ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rus, Poljak ili Zagorac?

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Ringo10 19/8/2019, 09:02

Stanojko wrote:
Ringo10 wrote:
Stanojko wrote:Da se ne mucite...Poljak.
Ma jok, Laponac. Bio na odmoru u Hrvatskoj i svidjelo mu se da bude Hrvat, rasprodao irvase i dovukao se pod lažnim imenom.

A jako mu se svidjele srpske mindže i onda radio na ujedinjenju bratskih naroda.
Zivi u zabludi... Imas gomilu svedocenja ljudi koji su ga slusali neposredno posle rata, ukljucujuci i ruse...svi su rekli da je to poljski naglasak... Ali ako mislis da tako govore zagorci, onda OK, meni licno ne lici na Dudeka...
Hahaha, znam da i vi četalji ne možete da svarite činjenicu da je takva povijesna veličina bio Hrvat.

Evo jedan moj savjet - vi četalji se uhvatite u kolo sa svojim ustaškim jaranima pa se kolektivno poubijajte. 
Učinite svijetu uslugu.

Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 09:03

Stanojko wrote:
Ringo10 wrote:
Stanojko wrote:Da se ne mucite...Poljak.
Ma jok, Laponac. Bio na odmoru u Hrvatskoj i svidjelo mu se da bude Hrvat, rasprodao irvase i dovukao se pod lažnim imenom.

A jako mu se svidjele srpske mindže i onda radio na ujedinjenju bratskih naroda.
Zivi u zabludi... Imas gomilu svedocenja ljudi koji su ga slusali neposredno posle rata, ukljucujuci i ruse...svi su rekli da je to poljski naglasak... Ali ako mislis da tako govore zagorci, onda OK, meni licno ne lici na Dudeka...
dudek je podravec a ne zagorec..to kao da mjesas sumadince i macvance Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vili40 19/8/2019, 09:15

hahahahaa...vidim tu sve pršti od znanja o zagorju i zagorskim akcentima a ljudi o zagorju znaju samo preko dudeka a i to su krivo shvatili.Ključaj temu da se pojedinci ne bi više blamirali. :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 09:20

vili40 wrote:hahahahaa...vidim tu sve pršti od znanja o zagorju i zagorskim akcentima a ljudi o zagorju znaju samo preko dudeka a i to su krivo shvatili.Ključaj temu da se pojedinci ne bi više blamirali. :D
dudek je lik podravca a ne zagorca...podravski kajkavski razlikuje se od zagorskog mada onaj tko dobro ne poznaje dijalektiku cini mi su da su isti..a nije..isti...ima normalno dosta slicnih rijeci ali sam ton je drugaciji...osto kao sto bodulski dijalekt nije isti na krku npr..sa onim na šolti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 09:22

kako rekoh i sam unutar zagorski dijalekt se razlikuje od mjesta od mjesta tko to zna...onaj bednjanksi dijalekt i izgovor se razlikuje npr..od onog stubickog ili zabockog ko nebo i zemlja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vili40 19/8/2019, 09:51

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:hahahahaa...vidim tu sve pršti od znanja o zagorju i zagorskim akcentima a ljudi o zagorju znaju samo preko dudeka a i to su krivo shvatili.Ključaj temu da se pojedinci ne bi više blamirali. :D
dudek je lik podravca a ne zagorca...podravski kajkavski razlikuje se od zagorskog mada onaj tko dobro ne poznaje dijalektiku cini mi su da su isti..a nije..isti...ima normalno dosta slicnih rijeci ali sam ton je drugaciji...osto kao sto bodulski dijalekt nije isti na krku npr..sa onim na šolti...
samo velim da trebaš čitav život živjeti u zagorju i poznati svako i najzabitije selo da bi mogao procjenjivati dal netko u svom govoru kad pređe na štokavicu ima zagorski štih.I da,tito je to imao čak i više od Tuđmana.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 09:54

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:
vili40 wrote:hahahahaa...vidim tu sve pršti od znanja o zagorju i zagorskim akcentima a ljudi o zagorju znaju samo preko dudeka a i to su krivo shvatili.Ključaj temu da se pojedinci ne bi više blamirali. :D
dudek je lik podravca a ne zagorca...podravski kajkavski razlikuje se od zagorskog mada onaj tko dobro ne poznaje dijalektiku cini mi su da su isti..a nije..isti...ima normalno dosta slicnih rijeci ali sam ton je drugaciji...osto kao sto bodulski dijalekt nije isti na krku npr..sa onim na šolti...
samo velim da trebaš čitav život živjeti u zagorju i poznati svako i najzabitije selo da bi mogao procjenjivati dal netko u svom govoru kad pređe na štokavicu ima zagorski štih.I da,tito je to imao čak i više od Tuđmana.
imao je i tuđman..ali se on trudio vise govoriti akademski...pa mu se to gubilo...mada privatno je sprehao dosta zagorski...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Yehudim 19/8/2019, 09:59

kic wrote:
mason

i sam nadimak "Tito" upucuje da nije povezan s narodima ovih prostora, nego nekom predkrscanskom mediteranskom tradicijom..

  ?

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 10:00

ako se tito osjecao vise kao slovenac i osjecala se ta slovenska dijalektika...nije to nista cudno...ako su tocne price da je vise boravio kao dijete u sloveniji kod djeda i bake sa majcine strane...gdje se kao dijete formiras bez obzirana nacionalnost tako ces se i osjecati...znam lika kojem je otac cisti purger a mama dalmatinka on se osjeca dalmatincem i spreha dalmatinski bolje cak od mnogih dalmatinaca..razlog?...provo najveci dio djetinjstva kod dida i babe u dalmaciji..i tako se zivotno formirao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Yehudim 19/8/2019, 10:06

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:hahahahaa...vidim tu sve pršti od znanja o zagorju i zagorskim akcentima a ljudi o zagorju znaju samo preko dudeka a i to su krivo shvatili.Ključaj temu da se pojedinci ne bi više blamirali. :D
dudek je lik podravca a ne zagorca...podravski kajkavski razlikuje se od zagorskog mada onaj tko dobro ne poznaje dijalektiku cini mi su da su isti..a nije..isti...ima normalno dosta slicnih rijeci ali sam ton je drugaciji...osto kao sto bodulski dijalekt nije isti na krku npr..sa onim na šolti...

   :rasta

Dijalektika (starogrčki διαλεκτική τέχνη, dialektiké téchne, 


umijeće razgovaranja i raspravljanjalatinski ars dialectica


umjetnost vođenja razgovora) je filozofski pojam .-

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 10:20

...inace danas je tesko ustvrditi da li je tito ovaj ili onaj jer iz njegove generacije vise nema nikog svi pomrli...da je bio ovaj ili onaj to nista ne bi puno promjenilo jer njegova politika je bila takva kakva je bila...mada realno ne kuzim ove srbe antititoiste koji s etakođer trude da dokazu da je tito bio drugo a ne hrvat..njima bi bas trebalo pasati da je tito hrvat jer bi onda imali adut zasto je po njima tito mrzio srbe...kao poljak,rus bas ne bi ih imao razloga mrziti...osobno po meni...kad bi s egledale karakteristike zagoraca u globalu tito bi bio najmanje zagorec...a i kad bi se gledalo ponasanje oca i familije se oceve strane...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Ringo10 19/8/2019, 10:35

Yehudim wrote:
kic wrote:
mason

i sam nadimak "Tito" upucuje da nije povezan s narodima ovih prostora, nego nekom predkrscanskom mediteranskom tradicijom..

  ?
MA ne sekiraj se Yehudi. Vidiš da proživljavaju traumu jer ne mogu da se otresu činjenice da je Tito Hrvat. 

Sretao sam ljude iz cijelog svijeta koji se Titu dive i svaki bi se ponosio da je Tito izdanak njegovog naroda.

Ali eto Hrvati-veliki kuroljubi pardon nazovi-domoljubi mu ne opraštaju što je razvalio ono smeće iz 1941ve koje se kitilo hrvatskim imenom i što je njegova vojska pomlatila ....šta da radiš.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 10:35

..inace postojala je prica da je u kumrovcu bila stara baba-babica...koaj ej doslovno poznavala od glave do pete gotovo svu kumrovecku djecu jer ih ej i mahom ona najvise porodila..a i djeca su rado k njoj svracali jer su stalno nesto od nje dobijali..umrla je krajem sezdesetih...sa 95,96 godina..i interesantno bas u tom periodu tito nije posjetio kumrovec a kad je baba umrla dosao je odmah..i jos dva puta tijekom sedamdesetih prije smrti..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 10:39

prica ima brdo..ali neobjasnjivo je da u 35 godina netko tako malo dođe u svoj u rodni kraj jer sto se ono kaze svuda pođi doma dođi...npr...staljin je u svoje rodno selo gotovo bar jedan put godinsje dolazio i posjecivao ga..i cak si je ljetnikovac napravio i cesto tamo boravio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Ringo10 19/8/2019, 10:39

vuksadinare wrote:..inace postojala je prica da je u kumrovcu bila stara baba-babica...koaj ej doslovno poznavala od glave do pete gotovo svu kumrovecku djecu jer ih ej i mahom ona najvise porodila..a i djeca su rado k njoj svracali jer su stalno nesto od nje dobijali..umrla je krajem sezdesetih...sa 95,96 godina..i interesantno bas u tom periodu tito nije posjetio kumrovec a kad je baba umrla dosao je odmah..i jos dva puta tijekom sedamdesetih prije smrti..
Babica iz Kumrovca ...

JA se nekad fakat pitam jesi li ti ozbiljan lik ili se fakat dobro zajebavaš ....


Dobro, hajmo ovako - što bi neko uzeo nekog seljaka iz Zagorja pa mu uvalio falsificiranog dvojnika.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 10:41

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:..inace postojala je prica da je u kumrovcu bila stara baba-babica...koaj ej doslovno poznavala od glave do pete gotovo svu kumrovecku djecu jer ih ej i mahom ona najvise porodila..a i djeca su rado k njoj svracali jer su stalno nesto od nje dobijali..umrla je krajem sezdesetih...sa 95,96 godina..i interesantno bas u tom periodu tito nije posjetio kumrovec a kad je baba umrla dosao je odmah..i jos dva puta tijekom sedamdesetih prije smrti..
Babica iz Kumrovca ...

JA se nekad fakat pitam jesi li ti ozbiljan lik ili se fakat dobro zajebavaš ....
da babica..znas ko su babice?..one koje porađaju djecu..a drugo...sigurno u titovo vrijeme kad je se rodio nije se islo porađati u bolnicu nego su to cinile seoske babice...koej su pomagale pri porodu koji se najvise radio doma..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Ringo10 19/8/2019, 10:54

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:..inace postojala je prica da je u kumrovcu bila stara baba-babica...koaj ej doslovno poznavala od glave do pete gotovo svu kumrovecku djecu jer ih ej i mahom ona najvise porodila..a i djeca su rado k njoj svracali jer su stalno nesto od nje dobijali..umrla je krajem sezdesetih...sa 95,96 godina..i interesantno bas u tom periodu tito nije posjetio kumrovec a kad je baba umrla dosao je odmah..i jos dva puta tijekom sedamdesetih prije smrti..
Babica iz Kumrovca ...

JA se nekad fakat pitam jesi li ti ozbiljan lik ili se fakat dobro zajebavaš ....
da babica..znas ko su babice?..one koje porađaju djecu..a drugo...sigurno u titovo vrijeme kad je se rodio nije se islo porađati u bolnicu nego su to cinile seoske babice...koej su pomagale pri porodu koji se najvise radio doma..
Eto ne znam šta su i ko su babice ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Ringo10 19/8/2019, 11:06

VIC

Došao Štef u lokalnu birtiju sav izbezumljen, trese se i znoji.

Pita ga Francek - pa kaj je z tebom, zakaj si u takvem stanju_

Kaže Štef rezignirano, ma pusti me sav sam sjeban 

Francek - A za kaj si sjeban

Štef - Zato kaj sam saznal nekaj strašno, prestrašno

Francek - Pa kaj si to saznal

Štef - Ma znaš li da su u jednom selu u Zagorju pronašli Brozovu mater, još je živa

Francek - Ma kaj mi veliš, pa morala bi imati barem 150 godina

Štef - PA da, ima preko 150 godina

Francek - Pa dobro to je fenomen ali zakaj to tebe tak pogađa pa se sav treseš i sav si sjeban

Štef- Ma nije to najstrašnije kaj je ona još živa

Francek - Pa kaj je najstrašnije daj govori

Štef, drhtavim glasom ispijajući špricer - MA opet je u drugome stanju ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Regoč 19/8/2019, 11:19

Stanojko wrote:meni licno ne lici na Dudeka...
Dudek je Podravac.

_________________
Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Stanojko 19/8/2019, 11:20

Meni to sve isti kurac...

_________________
Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by vuksadinare 19/8/2019, 11:22

pronasao sam jedan citat iz knjige o josipu brozu titu

'Josip Broz je kao dječak najviše provodio vremena kod djeda i bake u obližnjoj Sloveniji preko rijeke Sutle.To su bili roditelji njegove majke Marije koja je Broza ostavljala kod svojih roditelja nakon odlaska na brojna nadničarenja po Sloveniji,Austriji ali i Zagorju,Podravini.Otac Franjo Broz je bio dosta prgav covjek osrednjeg imovinskog stanja i ne baš pretjerano ambiciozan s obzirom da je imao dosta zemljišne imovine odnosno bio je jedan od večih vlasnika zemlje u kumrovečkom kraju ali od koje obitelj Broz nije imala pretjerane koristi.Franjo Broz je naslijedio zemlju od oca Martina ali je i njegova žena Marija je donijela komad zemlje u miraz koju su joj poklonili roditelji a koji su imali komad zemlje preko Sutle u Zagorju.Franju Broza nije zanimao pretjerani rad na zemlji te su imali jedan vinograd te jednu oranicu zasijanu kukuruzom i krumpirom dok je veči dio zemlje bio neobrađen i u livadama pa je Franjo Broz znao kad kad prodati susjedima pokošeno sijeno ali bi večinu tog novca odmah zapio u seoskoj krčmi i majka Marija je bila prisiljena ići u nadničarenje da bi imala nešto novca za mnogobrojnu djecu a dio bi sakrila od muža Franje.Franjo Broz je bio često ljut na sina Josipa pa bi i sam Josip Broz bio dosta često premlačen od oca puno češće nego druga Franjina djeca i to je bio jedan od razloga zašto bi ga majka Marija vodila kod djeda i bake u Sloveniju za razliku od druge svoje djece.Zbog sukoba sa ocem Franjom rano je još gotovo kao dijete Josip Broz otišao odnosno poslan je na šegrtovanje u Sisak'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Rus, Poljak ili Zagorac? - Page 2 Empty Re: Rus, Poljak ili Zagorac?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum