ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veze

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 14:15

kic wrote:well, tema je malo crnjak, ali nekako nisam shvacao nikad one koji prekinu s nekim s kim su dugo godina skupa, i nakon pol sata dodje sljedeci partner, ono doslovno za pol sata..

yebate. veze se prekidaju, započinju nove....

obrambeni mehanizam organizma.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 15:52

Zanimljiva tema.

Kako će se netko ponijeti u toj situaciji zasigurno ovisi o međuinterakciji više faktora; o crtama ličnosti same osobe, tj. njezinim psihološkim karakteristikama, o vrijednostima i normama koje je usvojio socijalizacijom u svom okruženju te o sankcijama takvog ponašanja u toj sredini (pritom uopće ne mislim na nekakve formalne sankcije, nego na one neformalne poput mrkog pogleda, ogovaranja ili pak odobravanja i slično).

Osobno, razmišljajući o takvoj hipotetskoj situaciji u kojoj je netko od mojih roditelja preminuo, voljela bih da živući roditelj nakon što prođe kroz svoje razdoblje tugovanja (za koje, usput rečeno, mislim da se ne može univerzalno vremenski odrediti) pronađe nekoga s kim bi bio sretan ili bila sretna. Uopće tu osobu ne bih gledala kao nekakvo nametanje zamjene preminulog roditelja ili što već. Izgubljenu osobu se ne može nadomjestiti, ali se može nastaviti živjeti i graditi život dalje.

Iz ove perspektive, kad bih zamislila da sam u braku i da imam djecu, definitivno bih željela da u slučaju moje smrti taj hipotetski suprug bude ponovno sretan s nekim. Najstrašniji mogući scenarij bi mi, u tom kontekstu, bio da se zatvori u svoj svijet, potpuno povuče i prestane živjeti, a pogotvo ako bi to bilo jer se drži nekakvog, ništa doli društvenokonstruiranog, vrijednosnog sustava u kojem se na takvo što mrko gleda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 15:57

veg,moze se i kao samac fino druziti sa drugima i imati zivot..ne moras bar kuci navaliti na vrat nekoga sebi i djeci..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 15:59

Nisam ni rekla da ne može. Konstruirala sam jednu takvu hipotetsku situaciju da iznesem svoj stav i ono što bih ja u takvoj situaciji željela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 16:02

Ihhh..ne brini ti za mjuza..covjek bi zivnuo i odjednom imao par komadi Mlatki na svakoj ruci... ;) :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by jack_reacher Sun 22 Nov - 16:13

dobra tema kic,svida mi se kako razmišljaš(sori ak ovo zvuci pomalo gej,lol),vidi se da iz tebe pršti neiskustvo(ljubavno,ne životno)no bolje da si takav za svoje godine nego neki bezosjecajni cinicni gad(ko recimo Krpa iz Metastaza,haha)uglavnom vecina ljudi u životu osjeti pravu ljubav najviše 1-2x,sve ostalo su usputne veze,sex.interes ili forsirani odnosi zbog straha od izolacije,dosade ili društvene osude,žene u teoriji vole romanticare al u stvarnosti obicno padaju na neku vrstu brutale(samopouzdanje,izgled,šarm,lova,status,moc)tako da prica o srodnim dušama ne drži vodu sve dok ju sami ne doživimo;u tom slucaju bivamo toliko impresionirani da doticnu osobu idealiziramo do krajnjih granica i ocekujemo da ako ne cijeli život barem što duže potraje ta veza\ljubav\brak\prijateljstvo iz navike.No što se desi kad se to naglo prekine,smrcu ili odlaskom voljene osobe nekom drugom?Ako to ne možemo prebroditi dulje vrijeme ili ne daj bože nikad onda nastaju ozbiljni problemi na svim mogucim razinama i pocinjemo pucat po šavovima,"nitko nije otok",covjek je društveno bice a da li ce biti i (a)sexualno\(a)socijalno ovisi o nizu okolnosti,spletu "slucajnosti" i onome što (po)nekad zovemo sudbina ili karma... yoda  :starac
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 16:21

Vegvísir wrote:Nisam ni rekla da ne može. Konstruirala sam jednu takvu hipotetsku situaciju da iznesem svoj stav i ono što bih ja u takvoj situaciji željela.
mom frendu je umrla žena od raka. mučila se tri godine.
nakon par mjeseci sam ga odveo malo u noćni život, izlaske.

sada je našao neku curku. ne žive zajedno jer su oboje bili u sličnoj situaciji pa idu polako.
čovjek ima 48g.
pa neće do kraja bit sam. djeca mu studiraju...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 16:36

veber wrote:
Vegvísir wrote:Nisam ni rekla da ne može. Konstruirala sam jednu takvu hipotetsku situaciju da iznesem svoj stav i ono što bih ja u takvoj situaciji željela.
mom frendu je umrla žena od raka. mučila se tri godine.
nakon par mjeseci sam ga odveo malo u noćni život, izlaske.

sada je našao neku curku. ne žive zajedno jer su oboje bili u sličnoj situaciji pa idu polako.
čovjek ima 48g.
pa neće do kraja bit sam. djeca mu studiraju...

Meni je to sasvim u redu i razumljivo. Pogotovo što su bili, kako kažeš, u sličnoj situaciji i vjerojatno zbog toga lakše usklađuju i prilagođavaju svoj tempo tempu drugoga u gradnji odnosa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 16:43

ja bum nasao neku bakicu kad vbudem 70to godisnji dido..Dok god Kitonja skace bez beda,nikakvo spustanje sidra.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 16:46

Vegvísir wrote:

Meni je to sasvim u redu i razumljivo. Pogotovo što su bili, kako kažeš, u sličnoj situaciji i vjerojatno zbog toga lakše usklađuju i prilagođavaju svoj tempo tempu drugoga u gradnji odnosa.
i meni je to skroz normalno.
čudi me moj stari. nakon što je mati umrla nikad nije bio s drugom.
pitao sam ga nedavno. a da je imao prilika je.
prošlo je od tada 20g.

njegov izbor.
a od mladih dana je bio sa ženama.
imao je 55 kada je mama umrla.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 16:47

bogomdani wrote:ja bum nasao neku bakicu kad vbudem 70to godisnji dido..Dok god Kitonja skace bez beda,nikakvo spustanje sidra.. :clown
ti buš drkal i na svom sprovodu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 16:54

veber wrote:
Vegvísir wrote:

Meni je to sasvim u redu i razumljivo. Pogotovo što su bili, kako kažeš, u sličnoj situaciji i vjerojatno zbog toga lakše usklađuju i prilagođavaju svoj tempo tempu drugoga u gradnji odnosa.
i meni je to skroz normalno.
čudi me moj stari. nakon što je mati umrla nikad nije bio s drugom.
pitao sam ga nedavno. a da je imao prilika je.
prošlo je od tada 20g.

njegov izbor.
a od mladih dana je bio sa ženama.
imao je 55 kada je mama umrla.

A čuj, nismo svi isti i ne nosimo se sa životnim situacijama jednako. Navela sam u prvom postu različite faktore koji na to utječu i ono što prevlada kod mene, ne mora kod drugoga. Ja sam dosta liberalnih uvjerenja i ne jebu me pretjerano društvene vrijednosti i neformalne sankcije koje iz njih proizlaze, iako sam odgajana u relativno tradicionalnom duhu. Kod nekog drugog se ti faktori u svom međuodnosu ne bi tako posložili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 16:59

ma moj stari je otkačen skroz.
da vidiš kako izgleda badnjak kod njega.....
...ludilo. 50 ljudi prođe kroz stan.

nije mi rekao zašto nije našao drugu, a to nije moj problem.
ako će htjet reći reći će. ne tiče me se intima oca.
niti on ulazi u moju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 16:59

veber wrote:
bogomdani wrote:ja bum nasao neku bakicu kad vbudem 70to godisnji dido..Dok god Kitonja skace bez beda,nikakvo spustanje sidra.. :clown
ti buš drkal i na svom sprovodu.
Ti se ne dodiruj mojeg Kitonje..nije tebi namjenjen... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 17:06

veber wrote:ma moj stari je otkačen skroz.
da vidiš kako izgleda badnjak kod njega.....
...ludilo. 50 ljudi prođe kroz stan.

nije mi rekao zašto nije našao drugu, a to nije moj problem.
ako će htjet reći reći će. ne tiče me se intima oca.
niti on ulazi u moju.

:tu Fair enough.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 17:12

Veber zna napisati cudo dobar post!


Ponekad :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 17:29

Vegvísir wrote:

:tu  Fair enough.
imamo odličan odnos.
više prijateljski, a manje roditeljski.

žao mi je samo što "nemam" vremena za njega.
ovako je otac kojeg bi svatko poželio. pokojna mati, da ne pričam. ta je bila skroz otkačena.

studenti su ju obožavali, predavanja joj bila nevjerovatna.
kao klinca me vodila na fax.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by medication Sun 22 Nov - 17:44

Ja uopće Kica ne gledam kao nekog neiskusnog idealistu. Čovjek ima stav o tome, nije napisao da će njegovo sadašnje mišljenje uklesat u kamen i držat ga se do smrti.

Uostalom, poznajem udivca i udovicu koji imaju isti stav ko i Kic.
A ne može im se baš pripisat naivnost i neiskustvo.

Ja se ne mogu sad zamislit u takvoj ulozi a i ne želim.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by veber Sun 22 Nov - 17:50

stvar osobne ekspresije.
ljudi drugačije reagiraju u istim situacijama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 17:51

veber wrote:
Vegvísir wrote:

:tu  Fair enough.
imamo odličan odnos.
više prijateljski, a manje roditeljski.

žao mi je samo što "nemam" vremena za njega.
ovako je otac kojeg bi svatko poželio. pokojna mati, da ne pričam. ta je bila skroz otkačena.

studenti su ju obožavali, predavanja joj bila nevjerovatna.
kao klinca me vodila na fax.

A gle, vremena ako stvarno želiš, uvijek možeš naći. Dok je živ, nije kasno. :)

Ja sa svojima imam oscilirajući odnos koji se znao kretati od nekomuniciranja do skroz bliskog. Moj stari je dosta tvrdoglav i tradicionalan, ja sam tvrdoglava liberalna ovnica koja ne prihvaća da se nešto radi samo zato što se to tako radi pa smo znali često imati nesuglasica i međusobnih nerazumijevanja, ali u posljednje vrijeme smo ipak pronašli zajednički jezik. :)

Naučili smo nekako svi skupa biti tolerantniji jedni prema drugima. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Guest Sun 22 Nov - 17:53

medication wrote:Ja uopće Kica ne gledam kao nekog neiskusnog idealistu. Čovjek ima stav o tome, nije napisao da će njegovo sadašnje mišljenje uklesat u kamen i držat ga se do smrti.

Uostalom, poznajem udivca i udovicu koji imaju isti stav ko i Kic.
A ne može im se baš pripisat naivnost i neiskustvo.

Ja se ne mogu sad zamislit u takvoj ulozi a i ne želim.

Ni ja uopće ne mislim da je to stvar naivnosti ili neiskustva. Jednostavno nismo svi isti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veze - Page 3 Empty Re: Veze

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum