ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by epikur37 Thu 31 Oct - 21:55

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Safe_image.php?d=AQCTRYYFrmtMUqq2&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fwww.antenazadar.hr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F12%2Ful-moga-grada-7-of-33


ISTRAŽIVANJE EUROSTATA
Zadar je nakon Slavonskog Broda najmlađi hrvatski grad
31.10.2019. 14:07AZD3 min.

Ilustrativna fotografija

AZD
Podijeli ovo!




Najmlađe europsko stanovništvo živi u gradovima Velike Britanije i Francuske, a najstarije u Njemačkoj i Rumunjskoj. Omjer ovisnosti mladih u Europskoj uniji kreće se oko 35% te je neznatno viši od omjera ovisnosti starijih (33%). U prosjeku, dakle, na jednu mladu osobu u dobi do 19 godina dolaze tri osobe radne dobi. Gledaju li se glavni gradovi država članica, Bruxelles je najmlađi glavni grad u EU s omjerom ovisnosti mladih od preko 40%, a slijede ga Pariz i Dublin (39%). U Zagrebu je ovisnost mladih 31,6 posto, osjetno ispod prosjeka EU, piše Večernji.hr.

Suprotno tome, najstariji glavni grad je Lisabon sa stopom ovisnosti starijih osoba od preko 41%, slijede ga Rim (36%) i Valletta (34%). Koeficijenti ovisnosti u mladoj dobi bili su najviši u velikom broju gradova u Francuskoj i Velikoj Britaniji. U pojedini dijelovima Pariza udio djece je, prema podacima iz 2014. godine, bio 58%, a Londona, prema podatku iz 2018. godine, oko 55 posto. Otprilike dvije trećine od 19 gradova s ​​najmanjim omjerima mladih (ispod 25%) nalazi se u Rumunjskoj ili Njemačkoj. Rumunjska je opustošena iseljavanjem, a Njemačka, usprkos useljeničkoj politici, ne uspijeva privući mlade obitelji te općenito muku muči sa slabim natalitetom.

U istraživanje Eurostata uključeno je oko tisuću gradova s više od 50 tisuća stanovnika, a u Hrvatskoj se prate Zagreb, Rijeka, Slavonski Brod, Osijek, Split, Pula i Zadar. Prema podacima za 2018. godinu, najmlađe stanovništvo imaju Slavonski Brod (omjer ovisnosti je 38%) i Zadar (35,7%), a najmanje mladih u dobi do 19 godina živi u Rijeci (25,1%) i Puli (28,6%). Omjer ovisnosti mladih u Splitu je 33,7 posto, a Osijeku 31,5 posto. Slavonski Brod je odskočio zbog velikog broja mladih ljudi koji su se doselili s područja Bosanske Posavine. Prosječna stopa ovisnosti starijih osoba u Hrvatskoj iznosi 30 posto, dok je stopa ovisnosti mladih do 15 godina 22 posto. Iz tog proizlazi da u Hrvatskoj na svaku ovisnu osobu, bilo da je riječ o djetetu ili starcu, dolaze dvije radno sposobne osobe, piše Večernji.hr.

Najviši omjer ovisnosti starijih, s omjerom najmanje jedne osobe starije od 65 godina na dvije radno sposobne odrasle osobe, zabilježen je u francuskom obalnom odmaralištu Fréjus (64%), a slijedi ga još sedam obalnih gradova: Cannes u Francuskoj, Savona, Genova i Trst u Italiji te Waveney u Velikoj Britaniji. Većina europskih gradova sa stopom ovisnosti u starosti oko 45% nalazi se u Italiji, Njemačkoj i Francuskoj. Stopa dobne ovisnosti starijih osoba u deset godina povećala se u EU pet postotnih poena. Kad su u pitanju hrvatski gradovi, najstarije stanovništvo imaju Pula i Rijeka, gdje je omjer ovisnosti starijih gotovo 31%, odnosno na jednu osobu stariju od 65 godina dolaze tri radno sposobne odrasle osobe. U Zadru je omjer ovisnosti starijih 26,8%, slično kao i u Zagrebu
https://www.antenazadar.hr/clanak/2019/10/zadar-je-nakon-slavonskog-broda-najmladi-hrvatski-grad/?fbclid=IwAR29XrQbAJDQaRAUV6GNCoXDdL6d_JGtNmInj7qhUW5Lin89XdoLFWgRvow
........................

Tradicionalni i malo konzervativniji gradovi bolje drže do obitelji i rađanaj djece.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Maggie19 Thu 31 Oct - 22:33

Hvalis svoju proaktivnost, epi?! ;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by RayMabus Thu 31 Oct - 22:40

Solin i Kaštela

https://www.google.com/amp/s/dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/to-je-baby-boom-u-ovim-gradovima-zabiljezen-je-najveci-prirodni-prirast-a-mi-smo-provjerili-zasto---580353.html
RayMabus
RayMabus

Posts : 175519
2014-04-11


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by RayMabus Thu 31 Oct - 23:07

Samo i dalje pada na razini države a imaš masovno iseljavanje mladih i krah nataliteta i dolaze ti generacije kojih je manje pa ako ne misle povećat porodiljne naknade onda će bit jaki pad.

Nije me brige jjer ionako ne palniram ništa pravit u idućim godinama a ako ne misle plaćat matrijaharnu imperiju koju su uveli onda i neću nikako.

Nek uvoze. Nije moja briga.

Kad im eksplodira zapadna Europa zbog trpačine vidit ćeš kako će plaćat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175519
2014-04-11


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by RayMabus Thu 31 Oct - 23:22

To šta su oni danas donili odluku da cila Afrika može doć.ode ako oće ti znači da njih ne zanima pronatalitetna politika nego samo radna snaga.

Zato triba dignit minimalac na 4000 kuna pa ovi šta se žale da im je to skupo nek odu Bosnu pa nek tamo otvaraju ta radna mista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175519
2014-04-11


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by RayMabus Thu 31 Oct - 23:34

A ni u toj Bosni uskoro neće nać radne snage jer vladajućima u Njemačkoj su za dvi godine izbori a prijeti im potop pa onda gledaju da izbjegnu vladu sastavljenu od tri stranke pa da ne nareste AfD preferiraju trpat bijelce jer bar nisu vidljivi imigranti pa sisaju zapadni Balkan na široko.

Tako da sve do Istanbula će uskoro biti depopulacija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175519
2014-04-11


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by epikur37 Fri 1 Nov - 5:57

Maggie19 wrote:Hvalis svoju proaktivnost, epi?! ;-@

skroman je moj doprinos, ali drugi očito skidaju rekorde :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by darth_vader Fri 1 Nov - 6:44

Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by epikur37 Fri 1 Nov - 7:11

jasambrend wrote:Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?

Jesam, 7 km, Musapstan. U 6 krenuo, vec sam i kavu obavio idem u spizu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Maggie19 Fri 1 Nov - 9:16

epikur37 wrote:
Maggie19 wrote:Hvalis svoju proaktivnost, epi?! ;-@

skroman je moj doprinos, ali drugi očito skidaju rekorde :)
Ajde, ne treba lazna skromnost..drzis se i ti iznad prosjeka, a stignes i popravit ;-P

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by aben Fri 1 Nov - 10:08

epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?

Jesam, 7 km, Musapstan. U 6 krenuo, vec sam i kavu obavio idem u spizu.

a jel se tvoja dica broju ka zadrani ili ka trpačina od istoči?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by epikur37 Fri 1 Nov - 11:18

aben wrote:
epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?

Jesam, 7 km, Musapstan. U 6 krenuo, vec sam i kavu obavio idem u spizu.

a jel se tvoja dica broju ka zadrani ili ka trpačina od istoči?

Vjerujem kao Zadrani ali cemo pitati okolo kad uhvatimo vremena...za gluposti.

Trpacina s istoka sam ja ;) Ima to svoju prednost, pionirska strast...i probijanje. Ali i kmecanje ponekih lokalaca :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by aben Fri 1 Nov - 11:31

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?

Jesam, 7 km, Musapstan. U 6 krenuo, vec sam i kavu obavio idem u spizu.

a jel se tvoja dica broju ka zadrani ili ka trpačina od istoči?

Vjerujem kao Zadrani ali cemo pitati okolo kad uhvatimo vremena...za gluposti.

Trpacina s istoka sam ja ;) Ima to svoju prednost, pionirska strast...i probijanje. Ali i kmecanje ponekih lokalaca :p
ne razumin nišće ča si sa napiso, vjerojatno vježboš govor za političku funkciju u hdz-u...?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by epikur37 Fri 1 Nov - 11:48

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
jasambrend wrote:Jesi već otrča Višnjik-Musapstan i prepliva Kolovare-Preko?

Jesam, 7 km, Musapstan. U 6 krenuo, vec sam i kavu obavio idem u spizu.

a jel se tvoja dica broju ka zadrani ili ka trpačina od istoči?

Vjerujem kao Zadrani ali cemo pitati okolo kad uhvatimo vremena...za gluposti.

Trpacina s istoka sam ja ;) Ima to svoju prednost, pionirska strast...i probijanje. Ali i kmecanje ponekih lokalaca :p
ne razumin nišće

To je ok.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Serbinho-3 Fri 1 Nov - 11:58

Neka ukinu alimentaciju, pa da vidis boom nataliteta i bankrot Durex-a.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Guest Fri 1 Nov - 12:08

to servisiraju Imućni Šugar dediji...curi iznajme stan sve placaju,kad im se digne cuna,cure moraju biti ready to ekšn..plejn end simpl..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Guest Fri 1 Nov - 14:47

Ne valja to. Nisu 'progresivni'. Biti u braku s osobom suprotna spola (dakle biti normalan) i imati djecu?!! To jednostavno nije progresivno i politički kotrektno.

To je 'nazadno'. 

B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih Empty Re: Zadar i Slavonski Brod najmlađi gradovi u RH, sve više novorođenih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum