ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 14/12/2019, 22:16

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
e, to je varijacija te teme.
u principu, romantičarski, egalitarski, ljevičarski pogljed na prirodu čovika
Jesmo li?
ne
A što smo?
svakako određeni bijologijon.
zbog sposobnosti mišljenja o mišljenju tj o samosvijesti,  pričinjaju nan se neke ideje, da smo više nego ča jesmo. zbog ote sposobnosti, već jesmo više nego ča jesmo, ali unda ka se tote provuču želje o jednakosti i o boljen svitu, tu sve krene naopako.
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...

mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/12/2019, 22:18

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Jesmo li?
ne
A što smo?
svakako određeni bijologijon.
zbog sposobnosti mišljenja o mišljenju tj o samosvijesti,  pričinjaju nan se neke ideje, da smo više nego ča jesmo. zbog ote sposobnosti, već jesmo više nego ča jesmo, ali unda ka se tote provuču želje o jednakosti i o boljen svitu, tu sve krene naopako.
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...
to je to, ot impuls, zoto si socijalist

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 14/12/2019, 22:20

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
ne
A što smo?
svakako određeni bijologijon.
zbog sposobnosti mišljenja o mišljenju tj o samosvijesti,  pričinjaju nan se neke ideje, da smo više nego ča jesmo. zbog ote sposobnosti, već jesmo više nego ča jesmo, ali unda ka se tote provuču želje o jednakosti i o boljen svitu, tu sve krene naopako.
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...
to je to, ot impuls, zoto si socijalist
Ja sam za svima pružiti priliku, a onda po zaslugama, tj. sposobnosti, ideji, volji, znanju, radu.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/12/2019, 22:23

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
A što smo?
svakako određeni bijologijon.
zbog sposobnosti mišljenja o mišljenju tj o samosvijesti,  pričinjaju nan se neke ideje, da smo više nego ča jesmo. zbog ote sposobnosti, već jesmo više nego ča jesmo, ali unda ka se tote provuču želje o jednakosti i o boljen svitu, tu sve krene naopako.
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...
to je to, ot impuls, zoto si socijalist
Ja sam za svima pružiti priliku, a onda po zaslugama, tj. sposobnosti, ideji, volji, znanju, radu.
nisi. 
čin si rođen, to znoči da ti je pružena prilika. 

ali ti pod pruženon prilikon smatraš da ti je društvo dužno osigurati optimalnu obitelj, optimalno školovanje i optimalni poso, pa eto, kako se od unda snojdeš je na tebi somome.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by mativka 14/12/2019, 22:24

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
svakako određeni bijologijon.
zbog sposobnosti mišljenja o mišljenju tj o samosvijesti,  pričinjaju nan se neke ideje, da smo više nego ča jesmo. zbog ote sposobnosti, već jesmo više nego ča jesmo, ali unda ka se tote provuču želje o jednakosti i o boljen svitu, tu sve krene naopako.
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...
to je to, ot impuls, zoto si socijalist
Ja sam za svima pružiti priliku, a onda po zaslugama, tj. sposobnosti, ideji, volji, znanju, radu.
nisi. čin si rođen, to znoči da ti je pružena prilika. 

ali ti pod pruženon prilikon smatraš da ti je društvo dužno osigurati optimalnu obitelj, optimalno školovanje i optimalni poso, pa eto, kako se od unda snojdeš je na tebi somome.
Zar je isto roditi se u plemićkoj obitelji i u obitelji siromaha?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 14/12/2019, 22:27

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
Voljela bih da svi imamo jednaku startnu poziciju, ali s obzirom što si naveo, to je nemoguće, jer nas biologija određuje...
to je to, ot impuls, zoto si socijalist
Ja sam za svima pružiti priliku, a onda po zaslugama, tj. sposobnosti, ideji, volji, znanju, radu.
nisi. čin si rođen, to znoči da ti je pružena prilika. 

ali ti pod pruženon prilikon smatraš da ti je društvo dužno osigurati optimalnu obitelj, optimalno školovanje i optimalni poso, pa eto, kako se od unda snojdeš je na tebi somome.
Zar je isto roditi se u plemićkoj obitelji i u obitelji siromaha?
sure as hell not

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 22:36

želite se promijeniti? ljudi se mijenjaju osobnost svakodnevno ali usporeno skoro neprimjetno voljno i protiv svoje volje. kod ove žene je ta promjena drastična i brza i protiv njene volje:

što biste vi napravili da se ovo vama desi:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 22:41

ebenica wrote:
Ra wrote:Odabiri nisu bez razloga. Možda ih nismo svjesni, ali imaju svoju pozadinu. 
Možda te ne ugrožavam, ne izazivam, ne vrijeđam... ne znam. Vjerojatno ti znaš zašto si odlučio biti pristojniji nego s drugima na VIP-u, jer si mogao biti i onakav, ne bi se svijet srušio. 

Dobrota i ljubaznost su nešto što se ne bi smjelo dozirati kako bi dobilo na vrijednosti. Samo po sebi je takva rijetkost da da je vrijednost neupitna ne glede na količinu. 

Probaj. Ne igram šah, ali me možda spasi logika.  :rasta
svi smo mi slojeviti, ovaj forum npr; zadnji sloj našeg života, vanjski krug, totalno nebitan, kako se krugovi sužavaju toliko im dajemo vrijednost, ako je onaj najuži krug koji nam je stvarno bitan dobio osobu na koju smo sami ponosni, dobio nježnost, smijeh i veselje, onda smo takvi, vanjski krug nas može doživjeti kako god želi. ponekad ako to želimo, kao ja sad npr., vanjskom krugu pokazujemo dio sebe kakvi jesmo, ne iz najužeg kruga nego neke sredine čisto da vidimo što će se dogoditi, ako unutarnjem krugu pokazujemo jad, tugu i bol onda smo takvi....muž tuče ženu u porivatnosti kuće zato što mu je bitno što će onaj najdalji krug misliti o njemu, umjesto da je obrnuto, kako se krugovi sužavaju toliko smo iskreni i ono smo što jesmo, zadnji krug smo mi sami....ja volim šah i do vanjskog kruga mi nije stalo zato što se ne trebam sramiti pred vama nego pred samim sobom ako bih se imao čega, i svaka interakcija na ovom forumu je nevažna ali u svakoj nešto naučiš o ljudima ako se dovoljno dobro zagledaš u slova. kao i u partiji šaha moraš odgonetnuti skriveni potez, način koji ljudi koriste kako bi zavarali druge.
Krugovi? 
Samo da nisu krugovi pakla. Mogu li opet oni krugovi u žitu? :p :D
Da, ako srž štima, vanjski krug je nebitan. 
Muž tuče ženu u privatnosti kuće jer joj tu nitko neće tj. ne može pomoći. Nije njemu stalo što misli vanjski krug, nego bi vani možda netko reagirao i na silu odgovorio silom. Nasilnik razumije samo taj govor. 
Možda je ženama više stalo što misli vanjski krug i zato većina uglavnom šuti o nasilju doma.

Ma lako za poteze drugih, na njih rijetko možemo utjecati, ali se možemo prilagoditi i odreagirati ovako ili onako.
Najgori su oni potezi koje vučemo kako bi zavarali sebe. Tu smo prilično slijepi i nemoćni. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 22:43

Gnječ wrote:
mativka wrote:
Gnječ wrote:
mativka wrote:
Gnječ wrote:mativka is such a waste of time... no buzzing, no honey, no sex... nothing.
Ovo ti je od kako pišeš najpametniji, najistinitiji, najbolji izveden zaključak :)

kad dođem na vorum i pričam s tobom imam osjećaj ko da sjedim naslonjen na kladu ili fosnu koja me žulja i onda si mislim da li da uzmem motornu pilu ili da uzmem kanistar benzina i užgem sve oko sebe. jel bi mi dala pičke da te pitam uopće? ili bi mi postavila pitanje što će mi pička?
Umirem od smijeha :rofl :rofl :rofl

nemoj da ti moram davat umjetno disanje i masažu grudi...
:^0 :^0 :^0 

Gnječ se raspištoljio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 22:56

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:

U osnovi, oduvijek me je zanimalo u kolikoj bih se mjeri razlikovala od osobe koja bi nastala kao rezultat svih sjecanja osoba s kojima sam ikada komunicirala. :-) Postojimo li izvan pogleda drugih? Sto je nasa bit, ono nesto sto nas cini autenticnima?
misliš, u koj mjeri bi te drugi razlikovali? jer razlikovala bi se 100 posto.
drugi te uopće ne bi razlikovali., uz pretpostavku da je kopiranje sjećanja potpuno.


postojimo.
naša bit je kontinuum našeg mišljenja i djelovanja, a autentičnima nas čini jedinstvena perspektiva, budući da niko ne more zauzimati isti prostor ko i mi u iston vrimenu, plus biološke karakteristike.

Ako nas autenticnima cini nasa jedinstvena perspektiva, tada i drugi ljudi imaju jedinstvene perspektive pa se i njihova sjecanja o nama - razlikuju. Svatko od njih, pri interakciji s nasim doppelgangerom, pronasao bi nesto sto bi se razlikovalo od njihovog sjecanja na nas...
živimo u dva svemira, u svom i u očima promatrača. dva promatrača se nikad neće složiti čiji je original, niti nama samima neće dati da budemo original, sve je kopija osim vlastitog doživljaja.

Oprosti, tvoj mi je komentar potpuno promaknuo.

Ma nekako, meni je ocito da smo sebi samima - jedinstveni. Druge ljude uvijek dozivljavamo posredno, putem njihovih rijeci i ponasanja, sebe uvijek neposredno, naravno. Mi smo prica koja se pripovijeda iz prvog lica. Oni su price koje se pripovijedaju iz treceg lica.

E sad, nekako intuitivno (dakle, nedovoljno promisljeno) cini mi se da i mi sebe izmisljamo. Izmisljamo poredak ondje gdje ga mozda uopce nema. I nasa su sjecanja o nama samima fragmentarna. A katkada mi se cini i da ono cega se sjecamo takodjer prilagodjavamo trenutnim dozivljajima i vrijednostima.


Ipak, zanima me, kada bi nas doppelganger postojao istovremeno s nama samima, bi li drugi ljudi mogli prepoznati original?
Istina. Obnavljanje nečeg što se dogodilo u drugom vremenu nije autentično, prilagođeno je trenutnom stanju i raspoloženju. I da. Rupe u sjećanju se često popunjavaju izmišljenim sjećanjima. 

Možda čak i bi. Još uvijek mislim da nas okolina vidi jasnije nego što sami sebe vidimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:07

Ra wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
aben wrote:
misliš, u koj mjeri bi te drugi razlikovali? jer razlikovala bi se 100 posto.
drugi te uopće ne bi razlikovali., uz pretpostavku da je kopiranje sjećanja potpuno.


postojimo.
naša bit je kontinuum našeg mišljenja i djelovanja, a autentičnima nas čini jedinstvena perspektiva, budući da niko ne more zauzimati isti prostor ko i mi u iston vrimenu, plus biološke karakteristike.

Ako nas autenticnima cini nasa jedinstvena perspektiva, tada i drugi ljudi imaju jedinstvene perspektive pa se i njihova sjecanja o nama - razlikuju. Svatko od njih, pri interakciji s nasim doppelgangerom, pronasao bi nesto sto bi se razlikovalo od njihovog sjecanja na nas...
živimo u dva svemira, u svom i u očima promatrača. dva promatrača se nikad neće složiti čiji je original, niti nama samima neće dati da budemo original, sve je kopija osim vlastitog doživljaja.

Oprosti, tvoj mi je komentar potpuno promaknuo.

Ma nekako, meni je ocito da smo sebi samima - jedinstveni. Druge ljude uvijek dozivljavamo posredno, putem njihovih rijeci i ponasanja, sebe uvijek neposredno, naravno. Mi smo prica koja se pripovijeda iz prvog lica. Oni su price koje se pripovijedaju iz treceg lica.

E sad, nekako intuitivno (dakle, nedovoljno promisljeno) cini mi se da i mi sebe izmisljamo. Izmisljamo poredak ondje gdje ga mozda uopce nema. I nasa su sjecanja o nama samima fragmentarna. A katkada mi se cini i da ono cega se sjecamo takodjer prilagodjavamo trenutnim dozivljajima i vrijednostima.


Ipak, zanima me, kada bi nas doppelganger postojao istovremeno s nama samima, bi li drugi ljudi mogli prepoznati original?
Istina. Obnavljanje nečeg što se dogodilo u drugom vremenu nije autentično, prilagođeno je trenutnom stanju i raspoloženju. I da. Rupe u sjećanju se često popunjavaju izmišljenim sjećanjima. 

Možda čak i bi. Još uvijek mislim da nas okolina vidi jasnije nego što sami sebe vidimo.

je, stvarno ti misli i dalje...pitala si okolinu što misli o meni pa si u Mercatoru izgledala ko da te čeka Džek Trbosijek. ha.ha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:19

Natukli ste 8 stranica i trebala bih ići redom odgovarati, ali ne mogu. 
Boli me noga.  :rasta

Ja ću se se vratiti promjenama. 
Vjerujem da ne postoji osoba koja u sebi nema dobrotu, kao i ona koja nije zla. Stvar je samo u omjerima, a oni ovise o puno faktora (okolina, odgoj, snaga karaktera itd. 
Abend je rekao da se djecu ne može oblikovati.  O i te kako ih oblikujemo, svjesno ili nesvjesno. I ne samo mi koji imamo namjeru ili želju oblikovati ih, učestvuju čak i oni koji možda to ne žžele ili nisu svjesni da to čine. 

Znam da se promjena može dogoditi, Na vanjskom nivou (ponašanje), koje je vidljivo drugima, kao i ono unutrašnje čega je možda svjestan samo onaj koji se mijenja. Zapravo postane svjestan kad ga drugi upozore na vanjsku promjenu.

Teške stvari, teške životne situacije donose promjene. Gubitak najbližih, imovine, zdravlja je najčešći pokretač promjena. Nekog ogrubi, nekog pak omekša. 
Jednako tako i sretni događaji kao što su rođenja, ljubav itd, mijenjaju čovjeka, ali promjene nisu tako drastične.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:24

Gnječ wrote:

je, stvarno ti misli i dalje...pitala si okolinu što misli o meni pa si u Mercatoru izgledala ko da te čeka Džek Trbosijek. ha.ha.
Otkud znaš da još uvijek ne mislim tako? U ovom primjeru sam i ja okolina.  :D

Htjedoh reći da okolina vjerojatno vidi mane koje sami ne vidimo, ali nas unatoč njima prihvati. Nama je teže prihvatiti te nedostatke.
Bilo bi zgodno izvući se iz sebe i promatrati se "izvana", bez pristranosti i samoopravdavanja koja su momentalna reakcija na svaki oblik kritike. 

Tko zna bismo li se mogli u cijelosti prihvatiti i nakon tog "vanjskog" pogleda na se?  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:27

Ra wrote:Nije njemu stalo što misli vanjski krug, nego bi vani možda netko reagirao i na silu odgovorio silom.
pa znači da mu je stalo svejedno radi čega...u muškim društvima se takve stvari ne odobravaju, u stvari su sramotne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:31

Ra wrote:Natukli ste 8 stranica i trebala bih ići redom odgovarati, ali ne mogu. 
Boli me noga.  :rasta

Ja ću se se vratiti promjenama. 
Vjerujem da ne postoji osoba koja u sebi nema dobrotu, kao i ona koja nije zla. Stvar je samo u omjerima, a oni ovise o puno faktora (okolina, odgoj, snaga karaktera itd. 
Abend je rekao da se djecu ne može oblikovati.  O i te kako ih oblikujemo, svjesno ili nesvjesno. I ne samo mi koji imamo namjeru ili želju oblikovati ih, učestvuju čak i oni koji možda to ne žžele ili nisu svjesni da to čine. 

Znam da se promjena može dogoditi, Na vanjskom nivou (ponašanje), koje je vidljivo drugima, kao i ono unutrašnje čega je možda svjestan samo onaj koji se mijenja. Zapravo postane svjestan kad ga drugi upozore na vanjsku promjenu.

Teške stvari, teške životne situacije donose promjene. Gubitak najbližih, imovine, zdravlja je najčešći pokretač promjena. Nekog ogrubi, nekog pak omekša. 
Jednako tako i sretni događaji kao što su rođenja, ljubav itd, mijenjaju čovjeka, ali promjene nisu tako drastične.

nije to to. promjene su ono što sam ja radio prije sto godina to se zove ljuštenje luka sloj po sloj. jest da ti idu suze ali no pain no gain jebiga. pratiš samoga sebe u svakodnevnom životu što govoriš na koji način govoriš kako se ponašaš pa odjednom skužiš čekaj stop to nisam ja to je implantacija od nekog drugog. zapitaš se tko se tako ponaša ili se tako slično ponašao ili govorio u mojoj okolini i onda mic po mic dođeš do aha trenutka kad skužiš aha tako je radila ta i ta osoba a ja sam to svjesno ili nesvjesno u nekom razdoblju pokupio ili mi je bilo nametnuto od nje njega njih kajgod. kad ti đođe aha moment onda je jedan sloj oljušten i idemo dalje.

idem gledat crtane filmove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:33

ebenica wrote:
Ra wrote:Nije njemu stalo što misli vanjski krug, nego bi vani možda netko reagirao i na silu odgovorio silom.
pa znači da mu je stalo svejedno radi čega...u muškim društvima se takve stvari ne odobravaju, u stvari su sramotne.
Ovisi u kojem si muškom krugu (opet krug :D). 
To čak nema veze s obrazovanjem, jer nasilnici su u svim slojevima društva. 

Neke nacije i narodi smatraju da je to nešto normalno, čak poželjno. 
Što je najžalosnije u tim krugovima i žene misle da je nasilje nad ženama nešto normalno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:36

Gnječ wrote:
Ra wrote:Natukli ste 8 stranica i trebala bih ići redom odgovarati, ali ne mogu. 
Boli me noga.  :rasta

Ja ću se se vratiti promjenama. 
Vjerujem da ne postoji osoba koja u sebi nema dobrotu, kao i ona koja nije zla. Stvar je samo u omjerima, a oni ovise o puno faktora (okolina, odgoj, snaga karaktera itd. 
Abend je rekao da se djecu ne može oblikovati.  O i te kako ih oblikujemo, svjesno ili nesvjesno. I ne samo mi koji imamo namjeru ili želju oblikovati ih, učestvuju čak i oni koji možda to ne žžele ili nisu svjesni da to čine. 

Znam da se promjena može dogoditi, Na vanjskom nivou (ponašanje), koje je vidljivo drugima, kao i ono unutrašnje čega je možda svjestan samo onaj koji se mijenja. Zapravo postane svjestan kad ga drugi upozore na vanjsku promjenu.

Teške stvari, teške životne situacije donose promjene. Gubitak najbližih, imovine, zdravlja je najčešći pokretač promjena. Nekog ogrubi, nekog pak omekša. 
Jednako tako i sretni događaji kao što su rođenja, ljubav itd, mijenjaju čovjeka, ali promjene nisu tako drastične.

nije to to. promjene su ono što sam ja radio prije sto godina to se zove ljuštenje luka sloj po sloj. jest da ti idu suze ali no pain no gain jebiga. pratiš samoga sebe u svakodnevnom životu što govoriš na koji način govoriš kako se ponašaš pa odjednom skužiš čekaj stop to nisam ja to je implantacija od nekog drugog. zapitaš se tko se tako ponaša  ili se tako slično ponašao ili govorio u mojoj okolini i onda mic po mic dođeš do aha trenutka kad skužiš aha tako je radila ta i ta osoba a ja sam to svjesno ili nesvjesno u nekom razdoblju pokupio ili mi je bilo nametnuto od nje njega njih kajgod. kad ti đođe aha moment onda je jedan sloj oljušten i idemo dalje.

idem gledat crtane filmove.
Mislim da smo i nas nekoliko to isto rekli. Oblikuju nas drugi više nego što sami sebe oblikujemo. Prelijeni smo, to je puno posla. A onda kad se "prelije čaša" ljuštimo luk. :)

Aj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:41

Ra wrote:
Gnječ wrote:

je, stvarno ti misli i dalje...pitala si okolinu što misli o meni pa si u Mercatoru izgledala ko da te čeka Džek Trbosijek. ha.ha.
Otkud znaš da još uvijek ne mislim tako? U ovom primjeru sam i ja okolina.  :D

Htjedoh reći da okolina vjerojatno vidi mane koje sami ne vidimo, ali nas unatoč njima prihvati. Nama je teže prihvatiti te nedostatke.
Bilo bi zgodno izvući se iz sebe i promatrati se "izvana", bez pristranosti i samoopravdavanja koja su momentalna reakcija na svaki oblik kritike. 

Tko zna bismo li se mogli u cijelosti prihvatiti i nakon tog "vanjskog" pogleda na se?  :)

misli ti šta hoćeš o meni tko ti brani moš i dalje mislit da sam ti u laptop uvalio i one viruse iz permafrosta iz doba mezozoika ma da nisam ali ti si uvjerena da jesam a ja sam i ruke dezinficiro prije nego sam i tipkovnicu taknuo moš mislit virusi ovo-ono. jebote vi ne vidite dalje od 10 centimetara čast izuzetcima stvarno. jel ti ne kužiš da imaš totalnu iskrivljenu sliju o meni i da radiš time štetu i meni i sebi? no? da ti čuješ što svakakvi imbecili i polusvijet u puli priča za mene ti bi zvala NATO strike upomoć i bombardirali me u kući ili bircu. jebote ludog li svijeta alan ford je goli kurac za vas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:41

Ra wrote:
ebenica wrote:
Ra wrote:Nije njemu stalo što misli vanjski krug, nego bi vani možda netko reagirao i na silu odgovorio silom.
pa znači da mu je stalo svejedno radi čega...u muškim društvima se takve stvari ne odobravaju, u stvari su sramotne.
Ovisi u kojem si muškom krugu (opet krug :D). 
To čak nema veze s obrazovanjem, jer nasilnici su u svim slojevima društva. 

Neke nacije i narodi smatraju da je to nešto normalno, čak poželjno. 
Što je najžalosnije u tim krugovima i žene misle da je nasilje nad ženama nešto normalno.
u pravom muškom krugu, di je muško muško, drvosječa muško, militantni krug, ne znam kako da se izrazim točno, gdje se točno zna preko kojih stvari se ne prelazi, koje stvari su normalne koje nisu...nema puno oprosta, slabosti su sramotne, tuč ženu je slabost to rade slabići.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:45

Ra wrote:
Gnječ wrote:
Ra wrote:Natukli ste 8 stranica i trebala bih ići redom odgovarati, ali ne mogu. 
Boli me noga.  :rasta

Ja ću se se vratiti promjenama. 
Vjerujem da ne postoji osoba koja u sebi nema dobrotu, kao i ona koja nije zla. Stvar je samo u omjerima, a oni ovise o puno faktora (okolina, odgoj, snaga karaktera itd. 
Abend je rekao da se djecu ne može oblikovati.  O i te kako ih oblikujemo, svjesno ili nesvjesno. I ne samo mi koji imamo namjeru ili želju oblikovati ih, učestvuju čak i oni koji možda to ne žžele ili nisu svjesni da to čine. 

Znam da se promjena može dogoditi, Na vanjskom nivou (ponašanje), koje je vidljivo drugima, kao i ono unutrašnje čega je možda svjestan samo onaj koji se mijenja. Zapravo postane svjestan kad ga drugi upozore na vanjsku promjenu.

Teške stvari, teške životne situacije donose promjene. Gubitak najbližih, imovine, zdravlja je najčešći pokretač promjena. Nekog ogrubi, nekog pak omekša. 
Jednako tako i sretni događaji kao što su rođenja, ljubav itd, mijenjaju čovjeka, ali promjene nisu tako drastične.

nije to to. promjene su ono što sam ja radio prije sto godina to se zove ljuštenje luka sloj po sloj. jest da ti idu suze ali no pain no gain jebiga. pratiš samoga sebe u svakodnevnom životu što govoriš na koji način govoriš kako se ponašaš pa odjednom skužiš čekaj stop to nisam ja to je implantacija od nekog drugog. zapitaš se tko se tako ponaša  ili se tako slično ponašao ili govorio u mojoj okolini i onda mic po mic dođeš do aha trenutka kad skužiš aha tako je radila ta i ta osoba a ja sam to svjesno ili nesvjesno u nekom razdoblju pokupio ili mi je bilo nametnuto od nje njega njih kajgod. kad ti đođe aha moment onda je jedan sloj oljušten i idemo dalje.

idem gledat crtane filmove.
Mislim da smo i nas nekoliko to isto rekli. Oblikuju nas drugi više nego što sami sebe oblikujemo. Prelijeni smo, to je puno posla. A onda kad se "prelije čaša" ljuštimo luk. :)

Aj.

šta pričaš? djeca uče kopiranjem od drugih. da li roditelji, okolina, nonići, nonice, strine, tete i ostala rodbina. nemoš vako nego nako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 14/12/2019, 23:49

Gnječ wrote:

misli ti šta hoćeš o meni tko ti brani moš i dalje mislit da sam ti u laptop uvalio i one viruse iz permafrosta iz doba mezozoika ma da nisam ali ti si uvjerena da jesam 
E sad ti fakat moram reći da si tovar. I to onaj veličine slona.   x-|
Nikad nisam niti pomislila takvo što. Ti si zadnja osoba u koju bih posumnjala u svezi s tim. 
Zato nikad mi više ne podvaljuj ovakva uvjerenja, koja nikad i nisu bila moja. Ok?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 14 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum