ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cijene najma u ovom momentu padaju

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2020, 18:48

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:

istina i nikad nisam imao problema oko najma no ako dodje do njega najebes jer zakon se ne provodi

pa eto i sam si rekao da nisi imao problema.  
tako bi i trebali biti zakoni. gdje statistički nema problema, -- cut the red tape - reži zakone i regulacije.

pogotovo sada će biti otimačina za ekipu da im se useli u stan, kada nema više turista.
a u njemačkoj koja je "sve po zakonu" , zbog useljavanja par milijuna kozojeba bilo je žestokog sranja. stan je teško naći, i puno toga ide na crno(toliko o tome koliko se švabe kunu u državu) , iman frendova gore, dosta toga ide na crno , aj švabe će našima na crno dati stan, kozojebima nisu davali niti legalno niti na crno, a imao si i situacija gdje njemačka država deložira njemce iz stanova i daje kozojebima koje je dovukla na socijalu(na ovom forumu je bilo nekoliko takvih vijesti otvoreno).

majmune pročitaj boldano, podvućeno, kurizitiv.
i recimo slijedeće godine krene sezona i naš kolega epi izbaci majku, oca i malo dijete jer mu je ekumenizam oslabio, a porasla želja za 100€/dan, a ne 300€/mjesec.

kužiš?
toga nema u njemačkoj. primio ih je na stan. ok. imaju ugovor i sve plaćaju.
epi u njemačkoj im može doći i dofurat svaki mjesec malo voća i povrća iz vrta.

epi iz hrvatske ih izbaci i sve pet.

isusati čemu odmah vrijeđanje,  zašto me nazivaš majmunom šta sam ti ja napravio osim što se ne slažem sa tobom ovdje, nisam za njemački pristup

meni je frend koji živi i radi na otoku, i iamo je problema sa smještajem, međutim sada je zbog korone dogovorio do iduće godine. a do tada se planira maknuti sa otoka ionako. a prije toga je morao plaćati rupu. ali njegov izbor . nitko ga nije tjerao. ali sada mu je super.

normalno sada se zna da se renta stan 12mjeseci. u ostalom i kod nas ima tih ugovora  i dosta ih se potpisuje sa agencijama.
ovi koji dogovaraju na 4oka, zna se da se dogovara sada do 1.6.2021 godine , AKO RENTAŠ STAN U TURISTIČKOJ ZONI

isto tako nitko , ali baš nitko ne uzima stan u dugoročni najam u turističkoj zoni,
recimo u splitskoj palači, ili varošu, ili bačvicama, ili firulama. prvo em su skupi, em su totalno nepraktični za živit(gdje ćeš se jebeno parkirati u centru grada) em osim turizma ljeti i kafića i restorana nema tamo poslova , moraš ići van grada gdje je industrija, građevina , trgovine, čak i nemaš osim turizma sadržaja - sve se gradi po rubu grada, .

stanovi u dugoročnom najmu se uzimaju ionako na rubnim kvartovima, a tamo i nema turista.. do sada je istina funkcioniralno "nategnuto" ali je funkcioniralo.  desilo se da je split imao exploziju rasta broja turista, pa su svi mislili da se može zaraditi na rentanju. već prošlo ljeto je došlo do pada cijena posli sezone, jer broj kreveta za turiste se uveća tipa za 20% a broj turista za 7% kužiš. ove godine se sve vraća u normalu, a 2021 će tek biti oporavak, a hrpa stanova se gradi, pasti će cijene itd.

evo njemačka isto ima probleme, jer su uveli hrpu kozojeba + hrpa legalnih imigranata iz istočne europe i u njemačkoj je bilo jebeno naći stan za prosječnog čovjeka. naravno ti ćeš reći "meni sredila firma" - to da , ti si visokoškolovani inžinjer, njima se isplati. međutim prosječni šljaker iz istočne europe, ili kozojeb na socijali je imao problem sa smještajem.

pa njemačka država , to jest pojedini gradovi(Berlin) su počeli provoditi socijalizam, tipa zamrzavati cijene najma(totalno glupo, svaka državna kontrola cijena je osuđena na propast) ili imaš primjere gdje je njemačka država izbacivala njemce da useli kozojeba iz pakistana na socijalu.

tržište najbolje rješava to. zbog rasta potražnje za nekretninama u splitu , zagrebu ili cijeloj njemačkoj, građevinske firme su radile tuta-forca, gradilo se, međutim sada je došla kriza, biti će hrpa praznih stanova, sa troškovima i biti će barem u RH ponovo dosta jeftinije stanovati u najmu.  građevinske firme će završiti projekte a turizma nema ove godine, a 2021 sigurno neće biti rekrod nego tek oporavak, itd.


ukratko sustav  funkcionira bez uplitanja države , a imaš ti dosta toga što ide preko agencija i preko ugovora.
majmune, iz ljubavi ti to velim. ne vrijeđam te.
pogledaj koga nazivam majmun.
kaj se odmah ljutiš šaci, odi da ti dam  grouphug

:<3

AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Brain32 24/4/2020, 18:48

AssadNaPodmornici wrote:

koji će nam kurac dodatni porezi na nekretnine, kada smo i onako najoporezivanija nacija na svijetu

Najoporezovanija smo nacija u svijetu jer smo u kurcu, a u kurcu smo je najviše od svega oporezujemo rad a najmanje imovinu.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by debotoijusto 24/4/2020, 18:49

Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

isusati čemu odmah vrijeđanje,  zašto me nazivaš majmunom šta sam ti ja napravio osim što se ne slažem sa tobom ovdje, nisam za njemački pristup

meni je frend koji živi i radi na otoku, i iamo je problema sa smještajem, međutim sada je zbog korone dogovorio do iduće godine. a do tada se planira maknuti sa otoka ionako. a prije toga je morao plaćati rupu. ali njegov izbor . nitko ga nije tjerao. ali sada mu je super.

normalno sada se zna da se renta stan 12mjeseci. u ostalom i kod nas ima tih ugovora  i dosta ih se potpisuje sa agencijama.
ovi koji dogovaraju na 4oka, zna se da se dogovara sada do 1.6.2021 godine , AKO RENTAŠ STAN U TURISTIČKOJ ZONI

isto tako nitko , ali baš nitko ne uzima stan u dugoročni najam u turističkoj zoni,
recimo u splitskoj palači, ili varošu, ili bačvicama, ili firulama. prvo em su skupi, em su totalno nepraktični za živit(gdje ćeš se jebeno parkirati u centru grada) em osim turizma ljeti i kafića i restorana nema tamo poslova , moraš ići van grada gdje je industrija, građevina , trgovine, čak i nemaš osim turizma sadržaja - sve se gradi po rubu grada, .

stanovi u dugoročnom najmu se uzimaju ionako na rubnim kvartovima, a tamo i nema turista.. do sada je istina funkcioniralno "nategnuto" ali je funkcioniralo.  desilo se da je split imao exploziju rasta broja turista, pa su svi mislili da se može zaraditi na rentanju. već prošlo ljeto je došlo do pada cijena posli sezone, jer broj kreveta za turiste se uveća tipa za 20% a broj turista za 7% kužiš. ove godine se sve vraća u normalu, a 2021 će tek biti oporavak, a hrpa stanova se gradi, pasti će cijene itd.

evo njemačka isto ima probleme, jer su uveli hrpu kozojeba + hrpa legalnih imigranata iz istočne europe i u njemačkoj je bilo jebeno naći stan za prosječnog čovjeka. naravno ti ćeš reći "meni sredila firma" - to da , ti si visokoškolovani inžinjer, njima se isplati. međutim prosječni šljaker iz istočne europe, ili kozojeb na socijali je imao problem sa smještajem.

pa njemačka država , to jest pojedini gradovi(Berlin) su počeli provoditi socijalizam, tipa zamrzavati cijene najma(totalno glupo, svaka državna kontrola cijena je osuđena na propast) ili imaš primjere gdje je njemačka država izbacivala njemce da useli kozojeba iz pakistana na socijalu.

tržište najbolje rješava to. zbog rasta potražnje za nekretninama u splitu , zagrebu ili cijeloj njemačkoj, građevinske firme su radile tuta-forca, gradilo se, međutim sada je došla kriza, biti će hrpa praznih stanova, sa troškovima i biti će barem u RH ponovo dosta jeftinije stanovati u najmu.  građevinske firme će završiti projekte a turizma nema ove godine, a 2021 sigurno neće biti rekrod nego tek oporavak, itd.


ukratko sustav  funkcionira bez uplitanja države , a imaš ti dosta toga što ide preko agencija i preko ugovora.
Pust kretena,opet je na opijatima..uopce sto ides na neko dokazivanje nekom tko ne kuzi dalje od nosa,osim ono sto nastreba..

nemoj mi @webera zajebavat mozda mi to buduci najmodavac...ono karamo crnkinje i pusimo travu na klaviru...jebenica :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30623
2014-04-12


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by RayMabus 24/4/2020, 18:51

Pa iskreno najmi stanova po Splitu i bližoj okolici i jesu prenapuhani. Ja ih iznajmljujem jeftino , veliki dvosobni 1250 kuna i ovaj jednosobni 1300 kuna. Dobro rodica s mužem i malim ditetom je u velikom pa njoj popust itd al svejedno ima tih stanova po Splitu nit su novigradnja nit lokacija a nit su uređeni a digli cijene najma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2020, 18:51

Brain32 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

koji će nam kurac dodatni porezi na nekretnine, kada smo i onako najoporezivanija nacija na svijetu

Najoporezovanija smo nacija u svijetu jer smo u kurcu, a u kurcu smo je najviše od svega oporezujemo rad a najmanje imovinu.

a točno to.

iako hrvati mrze kapitalizam, ali mi se kao populacija ponašamo racionalno.

industrija je bila do sada jebački oporezivana, i rad u njoj, a turistička renta do nazad par godina i nije bila toliko oporezivana pa je kapital bježao u turizam i nekrentine.

sada je i turizam oporezivan, država je zadnjih par godina uvela hrpu nameta, i poreza i propisa, zato će biti sjebana turistička sezona i oporavak.

mislim , kod nas je porez na plaću od 2000€ tri puta veći nego u njemačkoj. imamo i veći PDV nego njemačka a i imamo kada gledaš omjer prosječne plaće i cijene goriva - tri puta skuplje gorivo i što god.

čemu onda porez na nekretnine? inače i nekretnine su isto oporezivane, za materijal plaćaš PDV, za radove firma plaća poreze na radnike , PDV, i kada kupiš stan, platiš 5% jebenoj državi. kao da je to malo. pa to je jebenih nekoliko tisuća eura, sa tom lovom možeš kupiti novu jebačku kuhinjuz

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Guest 24/4/2020, 18:52

Brain32 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

koji će nam kurac dodatni porezi na nekretnine, kada smo i onako najoporezivanija nacija na svijetu

Najoporezovanija smo nacija u svijetu jer smo u kurcu, a u kurcu smo je najviše od svega oporezujemo rad a najmanje imovinu.
Slabu vi produkciju imate,a usluzne djelatnosti su krc za oporezivanje..ako imas jaku industriju,mosh je oporezovati dobro,njoj ostane josh dovoljno za napredovanje..sjetit ce se oporezovati i nekretnine Gastarbajtera iPečalbara koji nisu doma..sve po zakonu.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by AssadNaPodmornici 24/4/2020, 18:53

RayMabus wrote:Pa iskreno najmi stanova po Splitu i bližoj okolici i jesu prenapuhani. Ja ih iznajmljujem jeftino , veliki dvosobni 1250 kuna i ovaj jednosobni 1300 kuna. Dobro rodica s mužem i malim ditetom je u velikom pa njoj popust itd al svejedno ima tih stanova po Splitu nit su novigradnja nit lokacija a nit su uređeni a digli cijene najma.

zato će sada potonuti cijene i neće se oporaviti idućih 5godina.

ali to je uvik lutrija kada si podstanar. nije mi jasno zašto hrpa ekonomista veliča "podstandarstvo", dok recimo Amerikanci gledaju "home-ownership" kao statistiku koliko dobro im stoji ekonomija. -dakle američki ekonomisti "veličaju" da ljudi posjeduju svoju nekretninu, a europski veličaju podstandarstvo.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20970
2018-06-14


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 18:53

debotoijusto wrote:
Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

isusati čemu odmah vrijeđanje,  zašto me nazivaš majmunom šta sam ti ja napravio osim što se ne slažem sa tobom ovdje, nisam za njemački pristup

meni je frend koji živi i radi na otoku, i iamo je problema sa smještajem, međutim sada je zbog korone dogovorio do iduće godine. a do tada se planira maknuti sa otoka ionako. a prije toga je morao plaćati rupu. ali njegov izbor . nitko ga nije tjerao. ali sada mu je super.

normalno sada se zna da se renta stan 12mjeseci. u ostalom i kod nas ima tih ugovora  i dosta ih se potpisuje sa agencijama.
ovi koji dogovaraju na 4oka, zna se da se dogovara sada do 1.6.2021 godine , AKO RENTAŠ STAN U TURISTIČKOJ ZONI

isto tako nitko , ali baš nitko ne uzima stan u dugoročni najam u turističkoj zoni,
recimo u splitskoj palači, ili varošu, ili bačvicama, ili firulama. prvo em su skupi, em su totalno nepraktični za živit(gdje ćeš se jebeno parkirati u centru grada) em osim turizma ljeti i kafića i restorana nema tamo poslova , moraš ići van grada gdje je industrija, građevina , trgovine, čak i nemaš osim turizma sadržaja - sve se gradi po rubu grada, .

stanovi u dugoročnom najmu se uzimaju ionako na rubnim kvartovima, a tamo i nema turista.. do sada je istina funkcioniralno "nategnuto" ali je funkcioniralo.  desilo se da je split imao exploziju rasta broja turista, pa su svi mislili da se može zaraditi na rentanju. već prošlo ljeto je došlo do pada cijena posli sezone, jer broj kreveta za turiste se uveća tipa za 20% a broj turista za 7% kužiš. ove godine se sve vraća u normalu, a 2021 će tek biti oporavak, a hrpa stanova se gradi, pasti će cijene itd.

evo njemačka isto ima probleme, jer su uveli hrpu kozojeba + hrpa legalnih imigranata iz istočne europe i u njemačkoj je bilo jebeno naći stan za prosječnog čovjeka. naravno ti ćeš reći "meni sredila firma" - to da , ti si visokoškolovani inžinjer, njima se isplati. međutim prosječni šljaker iz istočne europe, ili kozojeb na socijali je imao problem sa smještajem.

pa njemačka država , to jest pojedini gradovi(Berlin) su počeli provoditi socijalizam, tipa zamrzavati cijene najma(totalno glupo, svaka državna kontrola cijena je osuđena na propast) ili imaš primjere gdje je njemačka država izbacivala njemce da useli kozojeba iz pakistana na socijalu.

tržište najbolje rješava to. zbog rasta potražnje za nekretninama u splitu , zagrebu ili cijeloj njemačkoj, građevinske firme su radile tuta-forca, gradilo se, međutim sada je došla kriza, biti će hrpa praznih stanova, sa troškovima i biti će barem u RH ponovo dosta jeftinije stanovati u najmu.  građevinske firme će završiti projekte a turizma nema ove godine, a 2021 sigurno neće biti rekrod nego tek oporavak, itd.


ukratko sustav  funkcionira bez uplitanja države , a imaš ti dosta toga što ide preko agencija i preko ugovora.
Pust kretena,opet je na opijatima..uopce sto ides na neko dokazivanje nekom tko ne kuzi dalje od nosa,osim ono sto nastreba..

nemoj mi @webera zajebavat mozda mi to buduci najmodavac...ono karamo crnkinje i pusimo travu na klaviru...jebenica :D
to je samo panonac napravio. klavir je u mirovini i nema više sexa s njim.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Maggie19 24/4/2020, 18:56

debotoijusto wrote:ne znam kako u njemacki no znam dobro kako ovdje , od 99 sam 3 stana promijenio i 2 poslovna prostora bez problema osim ovih balkanskih sto u opisu zivota na ovim prostorima
prvi napustio 2008 jer klinka stasala ulovila zeca i udala se jbg. amo rec sreca za obitelj a ja svoju morao potrazit na drugom mjestu , moram priznat da bili fer ugovor je 2 mj. a imao sam pola godine za naci smjestaj drugi sam bio 2g. i otisao samo zato sto nije mogao legalizirat nekretninu a ne mozes firmu imat na ledini i ovaj treci koji sam uzeo dok bila ona prosla kriza za sitnu lovu a nakon par godina i prostor za rad dodatno i tako dan danas , dobro gazdi jer netko zivi+placa a provalilo mu prije par puta i stotine problema imao s bivsim stanarima i meni jer on zivi u berlinu i vidim ga 2x godisnje za blagdane kad umre sin ce kucu prodat jer mu HR zadnja rupa na svirali a ja put pod noge lagane ...pozivio on jos 100g. bogu hvala ;)
Sljedeci put ce ti bit jos bolnije. Godine idu, seljenje teze pada.
Kupi si stan, deboto.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 18:57

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Pa iskreno najmi stanova po Splitu i bližoj okolici i jesu prenapuhani. Ja ih iznajmljujem jeftino , veliki dvosobni 1250 kuna i ovaj jednosobni 1300 kuna. Dobro rodica s mužem i malim ditetom je u velikom pa njoj popust itd al svejedno ima tih stanova po Splitu nit su novigradnja nit lokacija a nit su uređeni a digli cijene najma.

zato će sada potonuti cijene i neće se oporaviti idućih 5godina.

ali to je uvik lutrija kada si podstanar. nije mi jasno zašto hrpa ekonomista veliča "podstandarstvo", dok recimo Amerikanci gledaju "home-ownership" kao statistiku koliko dobro im stoji ekonomija. -dakle američki ekonomisti "veličaju" da ljudi posjeduju svoju nekretninu, a europski veličaju podstandarstvo.

zato jer ameri imaju pristup kući kao nečem što će nestati za 30g i napravit će se nova.
eu ima mentalitet grčke i rima. nas ne bu ali će građevine ostati.
s druge strane nitko ne gleda da u eu se konstantno ruše građevine starije od 50g i grade nove i tako stalno.
cijena kuće u us i njemačkoj nije ista.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by RayMabus 24/4/2020, 18:57

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Pa iskreno najmi stanova po Splitu i bližoj okolici i jesu prenapuhani. Ja ih iznajmljujem jeftino , veliki dvosobni 1250 kuna i ovaj jednosobni 1300 kuna. Dobro rodica s mužem i malim ditetom je u velikom pa njoj popust itd al svejedno ima tih stanova po Splitu nit su novigradnja nit lokacija a nit su uređeni a digli cijene najma.

zato će sada potonuti cijene i neće se oporaviti idućih 5godina.

ali to je uvik lutrija kada si podstanar. nije mi jasno zašto hrpa ekonomista veliča "podstandarstvo", dok recimo Amerikanci gledaju "home-ownership" kao statistiku koliko dobro im stoji ekonomija. -dakle američki ekonomisti "veličaju" da ljudi posjeduju svoju nekretninu, a europski veličaju podstandarstvo.

Neće potonit ovi šta su novogradnja il uređeni i na lokaciji. Ima meni baba na Bačvicama uređen stančić i iznajmljuje ga. Tu neće past cijena. Al ono dođeš na jebena Brda il tako šta i ako uopće nađeš šta cijene boli glava. Mislin koji kurac neš ti stana i neš ti lokacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Maggie19 24/4/2020, 18:58

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Pa iskreno najmi stanova po Splitu i bližoj okolici i jesu prenapuhani. Ja ih iznajmljujem jeftino , veliki dvosobni 1250 kuna i ovaj jednosobni 1300 kuna. Dobro rodica s mužem i malim ditetom je u velikom pa njoj popust itd al svejedno ima tih stanova po Splitu nit su novigradnja nit lokacija a nit su uređeni a digli cijene najma.

zato će sada potonuti cijene i neće se oporaviti idućih 5godina.

ali to je uvik lutrija kada si podstanar. nije mi jasno zašto hrpa ekonomista veliča "podstandarstvo", dok recimo Amerikanci gledaju "home-ownership" kao statistiku koliko dobro im stoji ekonomija. -dakle američki ekonomisti "veličaju" da ljudi posjeduju svoju nekretninu, a europski veličaju podstandarstvo.

Tocno.
Zbog poreza.
Onda se pametni snasli.i kupuju nekretnine iskljucivo na kredit, makar imaju viska novca.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 19:02

jebote opet ovi s rajnglama mi plaše mačke

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Maggie19 24/4/2020, 19:12

Rajngle?
Ne daj, veberu.
;-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by aben 24/4/2020, 19:15

sigh...


Rent control, like all other government-mandated price controls, is a law placing a maximum price, or a "rent ceiling," on what landlords may charge tenants. If it is to have any effect, the rent level must be set at a rate below that which would otherwise have prevailed. (An enactment prohibiting apartment rents from exceeding, say, $100,000 per month, would have no effect since no one would pay that amount in any case.) But if rents are established at less than their equilibrium levels, demand will necessarily exceed supply, and rent control will lead to a shortage of dwelling spaces. Absent controls on prices, if the amount of a commodity or service demanded is larger than the amount supplied, prices rise to eliminate the shortage (by both bringing forth new supply and by reducing the amount demanded). But controls prevent rents from attaining market-clearing levels and shortages result.
Economists are virtually unanimous in the conclusion that rent controls are destructive.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by vili40 24/4/2020, 19:22

veber wrote:jebote opet ovi s rajnglama mi plaše mačke
Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 A5b9d6a5-17fa-49fa-b7e2-961ca98fec10
vili40
vili40

Male
Posts : 10752
2015-08-02


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 19:27

Maggie19 wrote:Rajngle?
Ne daj, veberu.
;-)
a, ekipa samo plaši vrane i mačke. 
centar grada je koncipiran na rimski način. dvorište, igralište, balkoni iznutra. fasade prema van.
umjesto da ekipa ode na vanjske prozore i nabija, oni odu na unutarnju stranu gdje sami sebi pokazuju tko ima veću rajnglu ili kuhaču.
a, bandita boli kiki, njega korona čuva.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by debotoijusto 24/4/2020, 19:30

Maggie19 wrote:
debotoijusto wrote:ne znam kako u njemacki no znam dobro kako ovdje , od 99 sam 3 stana promijenio i 2 poslovna prostora bez problema osim ovih balkanskih sto u opisu zivota na ovim prostorima
prvi napustio 2008 jer klinka stasala ulovila zeca i udala se jbg. amo rec sreca  za obitelj a ja svoju morao potrazit na drugom mjestu , moram priznat da bili fer ugovor je 2 mj. a imao sam pola godine za naci smjestaj drugi sam bio 2g. i otisao samo zato sto nije mogao legalizirat nekretninu a ne mozes firmu imat na ledini i ovaj treci koji sam uzeo dok bila ona prosla kriza za sitnu lovu a nakon par godina i prostor za rad dodatno i tako dan danas  , dobro gazdi jer netko zivi+placa a provalilo mu prije par puta i stotine problema imao s bivsim stanarima i meni jer on zivi u berlinu i vidim ga 2x godisnje za blagdane kad umre sin ce kucu prodat jer mu HR zadnja rupa na svirali a ja put pod noge lagane ...pozivio on jos 100g. bogu hvala  ;)
Sljedeci put ce ti bit jos bolnije. Godine idu, seljenje teze pada.
Kupi si stan, deboto.

imam stan u splitu i kucu makarska rivjera - bosanska opatija :D istina ne ja nego roditelji a ako bog da budem novi cuvar tezora ;) tako da kredit za precijenjenu nekretninu i rob 30g. da ne smijes biti bolestan ni ostati bez posla...ono u 30g. propadnu 2 drzave i 3 nepogode pogode teritorij za koji se vezes ...sutra mogu preselit u varazdin ako tamo ima posla to mi nebitno cop cop evo oni kafic i ona ekipa lokalnog ducana ovo izletiste onaj lik za travu i onaj za duhan ...
ljudi smo nismo zene issati
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30623
2014-04-12


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 19:30

a, zaboravih upitnik.
rajngla ti je teća/teča

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by veber 24/4/2020, 19:37

debotoijusto wrote:
Maggie19 wrote:
debotoijusto wrote:ne znam kako u njemacki no znam dobro kako ovdje , od 99 sam 3 stana promijenio i 2 poslovna prostora bez problema osim ovih balkanskih sto u opisu zivota na ovim prostorima
prvi napustio 2008 jer klinka stasala ulovila zeca i udala se jbg. amo rec sreca  za obitelj a ja svoju morao potrazit na drugom mjestu , moram priznat da bili fer ugovor je 2 mj. a imao sam pola godine za naci smjestaj drugi sam bio 2g. i otisao samo zato sto nije mogao legalizirat nekretninu a ne mozes firmu imat na ledini i ovaj treci koji sam uzeo dok bila ona prosla kriza za sitnu lovu a nakon par godina i prostor za rad dodatno i tako dan danas  , dobro gazdi jer netko zivi+placa a provalilo mu prije par puta i stotine problema imao s bivsim stanarima i meni jer on zivi u berlinu i vidim ga 2x godisnje za blagdane kad umre sin ce kucu prodat jer mu HR zadnja rupa na svirali a ja put pod noge lagane ...pozivio on jos 100g. bogu hvala  ;)
Sljedeci put ce ti bit jos bolnije. Godine idu, seljenje teze pada.
Kupi si stan, deboto.

imam stan u splitu i kucu makarska rivjera - bosanska opatija :D  istina ne ja nego roditelji a ako bog da budem novi cuvar tezora ;)  tako da kredit za precijenjenu nekretninu i rob 30g. da ne smijes biti bolestan ni ostati bez posla...ono u 30g. propadnu 2 drzave i 3 nepogode pogode teritorij za koji se vezes ...sutra mogu preselit u varazdin ako tamo ima posla to mi nebitno cop cop evo oni kafic i ona ekipa lokalnog ducana ovo izletiste onaj lik za travu i onaj za duhan ...
ljudi smo nismo zene issati
postoji nekaj kaj se zove osiguranje.
recimo imam neki kreditić osiguran i otplatu je preuzelo OD.

imao sam uplaćeno za firencu i siciliju 2 tjedna i osigurao sam.
lova vraćena u punom iznosu

imam osigurano sve živo, pa unatoč bosanskom seronji i njegovim tvrdnjama GRAWE je izašlo na procjenu i unutar 90dana će me isplatiti po njihovoj procjeni ili po mom troškovniku koji je potpisao ovlašteni izvoditelj radova a cijena ne prelazi +/- 15% tržišne utvrđene na dan nastupa štete. otprilke tako nekako.

inače ljudi se počeli masovno osiguravat od posljedice potresa. pogotovo nakon jučerašnjeg.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Brain32 24/4/2020, 19:42

veber wrote:

inače ljudi se počeli masovno osiguravat od posljedice potresa. pogotovo nakon jučerašnjeg.
Ja već godinama...štete fala Bogu nemam ništa ali...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Cijene najma u ovom momentu padaju - Page 2 Empty Re: Cijene najma u ovom momentu padaju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum