ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 04:30

debotoijusto wrote:Četvrti temelj je pripovijedanje. "Četvrti stup zna iznenaditi ljude, koliko sam uočila. Riječ je o pripovijedanju, odnosno priči koju sami sebi govorite o sebi. Stvaranje priče iz događaja u našim životima donosi jasnoću. Pomaže vam razumjeti kako ste vi postali vi. Ali ne shvaćamo uvijek da smo mi sami autori svojih priča i da možemo promijeniti način na koji ih pripovijedamo. Vaš život nije samo popis događaja. Možete uređivati, tumačiti i prepričavati svoju priču, čak i onda kada ste ograničeni činjenicama. 
Ovo bih prije nazvao propitkivanjem.

RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 04:36

Sreća je inaće prelaženje preko znanih prepreka prema poznatom cilju te u prolaznom smisli uživanje u malim stvarima.

Svrha je cilj.

Propovjedanje je propitkivanje znanih prepreka prema svrsi ( zašto bi se propitkivali ako nam nije bitno za opstanak bilo fizički bilo duhovni )

Transcedentacija je opuštanje , uživanje u prolaznim stvarima.

Pripadnost je udruživanje radi lakšeg postizanja cilja.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 04:41

Potrošila je pet godina na istraživanje a mogla je mene pitat definiciju sreće iz koje bi proizašlo da su : pripadnost , svrha , opuštanje i propitkivanje samo elementi postizanja sreće jer je sreća.prelaženje preko znanih prepreka ka poznatom cilju i u prolaznom smislu uživanje u malim stvarima.

I da postoji nešto bitnije od sreće :

Prepreke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 04:56

I cijeli materijalni svemir je prepreka. Tu ima puno sreće ako budete prelazili preko prepreka. 

Ja san lin. Više volim onaj dio definicije sreće koji kaže da je to prepuštanje užicima u prolaznom smislu.

Lin i inteligentan.

Kažu da je to povezano.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 05:58

RayMabus wrote:Svrhu više čini ono što pružate nego ono što želite. ' Ključ svrhe je iskorištavanje vaših snaga da služite drugima. Tako doprinosimo i osjećamo se potrebnima. Bez nečega vrijednog rada ljudi propadaju. Svrha vam daje razlog za život, neki 'zašto' koji vas tjera naprijed.

...

Nekad su ljudi nezreli , cijela društva pa rade nekakve eksperimente pa je u tom slučaju pomaganje šaka u glavu.


https://www.slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/clanak/id/583124/veseli-vas-tui-neuspjeh-ne-trebate-se-brinuti-evo-sto-o-svemu-kazu-psiholozi

Samo trpaj.

Ajmo treći svijetski rat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by danni1 25/7/2019, 07:04

melkior wrote:Ako imaš 35 + godina, nisi u partiji niti uhljebljen u nekom državnom sistemu, nemaš vlastiti obrt ili nisi poduzetnik, već radiš slabo plaćene i nesigurne poslove od danas do sutra u birtiji ili na blagajni nekog trgovačkog centra (nisi u DM-u), slobodno se može reći da si životni gubitnik.
Maaaa.

Sreća je kad prođe radno vrijeme i odeš doma bez brige o tome kako platiti radnike, naći nove poslove, platiti poreze i brinuti o firmi doslovce 24h dnevno.

Nikad ne bih mijenjao svoj status šljakera za status obrtnika, gazde. 

Bih za status uhljeba, to je već dobra pozicija.

_________________
Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by debotoijusto 25/7/2019, 07:41

danni1 wrote:
melkior wrote:Ako imaš 35 + godina, nisi u partiji niti uhljebljen u nekom državnom sistemu, nemaš vlastiti obrt ili nisi poduzetnik, već radiš slabo plaćene i nesigurne poslove od danas do sutra u birtiji ili na blagajni nekog trgovačkog centra (nisi u DM-u), slobodno se može reći da si životni gubitnik.
Maaaa.

Sreća je kad prođe radno vrijeme i odeš doma bez brige o tome kako platiti radnike, naći nove poslove, platiti poreze i brinuti o firmi doslovce 24h dnevno.

Nikad ne bih mijenjao svoj status šljakera za status obrtnika, gazde. 

Bih za status uhljeba, to je već dobra pozicija.

to isto OK
pogotovo ako te zadesi da vodeci svoj posao zaradjujes manje nego radeci za drugog
a opet ne mogu vise zamislit da mi zvoni sat jutri  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by Guest 25/7/2019, 08:46

a sta ja znam, jedan moj poznanik, mensa IQ (dakle pravi, mensa IQ test ne ovi internet mi smo svi mensa laznjaci) je reko da bi on rado dao 10 iq poena u zamjenu za vise srece u zivotu. Tako da, u zivotu sigurno postoje vaznije stvari od srece, ali sreca vrijedi barem 10 iqa, a mozda i malo vise, pod uvjetom valjda da ih imas dovoljno pa mos sparat na tome. Eto vjerovat cu poznaniku na rijec oko toga...  lol!

s druge strane, sreca u zivotu nije nesto sto mozes trazit. Nezz kako mos trazit srecu, to ko iq ili imas ili nemas, jbg sta ces ne mogu svi osvojit eurojackpot na lutriji...
:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by aben 25/7/2019, 09:28

sreća je plotiti poreze?
...benti miša jarca

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by kic 25/7/2019, 09:41

Leteca Pegla wrote:a sta ja znam, jedan moj poznanik, mensa IQ (dakle pravi, mensa IQ test ne ovi internet mi smo svi mensa laznjaci) je reko da bi on rado dao 10 iq poena u zamjenu za vise srece u zivotu. Tako da, u zivotu sigurno postoje vaznije stvari od srece, ali sreca vrijedi barem 10 iqa, a mozda i malo vise, pod uvjetom valjda da ih imas dovoljno pa mos sparat na tome. Eto vjerovat cu poznaniku na rijec oko toga...  lol!

s druge strane, sreca u zivotu nije nesto sto mozes trazit. Nezz kako mos trazit srecu, to ko iq ili imas ili nemas, jbg sta ces ne mogu svi osvojit eurojackpot na lutriji...
:aw

bil dao 20iq bodova

30? :D

sumLJam
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by aben 25/7/2019, 09:50

ot čovik ko da govori o luck, a ne happines

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by kic 25/7/2019, 10:56


oboje izazivaš-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by Guest 25/7/2019, 11:02

kic wrote:

bil dao 20iq bodova

30? :D

sumLJam
a gle, poznanik reko 10 iqja, ne vise. Reko da bi mu bilo dovoljno i 145, ali ak to previse ode dole onda se ne isplati jer ak si glup onda ti ni sreca bas ne pomaze, mislim ima ograniceno djelovanje jer se efekt ponisti. To reko jer imao nekog prijatelja koji je bio glupast ali imao puno srece u zivotu. Bice se to nekako namjesti, ak nisi pametan onda bar imas srece, itd itd. Ja nezz sto da mislim o tome, nije da mozemo testirati poznanikovu hipotezu, kako bi napravili eksperiment za to ono?... scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by marcellus 25/7/2019, 11:32

I nagrada za otrkiće tople vode ide...

pa jasno da ljudi uvijek traže smisao, samo površni traže užitke, zato se uostalom debu mrsko kršćanstvo raširilo svijetom jer je ljudima nudilo ono što je razumnom biću uvijek potrebno, smisao postojanja

_________________
Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by crvenkasti 25/7/2019, 12:26

Kad si Hrvat, sve si to riješio.
Svrha ti je da si Hrvat, pripadaš u Hrvate, pripovijedaš naokolo ja sam Hrvat.

Jedino ovo za transcenenciju ne kužim.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 12:35

crvenkasti wrote:Kad si Hrvat, sve si to riješio.
Svrha ti je da si Hrvat, pripadaš u Hrvate, pripovijedaš naokolo ja sam Hrvat.
:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 13:01

marcellus wrote:I nagrada za otrkiće tople vode ide...

pa jasno da ljudi uvijek traže smisao, samo površni traže užitke, zato se uostalom debu mrsko kršćanstvo raširilo svijetom jer je ljudima nudilo ono što je razumnom biću uvijek potrebno, smisao postojanja
Da.

No u praksi ovo je bojno polje tako imaš da je pola stanovništva uvjereno da je samo tijelo a pola ih traži i neki dublji smisao. Pa ti je 80% stanovništva socijalno a pola antisocijalno tj 80% je dobro a 20% je "zlo".

Čak i kad makneš ove podijele po spolu , rasi , naciji i religiji imaš ostale razlike koje čine šarolikost tj uloge u igri tj na bojnom polju.

Svima je svrha opstanak.

Trik je u tome da u životu možeš birati koje ćeš igre igrati a koje ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by RayMabus 25/7/2019, 13:33

Svrha je vrlo bitna stavka u životu ( postojanju ). Ako je niste do sad našli onda ću vam reči koja vam je. Ukucajte pojam glaksija.

Svrha je da svi u galaksiji žive u miru i prosperitetu šta znači i izbacivanje ili bar izoliranje onih koji to ne žele tako da nisu opasnost za druge planete.

Čak i ljudi koji misle da su samo tijelo ovaj cilj žele ostvariti tako da naprave bolju budućnost za svoje potomstvo.

Svrha je da cijela galaksija živi u miru i prosperitetu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176154
2014-04-11


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by Sora 25/7/2019, 15:37

Kad potraga teza Srecom postane opsesija, onda pisi kuci propalo 
Sreca se ne moze planirati kao ni ljubav 
Iako se moze djelovati u pravcu ..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by Maggie19 25/7/2019, 16:00

jasambrend wrote:
Maggie19 wrote:Idealiziranje prijateljstva je hvatanje za zadnju slamku nakon sto se intimno razocarao i postao vrlo falalistican i ogorcen.
Naravno da ni prijateljstvo, kao ni bilo koji bliski idnos, nije liseno sebicnosti i kalkuliranja, svjesnog ili podsvjesnog.
Na cemu li se samo zasniva logika navodne cistoce i  nematerijaliziranosti prijateljstva u  usporedbi sa ostalim bliskim isprepletenostima te sto prijateljstvu jamci nezatrovanost i izostanak egoisticnosti i egocentricnosti?!

Svi ljudski odnosi su međusobno isprepleteni kalkulacijama...jednostavo ne postoji čisti i neproračunat odnos. Nismo savršeni i nitko nije takav te se treba takvim prihvatiti, a isto tako i druge ukoliko želimo participirati u društvenom odnosu, a što nam je navodno jedan od evolucijski usađenih instikata. Eh, sad je drugi par rukava do koje razine smo uspjeli sami razviti otpor na frustracije koje su neminovne zbog očekivanja koje imamo od drugih te sebe samih...
tocno, kao da sam ja napisala.
Prihvacanje ljudskih nesavrsenosti, primarno svojih, je stvar karaktera. I sposobnosti prilagodjavanja, tj. prihvacanja neminovnosti i prolaznosti svega.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by debotoijusto 25/7/2019, 19:37

marcellus wrote:I nagrada za otrkiće tople vode ide...

pa jasno da ljudi uvijek traže smisao, samo površni traže užitke, zato se uostalom debu mrsko kršćanstvo raširilo svijetom jer je ljudima nudilo ono što je razumnom biću uvijek potrebno, smisao postojanja
to nudi i djed bozicnjak u klasi predskolski odgoj

i nemam problem s krscanstvom nego sektom pod nazivnikom crkva u hrvata sto lovu sise drzi HR u mraku i izuzeta zakona
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće - Page 4 Empty Re: Pet godina je istraživala i shvatila - u životu postoji nešto važnije od sreće

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum