ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Pa moram i ja negdje raditi'

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 15:33

U Splitu se jučer dogodilo ono čega smo se pribojavali poučeni iskustvom iz Italije, a to je ulazak virusa u domove umirovljenika. Iako je već i ta činjenica dovoljno zabrinjavajuća, način na koji je do toga došlo i razmjeri ne nude previše razloga za optimizam. Naime, već deset starijih ljudi je pozitivno na virus, a iz skandalozne izjave ravnatelja Doma za starije i nemoćne Ivana Škaričića, koju je dao za Novu TV, očito je kako je situacija eskalirala zbog potpune nebrige.


Zbog toga vrijedi citirati dio izjave: “Doktorica koja je tu svaki dan, prije nekoliko dana primijetila je na drugom katu nekoliko osoba s povišenom temperaturom. Malo je to eskaliralo, kod tih 15-ak temperatura, od ukupno 50-ak korisnika, i to je već bilo sumnjivo. Onda smo odlučili u dogovoru s epidemiolozima da se naprave testovi, što je učinjeno prekjučer i danas smo doznali da je pozitivno deset korisnika. I, nakon toga se, normalno, reagiralo malo kasnije poslijepodne i odlučeno je na nivou Stožera da se svi naši štićenici s drugog kata, njih 50-ak, prebace noćas u bolnicu na Križine.”




Dakle, dok se javnost konstantno alarmira zbog toga što ljudi šetaju gradom, u domu su se danima ponašali kao da je sve regularno iako 15-ak ljudi ima povišenu temperaturu. Trenutačni ishod cijele priče gledam upravo kroz prozor, budući da živim odmah kraj bolnice Križine, jer se kao jedino rješenje nametnulo da se sve štićenike evakuira u bolnicu, da bi se dom mogao dezinficirati, nakon čega bi se ljudi koji nisu pozitivni na virus mogli vratiti tamo.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 15:36

Nitko još uvijek ne zna kako je inicijalno virus stigao u dom i tko je konkretno za to odgovaran, no ravnatelj Škaričić koji se u drugom dijelu izjave branio činjenicom da on nije liječnik i ne može odgovarati na stručna pitanja, svakako je temeljem funkcije koju obnaša odgovoran za sve što se u domu dogodi. Za razumijevanje ovoga užasa i načina na koji funkcioniraju brojne javne institucije u zemlji, trebamo se vratiti u 2013. godinu, kada je Škaričić nakon što je skoro dva desetljeća obnašao dužnost HDZ-ovog gradonačelnika Omiša, izgubio lokalne izbore od nezavisnog kandidata Ivana Kovačića, kasnijeg Mostovog ministra u Vladi.




Nakon isteka roka od šest mjeseci u okviru kojih je nastavio primati naknadu, stranka ga je imenovala za ravnatelja splitskog Doma za starije i nemoćne, iako on s tim poslom, kao profesor povijesti po struci i karijerni političar nije imao nikakve veze. No, da ni Škaričić, ni HDZ koji ga je preko županije de facto imenovao na tu funkciju s tim nisu imali nikakvih problema, svjedoči njegov odgovor Vinku Vukoviću, novinaru Slobodne Dalmacije tih dana. Škaričić je lakonski na pitanje hoće li biti imenovan na tu poziciju odgovorio: “Pa moram i ja negdje raditi”.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 15:37

Istina je da su lokalna javnost i zaposlenici doma bili jedno vrijeme konsternirani, nakon čega se sve vratilo u kolotečinu i činjenicu ovakvih političkih imenovanja na važne funkcije ne bi više nitko problematizirao, da nije došla pandemija i ova potencijalna katastrofa iz koje se ravnatelj ne može izuzeti. Kako god čitav slučaj završi, a nadajmo se da će se ljudi izvući bez posljedica, najmanje što bi sam Škaričić trebao napraviti je podnošenje ostavke na mjesto ravnatelja, dok bi se dugoročno trebalo napraviti sve da se ubuduće ovakva imenovanja, ljudi koji isključivo po političkoj i stranačkoj liniji dolaze na funkcije zakonski spriječe.



https://www.telegram.hr/price/skandal-s-koronom-u-splitskom-domu-za-starije-kako-je-hdz-ov-propali-gradonacelnik-uopce-postavljen-za-sefa/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by Noor 8/4/2020, 15:42

osnovno pitanje je da li je obustavio posjete obitelji umirovljenika? ?
toga u tekstu nema, a vjerojatno nije
preventivne mjere zaštite od unosa zaraze od strane ekonoma koji šamara po dućanima?
ostali zaposlenici kud sve bauljaju Bog nek zna i svaki dan ulaze u dom na posao
njegovateljice isto...
100 mogućih načina postoji

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by T. 8/4/2020, 16:02

Noor wrote:osnovno pitanje je da li je obustavio posjete obitelji umirovljenika? ?
toga u tekstu nema, a vjerojatno nije
preventivne mjere zaštite od unosa zaraze od strane ekonoma koji šamara po dućanima?
ostali zaposlenici kud sve bauljaju Bog nek zna i svaki dan ulaze u dom na posao
njegovateljice isto...
100 mogućih načina postoji
Kaže se na konferenciji za medije županijskog stožera da su trebale biti obustavljene i posjete i izlasci štićenika već pred 20-ak dana, ali...
Ti su domovi zapravo leglo uhljebljivanja, korupcije, nebrige za štićenike i svega ostaloga...
Ovaj debil ako već danas ne bude smijenjen onda jebo i stožer i mjere i preporuke i propusnice...
10 dana hara temperatura na čitavom jednom katu i da nitko prstom ne mrda...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 16:02

Plenkovića su novinari pitali je li ravnatelj Doma Ivan Škaričić dobio taj posao preko stranke čiji je član – HDZ-a.
Ovako je odgovorio:

Naravno da ne. Ja do jučer nisam ni znao tko je ravnatelj toga Doma. Ako je neki problem u staračkom domu, onda je ravnatelj što – član političke stranke, i to vladajuće. E to tako neće ići, takvu logiku nećemo prihvatiti u niti jednom trenutku.”

'Pa moram i ja negdje raditi' FlimsyInfiniteFinwhale-max-1mb
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by AssadNaPodmornici 8/4/2020, 16:03

On je brži i sposobniji od vas, jer ste vi lijeni i slabo ste učili na faksu, i posli faksa i prije faksa i ležite doma.
On je brži i sposobniji i on nakon posla još radi i radi, i uči, dok lijeni zagorci idu u birtiju i piju

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by Noor 8/4/2020, 16:13

T. wrote:
Noor wrote:osnovno pitanje je da li je obustavio posjete obitelji umirovljenika? ?
toga u tekstu nema, a vjerojatno nije
preventivne mjere zaštite od unosa zaraze od strane ekonoma koji šamara po dućanima?
ostali zaposlenici kud sve bauljaju Bog nek zna i svaki dan ulaze u dom na posao
njegovateljice isto...
100 mogućih načina postoji
Kaže se na konferenciji za medije županijskog stožera da su trebale biti obustavljene i posjete i izlasci štićenika već pred 20-ak dana, ali...
Ti su domovi zapravo leglo uhljebljivanja, korupcije, nebrige za štićenike i svega ostaloga...
Ovaj debil ako već danas ne bude smijenjen onda jebo i stožer i mjere i preporuke i propusnice...
10 dana hara temperatura na čitavom jednom katu i da nitko prstom ne mrda...
Bože dragi koja nebriga No
Bila je smijenjena i ona žalfija iz daruvarskih toplica, pa je preskočila ne jednako dobro mjesto, tako će i ovo govno, umjesto da ih ostave na cesti, bez prava na ikakvu naknadu na birou, zbog ovakvih propusta

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 16:52

Nije smijenjen.
Premda su neki mediji već bili javili vijest o smjeni ravnatelja županijskoga Doma za starije i nemoćne u splitskoj Vukovarskoj ulici, ta informacija pokazala se netočnom.
Ivan Škaričić, naime, nije smijenjen. Još uvijek.


Sam Škaričić pak na ostavku nije ni pomislio. I dok je sinoć od televizije do televizije nesuvislo objašnjavao kako je došlo do zaraze u ustanovi kojom upravlja više od šest godina, danas je šutio.

'Pa moram i ja negdje raditi' O_1454054_1024
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 16:53

ima glavu za ligu naroda
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by darth_vader 8/4/2020, 16:54

AssadNaPodmornici wrote:On je brži i sposobniji od vas, jer ste vi lijeni i slabo ste učili na faksu, i posli faksa i prije faksa i ležite doma.
On je brži i sposobniji i on nakon posla još radi i radi, i uči, dok lijeni zagorci idu u birtiju i piju



cheers cheers cheers
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by darth_vader 8/4/2020, 16:55

Ali bez zajebancije, metak u čelo.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by Noor 8/4/2020, 16:58

jasambrend wrote:Ali bez zajebancije, metak u čelo.
ručno kopat kanale, istovarivat vreće s brašnom, cementom, premetat s hrpe na hrpu na odlagalištu otpada, na farmi čistit svinjska i stočna govna ...našla bi ja njemu posla

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by dijagram 8/4/2020, 16:58

jel vam pernar objasnio da starcad nije vazna
ostavit coeka na miru
nije on kriv sto je,...takav
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 17:35

"Nadali smo se da ćemo u ovoj pandemiji postati bolji ljudi i kolege, što neki i jesu. Napadati nekoga koji je revno prihvatio  brigu od preko 750 korisnika i 300 djelatnika, na tri lokacije, nije ljudski. U ovoj situaciji kada su mnogi životi naših korisnika ugroženi, koristi se za političko prepucavanje stranaka i osuđivanja prvog čovjeka Doma, za kojeg djelatnici i korisnici imaju samo riječi hvale.

Svi smo se nadali da će ova ugroza zaobići naš Dom jer smo pravovremeno  poduzeli temeljite mjere zaštite protiv COVID-19. Bojali smo se talijanskog scenarija, te smo mi mjere poduzeli po nalogu ravnatelja i prije dobivenih uputa od nadležnih institucija jer smo svjesni osjetljivosti populacije za koju smo odgovorni.

Mi kao djelatnici jednoglasno podržavamo našeg ravnatelja IVANA  ŠKARIČIĆA, jer smo svjedoci poduzetih mjera i njegovog predanog rada i zalaganja.

Osuđujemo sve one koji namjerno žele naštetiti njemu i ovoj ustanovi - u potpisu: Djelatnici Doma za starije i nemoćne osobe Split.

'Pa moram i ja negdje raditi' 12276068
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by vili40 8/4/2020, 17:52

debotoijusto wrote:
"Nadali smo se da ćemo u ovoj pandemiji postati bolji ljudi i kolege, što neki i jesu. Napadati nekoga koji je revno prihvatio  brigu od preko 750 korisnika i 300 djelatnika, na tri lokacije, nije ljudski. U ovoj situaciji kada su mnogi životi naših korisnika ugroženi, koristi se za političko prepucavanje stranaka i osuđivanja prvog čovjeka Doma, za kojeg djelatnici i korisnici imaju samo riječi hvale.

Svi smo se nadali da će ova ugroza zaobići naš Dom jer smo pravovremeno  poduzeli temeljite mjere zaštite protiv COVID-19. Bojali smo se talijanskog scenarija, te smo mi mjere poduzeli po nalogu ravnatelja i prije dobivenih uputa od nadležnih institucija jer smo svjesni osjetljivosti populacije za koju smo odgovorni.

Mi kao djelatnici jednoglasno podržavamo našeg ravnatelja IVANA  ŠKARIČIĆA, jer smo svjedoci poduzetih mjera i njegovog predanog rada i zalaganja.

Osuđujemo sve one koji namjerno žele naštetiti njemu i ovoj ustanovi - u potpisu: Djelatnici Doma za starije i nemoćne osobe Split.

'Pa moram i ja negdje raditi' 12276068
mislim da ne bi bilo teško naći nultu djelatnicu koja je sve ovo sročila u ime svih koji moraju sad pognuti glavu od straha i posljedica.Možda je baš ta nulta morala svaki dan slati izvješća pa je slučajno zaboravila,a možda se i baš ta nulta obrušila na djecu što si nisu roditelje pokupili na vrijeme doma,kao doma će biti sigurniji.Jebeni su to ljudi i ima tu dosta posla za istražitelje.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 18:08

Bivši HDZ-ov gradonačelnik Omiša Ivan Škaričić nepravomoćno je u petak na splitskom Župnijskom sudu proglašen krivim i osuđen na godinu dana zatvora s rokom kušnje od dvije godine i to zbog zlouporabe položaja i ovlasti odnosno naručivanja istraživanja javnog mnijenja koje uopće nije bilo potrebno, a što je plaćeno iz gradskog proračuna. 
Također, mora u roku od 15 dana od pravomoćnosti presude platiti gradu Omišu nešto više od 80 tisuća kuna štete koju je prouzročio.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/bivsi-hdz-ov-gradonacelnik-omisa-osuden-zbog-zlouporabe-polozaja-i-ovlasti-a-mora-i-gradu-platiti-stetu-567538

sjeba legendarno omis izmigoljio zatvor ... treca sreca ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by vili40 8/4/2020, 18:12

debotoijusto wrote:
sjeba legendarno omis izmigoljio zatvor ... treca sreca ?
žao mi je ali taj zlotvor je još mlad i dobit će još puno prilika da pravi štetu
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by vili40 8/4/2020, 18:13

sad da operu ruke će ga smijenit pa možda ode za glavnog na splitski aerodrom
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by debotoijusto 8/4/2020, 18:20

vili40 wrote:sad da operu ruke će ga smijenit pa možda ode za glavnog na splitski aerodrom


mayday  mayday  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

'Pa moram i ja negdje raditi' Empty Re: 'Pa moram i ja negdje raditi'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum