ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/3/2020, 21:03

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

pokušavam shvatiti abenovštinu pomoću istrijanskih mudraca.


I sto ce on odgovorit' na ovo? : ))
da se vode radi o dobrovoljnoj razmjeni i da je njemu ko libertarijuncu irelevantno ki ima prst u guzici pirat



a je li pravedna razmjena?
ko i sused i on guštaju...je

I can't dig it.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/3/2020, 21:04

Gnječ wrote:
Noor wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:

Uzasno glupo ali smijem se tome vec 10 min.

: ))))


To je do cimeta.

pokušavam shvatiti abenovštinu pomoću istrijanskih mudraca.


I sto ce on odgovorit' na ovo? : ))
da se vode radi o dobrovoljnoj razmjeni i da je njemu ko libertarijuncu irelevantno ki ima prst u guzici pirat




a je li pravedna razmjena?



'postojanje prsta u guzici nemo veze is kapitalizmun.
kupac otu uslugu ne ploćo, nego to činu nepoznati produktivni ljudi kih niko ni pito želu li mojin mušterijami ploćati uslugu.'
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/3/2020, 21:07

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
mativka, al pliz pitoj boleka di je  i koja je moja logicka pogrjeska


Pa, eto, nije da je logicka pogreska ali cesto ti se napominje tzv. argument iz upotrebe.

'Pravljenje neke stvari predstavlja najbolji dokaz znanja o njoj zato sto znanje o nekoj stvari predstavlja nuzan uvjet za pravljenje te stvari.' :)

Drugacije receno, tvoje zagovaranje kapitalizma i zivljenje socijalizma, odnosno, zivot koji organiziras u skladu s uvjetima koje ti omogucava drzava sa, jos uvijek, socijalistickim vrednotama i nije bas u skladu s verum factum argumentom.

nika nis ču za argument iz upotrebe ni za verum factum, ča je to?


ovo u navodnicima je circulus vitiosus, i to jest logička pogrješka i jo to ne rodin. ako misliš da rodin, izvoli postati takovu moju rečenicu. 
na celin forumu imo samo jedna koju sun ponovi puno puti,  ali naravski, to je samo zgodna maksima, doskočica, a ne neki dokaz.


međutin zadnja tvrdnja ni cirkularni dokaz. to je nešto drugo. ne zun točno kako bi se odredi naspram toga. ne razumin ča ti tote konkretno smeto. 
pogljedoj;
da jo želin vami nešto uzesti, a da pritom to sebi zadržavan, razumi bi ot prigovor. ali tomu ni tako. jo želin sebi prestati dovati, tj prestati uzimati vami.

ča još more biti razlog otomu prigovoru? možda ono ko kad se dici ne more reći da pušenje ni zdravo, držući cigaret u ruci. ali to ne more biti razlog, jer ti nisi dite. ka bi ti jo s cigaretun u ruci reko da pušenje ni zdravo, tebe ko odraslu osobu ne bi zanimalo to ča dimin, nego bi zahtjevala dokaze za tvrdnju.


eto, meni to nikako ni jasno. apelirun da mi natipkoš zoč je bitan zahtjev da se živi točno onako kako se propovido.







Ti nas citavo vrijeme uvjeravas kako bi zapravo bilo lijepo zivjeti u skladu s tvojom vizijom kapitalizma. Taj tvoj opis moze zazvucati i prihvatljivo, ne moramo mi pronaci nikakvu gresku u opisu. Medjutim, koliko god taj tvoj opis djelovao uvjerljivo, ako i ti sam ne zivis u skladu s tim svojim opisom (ili barem pokusavas zivjeti u skladu s tim opisom), necemo ti vjerovati da je takav opis uvjerljiv, moguc, istinit. Jer da je moguce zivjeti u skladu s takvim tvojim opisom, ti bi to vec i ucinio, odnosno, ne bi se drzao skuta drzavne sise. 

I, zapravo, nikakav ti trolley problem tu nece pomoci. :)

ali čekoj, to ni istina. jo tebe ne uvjeravan kako bi ti lipo bilo živiti u skladu s mojon vizijon. meni to moja ideologija izričito zabranjuje. 

ono u ča te uvjeravan je da je moja vizija pravedna, jer ni coercive. i u iston dahu te pozivan da unutar moje vizije urediš svoj život as you see fit, jer je to glovna odlika te pravednosti. 

znoči, tebi tribo potvrda da je to uvjerljivo, moguće istinito. fair enough.
ali, zoč baš jo morun biti ot ki to more potvrditi? u primjeru s pušenjen, čovik s cigaretun se more osloniti na golemu građu o štetnosti pušenja. zahtjev da baš un moro životom svjedočiti svoje riječi mi se čini potrebitin. čini mi se potpuno redudantnim.

i, jo ne zun je li ti znoš zoč sun jo uhljeb. puno puti sun reko, ali kako smatraš da sun čudovište, vjerojatno dosta toga  ča napišin preskočiš, stoga evo još jedun pu;

jo sun uhljeb preventivno. ne morin dati otkaz jer bi to znočilo da će neko mene cicati početi, a to je neprihvatljivo. libertarijuncima je zabronjeno inicirati nasilje, ali nan ni zabronjeno na nasilje odgovoriti nasiljen. imo li biti parazit prednosti? imo, masu prednosti. naravski da imo.

Argument iz upotrebe legitimno se koristi u filozofskim raspravama. Poznat je od Thomasa Hobbesa i Giambattista Vica. Pojasnjenje u navodnicima ne predstavlja "circulus vitiosus" jer se time taj "verum factum argument" ne bi ni koristio u raspravama - legitimno, odnosno imamo slucaj dva razlicita pojma koja se nalaze u korelaciji jer jedan od ta dva pojma (B - pravljenje stvari) upravo proizlazi iz prvog pojma (A - znanje o toj stvari).



a, razumin, argument iz upotrebe jest verum factum? ok.


'Pravljenje cupavaca predstavlja najbolji dokaz mojeg znanja o receptu cupavaca zato sto moje poznavanje recepta za cupavce predstavlja nuzan uvjet za pravljenje cupavaca.' 


Slozit ces se da se ovo poprilicno razlikuje od tvojeg pojasnjenja kako je "moralno razmisljanje - razmisljanje o moralu". :p


----



ok.
za argument iz upotrebe nika nis ču. prečito sun stotine rasprava, i nika na njih nis naleti. pokušo sun ga izguglati, ali nišće nis našo. možda je razlog tomu ča to ni pretjerano joki argument. jo ću pokozati zoč je to slabi argument i zoč se slabo odnosi na naš predmet.

nemun generalni oblik, pa ću koristiti ov primjer s koločima.


'Pravljenje cupavaca predstavlja najbolji dokaz mojeg znanja o receptu cupavaca zato sto moje poznavanje recepta za cupavce predstavlja nuzan uvjet za pravljenje cupavaca.' 

pravljenje čupavaca predstavlja samo dokaz znanja o receptu, nikako nojbolji, i siguro ne jedini. 
nojbolji dokaz bi bi un ki je neposredan, tj direktno identificiranje recepta, a ne posredan, preko primjene recepta. pravljenje čupavaca bi bi nojbolji dokaz znanja pravljenja čupavaca, a ne znanja recepta. 
postoji realna mogućnost znanja recepta bez posjedovanja znanja o pravljenju.

u geometriji neko more znati da je zbroj unutarnjih kantunov svih trokutov iznosi 180 stupnjevi. nojbolji dokaz za oto sasvin siguno ne će biti mjerenje svih kantunov svih trokutov, nego samo čisto deduktivno zaključivanje, čvrsto odvojeno od empirijskog dokaza.





da, rozlikuje se.






Zasto mi je bitno zivis li u skladu s tvojom vizijom koju tako gorljivo zastupas? Zbog nuznog uvjeta za pravljenje " cupavaca'. :)

Godinama pises o najboljem receptu za cupavace. Na pitanje radis li cupavce po tom vlastitom najboljem receptu, odgovaras da ne peces po tom vlastitom receptu, ali radis ih na "tradicionalan" nacin jer za sastojke koji ulaze u taj "tradicionalan" recept ne placas nista ili nesto sitno, a za sastojke koji bi ulazili u najbolji recept cupavaca morao bi placati - puno.

Ali ostaje cinjenica da ne radis cupavce po najboljem receptu i cudis se zasto nam je to uopce bitno jer tvoje pravljenje cupavaca ne utjece na kvalitetu otkrivenog recepta. Jer ti znas da si u posjedu najboljeg recepta i ne moras ispeci cupavce po vlastitom receptu da bi to i potvrdio. :) Stovise, toliko si uvjeren u kvalitetu tog recepta, da ne bi nista riskirao da takve cupavce i napravis. A sunce moje.


argumenat iz upotrebe se slabo odnosi na ov predmet jer naš disagreement ne stoji na tomu da ti ne veruješ da jo znun ča je kapitalizam, nego ti ne veruješ u kapitalizam. 
ka bi jo tebi sa odjednom pokozo kako jo konstantno činin koloče, ka bi ti odjedun pu do argument iz upotrebe, ča bi se preminilo? nišće.



amo to viditi. 
ti znoš da jo imun privatnu firmu? to je potpuno dobrovoljna organizacija u koj jo privločin klijente isključivo preko usmenih preporuka bivših klijentov. ne isporučujen uslugu državi, niti drugin firmami, udrugami i društvima. isključivo pojedincima. prvo in isporučin uslugu, a unda oni meni daju svoji šoldi.  postojin od 2005 i to mi je jedini ekonomski angažman sve do 2017 ka sun uze još jedun poso, poso uhljeba, jer su me socijaliti dovili prisilnon napraton svojih usluga ke nika nis želi. 


konstituiro li to argument iz upotrebe?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/3/2020, 21:11

Laku noc, denkverbotovi... :) Rano mi se ustat'.


Abene, oprosti, morala sam malo izmijesat' tvoje citate. :p


(Sutra cu procitati odgovore.)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/3/2020, 21:12

violator wrote:
Noor wrote:I ja sam se valjala od smijeha :)))

Okej, mislila sam da je samo do mene. : D Posaljem drugarici, ona meni - pa i nije smijesno. Mah!

nije pročitala temu ni upoznala abena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 11/3/2020, 21:17

violator wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
violator wrote:


I sto ce on odgovorit' na ovo? : ))
da se vode radi o dobrovoljnoj razmjeni i da je njemu ko libertarijuncu irelevantno ki ima prst u guzici pirat



a je li pravedna razmjena?
ko i sused i on guštaju...je


'u principu da,

ali nis na to misli, nego da je postojanje tog prsta u guzici rezultat nedobrovoljnih odnosov, bez obzira na to ki ga drzi.'


ok, ne morin tvrdit ča oni želu, al čekoj, jo nis nika reko da moroju guštat, nego da bi im bilo dobro

i sa da se vrotimo na poantu, nemo to veze is kapitalizmun.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/3/2020, 21:43

Gnječ wrote:Denkverbot - Page 13 83254087_501864523799591_4439706972320694272_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&_nc_ohc=pTCJZoQoMVIAX9dEPiz&_nc_ht=scontent-vie1-1

istrijanski schrodingerov prst u gu'ici
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/3/2020, 21:48

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:@aben wrote:

mativka, al pliz pitoj boleka di je  i koja je moja logicka pogrjeska


------

I jos jedna stvar koja mi je kod tebe iritantna, a koja nije toliko vidljiva u temama u kojima si "potkovaniji", ali zato zablista ondje gdje i nisi " doma" jest neposteno, neprimjereno, rekli bismo sofisticko, izmotavanje  kad JEDAN POJAM u argimentu izvrtis u razlicitim smislovima ne bi li na taj nacin zamaglio slabost svoje pozicije. Primjer iz mojeg potpisa. :)



ali to ni izmotavanje, niti slaba pozicija. i dont do weak positions.

tvoj potpis je jednostavno činjenica

Moj potpis upucuje na logicku pogresku koju si trazio u vlastitim argumentima, a koju znas itekako upotrijebiti. U onoj raspravi o zivotinjama samo je bila vidljivija nego obicno.


Pogreska iz dvoznacnosti.


The fallacy of equivocation occurs when a key term or phrase in an argument is used in an ambiguous way, with one meaning in one portion of the argument and then another meaning in another portion of the argument.

Exception: Equivocation works great when deliberate attempts at humor are being made. :)


A mozda si se nasalio?


ne, bi sun smrtno ozbiljan.

ok, tvoj potpis:

ono ča jo tvrdin je da nemo zakona ki reguliro silovanje životinje jer ne postoji silovanje životinja.  životinju je nemoguće silovati, ali ju je moguće seksuano napasti. ljudi su zaštitili životinje od seksualnih napada, a ne od silovanja.

dakle, spominjanje zakona ni moj put dokazivanja, nego je lolek tako usmjeri dokazivanje;

- jo sun reko da životinjami ne moreš oduzesti slobodu, i dodo da ne vladaju koncepton slobode.
- un me pito je se more silovati mentalno retardirone, jer ni one nemaju koncepton silovanja, s  ciljen da mi pokože kako uvjet vladanja koncepta ni nužan.
- jo sun mu potvrdi da more silovati i one ljude ki ne vladaju otin koncepton. 
- unda sun proširi mogućnost silovanja i na druga živa bića, s ciljen da doveden do apsurda pojam silovanja ki izlazi iz okvira čovječanstva.
- un se složi da to ni silovanje, nego seksualna devijacija.

- unda je un pokušo dokazati da ipak postoji silovanje životinja, jer je organizirono suđenje za silovanje pasa.
- jo sun ustvrdi da ne postoji zakon ki sankcioniro silovanje životinje, s ciljen da pokožen da je naslov članka misleading.

- unda je un meni reko da nepostojanje takovog zakona ne znoči da silovanje ne postoji, jer tako ni silovanje u braku do nekidun ni postojalo, a ko radnja sasvin siguro jest.

 vode je prešo u drugi rod; ni moja linija dokazivanja da silovanje ne postoji jer nemo zakona, nego da nemo zakona jer nemo silovanja. ča se tiče druge rečenice, jo su tote smrtno ozbiljan; moguće je napasti kurcen i živo i neživo, s ciljen seksuslne naslade, ali jedino kad je žrtva čovik moremo govoriti o silovanju. ipak, budući da su in bliski, ljudi su sisavce i možda još neke? zaštitili od takovih napadov kategorijon bestijalnosti, u ku niže razine živih bića nisu još upale.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/3/2020, 21:51

Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

ako u socijalističkin sustavu jedun čovik ni socijalist, sustave je nepravedan, a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički, can u dig it?
ne, ne mogu to iskopati. jel možeš, molim te, objasniti.

kad bi svi clanovi sustava dobrovoljno pristali na nepravedne odnose, sustav je pravedan

onda je Sjeverna Koreja pravedan sustav.

bi bi, da su pristali, ali ne da nisu pristali, nego su sagrodili zid da in ljudi ne bižu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/3/2020, 21:52

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

ako u socijalističkin sustavu jedun čovik ni socijalist, sustave je nepravedan, a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički, can u dig it?
ne, ne mogu to iskopati. jel možeš, molim te, objasniti.

kad bi svi clanovi sustava dobrovoljno pristali na nepravedne odnose, sustav je pravedan
i dalje ne kopam.
tko odlučuje ovo pravedno i nepravedno? te laboratorijske sterilne uvjete.
 ti i jo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/3/2020, 21:54

violator wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:
Uzasno glupo ali smijem se tome vec 10 min.

: ))))


To je do cimeta.

pokušavam shvatiti abenovštinu pomoću istrijanskih mudraca.


I sto ce on odgovorit' na ovo? : ))

Njemu nije do humora. Kako je ono jednom napisao? Humor - utociste gubitnika (u raspravi)?
oli sun to ka reko?

ako jes, bi sun u pravu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/3/2020, 23:59

aben wrote:
ti znoš da jo imun privatnu firmu? to je potpuno dobrovoljna organizacija u koj jo privločin klijente isključivo preko usmenih preporuka bivših klijentov. ne isporučujen uslugu državi, niti drugin firmami, udrugami i društvima. isključivo pojedincima. prvo in isporučin uslugu, a unda oni meni daju svoji šoldi.  postojin od 2005 i to mi je jedini ekonomski angažman sve do 2017 ka sun uze još jedun poso, poso uhljeba, jer su me socijaliti dovili prisilnon napraton svojih usluga ke nika nis želi. 


konstituiro li to argument iz upotrebe?
i bivši klijenti i oni koji dolaze iz usmenih preporuka su također privatnici koji do svojih novaca dolaze od također privatnika koji opet do svojih novaca dolaze od privatnika itd.itd?
čvrsto vjerujem da je u tom lancu negdje jako blizu neka lokalna samouprava, grad, država.
koje su to usluge koje nikad nisi želi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/3/2020, 00:00

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

ako u socijalističkin sustavu jedun čovik ni socijalist, sustave je nepravedan, a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički, can u dig it?
ne, ne mogu to iskopati. jel možeš, molim te, objasniti.

kad bi svi clanovi sustava dobrovoljno pristali na nepravedne odnose, sustav je pravedan
i dalje ne kopam.
tko odlučuje ovo pravedno i nepravedno? te laboratorijske sterilne uvjete.
 ti i jo
kapitalizam je nepravedan. eto, odlučio sam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/3/2020, 06:39

Gnječ wrote:
pokušavam shvatiti abenovštinu pomoću istrijanskih mudraca.
za sada je ful jednostavno, samo trebaš pratit'. mi nismo kapitalisti zato što nam aben to ne da.
kad bi aben pristao bit' socijalist kao svi mi, mi bi automatski postali kapitalisti.
"a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički, can u dig it?"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/3/2020, 06:51

i jedan fun fact za abena pošto voli knjige, kad na glas izgovoriš library prva stvar koja izađe iz tvojih usta je laž.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/3/2020, 07:46

ebenica wrote:
aben wrote:
ti znoš da jo imun privatnu firmu? to je potpuno dobrovoljna organizacija u koj jo privločin klijente isključivo preko usmenih preporuka bivših klijentov. ne isporučujen uslugu državi, niti drugin firmami, udrugami i društvima. isključivo pojedincima. prvo in isporučin uslugu, a unda oni meni daju svoji šoldi.  postojin od 2005 i to mi je jedini ekonomski angažman sve do 2017 ka sun uze još jedun poso, poso uhljeba, jer su me socijaliti dovili prisilnon napraton svojih usluga ke nika nis želi. 


konstituiro li to argument iz upotrebe?
i bivši klijenti i oni koji dolaze iz usmenih preporuka su također privatnici koji do svojih novaca dolaze od također privatnika koji opet do svojih novaca dolaze od privatnika itd.itd?
čvrsto vjerujem da je u tom lancu negdje jako blizu neka lokalna samouprava, grad, država.
koje su to usluge koje nikad nisi želi?
naravski, vrlo vjerojatno da se u toliko godin nojde kikoli. 


prvenstveno zdravstveno i mirovinsko osiguranje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/3/2020, 07:47

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
ne, ne mogu to iskopati. jel možeš, molim te, objasniti.

kad bi svi clanovi sustava dobrovoljno pristali na nepravedne odnose, sustav je pravedan
i dalje ne kopam.
tko odlučuje ovo pravedno i nepravedno? te laboratorijske sterilne uvjete.
 ti i jo
kapitalizam je nepravedan. eto, odlučio sam.

zbog čega?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/3/2020, 14:52

ebenica wrote:
Gnječ wrote:
pokušavam shvatiti abenovštinu pomoću istrijanskih mudraca.
za sada je ful jednostavno, samo trebaš pratit'. mi nismo kapitalisti zato što nam aben to ne da.
kad bi aben pristao bit' socijalist kao svi mi, mi bi automatski postali kapitalisti.
"a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički, can u dig it?"

I can't. ne znam, mogao bi biti paradoks ali kako ne vidim nikakvo logično objašnjenje koje bi čak i iz paradoksa bilo moguće izvest, onda je to apsurd kao onaj problem prst u guzici. aben nas vrti u krug ima jedna pričica

If You Give a Mouse a Cookie

A boy gives a cookie to a mouse. The mouse asks for a glass of milk. He then requests a straw (to drink the milk), a mirror (to avoid a milk mustache), nail scissors (to trim his hair in the mirror), and a broom (to sweep up his hair trimmings). Next he wants to take a nap, have a story read to him, draw a picture, and hang the drawing on the refrigerator. Looking at the refrigerator makes him thirsty, so the mouse asks for a glass of milk. The circle is complete when he wants a cookie to go with it.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 12/3/2020, 18:26

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:A ja sam sinonim za što? :)

nikakov sinonim, nego je reko da ne će kozati di je pogrješka osim ako ga neko drugi ne pito
I mene gurneš?:)
pa ča, to je samo rečenica
A dobro,
moram priznati su mi vaše rasprave (kao laiku), zanimljivije od praćenja rasprave Petersona i Žižeka :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 12/3/2020, 18:33

ebenica wrote:
kad bi aben pristao bit' socijalist kao svi mi, mi bi automatski postali kapitalisti.
a ako su svi socijalisti, sustav je kapitalistički,
Jako zanimljiva misao...
Zoč ne želi?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 12/3/2020, 18:45

Koliko sam ja shvatila, da bi bilo koje državno uređenje bilo pravedno, ono bi se trebalo temeljiti na dobrovoljnosti svih dionika.
Kako je to uopće moguće s obzirom na ljudsku narav?!
Pa i u obitelji nikada nije takvo stanje...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 13 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum