalo. nasljeđivala se npr. imovina. nasljeđivala se i zemlja. nasljeđivala se i titula kralja. sve u svemu tu se, znači, radi o zakonima/običajima/pravima nasljeđivanja. ima li u Bibliji neki presedan, slučaj, primjer kako se postupalo ili kako da se postupi u slučaju kada židov nema sina koji bi nasljedio očevu imovinu, zemlju, titulu, ...? npr. umre čovjek koji ima samo kćeri: kakvi su zakoni/običaji/prava u takvom slučaju? je li točno da kćer ima prava nasljeđivanja oca kakva bi imao sin pod uvjetom da se uda za pripadnika plemena kojem je pripadao i njen otac? ako je to točno, a ja znam da je, onda biva jasno zašto bi u Evanđelju bila navedena dva rodoslovlja: jedno koje bi potvrđivalo rodoslovlje Marijino i jedno koje bi potvrđivalo rodoslovlje Marijinog muža, Josipa.

Mad_Vlad wrote:Isus ni formalno nije mesija jer nije bio pomazan kao židovski kralj.

to pomazanje čak nije ni potrebno: to je bio običaj prvenstveno u Izraelu (sjeverno kraljevstvo), dok je u Judeji (južno kraljevstvo) primarno bilo nasljeđivanje titule kralja od oca. po proročanstvu u Judeji se isčekivao Mesija od roda Davidova što sa druge strane predstavlja ozbiljnu prijetnju za kralja koji bi se zatekao u vrijeme ostvarenja proročanstva. upravo ta i takva situacija i pokušaj rješavanja iste je opisana u Evanđelju kada se navodi o Herodovoj sječi male djece.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Fri 18 Mar - 2:14

Da mora biti iz Jehudinog plemena po Davidovoj lozi rečeno je više puta u Tanah-u. Isus po Nz-u nije bio i gotova priča. Nisam ja to izmislio, tako piše.
Pomazivanje je potrebno, ide uz proglašavanje kralja. Isus nije proglašen za židovskog kralja pa nije ni mesija. tj. pomazanik. Jednostavno.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Fri 18 Mar - 2:15

Triny wrote:Ti si autistično zaljubljen u Židove. :D
Autistično?
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one Sat 19 Mar - 2:10

Mad_Vlad wrote: Da mora biti iz Jehudinog plemena po Davidovoj lozi rečeno je više puta u Tanah-u.


a kako bi to dokazao bez arhiva iz Hrama?
bi li ti priznao nekoga kao Mesiju ako ne bi mogao dokazati pripadnost Davidovoj lozi čak i ako bi ispunio sve što se za Mesiju navodi da treba ispuniti? ako "ne bi", jer iz razloga nepostojanja arhiva ne bi bilo moguće dokazati pripadnost Davidovoj lozi, onda ti preostaju samo dvije mogućnosti: ili je Biblija lažnjak ili je Isus Mesija.


Mad_Vlad wrote:Isus po Nz-u nije bio i gotova priča.


ima nekoliko mogućih objašnjenja Isusovih rodoslovlja navedenih u Evanđelju. jedno od njih je ovo koje sam naveo u prethodnom postu po kojem se preko Marije, kao prenositelju prava nasljeđa, produžava Davidova loza, a od još dva za koje ja znam jedno daje mogućnost obilaska Jekonijine kletve, a po drugom je Jekonijina kletva opozvana. meni osobno je prvo objašnjenje najprihvatljivije, a druga dva su prilično kompleksna jer uključuju prenošenja prava nasljeđivanja koristeći prava/obveze očuvanja loze preko udovice i brata umrle osobe bez nasljednika.



Mad_Vlad wrote:Nisam ja to izmislio, tako piše.


uzmi si to što piše kao test po kojem bi odlučio da li bi prihvatio nekog drugog za Mesiju ako bi se taj pozvao na takvo objašnjenje. moglo bi se dogoditi da bi iz nekog nerealnog animoziteta prema Isusu imao isti animozitet i prema "pravom" Mesiji, odnosno da se nađeš u ćorsokaku.



Mad_Vlad wrote:Pomazivanje je potrebno,


nije potrebno za pripadnika Davidove loze. Davidova loza je kraljevska loza najvišeg prioriteta, zaštićena direktnim obećanjem JHVH. to obećanje ne može biti kompromitirano nečijim, pa bio to i Veliki svećenik, nepristankom pomazanja.


Mad_Vlad wrote:ide uz proglašavanje kralja.


ide uz, ali nije uvjet. barem kada se radi o Davidovoj lozi. pitaj se da li bi prihvatio nekoga tko jasno ispunjava sve uvjete za Mesiju ili bi ga unatoč tome odbio jer ga neki rabin odbija pomazati. ako bi ga odbio koliko onda takvih Mesija treba Bog poslati da bi jedan bio prihvaćen?!? možda je pravo pitanje žele li uopće židovi Mesiju.

Mad_Vlad wrote:Isus nije proglašen za židovskog kralja pa nije ni mesija. tj. pomazanik. Jednostavno.

prihvaćen je od dijela naroda. a kakve li tek ironije: čak su mu ispleli i krunu od trnja i još na križu objavili tablu INRI. dakle, priznat je i od strane židova i od strane rimljana. ali čak i da nije prihvaćen od ljudi to ne znači da nije legitiman nasljednik trona i/ili da neće biti prihvaćen. kad-tad.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 Sat 19 Mar - 21:51

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote: Da mora biti iz Jehudinog plemena po Davidovoj lozi rečeno je više puta u Tanah-u.


a kako bi to dokazao bez arhiva iz Hrama?
bi li ti priznao nekoga kao Mesiju ako ne bi mogao dokazati pripadnost Davidovoj lozi čak i ako bi ispunio sve što se za Mesiju navodi da treba ispuniti? ako "ne bi", jer iz razloga nepostojanja arhiva ne bi bilo moguće dokazati pripadnost Davidovoj lozi, onda ti preostaju samo dvije mogućnosti: ili je Biblija lažnjak ili je Isus Mesija.


Mad_Vlad wrote:Isus po Nz-u nije bio i gotova priča.


ima nekoliko mogućih objašnjenja Isusovih rodoslovlja navedenih u Evanđelju. jedno od njih je ovo koje sam naveo u prethodnom postu po kojem se preko Marije, kao prenositelju prava nasljeđa, produžava Davidova loza, a od još dva za koje ja znam jedno daje mogućnost obilaska Jekonijine kletve, a po drugom je Jekonijina kletva opozvana. meni osobno je prvo objašnjenje najprihvatljivije, a druga dva su prilično kompleksna jer uključuju prenošenja prava nasljeđivanja koristeći prava/obveze očuvanja loze preko udovice i brata umrle osobe bez nasljednika.



Mad_Vlad wrote:Nisam ja to izmislio, tako piše.


uzmi si to što piše kao test po kojem bi odlučio da li bi prihvatio nekog drugog za Mesiju ako bi se taj pozvao na takvo objašnjenje. moglo bi se dogoditi da bi iz nekog nerealnog animoziteta prema Isusu imao isti animozitet i prema "pravom" Mesiji, odnosno da se nađeš u ćorsokaku.  



Mad_Vlad wrote:Pomazivanje je potrebno,


nije potrebno za pripadnika Davidove loze. Davidova loza je kraljevska loza najvišeg prioriteta, zaštićena direktnim obećanjem JHVH. to obećanje ne može biti  kompromitirano nečijim, pa bio to i Veliki svećenik, nepristankom pomazanja.  


Mad_Vlad wrote:ide uz proglašavanje kralja.


ide uz, ali nije uvjet. barem kada se radi o Davidovoj lozi. pitaj se da li bi prihvatio nekoga tko jasno ispunjava sve uvjete za Mesiju ili bi ga unatoč tome odbio jer ga neki rabin odbija pomazati. ako bi ga odbio koliko onda takvih Mesija treba Bog poslati da bi jedan bio prihvaćen?!? možda je pravo pitanje žele li uopće židovi Mesiju.

Mad_Vlad wrote:Isus nije proglašen za židovskog kralja pa nije ni mesija. tj. pomazanik. Jednostavno.

prihvaćen je od dijela naroda. a kakve li tek ironije: čak su mu ispleli i krunu od trnja i još na križu objavili tablu INRI. dakle, priznat je i od strane židova i od strane rimljana. ali čak i da nije prihvaćen od ljudi to ne znači da nije legitiman nasljednik trona i/ili da neće biti prihvaćen. kad-tad.  
 Sve se pak to svodi na zakljucak da je za zidove  besmislenije jedino cekati Mesiju,od prihvacanja Isusa za Mesiju....Ili treba prihvatiti Isusa za Mesiju,ili se pomiriti sa cinjenicom da su sve to tek tkeljanja dokonih zidvskih budalasa.. jocolor drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity Sat 19 Mar - 23:20

Mad_Vlad wrote:
A dobro da me se bar ponekad sjetiš. Nepogrešivi - Page 25 1f339
A ako ti je pravi datum rođenja ovaj koji piše na forumu, želim ti i sretan rođendan !!! :beer :confetti :balloons
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Sun 20 Mar - 3:36

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote: Da mora biti iz Jehudinog plemena po Davidovoj lozi rečeno je više puta u Tanah-u.



e- one wrote:a kako bi to dokazao bez arhiva iz Hrama?
bi li ti priznao nekoga kao Mesiju ako ne bi mogao dokazati pripadnost Davidovoj lozi čak i ako bi ispunio sve što se za Mesiju navodi da treba ispuniti? ako "ne bi", jer iz razloga nepostojanja arhiva ne bi bilo moguće dokazati pripadnost Davidovoj lozi, onda ti preostaju samo dvije mogućnosti: ili je Biblija lažnjak ili je Isus Mesija.

Nije na meni tu bilo što dokazivat. On če znat, a i prije njega treba doći prorok Elijahu pa će ga on i pomazat.


Mad_Vlad wrote:Isus po Nz-u nije bio i gotova priča.



e- one wrote:ima nekoliko mogućih objašnjenja Isusovih rodoslovlja navedenih u Evanđelju. jedno od njih je ovo koje sam naveo u prethodnom postu po kojem se preko Marije, kao prenositelju prava nasljeđa, produžava Davidova loza, a od još dva za koje ja znam jedno daje mogućnost obilaska Jekonijine kletve, a po drugom je Jekonijina kletva opozvana. meni osobno je prvo objašnjenje najprihvatljivije, a druga dva su prilično kompleksna jer uključuju prenošenja prava nasljeđivanja koristeći prava/obveze očuvanja loze preko udovice i brata umrle osobe bez nasljednika.

Ima da, ali nisu točna. A i ne znam čemu služe kad se ne spominje otac. U Tanah-u služi da se zna da će biti čovjek iz Jehudinog plemena preko Davida i Solomona.



Mad_Vlad wrote:Nisam ja to izmislio, tako piše.

e- one wrote:
uzmi si to što piše kao test po kojem bi odlučio da li bi prihvatio nekog drugog za Mesiju ako bi se taj pozvao na takvo objašnjenje. moglo bi se dogoditi da bi iz nekog nerealnog animoziteta prema Isusu imao isti animozitet i prema "pravom" Mesiji, odnosno da se nađeš u ćorsokaku.

Daj Bože da ga doživim ali sigurno ne bih odmah trčao. Polako pa sigurno. 



Mad_Vlad wrote:Pomazivanje je potrebno,

e. one wrote:
nije potrebno za pripadnika Davidove loze. Davidova loza je kraljevska loza najvišeg prioriteta, zaštićena direktnim obećanjem JHVH. to obećanje ne može biti  kompromitirano nečijim, pa bio to i Veliki svećenik, nepristankom pomazanja.  

Potrebno je, bit će kralj izraelski. David je bio dvaput pa mora i njegov nasljednik makar jedanput.


Mad_Vlad wrote:ide uz proglašavanje kralja.
e. one wrote:

ide uz, ali nije uvjet. barem kada se radi o Davidovoj lozi. pitaj se da li bi prihvatio nekoga tko jasno ispunjava sve uvjete za Mesiju ili bi ga unatoč tome odbio jer ga neki rabin odbija pomazati. ako bi ga odbio koliko onda takvih Mesija treba Bog poslati da bi jedan bio prihvaćen?!? možda je pravo pitanje žele li uopće židovi Mesiju.

Prorok ne može krivog proglasiti, Bog će mu reći.

Mad_Vlad wrote:Isus nije proglašen za židovskog kralja pa nije ni mesija. tj. pomazanik. Jednostavno.


e- one wrote:prihvaćen je od dijela naroda. a kakve li tek ironije: čak su mu ispleli i krunu od trnja i još na križu objavili tablu INRI. dakle, priznat je i od strane židova i od strane rimljana. ali čak i da nije prihvaćen od ljudi to ne znači da nije legitiman nasljednik trona i/ili da neće biti prihvaćen. kad-tad.

Narod k'o narod, trči za svakim slatkorječivim. Bilo je takvih poput Isusa malo više u to vrijeme. Šimun Perejac, npr.
Kruna od trnja je bilo ruglo rimslih vojnika. Ai to su priče. Isto k'o i ta pločica s  INRI koju je navodno sklepao sam Pilat, psihopatski ubojica i židomrzitelj. On je za svaku sitnicu dao pobiti ljude i znao cijelu hrpu zavezat na križeve za upozorenje drugima.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Sun 20 Mar - 3:47

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:
A dobro da me se bar ponekad sjetiš. Nepogrešivi - Page 25 1f339
A ako ti je pravi datum rođenja ovaj koji piše na forumu, želim ti i sretan rođendan !!! :beer :confetti :balloons
Je, ja ne muljam niti imam krinke ovdje. Kakav virtualno takav i uživo. 
Fala lijepa. Igrao sam loto, drži fige. :D
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity Sun 20 Mar - 11:49

Igraš loto? Kako se to uklapa u tvoju vjeru? Pomoliš se da dobiješ...?
Sorry, morala sam... :tw
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one Mon 21 Mar - 3:09

Mad_Vlad wrote:


Nije na meni tu bilo što dokazivat.



ma, ne da ti dokazuješ nego da Mesija dokaže svoju pripadnost Davidovoj lozi. ne mora ni on to osobno učiniti: nek angažira nekog. evva, ova naša, domaća, forumska, je na jednoj temi na starom forumu pisala kako židovi "vode knjige" o obiteljskom rodoslovlju, no to su privatne, "interne", "knjige", koje bez službene potvrde iz službenih knjiga nisu vjerodostojne. te "privatne knjige" su se npr. vodile u zajednicama koje su bile odvojene od neke veće skupine/zajednice u npr. vremena progona, ratova, ....

ali indikativno je (i) to što se za vrijeme postojanja Hrama djecu donosilo na prikazanje i na upis u arhivu kroz mnoge godine, a to je uništenjem Hrama i rastjerivanjem židova iz Judeje izgubilo i mogućnost i smisao i potrebu. sa jedne strane gledano to bi značilo da je sve to sa prikazivanjem/otkupom, upisom i vođenjem arhiva potpuno promašeno/besmisleno/pogrešno propisano i provođeno, a sa druge strane sve to ima savršenog smisla jedino ako se Mesija pojavio dok su arhive bile nekompromitirane i očuvane, a to je za vrijeme postojanja Hrama.

Mad_Vlad wrote:On če znat, a i prije njega treba doći prorok Elijahu pa će ga on i pomazat.



sad se postavlja pitanje autentičnosti proroka Elijahua, no pitao sam te bi li priznao tog čovjeka za Mesiju ako ne bi mogao dokazati da je potomak Davidove loze ako bi sve ostalo "štimalo"? ono što želim ukazati kroz ovu diskusiju je to da li primjenjuješ ista mjerila prema Isusu kao pretendentu za naslov Mesije i prema nekom drugom. kako ti tako i većina židova.

Mad_Vlad wrote:Ima da, ali nisu točna.



ne znaš, a ne možeš ni znati da li su točna ili ne.

Mad_Vlad wrote:A i ne znam čemu služe kad se ne spominje otac.



može li čovjek, i to židov, imati dva oca? npr.: umre mlad oženjen židov prvorođenac i iza njega ostane mlada, zdrava, lijepa, imućna udovica i neoženjen brat. ima li kakvih zakona/propisa/običaja/... kako se razrješava takva situacija po pitanju obiteljskog nasljeđa pokojnika? brat pokojnika bi "nasljedio" udovicu i prvi njihov sin bi bio sin pokojnika, zar ne? to bi bilo da je pravno to dijete sin pokojnika, a tjelesno/krvno sin pokojnikovog brata. čije ime bi bilo upisano u arhivu kao ime oca tog djeteta? pokojnikovo, jel tako? iako mu on nije tjelesni/krvni otac? drugim riječima, pazi sad,: to znači da ime upisano u arhivi kao ime oca ne znači da mu je ta osoba krvni/tjelesni otac. to dalje znači da Josip može biti upisan kao Isusov otac iako mu nije tjelesni/krvni otac. osim toga, Josip, ženidbom za Mariju, postaje sin, kod nas se to naziva zet, Marijinom ocu. sve su to transferi prava utemeljeni još u Mojsijevo doba. i sve to bi bilo bespotrebno kompliciranje da nije namjerno zakomplicirano u samo jednu i jedinu pravu svrhu. temeljito, odavno i dugo pripremljano i izvedeno u roku.

Mad_Vlad wrote: U Tanah-u služi da se zna da će biti čovjek iz Jehudinog plemena preko Davida i Solomona.



i taj uvjet Isus ispunjava: upisom Josipa kao oca, praktički usvojenjem, Isus pravno postaje sinom Josipovim, a pošto nije krvni/tjelesni sin stoga ne podliježe pod (eventualnu) kletvu Jekonijevu. i tu je sve čisto, baš kao da je cijela Biblija pisana upravo za Isusa. bez tog i takvog transfera prava kako bi ti izveo prolaz/obilazak Jekonijeve kletve za nekog drugog pretendenta za Mesiju?

Mad_Vlad wrote:Daj Bože da ga doživim ali sigurno ne bih odmah trčao. Polako pa sigurno.



ok. prije toga treba proučiti da li je uopće moguće da se pojavi takav čovjek koji bi ispunjavao sve uvjete. svi prigovori koji se upućuju Isusu kao Mesiji su i prigovori koji bi se trebali uputiti i nekom eventualno budućem kandidatu. židovi neskloni Isusu sami sebi "režu noge"/"granu na kojoj sjede"/"skaču u stomak" osporavajući navode koje se koriste u dokazivanju Isusa kao Mesije. tu primarno mislim na primjer sa djevičanskim začećem: ta opcija kao način dolaska Mesije nije ni nemoguća ni isključena. pa čak ni najokorjeliji ateist ne može isključiti mogućnost djevičanskog začeća. statistički/matematički gledano šanse za to su vrlo male, ali kad se uzme broj žena kroz povijest pa pomnoži sa brojem neoplođenih jajašaca tijekom života svake žene šansa se (statistički) povećava, a da li će doći do ostvarenja te šanse u početku, sredini, na kraju ili nikada nema matematike kojom se to može i pokušati izračunati.


Mad_Vlad wrote:Potrebno je, bit će kralj izraelski. David je bio dvaput pa mora i njegov nasljednik makar jedanput.



pa kakvom se to Mesiji židovi nadaju: da će se ponovo uspostaviti aristokratsko vladanje i to ne samo u Izraelu nego bi taj kralj bio i najutjecajnija osoba na svijetu, pa bi onda i ostali narodi po uzoru na židovski uspostavljali svoja kraljevstva, a i to bi bilo samo simbolično jer bi kralj židovski bio praktički kralj svijeta?!? to je potpuno promašeni koncept: zemaljskom kralju židova se protivio i JHVH. do uspostave kraljevske linije je došlo zbog inzistiranja židova da imaju kralja, a to je zapravo kopiranje drugih naroda i umjesto da jedan i jedini kralj ljudima bude Bog židovi i dalje inzistiraju i očekuju zemaljskog kralja.
za razliku od takvog, zemaljskog, kralja kršćanstvo promovira Boga za kralja. kralj je Isus. Isus je Bog. Isus je Mesija. a Mesija je Bog jer samo Bog može spasiti čovjeka. čovjek čovjeka ne može spasiti. i kad izgleda da čovjek spašava čovjeka to Bog preko čovjeka spašava čovjeka.


Mad_Vlad wrote:Prorok ne može krivog proglasiti, Bog će mu reći.



je, a kak ćeš znati da li je i što Bog rekao proroku?

Mad_Vlad wrote:Narod k'o narod, trči za svakim slatkorječivim. Bilo je takvih poput Isusa malo više u to vrijeme. Šimun Perejac, npr.
Kruna od trnja je bilo ruglo rimslih vojnika. Ai to su priče. Isto k'o i ta pločica s INRI koju je navodno sklepao sam Pilat, psihopatski ubojica i židomrzitelj. On je za svaku sitnicu dao pobiti ljude i znao cijelu hrpu zavezat na križeve za upozorenje drugima..



da, oni su to činili da bi se izrugivali. (i) po tome je ta kruna jedinstvena. al kakva je da je, krunidba je izvršena. to je i opomena da se ne izruguje jer nije rijetko da nekoga trefi baš ono čemu se izruguje. i rimsko carstvo je postalo kršćansko, a u Rimu je i prijestolnica kršćanstva. ironija or what?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Samson minival Mon 21 Mar - 15:14

Triny wrote:Igraš loto? Kako se to uklapa u tvoju vjeru? Pomoliš se da dobiješ...?
Sorry, morala sam... :tw
Izgleda da Mad Vlad i Patriot imaju slične navike......Patriot provodi vrime u kladionici a Mad vjeruje u božicu Fortunu umjesto da vjeru stavi u Boga kao izvor njegovih potreba.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Samson minival Mon 21 Mar - 15:47

Mad_Vlad wrote:
Samson minival wrote:
Mad_Vlad wrote:
Samson minival wrote:
Mad_Vlad wrote:To je možda sukladno tzv. novom zavjetu, Tanah-u nije. Spašeni i nespašeni, taman posla. Bog obećaje Židovima staru slavu i sjaj u njihovoj domovini, židomrsci će propasti. Tanah malo ili nikako spominje vanzemaljski život jer je judaizam religija života, tj. fokusiran je na ovaj zemaljski život za razliku od kršćanstva.
Kršćanstvo definitvno nema budućnosti u mesijansko doba. A tako ni ostale religije. Za to će se pobrinuti Mesija i sve svjetske vođe će mu se doći pokloniti u Jeruzalem.

Kršćani i kršćanstvo su jedini prijatelji Izraela u ovom ludom svijetu.Nisu to ni muslimani, ni bilo koja druga religijska skupina na svijetu.
A ti se uhvatio pljuckati upravo po kršćanstvu.
Slabi su im prijatelji kad još nisu odustali od preobraćaja na kršćanstvo i njihovog bogočovjeka. Prijatelji su im iz koristi ne iz ljubavi.

Nemaš pojma o čemu govoriš.Kršćani su židovima jedini prijatelji u svijetu i daju im svakodnevno podršku u svemu.O tome postoje bezbrojni primjeri o kojima ti očigkedno ili nemaš pojma ili pak jednostavno ne možeš smisliti kršćane iz nekog svog razloga.

Za Isusa se ne može reći da je iz Davidove ili još prije Jehudine loze i plemena jer mu se ne zna otac. Po ocu se gleda pripadnost plemenu. To je neporeciva činjenica. 
Isus ni formalno nije mesija jer nije bio pomazan kao židovski kralj. NZ je jasan po tomu.
Isus ne zadovoljava ni ta dva osnovna uvjeta a kamoli dalje.

Naveo sam poduži članak o Biblijskim temeljima koji dokazuju da je Isus Krist Mesija koje uopće nisi komentirao.Radi se o proročanstvima Starog zavjeta koji sasvim jasno ukazuju na Isusa Krista Mesiju.
Nadalje, Isus Krist jeste iz Davidove loze.Postoje u Novom zavjetu dva rodoslovlja Isusa Krista.
Rodoslovno stablo u Luki prikazuje Gospodina Isusa Krista kao Sina Davidova po tijelu od Marije a rodoslovno stablo u Mateju prikazuje Gospodina Isusa Krista kao Kralja i Mesiju prema obećanju od Josipa.
Da će obećani Spasitelj imati ljudsko porijeklo predskazano je već u Starom zavjetu.U 2 Samuelovoj kralj je David dobio obećanje da će od njegovog potomstva poteći Mesija i Kralj Izraeliv.To se proročanstvo ispunilo nakon tisuću godina, kada je Sin Božji postao čovjekom.On je bio obećani Sin Davidov, izdanak plemena Davidova.To je rodoslovno stablo neprekinuti lanac od 76 karika i vodi krvni liniju našeg Gospodina preko Natana i Davida sve do prvog čovjeka,Adama.
Time Pismo svjedoči da je Sin Božji jednom došao na zemlju kao savršeni čovjek.Zbog toga što su svi ljudi već rodjenjem potpuno izgubljeni grešnici, došao je On "u obličju grešnog tijela" da kao čovjek dovrši djelo spasenja za nas.To je pravi razlog zašto ga Pismo tako često naziva "Sinom Čovječjim" a s druge strane "posljednjim Adamom" .
Ali Biblija naučava da je Sin Božji bio rodjen od djevice!
Za razliku od svih ostalih ljudi,On nije(!) imao zemaljskog oca.Pravi "Sin Davidov" po tijelu bio je prema tome samo po Mariji!Po Josipu nije imao nikakvu tjelesnu vezu, jer je Bog bio njegov Otac.Nije ga začeo čovjek nego Bog.To potvrdjuje rodoslovlje po Luki: Josip nije bio Isusov otac,već ga se držalo takvim.S Marijom je sasvim draukčije.Za nju Pismo doslovce kaže da je ona bila žena koja "rodi Isusa koji se zove Krist".Samo kroz nju je on kao obećani "Sin Davidov" ušao u Adamov ljudski rod.Time što je on "Božji Sin "od roda Davidova po tijelu" istodobno je ukazano da je Marija bila kćer iz doma Davidova.Ako je Sin Božji po tijelu poticao od potomstva Davidova,mora i Marija,kao njegova zemaljska majka,potjecati od doma Davidova!
Problem koji proizlazi iz ovog tumačenja je u tome što se Marija ne spominje ni u jednom rodoslovlju, a ime Josip pojavljuje se u oba.Za to postoji objašnjenje ali o tome ću naknadno jer je post ionako poduži za čitanje.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Mon 21 Mar - 22:16

Triny wrote:Igraš loto? Kako se to uklapa u tvoju vjeru? Pomoliš se da dobiješ...?
Sorry, morala sam... :tw
A svašta ti nešt moraš... :)
Normalno da zamolim Boga za dobitak.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Mon 21 Mar - 22:35

e-one wrote:
Mad_Vlad wrote:


Nije na meni tu bilo što dokazivat.


e- one wrote:
ma, ne da ti dokazuješ nego da Mesija dokaže svoju pripadnost Davidovoj lozi. ne mora ni on to osobno učiniti:

On će to znat dokazat. kao Boćji prorok, znat će.
     

Mad_Vlad wrote:On če znat, a i prije njega treba doći prorok Elijahu pa će ga on i pomazat.


e- one wrote:
sad se postavlja pitanje autentičnosti proroka Elijahua, no pitao sam te bi li priznao tog čovjeka za Mesiju ako ne bi mogao dokazati da je potomak Davidove loze ako bi sve ostalo "štimalo"? ono što želim ukazati kroz ovu diskusiju je to da li primjenjuješ ista mjerila prema Isusu kao pretendentu za naslov Mesije i prema nekom drugom. kako ti tako i većina židova.

I on će znat dokazat, bez brige. 
Ne može sve štimat a da nije Davidov potomak. Nema pol- pol.
Kad on dođe treba i ostatak Židova doć u Izrael. S njim će započeta gradnja Hrama. Narodi će prestajat ratovat, prestat će proizvodnja oružja, nastupit će svjetski mir i svi kraljevi i vože naroda će doći u Jeruzalem pokloniti se Mesiji.

Mad_Vlad wrote:Ima da, ali nisu točna.



ne znaš, a ne možeš ni znati da li su točna ili ne.

Mad_Vlad wrote:A i ne znam čemu služe kad se ne spominje otac.


e- one wrote:
može li čovjek, i to židov, imati dva oca? npr.: umre mlad oženjen židov prvorođenac i iza njega ostane mlada, zdrava, lijepa, imućna udovica i neoženjen brat. ima li kakvih zakona/propisa/običaja/... kako se razrješava takva situacija po pitanju obiteljskog nasljeđa pokojnika? brat pokojnika bi "nasljedio" udovicu i prvi njihov sin bi bio sin pokojnika, zar ne? to bi bilo da je pravno to dijete sin pokojnika, a tjelesno/krvno sin pokojnikovog brata. čije ime bi bilo upisano u arhivu kao ime oca tog djeteta? pokojnikovo, jel tako? iako mu on nije tjelesni/krvni otac? drugim riječima, pazi sad,: to znači da ime upisano u arhivi kao ime oca ne znači da mu je ta osoba krvni/tjelesni otac. to dalje znači da Josip može biti upisan kao Isusov otac iako mu nije tjelesni/krvni otac. osim toga, Josip, ženidbom za Mariju, postaje sin, kod nas se to naziva zet, Marijinom ocu. sve su to transferi prava utemeljeni još u Mojsijevo doba. i sve to bi bilo bespotrebno kompliciranje da nije namjerno zakomplicirano u samo jednu i jedinu pravu svrhu. temeljito, odavno i dugo pripremljano i izvedeno u roku.  

Ne znam izraelske legalne zakone, puno pitaš. Pitaj nekog rabija koji se razumije u to.

Mad_Vlad wrote: U Tanah-u služi da se zna da će biti čovjek iz Jehudinog plemena preko Davida i Solomona.
e- one wrote:


i taj uvjet Isus ispunjava: upisom Josipa kao oca, praktički usvojenjem, Isus pravno postaje sinom Josipovim, a pošto nije krvni/tjelesni sin stoga ne podliježe pod (eventualnu) kletvu Jekonijevu. i tu je sve čisto, baš kao da je cijela Biblija pisana upravo za Isusa. bez tog i takvog transfera prava kako bi ti izveo prolaz/obilazak Jekonijeve kletve za nekog drugog pretendenta za Mesiju?

Pa eto super kad ti on sve ispunjava. Što se buniš onda?  

Mad_Vlad wrote:Daj Bože da ga doživim ali sigurno ne bih odmah trčao. Polako pa sigurno.



ok. prije toga treba proučiti da li je uopće moguće da se pojavi takav čovjek koji bi ispunjavao sve uvjete. svi prigovori koji se upućuju Isusu kao Mesiji su i prigovori koji bi se trebali uputiti i nekom eventualno budućem kandidatu. židovi neskloni Isusu sami sebi "režu noge"/"granu na kojoj sjede"/"skaču u stomak" osporavajući navode koje se koriste u dokazivanju Isusa kao Mesije. tu primarno mislim na primjer sa djevičanskim začećem: ta opcija kao način dolaska Mesije nije ni nemoguća ni isključena. pa čak ni najokorjeliji ateist ne može isključiti mogućnost djevičanskog začeća. statistički/matematički gledano šanse za to su vrlo male, ali kad se uzme broj žena kroz povijest pa pomnoži sa brojem neoplođenih jajašaca tijekom života svake žene šansa se (statistički) povećava, a da li će doći do ostvarenja te šanse u početku, sredini, na kraju ili nikada nema matematike kojom se to može i pokušati izračunati.
 

Mad_Vlad wrote:Potrebno je, bit će kralj izraelski. David je bio dvaput pa mora i njegov nasljednik makar jedanput.



pa kakvom se to Mesiji židovi nadaju: da će se ponovo uspostaviti aristokratsko vladanje i to ne samo u Izraelu nego bi taj kralj bio i najutjecajnija osoba na svijetu, pa bi onda i ostali narodi po uzoru na židovski uspostavljali svoja kraljevstva, a i to bi bilo samo simbolično jer bi kralj židovski bio praktički kralj svijeta?!? to je potpuno promašeni koncept: zemaljskom kralju židova se protivio i JHVH. do uspostave kraljevske linije je došlo zbog inzistiranja židova da imaju kralja, a to je zapravo kopiranje drugih naroda i umjesto da jedan i jedini kralj ljudima bude Bog židovi i dalje inzistiraju i očekuju zemaljskog kralja.
za razliku od takvog, zemaljskog, kralja kršćanstvo promovira Boga za kralja. kralj je Isus. Isus je Bog. Isus je Mesija. a Mesija je Bog jer samo Bog može spasiti čovjeka. čovjek čovjeka ne može spasiti. i kad izgleda da čovjek spašava čovjeka to Bog preko čovjeka spašava čovjeka.    


Mad_Vlad wrote:Prorok ne može krivog proglasiti, Bog će mu reći.



je, a kak ćeš znati da li je i što Bog rekao proroku?

Mad_Vlad wrote:Narod k'o narod, trči za svakim slatkorječivim. Bilo je takvih poput Isusa malo više u to vrijeme. Šimun Perejac, npr.
Kruna od trnja je bilo ruglo rimslih vojnika. Ai to su priče. Isto k'o i ta pločica s  INRI koju je navodno sklepao sam Pilat, psihopatski ubojica i židomrzitelj. On je za svaku sitnicu dao pobiti ljude i znao cijelu hrpu zavezat na križeve za upozorenje drugima..



da, oni su to činili da bi se izrugivali. (i) po tome je ta kruna jedinstvena. al kakva je da je, krunidba je izvršena. to je i opomena da se ne izruguje jer nije rijetko da nekoga trefi baš ono čemu se izruguje. i rimsko carstvo je postalo kršćansko, a u Rimu je i prijestolnica kršćanstva. ironija or what?
Uh.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Mon 21 Mar - 22:40

Samson minival wrote:
Triny wrote:Igraš loto? Kako se to uklapa u tvoju vjeru? Pomoliš se da dobiješ...?
Sorry, morala sam... :tw
Izgleda da Mad Vlad i Patriot imaju slične navike......Patriot provodi vrime u kladionici a Mad vjeruje u božicu Fortunu umjesto da vjeru stavi u Boga kao izvor njegovih potreba.
Uh jaka navika kod mene 3, 4 puta odigrat loto godišnje.... :D
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad Mon 21 Mar - 23:13

Samson minival wrote:
Mad_Vlad wrote:
Samson minival wrote:
Mad_Vlad wrote:
Samson minival wrote:
Mad_Vlad wrote:To je možda sukladno tzv. novom zavjetu, Tanah-u nije. Spašeni i nespašeni, taman posla. Bog obećaje Židovima staru slavu i sjaj u njihovoj domovini, židomrsci će propasti. Tanah malo ili nikako spominje vanzemaljski život jer je judaizam religija života, tj. fokusiran je na ovaj zemaljski život za razliku od kršćanstva.
Kršćanstvo definitvno nema budućnosti u mesijansko doba. A tako ni ostale religije. Za to će se pobrinuti Mesija i sve svjetske vođe će mu se doći pokloniti u Jeruzalem.

Kršćani i kršćanstvo su jedini prijatelji Izraela u ovom ludom svijetu.Nisu to ni muslimani, ni bilo koja druga religijska skupina na svijetu.
A ti se uhvatio pljuckati upravo po kršćanstvu.
Slabi su im prijatelji kad još nisu odustali od preobraćaja na kršćanstvo i njihovog bogočovjeka. Prijatelji su im iz koristi ne iz ljubavi.

Nemaš pojma o čemu govoriš.Kršćani su židovima jedini prijatelji u svijetu i daju im svakodnevno podršku u svemu.O tome postoje bezbrojni primjeri o kojima ti očigkedno ili nemaš pojma ili pak jednostavno ne možeš smisliti kršćane iz nekog svog razloga.

Za Isusa se ne može reći da je iz Davidove ili još prije Jehudine loze i plemena jer mu se ne zna otac. Po ocu se gleda pripadnost plemenu. To je neporeciva činjenica. 
Isus ni formalno nije mesija jer nije bio pomazan kao židovski kralj. NZ je jasan po tomu.
Isus ne zadovoljava ni ta dva osnovna uvjeta a kamoli dalje.

Naveo sam poduži članak o Biblijskim temeljima koji dokazuju da je Isus Krist Mesija koje uopće nisi komentirao.Radi se o proročanstvima Starog zavjeta koji sasvim jasno ukazuju na Isusa Krista Mesiju.
Nadalje, Isus Krist jeste iz Davidove loze.Postoje u Novom zavjetu dva rodoslovlja Isusa Krista.
Rodoslovno stablo u Luki prikazuje Gospodina Isusa Krista kao Sina Davidova po tijelu od Marije a rodoslovno stablo u Mateju prikazuje Gospodina Isusa Krista kao Kralja i Mesiju prema obećanju od Josipa.
Da će obećani Spasitelj imati ljudsko porijeklo predskazano je već u Starom zavjetu.U 2 Samuelovoj kralj je David dobio obećanje da će od njegovog potomstva poteći Mesija i Kralj Izraeliv.To se proročanstvo ispunilo nakon tisuću godina, kada je Sin Božji postao čovjekom.On je bio obećani Sin Davidov, izdanak plemena  Davidova.To je rodoslovno stablo neprekinuti lanac od 76 karika i vodi krvni liniju našeg Gospodina preko Natana i Davida sve do prvog čovjeka,Adama.
Time Pismo svjedoči da je Sin Božji jednom došao na zemlju kao savršeni čovjek.Zbog toga što su svi ljudi već rodjenjem potpuno izgubljeni grešnici, došao je On "u obličju grešnog tijela" da kao čovjek dovrši djelo spasenja za nas.To je pravi razlog zašto ga Pismo tako često naziva "Sinom Čovječjim" a s druge strane "posljednjim Adamom" .
Ali Biblija naučava da je Sin Božji bio rodjen od djevice!
Za razliku od svih ostalih ljudi,On nije(!) imao zemaljskog oca.Pravi "Sin Davidov" po tijelu bio je prema tome samo po Mariji!Po Josipu nije imao nikakvu tjelesnu vezu, jer je Bog bio njegov Otac.Nije ga začeo čovjek nego Bog.To potvrdjuje rodoslovlje po Luki: Josip nije bio Isusov otac,već ga se držalo takvim.S Marijom je sasvim draukčije.Za nju Pismo doslovce kaže da je ona bila žena koja "rodi Isusa koji se zove Krist".Samo kroz nju je on kao obećani "Sin Davidov" ušao u Adamov ljudski rod.Time što je on "Božji Sin "od roda Davidova po tijelu" istodobno je ukazano da je Marija bila kćer iz doma Davidova.Ako je Sin Božji po tijelu poticao od potomstva Davidova,mora i Marija,kao njegova zemaljska majka,potjecati od doma Davidova!
Problem koji proizlazi iz ovog tumačenja je u tome što se Marija ne spominje ni u jednom rodoslovlju, a ime Josip pojavljuje se u oba.Za to postoji objašnjenje ali o tome ću naknadno jer je post ionako poduži za čitanje.
Nisam odgovorio jer mi se činilo gubitak vremena. Kud bi Židovi i judeofili poput mene stigli kad bi išli iodgovarat na svako kršćansko piskaranje. Samo nam kradete vrijeme proučavajući Toru.
Odgovorit ću samo na "djevičansko rođenje".
Nije iz Tanah-a nego je pogansko po porijeklu. Od starih mnogobožačkih naroda od koji su neki davno propali.
Po Izaiji ide drukčije. Bio je znak za kralja Ahaza kako Jeruzalem i Judeja neče propasti kak je on mislio. Samo znak, nikakvo proročanstvo. Proročanstvo je par rečenica kasnije kako če koalicija protiv Judeje propasti prije nego Emanuel bude znao razlikovat dobro od zla. Il tak nešt. 
Izaija točno govori o ofređenoj mladoj ženi koja je trudna.
Haalma hara doslovno znači "ova mlada žena je trudna." Ona je bila tamo zajedno s Izaijom i Ahazom u društvu.
 Ha je definitivni članak u hebrejskom jeziju pout engleskog the. U hravstsko ne postoji takav jedan nego mi koristino rječce poput ovaj, onaj, ova, ona, ovo, ono kad želimo pokazati neku određenu osobu ili drugo.
Nisam vam ja kriv što to ne možete razumjeti i prihvatiti.
Što se tiče Evinog sjemena... big deal. Spominje se i Hagarino sjeme od kojeg će nastat veliki narod. Kak je vama Isus nešt ekstra po tom Evinom sjemenu, zbilja mi promiče. Možda vam paše pošto ste onu zmiju nahaš prozvali Sotonom. Po judaizmu to ne pije vodu. Sotona je Božji anđeo i kao svi anđeli nemaju slobodnu volju. 

Mesija treba biti spasitelj za izraelski narod. Vaš Isus je došao i prošao a Izrael strefilo najgore moguče za bilo koji narod. Hram srušen, pola naroda odvedeno u ropstvo, gradovi popaljeni, zemlja preimenovana, glavni grad preimenovan....Jakoga li spasitelja.
Ekvivalencija tomu bi bilo uništenje vatikanske bazilike, cijeli vatikan spaljen, stanovnic odvedeni na drugi kraj svijeta, Vatikan preimenovan u štojaznam koje ime, zabranjen ulazak svećenstvu moliti se tamo...A k'o fol prije toga došao neki spasitelj. Umobolno.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity Tue 22 Mar - 9:28

Samson minival wrote:
Triny wrote:Igraš loto? Kako se to uklapa u tvoju vjeru? Pomoliš se da dobiješ...?
Sorry, morala sam... :tw
Izgleda da Mad Vlad i Patriot imaju slične navike......Patriot provodi vrime u kladionici a Mad vjeruje u božicu Fortunu umjesto da vjeru stavi u Boga kao izvor njegovih potreba.
Patriot? Sigurno dobiva...hvalio se on i drugim..hmm...ovozemaljskim beneficijama... jocolor

Ima dosta "velikih i pravih" vjernika koji prije mise  i poslije mise hodočaste u kladionicu. Između u birtiju. Psovka svaka druga.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 25 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum