ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by marcus-t Mon 2 Nov - 18:07


  • Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Lovre_rei__949659S1

    Vojko Bašić / CROPIX


Autor: Zlatko Šimić

Lovre Reić je nekadašnji partizan, današnji član SRP-a i sa svojih 96 godina najstariji je kandidat na predstojećim parlamentarnim izborima




1. Gospodine Reiću....
- Nisam vam ja nikakav gospodin. Ja sam uvijek drug, bio i ostao.
2. Uh, pardon. Druže Lovre, smrt fašizmu. Kako to da ste se odlučili u 96. godini kandidirati na ovim izborima?
- Prije svega da odgovorim - sloboda narodu. Pa, dogodilo vam se to oko izbora silom prilika. Mi u SRP-u imali smo neke ideje o izbornim listama i nismo se mogli odlučiti tko će gdje ići. Ja sam se razljutio i rekao - evo, stavite mene.
3. Stavili su vas baš u desetu izbornu jedinicu, gdje su generali Ante Kotromanović i Damir Krstičević. Kako se Titov pukovnik priprema za borbu protiv Tuđmanovih generala?
- Nisu mene stavili, nego sam ja izabrao tu jedinicu. Vidio sam da su tu njih dvojica generala i da je tu Knin, i to me izazvalo kao vojnika. Jer ja sam Knin oslobodio davno prije njih. Ne trebaju meni nikakve pripreme, imam ja za njih recept - samo činjenice i brojke o bitkama.
4. Vi ste kao partizan oslobodili Knin 1944. godine, a oni 1995. Od koga su oni oslobodili Knin?
- O tome vam i govorim, jer oni su se kao nešto borili za Knin u Oluji. Kakva Oluja, kakva je to borba protiv 120 krajinskih policajaca?! A mi smo protiv sebe imali njemački korpus i diviziju, pet-šest tisuća domobrana i ustaša i još toliko četnika. To vam je, brat bratu, 30 tisuća fašista i njihovih sluga. Ja sam tamo bio neki komandantić i mogu vam reći da su te dvije bitke neusporedive. Neusporedive.
5. Ali sad na kraju svi ti ustaše i četnici imaju penzije kao i vi partizani. Kako se to dogodilo?
- Ne samo da imaju penzije, nego su i ustašama i četnicima penzije još veće nego naše. To je problem u cijeloj Jugoslaviji, a sada su još došli borci iz ovog zadnjeg rata, koji imaju i po tri puta veće penzije. Kod nas se taj rat od ‘45. nije ni završio i nema tu nikakve pravde za one koji su se borili protiv zla.
6. Uvelike se priča i o Josipu Brozu Titu kao ratnom zločincu. Kako vi to doživljavate?
- Ma znate šta ću vam ja reći - svi koji o tome govore i uspoređuju fašizam i komunizam nemaju pojma o tome što govore. Pogledajte samo kako mu se cijeli svijet došao pokloniti na sprovodu. Dok je drug Tito bio živ, njega se u svijetu pitalo za mišljenje o nekom velikom problemu. A što je ovo danas? Tko nas uopće pita o bilo čemu. Samo nešto potpisujemo, a nitko ne pita narod što misli o tome. Izbori jesu značajni da odrede neku stranku koja će dati ljudima pesperktivu, ali pitanje je tko to može.
7. Izgleda da će opet pobijediti ili SDP ili HDZ. Što vi prognozirate?
- Ne znam što vam o tome reći pametno. SDP je sada bio na vlasti pa se nije najbolje snašao, a HDZ je već nekoliko puta pobijedio i vidite i sami što je napravio. Zato se mi u SRP-u zalažemo za borbu za radnička prava jer kad je radniku i seljaku dobro, svima je dobro.
8. Vi ste prije bili u SDP-u, pa ste izašli. Zašto?
- Ne, ja sam bio u komunistima, u CK SKH, a kad sam1989. vidio na što se oni okreću, odmah sam izašao. Kažu - uvest ćemo promjene, kad ono i društvene. Opa, društvene promjene. Šta to znači? Umjesto socijalizma u kapitalizam. Kakav kapitalizam? Pa ja sam 1941. položio zakletvu da ću se boriti protiv fašizma i kapitalizma. I od toga nisam odustao cijeli život. Otišao sam u stranku svojeg prijatelja i druga Stipe Šuvara i nisam požalio. Tu ima i drugova i ideala za koje se vrijedi boriti.
9. Za izbornu pobjedu trebat će vam oko 10.000 glasova, a živih je partizana danas manje od 7000. Tko bi još mogao biti za vas?
- Uz ove partizane, mnogo je onih kojima nije strana borba protiv fašizma i koji su na ispravnoj strani. Pozivam sve da daju svoj glas kao uvijek za lijevo, nikako za desno, u crnilo.
10. Želim vam sreću. Za kraj, zanima me što mislite - s kim bi se generali Kotromanović i Krstičević mogli potući na nekim izborima za 40 godina ovako kao vi s njima?
- Ha, već sam vam rekao da se ratovi na ovim prostorima ne završavaju i uvijek se jedan nastavlja na drugi. Bit će toga još, ali sada mislim da bi se njima u toj budućnosti mogao suprotstaviti neki američki sluga. Oni su ionako uhvatili našu malu zemlju za uho i vodaju je gdje hoće i kako hoće.

http://www.jutarnji.hr/ne-brinite--titov-pukovnik-ima-recept-za-pobjedu-tudmanovih-generala-novinar-jutarnjeg-razgovarao-s-najstarijim-kandidatom-predstojecih-izbora/1449719/

:D
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Regoč Mon 2 Nov - 18:11

E, Marcele, aj ti objavi intervju s nekim ustašom, isto ga ovako prikaži kao simpatičnoga didicu. Čisto ravnoteže radi.

_________________
Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by L'âme Mon 2 Nov - 18:13

Kako li samo ovi svi 'sumari' zive 100 godina,uvijek se pitam;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by debotoijusto Mon 2 Nov - 18:21

Prije svega da odgovorim - sloboda narodu.


nije mi se dalo vise citat...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by RayMabus Mon 2 Nov - 18:28

Lovre zahebava ekipu. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Riplex Mon 2 Nov - 19:06

Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by v_vlado Mon 2 Nov - 19:12

Zabavno štivo i ništa više ..
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by omni Mon 2 Nov - 19:16

A jbg, nekad je Lovro mozda odredjuvao tko ce zivjet a tko umrijet, kao i Tuta i Celo,i  Arkan, i captain Drapan. Danas je kurac od ovce ko i navedeni eh al nekad....
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by marcus-t Mon 2 Nov - 19:30

Riplex wrote:Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna
Hajde, bitno da si ti tako fino odgojen i da tako pametno i konstruktivno odgovaraš na postove umjesto da vrijeđaš primitivno kao neki. :D
Usput, napuši mi se kurca idiotčino. :D
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Guest Mon 2 Nov - 19:32

marcus-t wrote:
Riplex wrote:Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna
Hajde, bitno da si ti tako fino odgojen i da tako pametno i konstruktivno odgovaraš na postove umjesto da vrijeđaš primitivno kao neki. :D
Usput, napuši mi se kurca idiotčino. :D
Dobro, jedan drugom ste rekli što ste ste imali i sad bi bilo dosta, ili će se tema zaključati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Riplex Mon 2 Nov - 20:07

Starhemberg wrote:
marcus-t wrote:
Riplex wrote:Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna
Hajde, bitno da si ti tako fino odgojen i da tako pametno i konstruktivno odgovaraš na postove umjesto da vrijeđaš primitivno kao neki. :D
Usput, napuši mi se kurca idiotčino. :D
Dobro, jedan drugom ste rekli što ste ste imali i sad bi bilo dosta, ili će se tema zaključati.
Nikada dosta kada ovakvi seru po ljudima koji su ratovali za Hrvatsku.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by mutava baštarda Mon 2 Nov - 20:12

Šta se častite. Tema je bila prije neki dan i prošla je glatko...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by n_razbojnik Mon 2 Nov - 20:15

"oni su kao nešto borili za Knin"  cheers

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by n_razbojnik Mon 2 Nov - 20:15

mentalni sklop jastreba i ekipe

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by v_vlado Mon 2 Nov - 21:54

Riplex wrote:
Starhemberg wrote:
marcus-t wrote:
Riplex wrote:Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna
Hajde, bitno da si ti tako fino odgojen i da tako pametno i konstruktivno odgovaraš na postove umjesto da vrijeđaš primitivno kao neki. :D
Usput, napuši mi se kurca idiotčino. :D
Dobro, jedan drugom ste rekli što ste ste imali i sad bi bilo dosta, ili će se tema zaključati.
Nikada dosta kada ovakvi seru po ljudima koji su ratovali za Hrvatsku.
Ako je ovo hrvatska za koju su ratovali., serem im se na poso...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by jastreb Mon 2 Nov - 22:07

nevjestin_razbojnik wrote:mentalni sklop jastreba i ekipe
Aha!!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Riplex Tue 3 Nov - 1:19

v_vlado wrote:
Riplex wrote:
Starhemberg wrote:
marcus-t wrote:
Riplex wrote:Jebem mu mater i ovome što je otvorio temu. Pička ti materina bezobrazna
Hajde, bitno da si ti tako fino odgojen i da tako pametno i konstruktivno odgovaraš na postove umjesto da vrijeđaš primitivno kao neki. :D
Usput, napuši mi se kurca idiotčino. :D
Dobro, jedan drugom ste rekli što ste ste imali i sad bi bilo dosta, ili će se tema zaključati.
Nikada dosta kada ovakvi seru po ljudima koji su ratovali za Hrvatsku.
Ako je ovo hrvatska za koju su ratovali., serem im se na poso...

Jesu li je oni sjebali? Šta se dogodilo 2000 kada su progovorili protiv vlasti? De me nemoj

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale Empty Re: Ja sam Titov pukovnik i imam recept za Tuđmanove generale

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum