ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče

Go down

To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče Empty To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče

Post by debotoijusto 4/5/2020, 18:10

ŽUPA u Resniku s pripadajućim naseljima Struge i Resnički gaj najmanja je zagrebačka župa koja okuplja nešto više od dvije tisuće vjernika.
Kako piše Hrvatska katolička mreža, vjernici su župniku crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije Marijanu Piskaču poklonili novi automobil.
“To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče. Ovaj auto nije nikakav luksuz već samo izraz naše ljubavi prema Vama i Vaše prema nama koju svakodnevno osjećamo. A uvijek će biti onih koji će pogrešno tumačiti. Ne obazirite se, svatko tko Vas i najmanje poznaje, zna kakvi ste i tko ste. Bog Vas blagoslovio, da nam i dalje budete blagoslov”, piše jedan župljanin na Facebook stranici župe.



“Vrlo sam se iznenadio dok sam se vraćao u srijedu s mise iz Struga. Bilo nas je četvero u autu. Vozio je naš orguljaš. Kad sam ugledao automobile i ljude na dvorištu, protrnuo sam. Mislio sam da se nešto dogodilo, da se urušilo od posljedica potresa… Iznenađenje je bilo još veće kad sam shvatio da je u pitanju neka veselica, neko iznenađenje, posebno kad su se počeli suputnici smijati. Smijeh, snimanje, klicanje su me sledili, posebno kad sam shvatio što se dogodilo. Dovukli su me do novog automobila. Bilo mi je strašno neugodno. Naime, moja stara Vectra je sasvim dobra. Istina je da nekad treba nešto izmijeniti, nekad se umori i stane, ali za mene je dobra. Kako prihvatiti novi auto u koji su me ugurali da sjednem. Ne znam se u njemu ponašati, kamoli shvatiti sve one komande i mogućnosti. Dali su mi papir s blagoslovnom molitvom i svetu vodu. Blagoslovio sam automobil moleći Boga da mi bude na pomoći”, komentirao je župnik Piskač.
Kako piše župnik na stranici župe, radi se o Golfu VII.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vjernici-kod-zagreba-zupniku-darovali-novi-automobil/2180300.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče Empty Re: To je najmanje što smo mogli učiniti za Vas, dragi župniče

Post by debotoijusto 4/5/2020, 18:15

Bilo mi je strašno neugodno. Naime, moja stara Vectra je sasvim dobra. Istina je da nekad treba nešto izmijeniti, nekad se umori i stane, ali za mene je dobra. Kako prihvatiti novi auto u koji su me ugurali da sjednem. Ne znam se u njemu ponašati, kamoli shvatiti sve one komande i mogućnosti. Dali su mi papir s blagoslovnom molitvom i svetu vodu. Blagoslovio sam automobil moleći Boga da mi bude na pomoći”, komentirao je župnik Piskač.

oh kako oh kamoli sudbo kleta

no dobro ovo mi OK sad jos malo se organizirat pa skupit mjesecno tih 5-6 000  kun + davanja umjesto proracuna
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum