ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2020, 22:57

Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ne, matematika mi dobro gre,

uspoređuješ above average , tj maksimum iz 1914  i average iz 2020.
kakav average? cheers  ne znaš napisati prosjek? to je postao standard a ne maksimum, 1919 je digao na 6.


While it worked, though, Ford’s $5.00-a-day policy helped the company achieve record profits. It made its cars affordable to its workers (who could purchase a Model T with four months’ wages.) It helped put 15 million Americans behind the wheel of an automobile. And it set a standard for wages that, despite all the predictions of doom for the Ford Motor Company, every other car company eventually adopted.

ai pusa, cmok.
prihvaćan,

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.

ti si posvađan s matematikom. plaće realno od 1918 nisu rasle jedino što je raslo je inflacija. danas 1 dolar realno vrijedi 0.05 dolara iz 1918.te tako da recimo blagajnica u Walmartu ima 10$ po satu što realno vrijedi 0.5 dolara.
svi su broji inflation adjusted

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2020, 22:59

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ne, matematika mi dobro gre,

uspoređuješ above average , tj maksimum iz 1914  i average iz 2020.
kakav average? cheers  ne znaš napisati prosjek? to je postao standard a ne maksimum, 1919 je digao na 6.


While it worked, though, Ford’s $5.00-a-day policy helped the company achieve record profits. It made its cars affordable to its workers (who could purchase a Model T with four months’ wages.) It helped put 15 million Americans behind the wheel of an automobile. And it set a standard for wages that, despite all the predictions of doom for the Ford Motor Company, every other car company eventually adopted.

ai pusa, cmok.
prihvaćan,

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.

ti si posvađan s matematikom. plaće realno od 1918 nisu rasle jedino što je raslo je inflacija. danas 1 dolar realno vrijedi 0.05 dolara iz 1918.te tako da recimo blagajnica u Walmartu ima 10$ po satu što realno vrijedi 0.5 dolara.
svi su broji inflation adjusted

nisu jer kupovna moć radnika drastično pada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2020, 23:02

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
kakav average? cheers  ne znaš napisati prosjek? to je postao standard a ne maksimum, 1919 je digao na 6.


While it worked, though, Ford’s $5.00-a-day policy helped the company achieve record profits. It made its cars affordable to its workers (who could purchase a Model T with four months’ wages.) It helped put 15 million Americans behind the wheel of an automobile. And it set a standard for wages that, despite all the predictions of doom for the Ford Motor Company, every other car company eventually adopted.

ai pusa, cmok.
prihvaćan,

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.

ti si posvađan s matematikom. plaće realno od 1918 nisu rasle jedino što je raslo je inflacija. danas 1 dolar realno vrijedi 0.05 dolara iz 1918.te tako da recimo blagajnica u Walmartu ima 10$ po satu što realno vrijedi 0.5 dolara.
svi su broji inflation adjusted

nisu jer kupovna moć radnika drastično pada.
jesu, koristili smo isti kalkulator;
https://www.in2013dollars.com/



kako misliš da kupovna moć pado?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2020, 23:14

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
prihvaćan,

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.

ti si posvađan s matematikom. plaće realno od 1918 nisu rasle jedino što je raslo je inflacija. danas 1 dolar realno vrijedi 0.05 dolara iz 1918.te tako da recimo blagajnica u Walmartu ima 10$ po satu što realno vrijedi 0.5 dolara.
svi su broji inflation adjusted

nisu jer kupovna moć radnika drastično pada.
jesu, koristili smo isti kalkulator;
https://www.in2013dollars.com/



kako misliš da kupovna moć pado?

na toj stranici koju si stavio desno niže imaš grafikon pad vrijednosti 100$ od 1900. do danas.

stavit ću još jedan

Denkverbot - Page 3 Purchasing%20Power%20of%20U.S.%20Dollar

ne da mi se više ti osim što si sociopat imaš još i neki oblik autizma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 7/3/2020, 23:17

Aben: Pivot! Pivot! Pivot!

Svi ostali: Shut up! Shut up! Shut up!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/3/2020, 23:36

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:

ti si posvađan s matematikom. plaće realno od 1918 nisu rasle jedino što je raslo je inflacija. danas 1 dolar realno vrijedi 0.05 dolara iz 1918.te tako da recimo blagajnica u Walmartu ima 10$ po satu što realno vrijedi 0.5 dolara.
svi su broji inflation adjusted

nisu jer kupovna moć radnika drastično pada.
jesu, koristili smo isti kalkulator;
https://www.in2013dollars.com/



kako misliš da kupovna moć pado?

na toj stranici koju si stavio desno niže imaš grafikon pad vrijednosti 100$ od 1900. do danas.

stavit ću još jedan

Denkverbot - Page 3 Purchasing%20Power%20of%20U.S.%20Dollar

ne da mi se više ti osim što si sociopat imaš još i neki oblik autizma.
pa zoto i korigiromo za inflaciju, ne razumin ča oćeš reći

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 00:18

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
svi su broji inflation adjusted

nisu jer kupovna moć radnika drastično pada.
jesu, koristili smo isti kalkulator;
https://www.in2013dollars.com/



kako misliš da kupovna moć pado?

na toj stranici koju si stavio desno niže imaš grafikon pad vrijednosti 100$ od 1900. do danas.

stavit ću još jedan

Denkverbot - Page 3 Purchasing%20Power%20of%20U.S.%20Dollar

ne da mi se više ti osim što si sociopat imaš još i neki oblik autizma.
pa zoto i korigiromo za inflaciju, ne razumin ča oćeš reći

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 01:04

ebenica wrote:
violator wrote:.

(Super ti je ova nova, Kic. Nisam ironicna.)

žene većinom ignoriraju kad su ljute, zato ti je napisao/la zbogom.

Sto mislis kad sam ga "izgubila", je l' ono s majmunom i stapicem?  :)

Ali to je samo usporedba, ne..?

Mislim, mogla sam o zanosu bivanja majmunom u SAD-u i vjecno nezadovoljnim majmunima na ovim podrucjima.

---

I ne ignorira on nista. Sad negdje cita J. S. Milla. :*
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 01:12

aben wrote:
kic wrote:
https://www.bartleby.com/16/701.html

Denkverbot - Page 3 Screen46
 e da. 
imo jedna čudna serija, leftovers.
rodi se o tomu da je svaki..12? čovik na svitu nesto, jednostavno nesto, vanished. serija prikazuje ostale stanovnike i njihov život nakon toga jedinog nestvarnog događaja. mnogi se nisu uspili vrotiti normalnon životu zbog kognitivne disonance, kako nastaviti živiti ako ne znomo ni ča to znoči živiti.
 
ne zun o čemu su oni hotili da se rodi, ali po meni su opisali običnu stvarnost. i mi živimo ko da znomo o čemu se tote rodi, ča to znoči biti, i svako malo smo suočeni sa nestankon ljudi, koji smo samo normalizirali.
meni se uopće ne živi ozbiljno, ko ča to ovi naši lolek i bolek živu, ki zazivaju ubijanje zbog toga ča neko nemo klima uređaj ili tekuću vodu unutar kuće. jo grin linijon manjeg otpora dokle mi god neko ne reče o čemu se vode zapravo rodi, dok mi ne objosni ča to život.

Evo, npr., ovaj mi se upis svidja. Jako. Zbog njega cu konacno i pogledati Leftoverse. Ili necu. Ne moram bdjeti uz xx epizode, x sezone da bih si potvrdila istinitost napisanog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 11:36

aben wrote:

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.
tako je druže aben, nastavimo dalje bez ikakvog srama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 11:44

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:.

(Super ti je ova nova, Kic. Nisam ironicna.)

žene većinom ignoriraju kad su ljute, zato ti je napisao/la zbogom.

Sto mislis kad sam ga "izgubila", je l' ono s majmunom i stapicem?  :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 12:29

Bertolt Brecht (1898-1956)

ODRASTAO SAM...

Odrastao sam kao sin dobrostojećih ljudi.
Roditelji su mi stavljali ovratnik oko vrata,
odgajali me u navici da me se služi,
i učili me vještini izdavanja naredbi.

No kad sam odrastao i pogledao oko sebe,
nisu mi se svidjeli ljudi moje klase,
ni da izdajem naredbe,
niti da me se služi.

Pa napustih svoju klasu
i pridružih se družini onih dolje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 12:34


Ivan Supek (8.4.1915. - 5.3.2007.)

MI SMO SANJALI...

Mi smo sanjali jedan bolji, pravedniji svijet, društvo utemeljeno na načelima humanizma. Pokušali smo to ostvariti, ali nismo uspjeli.

Zato je čitav moj život, više ili manje, jedan promašaj. Ali vi mladi, ako ste sve te ideje prihvatili, morate ih provesti.

Mi smo izgubili rat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 8/3/2020, 12:36


društvo živih pjesnika..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 12:43

Sretan nam 8. mart... Hvala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 13:16

violator wrote:


Mi smo sanjali jedan bolji, pravedniji svijet, društvo utemeljeno na načelima humanizma. Pokušali smo to ostvariti, ali nismo uspjeli.

dogodit' će se kad tad. ropstvo je trajalo dugo, feudalizam je trajao dugo al svemu dođe kraj, doći će i ovom sranju od kapitalizma, već se rušio par puta al' uvijek mu je država pomogla new dealom '30-tih, spašavanjem banaka 2000-tih. ništa ne može ubit tu želju da se stvari poboljšavaju, imali su je robovi, imali su je sluge i kmetovi, imaju je i današnji ljudi, kapitalizam je stvar 18. stoljeća, nazadan i debilan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 13:17

violator wrote:Sretan nam 8. mart... Hvala.
hvala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/3/2020, 14:22

ebenica wrote:
aben wrote:

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.
tako je druže aben, nastavimo dalje bez ikakvog srama.

pa ne zelin te previse pritiskati kad pogrisis, ni tebe ni loleka, jer znun da van morun probiti emotivnu blokadu, a to ne cu moci ako van svaku brojin. zoto, ne sromi se, i nastavimo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 14:36

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

i sa se vrotimo na poantu,
je li kapitalizam otključo potencijale? naravski da je. ploća je resla, radni uvjeti su se poboljšali, auti su puno bolji. svi su bogatiji.
tako je druže aben, nastavimo dalje bez ikakvog srama.

pa ne zelin te previse pritiskati kad pogrisis, ni tebe ni loleka, jer znun da van morun probiti emotivnu blokadu, a to ne cu moci ako van svaku brojin. zoto, ne sromi se, i nastavimo.




Net Worth & Salary of Nick Hanauer in 2020
As of February 2020, Nick Hanauer has an estimated net worth of more than $1.5 billion. His main source of income is his career as an entrepreneur. He has founded many companies which are doing very well.




i lagano odjebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 8/3/2020, 17:13

aben wrote:
Ra wrote:
Malo dijete će dobrovoljno krenuti sa stričekom koji mu nudi čokoladu. Neće ga prisiliti da uđe u kombi. Osoba koja nema što jesti će dobrovljno (svjesno) pristati na vrijeđanje i potplaćenost jer u tom trenutku nema izbora. Glad je jača od pravednosti, ponosa itd. Nisu najsretniji primjeri ali će poslužiti. 


Oba primjera su radnje bez prisile i na dobrovoljnoj osnovi, ali nisu pravedne. 
Ta teorija o pravednosti baziranoj na dobrovoljnom pristajanju ne drži vodu jer se koristi nečije neznanje ili osnovna potreba po preživljavanju kako bi se došlo do cilja. 



dobri su ti primjeri.
ali samo potvrđuju moj stav.

dite koje ulazi u silovateljev kombi rodi to bez prisile i dobrovoljno ali
uzimanje tujeg diteta je otmica, i to je nepravedno.

glodni će pristati činiti stvori ke inače da nisu glodni ne bi pristali. to je dobrovoljno, i bez prisile. kad odrasla osoba ulazi u razmjenu isnekin dobrovoljno, to je pravedno.

Nije pravedno jer mu je oduzeta mogućnost izbora... osim kriminal ili smrt od gladi. 

korištenje neznanja ( ne u orvon primjeru, nego obćenito) i osnovnih potrib je pravedno. to je samo gljedanje jene strone jednadžbe, pa se čini da ne nešto čudno. druga strona jednadžbe se more izroziti na tvoj nočin ovako: glodni i glupi iskorištavaju čovika ki voli vriđjati da bi došli do njegovih šoldi.

Ovo bih rijetko kome napisala, ali ti si zaslužio: Želim ti da ti doživiš takvu pravdu i da nekog iskoristiš na taj način, otmeš mu šoldi kako bi jedva preživio sebe i obitelj. Ne zato što si glup i ne znaš što ti se događa, nego zato što nemaš drugog izbora. Tvoj recept za pravednost bi trebao isprobati na vlastitoj koži. Možda bi onda nešto i shvatio. 

naravski, to je dramatizirani pogljed na jednadžbu razmjene. ovo je puno primjerenije;
glodni čovik koga ni briga da ga vriđaju našo je nekoga ki imo viška hrone i voli vriđati. vin vin situacija.

ono ča biš ti hoitila da neko spriječi otu interakciju i da glodni čovik umre?

Ne, Abende. Željela bih društvo u kojem će svaki čovjek imati mogućnost izbora, a ne biti ucijenjen ni od države ni od bogatog pojedinca, tj. ne biti prisiljen na te tvoje tzv. dobrovoljne odnose.  Meni sloboda znači mogućnost izbora, ali ne takvu da biraš život ili smrt, nego mogućnost odabira najoptimalnijeg odnosa za obje strane. U
 društvu koje ja priželjkujem ne bi smjelo biti gladnih. 


socijalizam je po definiciji nedobrovoljan, to je državno uzimanje i dovanje onima kima oni mislu da se tribo dati. i to ga čini nepravednin.

kako to misliš gre uz nekoga? oćeš reći da bi tribo zastupati socijalizma jer od socijalizma živin? ali to bi znočilo lagati.


Ne Abende. Hoću reći da ne bi trebao živjeti na način za koji tvrdiš da ti se toliko gadi. Živjeti u socijalizmu dobrovoljno znači lagati da ti se to uređenje ne sviđa. Nema veze lažeš li nama ili sebi. :)


nešto si pomišala. ča mene briga kako se svit minjo?  izdokle ti da jo nešto očekivun?

nemun kompleks mesije. jo ne želin spasiti svit. 


Na osnovu tvog pisanja... citiram:
"u svon običnon danu, prosječni libertarijanac prečito bar 10 stranic rozličitih teorija sa svojih omiljenih institucija kako bi se nedobrovoljne odnose moglo smanjiti, i kako bi takovo društvo izgljedalo. unda se teoretiziro o potpuno novin slobodami (napr. isključivo privatni sudovi), i kombiniro ih se is storim slobodami ke više nemomo (npr. privatni šoldi), i tako se pomalo grodi vizija budućnosti."

Očito sam nešto pogrešno shvatila. Nije mi palo na pamet da vi čitate radi čitanje, a ne radi znanja koje bi bilo primjenjivo u praksi.  :P


Eh, ja ne znam cjepkati postove pa sam odgovorila ovako seljački u tvom postu.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 8/3/2020, 19:16

Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
Malo dijete će dobrovoljno krenuti sa stričekom koji mu nudi čokoladu. Neće ga prisiliti da uđe u kombi. Osoba koja nema što jesti će dobrovljno (svjesno) pristati na vrijeđanje i potplaćenost jer u tom trenutku nema izbora. Glad je jača od pravednosti, ponosa itd. Nisu najsretniji primjeri ali će poslužiti. 


Oba primjera su radnje bez prisile i na dobrovoljnoj osnovi, ali nisu pravedne. 
Ta teorija o pravednosti baziranoj na dobrovoljnom pristajanju ne drži vodu jer se koristi nečije neznanje ili osnovna potreba po preživljavanju kako bi se došlo do cilja. 



dobri su ti primjeri.
ali samo potvrđuju moj stav.

dite koje ulazi u silovateljev kombi rodi to bez prisile i dobrovoljno ali
uzimanje tujeg diteta je otmica, i to je nepravedno.

glodni će pristati činiti stvori ke inače da nisu glodni ne bi pristali. to je dobrovoljno, i bez prisile. kad odrasla osoba ulazi u razmjenu isnekin dobrovoljno, to je pravedno.

Nije pravedno jer mu je oduzeta mogućnost izbora... osim kriminal ili smrt od gladi. 

ali, čekoj, mi moremo redefinirati sintagmu mogućnost izbora, ako oćeš, pa reći da je stvarnost oduzela glodnima mogućnost izbora jer ako ne unosiš dovoljno kalorija, bit ćeš glodan ča će te natirati da rodiš stvori ke ne bi rodi da nisi glodan. ali to je besides the point. mi vode želimo definirati odnose između dvoje ljudi, tj opisati njihovu razmjenu i viditi je li jedun prema drugomu činu nepravdu, a ne je li stvarnost nad nami vrši nepravdu.

ako riječ glod generaliziromo na potribu, unda lako vidimo da se svaka razmjena svodi na isto. postoji potriba, postoji mogućnost razmjene, ne postoji prisila jednog na drugog i drugog na prvog, stvor je pravedna.

jo ću se vrlo rado upuštiti u teoretiziranje je li nepravedno da čovik imo potribe, ali u sklopu novog razgovora, jer to vode ne spado.




korištenje neznanja ( ne u orvon primjeru, nego obćenito) i osnovnih potrib je pravedno. to je samo gljedanje jene strone jednadžbe, pa se čini da ne nešto čudno. druga strona jednadžbe se more izroziti na tvoj nočin ovako: glodni i glupi iskorištavaju čovika ki voli vriđjati da bi došli do njegovih šoldi.

Ovo bih rijetko kome napisala, ali ti si zaslužio: Želim ti da ti doživiš takvu pravdu i da nekog iskoristiš na taj način, otmeš mu šoldi kako bi jedva preživio sebe i obitelj. Ne zato što si glup i ne znaš što ti se događa, nego zato što nemaš drugog izbora. Tvoj recept za pravednost bi trebao isprobati na vlastitoj koži. Možda bi onda nešto i shvatio. 

gljedoj, jo nika nis reko da je lako biti siromah ili glup. jo ti sa omoh morin reći, ako me tvoja kletva snađe, siguro nika ne ću reći da je nepravedna. plakati ću, proklinjati bogove, svemir, prirodu, čovječanstvo, samosažalijevati se, misliti da su se svi urotili protiv mene i beštimati ostale uobičajene dežurne krivce, ali ono ča nika ne ću reći je da je to nepravedno, i to samo zoto ča ni.


ne zun zoč si napisala "otmeš", ni riječ o otimanju, nego o dobrovoljnoj razmjeni.


naravski, to je dramatizirani pogljed na jednadžbu razmjene. ovo je puno primjerenije;
glodni čovik koga ni briga da ga vriđaju našo je nekoga ki imo viška hrone i voli vriđati. vin vin situacija.

ono ča biš ti hoitila da neko spriječi otu interakciju i da glodni čovik umre?

Ne, Abende. Željela bih društvo u kojem će svaki čovjek imati mogućnost izbora, a ne biti ucijenjen ni od države ni od bogatog pojedinca, tj. ne biti prisiljen na te tvoje tzv. dobrovoljne odnose.  Meni sloboda znači mogućnost izbora, ali ne takvu da biraš život ili smrt, nego mogućnost odabira najoptimalnijeg odnosa za obje strane. U
 društvu koje ja priželjkujem ne bi smjelo biti gladnih. 


ok, moreš ti hotiti ča oćeš. jo bi dodo i da želin i da svaki od nos imo svoj avijun.

ali odgovori mi na pitanje, bi li ti spriječila da glodan čovik dojde do hrone zato ča ti sita iz svoga salona smatraš da ni humano da poide u zamjenu za vriđanje? 



socijalizam je po definiciji nedobrovoljan, to je državno uzimanje i dovanje onima kima oni mislu da se tribo dati. i to ga čini nepravednin.

kako to misliš gre uz nekoga? oćeš reći da bi tribo zastupati socijalizma jer od socijalizma živin? ali to bi znočilo lagati.


Ne Abende. Hoću reći da ne bi trebao živjeti na način za koji tvrdiš da ti se toliko gadi. Živjeti u socijalizmu dobrovoljno znači lagati da ti se to uređenje ne sviđa. Nema veze lažeš li nama ili sebi. :)


ne zun izdokle ti da mi se gadi živiti u socijalizmu. meni je u socijalizmu sasvin udobno. a to sun već odovna napiso. na zahtjev ću ti to nojti. moj mentalni sklop je definirun u jugosloveniji i mislin da imun puno socijalističkih odlika.


međutin, ono ča jo ne morin reći to je da je pravedno živiti na grbači ljudi kih niko ni pito želu li me uzdržavati. je znoš zoč ne morin? 
jer ni.


nešto si pomišala. ča mene briga kako se svit minjo?  izdokle ti da jo nešto očekivun?

nemun kompleks mesije. jo ne želin spasiti svit. 


Na osnovu tvog pisanja... citiram: 
"u svon običnon danu, prosječni libertarijanac prečito bar 10 stranic rozličitih teorija sa svojih omiljenih institucija kako bi se nedobrovoljne odnose moglo smanjiti, i kako bi takovo društvo izgljedalo. unda se teoretiziro o potpuno novin slobodami (napr. isključivo privatni sudovi), i kombiniro ih se is storim slobodami ke više nemomo (npr. privatni šoldi), i tako se pomalo grodi vizija budućnosti."

Očito sam nešto pogrešno shvatila. Nije mi palo na pamet da vi čitate radi čitanje, a ne radi znanja koje bi bilo primjenjivo u praksi.  :P 


Eh, ja ne znam cjepkati postove pa sam odgovorila ovako seljački u tvom postu.  :)

ok, ne morin tvrditi ča ostali želu.
ono ča morin reći je meni znanje samo sebi nagrada.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum