ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Page 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by veber 17/3/2020, 02:17

ili kako ono ide?
drž se kraja.
mislim da višku neće odgoditi. nađemo se na kavi. da vas sve naučim plivat.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by Noor 17/3/2020, 04:09

epikur37 wrote:Prošle godine sam imao stomačnu virozu a gosti dolaze...praktički sam povratio u vožnji skuterom pored Mrkve prema marini.Po asfaltu...al sam anstavio dalje...počistio brod i sa smiješkom doičekao nove goste.
a asfalt?! :W

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by Eroo 17/3/2020, 04:16

veber wrote:
jasambrend wrote:
veber wrote:
jasambrend wrote:
epikur37 wrote:

To laminiranje mi malo treba ugradio sam novo vitlo sidreno i na kuverti je ostalo rupe...a majstori za brod su ubi bože.

Prvo dragi su ljudi odreda i ridikuli.

Drugo skupi si u pičku materinu ...i moraš pola godine gnjaviti da ti dođe. Evo valtera pokušavam za boš pumpu od 11 mjeseca i tek će i sutra doći.


A svi mudruju oko toga ka da je znanstvena fantastika... triba samo ruku uhvatiti i oprezno s katalizatorom da ne dobiješ mjehurićastu smolu koja je onda potencijalni problem kod moguće osmoze i nema dobru čvrstinu ni elastičnost...znam da naplaćuju u zlatu jer je to kao rad s opasnim tvarima, zato ja to pomalo doma uz propisanu zaštitu, sanaciju okoliša i sve... kasnije kitaš, brusiš granulacijom po potrebi, kasnije topcoat odnosno gelcoat s parafinom, nekoliko ruka primera, koper... i miran si par godina ako je sve dobro napravljeno...
bog vas jebo mutave. kupiš vagu i odvažeš
ne kupujte trokomonentnu smolu.
postoji skuplja ali za amatere bolja dvokomponenta.
gelcoat nikako od onog hermesa, herpesa kako god.

Ima tu puno faktora, a jedan od bitnijih je i temperatura zraka... uhvati se ruka brzo, najbitnije je zamješati onoliko, kojom brzinom radiš da ne bacaš pola smole bezveze...nisam radio sa epoksidnima jer su skupe ka vrag, pričam o poliesterskoj vulgaris... znam da ima finih stvari, ali i za fine novce...
poliester ti je vrba na grani ako nije armiran staklenom vunom. moraš pazit na gramažu i pletivo.
epoxi puca, gledaj da ima staklene vune.
čitaj na kantici kolika je PREKIDNA ćvrstoća. sve iznad 200N/M2 ti je ok

To ti je nješto kao sir. Ustvari puno manje. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 14:17

https://m.vecernji.hr/vijesti/splicanka-iz-dublina-izgubila-sam-posao-samo-se-zelim-vratiti-u-hrvatsku-1386778
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by darth_vader 19/3/2020, 15:02

Ne likuj Vučina. Di će se jadna žena vratiti. U vukojebinu koja je nagomilala još trista iljada nerješivih pizdarija u odnosu na vrime kad je otišla... 💪
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:04

jasambrend wrote:Ne likuj Vučina. Di će se jadna žena vratiti. U vukojebinu koja je nagomilala još trista iljada nerješivih pizdarija u odnosu na vrime kad je otišla... 💪
znaci tebi bolje d aje ostala gore bez posla i stana..i d azivi na ulici..bravo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by darth_vader 19/3/2020, 15:04

Sve je bolje od kradezea...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:06

jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by Guest 19/3/2020, 15:07

vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Ne likuj Vučina. Di će se jadna žena vratiti. U vukojebinu koja je nagomilala još trista iljada nerješivih pizdarija u odnosu na vrime kad je otišla... 💪
znaci tebi bolje d aje ostala gore bez posla i stana..i d azivi na ulici..bravo..
Covjek to nije niti implicirao..pokvaren si ko đubre..radujes se tudjoj nesreci..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by epikur37 19/3/2020, 15:07

vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu

On i crvenkasti koriste svaku krizu da bace ljagu na hrvatsku i šire defetizam...:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:09

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu

On i crvenkasti koriste svaku krizu da bace ljagu na hrvatsku i šire defetizam...:)
ma za crvekastog znam da smo mu neprijatelji...ta nece neprijatelju zeljeti dobro...ali zbog osobnih ili nekih drugih problema zeljeti zlo svojima e to nije u redu..jebes hdz,sdp nisu oni centar svijeta trebamo s esvi stisnuti i ovo nekako prebroditi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by darth_vader 19/3/2020, 15:10

vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu


Aj stavi dovoljno vazelina prije, nego se naguziš barem.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by epikur37 19/3/2020, 15:11

jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu


Aj stavi dovoljno vazelina prije, nego se naguziš barem.

Sad nije vrijeme za kritike, ministar beroš i pemijer dajus ve od sebe za naše dobro.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:12

jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu


Aj stavi dovoljno vazelina prije, nego se naguziš barem.
a daj kenjatoru dosadio si vise...tertirat cu te kao onog koji siri defetizam nije vazan razlog osobni ili neki drugi problem
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vili40 19/3/2020, 15:12

Ide val otkaza: Crne procjene kažu da će ih biti i do 100.000!
 Svi se slažu da mjere koje je Vlada predložila jednostavno nisu dovoljne. Vlada se hvali da će dati preko 30 milijardi kuna ali ništa ne opraštaju i manji dio dolazi iz proračuna. Sve će poduzetnici trebati opet platiti
Dobio sam otkaz prije dva dana, prije ovih novih Vladinih mjera. Ali nisam siguran ni da bi one pomogle, jer firma u kojoj radim, ovisna o uvozu sirovine iz Italije, više uopće nema posla, svi smo kod kuće.

Kaže nam to Marin (45) iz Zagreba, jedna od prvih gospodarskih žrtava korona virusa u Hrvatskoj. Zaliha na računu, dodaje, ima za mjesec-dva preživljavanja. Sad će na burzu, ali što nakon toga, ne zna.
Iz Hrvatske udruge poslodavaca potvrđuju da svakodnevno dobivaju obavijesti o stotinama otkaza koji su već krenuli. Iako nam je Zavod za zapošljavanje rekao da nisu zabilježili veći priljev nezaposlenih zbog otkaza, jučer su pred Zavodom bile velike gužve. Jedan djelatnik nam je rekao da zadnjih dana dolaze sve više konobari i ostali ugostitelji.
- Ljudi masovno zovu i raspituju se... Htjeli bi iskoristiti što će im naknada prva tri mjeseca biti viša nego obećana Vladine pomoć, koja iznosi 3250 kuna - kaže nam djelatnik Zavoda.
A obrtnici, ugostitelji, drvoprerađivači, prijevoznici, organizatori putovanja, frizeri i cijeli realni sektor su složni da vladine mjere nisu dovoljne da bi spriječile propast tvrtki i recesiju. Crne brojke idu i do brojke od 100.000 nezaposlenih ako kriza potraje.
Vladina odluka da pozatvara ugostitelje i sve uslužne djelatnosti dodatno će ih pogoditi. Svi se slažu da mjere koje je Vlada predložila jednostavno nisu dovoljne. One pružaju mogućnost odgode plaćanja poreza, doprinosa, komunalne naknade i još nekih davanja te lakše zaduživanje uz povoljnije uvjete.
Vlada se hvali da će dati preko 30 milijardi kuna, kroz razne mjere, ali ništa ne opraštaju i manji dio dolazi iz proračuna. Sve će poduzetnici trebati opet platiti. Nisu rezana niti neka davanja, nije odgođeno plaćanje PDV-a...

Vlada lijepi flaster na otvorenu ranu

- Apsolutno su pogrešne mjere i pucamo u noge cijelom gospodarstvu. Nama su zatvorene granice, kamioni stoje, cijelom sektoru prihodi su skoro na nuli. Pa od čega će oni platiti sve te poreze i doprinose?!
Ako nema prihoda, kako ćete ubuduće platiti? A to što nam Vlada nudi jeftinije kredite, pa što se oni ne zaduže i daju nama ako je to tako povoljno? Država mora ići s većim paketom pomoći. Jer i ova mjera od 3250 kuna za radnika je dobra, ali ne može biti sama i bez otpisa duga za doprinose i poreze. Nema prihoda, nema plaćanja davanja državi i na tome bi se trebali bazirati za početak - rekao nam je Stjepan Vojinić, direktor drvoprerađivačke tvrtke Pervanovo s tri tvornice.
On ističe da, ako Vlada nastavi ovim putem i ne obustavi plaćanja i ne da konkretnu novčanu pomoć tvrtkama, plaćat će još više jer će na burzi biti tisuće ljudi kojima će trebati osigurati 75 posto ili 60 posto plaće koju su imali.



- Zato su Vladine mjere kao lijepljenje flastera na otvorenu ranu. Ako na tome ostane, onda idemo u novu recesiju, a oporavak će biti izuzetno bolan - zaključuje Vojinić.
Na burzu pak ne može drugi naš sugovornik, vlasnik obrta iz Zagreba. Također želi ostati anoniman, ali kaže da su mu otkazali svi za koje je radio, a on sam ima nekoliko zaposlenih radnika i morat će ih otpustiti. Budući da je vlasnik firme, na burzu se sam ne može prijaviti dok god tvrtku ne zatvori, a to je, dodaje, dug proces.
- Apeliram zato na Vladu da hitno promijeni takve propise! - kaže poduzetnik koji mora staviti ključ u bravu.
Nitko od obrtnika s kojima smo razgovarali ne vjeruje puno u nove Vladine mjere za gospodarstvo. Sve su one, kažu, kratkoga daha.

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 D366bab436dfbfcedfd0

I kad se sve normalizira, nitko neće putovati još dugo

-  Za nas u turizmu je sve stalo već prije više tjedana. ‘Pauza’ će trajati sigurno i više mjeseci, a i kad se normalizira, oporavak će u turizmu biti dug. Ljudi sigurno, i kad sve završi, još dugo neće putovati - rekao nam je direktor jedne turističke agencije.
Na pitanje neće li pomoći mjere državne subvencije - isplata minimalne plaće radnicima iz državnog budžeta, odgoda uplate doprinosa i ostalog, odgovara kako sve ovisi o tome koliko će zastoj trajati.
U najgorem će slučaju morati zatvoriti tvrtku.
Poznati zagrebački restoran Vinodol je otpustio 40-ak radnika, a Marin Medak, vlasnik restorana Rougmarin i predsjednik Nezavisne udruge ugostitelja, kaže da je i on poslao osam ljudi na burzu.
Nastavlja poslovati tako da se preorijentira na dostavu i proizvodnju jela. Vladinu zabranu rada ugostitelja pozdravlja kao mjeru za zdravlje, ali ističe da će to male ugostitelje vjerojatno uništiti.
Udruga je napravila i računicu, ako ovo kriza potraje do svibnja, bit će izgubljeno 10 posto radnih mjesta u ugostiteljstvu, oko 5000 ljudi. A to je optimističan scenarij. Ako potraje do srpnja, 20 posto radnika će otići, a 20 do 30 posto objekata neće se ni otvoriti.
Za Vladu kaže da razumije zašto su mjere oprezne, ali kako mnogi neće to osjetiti i da nisu u potpunosti pogođene. Planira koristiti 3250 kuna za radnika.
- Ali sve ostalo su odgode koje će trebati platiti. To samo znači da ste nekome tko ima rak produžili život s tri na četiri mjeseca. I sada bi on, kao, trebao biti sretan?! Mjere su od ožujka i to pokazuju koliko oni koji su ih radili uopće ne shvaćaju bit. Ja moram sada platiti PDV za veljaču i doprinose, a nemam tu nikakvu pomoć iako nemam čim platiti jer sad nema prometa - kaže Medak.
https://www.24sata.hr/news/ide-val-otkaza-crne-procjene-kazu-da-ce-ih-biti-i-do-100-000-681908
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by Guest 19/3/2020, 15:13

vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu

mamu ti jebem da ti jebem treba ti pucat u koljena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vili40 19/3/2020, 15:14

eto ti vuče pred Dubravom vojske i šatora
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by darth_vader 19/3/2020, 15:14

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu

On i crvenkasti koriste svaku krizu da bace ljagu na hrvatsku i šire defetizam...:)
ma za crvekastog znam da smo mu neprijatelji...ta nece neprijatelju zeljeti dobro...ali zbog osobnih ili nekih drugih problema zeljeti zlo svojima e to nije u redu..jebes hdz,sdp nisu oni centar svijeta trebamo s esvi stisnuti i ovo nekako prebroditi...

Projiciraš kao prvo. Tu likujete što su neki ljudi prisiljeni se vraćati zbog izvanredne situacije u nakaradni sustav iz kojeg su pobjegli u nemogućnosti ostvariti ikakvu egzistenciju... a defetizam širite prvenstveno vi koji branite političke elite i njihove odluke ma koliko bile degenerične...razina domoljublja, uhljeb vulgaris... 💪


Last edited by jasambrend on 19/3/2020, 15:15; edited 1 time in total
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:14

evo donesena mjera da se nece naplacivati krediti odnosno donesen je moratorij na kredite najmanje tri mjeseca...e sad znam da bi ljudi da se nista ne placa..ali toga nema nigdje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by vuksadinare 19/3/2020, 15:15

jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu

On i crvenkasti koriste svaku krizu da bace ljagu na hrvatsku i šire defetizam...:)
ma za crvekastog znam da smo mu neprijatelji...ta nece neprijatelju zeljeti dobro...ali zbog osobnih ili nekih drugih problema zeljeti zlo svojima e to nije u redu..jebes hdz,sdp nisu oni centar svijeta trebamo s esvi stisnuti i ovo nekako prebroditi...

Projiciraš kao prvo. Tu likujete što su neki ljudi prisiljeni se vraćati zbog izvanredne situacije u nakaradni sustav iz kojeg su pobjegli u nemogućnosti ostvariti ikakvu egzistenciju... a defetizam širite prvenstveno vi koji branite političke elite i njihove odluke ma koliko bile degenerične...razina domoljublja, uhljeb vulgaris... 💪
nemaš ti ni kučeta ni mačeta zato si takav..a imas 40 i kusur godina..taman za grintavost
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by darth_vader 19/3/2020, 15:16

epikur37 wrote:
jasambrend wrote:
vuksadinare wrote:
jasambrend wrote:Sve je bolje od kradezea...
onda sto radis tu..pinklec na rame i u centar zaraze ako ti je bolje..ne olim ni ja hdz...ali u ovoj situaciji ljude defetizmom jos vise ubijati u pojam nije u redu


Aj stavi dovoljno vazelina prije, nego se naguziš barem.

Sad nije vrijeme za kritike, ministar beroš i pemijer dajus ve od sebe za naše dobro.

Jel to vrijedi i za smrada Nakića? Čulinu?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod - Page 9 Empty Re: Nema posla u Irskoj , štakori napuštaju brod

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 20 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum