ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ravna crta?Vidjet ćemo

Page 12 of 41 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Next

Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by vili40 6/4/2020, 19:09

Eroo wrote:
vili40 wrote:24.03.  67 novih   ukupno  382
25.03.  60    -            -      442     rast  15,7 %  u odnosu na prošli dan
26.03.  53    -            -      495        -   12,0 %              -
27.03.  91    -            -      586        -   18,5 %              -
28.03.  71    -            -      657        -   12,2 %              -
29.03.  56    -            -      713        -     8,5 %              -
30.03.  77    -            -      790        -   10,8 %              -
31.03.  77    -            -      867        -     9,8 %              -
01.04.  96    -            -      963        -   11,1 %              -
02.04.  48    -            -   1.011        -     5,0 %              -
03.04.  68    -            -   1.079        -     6,7 %              - 
04.04.  47    -            -   1.126        -     4,4 %              -
05.04.  56    -            -   1.182        -     5,0 %              -
06.04.  40    -            -   1.222        -     3,4 %              -

16 umrlih
130 oporavljenih
36 na respiratoru
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 1-1

Dodao sam grafični prikaz  i za aktivne slučajeve  Asl = (Ukupno inficirani) - (oporavljeni) - (preminuli)
Važno i za statistiku!
baš nešto gledam da bi se kroz neko vrijeme moglo dogoditi da imamo u jednom danu isti broj novooboljelih i oporavljenih iz ove mase od preko tisuću oboljelih danas.Npr.45 novooboljelih i 45 oporavljenih.I da se takvo stanje potegne na neki duži period,koja bi to bila faza?

vili40

Posts : 10730
2015-08-02


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 19:25

vili40 wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:24.03.  67 novih   ukupno  382
25.03.  60    -            -      442     rast  15,7 %  u odnosu na prošli dan
26.03.  53    -            -      495        -   12,0 %              -
27.03.  91    -            -      586        -   18,5 %              -
28.03.  71    -            -      657        -   12,2 %              -
29.03.  56    -            -      713        -     8,5 %              -
30.03.  77    -            -      790        -   10,8 %              -
31.03.  77    -            -      867        -     9,8 %              -
01.04.  96    -            -      963        -   11,1 %              -
02.04.  48    -            -   1.011        -     5,0 %              -
03.04.  68    -            -   1.079        -     6,7 %              - 
04.04.  47    -            -   1.126        -     4,4 %              -
05.04.  56    -            -   1.182        -     5,0 %              -
06.04.  40    -            -   1.222        -     3,4 %              -

16 umrlih
130 oporavljenih
36 na respiratoru
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 1-1

Dodao sam grafični prikaz  i za aktivne slučajeve  Asl = (Ukupno inficirani) - (oporavljeni) - (preminuli)
Važno i za statistiku!
baš nešto gledam da bi se kroz neko vrijeme moglo dogoditi da imamo u jednom danu isti broj novooboljelih i oporavljenih iz ove mase od preko tisuću oboljelih danas.Npr.45 novooboljelih i 45 oporavljenih.I da se takvo stanje potegne na neki duži period,koja bi to bila faza?
Faza postupnog smirivanja kad aktivni dio postupno "izzveni" (slovenski izraz),
slično kao kad udariš na tipku klavira i istovremeno držiš pedal...zvuk se postupno smanjuje do nule....ili udariš na zvono i slično. :)
Već sada je moguće popuštati neke odredbe kriznog stožera.

PS: Opasnost i dalje prijeti iz kvote izoliranih! Ne znamo koliko je tamo kandidata za hospitalizaciju i respirator.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by michaellcmacha 6/4/2020, 19:54

veber wrote:nemoj biti blesav kao naš kolega novinar ili zelenooka kolegica.
svaki dan ti dolazi u trgovinu roba, dio je iz skladišta ali veći dio se proizvodi.
da bi napunio konzervu ili gotovo jelo ili stavio meso na stiropor netko to mora proizvest.
znači cijeli jedan lanac od polja do stola je poslu.
a, da vidiš mjere sigurnosti u prehrambenoj industriji u običajena vremena sve bi ti bilo jasno.
u coca coli je jebeni proces da bi ušao u proizvodnju.
(ljudi su samo na ulazu robe i izlazu, mi koji idemo svakih 6mj na održavanje obavezno oblačiš skafander, posebne cipele, maska, naočale ili vizir. onda staviš kacigu, rukavice i 2h radiš 1h odmora 2h radiš 1h odmora 2h radiš.-po završetku osim cipela, vizira i kacige sve ide u smeće-drugi dan ispočetka. i bolje da ti se ne pripiša ili nedaj bože prisere)

a, linije netko treba održavati. linije trebaju rezervne dijelove, linije se kvare.
za sve to treba netko tko će proizvest rezervne dijelove. većina firmi ima u održavanju za 30 dana kako ne bi gomilali zalihe dijelova. kako koji rikne ulazi u tjednu narudžbu,

netko mora popraviti i dostavna vozila itd, itd, itd
pa dobro ti veliš da će hrvati ostati raditi u njemačkoj i drugim državama... što znači da sva izvješća o povećanju broja nezaposlenih u tim zemljama se ne odnosi na hrvate...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 19:58

Eroo wrote:
vili40 wrote:baš nešto gledam da bi se kroz neko vrijeme moglo dogoditi da imamo u jednom danu isti broj novooboljelih i oporavljenih iz ove mase od preko tisuću oboljelih danas.Npr.45 novooboljelih i 45 oporavljenih.I da se takvo stanje potegne na neki duži period,koja bi to bila faza?
Faza postupnog smirivanja kad aktivni dio postupno "izzveni" (slovenski izraz),
slično kao kad udariš na tipku klavira i istovremeno držiš pedal...zvuk se postupno smanjuje do nule....ili udariš na zvono i slično. :)
Već sada je moguće popuštati neke odredbe kriznog stožera.

PS: Opasnost i dalje prijeti iz kvote izoliranih! Ne znamo koliko je tamo kandidata za hospitalizaciju i respirator.

Faza postupnog smirivanja kad aktivni dio postupno "izzveni" (slovenski izraz),
slično kao kad udariš na tipku klavira i istovremeno držiš pedal...zvuk se postupno smanjuje do nule....ili udariš na zvono i slično. :)
Već sada je moguće popuštati neke odredbe kriznog stožera.

PS: Opasnost i dalje prijeti iz kvote izoliranih! Ne znamo koliko je tamo kandidata za hospitalizaciju i respirator.

Gnječ je dao link u kojem je prikazana jedna studija na primjeru Kine i širenja virusa.
Između ostalog tamo je i formula za računsku procjenu broja zaraženih glede na vrijeme posmatranja
i vrijeme pojavljivanja prvog zaraženog. Neću ovdje objašnjavanti detaljnije samo ću pokazati dva primjera:
Presjek na današnji dan i kroz 14 dana:

1.) K=4,0: t=42 dana   (na današnji dan)

R= 4.0^2 ( 7x42) +4.0(7+42) +1= 4,901      ...broj stvarno inficiranih

2.) K=4,0: t=49 dana   (kroz tjedan dana)

R= 4.0^2 ( 7x49) +4.0(7+49) +1= 5,713      ...broj očekivano stvarno inficiranih


WHO predlaže i niže vrijednost za K: K = 1,4 do 3,6

Iz dijagrama inficiranih u slučaju HR sam preračunao K: po mom proračunu prosječni K iznosi : K =2,5

Tako za K=2.5 dobijemo:

Ad 1.)    R= 1961
Ad2.)    
R= 2609

I dalje ne znamo koliko je asimptomatičnih i to je trenutno najveći problem.





_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber 6/4/2020, 20:06

michaellcmacha wrote:
veber wrote:nemoj biti blesav kao naš kolega novinar ili zelenooka kolegica.
svaki dan ti dolazi u trgovinu roba, dio je iz skladišta ali veći dio se proizvodi.
da bi napunio konzervu ili gotovo jelo ili stavio meso na stiropor netko to mora proizvest.
znači cijeli jedan lanac od polja do stola je poslu.
a, da vidiš mjere sigurnosti u prehrambenoj industriji u običajena vremena sve bi ti bilo jasno.
u coca coli je jebeni proces da bi ušao u proizvodnju.
(ljudi su samo na ulazu robe i izlazu, mi koji idemo svakih 6mj na održavanje obavezno oblačiš skafander, posebne cipele, maska, naočale ili vizir. onda staviš kacigu, rukavice i 2h radiš 1h odmora 2h radiš 1h odmora 2h radiš.-po završetku osim cipela, vizira i kacige sve ide u smeće-drugi dan ispočetka. i bolje da ti se ne pripiša ili nedaj bože prisere)

a, linije netko treba održavati. linije trebaju rezervne dijelove, linije se kvare.
za sve to treba netko tko će proizvest rezervne dijelove. većina firmi ima u održavanju za 30 dana kako ne bi gomilali zalihe dijelova. kako koji rikne ulazi u tjednu narudžbu,

netko mora popraviti i dostavna vozila itd, itd, itd
pa dobro ti veliš da će hrvati ostati raditi u njemačkoj i drugim državama... što znači da sva izvješća o povećanju broja nezaposlenih u tim zemljama se ne odnosi na hrvate...
naravno da će neki dobiti otkaz, samo njemačka nije divlji zapad kao ova slučajna država.
evo svetoje ne radi i prima naknadu od države. većina hrvata gore ima djecu koja tamo idu u školu, tamo su prijavljeni i koji kurac bi dolazili u hrvatsku kada im njemačka isplaćuje garantirani minimalac, imaju moratorij na kredite i sl.
da nisam imao slučaj bolesnik, ja bi se vratio u njemačku i početkom ožujka bi rekli da ne dolazim. dobio bi od države 1300€ da ležim u stanu, firma bi i dalje plaćala stan, kao što se desilo 500-njak ljudi iz moje bivše firme. firma im i dalje plaća stan, država minimalac. nikam ne idu i dobiju 1300€, 600 ljudi i dalje radi s tim da su rekli da će vršit rotaciju ljudi pa će nakon 30 dana nova grupa na posao, a stara na odmor.

nemoj biti kao naš novinar.
pusti priče.
kamo će se vratiti?
ljudi su otišli da bi ostali.
vraćaju se samo koji su išli preko domaćih firmi i koji su prijavljeni u hr.
ja sam i dalje na njemačkom ZO

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by michaellcmacha 6/4/2020, 20:14

dajte, bar vas nekolicina koji malo bolje vladate engleskim, pogledajte objave od gnječa... čovjek stavlja jebene dokumente i memorandume sa ludilo interesantnim informacijama za ovu našu situaciju.... pa ni on ni ja koji zvučimo pesimistično nismo osobe koje navlače da ispadne kako moramo biti u pravu... kamo li puste sreć da smo totalno u krivu... ali svako popuštanje i opuštanje sve nas i veseli i opušta po defaultu, ali bojim se da ćemo ipak realitete morati savladavati psihološki kako nam ih oficijelni nadzornici krize budu servirali.... ovo što veber govori po pitanju održavanja tonusa produkcije sve stoji, ali to su projekcije željenog a pitanje je što će se nadalje realizirati... ovaj nemački dokument je okvir za ravnanje sveukunog događanja i praćenja parcijalnih događanja... pa nisu oni bili mutavi pa pretpostavili 1080 dana za rješavanje ovakve zdravstvene krize...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber 6/4/2020, 20:17

zašto bi se svetoje vratio u hrvatsku kada mu nijemci isplate 10 000kn i još mu firma soma kuna.
koji će kurac u hrvatskoj?
na burzi i ne primati nikaj?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber 6/4/2020, 20:24

michaellcmacha wrote:dajte, bar vas nekolicina koji malo bolje vladate engleskim, pogledajte objave od gnječa... čovjek stavlja jebene dokumente i memorandume sa ludilo interesantnim informacijama za ovu našu situaciju.... pa ni on ni ja koji zvučimo pesimistično nismo osobe koje navlače da ispadne kako moramo biti u pravu... kamo li puste sreć da smo totalno u krivu... ali svako popuštanje i opuštanje sve nas i veseli i opušta po defaultu, ali bojim se da ćemo ipak realitete morati savladavati psihološki kako nam ih oficijelni nadzornici krize budu servirali.... ovo što veber govori po pitanju održavanja tonusa produkcije sve stoji, ali to su projekcije željenog  a pitanje je što će se nadalje realizirati... ovaj nemački dokument je okvir za ravnanje sveukunog događanja i praćenja parcijalnih događanja... pa nisu oni bili mutavi pa pretpostavili 1080 dana  za rješavanje ovakve zdravstvene krize...
gle, rekao sam ti kada smo se čuli. ne zamaram se. kaj bu bu.
pridržavam se karantene i vjerovatno neću do rujna ni ići nikamo.
uopće mi se ne da čitati.
ja sam početkom ožujka zabranio maloj odlazak u školu. tri tjedna kasnije krenula karantena, a znao sam tjedan dana prije da ću ju uvest jer mi je frend u HV jako visoko i baš za ratna stanja pa je usuglašeno kada će krenut karantena. jedino nitko nije računao na potres.

radim stvari koje sam stalno odgađao zadnjih 10 godina.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 20:29

michaellcmacha wrote:dajte, bar vas nekolicina koji malo bolje vladate engleskim, pogledajte objave od gnječa... čovjek stavlja jebene dokumente i memorandume sa ludilo interesantnim informacijama za ovu našu situaciju.... pa ni on ni ja koji zvučimo pesimistično nismo osobe koje navlače da ispadne kako moramo biti u pravu... kamo li puste sreć da smo totalno u krivu... ali svako popuštanje i opuštanje sve nas i veseli i opušta po defaultu, ali bojim se da ćemo ipak realitete morati savladavati psihološki kako nam ih oficijelni nadzornici krize budu servirali.... ovo što veber govori po pitanju održavanja tonusa produkcije sve stoji, ali to su projekcije željenog  a pitanje je što će se nadalje realizirati... ovaj nemački dokument je okvir za ravnanje sveukunog događanja i praćenja parcijalnih događanja... pa nisu oni bili mutavi pa pretpostavili 1080 dana  za rješavanje ovakve zdravstvene krize...
Zapad je totalno promašio kad je u pitanju epidemija covid19.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 21:31

Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 21:44

PS:
Možda samo još jedna napomena u svezi s mjeroma da se ne mogu napuštati mjesta stalnog boravišta. Ova mjera je uvedena i u Sloveniji, gdje imamo 75 općina (gradova) 
u kojima nemamo niti jedan slučaj zaraze. Siguran sam da je tako i u HR, ali nema tog podatka. U SLO, nakon početnog nesnalaženja (zamjena kriznog stožera i vlade usred epidemije) se došlo do rezultata kad je priliv novih zaraženih 2x manji od "odpuštenih" bolesnika.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by mutava baštarda 6/4/2020, 21:49

Eroo wrote:Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.
Kenwood Kenon :x , zamisli još da je Kolinda na bivšoj funkciji pa u vojnoj uniformi podiže šator...
Uglavnom da nije bilo poduzetih mjera samo bi šišmiši ostali živi....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 21:59

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.
Kenwood Kenon :x  , zamisli još da je Kolinda na bivšoj funkciji pa u vojnoj uniformi podiže šator...
Uglavnom da nije bilo poduzetih mjera samo bi šišmiši ostali živi....

I naš Longi. On striktno sprovodi socijalnu distancu. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by veber 6/4/2020, 22:20

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.
Kenwood Kenon :x  , zamisli još da je Kolinda na bivšoj funkciji pa u vojnoj uniformi podiže šator...
Uglavnom da nije bilo poduzetih mjera samo bi šišmiši ostali živi....
sreća je ta da je došao beroš umjesto onog kamenjarca sa skromnom kućicom i pride njih još 20.
da je ostao taj bi zajedno s bandićem mažnjavao u doba krize.

sreća u nesreći da imamo adekvatnog i sposobnog ministra.

a, sređivao sam biblioteku pa sam našao i kolekciju ploča od stoljeća sedmog. između ostalog jednu zanimljivu kako se nije smjelo na vjeronauk i pjevati božićne ili crkvene pjesme.
izdana 69e od jugotona, a pjevaju "Bijeli anđeli Janjeva" s naslovom "duhovne hrvatske pučke pjesme"
mob mi se puni, a naslovnica i godina izdanja zaslužuju posebnu temu pa kada se stiša korona da se vratimo partizanima, ustašama i četnicima

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 22:40

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 1-6

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by mutava baštarda 6/4/2020, 22:43

veber wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.
Kenwood Kenon :x  , zamisli još da je Kolinda na bivšoj funkciji pa u vojnoj uniformi podiže šator...
Uglavnom da nije bilo poduzetih mjera samo bi šišmiši ostali živi....
sreća je ta da je došao beroš umjesto onog kamenjarca sa skromnom kućicom i pride njih još 20.
da je ostao taj bi zajedno s bandićem mažnjavao u doba krize.

sreća u nesreći da imamo adekvatnog i sposobnog ministra.

a, sređivao sam biblioteku pa sam našao i kolekciju ploča od stoljeća sedmog. između ostalog jednu zanimljivu kako se nije smjelo na vjeronauk i pjevati božićne ili crkvene pjesme.
izdana 69e od jugotona, a pjevaju "Bijeli anđeli Janjeva" s naslovom "duhovne hrvatske pučke pjesme"
mob mi se puni, a naslovnica i godina izdanja zaslužuju posebnu temu pa kada se stiša korona da se vratimo partizanima, ustašama i četnicima

A da je onaj bio ministar njegovo selo bi dobilo 2, a kumovo 1 respirator da se nađe :D

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 23:08

mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:Možda ne bi bilo loše podsjetiti:
Bez poduzetih mjera HR bi do sada imala :
cca 3,000,000 zaraženih, 600,000 teško bolesnih, od čega cca 150,000 preminulih.
Kenwood Kenon :x  , zamisli još da je Kolinda na bivšoj funkciji pa u vojnoj uniformi podiže šator...
Uglavnom da nije bilo poduzetih mjera samo bi šišmiši ostali živi....
sreća je ta da je došao beroš umjesto onog kamenjarca sa skromnom kućicom i pride njih još 20.
da je ostao taj bi zajedno s bandićem mažnjavao u doba krize.

sreća u nesreći da imamo adekvatnog i sposobnog ministra.

a, sređivao sam biblioteku pa sam našao i kolekciju ploča od stoljeća sedmog. između ostalog jednu zanimljivu kako se nije smjelo na vjeronauk i pjevati božićne ili crkvene pjesme.
izdana 69e od jugotona, a pjevaju "Bijeli anđeli Janjeva" s naslovom "duhovne hrvatske pučke pjesme"
mob mi se puni, a naslovnica i godina izdanja zaslužuju posebnu temu pa kada se stiša korona da se vratimo partizanima, ustašama i četnicima

A da je onaj bio ministar njegovo selo bi dobilo 2, a kumovo 1 respirator da se nađe :D
Štatije, svaka kuća u selu mora imat svoj respirator. Kao i frezu. I kosilicu.U nas je uvik bilo tako.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 6/4/2020, 23:11

Eroo wrote:PS:
Možda samo još jedna napomena u svezi s mjeroma da se ne mogu napuštati mjesta stalnog boravišta. Ova mjera je uvedena i u Sloveniji, gdje imamo 75 općina (gradova) 
u kojima nemamo niti jedan slučaj zaraze. Siguran sam da je tako i u HR, ali nema tog podatka. U SLO, nakon početnog nesnalaženja (zamjena kriznog stožera i vlade usred epidemije) se došlo do rezultata kad je priliv novih zaraženih 2x manji od "odpuštenih" bolesnika.
razumijes li ruski

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by michaellcmacha 6/4/2020, 23:27

Eroo wrote:Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 1-6
MA nije strašno jel možda zna netko koliko je usa imala oboljelih i umrlih prije 8 dana...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Eroo 6/4/2020, 23:27

Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:PS:
Možda samo još jedna napomena u svezi s mjeroma da se ne mogu napuštati mjesta stalnog boravišta. Ova mjera je uvedena i u Sloveniji, gdje imamo 75 općina (gradova) 
u kojima nemamo niti jedan slučaj zaraze. Siguran sam da je tako i u HR, ali nema tog podatka. U SLO, nakon početnog nesnalaženja (zamjena kriznog stožera i vlade usred epidemije) se došlo do rezultata kad je priliv novih zaraženih 2x manji od "odpuštenih" bolesnika.
razumijes li ruski
Koliko toliko.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 6/4/2020, 23:37

Eroo wrote:
Leviathan2 wrote:
Eroo wrote:PS:
Možda samo još jedna napomena u svezi s mjeroma da se ne mogu napuštati mjesta stalnog boravišta. Ova mjera je uvedena i u Sloveniji, gdje imamo 75 općina (gradova) 
u kojima nemamo niti jedan slučaj zaraze. Siguran sam da je tako i u HR, ali nema tog podatka. U SLO, nakon početnog nesnalaženja (zamjena kriznog stožera i vlade usred epidemije) se došlo do rezultata kad je priliv novih zaraženih 2x manji od "odpuštenih" bolesnika.
razumijes li ruski
Koliko toliko.
pogledaj,  skuzit ces, ako razumijes slovence onda si u stanju i ovo razumjet :D

https://www.youtube.com/watch?v=bMptZRiAf20

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 12 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 41 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum