ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 14:49

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'


  • 09.11.2015.
  • Hrvatska
  •  Ispis 
  • E-mail


Čelnici MOST-a i publika koja je za njih glasovala, ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'. Radi se o ljudima koji, generalno govoreći, spadaju u domoljubnu opciju, smatra politički analitičar Tihomir Dujmović.

-Jučerašnji izbori pokazali su staru podijeljenost i novu stvar, a to je MOST. Podsjećam da ankenti rezultati ponovno nisu pogodili, nisu pogodili MOST. Ako uzmete u obzir preferencije anketnih agencija, onda je rezultat Domoljubne koalicije razumljiv jer nisu protiv sebe imali samo SDP, nego i čitav niz pristranih medija i nedemokratsko ozračje - kazao je Dujmović u razgovoru za Direktno.hr.

Smatra kako hrvatski narod nije upoznat sa stvarnim stanjem u državi.

-Za glas koji bi bio odgovoran, bilo je potrebno da imamo četiri godine nepristranih medija, nepristranih anketa i četiri godine pune demokracije. Zahvaljujući ovakvim medijima, Hrvati nemaju pojma što je Lex Perković, ne znaju da Hrvatska na provozu banana i automobila misli da gospodarstvo raste i Hrvati ne znaju pravu sliku stanja države. To je dovelo do, po meni, ogromnog broja glasova u prvom redu SDP-a", rekao je Tihomir Dujmović.

Glavnog 'krivca' za velik broj glasova koji su 'otišli' SDP-u vidi u pristrasnim medijiima.

-Kada bismo imali normalnu, europsku, medijsku scenu i europsko demokratsko ozračje, nakon ovakvih katastrofalnih gospodarskih i političkih relacija, mislim da SDP i koalicija ne bi dobili više od 20 mandata. No obzirom kako to nije tako i kako mediji, iz dana u dan, pune četiri godine, više ili manje decentno, navijaju za lijevu opciju, koja je uz to još imala jednog sjajnog medijskog stručnjaka koji savršeno zna manipulirati medijima i činjenicama, uspjeh Zorana Milanovića nije izostao. Milanović je zaigrao na 'vabanque' kartu, sam je podmetnuo leđa i ovo je njegovih, gotovo osobnih, 55 mandata - navodi Dujmović.

Medijsko prešućivanje gospodarskog programa HDZ-a i izvrtanje činjenica u režiji američkog spin doktora vidi također ključnim razlozima ovakvih izbornih rezultata.

-HDZ nije prije dvije godine angažirao američkog spin doktora, nego je novac potrošio praveći gospodarski program sa jednim od najpoznatijih ekonomskih instituta na svijetu. Mediji su do te razine naklonjeni vladajućoj opciji da javnosti nikad nisu objasnili tko je i što Ifo institut. Politički govoreći, Ifo institut je u političkoj znanosti ono što su 'audi' i 'BMW' u automobilizmu. Napravite sad anketu u javnosti o tome tko je Ifo institut, Hrvati o tome nemaju pojma. Naravno, kad radite na gospodarskom programu koji nesumnjivo traži bolne rezove, vi u kampanji s tim detaljima ne možete niti ići van. I zato su, s druge strane, Zoranu Milanoviću bila puna usta spinova Alexa Brauna - kazao je Dujmović.

Koaliciju HDZ-a i MOST-a smatra nužnom.

-U ovom trenutku nužna je koalicija HDZ-a i MOST-a, s tim što treba na vrijeme reći da se mediji prema MOST-u ponašaju jednako nekritički kao što su se nekada ponašali prema laburistima ili Mireli Holy - ocijenio je Dujmović.

Program MOST-a ocijenjuje ispravnim ali nedovoljno poznatim svima osim "naravno Milanovića, koji je unaprijed pristao na sve".

-Dakle, mislim da je program MOST-a, koji sadrži reforme i nužne promjene u Hrvatskoj, apsolutno ispravan i to je narod prepoznao, ali niti mi znamo, niti novinari to pitaju čelnike MOST-a, koje reforme, na koji način, s kojim ljudima, s kojim sredstvima, koje poreze smanjivati, što konkretno napraviti sa zdravstvom, kako reformirati javnu upravu. Mi o tome u ovom trenutku nemamo pojma. Ja bih volio da vidimo te reforme i te zahtjeve njihove i veseli me što čelnici MOST-a najavljuju da će dogovori biti transparentni. Milanović je na vlasti bio pune četriri godine i nije proveo nijednu reformu. Po mom mišljenju, to ga diskvalificira na razini vjerodostojnosti kada danas tvrdi čelnicima MOST-a da prihvaća sve njihove reforme. To je laž jer mi ni ne znamo koji je to ukupni paket reformi koje MOST traži, niti znamo detalje tih reformi i premda to nitko živ ne zna u ovom trenutku, Milanović već ističe da su njemu uvjeti MOST-a prihvatljivi - analizira Dujmović.

Od HDZ-a očekuje da uspješno okonča pregovore s MOST-om, ocjenjujući da su te dvioje stranke svjetonazorski bliske.

-U prijevodu, gladijatorska vlast, ništa drugo ne vodi Milanovića u tim razgovorima. Na HDZ-u je da uspješno okonča razgovore s MOST-om. Po mom mišljenju, i čelnici MOST-a i publika koja je za njih glasovala, ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'. Radi se o ljudima koji, generalno govoreći, spadaju u domoljubnu opciju i koji su se s HDZ-om razišli iz niza razloga, ali ti razlozi nisu ideološke prirode - zaključio je Dujmović.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 14:50

Dujmović iako je konzerva ocijenjuje kako MOST nije uopće lijevo, ali je zato Zoka još jedanput pošteno posran sa svojim glupim umom i neradom.

Što se tiče medijske scene, odavno sam rekao kako medije treba progoniti gore nego inkviziciju. Tolko zla i milijuna žrtava su stvorili a nitko nikad nije odgovarao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:52

most je lijevo, da ga jebeš. Jedino što tu ekipu povezuje je da mrzedu HDZ. Ekonomski su desno, desnije od trumpa i maggie thatcher, ali politički i nacionalno su lijevo od čegevare i tite.

_________________
Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:53

a osim toga, ja ipak navijam da most ode s SDP-om u krevet i zajedno s njima složi vladu. Preživjeli smo 4 godine milanovića, pa ćemo još godinu ili dvije do prijevremenih izbora...

_________________
Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 14:54

To bi bilo izvrsno! Koalicija HDZ i Mosta, i da Karamarako javno mora pojest drekec koji je posral prije samo 7 dana.
Tutlek je blebetal:

samo jedna stranka sposobna mijenjati put Hrvatske i spašavati Hrvatsku, a to nisu nikakvi mostovi, mostići ni stazice
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by n_razbojnik 10/11/2015, 14:56

odakle taj zaključak?

mislim da su dobrim diejlom glasači sdpa sa prošlih izbora prešli na MOST, tu dodajemo i desne birače koji smatraju da hdz nije ni desno niti njihov izbor kao i one koji su možda dugo nakon apstinencije izašli na birališta...gdje spadaju MOSTovi birači ne znam, ali znam da članstvo čini širi krug od domoljubne opcije, dapače ne vidim prirodnu vezu MOSTa i HDZa ali još manje MOST čije su mjere sve samo ne socijalne sa SDPom...doduše zapadnobalkanski politički ćušpajz je sklon svemu

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:58

nevjestin_razbojnik wrote:odakle taj zaključak?

mislim da su dobrim diejlom glasači sdpa sa prošlih izbora prešli na MOST, tu dodajemo i desne birače koji smatraju da hdz nije ni desno niti njihov izbor kao i one koji su možda dugo nakon apstinencije izašli na birališta...gdje spadaju MOSTovi birači ne znam, ali znam da članstvo čini širi krug od domoljubne opcije, dapače ne vidim prirodnu vezu MOSTa i HDZa ali još manje MOST čije su mjere sve samo ne socijalne sa SDPom...doduše zapadnobalkanski politički ćušpajz je sklon svemu

a mjere SDP-a su socijalne?
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:58

ja vidim, SDP je i do sad pogodovao tajkunčinama i banditima pa ne vidim zašto ne bi išao s mostom

_________________
Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 14:58

I HDZ je lijevo - po potrebi. Zna se i kako i na koji način je HDZ lijevo.

Usput prodaja magle o desnici a čisti centar, još se qrče Merkelicom koja je dokazani centar u Europi i to sami Nijemci koji su glasovali za nju su rekli. Imamo mi i više problema u glavi nešto što smo svjesni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 14:58

nevjestin_razbojnik wrote:odakle taj zaključak?

mislim da su dobrim diejlom glasači sdpa sa prošlih izbora prešli na MOST, tu dodajemo i desne birače koji smatraju da hdz nije ni desno niti njihov izbor kao i one koji su možda dugo nakon apstinencije izašli na birališta...gdje spadaju MOSTovi birači ne znam, ali znam da članstvo čini širi krug od domoljubne opcije, dapače ne vidim prirodnu vezu MOSTa i HDZa ali još manje MOST čije su mjere sve samo ne socijalne sa SDPom...doduše zapadnobalkanski politički ćušpajz je sklon svemu
U ljude koji ovoj državi žele dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:59

Eva wrote:To bi bilo izvrsno! Koalicija HDZ i Mosta, i da Karamarako javno mora pojest drekec koji je posral prije samo 7 dana.
Tutlek je blebetal:

samo jedna stranka sposobna mijenjati put Hrvatske i spašavati Hrvatsku, a to nisu nikakvi mostovi, mostići ni stazice

što je krivo rekao?

_________________
Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 14:59

Fénix wrote:I HDZ je lijevo - po potrebi. Zna se i kako i na koji način je HDZ lijevo.

Usput prodaja magle o desnici a čisti centar, još se qrče Merkelicom koja je dokazani centar u Europi i to sami Nijemci koji su glasovali za nju su rekli. Imamo mi i više problema u glavi nešto što smo svjesni.

Da, HDZ nije desno, to stoji, HDZ je čisti centar.
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by n_razbojnik 10/11/2015, 15:00

sdp nema mjera, ali ima populističke poteze i populističku retoriku...ja ne vidim sdp u ikakvim reformama državne i javne uprave, smanjenju pdv-a kada su poreze smao pojačali za svoga mandata i razmišljaju samo o novima...ne vdiim ništa što povezuje SDP i Most, osim Petrine i Tite i to što kažeš mržnju prema adezeu

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 15:01

marcellus wrote:
Eva wrote:To bi bilo izvrsno! Koalicija HDZ i Mosta, i da Karamarako javno mora pojest drekec koji je posral prije samo 7 dana.
Tutlek je blebetal:

samo jedna stranka sposobna mijenjati put Hrvatske i spašavati Hrvatsku, a to nisu nikakvi mostovi, mostići ni stazice

što je krivo rekao?
Sve, sad bez MOST-a i mostarine nema mu preko vode do slobode. Zajebo se tifusar malo lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by stenjalica 10/11/2015, 15:01

MOST nema sa desnicom ništa glupi pijani Dujmoviću,on je liberalan i  centar sa razumom
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by stenjalica 10/11/2015, 15:03

marcellus wrote:
Fénix wrote:I HDZ je lijevo - po potrebi. Zna se i kako i na koji način je HDZ lijevo.

Usput prodaja magle o desnici a čisti centar, još se qrče Merkelicom koja je dokazani centar u Europi i to sami Nijemci koji su glasovali za nju su rekli. Imamo mi i više problema u glavi nešto što smo svjesni.

Da, HDZ nije desno, to stoji, HDZ je čisti centar.
i onda u ekipu uzmeš 40% deklariranih fašista i šoviniista
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 15:03

marcellus wrote:
Fénix wrote:I HDZ je lijevo - po potrebi. Zna se i kako i na koji način je HDZ lijevo.

Usput prodaja magle o desnici a čisti centar, još se qrče Merkelicom koja je dokazani centar u Europi i to sami Nijemci koji su glasovali za nju su rekli. Imamo mi i više problema u glavi nešto što smo svjesni.

Da, HDZ nije desno, to stoji, HDZ je čisti centar.
I dobro da su popušili ovo. Čisto što ću ljudima na lijep način reći kako su teški glupsoni jer su oni desno a glasuju za čisti centar. :comfort

Koliko ljudi je samo bacilo glas u šuplje, nisu ni svjesni. Pa neka pričaju priče o desnoj opciji koje nema, naročito na ideološkoj bazi. :trept
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Guest 10/11/2015, 15:06

nevjestin_razbojnik wrote:sdp nema mjera, ali ima populističke poteze i populističku retoriku...ja ne vidim sdp u ikakvim reformama državne i javne uprave, smanjenju pdv-a kada su poreze smao pojačali za svoga mandata i razmišljaju samo o novima...ne vdiim ništa što povezuje SDP i Most, osim Petrine i Tite i to što kažeš mržnju prema adezeu
Petrov i Prgomet katolici, konzervativci. Prgomet još k tome ex-HDZ igrač. Gdje ćeš gore, ali da jako boli mnoge nikakav pomak - boli.

15 godina nisu reformirali javnu upravu, a 4 godine nisu uspjeli Sanaderove i Kosoričine kadrove izbrisati s lista za izbore. Vidi se tko nije radio. To što je Milijan Brkić Vaso pitbull i radoholičar vrijedi kurca kad imaš 200 drugih kretena preostalih od Kosorice.

Treba podsjetiti - 8 stranaka nije uspjelo formirati vlast. OSAM STRANAKA!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 15:06

nevjestin_razbojnik wrote:sdp nema mjera, ali ima populističke poteze i populističku retoriku...ja ne vidim sdp u ikakvim reformama državne i javne uprave, smanjenju pdv-a kada su poreze smao pojačali za svoga mandata i razmišljaju samo o novima...ne vdiim ništa što povezuje SDP i Most, osim Petrine i Tite i to što kažeš mržnju prema adezeu

ovo zadnje je dovoljno. Petrina patološki mrzi tuđmana, adeze, i sve što adeze predstavlja. "naciste". Prgomet mrzi karamarka jer mu nije uspio unutarstranački puč. Petrov je "hrvat light", oni nije jako hrvat. Ko da si malo peder, pa se jebeš u guzicu al samo 2 cm i ne dublje. Ide u crkvu jer je tako odgojen i jer je iz takve sredine, ali je po habitusu, u srcu što bi se reklo, komunjara, tamo ga srce vuče, esdepeu. Realno most nije sjebao milanovića, sjebao je hadeze, i to je uradio svjesno. 

Članstvo je uglavnom iz dervente, dakle posavljaci, kontra hadezea. I na kraju patron mosta, multimilijarder udbaški privatizacijski, bi radije da se sližu s esdepeom.

_________________
Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by marcellus 10/11/2015, 15:07

stenjalica wrote:
marcellus wrote:
Fénix wrote:I HDZ je lijevo - po potrebi. Zna se i kako i na koji način je HDZ lijevo.

Usput prodaja magle o desnici a čisti centar, još se qrče Merkelicom koja je dokazani centar u Europi i to sami Nijemci koji su glasovali za nju su rekli. Imamo mi i više problema u glavi nešto što smo svjesni.

Da, HDZ nije desno, to stoji, HDZ je čisti centar.
i onda u ekipu uzmeš 40% deklariranih fašista i šoviniista

jebiga glavaš je esdepeov
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu' Empty Re: Tihomir Dujmović: MOST i njihovi birači ne spadaju u hrvatsku političku 'ljevicu'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum