ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kultna denk tema

Page 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 1:35


Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 1:46

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 10:09

Gnječ wrote:

Savršenstvo  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 14:51

Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 14:57

venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

ali japanci sve što rade odvedu to na jedan viši level. tamo bi se uklopio u trenu ovdje gdje živim je nemoguća misija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:01

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:05

venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

Da..


Bas sam s Ra razgovarala kako su one starije generacije bile nevjerojatno umjesne u izradi svega cega bi se dohvatili. Od majusnih stvari poput maketa, izrada igrackica do kuca.

A svidja mi se i prakticna dosjetljivost, ekonomicnost, reciklaza, kad primjerice od stare kosulje napravis jastucnicu.


----


Opet pisem. :) Treba setati. Hocemo li i ovdje setati, Penelopo od Gospodara? : D

/Sjetih se jednog lascivnog bloga./




avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:07

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:11

Gnječ wrote:
venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

ali japanci sve što rade odvedu to na jedan viši level. tamo bi se uklopio u trenu ovdje gdje živim je nemoguća misija.

Ma možeš i tu bit Japanac, ko ti brani..

Radi sve s 100% fokusom i ljubavlju, kao da premataš novorođenče. I za tili čas se nađeš u čarobnom prostoru u kojem ideje samo naviru. I unutarnje zadovoljstvo kreacijom...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:14

violator wrote:
venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

Da..


Bas sam s Ra razgovarala kako su one starije generacije bile nevjerojatno umjesne u izradi svega cega bi se dohvatili. Od majusnih stvari poput maketa, izrada igrackica do kuca.

A svidja mi se i prakticna dosjetljivost, ekonomicnost, reciklaza, kad primjerice od stare kosulje napravis jastucnicu.


----


Opet pisem. :) Treba setati. Hocemo li i ovdje setati, Penelopo od Gospodara? : D

/Sjetih se jednog lascivnog bloga./





Ma ima majstora i u ovim našim generacijama, X,Y,Z samo što se ne priča toliko o njima.

Divna šuma, naježila sam se, podsjetila me na šetnje zagrebačkim Jelenovcem... :love


Daj pričaj o lascivnom blogu, jel Penelopa od Gospodara bila maštovita ...ajde..daaaj.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:26

violator wrote:
venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

Da..


Bas sam s Ra razgovarala kako su one starije generacije bile nevjerojatno umjesne u izradi svega cega bi se dohvatili. Od majusnih stvari poput maketa, izrada igrackica do kuca.

A svidja mi se i prakticna dosjetljivost, ekonomicnost, reciklaza, kad primjerice od stare kosulje napravis jastucnicu.


----


Opet pisem. :) Treba setati. Hocemo li i ovdje setati, Penelopo od Gospodara? : D

/Sjetih se jednog lascivnog bloga./





ooooj dobro...mogu i ja violator-san? ja idem pomalo iza vas...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:27

venus wrote:
violator wrote:
venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

Da..


Bas sam s Ra razgovarala kako su one starije generacije bile nevjerojatno umjesne u izradi svega cega bi se dohvatili. Od majusnih stvari poput maketa, izrada igrackica do kuca.

A svidja mi se i prakticna dosjetljivost, ekonomicnost, reciklaza, kad primjerice od stare kosulje napravis jastucnicu.


----


Opet pisem. :) Treba setati. Hocemo li i ovdje setati, Penelopo od Gospodara? : D

/Sjetih se jednog lascivnog bloga./





Ma ima majstora i u ovim našim generacijama, X,Y,Z samo što se ne priča toliko o njima.

Divna šuma, naježila sam se, podsjetila me na šetnje zagrebačkim Jelenovcem... :love


Daj pričaj o lascivnom blogu, jel Penelopa od Gospodara bila maštovita ...ajde..daaaj.. :D

Je, i previse. Imala je neke slicnosti i s JJom. :D

Nasmijala me je kad je pokazala adresu jednog od anonimnih citaca (iz Hrv. sabora). Dakle, fino. :D

Bila mi je zabavna jer je, zapravo, opisivala svoj zajednicki zivot s Gospodarom. :)


To su bili nekakvi poceci blogosfere, pa dodjes ondje, vidis popis najpopularnijih blogova, pocnes citati. Ali, zapravo, nisam se kod nje zadrzavala. Voljela sam jedan blog nekog tipa koji se odselio u Japan. Cini mi se da je bio Japan. Bio je vrlo poetican, osjecala se ta njegova usamljenost zbog koje je zapazao svaki detalj i pretvarao ih u prave male dragulje.


Kad je izasao Lost in Translation, malo sam i njegu ugledala u svemu tome. :)


Last edited by violator on Mon 1 Jun - 15:29; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:28

Gnječ wrote:
violator wrote:
venus wrote:Pogledala sva videa. Majstorstvo. Kako su ljudi zapravo divno kreativni, sposobni i puni potencijala :)

Da..


Bas sam s Ra razgovarala kako su one starije generacije bile nevjerojatno umjesne u izradi svega cega bi se dohvatili. Od majusnih stvari poput maketa, izrada igrackica do kuca.

A svidja mi se i prakticna dosjetljivost, ekonomicnost, reciklaza, kad primjerice od stare kosulje napravis jastucnicu.


----


Opet pisem. :) Treba setati. Hocemo li i ovdje setati, Penelopo od Gospodara? : D

/Sjetih se jednog lascivnog bloga./





ooooj dobro...mogu i ja violator-san? ja idem pomalo iza vas...

Uvijek! :) Nemoj iza, pored..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 15:31

Citamo se! :*
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 16:07



For over half a century, former Spanish monk, Don Justo has been building a grand cathedral in Mejorada del Campo, his hometown on the outskirts of Madrid. He is now 91 and his life’s work is still unfinished. He calls it Nuestra Señora del Pilar, while the locals simply refer to as “Don Justo’s Cathedral”. It has been made from recycled materials and construction site leftovers. It has largely been built by Don Justo himself, with no blueprints, no initial design and no calculations, just his own intuition.

With its imposing pillars, stained glass windows, massive domes, palatial staircases, crypt, library and various chapels, the cathedral provides visiting architects with a puzzle and attracts both tourists and pilgrims. Don Justo, however, seems to care little about the buzz his unique creation causes, humbly receiving both praise and criticism. He remains confident that, whatever people may say, he will answer to no one but God for how the cathedral turns out.

He has mainly worked alone, but occasionally Don Justo has been assisted by relatives and volunteers. However, spending his substantial inheritance on the cathedral has alienated family members. For the past 20 years, a local called Angel has helped him.

Don Justo sacrificed his wealth, family and life time on the altar of his cathedral – a monumental symbol of his faith. However, the building has never been granted planning permission or benediction from any church authority, which means that its destiny remains uncertain.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 16:32

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 17:33

violator wrote:
venus wrote:


Ma ima majstora i u ovim našim generacijama, X,Y,Z samo što se ne priča toliko o njima.

Divna šuma, naježila sam se, podsjetila me na šetnje zagrebačkim Jelenovcem... :love


Daj pričaj o lascivnom blogu, jel Penelopa od Gospodara bila maštovita ...ajde..daaaj.. :D

Je, i previse. Imala je neke slicnosti i s JJom. :D

Nasmijala me je kad je pokazala adresu jednog od anonimnih citaca (iz Hrv. sabora). Dakle, fino. :D

Bila mi je zabavna jer je, zapravo, opisivala svoj zajednicki zivot s Gospodarom. :)


To su bili nekakvi poceci blogosfere, pa dodjes ondje, vidis popis najpopularnijih blogova, pocnes citati. Ali, zapravo, nisam se kod nje zadrzavala. Voljela sam jedan blog nekog tipa koji se odselio u Japan. Cini mi se da je bio Japan. Bio je vrlo poetican, osjecala se ta njegova usamljenost zbog koje je zapazao svaki detalj i pretvarao ih u prave male dragulje.


Kad je izasao Lost in Translation, malo sam i njegu ugledala u svemu tome. :)

Nekako nas čini se snažno privlači Japan...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 17:34

Gnječ wrote:

For over half a century, former Spanish monk, Don Justo has been building a grand cathedral in Mejorada del Campo, his hometown on the outskirts of Madrid. He is now 91 and his life’s work is still unfinished. He calls it Nuestra Señora del Pilar, while the locals simply refer to as “Don Justo’s Cathedral”. It has been made from recycled materials and construction site leftovers. It has largely been built by Don Justo himself, with no blueprints, no initial design and no calculations, just his own intuition.

With its imposing pillars, stained glass windows, massive domes, palatial staircases, crypt, library and various chapels, the cathedral provides visiting architects with a puzzle and attracts both tourists and pilgrims. Don Justo, however, seems to care little about the buzz his unique creation causes, humbly receiving both praise and criticism. He remains confident that, whatever people may say, he will answer to no one but God for how the cathedral turns out.

He has mainly worked alone, but occasionally Don Justo has been assisted by relatives and volunteers. However, spending his substantial inheritance on the cathedral has alienated family members. For the past 20 years, a local called Angel has helped him.

Don Justo sacrificed his wealth, family and life time on the altar of his cathedral – a monumental symbol of his faith. However, the building has never been granted planning permission or benediction from any church authority, which means that its destiny remains uncertain.

Jao gledala sam Don Justa na jednom dokumentarcu, u srce me taknuo. To je tako čista motivacija, njegova je misija njegova katedrala. Prosječnom čovjeku koji je zarobljen u materiju kao hrčak na koloturniku je problem razumjeti tu razinu odanosti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 18:16

Nešto je divlje u zraku... :^0


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 18:27

japanci su čudo, pogotovo vrtovi :20

ne znam kako se zove ono njihovo slaganje šljunka, ctrtanje u šljunku.. i kad nakon ne znam koliko pokušaja uspije dobiti što je želio uzme grablje i pregrablja jer mu je bitno imati mentalnu sliku, pa krene ispočetka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest Mon 1 Jun - 18:29

ebenica wrote:japanci su čudo, pogotovo vrtovi :20

ne znam kako se zove ono njihovo slaganje šljunka, ctrtanje u šljunku.. i kad nakon ne znam koliko pokušaja uspije dobiti što je želio uzme grablje i pregrablja jer mu je bitno imati mentalnu sliku, pa krene ispočetka.

Aha...skužila sam...mislio si na zen vrtove sa slikanjem grabljicama




Last edited by venus on Mon 1 Jun - 18:33; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 5 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum