ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 26/11/2015, 12:32

Kakije opasnije golubije glaza :clown

Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by mutava baštarda 27/11/2015, 18:45

Commander-in-chief of Russian airforce presented the picture of the attacks of the Turkish F-16 on Russian Su-24M
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 CU0xtVGUwAEm38T
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 CU0xtC3VAAAC8HQ

Russian MOD: Turkish airplane was in Syrian airspace for 2 minutes


'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 0x600

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 18:45

michaellcmacha wrote:njih sad jebe što ne znaju kakva ih kazna sljeduje... valjda bi rado da im rus odamah odvali dvje tri iza ušiju i da su mirni.... samo što rus izgleda smišlja malo žešću porciju....
A što će napraviti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by mutava baštarda 27/11/2015, 18:48

red wolf wrote:
michaellcmacha wrote:njih sad jebe što ne znaju kakva ih kazna sljeduje... valjda bi rado da im rus odamah odvali dvje tri iza ušiju i da su mirni.... samo što rus izgleda smišlja malo žešću porciju....
A što će napraviti?
Napadaju žestoko granične prijelaze, a turci gledaju preko granice, jednako kao što su kurdi gledali kako freedom fighteri napadaju Kobane, a ništa nisu mogli napraviti
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by mutava baštarda 27/11/2015, 18:50

mutava baštarda wrote:Commander-in-chief of Russian airforce presented the picture of the attacks of the Turkish F-16 on Russian Su-24M
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 CU0xtVGUwAEm38T
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 CU0xtC3VAAAC8HQ

Russian MOD: Turkish airplane was in Syrian airspace for 2 minutes




'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 0x600

Glasajte za najbolje ministre u BiH

Svijet


Turski lovci čekali ruski Su-24 u zasjedi
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 20151127163707_338997 Turski lovci čekali ruski Su-24 u zasjedi
N.N. 27.11.2015 16:37
MOSKVA - Turski lovci su postavili zasjedu na nebu za ruski Su-24, to je bila ranije planirana akcija, izjavio je novinarima glavni komandant Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije general-pukovnik Viktor Bondarjov.
„Rezultati objektivne kontrole radara Sirije potvrđuju boravak u vazduhu dva F-16 u zoni dežurstva od 21.11 minuta do 22.26 — sat i 15 minuta na visini od 2,4 hiljade metara, što govori o ranije planiranoj akciji i spremnosti lovaca da napadaju iz zasjede u vazduhu na teritorijom Turske", rekao je Bondarjov.
On je naveo da za let F-16 iz vazdušne baze Dijarbakir sa položaja dežurstva na zemlji do mjesta ispaljivanja rakete treba 46 minuta — 15 minuta je potrebno za pripremu i polijetanje aviona, a još 31 minut za put do mjesta lansiranja rakete.
„Na takav način, presretanje aviona Su-24M iz položaja dežurstva na zemlji sa aerodroma Dijarbakir je nemoguće, jer je potrebno veće vrijeme od minimalnog vremena za napad na cilj — 12 minuta. Turski lovci su postavili zasjedu na nebu za ruski Su-24, to je bila ranije planirana akcija, izjavio je novinarima glavni komandant Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije general-pukovnik Viktor Bondarjov.
Posada ruskog bombardera Su-24M nalazila se najmanje 5,5 kilometara od turske granice, odmah nakon napada na militante u Siriji, izjavio je Bondarjov.
Prema njegovim riječima, ruski piloti nisu dobili nikakva upozorenja od strane turskih pilota.
Kako kaže, turski avion je u vazdušnom prostoru Sirije proveo 40 sekundi, ulazeći dva kilometra u dubinu.
„Prema podacima kontrole, turski avion se u sirijskom vazdušnom prostoru zadržao 40 sekundi, dva kilometara u dubini njene teritorije, leteći brzinom od 810 km/č", rekao je on, dodajući da je, nakon što se približio ruskom avionu na udaljenosti 5-7 kilometara, što dokazuje da je F-16 bio u sirijskom vazdušnom prostoru, turski avion naglo skrenuo na desno i nestao sa radara, istakao je komandant.
Ispaljivanje rakete je, prema njegovim riječima, potvrdila posada drugog ruskog Su-24.
„Posada je primjetila bijeli dim i prijavila ga", istakao je on.
Prema riječima Bondarjova, tursko vojno rukovodstvo je narušilo sve međunarodne zakone o odbrani državne granice. 
On je, takođe, skrenuo pažnju na to da poslije tragedije turska strana nije uputila izvinjenje, niti je ponudila pomoć u traganju za pilotima i njihovom spasavanju.
„Rukovodstvo ruske avijacije je poslije potpisivanja memoranduma o razumijevanju između ministarstava odbrane Rusije i SAD, koja predvodi koalicione snage, 23. oktobra 2015. godine, doslijedno ispunjavalo mjere radi sprečavanja incidenata između vazduhoplovnih snaga Ministarstva odbrane Rusije i zemalja koalicije koje učestvuju u operaciji", naveo je Bondarjov. 
On je dodao da zbog toga izjave raznih zvaničnika Turske da nisu znali kome pripada avion izazivaju nedoumicu.
link
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 18:50

mutava baštarda wrote:
red wolf wrote:
michaellcmacha wrote:njih sad jebe što ne znaju kakva ih kazna sljeduje... valjda bi rado da im rus odamah odvali dvje tri iza ušiju i da su mirni.... samo što rus izgleda smišlja malo žešću porciju....
A što će napraviti?
Napadaju žestoko granične prijelaze, a turci gledaju preko granice, jednako kao što su kurdi gledali kako freedom fighteri napadaju Kobane, a ništa nisu mogli napraviti
Pa Kurdi su oslobodili Kobane?...O čemu ti pričaš? Dakle, što će taj tvoj Vladimir napraviti? A?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Yehudi 27/11/2015, 19:00

Zvučiš nervozno i nestrpljivo poput serdogana.

Kad bih ti sad rekao, nebi ti bilo interesantno. Surprize :starac
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:01

Yehudi wrote:Zvučiš nervozno i nestrpljivo poput serdogana.

Kad bih ti sad rekao, nebi ti bilo interesantno. Surprize :starac
Ne moraš mi ništa reći...Niti sam nestrpljiv...Reći ću ti ovo, tvojoj vrsti je došao.........
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by mutava baštarda 27/11/2015, 19:06

red wolf wrote:
mutava baštarda wrote:
red wolf wrote:
michaellcmacha wrote:njih sad jebe što ne znaju kakva ih kazna sljeduje... valjda bi rado da im rus odamah odvali dvje tri iza ušiju i da su mirni.... samo što rus izgleda smišlja malo žešću porciju....
A što će napraviti?
Napadaju žestoko granične prijelaze, a turci gledaju preko granice, jednako kao što su kurdi gledali kako freedom fighteri napadaju Kobane, a ništa nisu mogli napraviti
Pa Kurdi su oslobodili Kobane?...O čemu ti pričaš? Dakle, što će taj tvoj Vladimir napraviti? A?
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Mideast-Syria-Battle-_Horo
Bitka za kobane. Nakon pada cijele provincije Turska i dalje nije propuštala vojnu pomoć u grad. To je učinila tek kada je Kurdima pod kontrolom ostao dio grada i pod određenim uvjetima. Na slici Kurdi, u podnožju Kobane, između turci...
'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 1414518009785_wps_56_Alleged_ISIS_fighters_cas
na slici dva isilovca i 3 turčina...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Yehudi 27/11/2015, 19:07

Nemoj biti nervozan i nestrpljiv slinavko jer još

 si mlad i zelen ko gušćije govno.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:08

@mutavi, Kurdi su uz pomoć zračnih udara SAD-a obranili Kobane. Što ti nije jasno?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:09

Yehudi wrote:Nemoj biti nervozan i nestrpljiv slinavko jer još

 si mlad i zelen ko gušćije govno.
A boli te istina ili čekaš da ti odgovorim, pa da ti jedan admin ovdje pomogne da me ušutkaš...E pa prošlo vam je to vrijeme...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Yehudi 27/11/2015, 19:14

Opet se nitko ne druži sa tobom pa po običaju sliniš

okolo trolajući. Imaš li šta na temu reći, reci ako ne

šetnja od mene lagano. Nisam ja plaćen da te animiram tu

 kao u dječijem vrtiću.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:15

Yehudi wrote:Opet se nitko ne druži sa tobom pa po običaju sliniš

okolo trolajući. Imaš li šta na temu reći, reci ako ne

šetnja od mene lagano. Nisam ja plaćen da te animiram tu

 kao u dječijem vrtiću.
Sve sam ti rekao...Sad bi ti nešto rekao, ali jedva čekaš, pa i reakciju ovdje jednog admina...Nema više...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by AlfaOmega 27/11/2015, 19:16

Nadam se da će Rusi biti još hrabriji i konačno suspendirati onaj "turski tok".

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:17

AlfaOmega wrote:Nadam se da će Rusi biti još hrabriji i konačno suspendirati onaj "turski tok".
Pa kako će Europi dostavljati plin, kad neće preko Ukrajine?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:18

red wolf wrote:@mutavi, Kurdi su uz pomoć zračnih udara SAD-a obranili Kobane. Što ti nije jasno?
Jel tebi nije dosta bilo 3, hoćeš još?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:18

Starhemberg wrote:
red wolf wrote:@mutavi, Kurdi su uz pomoć zračnih udara SAD-a obranili Kobane. Što ti nije jasno?
Jel tebi nije dosta bilo 3, hoćeš još?
Što sam rekao pogrešno?...Koje sam pravilo prekršio?...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by AlfaOmega 27/11/2015, 19:21

red wolf wrote:
AlfaOmega wrote:Nadam se da će Rusi biti još hrabriji i konačno suspendirati onaj "turski tok".
Pa kako će Europi dostavljati plin, kad neće preko Ukrajine?
Nisam im ja kriv zakaj ih sve manje i manje zemalja voli... :(

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Guest 27/11/2015, 19:21

AlfaOmega wrote:
red wolf wrote:
AlfaOmega wrote:Nadam se da će Rusi biti još hrabriji i konačno suspendirati onaj "turski tok".
Pa kako će Europi dostavljati plin, kad neće preko Ukrajine?
Nisam im ja kriv zakaj ih sve manje i manje zemalja voli... :(
To je dobro pitanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by AlfaOmega 27/11/2015, 19:24

Da je Srbija uspjela izaći na Crno more, bez sumnje sve bi za Ruse bilo lakše

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!' - Page 2 Empty Re: 'PA MI POJMA NISMO IMALI DA JE AVION RUSKI!'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum