ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rehabilitacija djela Mile Budaka

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by FRANK 22/10/2019, 14:26

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:samo okruzenje nekad definira covjekov put..a andric i komsic i benes nisu odrasli i djelovali u vecinski hrvatskom okruzenju cak ni u sredinama sa brojnijom hrvatskom zajednicom..benes je odrastao u tuzli a kao mladac otisao je u banja luku gradovi gdje hrvati nisu vecina niti su imali neku znatno brojniju hrvatsku populaciju...komsic je rođen i odrastao u sarajevu..a andric je do gimnazije odrastao u visegradu...gdje gotovo i nije bilo hrvata...njihove zivotne i druge puteve određivali su drugi...najvise su se druzili sa osobama druge nacionalnosti i samim time upijali i njihovo politicko i svakoliko drugo razmisljanje pa i obicaje i price

na kraju andrićeve teme su bosna i turska okupacija...kakve to veze ima s hrvatskom? odjeb.

pa evo sam si priznao da je andric bosanski pisac...ili vec ciji...ne kaki epi...dobro znas da sam u pravu...nacionalnost ne određuje politicko i javno djelovanje ne nuzno...a kad se vec pozivas na neki hrvatski integralizam onda si ovim postom opet sam sebe ukakio...jer si sa njim kontra integralizma  ..vec vise lokalpatriotski... Basketball

samo se slažem s tobom i uopće nisam hrvatski integralist...u principu se zalažem za čistoću hrvatske kulture i jezika...a trebalo bi preispitati  i štokavicu kao standard hrvatskog jezika. štokavica nas uvaljuje u drugi jezični bazen


A kakve ti veze kao bosanski katolik i zagrizeni pobornik velikosrpske ideje imas sa hrvatskim.jezikom.
Na kraju krajeva i vas predsednik Suljo je jasno i glasno rekao da tuzla uvek gravitise beogradu.
U biti iz tuzle su jedina dva prava hrvati bili braca Andrici

FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by vuksadinare 22/10/2019, 14:26

...ja samo kazem...andric je onoliko hrvatski knjizevnik koliko je komsic hrvatski politicar..amen
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99169
2015-09-08


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by vuksadinare 22/10/2019, 14:29

ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99169
2015-09-08


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by Noor 22/10/2019, 14:31

nije potrebno, iovako ima dovoljno razlika da se opravdano može reći da su vrlo slični, ali se razlikuju

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by vuksadinare 22/10/2019, 14:33

Noor wrote:nije potrebno, iovako ima dovoljno razlika da se opravdano može reći da su vrlo slični, ali se razlikuju
...pa kazem..ako se nekog knjizevnika kvalificira da je neciji pripadnik necije knjizevnosti po nacionalnosti..onda je mark twain njemacki pisac..a ne americki...a twain je po porijeklu samo njemac jer su mu djed i baka bili njemci koji su dosli u ameriku..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99169
2015-09-08


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by epikur37 22/10/2019, 15:00

PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
pa evo sam si priznao da je andric bosanski pisac...ili vec ciji...ne kaki epi...dobro znas da sam u pravu...nacionalnost ne određuje politicko i javno djelovanje ne nuzno...a kad se vec pozivas na neki hrvatski integralizam onda si ovim postom opet sam sebe ukakio...jer si sa njim kontra integralizma  ..vec vise lokalpatriotski... Basketball

samo se slažem s tobom i uopće nisam hrvatski integralist...u principu se zalažem za čistoću hrvatske kulture i jezika...a trebalo bi preispitati  i štokavicu kao standard hrvatskog jezika. štokavica nas uvaljuje u drugi jezični bazen


meni se cini da ti imas opak problem sam sa sobom...

trebam se brijati i imkam herpes...da
Zasto bre da se brijes lepse bi ti stala brada da budes sa svojom pravoslavnom bratijom istovjetan.

sestrinske crkve burazeru, sestrinske...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by epikur37 22/10/2019, 15:01

vuksadinare wrote:ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..

ni po čemu

a ono govno jergovića isto ili još manje

ZDS
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by vuksadinare 22/10/2019, 15:03

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..

ni po čemu

a ono govno jergovića isto ili još manje

ZDS
..sarkazam..konkretno sam te pitao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99169
2015-09-08


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by epikur37 22/10/2019, 15:04

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..

ni po čemu

a ono govno jergovića isto ili još manje

ZDS
..sarkazam..konkretno sam te pitao

poo tebi je jergović hrvatski pisac?

A znaš što je izjavljivao i kojim jezikom piše?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by vuksadinare 22/10/2019, 15:05

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..

ni po čemu

a ono govno jergovića isto ili još manje

ZDS
..sarkazam..konkretno sam te pitao

poo tebi je jergović hrvatski pisac?

A znaš što je izjavljivao i kojim jezikom piše?
pa realno jergovic po knjizevnom opusu je vise hrvatski knjiuzevnik nego andric..najvise djela ili gotovo sva je izdao u hravtskoj...sto se tice onog na sto aludiras druga stvar
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99169
2015-09-08


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by FRANK 22/10/2019, 15:39

epikur37 wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:

samo se slažem s tobom i uopće nisam hrvatski integralist...u principu se zalažem za čistoću hrvatske kulture i jezika...a trebalo bi preispitati  i štokavicu kao standard hrvatskog jezika. štokavica nas uvaljuje u drugi jezični bazen


meni se cini da ti imas opak problem sam sa sobom...

trebam se brijati i imkam herpes...da
Zasto bre da se brijes lepse bi ti stala brada da budes sa svojom pravoslavnom bratijom istovjetan.

sestrinske crkve burazeru, sestrinske...
Mozda u bazi ponizene hrhb.
A stanovnici iste na zagrebackoj spici.
Meni ne.
Za mene su sve te paganske vjere iste. Snjima skupa ni na rajska vrata nema sloge srba i hrvata.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by epikur37 22/10/2019, 15:42

PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
meni se cini da ti imas opak problem sam sa sobom...

trebam se brijati i imkam herpes...da
Zasto bre da se brijes lepse bi ti stala brada da budes sa svojom pravoslavnom bratijom istovjetan.

sestrinske crkve burazeru, sestrinske...
Mozda u bazi ponizene hrhb.
A stanovnici iste na zagrebackoj spici.
Meni ne.
Za mene su sve te paganske vjere iste. Snjima skupa ni na rajska vrata nema sloge srba i hrvata.

ma gluposti....selo do sela, sve se razumiju, kršćani jedni i drugi....ne znaš koji je hrvat koji je srbin između karina gornjeg i karina donjeg...sve je to isto
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by FRANK 22/10/2019, 16:04

epikur37 wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:
PABLO ESCOBAR wrote:
epikur37 wrote:

trebam se brijati i imkam herpes...da
Zasto bre da se brijes lepse bi ti stala brada da budes sa svojom pravoslavnom bratijom istovjetan.

sestrinske crkve burazeru, sestrinske...
Mozda u bazi ponizene hrhb.
A stanovnici iste na zagrebackoj spici.
Meni ne.
Za mene su sve te paganske vjere iste. Snjima skupa ni na rajska vrata nema sloge srba i hrvata.

ma gluposti....selo do sela, sve se razumiju, kršćani jedni i drugi....ne znaš koji je hrvat koji je srbin između karina gornjeg i karina donjeg...sve je to isto
Na tvoju zalost nismo isto.
Mozda ti i jesi. Ipak su bosnon i srbijon vladali turci stoljecima. Pa isti geni vas vezu tebe hektora i onod ustasu iz ljubljane.

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19990
2015-09-13


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by Maggie19 22/10/2019, 16:10

crvenkasti wrote:Ta sranja tipa "kao pisac je genije, a kao čovjek je govno" mi idu ma živce. Obje kategorije određuju kakva je netko ličnost.

Idem ja probat napisat nešto slično: "Ja sam kao budala kao čovjek, a kao Hrvat sam dobar".

Gle, sad, kad si pročitam, nije ni toliko loše. Znači, može to, dobro je.
NSS, crveni.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by jastreb 22/10/2019, 16:57

vuksadinare wrote:ajde molim vas u par rijeci po cemu se andrica moze svrstati u hrvatsku knjizevnost...i da je hrvatski knjizevnik..
Isto bih te pito za Matavulja,kojeg si uvrstio među hrv.književnike.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by Sora 22/10/2019, 17:23

Na vasu zalost se hrvatska i srpska književnost toliko preklapaju 
Da je tesko odvojiti jednu stranu za mnoge i to velike hrvatske pisce 
Npr . Mirko Kovač , Matos pa do Srba koji su zivjrli u Hrvatskoj i pripadaju Hrvatskoj knjizrvnosti. 
Npr. Bora cosic 
A to bi onda znacilo da postoji dvostruka pripadnost i hrbatskoj imsrpskoj kulturi 
A to tesko ide u jednodimenzionalne glave

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Rehabilitacija djela Mile Budaka - Page 5 Empty Re: Rehabilitacija djela Mile Budaka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum