ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by epikur37 Fri 9 Aug - 14:24

[size=44]Umorni vapaj Hrvata iz Irske Taksi%20dublin[/size]
[size=44]Iskustvo Hrvata u Irskoj: 'Mora se raditi 12 sati, noćima, nedjeljama i praznicima'[/size]

- Onaj tko želi zaraditi mora biti spreman raditi prosječno 12 sati, noćima, nedjeljama i praznicima. I tek se onda može biti zadovoljan zaradom – ispričao je Zoran Milosavljević, jedan od brojnih Hrvata koji je trbuhom za kruhom otišao u Irsku, svoje iskustvo rada u Dublinu gdje je zaposlen kao taksist.


Da u glavnom irskom gradu postoji stalna potreba za taksistima jasno pokazuje činjenica da je, kako piše Deutsche Welle, lani lokalna uprava oglasila nedostatak čak 1600 vozača taksija u Dublinu. Za taj su posao zapravo najviše zainteresirani upravo gastarbajteri jer je riječ o fleksibilnom radnom mjestu s relativno dobrom zaradom. Uz to, nekima je to dodatni posao kojim obogaćuju svoj budžet što mogu zahvaljujući radnom zakonodavstvu koje građanima omogućuje da rade više poslova.
- Kad sam stigao u Irsku radio sam što god se moglo raditi, paralelno sam gurao tri posla. Razmišljao sam koji smjer odabrati da budem fleksibilan s odlascima k svojima u Hrvatsku i da mogu pratiti svoje goruće obveze. Uvelike mi je u tome pomogao jedan dugogodišnj prijatelj koji mi je sugerirao da probam s taksijem. I tako sam krenuo u tom pravcu – prisjeća se Puljanin.

Milosavljević je u Puli vodio TV emisiju Moja Istra te je imao pivnicu s najvećom ponudom svjetskih piva u tom kraju. Ipak, našao se u financijskim problemima i jedini izlaz koji je vidio bilo je napustiti Lijepu našu u koju bi se, tvrdi, “vratio već sutra kada bi mogao zaraditi samo pola novca koji može zaraditi u Irskoj”.
- U Dublinu ima jako puno taksista, ali ima posla za sve tijekom čitave godine jer kod putnika postoji navika vožnje taksijima zbog lošeg javnog prijevoza – kaže Milosavljević.
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/iskustvo-hrvata-u-irskoj-mora-se-raditi-12-sati-nocima-nedjeljama-i-praznicima/9220472/
.....................

Mogao si i doma tako i zaraditi...al ne....

eto ti sad irska 
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Sora Fri 9 Aug - 14:27

Zaradi vise zo je bitno 
Doma bi isto radio 12 sati za puno manje

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Regoč Fri 9 Aug - 14:27

epikur37 wrote:Zoran Milosavljević jedan od brojnih Hrvata
lol! lol! lol!

_________________
Umorni vapaj Hrvata iz Irske Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by epikur37 Fri 9 Aug - 14:37

Regoč wrote:
epikur37 wrote:Zoran Milosavljević jedan od brojnih Hrvata
lol! lol! lol!

srbalj, nisam ni primijetio

ZDS...prokletstvo kako mi je promaklo
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by £otk@ Fri 9 Aug - 14:42

epikur37 wrote:
Regoč wrote:
epikur37 wrote:Zoran Milosavljević jedan od brojnih Hrvata
lol! lol! lol!

srbalj, nisam ni primijetio

ZDS...prokletstvo kako mi je promaklo

Nema budnosti...nikad tako do HercegBosne.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by epikur37 Fri 9 Aug - 14:51

£otk@ wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:
epikur37 wrote:Zoran Milosavljević jedan od brojnih Hrvata
lol! lol! lol!

srbalj, nisam ni primijetio

ZDS...prokletstvo kako mi je promaklo

Nema budnosti...nikad tako do HercegBosne.

viš kako regi, migrantima hebe mater chetnichku :D straža na uni
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by £otk@ Fri 9 Aug - 14:52

Ali neovisno, neka malo razmažena Y generacija (ili millennials) vide da trava u susjedovom dvorištu nije tako zelena.

I neka se dobro napasu iste, da im više ne padne napamet da traže tko zna što i tko zna gdje.

Da je XIX. st. i peronospora a Amerika leži prazna i bogata, ajde de. Pitanje je izmedju gladi i američkog sna, tu dvojbe nema.

Ja sam tu školu prošao, 6 godina školovanja i krvavog rada, od putovanja sam raspoložen eventualno za Trst. Do kraja života. Pustiti ću i putovnicu da mi istekne.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by RayMabus Fri 9 Aug - 14:53

Čim sam pročitao ; Onaj tko želi raditi...prestao sam čitati tekst.

Ja sam tri godine na birou i samo ležin doma i bmk 

A ako će uvozit masovno Indijce mogu ja još tri godine nastavit ležat.

I više , cijeli život s obzirom na akimulaciju kapitala koju imam u zaleđini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175453
2014-04-11


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by £otk@ Fri 9 Aug - 14:54

epikur37 wrote:
£otk@ wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:
epikur37 wrote:Zoran Milosavljević jedan od brojnih Hrvata
lol! lol! lol!

srbalj, nisam ni primijetio

ZDS...prokletstvo kako mi je promaklo

Nema budnosti...nikad tako do HercegBosne.

viš kako regi, migrantima hebe mater chetnichku :D straža na uni

Dobro, napreduje prema realnosti, od straže na Drini.

Mogli bi završiti na Muri, kako je krenulo
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by epikur37 Fri 9 Aug - 15:02

£otk@ wrote:Ja sam tu školu prošao, 6 godina školovanja i krvavog rada, od putovanja sam raspoložen eventualno za Trst. Do kraja života. Pustiti ću i putovnicu da mi istekne.


Amen, meni je do Bibinja i Nina.

Sve preko toga mi je tlaka i ne zanima me.

Trkeljanje, pakiraj torbe, pakiraj djecu , kmečanje.....more mrš u pm. Plus, mrzim voziti...


znači putovanje me ne zanima nikako,  izuzev u mom elite aranžmanu a to je krstarenje norveškim flordovima ili zapadnom obalom aljaske.s..am..ali to je već druga dimenzija.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Regoč Fri 9 Aug - 15:06

epikur37 wrote:postoji navika vožnje taksijima zbog lošeg javnog prijevoza
Mi ovaj problem nemamo.

_________________
Umorni vapaj Hrvata iz Irske Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Noor Fri 9 Aug - 15:09

£otk@ wrote:Ali neovisno, neka malo razmažena Y generacija (ili millennials) vide da trava u susjedovom dvorištu nije tako zelena.

I neka se dobro napasu iste, da im više ne padne napamet da traže tko zna što i tko zna gdje.

Da je XIX. st. i peronospora a Amerika leži prazna i bogata, ajde de. Pitanje je izmedju gladi i američkog sna, tu dvojbe nema.

Ja sam tu školu prošao, 6 godina školovanja i krvavog rada, od putovanja sam raspoložen eventualno za Trst. Do kraja života. Pustiti ću i putovnicu da mi istekne.
naravno, samo neka pasu, od jutra do sutra :D
život je škola

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by vuksadinare Fri 9 Aug - 15:12

razmazena generacija..to bi ured,fotelju i 4 sata rada i 3 000 eura place.. pirat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by vuksadinare Fri 9 Aug - 15:13

inace dosta ih se vraca u posljednje vrijeme doma..ili su poceli prakticirati ono tri mjeseca vani radim tri mjeseca sam doma sto u konacnici nije losa kombiancija...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by RayMabus Fri 9 Aug - 15:13

Noor wrote:
£otk@ wrote:Ali neovisno, neka malo razmažena Y generacija (ili millennials) vide da trava u susjedovom dvorištu nije tako zelena.

I neka se dobro napasu iste, da im više ne padne napamet da traže tko zna što i tko zna gdje.

Da je XIX. st. i peronospora a Amerika leži prazna i bogata, ajde de. Pitanje je izmedju gladi i američkog sna, tu dvojbe nema.

Ja sam tu školu prošao, 6 godina školovanja i krvavog rada, od putovanja sam raspoložen eventualno za Trst. Do kraja života. Pustiti ću i putovnicu da mi istekne.
naravno, samo neka pasu, od jutra do sutra :D
život je škola
Neka ih malo.

Ja san bija tri godine u Italiji sa svojih dvadeset godina i tamo dvi godine radija u pilani.

Ne triba mi nitko ništa objašnjavat kako je vani. Kako se snađeš znaš. Tako ti je i u Hrvatskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175453
2014-04-11


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by catabbath Fri 9 Aug - 15:14

Baš sam napisao na temi nepalaca, frend radi gore nekoliko godina i mlati lovu. Naravno oni koji su na mainimalcu oni su u qrcu.

_________________
Umorni vapaj Hrvata iz Irske Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12392
2015-08-22


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by vuksadinare Fri 9 Aug - 15:15

RayMabus wrote:
Noor wrote:
£otk@ wrote:Ali neovisno, neka malo razmažena Y generacija (ili millennials) vide da trava u susjedovom dvorištu nije tako zelena.

I neka se dobro napasu iste, da im više ne padne napamet da traže tko zna što i tko zna gdje.

Da je XIX. st. i peronospora a Amerika leži prazna i bogata, ajde de. Pitanje je izmedju gladi i američkog sna, tu dvojbe nema.

Ja sam tu školu prošao, 6 godina školovanja i krvavog rada, od putovanja sam raspoložen eventualno za Trst. Do kraja života. Pustiti ću i putovnicu da mi istekne.
naravno, samo neka pasu, od jutra do sutra :D
život je škola
Neka ih malo.

Ja san bija tri godine u Italiji sa svojih dvadeset godina i tamo dvi godine radija u pilani.

Ne triba mi nitko ništa objašnjavat kako je vani. Kako se snađeš znaš. Tako ti je i u Hrvatskoj.
realno treba ti i dobra garancija...na slijepo otici pisi kuci vracam se..dakle moras imati u reali vezu ako hoces solidan posao gdje se ne ubijes od posla...plus da nađes stan koji nije preskup i jos neke benificije i doza srece..ja mogu u nederland kad hocu ali necu arbajtao sam 3,4 godine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by vuksadinare Fri 9 Aug - 15:17

catabbath wrote:Baš sam napisao na temi nepalaca, frend radi gore nekoliko godina i mlati lovu. Naravno oni koji su na mainimalcu oni su u qrcu.
pa trebas se i snaci i doza srece..realno tko je faks zavrsio i normalno mora nesto znati a ne doci ko tele i blejat dobro ce pšroci..i naravno majstori svog zanata...inace sve drugo bices neki pomocni radnik na slabije placenim poslovima i dopizdit ce ti jer moras onda dvostruko raditi da bi nesto zaradio
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Noor Fri 9 Aug - 15:34

catabbath wrote:Baš sam napisao na temi nepalaca, frend radi gore nekoliko godina i mlati lovu. Naravno oni koji su na mainimalcu oni su u qrcu.
radi i moja frendica, povukla je i muža i djecu...e, al oni su oftalmolozi
bome onaj koji nema zvanja (ili bar onog koje se traži) neće zgrnut lovu, namučit će se ko i ovaj
a takvih je najviše

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by £otk@ Fri 9 Aug - 15:37

Ma ljudi...nema nekih para od toga. Daleko su gasterbajterski dani. Plaće su više, ali najam stana, porezi, itd. su isto viši. Radiš kao rob, i ne ostane ti baš da kupiš kuću u Martha’s Vineyard. Ta su vremena prošla, svugdje. Samo je krvav rad zagarantiran. Što i nije tako loše.

Ono važnije, ti si vani stranac, i dati će ti odmah to do znanja. Imaš pravo da budeš kuš. Sve ovisi o stilu, protestanti su malo izravniji, ali tako je. Doma je doma, samo ti meni nešto napravi u Hrvatskoj, za par dana ćeš me zvati na kavu “da izgladimo stvari” i ljubiti mi ručicu.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Umorni vapaj Hrvata iz Irske Empty Re: Umorni vapaj Hrvata iz Irske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum