ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by marcellus 9/4/2020, 19:07

jastreb wrote:
Noor wrote:ma oni namjerno crtaju i plasiraju ovakve smijurije u koje nitko normalan ne vjeruje, čime god to oni dokazivali...
jednostavno, nedostaje im pažnje
Uopće ne poznate historiju.

Srpski vladar Nino Belov vladao je na prostoru od Indije do Atlantika.

je da carstvo carice viktorije je spram toga bilo kurac

srbi su kontrolirali i sva svjetska mora, čuveni pomorci


marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by marcellus 9/4/2020, 19:13

AssadNaPodmornici wrote:
Ivan Gundulić Srpski pjesnik

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Dubrovačka Republika - službeni jezik srpski

Jeste bre dabome čuveni srpski pesnik jova jovanović gundulić

ijekavica - srpski jezik

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Srbi10

_________________
srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Ringo10 9/4/2020, 19:16

AssadNaPodmornici wrote:
Ovo je što sam gledao 5minuta, od kada sam pročita tvoj poruku. dakle mogao bi vjerojatno cijelu knjigu napisati o njihovoj krađi povjesti .
To nije samo srpska karakteristika

Skoro svi balkanski narodi pate od iste te bolesti ... Srbi, Bugari, Albanci, MAkedonci, Bošnjaci ... svi imaju te neke mitomanske kvazi-povijesti koje te samo tjeraju na smijeh

Kod Hrvata takve vrste mitomanije skoro da i nema. Hrvati imaju neke drukčije gluposti ali takvu mitomaniju skoro da nemaju

Nemaju ni Slovenci osim nekih marginalnih gluposti o Samovoj državi ... ali sve je to vrlo slabo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21599
2015-09-24


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Šandor Winnetou 9/4/2020, 19:20

Sora wrote:
omni wrote:
jastreb wrote:
Noor wrote:ma oni namjerno crtaju i plasiraju ovakve smijurije u koje niko normalan ne vjeruje, koji bog da oni dokazivali ...
jednostavno, nedostaje im pažnje
Uopće ne poznate historiju.

Srpski vladar Nino Belov vladao je na prostoru od Indije do Atlantike.
Jok od Indije do Atlantide. Eto vidiš kako ne zna.
kak atlantide 
pa ta je potonila pod more prije nego su braća srbi postali
Pojma nemaš. prvo su nastali srbi od srbina boga a tek onda amebe i papučice itd.
sjedi 1

_________________
srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by vuksadinare 9/4/2020, 19:30

jastreb wrote:
marcellus wrote:srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Mape10
Pa dobro,jeli to točno? Ima li istine u tome?  

Po novim spoznajama mi smo tui Iliri i mi smo tu puno prije stoljeća sedmog. 

Ja da sam profesionalni "povjesnik" sad bih sve to izučio i istražio i onda objavio rezultate istraživanja.

A ne vi.

Samo se smijete i sprdate. Što ako je to istina?
Pa ti kazes da se trebamo smijati i sprdati sa mitomanijom a sad bi suprotno..daj odluci se
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Ringo10 9/4/2020, 19:32

Svojatanje Dubrovnika i njegovog naslijeđe ima i svoj poseban razlog

NAime, opće je mjesto u velikosrpskoj ideologiji to da su svi uzeli srpski jezik kao govorni ... i da su svi štokavci Srbi

A jezik koji nazivamo zajedničkim je modeliran prema Dubrovačkom štokavskom dijalektu bez obzira smatralo se to jednim jezikom ili ne

Ne sjećam se koji je srpski ideolog davno rekao - ako priznamo Dubrovnik kao Hrvatsko naslijeđe onda ćemo ujedno priznati da smo mi od Hrvata naslijedili i preuzeli književni jezik a ne Hrvati od nas


E u tome je kvaka, jer Dubrovnik je imao i prosvjetiteljstvo i pismenost i humanizam i renesansu ... i vrlo je bitno svojatati upravo to

PA se onda pokušalo sa tvrdnjama da je Vuk svoju reformu jezika napravio na osnovu istočno-hercegovačkog dijalekta što je bilo smiješno jer ti goršrtaci nisu imali pojma sa pisanjem i čitanjem do kraja 19 stoljeća ... pa je to palo u vodu

I zato velikosrpska ideja od Dubrovačkog naslijeđe nikad odustati neće ... ali ne treba se puno uzbuđivati oko toga

Doduše, dodatno je zamutio stvar i takozvani pokret takozvanih Srba-katolika koji su nalazili nadahnuće u činjenici Srbija kao tada jedine južnoslavenske neovisne države pa se poistovjećivali s njome i to je trajalo nekih desetak godina pa se velikosrpski nacionalisti hvataju toga ko pijan plota i glupiraju se tvrdnjama da su recimo Ivo Ćipiko i slični bili Srbi 

Ali sve su to gluposti i tome se treba samo smijati i rugati

NAdam se da im neće pasti na pamet da opet nešto pokušaju dokazati oružjem... iskreno ne vjerujem u takvu mogućnost
Ringo10
Ringo10

Posts : 21599
2015-09-24


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Ringo10 9/4/2020, 19:34

jastreb wrote:
marcellus wrote:srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Mape10
Pa dobro,jeli to točno? Ima li istine u tome?  

Po novim spoznajama mi smo tui Iliri i mi smo tu puno prije stoljeća sedmog. 

Ja da sam profesionalni "povjesnik" sad bih sve to izučio i istražio i onda objavio rezultate istraživanja.

A ne vi.

Samo se smijete i sprdate. Što ako je to istina?
Ako je istina ŠTA KONKRETNO?

To da je pola Europe bilo srpsko  lol!
Ringo10
Ringo10

Posts : 21599
2015-09-24


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2020, 19:56

Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Ovo je što sam gledao 5minuta, od kada sam pročita tvoj poruku. dakle mogao bi vjerojatno cijelu knjigu napisati o njihovoj krađi povjesti .
To nije samo srpska karakteristika

Skoro svi balkanski narodi pate od iste te bolesti ... Srbi, Bugari, Albanci, MAkedonci, Bošnjaci ... svi imaju te neke mitomanske kvazi-povijesti koje te samo tjeraju na smijeh

Kod Hrvata takve vrste mitomanije skoro da i nema. Hrvati imaju neke drukčije gluposti ali takvu mitomaniju skoro da nemaju

Nemaju ni Slovenci osim nekih marginalnih gluposti o Samovoj državi ... ali sve je to vrlo slabo
kod nas takvih mitomana nema, nitko ne želi prisvajati srpske kraljeve, gradove, carstva, pjesnike , koji će nam kurac.

naravno rasprave oko tesle su OK, tesla se rodio u RH, više ljudi ovdje prcaju srbe sa time da je tesla hrvat -ali tesla je prije svega razvio sve izume u americi ali otom potom.


možda i ovi drugi imaju takve mitomane, međutim sa srbima smo se ratovali 3 puta u 100godina, a njihova djeca uče u njihovoj povjesti o srpskim zapadnim zemljama, srpskim zapadnim plemenima, srpskim zapadnim gradovima, umjetnicima, srpskim zapadnim jezicima, i naravno onda su tu zli hrvati, šaka hrvata prvo im je otela sve zapadne zemlje i umjetnike, pa je šaka hrvata njih sve pobila u WW2 na milijune itd.. i pune mozak svojoj djeci.

a onda ti budu malo stariji i čitaju infomer , gdje se veličaju njihovi ultra nacionalisti, i sada ispada da skoro da im mi najmjerno uvaljujemo coronavirus

uglavnom kako god okreneš , mi moramo ulagati minimalno 2% BDPa u vojsku, a ne 2% HDZOvskog gdje će domoljubi krasti , nego lipo ulaganje.. oprema , oružje, trening i plaće profi vojnicima.. čisto radi ovih luđaka sa istoka koji nisu doživjeli kartazu
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21142
2018-06-14


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2020, 20:01

Ringo10 wrote:Svojatanje Dubrovnika i njegovog naslijeđe ima i svoj poseban razlog

NAime, opće je mjesto u velikosrpskoj ideologiji to da su svi uzeli srpski jezik kao govorni ... i da su svi štokavci Srbi

A jezik koji nazivamo zajedničkim je modeliran prema Dubrovačkom štokavskom dijalektu bez obzira smatralo se to jednim jezikom ili ne

Ne sjećam se koji je srpski ideolog davno rekao - ako priznamo Dubrovnik kao Hrvatsko naslijeđe onda ćemo ujedno priznati da smo mi od Hrvata naslijedili i preuzeli književni jezik a ne Hrvati od nas


E u tome je kvaka, jer Dubrovnik je imao i prosvjetiteljstvo i pismenost i humanizam i renesansu ... i vrlo je bitno svojatati upravo to

PA se onda pokušalo sa tvrdnjama da je Vuk svoju reformu jezika napravio na osnovu istočno-hercegovačkog dijalekta što je bilo smiješno jer ti goršrtaci nisu imali pojma sa pisanjem i čitanjem do kraja 19 stoljeća ... pa je to palo u vodu

I zato velikosrpska ideja od Dubrovačkog naslijeđe nikad odustati neće ... ali ne treba se puno uzbuđivati oko toga

Doduše, dodatno je zamutio stvar i takozvani pokret takozvanih Srba-katolika koji su nalazili nadahnuće u činjenici Srbija kao tada jedine južnoslavenske neovisne države pa se poistovjećivali s njome i to je trajalo nekih desetak godina pa se velikosrpski nacionalisti hvataju toga ko pijan plota i glupiraju se tvrdnjama da su recimo Ivo Ćipiko i slični bili Srbi 

Ali sve su to gluposti i tome se treba samo smijati i rugati

NAdam se da im neće pasti na pamet da opet nešto pokušaju dokazati oružjem... iskreno ne vjerujem u takvu mogućnost

pa ja i ovim nesretnim srbima na forumu i tvrdim da oni zapravo pričaju Hrvatskim jezikom, jer službeni Hrvatski jezik(ali i Srpski i Bosanski i Crnogorski) se temelje na dubrovačkom štokavskom dijalektu

izvorni srpski jezik koji se pričao u srbiji dok im nisu nametnuli ovaj dubrovački , je bio bliži bugarskom jeziku nego našem.

pazi ti činjenice, ukrali naš dijalekat od dubrovačkog jezika, i onda to proglasili srpskim , iako realno oni sada pričaju hrvatskim jezikom, ja tvrdim tim nesretnicima pa se ljute. ali dobro.

mi u RH smo trebali uzeti čakavicu ili kajkavski za službeni jezik, a srbi su trebali svoj dijalekat bugarskog kojeg su inače pričali većinu povjesti
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21142
2018-06-14


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Brain32 9/4/2020, 20:57

AssadNaPodmornici wrote:

uglavnom kako god okreneš , mi moramo ulagati minimalno 2% BDPa u vojsku, a ne 2% HDZOvskog gdje će domoljubi krasti , nego lipo ulaganje.. oprema , oružje, trening i plaće profi vojnicima.. čisto radi ovih luđaka sa istoka koji nisu doživjeli kartazu

Mah i kod njih imaš vrste ljudi, normalnu ekipu i brđane koji su na rubu poslovne sposobnosti, nažalost kao i kod nas brđani nose glasove...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by dzango 9/4/2020, 21:35

AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače gleda sam srpsku wikipediju, to je brutalna boleština i falscificiranje kakvo svijet nije vidio.
PA daj link da vidimo

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%93%D1%83%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%9B

Иван Џиво Гундулић (итал. Giovanni Francesco Gondola, надимак Мачица; 9. јануар 1589 — 8. децембар 1638) је био један од најзначајнијих српских[1][2][3] песника[

Ivan Gundulić Srpski pjesnik

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Dubrovačka Republika - službeni jezik srpski

Службени језик латински, италијански[1] говорни: српски и далматски[2]


Evo Neretvani

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%99%D0%B0%D0%BD%D0%B8

Prva rečenica;
Неретљани су били једно од српских средњовековних племена


Ovo je što sam gledao 5minuta, od kada sam pročita tvoj poruku. dakle mogao bi vjerojatno cijelu knjigu napisati o njihovoj krađi povjesti .
Sve na mestu.

_________________
srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by jastreb 9/4/2020, 22:11

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:
marcellus wrote:srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Mape10
Pa dobro,jeli to točno? Ima li istine u tome?  

Po novim spoznajama mi smo tui Iliri i mi smo tu puno prije stoljeća sedmog. 

Ja da sam profesionalni "povjesnik" sad bih sve to izučio i istražio i onda objavio rezultate istraživanja.

A ne vi.

Samo se smijete i sprdate. Što ako je to istina?
Ako je istina ŠTA KONKRETNO?

To da je pola Europe bilo srpsko  lol!
Ma palim Marcellusa koji u nedostatku ikakvih zanimljivih vijesti o srpskim aspiracijama,njuška po Krstarici i ondje prati pisanja luđaka (iako je po pravilima Krstarice zabranjeno njihove rasprave kopirati i prebacivati na druge forume) i fantasta i onda o tome otvara teme.

Mislim ,da je u pitanju onaj munjeni Vuksadinaresinućesloboda,razumio bih,ali Marčelo...
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by jastreb 9/4/2020, 22:11

Gluposti još neviđene,a nisu ni vijesti,ni politika...ako neće da sbaci temu na povijest,neka admin zaključa ovu glupu temu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by omni 9/4/2020, 22:15

dzango wrote:
AssadNaPodmornici wrote:


Ovo je što sam gledao 5minuta, od kada sam pročita tvoj poruku. dakle mogao bi vjerojatno cijelu knjigu napisati o njihovoj krađi povjesti .
Sve na mestu.
Da.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Guest 10/4/2020, 13:50

Meatke wrote:
marcellus wrote:srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Mape10


srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Animated-machine-1


vidim ja ... psihotron radi i dalje ... B-)

Bome da .... 100 "procenata" u pogonu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Pirate 10/4/2020, 14:18

Sta je Marc, nisi valjda gladan pa opet na Srbima nasao usicariti nesto?
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Pirate 10/4/2020, 14:33

AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:Svojatanje Dubrovnika i njegovog naslijeđe ima i svoj poseban razlog

NAime, opće je mjesto u velikosrpskoj ideologiji to da su svi uzeli srpski jezik kao govorni ... i da su svi štokavci Srbi

A jezik koji nazivamo zajedničkim je modeliran prema Dubrovačkom štokavskom dijalektu bez obzira smatralo se to jednim jezikom ili ne

Ne sjećam se koji je srpski ideolog davno rekao - ako priznamo Dubrovnik kao Hrvatsko naslijeđe onda ćemo ujedno priznati da smo mi od Hrvata naslijedili i preuzeli književni jezik a ne Hrvati od nas


E u tome je kvaka, jer Dubrovnik je imao i prosvjetiteljstvo i pismenost i humanizam i renesansu ... i vrlo je bitno svojatati upravo to

PA se onda pokušalo sa tvrdnjama da je Vuk svoju reformu jezika napravio na osnovu istočno-hercegovačkog dijalekta što je bilo smiješno jer ti goršrtaci nisu imali pojma sa pisanjem i čitanjem do kraja 19 stoljeća ... pa je to palo u vodu

I zato velikosrpska ideja od Dubrovačkog naslijeđe nikad odustati neće ... ali ne treba se puno uzbuđivati oko toga

Doduše, dodatno je zamutio stvar i takozvani pokret takozvanih Srba-katolika koji su nalazili nadahnuće u činjenici Srbija kao tada jedine južnoslavenske neovisne države pa se poistovjećivali s njome i to je trajalo nekih desetak godina pa se velikosrpski nacionalisti hvataju toga ko pijan plota i glupiraju se tvrdnjama da su recimo Ivo Ćipiko i slični bili Srbi 

Ali sve su to gluposti i tome se treba samo smijati i rugati

NAdam se da im neće pasti na pamet da opet nešto pokušaju dokazati oružjem... iskreno ne vjerujem u takvu mogućnost

pa ja i ovim nesretnim srbima na forumu i tvrdim da oni zapravo pričaju Hrvatskim jezikom, jer službeni Hrvatski jezik(ali i Srpski i Bosanski i Crnogorski) se temelje na dubrovačkom štokavskom dijalektu

izvorni srpski jezik koji se pričao u srbiji dok im nisu nametnuli ovaj dubrovački , je bio bliži bugarskom jeziku nego našem.

pazi ti činjenice, ukrali naš dijalekat od dubrovačkog jezika, i onda to proglasili srpskim , iako realno oni sada pričaju hrvatskim jezikom, ja tvrdim tim nesretnicima pa se ljute. ali dobro.

mi u RH smo trebali uzeti čakavicu ili kajkavski za službeni jezik, a srbi su trebali svoj dijalekat bugarskog kojeg su inače pričali većinu povjesti
Jasta, Srbi su neki super genijalan naroda pa su prije 200 godina kad je Vuk standardizirao jezik po principu "pisi kao sto govoris, citaj kako je napisano", po automatizmu putem 5g mreze poceli svi isto govoriti stokavskim dijalektom i Dane iz Vojnica i Todor iz Pirota i Spiridon iz Herceg Novog i Mile sa Romanije i Janko iz Mitrovice i Konstantin iz Sente.

Tom premisom onda mozemo valjda zakljuciti da je masa Zagoraca ili Bodula retardirana jer i pored sve tehnologije danasnjice, masa njih nezna pricati standardnim hrvatskim, dubrovackim, da ne kazem po Vuku. Prica vam je suplja ko svicarski sir, ali da, Srbi su mitomani.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by jastreb 10/4/2020, 15:56

Ja se ne mogu načuditi kako još uvijek ogromna većina Hrvata ne zna da je ijekavica jedna varijanta srpskog jezika i da je priča više od polovice Srba.

Osim Crne Gore,Hrvatske,BIH,ijekavica kod Srba prevladava (ili je do nedavno prevladavala) i na većem dijelu Kosova,Sandžaku,srpskom Podrinju,Užicama...

Sve reprezentativne srpske epske narodne pjesme na ijekavici su. Srpska Biblija je prevedena na ijekavici. Vodeći reformatori srpskog jezika Sava Mrkalj i Vuk Karadžić bili su ijekavci.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Šandor Winnetou 10/4/2020, 15:58

jastreb wrote:Ja se ne mogu načuditi kako još uvijek ogromna većina Hrvata ne zna da je ijekavica jedna varijanta srpskog jezika i da je priča više od polovice Srba.

Osim Crne Gore,Hrvatske,BIH,ijekavica kod Srba prevladava (ili je do nedavno prevladavala) i na većem dijelu Kosova,Sandžaku,srpskom Podrinju,Užicama...

Sve reprezentativne srpske epske narodne pjesme na ijekavici su. Srpska Biblija je prevedena na ijekavici. Vodeći reformatori srpskog jezika Sava Mrkalj i Vuk Karadžić bili su ijekavci.
Pa naravno , radi se o etničkim Hrvatima koji su prigrlili pravoslavlje radi turskih povlastica a onda je došao SPC i sve to proglasio srbima.

_________________
srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by crvenkasti 10/4/2020, 15:59

marcellus wrote:

ijekavica - srpski jezik


Pa srpska biblija ti je napisana u ijekivici, neznalico.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28830
2014-04-17


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by jastreb 10/4/2020, 15:59

Sjećam se kad sam služio vojsku i kad smo na nekoj krajiškoj TV gledali početak TV dnevnika i na ekranu piše "VIJESTI" ,a ovi neki prasnuli u smijeh kako su Srbi greškom to napisali umjesto "vesti".

Čak ni neki književnici, filmski radnici, novinari...nemaju pojma kojim jezikom i narječjem govore Srbi u Hrvatskoj,pa Kninjanima uporno nameću ekavicu ,a u jednoj novijoj seriji i ikavicu. lol!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split - Page 4 Empty Re: srbi opet crtaju mape... stari srpski grad split

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum