ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by red wolf 12/9/2019, 23:18

https://www.telegram.hr/price/zemlja-u-kojoj-postoje-ulice-mile-budaka-nema-se-pravo-buniti-zbog-spomenika-talijanskom-pjesniku/?utm_source=NetNaslovnica&utm_medium=Widget&utm_campaign=NetWidget

hehehehehehehehehehehehehehehe...Niti prekinuti ove italijanske vodoinstalitere u njihovom preformansu osvajanja Rijeke kao, po njima, talijanskog grada...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by £otk@ 13/9/2019, 02:35

Eto, to je najopasnija sorta po Hrvatsku.

“Hrvati” novinari.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 02:46

Mile Budak je u suštini dobra usporedba i u pravu su. Meni je to uvik smetalo šta se ulice daju po nekom ministru iz NDHa a pravda se s time da je pjesnik.

U pravu su skroz. Žale se na D' Annuncia a vamo Mile Budak.


https://slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/511917/hrvatska-se-pozdravlja-s-ostavstinom-ndh-nakon-ulice-10-travnja-39pada39-i-mile-budak-u-pakostanima

No kod nas je to ustavni sud ipak proglasio nezakonitim tako da ono porast veličanja fašizma u Italiji je ipak poprimio drastične razlike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by Ringo10 13/9/2019, 02:54

Ne treba da ima svoje ulice jer je svojim politickim opredjeljenjem  i angazmanom kompromitirao svoj umjetnicki opus, ali cuo sam da je bio jako dobar pisac. Nisam citao njegova djela, ali cuo sam da su mu na primjer OGNJISTA odican roman.
KAo politicar treba da bude osudjen i odbacen ali ne i kao pisac. Ipak je on dio hrvatske knjizevnosti.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21516
2015-09-24


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 02:56

Taj perfomans koji su izveli redikuli jest zanimljiv al nije politički bitan no ovo sa spomenikom .D' Annuncia u centru Trsta jest jer su ga postavile lokalne vlasti ( doduše već postoje dva spomenika istome u bližoj okolici Trsta ) je doslovno prst u oko dobrim odnosima sa Hrvatskom.

Najbolje da njima uleti još malo tih crnaca i koječega tamo jer ovo je stvarna slika njihove demografije u Italiji , broj stranaca u Italiji po postocima :


''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Italy%2C_foreign_residents_as_a_percentage_of_the_total_population%2C_2011


Ne sviđa mi se ovaj čin postavljanja spomenika začetniku fašizma od strane gradskih vlasti u centru Trsta. Ipak je to malo previše i šalje jednu ružnu poruku Hrvatskoj od strane njih tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 03:11

Lokalne gradske vlasti u Trstu na dan kad je D' Annuncio okupira Rijeku sa svojim fašistima dižu mu spomenik u centru grada.

Da stvar bude još gora to ne radi Salvini iz Lege Nord kojeg zanima samo antiimigracija nego Forza Italija koja je desni centar i dio evropskih pučana , dakle radi se o istoj stranci kojij pripada i Tajani.

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Vlcsnap-2019-02-11-18h05m24s007
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 03:29

Ovo šta su danas napravili u Trstu Hrvatskoj mora bit konačno alarm da uvrsti u nacionalnu sigurnost i pitanje njihovih pretenzija na Hrvatsku jer ako ti staviš njegov spomenik u centar grada ( s kojim on usput rečeno nema ništa ) na dan kad je on okupirao Rijeku onda ti učiš buduče generacije Italijana da je on ok lik i da je ok okupirati Rijeku.

Izgleda da Italijani namjerno od Trsta rade neki centar fašizma s nekakvim ciljem koji očito na kraju balade je zamišljen da pripoje Istru , Rijeku i Kvarner.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 03:35

Meni se čini da je ovo već posao za generala Galaktičke federacije s pet zvjezdica pošto su bitke i ratovi moja specijalnost.

Rukavica je bačena.

Sad ćemo ih sjebat. Napad je najbolja obrana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by vuksadinare 13/9/2019, 04:16

£otk@ wrote:Eto, to je najopasnija sorta po Hrvatsku.

“Hrvati” novinari.
ovaj nije hrvat i znam ga osobno..splico bosnjak..ljevicarcina....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 04:39

Roberto Dipazza

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Dipiazza-dannunzio


Gradonačelnik Trsta , član Forza Italia kojoj je šef Antonio Taiani


Forza ItaIia stalno gubi glasove. U Trstu i Udinama osvojili su 12% glasova dok je Lega Nord osvojila 35% šta oče reč da se u Italiji desnica diže radi imigranata a ovi nemaju nikakvi program pa onda dižu teme iz prošlosti kako bi uvatili koji glas desnice i rade sukob sa Hrvatskom jer ova statua okupatora Rijeke u centru Trsta na stoobljetnicu okupacije iste upravo to je.

Protestna nota od strane Hrvatske neće biti dovoljna. Ovo se triba sasasić ili će postat problem jer ovo otvoreno posezanje na djelove Hrvatske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by RayMabus 13/9/2019, 05:01

Italijani su brojčano veliki narod , mogu se borit na dvije fronte istodobmo tj protiv imigracija iz Afrike i vamo u ovom sjevernom kutu radit pretenzije prema Hrvatskoj.

A to se upravo i dešava. Imigranti iz Afrike su jedno bojno polje koje jača antiimigrantsku desnicu koja je u koaliciji s ovima iz Forza Italija a njima je program iridentizam tj pretenzije na Hrvatsku. To znači da imamo problem koji ćemo morat vojno riješit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173520
2014-04-11


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by debotoijusto 13/9/2019, 07:33

Ringo10 wrote:Ne treba da ima svoje ulice jer je svojim politickim opredjeljenjem  i angazmanom kompromitirao svoj umjetnicki opus, ali cuo sam da je bio jako dobar pisac. Nisam citao njegova djela, ali cuo sam da su mu na primjer OGNJISTA odican roman.
KAo politicar treba da bude osudjen i odbacen ali ne i kao pisac. Ipak je on dio hrvatske knjizevnosti.

procitaj opanke dida vidurine , par kratkih pripovijesti arhaicno pisanih o casti porodici radu... ili procitaj danasnji "moderni" program zeljke markic , sve isto
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by vuksadinare 13/9/2019, 07:36

debotoijusto wrote:
Ringo10 wrote:Ne treba da ima svoje ulice jer je svojim politickim opredjeljenjem  i angazmanom kompromitirao svoj umjetnicki opus, ali cuo sam da je bio jako dobar pisac. Nisam citao njegova djela, ali cuo sam da su mu na primjer OGNJISTA odican roman.
KAo politicar treba da bude osudjen i odbacen ali ne i kao pisac. Ipak je on dio hrvatske knjizevnosti.

procitaj opanke dida vidurine , par kratkih pripovijesti arhaicno pisanih o casti porodici radu... ili procitaj danasnji "moderni" program zeljke markic , sve isto
tebi logicno nista ne valja sve sto je desno na semaforu pa sad da ne znam netko dobije nobelovu nagradu a desnica je po vokaciji..procitan si debo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by debotoijusto 13/9/2019, 07:46

vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
Ringo10 wrote:Ne treba da ima svoje ulice jer je svojim politickim opredjeljenjem  i angazmanom kompromitirao svoj umjetnicki opus, ali cuo sam da je bio jako dobar pisac. Nisam citao njegova djela, ali cuo sam da su mu na primjer OGNJISTA odican roman.
KAo politicar treba da bude osudjen i odbacen ali ne i kao pisac. Ipak je on dio hrvatske knjizevnosti.

procitaj opanke dida vidurine , par kratkih pripovijesti arhaicno pisanih o casti porodici radu... ili procitaj danasnji "moderni" program zeljke markic , sve isto
tebi logicno nista ne valja sve sto je desno na semaforu pa sad da ne znam netko dobije nobelovu nagradu a desnica je po vokaciji..procitan si debo
nisam rekao da opanci ne vrijede nego arhaicnog izricaja
a istina da ne vrijede imena ulica po gradovima ako pogledamo opus drugih pisaca HR , po meni
druga prica njegov politicki zivot koji ne vrijedi ni pisljiva boba
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30483
2014-04-12


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by vuksadinare 13/9/2019, 07:55

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:
debotoijusto wrote:
Ringo10 wrote:Ne treba da ima svoje ulice jer je svojim politickim opredjeljenjem  i angazmanom kompromitirao svoj umjetnicki opus, ali cuo sam da je bio jako dobar pisac. Nisam citao njegova djela, ali cuo sam da su mu na primjer OGNJISTA odican roman.
KAo politicar treba da bude osudjen i odbacen ali ne i kao pisac. Ipak je on dio hrvatske knjizevnosti.

procitaj opanke dida vidurine , par kratkih pripovijesti arhaicno pisanih o casti porodici radu... ili procitaj danasnji "moderni" program zeljke markic , sve isto
tebi logicno nista ne valja sve sto je desno na semaforu pa sad da ne znam netko dobije nobelovu nagradu a desnica je po vokaciji..procitan si debo
nisam rekao da opanci ne vrijede nego arhaicnog izricaja
a istina da ne vrijede imena ulica po gradovima ako pogledamo opus drugih pisaca HR , po meni
druga prica njegov politicki zivot koji ne vrijedi ni pisljiva boba
budak u svojim knjigama opisuje acin zivota u lici u njegovo vrijeme..kao sto s ei je zivjelo tako...dakle mahom konzervativno,tradicionalno...zivot u lickom selu...nista nije oduzeo ni nadodao...ta nije tad carevao liberalizam ne samo kod nas...nitko ne zna da je mile budak u ranoj mladosti bio na pocetku ljevicar dok ga srbin iz susjednog sela nije puknuo kolcem po glavi..te je jedva prezivio...od tud i vjerojatno politicka promjena smjera...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku '' Empty Re: ''Zemlja u kojoj postoje ulice Mile Budaka nema se pravo buniti zbog spomenika talijanskom pjesniku ''

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum