ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by catabbath 6/5/2020, 14:17

F-35 je jedan od onih "too big to fail" projekta. Lobisti su dobro navukli US Army (ili podmazali nekog tamo) a sada više nema povratka nakon toliko ulupanog novca, sad moraju ići do kraja koliko god da koštalo.

catabbath

Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 14:35

marcellus wrote:
dzango wrote:
marcellus wrote:da ne govorim da su nizozemski  f16 99. razjebali srpske migove 29-ke tako da ovi nisu znali što ih je uopće snašlo.
Srpski migovi su poletali u razmeri 2 na 20 sa neispravnim naoružanjem. Kada bi uhvatili neprijateljski avion na radaru, nisu mogli da ispale raketu. Pretpostavljam da je slično bilo i u Iraku, Libiji, Siriji. Odatle i te pobede američkih aviona. Mešanje baba i žaba. Isto kao kada bi u klinč ušli ruski i saudiski avioni. Onda bi razmera oborenih bila u korist Migova i Suhoja odnosu na F16 i F35 50:0.

pa što niste namontirali naoružanje?

usput, mislim da je odnos ruskih i američkih aviona nešto ko lada vs. cadillac
dude...budi ozbiljan..ajmo ovako,cistom logikom...da je sve to kako kazes i ne samo F ovaj ili onaj,nego uKUPNO vojno naoruzanje Juse i Rusije u pitanju,reci mi jednu stvar...
Zasto se Jemeri konacno ne odluce da Poklone Rusiji svoju "demokraciju"..ono znamo sto to znaci..
st one ulete bahato u Rusiju sa vojnom teknikom,kao primjer u siriju,.irak....

U Africi su od Čamuga dobili brutalno po picki,iako su ovi imali samo kalase masovno i tu ti tamo koji rpg,oni najstariji..Jameri su doslovno bjezali kao da ih goni vrag,a pete udarale guzicu i poticala je na josh brzi trk..jedva su uspjeli da se poutovaraju na brodovlje,jerbo da nisu bili tak obrzi ,slijedila bi im koljacina..
Od toga trenutka,Jamera soldata u africi vise neima... :love

a napravljana je i igra,koja u jednom svom levelu ima naziv black Hawk down..i unatoc st osu jameri dobili po pićci samo tako,sve je prikazano,kao brutalna amerika pobjeda protiv sila zla..i uvijek tako..
ne sumnjaj,nemaju jemeri krvi,da ulete viseniti u Iran,a spominjati Kinu,posebice Rusiju,je ne vise znak neumjesnosti,nego ekstremne tupavosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by marcellus 6/5/2020, 14:48

Serbinho-3 wrote:Uzimati u obzir Mig29 sa zastarelom elektronikom i modifikovane F-16.

Usput ih došlo 1000 na fer borbu, protiv pritom jačeg protivnika.

Ruski zastareli sistem, oborio Američku up to date tehnologiju.

To se ne prica.

Pročitajte misljenje Izraelskih pilota o Migu 29 i bice vam jasno.

Mig 29 vise ne postoji, sada je to Mig 35 a Mig i Sukhoi se uskoro

spajaju u jednu kompaniju.

to je combat record za te avione otkad postoje

i to je rezultat sukoba u zraku, a oni su u pravilu 1:1

i tu je broj srušenih protuzračnom obranom

mišljenje je nebitno, bitna je statistika i rezultati, a mig 29 ima "rezultat" da je srušio par migova 21 i par cessni iznad kube, i to je sve. U svim ostalim slučajevima su ga polupali.

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Leviathan2 6/5/2020, 20:01

marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:A F22 je posve druga priča, ima samo jednu svrhu - zračna borba, i tu je vjerojatno nenadjebiv
aha, rus ga drzao sa su35 zakljucanog u sjeveroistocnoj siriji pa se pilot zalio komandi a komanda ruskoj, onda ga ovaj pustio

vidićemo, levi

sačekajmo svjetski rat, mensečini da nije daleko, pa ćemo onda se nać ovdje i vidjet ko je bio u pravu.
gledaj, americki avioni su od kraja 80tih  do kraja 90tih bili superiorniji ruskim, ovdje govorim o ruskim a ne prodanim trecim zemljama, sama rusija je u avionici bila u turbozaostatku 
tek dolaskom putina je to krenulo s nule i sad su izjednaceni s amerima sto se tice avionike i targetiranja u koje spadaju kojekakvi lokatori senzori nisani i slicno
sto se tice gadjanja iza obzora tu su i prestigli amere s novom raketom zrak zrak
sto se tice ostalog oruzja, negdje su otprilike na istom
mig29 je pregazilo vrijeme i cak ga najveci update ne moze dici na nivo da se moze parit s avionima 4++ klase
moze se parit s f16 starijih modifikacija
mig 35 je neki pokusaj da se od 29tke napravi 4++ generacija al ima jos hrpu nedostataka so signalizira koliko je mykojan u kasnjenju i koliko nema love, za sad ih jedino moze izvadit ako uspiju napravit mig41 koji treba ruskoj vojsci da zamjeni mig31 koji je poceo biti neprijemciv na modernizaciju
suhoj je druga prica, osim vojnog sektora poceli su i s civilnim i tu su se financijski dobro potkovali tako da su izbacili uistinu vrijedne avione, modifikacije na bazi su27, to su su 34 i su35
su 34 patka je punokrvni bombarder s mogucnostima vodjenja i vazdusnog boja is prostog razloga jer je radjen na bazi su27
su35 je radjen za air superioriti s mogucnoscu upotrbe kao bombardera, ne obicnog bombardera nego visokopreciznim oruzjima
su34 moze lupat i s visokopreciznim i obicnim kao i su24 koji je obicna kanta koja nosi bombe i ond aih istrese, nis pametno na njega nemos okacit
su57 iliti avion 5 generacije je jos uvijek nedovrsen pojekt, nazovimo to eksperimentalnom platformom za ispitivanje kojekakvih koncepcija naoruzanja, motore i slicno, osim ovih 70tak komada koje je narucio putin, ja mislim da se nece vise proizvodit, ici ce njihova modernizacija do odredjenog stupnja a onda batali
suhoj vec naveliko radi na projektiranju aviona 6 generacije skupa s mykojanom koji radi na migu41 a koji bi trebali ici u orbitu izvan atmosfere,  koliko ce uspjet u tomu , to je za vidjet jer je ministarstvo obrane postavili jebacki velike zahtjeve


f22 raptor je americki punokrvni avion 5 generacije i tu nema dileme, em brz em  agilan u manevrisanju em odlicno elektronski opremljen em smanjena vidljivost itd
f35 je promasaj, to govorim zbog onog, planirano a dobiveno, dobiveno hrpu erora a razlog su stalne prepravke i dodavanja, jednostavno nisu bili u stanju zamislit platformu koja to moze podnijeti

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 20:05

etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Saab_J29_Tunnan%2C_Swedish_Air_Force._Waddington_Airshow_2013
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Leviathan2 6/5/2020, 20:07

Legendovich wrote:etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Saab_J29_Tunnan%2C_Swedish_Air_Force._Waddington_Airshow_2013
kru te jebo
kako je to vozilo :D

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 20:08

Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Saab_J29_Tunnan%2C_Swedish_Air_Force._Waddington_Airshow_2013
kru te jebo
kako je to vozilo :D
svecko..tunan 29ka...saabo.. king king king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 20:09

kad nas dvojicu vide u ovom kako dolazimo,svi ti Efovi ce put pod guzicu i zmagliti.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Leviathan2 6/5/2020, 20:12

Legendovich wrote:etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


ja sam se zapalio za ovo, jbte, sam neznam kak za letacku dozvolu, moram se raspitat




_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Leviathan2 6/5/2020, 20:13

Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Saab_J29_Tunnan%2C_Swedish_Air_Force._Waddington_Airshow_2013
kru te jebo
kako je to vozilo :D
svecko..tunan 29ka...saabo.. king king king
ko onaj leteci slonic dambo il kako se zvao :D

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 20:15

mhhh..probaj ovo...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 6/5/2020, 20:18

Levi prokopaj po Štitaru,jedan je lik pravio ultralake za talijansko trziste..naravno,cim ga j Zlocinacka nanjusila,lik je moro kljuc u bravu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by AlfaOmega 7/5/2020, 00:53

AssadNaPodmornici wrote:ja mislim da je ovo na internetu milijunita tema o tome kako je f-35 epic fail, a kineski i ruski ono mega-bogovi avioni.

avion je imao svojih mana. ali je testiran i mane se znaju, mane se ispravljaju i hrpa zemalja ga uvodi u uporabu. od izraela, britanije, norveške, amerike, japana , itd. misliš da su svi oni "glupi".

sa druge strane Rusko oružje "naj naj naj naj", a ono prc- mediji i internet ekipa "sve je naj", jer u rusiji ne postoji baš sloboda medija, da netko može kritizirati neko oružje..

kada taj novi Suhoj 57 , PAk-Fa već 10godina kasni  , navodno sve super, a ovaj nikako da uđe u aktivnu službu ruske vojske.. a poletio 2010, sićam se po internetu je bilo špricanja i svršavanja.. evo 2020 navodno ulazi ove godine u službu, ali svaki put odgađanje..  a ono..

isto je i sa ruskim protuzračnim oružjem, koje je navodno daleko najbolje na svijetu, sve super, nitko nemože iznad glave proći - a ono izraelci sa 30godina starim F-16kama i dronovima iz 80tih, uništavali pantsire bez gubitaka.


mislim da je F-35 u konačnici jedan vrhunski odličan avion, sa pristupačnom cijenom... ali da je u njega sprženo brdo love i hrpa love ukradeno je, da je godinama odgađan je.
Kad čovik vidi kak te pali kad neko pljuje po američkom trashu, morat će otvarat još sličnih tema, a srićom ima materijala za to. :)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10262
2015-09-11


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Eroo 7/5/2020, 01:18

Legendovich wrote:More,Ero,more...ali neće,jerbo Ruje imaju josh i ljuce stvari,tako da..
a nedavno su ti ispracena 20tak tih tvojih "nevidljivih za radare",letala,koji su testirali "nevidljiv2 prelazak ruske granice...
Nakon toga su Jemeri bili prilicno ljudi,i cak su bili nepristojni u komntarima,kako Rusi zive..
Kakve veze ima to sa vojnim taktikama???
reko bih,ljudi su jako.. :starac :starac :starac
A naš tata ima još veći... :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by marcellus 7/5/2020, 08:18

Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:A F22 je posve druga priča, ima samo jednu svrhu - zračna borba, i tu je vjerojatno nenadjebiv
aha, rus ga drzao sa su35 zakljucanog u sjeveroistocnoj siriji pa se pilot zalio komandi a komanda ruskoj, onda ga ovaj pustio

vidićemo, levi

sačekajmo svjetski rat, mensečini da nije daleko, pa ćemo onda se nać ovdje i vidjet ko je bio u pravu.
gledaj, americki avioni su od kraja 80tih  do kraja 90tih bili superiorniji ruskim, ovdje govorim o ruskim a ne prodanim trecim zemljama, sama rusija je u avionici bila u turbozaostatku 
tek dolaskom putina je to krenulo s nule i sad su izjednaceni s amerima sto se tice avionike i targetiranja u koje spadaju kojekakvi lokatori senzori nisani i slicno
sto se tice gadjanja iza obzora tu su i prestigli amere s novom raketom zrak zrak
sto se tice ostalog oruzja, negdje su otprilike na istom
mig29 je pregazilo vrijeme i cak ga najveci update ne moze dici na nivo da se moze parit s avionima 4++ klase
moze se parit s f16 starijih modifikacija
mig 35 je neki pokusaj da se od 29tke napravi 4++ generacija al ima jos hrpu nedostataka so signalizira koliko je mykojan u kasnjenju i koliko nema love, za sad ih jedino moze izvadit ako uspiju napravit mig41 koji treba ruskoj vojsci da zamjeni mig31 koji je poceo biti neprijemciv na modernizaciju
suhoj je druga prica, osim vojnog sektora poceli su i s civilnim i tu su se financijski dobro potkovali tako da su izbacili uistinu vrijedne avione, modifikacije na bazi su27, to su su 34 i su35
su 34 patka je punokrvni bombarder s mogucnostima vodjenja i vazdusnog boja is prostog razloga jer je radjen na bazi su27
su35 je radjen za air superioriti s mogucnoscu upotrbe kao bombardera, ne obicnog bombardera nego visokopreciznim oruzjima
su34 moze lupat i s visokopreciznim i obicnim kao i su24 koji je obicna kanta koja nosi bombe i ond aih istrese, nis pametno na njega nemos okacit
su57 iliti avion 5 generacije je jos uvijek nedovrsen pojekt, nazovimo to eksperimentalnom platformom za ispitivanje kojekakvih koncepcija naoruzanja, motore i slicno, osim ovih 70tak komada koje je narucio putin, ja mislim da se nece vise proizvodit, ici ce njihova modernizacija do odredjenog stupnja a onda batali
suhoj vec naveliko radi na projektiranju aviona 6 generacije skupa s mykojanom koji radi na migu41 a koji bi trebali ici u orbitu izvan atmosfere,  koliko ce uspjet u tomu , to je za vidjet jer je ministarstvo obrane postavili jebacki velike zahtjeve


f22 raptor je americki punokrvni avion 5 generacije i tu nema dileme, em brz em  agilan u manevrisanju em odlicno elektronski opremljen em smanjena vidljivost itd
f35 je promasaj, to govorim zbog onog, planirano a dobiveno, dobiveno hrpu erora a razlog su stalne prepravke i dodavanja, jednostavno nisu bili u stanju zamislit platformu koja to moze podnijeti

mig29 nije bio par f16 ni kad je bio nov, jednostavno mu nije mogao ništa na bojištu a naravno da je danas potpuno zastario.
znam da je su35 air superiority kao i raptor uostalom, a f35 - pisao sam o njemu još davno, problem je što su htjeli avion koji će biti multipraktik

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 7/5/2020, 08:40

Eroo wrote:
Legendovich wrote:More,Ero,more...ali neće,jerbo Ruje imaju josh i ljuce stvari,tako da..
a nedavno su ti ispracena 20tak tih tvojih "nevidljivih za radare",letala,koji su testirali "nevidljiv2 prelazak ruske granice...
Nakon toga su Jemeri bili prilicno ljudi,i cak su bili nepristojni u komntarima,kako Rusi zive..
Kakve veze ima to sa vojnim taktikama???
reko bih,ljudi su jako.. :starac :starac :starac
A naš tata ima još veći... :)
e sad,o tome treba pitati vasu mamu..kao i za istinu,ciji ste u biti... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by marcellus 7/5/2020, 09:19

ovo ti je jedan moj tekst od prije pet godina o tom avionu.

Inače mislim da taj top još uvijek ne radi, kaciga znam da je još uvijek problem, a sad neke druge stvari su uspjeli ispraviti... kuku za nosač mislim da su donekle sredili


https://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/americki-vojni-proracun-tisucu-milijardi-dolara-za-avion-koji-se-ne-penje-ne-skrece-ne-ide-143948/

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by crvenkasti 7/5/2020, 10:10

marcellus wrote:ovo ti je jedan moj tekst od prije pet godina o tom avionu.

Inače mislim da taj top još uvijek ne radi, kaciga znam da je još uvijek problem, a sad neke druge stvari su uspjeli ispraviti... kuku za nosač mislim da su donekle sredili


https://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/americki-vojni-proracun-tisucu-milijardi-dolara-za-avion-koji-se-ne-penje-ne-skrece-ne-ide-143948/

e neću te kliknut
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by crvenkasti 7/5/2020, 10:15

Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:etoc..Ja i Levi cemo u ovome napasti Jemere..nemogu nam nishta,jer boj bije srce junačko.. :vader


ja sam se zapalio za ovo, jbte, sam neznam kak za letacku dozvolu, moram se raspitat


Znam da u Kulen Vakufu ima jeftino vozačka za auto. Možda ima i za avion.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Guest 7/5/2020, 18:47

marcellus wrote:ovo ti je jedan moj tekst od prije pet godina o tom avionu.

Inače mislim da taj top još uvijek ne radi, kaciga znam da je još uvijek problem, a sad neke druge stvari su uspjeli ispraviti... kuku za nosač mislim da su donekle sredili


https://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/americki-vojni-proracun-tisucu-milijardi-dolara-za-avion-koji-se-ne-penje-ne-skrece-ne-ide-143948/
affraid affraid affraid ..sto??..to se radi u kucnoj radinosti???! affraid affraid affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Leviathan2 8/5/2020, 01:07

marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:A F22 je posve druga priča, ima samo jednu svrhu - zračna borba, i tu je vjerojatno nenadjebiv
aha, rus ga drzao sa su35 zakljucanog u sjeveroistocnoj siriji pa se pilot zalio komandi a komanda ruskoj, onda ga ovaj pustio

vidićemo, levi

sačekajmo svjetski rat, mensečini da nije daleko, pa ćemo onda se nać ovdje i vidjet ko je bio u pravu.
gledaj, americki avioni su od kraja 80tih  do kraja 90tih bili superiorniji ruskim, ovdje govorim o ruskim a ne prodanim trecim zemljama, sama rusija je u avionici bila u turbozaostatku 
tek dolaskom putina je to krenulo s nule i sad su izjednaceni s amerima sto se tice avionike i targetiranja u koje spadaju kojekakvi lokatori senzori nisani i slicno
sto se tice gadjanja iza obzora tu su i prestigli amere s novom raketom zrak zrak
sto se tice ostalog oruzja, negdje su otprilike na istom
mig29 je pregazilo vrijeme i cak ga najveci update ne moze dici na nivo da se moze parit s avionima 4++ klase
moze se parit s f16 starijih modifikacija
mig 35 je neki pokusaj da se od 29tke napravi 4++ generacija al ima jos hrpu nedostataka so signalizira koliko je mykojan u kasnjenju i koliko nema love, za sad ih jedino moze izvadit ako uspiju napravit mig41 koji treba ruskoj vojsci da zamjeni mig31 koji je poceo biti neprijemciv na modernizaciju
suhoj je druga prica, osim vojnog sektora poceli su i s civilnim i tu su se financijski dobro potkovali tako da su izbacili uistinu vrijedne avione, modifikacije na bazi su27, to su su 34 i su35
su 34 patka je punokrvni bombarder s mogucnostima vodjenja i vazdusnog boja is prostog razloga jer je radjen na bazi su27
su35 je radjen za air superioriti s mogucnoscu upotrbe kao bombardera, ne obicnog bombardera nego visokopreciznim oruzjima
su34 moze lupat i s visokopreciznim i obicnim kao i su24 koji je obicna kanta koja nosi bombe i ond aih istrese, nis pametno na njega nemos okacit
su57 iliti avion 5 generacije je jos uvijek nedovrsen pojekt, nazovimo to eksperimentalnom platformom za ispitivanje kojekakvih koncepcija naoruzanja, motore i slicno, osim ovih 70tak komada koje je narucio putin, ja mislim da se nece vise proizvodit, ici ce njihova modernizacija do odredjenog stupnja a onda batali
suhoj vec naveliko radi na projektiranju aviona 6 generacije skupa s mykojanom koji radi na migu41 a koji bi trebali ici u orbitu izvan atmosfere,  koliko ce uspjet u tomu , to je za vidjet jer je ministarstvo obrane postavili jebacki velike zahtjeve


f22 raptor je americki punokrvni avion 5 generacije i tu nema dileme, em brz em  agilan u manevrisanju em odlicno elektronski opremljen em smanjena vidljivost itd
f35 je promasaj, to govorim zbog onog, planirano a dobiveno, dobiveno hrpu erora a razlog su stalne prepravke i dodavanja, jednostavno nisu bili u stanju zamislit platformu koja to moze podnijeti

mig29 nije bio par f16 ni kad je bio nov, jednostavno mu nije mogao ništa na bojištu a naravno da je danas potpuno zastario.
znam da je su35 air superiority kao i raptor uostalom, a f35 - pisao sam o njemu još davno, problem je što su htjeli avion koji će biti multipraktik
pa dobili su multipraktik, jedna funkcija otkaze al druge rade
i men je multipraktik sluzio nakon sto mu otpao jedan nozic, nije mogao miksat al je zato mogao ribat krompir i jabuke :D
a bilo mi ga zao bacit, bio skup u picku materinu :D

_________________
F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena - Page 5 Empty Re: F35 iliti najskuplji promasaj svih vremena

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum