ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 18:38

venus wrote:
ebenica wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:Sve se svodi na " moras biti dobra". "Biti dobra osoba" znaci ne povrijediti druge. Jer ako povrijedis druge, ljudi te nece prihvatiti. Ako te ne prihvacaju, bit ces usamljena. Pa si "dobar". Pa si svejedno usamljen jer nisi onakav kakav zelis biti. Nitko te nije ucio kako zadovoljiti vlastite zelje i potrebe. Mislim, smijesno mi je ovo uopce pisati, ali ti se " programcici" ukljuce u nekim cudnim situacijama. I nikad ne znam je li to doista stvar odgoja ili je pitanje bioloskih programa, odnosno nase evolucije kao coporativnih zivotinja...

svega po malo, ljudi se rađaju više puta, jednom kad se stvarno rode a ostalo kad dolaze na svijet u nečijim mislima.
najgore je doći na svijet u nečijim mislima jer često budemo robovi tuđe vizije nas samih. nekad zato što se i nama sviđa ta slika a neki puta jer smo žrtve emocionalne ucjene, da ne razočaramo.
babice nas nisu donijele na svijet sa voljom nego da budemo podatni. nema odgovora osim utjehe da je 80 godina prava sitnica u vječnosti.

violator je na pravom tragu. ja sad neću natipkati cijeli referat ali na boldano mogu reći samo ovo: suptilna dominacija. neka skupina ljudi voli dominirati drugim ljudima pogotovo onda ako su ti drugi ljudi inteligentni ili imaju neki talent ili imaju nešto što tim šupcima smeta ili zavide to može biti bilo šta. onda im je baš gušt takve ljude sjebati uništiti im život i snove, skinuti im osmjeh sa lica vrlo suptilnom igrom dominacije koja pomalo kreće sa sugestijama tipa "moraš biti dobar" "moraš se prilagoditi" itd. to je patogeno morbidna perfidna igra koju je teško raskrinkati.
violator je pametna tu se nema kai za reć'. obrazovanje i common sense ruku pod ruku, što je rijetkost, zato je to lako prepoznati.

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 18:41

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:

pa lako, retorika je talent

a možda je samo budala. jer sve budale su sofisti ali nisu svi sofisti budale iako je teško uočiti razliku. jer budala kao i sofisti žive u logičkim zabludama i imaju istu tehniku verbalne intoksikacije sugovornika. nikada se nemoj raspravljati s budalom ili sofistom. prvo će te spustiti na svoj nivo, pa će te pobijediti iskustvom tj. logičkim zabludama i nekim od 38 strategija kako pobijediti u svakoj raspravi koje je skupio i napisao .Schopenhauer u svojoj knjizi The Art of Being Right: 38 Ways to Win an Argument
budala i sofist ne gre skupa

ruku pod ruku. ti si budala to je dokazivo. čim si budala upotrebljavaš sofističke  strategije komuniciranja jer ne želiš ispast budala a zašto bi tvoj sugovornik za koga znaš da je inteligentniji od tebe a ti si mu zavidan bio inteligentniji kad ti budala možeš sofističkim metodama komunikacije izokrenuti stvar u tvoju korist tako da od tvog inteligentnog sugovornika koji ti ide nakurac jer je pametniji i inteligentniji od tebe, ne napraviš budalom. budale nisu samo glupi ljudi nego su inteligentni samo su budale. zovi to seljačkom inteligencijom kako hoćeš ali sa budalama je svaki razgovor nemoguć.

ti si budaletina teška. sofizam ti služi da bi bio virtualno pametan i išo u gimnaziju.
nis baš sve razumi, 
želiš reći da budale moru biti inteligentne? ali, ča ih unda čini budalami?
a oćeš dokazati da sun budala?

ni tajna da mi je draže govoriti is pametnijima.  
služin se sofističkin metodami? naravski, ka sun sofist. 
jes li zavidan inteligentnijima? naravski. s tin da je moja manifestacija zavisti drukčija od tvoje. o tome više na zahtjev.
želin li izokrenuti stvor u svoju korist? naravski, mislin, koja je alternativa?

morin se složiti s boldon.

pa budale jesu inteligentni ali nisu pametni toliko koliko su inteligentni pa tu disproporciju, razliku? nadomjeste sofizmom i logičkim zabludama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/5/2020, 18:44

Gnječ wrote:
venus wrote:
ebenica wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:

svega po malo, ljudi se rađaju više puta, jednom kad se stvarno rode a ostalo kad dolaze na svijet u nečijim mislima.
najgore je doći na svijet u nečijim mislima jer često budemo robovi tuđe vizije nas samih. nekad zato što se i nama sviđa ta slika a neki puta jer smo žrtve emocionalne ucjene, da ne razočaramo.
babice nas nisu donijele na svijet sa voljom nego da budemo podatni. nema odgovora osim utjehe da je 80 godina prava sitnica u vječnosti.

violator je na pravom tragu. ja sad neću natipkati cijeli referat ali na boldano mogu reći samo ovo: suptilna dominacija. neka skupina ljudi voli dominirati drugim ljudima pogotovo onda ako su ti drugi ljudi inteligentni ili imaju neki talent ili imaju nešto što tim šupcima smeta ili zavide to može biti bilo šta. onda im je baš gušt takve ljude sjebati uništiti im život i snove, skinuti im osmjeh sa lica vrlo suptilnom igrom dominacije koja pomalo kreće sa sugestijama tipa "moraš biti dobar" "moraš se prilagoditi" itd. to je patogeno morbidna perfidna igra koju je teško raskrinkati.
violator je pametna tu se nema kai za reć'. obrazovanje i common sense ruku pod ruku, što je rijetkost, zato je to lako prepoznati.

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?
:tu :tu :tu
:rofl :rofl :rofl

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 16/5/2020, 20:04


Jaques Tati na hrt3!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/5/2020, 20:12

aben wrote:
često se dogodi da se ideje zapostavljaju, a išću se skriveni motivi. .
Baš dobro rečeno!

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 20:12

aben wrote:

viš, nepovjerljiv čovik će tvoju konstataciju o zbunjivanju  dijalekton svatiti ko optužbu za zlonamjernu opskurizaciju s ciljen....jo ne ću trošiti resurse  na to. jo to uzimun ko intro za ideju koja slijedi.
sa, zamisli da sun u krivu. zamisli da je to zlonamjerna ooskurizacija s s ciljen da...pa ča? nemo štete.

mene bog voli, ili za sa voli, život mi je lagani . to ni uobičajena situacija i toga sun svjesan. zoto, ka vidin preventivnu obranu, bude mi žo jer to impliciro težok život, išibun tragedijami, opečenu kožu zbog ke moj sugovornik puše i na mrzlo. svejedno, riječ je o rasipanju energije.


jebiga, meni se ne razgovoro o osjećajima, o pojedinostima, o...onome o čemu ljudi volu razgovorati. ne zun zoč. nika ni bilo vrime a da sun to voli.
interesntno je, ljudi me volu jer ih pozorno slušan, pa mislu da i jo njih volin, a meni se samo ne svidaju njihove teme, pa nemun ča dodati:)

eto jedun mogući uzrok;
ljudi ki imaju težok život išću lake teme, i obratno, ljudi ki imaju laki život išću teške teme.


motiv je irelevantan;
zamisli cigana ki tvrdi da je 2+2 = 5. un to more činiti jer je glup ili te želi prevariti za kunu.

2+2 ni 5 bez obzira na njegov motiv.

ili poznati primjer, kad ti pušoč tvrdi da ni dobro pušiti ( gre zabonin ča si rekla da tribo živiti riječi).

ota tvrdnja je točna ili kriva bez obzira na pušački status onoga ki je to izjovi, i njegove motive.

meni vode redovito pokušavaju predbociti faliure kapitalizma jer je meni draži socijalizam. i tako dalje.
jednistavno, mi nismo bitni za naše ideje.

Kad se pogleda cili post, pa nisi baš štedljiv sa resursima.

Šta je to uopće lagani život..daj mi molim te definiciju (da zapamtim... :D ...da ne živim ovako teško, išibana i opečena).
&
Ovo da te ljudi vole jer ih slušaš, a oni misle da ih voliš, po čemu znaš da to misle..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 20:17

Gnječ wrote:
venus wrote:
ebenica wrote:
violator je pametna tu se nema kai za reć'. obrazovanje i common sense ruku pod ruku, što je rijetkost, zato je to lako prepoznati.

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?

IQ.
Dobro bi bilo da je veći od obima struka.
Preko mjere je kad je iznad visine osobe, što mislim da je njen slučaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/5/2020, 21:08

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

a možda je samo budala. jer sve budale su sofisti ali nisu svi sofisti budale iako je teško uočiti razliku. jer budala kao i sofisti žive u logičkim zabludama i imaju istu tehniku verbalne intoksikacije sugovornika. nikada se nemoj raspravljati s budalom ili sofistom. prvo će te spustiti na svoj nivo, pa će te pobijediti iskustvom tj. logičkim zabludama i nekim od 38 strategija kako pobijediti u svakoj raspravi koje je skupio i napisao .Schopenhauer u svojoj knjizi The Art of Being Right: 38 Ways to Win an Argument
budala i sofist ne gre skupa

ruku pod ruku. ti si budala to je dokazivo. čim si budala upotrebljavaš sofističke  strategije komuniciranja jer ne želiš ispast budala a zašto bi tvoj sugovornik za koga znaš da je inteligentniji od tebe a ti si mu zavidan bio inteligentniji kad ti budala možeš sofističkim metodama komunikacije izokrenuti stvar u tvoju korist tako da od tvog inteligentnog sugovornika koji ti ide nakurac jer je pametniji i inteligentniji od tebe, ne napraviš budalom. budale nisu samo glupi ljudi nego su inteligentni samo su budale. zovi to seljačkom inteligencijom kako hoćeš ali sa budalama je svaki razgovor nemoguć.

ti si budaletina teška. sofizam ti služi da bi bio virtualno pametan i išo u gimnaziju.
nis baš sve razumi, 
želiš reći da budale moru biti inteligentne? ali, ča ih unda čini budalami?
a oćeš dokazati da sun budala?

ni tajna da mi je draže govoriti is pametnijima.  
služin se sofističkin metodami? naravski, ka sun sofist. 
jes li zavidan inteligentnijima? naravski. s tin da je moja manifestacija zavisti drukčija od tvoje. o tome više na zahtjev.
želin li izokrenuti stvor u svoju korist? naravski, mislin, koja je alternativa?

morin se složiti s boldon.

pa budale jesu inteligentni ali nisu pametni toliko koliko su inteligentni pa tu disproporciju, razliku? nadomjeste sofizmom i logičkim zabludama.
budala je inteligentan ali ni pametan? hm, ne prihvaćan.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/5/2020, 21:18

venus wrote:
aben wrote:

viš, nepovjerljiv čovik će tvoju konstataciju o zbunjivanju  dijalekton svatiti ko optužbu za zlonamjernu opskurizaciju s ciljen....jo ne ću trošiti resurse  na to. jo to uzimun ko intro za ideju koja slijedi.
sa, zamisli da sun u krivu. zamisli da je to zlonamjerna ooskurizacija s s ciljen da...pa ča? nemo štete.

mene bog voli, ili za sa voli, život mi je lagani . to ni uobičajena situacija i toga sun svjesan. zoto, ka vidin preventivnu obranu, bude mi žo jer to impliciro težok život, išibun tragedijami, opečenu kožu zbog ke moj sugovornik puše i na mrzlo. svejedno, riječ je o rasipanju energije.


jebiga, meni se ne razgovoro o osjećajima, o pojedinostima, o...onome o čemu ljudi volu razgovorati. ne zun zoč. nika ni bilo vrime a da sun to voli.
interesntno je, ljudi me volu jer ih pozorno slušan, pa mislu da i jo njih volin, a meni se samo ne svidaju njihove teme, pa nemun ča dodati:)

eto jedun mogući uzrok;
ljudi ki imaju težok život išću lake teme, i obratno, ljudi ki imaju laki život išću teške teme.


motiv je irelevantan;
zamisli cigana ki tvrdi da je 2+2 = 5. un to more činiti jer je glup ili te želi prevariti za kunu.

2+2 ni 5 bez obzira na njegov motiv.

ili poznati primjer, kad ti pušoč tvrdi da ni dobro pušiti ( gre zabonin ča si rekla da tribo živiti riječi).

ota tvrdnja je točna ili kriva bez obzira na pušački status onoga ki je to izjovi, i njegove motive.

meni vode redovito pokušavaju predbociti faliure kapitalizma jer je meni draži socijalizam. i tako dalje.
jednistavno, mi nismo bitni za naše ideje.

Kad se pogleda cili post, pa nisi baš štedljiv sa resursima.

Šta je to uopće lagani život..daj mi molim te definiciju (da zapamtim... :D ...da ne živim ovako teško, išibana i opečena).
&
Ovo da te ljudi vole jer ih slušaš, a oni misle da ih voliš, po čemu znaš da to misle..

gljedoj, jo preporučujen ljudima da smanju zaštitu i da tako štedu svoju resurse jer je ota njihova zaštita overkill. međutin, ako neko među njima uživo u overkil ulaganju, be my guest.
jo su to piso iz pretpostavke da zaštita ni sun sebi cilj. moj post je veliki jer je post jest moj cilj.

nemun definiciju, 
do toga se dolazi odlukon: ako misliš da ti je život lagani, unda ti je život lagani, ako misliš da ti je život teški, unda ti je život teški. niko ne more sa strone dojti i propisati drugomu teškoću ili lakoću.


pa, ne zun točno je li mislu da ih jo volin. tribo sun napisati "pa bi se moglo zaključiti da i  jo njih volin".

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 21:20

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
budala i sofist ne gre skupa

ruku pod ruku. ti si budala to je dokazivo. čim si budala upotrebljavaš sofističke  strategije komuniciranja jer ne želiš ispast budala a zašto bi tvoj sugovornik za koga znaš da je inteligentniji od tebe a ti si mu zavidan bio inteligentniji kad ti budala možeš sofističkim metodama komunikacije izokrenuti stvar u tvoju korist tako da od tvog inteligentnog sugovornika koji ti ide nakurac jer je pametniji i inteligentniji od tebe, ne napraviš budalom. budale nisu samo glupi ljudi nego su inteligentni samo su budale. zovi to seljačkom inteligencijom kako hoćeš ali sa budalama je svaki razgovor nemoguć.

ti si budaletina teška. sofizam ti služi da bi bio virtualno pametan i išo u gimnaziju.
nis baš sve razumi, 
želiš reći da budale moru biti inteligentne? ali, ča ih unda čini budalami?
a oćeš dokazati da sun budala?

ni tajna da mi je draže govoriti is pametnijima.  
služin se sofističkin metodami? naravski, ka sun sofist. 
jes li zavidan inteligentnijima? naravski. s tin da je moja manifestacija zavisti drukčija od tvoje. o tome više na zahtjev.
želin li izokrenuti stvor u svoju korist? naravski, mislin, koja je alternativa?

morin se složiti s boldon.

pa budale jesu inteligentni ali nisu pametni toliko koliko su inteligentni pa tu disproporciju, razliku? nadomjeste sofizmom i logičkim zabludama.
budala je inteligentan ali ni pametan? hm, ne prihvaćan.

pak ča ko ne prihvaćaš? ko ti ne prihvaćaš ne znoči da ni istina. dapače, čim ti ne prihvaćaš znoči da je istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/5/2020, 21:21

aben wrote:
budala je inteligentan ali ni pametan? hm, ne prihvaćan.
Moja misao:
Budala se ne pravi pametan jer je inteligentan :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 21:27

venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:
ebenica wrote:
violator je pametna tu se nema kai za reć'. obrazovanje i common sense ruku pod ruku, što je rijetkost, zato je to lako prepoznati.

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?

IQ.
Dobro bi bilo da je veći od obima struka.
Preko mjere je kad je iznad visine osobe, što mislim da je njen slučaj.

kako bi ti nama muškima mirila IQ? po duljini kurca? onda bi muškima IQ bija joko moli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/5/2020, 21:51

Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/5/2020, 21:58

mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 16/5/2020, 22:00

aben wrote:
mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap
Što je nap?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/5/2020, 22:14

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap
Što je nap?
https://en.wikipedia.org/wiki/Non-aggression_principle

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 23:08

Gnječ wrote:
venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:
ebenica wrote:
violator je pametna tu se nema kai za reć'. obrazovanje i common sense ruku pod ruku, što je rijetkost, zato je to lako prepoznati.

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?

IQ.
Dobro bi bilo da je veći od obima struka.
Preko mjere je kad je iznad visine osobe, što mislim da je njen slučaj.

kako bi ti nama muškima mirila IQ? po duljini kurca? onda bi muškima IQ bija joko moli.

Lako. Jel vidiš svoje postole gledajuć odozgo? Ako vidiš, dobar znak za visok IQ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 23:09

aben wrote:
mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap

Ako te izvrijeđaju, prakticiraš uspješno nap?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 23:21

venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:
Gnječ wrote:
venus wrote:

I meni je "sjela" od prve - britka i zanimljiva, inteligentna preko mjere.

kakva mjera? koja mjera? gdje je mjera?

IQ.
Dobro bi bilo da je veći od obima struka.
Preko mjere je kad je iznad visine osobe, što mislim da je njen slučaj.

kako bi ti nama muškima mirila IQ? po duljini kurca? onda bi muškima IQ bija joko moli.

Lako. Jel vidiš svoje postole gledajuć odozgo? Ako vidiš, dobar znak za visok IQ.

vidin. moj BMI je idealan. usput moj IQ je malo viši od mene. tako su mi bodovali na testovima ti ljudi su onda bili jako ushićeni rezultatom pa su me pitali da zač san tužan. pa san in reka nešto u stilu da će mi taj broj stvarati velike probleme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/5/2020, 23:24

venus wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap

Ako te izvrijeđaju, prakticiraš uspješno nap?

prakticira pasivnu agresiju, silenzio stampa i sofističke metode uništavanja neprijatelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/5/2020, 23:29

venus wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Raznolike misli me tište.
Jedna od njih je pitanje:
Što znači biti dobar čovjek?
biti dobar čovik znoči slijediti nap

Ako te izvrijeđaju, prakticiraš uspješno nap?

kako to misliš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 30 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum