ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zivimo li u Apokalipsi???

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:45

Patriot_1 wrote:
oldie wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Zasto imamo toliki odpad od krscanskih crkava, tolike poroke u njima i toliku bijedu njihova dodvoravanja duhu vremena?
Ako će Bog jednom suditi svijetu,ako će doći taj "The End",tj. sudnji dan,onda  je jasno da šeto duže živimo,sve smo mu bliže!Hoće li to biti uskoro,za 100 ili 500 g. tko zna!Oni koji su prorokovali kad će se to dogoditi,zasrali su!Kao Jehovni Svjedoci ili Adventisti!Odredili su dan(sud,kraj,rekli "tad i tad ,sve će biti gotovo) a kako se,što je normalno samo nenormalni ljudi,lažni proroci to ne shvaćaju,,nije dogodilo NIŠTA ,onda su trkeljali o nekom silasku Isusa ,,tu bliže!Nakon toga su izgubili masu sljedbenika,onih malo pametnijih(a i ti su došli k sebi tek tad),oni teži slučajevi ostaše i nastaviše širiti laži!Budući da Isus nije rekao točno kad će to biti,o tome netreba gubiti vrijeme!Crkva je i na početku imala iste probleme,Pavao spominje neke koji ju(njega) napustiše,a crkva u Korintu nije bila niš bolja nego mnoge danas!
Dakle, "nenormalni ljudi" i "lažni proroci"  "trkeljaju" i "šire laži" da će isus doći, jer poznato je da će isus doći !??

Joj, da mi je vjernički mozak na jedno mjesec dana - da se naspavam i odmorim kao čovjek Sleep
Ne pravi se mutav,ja govorim da je bez veze određivati neki datum!On će doći sigurno,,a kad,,to neznamo!

Socijalac, ti ne poznajes znakove Apokalispse. Procitaj Apokalispsu, ali i Evandjelja, pa po mogucnosti i proroke starog zavjeta, posebno Danijela i njegovu apokalipsu, koja se sada ostvaruje!  Cak i Isus se poziva na toga proroka u jednom Evandjelju, pa pogledaj malo bolje i ne pisi po obicaju gluposti. Nitko, a ja najmanje nisam tvrdio, kada ce se nesto tada ili tada  dogoditi. Medjutim, moderna znanost je sigurna, da mi ljudi necemo jos dugo prezivjeti, jer katastrofe koje nas ocekuju su nesagledive i nepobjedive.

Michael1

Posts : 1933
2014-04-23


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 13:46

Michael1 wrote:Daj nemoj nbudaliti. Odakle ti podatci za te zrtve, ako se nisu vodile nikakve statistike?  Bedace, kada sam ti prezentirao zrtve komunizma, konkretno onog u Kini, koje su ljudi statisticki obuhvatili, e onda si ih zanijekao. Debili svih zemalja ujedinite se!

Radi se o legitimnim demografskim procjenama utemeljenim dijelom na povijesnim zapisima o brojnosti stanovništva u pojedinim područjima, a dijelom upravo na određenim vrstama ranih popisa stanovništva koje su pojedine razvijenije kulture vodile s ciljem prikupljanja poreznih davanja, zatim prilično uvjerljivim i točnim procjenama prirodnog prirasta i migracija, proizašlih na vrlo detaljnim ostacima, dokazima i zapisima o načinu života, promjenama, te događajima u pojedinim društvima i državama.

Prema tome, kod tvoje je tvrdnje na čelu opet onaj suludi mehanizam gdje najprije donosiš zaključak (proizašao iz subjektivnog uvjerenja) te onda selektivno tumačiš činjenice kako bi ih prilagodio svojemu polazišnom zaključku. Ništa novo, uobičajeni fanatizam na djelu.

(P.S. Da ne ostanem dužan, evo i odgovora na tvoje standardne ad hominem dodatke i uvrede: Bedak si ti, a debili su te odgajali i poučavali.)
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:47

speare_shaker wrote:Ukratko, ne živimo u nikakvoj apokalipsi odnosno posljednim danima, sve poznate činjenice svjedoče o tome.
Oni koji ne prihvaćaju jasne činjenice spadaju ili u notorne idiote, ili u psihičke bolesnike ili u fanatike najvjerojatnije prvenstveno religijskog odnosno svjetonazorskog tipa koji bi najradije da cijeli svijet propadne i čovječanstvo izumre kako bi se na taj način potvrdila opravdanost njihovih fantazija temeljito odvojenih od realnosti.
Međutim, na njihovu veliku žalost, a na nemjerljivu sreću svih normalnih ljudi, te im se želje neće ispuniti.

Kao ti! Dobro si se opisao, a sada ponovno u Vrapce! geek 
Kad budaletine tjeraju egzegezu Biblije, onda se pametni povlace!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:48

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Daj nemoj nbudaliti. Odakle ti podatci za te zrtve, ako se nisu vodile nikakve statistike?  Bedace, kada sam ti prezentirao zrtve komunizma, konkretno onog u Kini, koje su ljudi statisticki obuhvatili, e onda si ih zanijekao. Debili svih zemalja ujedinite se!

Radi se o legitimnim demografskim procjenama utemeljenim dijelom na povijesnim zapisima o brojnosti stanovništva u pojedinim područjima, a dijelom upravo na određenim vrstama ranih popisa stanovništva koje su pojedine razvijenije kulture vodile s ciljem prikupljanja poreznih davanja, zatim prilično uvjerljivim i točnim procjenama prirodnog prirasta i migracija, proizašlih na vrlo detaljnim ostacima, dokazima i zapisima o načinu života, promjenama, te događajima u pojedinim društvima i državama.

Prema tome, kod tvoje je tvrdnje na čelu opet onaj suludi mehanizam gdje najprije donosiš zaključak (proizašao iz subjektivnog uvjerenja) te onda selektivno tumačiš činjenice kako bi ih prilagodio svojemu polazišnom zaključku. Ništa novo, uobičajeni fanatizam na djelu.

(P.S. Da ne ostanem dužan, evo i odgovora na tvoje standardne ad hominem dodatke i uvrede: Bedak si ti, a debili su te odgajali i poučavali.)

Daj bedak, idi svojim putem i nemoj se sramotiti!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 13:51

Michael1 wrote:Daj bedak, idi svojim putem i nemoj se sramotiti!

Kad mi sramota svih foruma govori da se "ne sramotim", onda mi je to poticaj da još više sudjelujem u raspravama.  pirat
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:52

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Isus Krist je Apostolima pokazao buducnost krscanstva i svijeta kada je rekao:
"Tada ce vas podvrci mukama i ubijati vas, i sav svijet zamrzit ce vas zbog mene. I mnogi ce tada posrnuti u vjeri, izdavat ce jedni druge i mrziti ce se medjusobno. Ustat ce mnogi lazni proroci i mnoge ce zavesti.  Razmahat ce se bezakonje i ljubav ce kod mnogih ohladnjeti. Ali tko ustraje do konca, bit ce spasen. Ova Radosna vijest o Kraljevstvu propovijedat ce se po svemu svijetu, svim narodima za svjedocanstvo, i tada ce doci svrsetak." (Mt. 24, 9-14)

Kako vidimo, radi se o konciznom ali stvarno uvjerljivom prikazu terminalnih vremena, koja se mogu u danasnjici kao u povijesnom  ogledalu prepoznati.

U Drugoj poslanici Timoteju pise Sv. Pavao slijedece rijeci:
"Jer doci ce vrijeme kada ljudi nece podnositi zdrave nauke, nego ce prema svojim strastima sebi nagomilati ucitelje da im skaklju usi, te ce odvratiti usi od istine, a okrenut ce se bajkama. A ti budi trijezan u svemu, podnesi patnje, vrsi djelo propovjednika Radosne vijesti, ispuni svoju duznost do kraja." (2 Timoteju 4, 3-5)

To vrijeme je u toku. Zdrava nauka se vise ne podnosi. Uce se bajke o nastanku svemira iz nista, sasvim slucajno i zivota iz nezive stvari, blata, "pra juhe", takodjer sasvim slucajno. Ono sto godi usima to se slusa, sve sto pogadja istinu odbacuje se. Relativizam, ali onaj totalitarni,  u svom punom izdanju.

Cetri jahaca su na svom putu pustosenja cijelog planeta, nezaustaviva. Ratovi, prirodne katastrofe svih vrsta se naizmjenicno pojavljuju i pustose zemlju. Zemljotresi i vulkani doprinose tom scenariju svoj udio. Bolesti, glad, droge i poroci svih vrsta,  decimiraju ljudski rod i unistavaju njegovu biolosku podlogu. Jednostavno receno, mi se nalazimo nad ponorom, ako se u razmatranje uzme ozbiljnost krize u Ukraini i na bliskom Istoku.

U Otkrivenju Isus kaze:
"Pazi! Dolazim uskoro i sa sobom nosim placu da svakome platim prema njegovu djelu! Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Pocetak i Svrsetak." (Otkrivenje 21, 12-13)
Sto mislite?

Mislim da je to hrpa gluposti, s obzirom da je u apsolutno SVIM razdobljima u proteklih 2000 godina bilo itekakvih kriza, nevolja, prirodnih katastrofa i geopolitičkih nestabilnosti.
I uvijek su naivci dočekivali apokalipsu koju, naravno, ne bi dočekali.

Razlog zbog čega se i danas misli da "dolazi apokalipsa" zapravo je vrlo jednostavan i lako uočljiv - živimo u vremenu globalnih medija gdje vijesti s jednog na drugi kraj svijeta stižu u sekundama. Stoga je i više izvještaja o katastrofama i nestabilnostima, pa se naizgled čini da ih je i više.

Bedak, pogledaj u Google i uvjeri se u ovo sto pisem. Svi iole poznati znanstvenici su misljenja, da su ljudi unistili svoj okolis do te mjere,  da na njemu u skoro vrijeme nece vise biti moguc zivot. Pogledaj rijeke gladnih koje se slivaju u EU i ne pisi toloko bedasto.
Dodaju li se tim opasnostima po ljudski zivot i zivot opcenito,  jos i kozmicke katastrofe koje nas mogu trefiti, e onda se stvarno nalazimo nad ponorom.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Guest 3/5/2014, 13:54

Michael1 wrote:
Pun si znanja kao drek vitamina!

U tvojoj je osobi drek jedini pozitivniji sadržaj.
Svi ostali su puno zloćudniji.
I kako si krenuo, očito je da ti ni na ovom forumu ne gine trajni ban.
Pitanje je samo vremena i okolnosti.
Sa svih su te foruma ionako do sada protjerali pa će i sa ovog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:56

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Daj bedak, idi svojim putem i nemoj se sramotiti!

Kad mi sramota svih foruma govori da se "ne sramotim", onda mi je to poticaj da još više sudjelujem u raspravama.  pirat

Ja imam svoje principe i nigdje ih nisam pogazio, neovisno o silama koje su bile na djelu. Ti si obicni genijalni kreten, koji ima malo znanje, ali veliku gubicu i pise iskljucivo lazi i nerazumljive stvari.
Ja branim racionalno i logicno moj kulturni i religijski identitet, a ti si glupan kojem su isprali i onu malu kolicinu mozga koji posjeduje.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 13:58

Michael1 wrote:
Bedak, pogledaj u Google i uvjeri se u ovo sto pisem. Svi iole poznati znanstvenici su misljenja, da su ljudi unistili svoj okolis do te mjere,  da na njemu u skoro vrijeme nece vise biti moguc zivot. Pogledaj rijeke gladnih koje se slivaju u EU i ne pisi toloko bedasto.
Dodaju li se tim opasnostima po ljudski zivot i zivot opcenito,  jos i kozmicke katastrofe koje nas mogu trefiti, e onda se stvarno nalazimo nad ponorom.

Bedak, ljudska je vrsta i ranije dolazila u opasnost od izumiranja, naročito u vrijeme određenih pandemija, velikih ratova i osvajanja koja su pratili masovni genocidi.
Dakle, tvoje povezivanje trenutne krize prouzročene nesrazmjerom korištenja prirodnih resursa i kapaciteta Zemlje da to podnese, s nekakvim napisima iz "Otkrivenja" u najmanju ruku smiješna i nategnuta.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 13:59

speare_shaker wrote:
Michael1 wrote:
Pun si znanja kao drek vitamina!

U tvojoj je osobi drek jedini pozitivniji sadržaj.
Svi ostali su puno zloćudniji.
I kako si krenuo, očito je da ti ni na ovom forumu ne gine trajni ban.
Pitanje je samo vremena i okolnosti.
Sa svih su te foruma ionako do sada protjerali pa će i sa ovog.

Naravno, socijalna pod mostom progovara! Idi i potuzi se nekom, po uhodanim principima denuncijanta, da svi vide, tko je poceo i tko se ovdje sramoti. Dosli se na ovaj Forum i opet je slika ista: bedaci na dkjelu. Pa idi pod most, ali nemoj onda pisati da si Arhimeda u potpunosti shvatio. geek

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 14:01

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:
Bedak, pogledaj u Google i uvjeri se u ovo sto pisem. Svi iole poznati znanstvenici su misljenja, da su ljudi unistili svoj okolis do te mjere,  da na njemu u skoro vrijeme nece vise biti moguc zivot. Pogledaj rijeke gladnih koje se slivaju u EU i ne pisi toloko bedasto.
Dodaju li se tim opasnostima po ljudski zivot i zivot opcenito,  jos i kozmicke katastrofe koje nas mogu trefiti, e onda se stvarno nalazimo nad ponorom.

Bedak, ljudska je vrsta i ranije dolazila u opasnost od izumiranja, naročito u vrijeme određenih pandemija, velikih ratova i osvajanja koja su pratili masovni genocidi.
Dakle, tvoje povezivanje trenutne krize prouzročene nesrazmjerom korištenja prirodnih resursa i kapaciteta Zemlje da to podnese, s nekakvim napisima iz "Otkrivenja" u najmanju ruku smiješna i nategnuta.

Daj genijalni kretenu, ne budali vise. Pandemije su karakteristike modernih drustava.
Komunikacija ih protezira. Gdje su bile pandemije prije Krista?

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 14:02

Michael1 wrote:Ja imam svoje principe i nigdje ih nisam pogazio, neovisno o silama koje su bile na djelu. Ti si obicni genijalni kreten, koji ima malo znanje, ali veliku gubicu i pise iskljucivo lazi i nerazumljive stvari.
Ja branim racionalno i logicno moj kulturni i religijski identitet, a ti si glupan kojem su isprali i onu malu kolicinu mozga koji posjeduje.

Ti si prije svega lažov, manipulator i neobrazovani zlonamjernik kojega se tisuću puta suočilo s činjenicama, a koji ih je uredno ignorirao ili omalovažavao, kao i one koji su te činjenice podastirali.
Tvoja tvrdnja da pišem "nerazumljive stvari" proizlazi iz ograničenja tvojega intelekta, dakle opet brkaš uzroke - ako nešto nisi u stanju shvatiti, problem je do tebe a ne do onoga koji to iznosi.

Mozak mi, hvala Bogu, nisu isprali, ali vidljivo je da tebi jesu. To je vidljivo po tome koliko apsolutiziraš svoja subjektivna uvjerenja, a najbolje je bilo vidljivo prilikom tvojega vlastitog negiranja činjenica i izjava pape Pia XII i Ivana Pavla II o evoluciji. A koliko lažeš, bilo je vidljivo po tvojoj zamjeni teza, gdje si na moje citiranje izjava obojice papa na engleskom jeziku podmetao da ja "ne razumijem engleski", iako svi dobro znamo da se ti engleskim jezikom uopće ni ne služiš, već isključivo njemačkim.

Toliko o tome tko je lažov i glupan.

Inače, narod ne kaže uzalud da samo dvije vrste ljudi ne mijenjaju mišljenje kad su suočeni s argumentima - budale i mrtvaci.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by oldie 3/5/2014, 14:04

Michael1 wrote:

Pandemije su karakteristike modernih drustava.
Komunikacija ih protezira. Gdje su bile pandemije prije Krista?
Nesreća nikad ne dolazi sama....

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 14:15

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Ja imam svoje principe i nigdje ih nisam pogazio, neovisno o silama koje su bile na djelu. Ti si obicni genijalni kreten, koji ima malo znanje, ali veliku gubicu i pise iskljucivo lazi i nerazumljive stvari.
Ja branim racionalno i logicno moj kulturni i religijski identitet, a ti si glupan kojem su isprali i onu malu kolicinu mozga koji posjeduje.

Ti si prije svega lažov, manipulator i neobrazovani zlonamjernik kojega se tisuću puta suočilo s činjenicama, a koji ih je uredno ignorirao ili omalovažavao, kao i one koji su te činjenice podastirali.
Tvoja tvrdnja da pišem "nerazumljive stvari" proizlazi iz ograničenja tvojega intelekta, dakle opet brkaš uzroke - ako nešto nisi u stanju shvatiti, problem je do tebe a ne do onoga koji to iznosi.

Mozak mi, hvala Bogu, nisu isprali, ali vidljivo je da tebi jesu. To je vidljivo po tome koliko apsolutiziraš svoja subjektivna uvjerenja, a najbolje je bilo vidljivo prilikom tvojega vlastitog negiranja činjenica i izjava pape Pia XII i Ivana Pavla II o evoluciji. A koliko lažeš, bilo je vidljivo po tvojoj zamjeni teza, gdje si na moje citiranje izjava obojice papa na engleskom jeziku podmetao da ja "ne razumijem engleski", iako svi dobro znamo da se ti engleskim jezikom uopće ni ne služiš, već isključivo njemačkim.

Toliko o tome tko je lažov i glupan.

Inače, narod ne kaže uzalud da samo dvije vrste ljudi ne mijenjaju mišljenje kad su suočeni s argumentima - budale i mrtvaci.
Daj molim te idi svojim putem, jer pises samo i iskljucivo gluposti. Glede TE- :  RKC- a ni njezine PAPE, niti mogu niti ce  ikada priznati tu teoriju, jer  je ona ateisticka teorija bez BOGA. Donio sam ti citat Pape Ivana Pavla II, kojim on to decidirano kaze i obara tvoje budalastine!
Idi svojim putem i pisi svoje lazi pred svojom glupom publikom,  na onom tvom jos glupljem forumu.

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 14:29

Michael1 wrote:Daj molim te idi svojim putem, jer pises samo i iskljucivo gluposti. Glede TE- :  RKC- a ni njezine PAPE, niti mogu niti ce  ikada priznati tu teoriju, jer  je ona ateisticka teorija bez BOGA. Donio sam ti citat Pape Ivana Pavla II, kojim on to decidirano kaze i obara tvoje budalastine!
Idi svojim putem i pisi svoje lazi pred svojom glupom publikom,  na onom tvom jos glupljem forumu.

Lažove, ti nisi time pobio apsolutno ništa, ti znaš dobro da je tvoj citat iz 1985., ja sam citirao istog papu iz govora iz 22. listopada 1996. 
Normalna osoba bi vidjela koji je citat noviji, te ne bi ignorirala ni kronološki poredak citata, a ni činjenicu da se citat iz 1996. dogodio. Samo umobolni ljudi ignoriraju činjenice ili ih trpaju pod tepih da ne bi ugrozile njihova fanatična uvjerenja i emotivne nestabilnosti koje ih prate. Sama konstrukcija tvojega argumenta ("Papa to nije mogao reći jer se to kosi s mojim vlastitim tumačenjem i uvjerenjem"- da parafraziram srž napisanog) svjedoči o tome koliko si duboko posvađan i s objektivnošću i s logikom.
Nisi se niti potrudio potražiti, makar i na google-u, spomenuti papin govor i stavove, upravo zbog činjenice jer znaš da je istina i naprosto se bojiš priznati ono što jest.

A to da je evolucija "ateistička teorija" običan je produkt fanatičnih i nedokazanih umova, već sam nekoliko puta napisao i zašto.

I usput, pisat ću gdje ja hoću i gdje ja mislim da je u redu, a ne gdje mi raznorazne fanatične i nedokazive spodobe sugeriraju.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Bran_Do 3/5/2014, 14:37

Michael1 wrote:Daj molim te idi svojim putem, jer pises samo i iskljucivo gluposti. Glede TE- :  RKC- a ni njezine PAPE, niti mogu niti ce  ikada priznati tu teoriju, jer  je ona ateisticka teorija bez BOGA. Donio sam ti citat Pape Ivana Pavla II, kojim on to decidirano kaze i obara tvoje budalastine!
Idi svojim putem i pisi svoje lazi pred svojom glupom publikom,  na onom tvom jos glupljem forumu.

Evo, još jednom, crno na bijelo, ključni dio izjave Ivana Pavla II o kojoj govorim i koja pobija tvoje fanatično odbijanje da se suočiš s istinom i činjenicama:

 »Sukladno riječima moga prethodnika (misli se na Pija XII. i njegovu encikliku Humani generis) ispravno shvaćena vjera u stvaranje i ispravno shvaćeno evolucionističko naučavanje ne suprotstavljaju se jedno drugome. Evolucija pretpostavlja stvaranje; stvaranje se u svjetlu evolucije predstavlja kao vremenski produženo događanje (proces) – kao ’creatio continua’ – u kojemu Bog kao ’stvoritelj neba i Zemlje’ biva očima vjere vidljiv.«

- Ivan Pavao II., 22. listopada 1996., u poruci upućenoj Papinskoj akademiji znanosti.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by kingkong 3/5/2014, 14:41

Posljednja vremena su bila prije tisuću godina.."posljednja vremena" su i danas. Taj pojam treba potpuno drugačije shvatiti. Samozvanih proroka, navjestitelja laži i apokalipsi je uvijek bilo i biti će. Jedine meritorne riječi su našeg spasitelja i otkupitelja Isusa Krista! Dakle živimo u vremenu globalizacije i tehnološkog napredka...i svako vrijeme nosi svoje. Bez obzira na društvena uređenja: dobro je uvijek Dobro, zlo je uvijek zlo. Te definicije se ne mogu promijeniti. Čovjek je pozvan na Dobro a ne zlo. Doduše, istina je da su se neke moralne reference promijenile...no i one kako god se okrene se na kraju vrte u krug. I nakaradni Rim u ondašnje vrijeme je s svojim bestijalnostima propao ali ne tako da ga je nestalo s karte svijeta već tako što se promijenio na dobrobit Boga. Tako će biti i danas: svi koji čine zlo, šire laži i neistine - propasti će na svoju sramotu a pravednici će zadobiti puninu života. Tako da su "posljednja vremena" uvijek prilika da se čovjek promijeni i postane duhovno biće koje može graditi život na principima poštovanja, tolerancije i svetosti. To bi bilo ukratko. Što se tiče Ivanove "Apokalipse" značenje joj je vrlo široko a sam raspon povijesnog događanja smješta se u vrijeme postapostolskog djelovanja. Za sad toliko...

_________________
Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Patriot_1 3/5/2014, 15:11

Michael1 wrote:
Patriot_1 wrote:
oldie wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Zasto imamo toliki odpad od krscanskih crkava, tolike poroke u njima i toliku bijedu njihova dodvoravanja duhu vremena?
Ako će Bog jednom suditi svijetu,ako će doći taj "The End",tj. sudnji dan,onda  je jasno da šeto duže živimo,sve smo mu bliže!Hoće li to biti uskoro,za 100 ili 500 g. tko zna!Oni koji su prorokovali kad će se to dogoditi,zasrali su!Kao Jehovni Svjedoci ili Adventisti!Odredili su dan(sud,kraj,rekli "tad i tad ,sve će biti gotovo) a kako se,što je normalno samo nenormalni ljudi,lažni proroci to ne shvaćaju,,nije dogodilo NIŠTA ,onda su trkeljali o nekom silasku Isusa ,,tu bliže!Nakon toga su izgubili masu sljedbenika,onih malo pametnijih(a i ti su došli k sebi tek tad),oni teži slučajevi ostaše i nastaviše širiti laži!Budući da Isus nije rekao točno kad će to biti,o tome netreba gubiti vrijeme!Crkva je i na početku imala iste probleme,Pavao spominje neke koji ju(njega) napustiše,a crkva u Korintu nije bila niš bolja nego mnoge danas!
Dakle, "nenormalni ljudi" i "lažni proroci"  "trkeljaju" i "šire laži" da će isus doći, jer poznato je da će isus doći !??

Joj, da mi je vjernički mozak na jedno mjesec dana - da se naspavam i odmorim kao čovjek Sleep
Ne pravi se mutav,ja govorim da je bez veze određivati neki datum!On će doći sigurno,,a kad,,to neznamo!

Socijalac, ti ne poznajes znakove Apokalispse. Procitaj Apokalispsu, ali i Evandjelja, pa po mogucnosti i proroke starog zavjeta, posebno Danijela i njegovu apokalipsu, koja se sada ostvaruje!  Cak i Isus se poziva na toga proroka u jednom Evandjelju, pa pogledaj malo bolje i ne pisi po obicaju gluposti. Nitko, a ja najmanje nisam tvrdio, kada ce se nesto tada ili tada  dogoditi. Medjutim, moderna znanost je sigurna, da mi ljudi necemo jos dugo prezivjeti, jer katastrofe koje nas ocekuju su nesagledive i nepobjedive.
Ja oldiju napišem"Ne pravi se mutav" jer je,po običaju,provocirao!Što si se ti našao uvređen?I što sam ja to "po običaju" napisao prije a da je glupost?Ono o Jehovinim i Adventistima?Jesam li te time uvredio?U jednoj od te dve crkve si član?Ni tu nisam napisao glupost jer i glupi znaju da su prorokovali točan dan sudnji!A Biblija kaže da onaj tko prorokuje i njegovo se proročanstvo ne ispuni,,lažni je prorok!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 16:09

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Daj molim te idi svojim putem, jer pises samo i iskljucivo gluposti. Glede TE- :  RKC- a ni njezine PAPE, niti mogu niti ce  ikada priznati tu teoriju, jer  je ona ateisticka teorija bez BOGA. Donio sam ti citat Pape Ivana Pavla II, kojim on to decidirano kaze i obara tvoje budalastine!
Idi svojim putem i pisi svoje lazi pred svojom glupom publikom,  na onom tvom jos glupljem forumu.

Evo, još jednom, crno na bijelo, ključni dio izjave Ivana Pavla II o kojoj govorim i koja pobija tvoje fanatično odbijanje da se suočiš s istinom i činjenicama:

 »Sukladno riječima moga prethodnika (misli se na Pija XII. i njegovu encikliku Humani generis) ispravno shvaćena vjera u stvaranje i ispravno shvaćeno evolucionističko naučavanje ne suprotstavljaju se jedno drugome. Evolucija pretpostavlja stvaranje; stvaranje se u svjetlu evolucije predstavlja kao vremenski produženo događanje (proces) – kao ’creatio continua’ – u kojemu Bog kao ’stvoritelj neba i Zemlje’ biva očima vjere vidljiv.«

- Ivan Pavao II., 22. listopada 1996., u poruci upućenoj Papinskoj akademiji znanosti.

Da, da, ali drugi dio njegova teksta si odbacio, jer su to ucinili svi javni medji kada su prenijeli tu vijest, a taj tekst glasi:
Papa Ivan II je rekao glede Evolucije, na simpoziju "Krscanska vjera i Evolucija" 1985 godine, slijedece:
"Da bi se kreacija i evolucija bolje razumjele, potrebno je posredstvo razuma, filozofije i razmisljanja. Za mene ovo pitanje nije principijelno pitanje izmedju vjere i znanosti, nego jedno pitanje RAZUMA. Samorazumljiva je pomisao da mi u razvoju prirode vidimo smisao, koji znanost pod svaku cijenu zeli iskljuciti. Medjutim, moj zdrav razum nebi smio postati zrtvom znanstvene metode. Razum mi jasno ukazuje, da postoji smisao i cilj u svemu, i da jedna ura (sat! op.pi) nije u stanju sama po sebi nastati, a jos manje jedan organizam biljke, jedne zivotinje ili covjeka. Zato je potrebno divljenje, jer divljenje je pocetak filozofije.

Kako i sam mozes vidjeti, ja uvjek obaram tvoje nebulozne lazi. Nije moguce u evoluciju uvuci smisao i cilj, jer ona je koncipirana ateistickim stilom interpretiranja.
A kako bi konacno malo naucio od pravih evolucionista, ovdje ti postiram izvorne tekstove, sto i kako oni misle o evoluciji i ateistickom poimanju nastanka svijeta i Zivota u njemu.
Za sve evolucioniste i one koji to zele postati.
Da je ateisticka znanost od TE- napravila jednu ideologije pokazuju sami ateisticki znanstvenici, kratko i jasno u svojim iskazima.
Pocnimo od onoga, koji se sam najvise denuncirao kao evolucionist i moralni relativist.
Richard Lewontin, poznati geneticar sa Harvarda, rekao je na jednom propagandom skupu za knjigu C. Sagana :”The demon haunted world-science as cadle in the dark.”=”Svijet u kojem  demoni djeluju-znanost kao svijeca u tami!”, u New York Review of Books, sijecanj 1997 na Str. 3 slijedece:
“Nasa spremnost, prihvatiti znanstvene tvrdnje, koje se protive zdravom razumu, kljuc je za razumijevanje u borbi izmedju znanosti i religije. Mi zauzimamo  i podrzavamo znanstveni stav, usprkos nekim apsurdnim teoretskim konstrukcijama, i usprkos zakazivanja njezinih “divljih” i primitivnih obecanja u odnosu na zdravlje i zivot, usprkos tolerancije znanstvenih krugova u odnosu na nepotvrdjene i isprazne price, odnosno bajke, jer smo se mi odlucili za materijalizam i imamo zadacu da ga branimo. Nije slucaj,  da nas metode i znanstvene institucije prisiljavaju kako bi mi morali prihvatiti materijalisticko obrazlozenje fenomena u svijetu, nego u protivnom; mi smo cak prisiljeni izmisljati,  preko nase a priori veze sa materijalizmom, materijalisticke uzroke svijeta, metode istrazivanja i pojmove, koji daju materijalisticka objasnjenja, bez da bi uzimali u obzir, da li su ova objasnjenja u kontradikciji sa razumom i intuicijom i ako isti za neupucene izgledaju potpuno misteriozno. Osim toga, ovaj je materijalizam apsolutan, jer mi nikojim slucajem ne mozemo dopustiti, Bogu ulaz na ta vrata.”
 
Jasno i decidirano upozorenje svima koji vjeruju u Boga, a ne u tu vrstu materijalisticke znanosti. Dakle, ne radi se o faktima i stvarnim znanstvenim nalazima, nego o ideoloskim interpretacijama tih nalaza. Lewontin se ovdje ocitovao kao materijalist i evolucionist i na taj nacin pokazao, da je evolucionizam ateisticki svjetonazor, koji se mora pod svaku cijenu stititi. To su radili, cak i teskim i notornim lazima kroz povijest znanosti do danas.
 
C. S. Lewis  je u svom,  za sada evidentno  prorockom tekstu “Pokop jednog velikog mita” daleke 1945 napisao na stranici 128-129 slijedece rijeci o Darwinizmu:
 Mi moramo precizno razlikovati izmedju Evolucije kao bioloskog procesa i popularnog “evolucionizma” i religioznog vjerovanja u razvoj zivota evolucijom, koji je stvarno mit....................Ako popularni “evolucionizam” nebi bio mit, nego (kao sto on to o sebi sam misli) intelektualno fundiran doseg znanstvenih ucenja o opcem misljenju, onda je on morao nastati, POSLIJE nego sto je ovo ucenje postalo poznato. “ Na stranici 131 on dalje kaze: “ Evolucionizam se u potpunosti razlikuje od ucenja prirodo-znanstvenika i Biologa. Za Biologa je evolucija jedna znanstvena hipoteza i iskljucivo samo tako dugo  okceptabilna, dok se ne nadje jedna nova hipoteza, koja bi se u vise slucajeva fakticno potvrdila, sa manje predpostavki od prve. To bi zacjelo, misljenja sam, rekla vecina biologa. Profesor D. M. S. Watson, zacjelo nebi isao toliko daleko, to je sigurno. Po njemu, biolozi ne priznaju evoluciju iz razloga jer je bila negdje evidentirana, ili da je na bazi nalaza bila bezprijekorno dokazana kao stvarnost, nego jer je jedina alternativa toj istoj  evoluciji, stavaranje vrsta, koje je nevjerojatno. To pak bi znacilo, da  jedini razlog vjerovanja u evoluciju nije empirijskog, nego metafizickog karaktera- dakle dogma jednog metafizicara, koji jednu specijalnu kreaciju ne zeli vjerovati, jer mu je nevjerovatna. Pa ipak ja mislim, nije to toliko opasno.... Evolucija ipak ostaje obicna hipoteza. U mitu pak ona nije nikojim slucajem hipoteticna, tamo je ta teorija dogmatska cinjenica!”
 
Postalo nam je evidentno, da je evolucionizam cista ideologija, dakle ateisticki svjetonazor, koji jednu obicnu teoriju koja je stvarno hipoteza dok se druga bolja ne nadje, pretvorio u dogmatsku ideologiju, dakle religiju.
 
E. Kahane ide cak i dalje kada tvrdi:
“Stvarno je apsurd i apsolutno besmisleno vjerovati, da jedna ziva stanica nastane sama po sebi, ali ja to ipak vjerujem, jer si to nikako drugacije ne mogu predstaviti!”
 
Sir A. B. Keith kaze:
“Teorija evolucije je nedokazana i nedikaziva. Mi vjerujemo ipak u nju, jer je jedina alternativa za nju KREACIJA jednog Boga, i to je nevjerojatno.”
 
Sve jasniji iskazi o stvarnosti znanstvenih hipoteza i njihovih kreatora.
 
J. D. Watson kaze:
“Teorija evolucije je jedna opcenito priznata  teorija, ali ne jer je dokazana, nego jer je jedina alternativa za Kreaciju, u koju mi ne zelimo vjerovati.”
Dakle, ne iz znanstvenih empirijskih razloga oni vjeruju u TE, nego iz ideoloskih motiva, stvarajuci od te teorije dogmu, a od tzv. znanosti ideologiju i svjetonazor.
Evolucionizam je opasan za znanost, a to mozemo vidjeti i na forumu.  Evolucionisti ne donose nikakve znanstvene argumente, koji bi dokazivali ispravnost TE, nego iskljucivo lazi kojima sami vjeruju, jer odbacuju ono sto im po svjetonazoru ne odgovara.
 
M. Eigen pak kaze:
“Kako anorganske molekule mogu dobiti biolosku informaciju i kako je dalje prenose, kako bi nastala jedna stanica? Problem je znanstveno ne rjesiv!”
 
On barem priznaje, da nije potrebno stvarati bajke ako se ne poznaju fakti, pa ipak je i on postulirao tzv. hipotezu “hiperciklusa”, koja niti je,  niti ce ikad biti teorija.
 

  • Kako smo mogli vidjeti, samo i iskljucivo naivci vjeruju u teoriju evolucije kao cinjenicu, jer to vise niti je znanost niti ima bilo ista sa znanoscu. Naime, znanost ne naucava istinu, pa ako je jedna teorija 70% ispravna, ona je jos uvjek neispravna. Ali tko to moze evolucionistima objasniti, kada se kod njih  radi o ispranim mozgovima, ideolozima.

[size][color][font]
 
Jedan od njih na forumu kaze, da evoluciionizam nije ateisticki svjetonazor, a nema pojma sto je ideologija i kako ona nastaje.
Drugi kaze, da znanost uci istinu, a nema pojma sto je to ISTINA.
Ostali evoluciionisti na forumu su spameri i neznalice, sto nam svesrdno pokazuju svojim iracionalnim upisima, kojima velicaju znanstveni mainstrream, ne znajuci da drugi ljudi znaju puno vise od njih..
 
 
 [/font][/color][/size]

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Michael1 3/5/2014, 16:10

Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:
Patriot_1 wrote:
oldie wrote:
Patriot_1 wrote:
Michael1 wrote:Zasto imamo toliki odpad od krscanskih crkava, tolike poroke u njima i toliku bijedu njihova dodvoravanja duhu vremena?
Ako će Bog jednom suditi svijetu,ako će doći taj "The End",tj. sudnji dan,onda  je jasno da šeto duže živimo,sve smo mu bliže!Hoće li to biti uskoro,za 100 ili 500 g. tko zna!Oni koji su prorokovali kad će se to dogoditi,zasrali su!Kao Jehovni Svjedoci ili Adventisti!Odredili su dan(sud,kraj,rekli "tad i tad ,sve će biti gotovo) a kako se,što je normalno samo nenormalni ljudi,lažni proroci to ne shvaćaju,,nije dogodilo NIŠTA ,onda su trkeljali o nekom silasku Isusa ,,tu bliže!Nakon toga su izgubili masu sljedbenika,onih malo pametnijih(a i ti su došli k sebi tek tad),oni teži slučajevi ostaše i nastaviše širiti laži!Budući da Isus nije rekao točno kad će to biti,o tome netreba gubiti vrijeme!Crkva je i na početku imala iste probleme,Pavao spominje neke koji ju(njega) napustiše,a crkva u Korintu nije bila niš bolja nego mnoge danas!
Dakle, "nenormalni ljudi" i "lažni proroci"  "trkeljaju" i "šire laži" da će isus doći, jer poznato je da će isus doći !??

Joj, da mi je vjernički mozak na jedno mjesec dana - da se naspavam i odmorim kao čovjek Sleep
Ne pravi se mutav,ja govorim da je bez veze određivati neki datum!On će doći sigurno,,a kad,,to neznamo!

Socijalac, ti ne poznajes znakove Apokalispse. Procitaj Apokalispsu, ali i Evandjelja, pa po mogucnosti i proroke starog zavjeta, posebno Danijela i njegovu apokalipsu, koja se sada ostvaruje!  Cak i Isus se poziva na toga proroka u jednom Evandjelju, pa pogledaj malo bolje i ne pisi po obicaju gluposti. Nitko, a ja najmanje nisam tvrdio, kada ce se nesto tada ili tada  dogoditi. Medjutim, moderna znanost je sigurna, da mi ljudi necemo jos dugo prezivjeti, jer katastrofe koje nas ocekuju su nesagledive i nepobjedive.
Ja oldiju napišem"Ne pravi se mutav" jer je,po običaju,provocirao!Što si se ti našao uvređen?I što sam ja to "po običaju" napisao prije a da je glupost?Ono o Jehovinim i Adventistima?Jesam li te time uvredio?U jednoj od te dve crkve si član?Ni tu nisam napisao glupost jer i glupi znaju da su prorokovali točan dan sudnji!A Biblija kaže da onaj tko prorokuje i njegovo se proročanstvo ne ispuni,,lažni je prorok!

Oprosti "Patriot_1", post je bio namjenjen ovom luzeru "Bran_Do", a ne tebi.
Nadam se da mi neces zamjeriti. To sto si napisao, stoji!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Sefirot 3/5/2014, 16:23

Bran_Do wrote:
Michael1 wrote:Ja imam svoje principe i nigdje ih nisam pogazio, neovisno o silama koje su bile na djelu. Ti si obicni genijalni kreten, koji ima malo znanje, ali veliku gubicu i pise iskljucivo lazi i nerazumljive stvari.
Ja branim racionalno i logicno moj kulturni i religijski identitet, a ti si glupan kojem su isprali i onu malu kolicinu mozga koji posjeduje.

Ti si prije svega lažov, manipulator i neobrazovani zlonamjernik kojega se tisuću puta suočilo s činjenicama, a koji ih je uredno ignorirao ili omalovažavao, kao i one koji su te činjenice podastirali.
Tvoja tvrdnja da pišem "nerazumljive stvari" proizlazi iz ograničenja tvojega intelekta, dakle opet brkaš uzroke - ako nešto nisi u stanju shvatiti, problem je do tebe a ne do onoga koji to iznosi.

Mozak mi, hvala Bogu, nisu isprali, ali vidljivo je da tebi jesu. To je vidljivo po tome koliko apsolutiziraš svoja subjektivna uvjerenja, a najbolje je bilo vidljivo prilikom tvojega vlastitog negiranja činjenica i izjava pape Pia XII i Ivana Pavla II o evoluciji. A koliko lažeš, bilo je vidljivo po tvojoj zamjeni teza, gdje si na moje citiranje izjava obojice papa na engleskom jeziku podmetao da ja "ne razumijem engleski", iako svi dobro znamo da se ti engleskim jezikom uopće ni ne služiš, već isključivo njemačkim.

Toliko o tome tko je lažov i glupan.

Inače, narod ne kaže uzalud da samo dvije vrste ljudi ne mijenjaju mišljenje kad su suočeni s argumentima - budale i mrtvaci.

Žestok Brando....  :O
 :20

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zivimo li u Apokalipsi??? - Page 2 Empty Re: Zivimo li u Apokalipsi???

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum