ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by michaellcmacha 8/4/2019, 00:51

Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:
pismejker wrote:Turizam u hrvatskoj nije za kuratz..preskupo,smjestaj osrednji,hrana uniformno-konfekcijska,na razina priucenih kuhara..svedskim stolom zovu par vrsta salami podrigusi nareckano,neshtrapista,maslaca,kave,kakao ili caj..i to je to..

Porcije su otuzne,i kad si jeo u jednom restoranu,kao da si jeo u svima..

Puno ljudi je ovdje najavilo prelazak na posjet Turskoj..
aj ne seri... nemaš pojma što se danas nudi na platama švedskih stolova u hrvatskim hotelima.... ovo što nabrajaš si možda čuo a možda vidio sredinom osamdesetih...Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Dishes10

Bio prije 2 tjedna u određenom HR hotelu sa 5 zvijezdica...

tanko

jako tanko...
pa ide se u skladu sa zahtjevima klijentele... ne kužim od kud ikom da su stranci željni masnih lepinja i poluprijesnih ćevapa...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 01:07

Bit će spuštanja cijena smještaja uskoro kad vide da nitko netrza. Konkurencija je prevelika. Zakon ponude i potražnje. Al neka bolje i tako jer prezasićenost je morala doći prije ili poslije. Turizam je svoj vrhunac doživija i sad može samo stagnirat i/ili padat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by michaellcmacha 8/4/2019, 01:12

ženina frendica je glavna catering organizatorica u esplanadi i ponešto sam imao prilike i čuti a i vidjeti iz prve ruke po tom pitanju.... i to nema veze sa jebenom percepcijom nas običnjaka..... 
Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Meni_e10
Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Meni_e10
i gdje su tu jebene svetozareve salame jebale ga salame...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 01:13

michaellcmacha wrote:pa ide se u skladu sa zahtjevima klijentele... ne kužim od kud ikom da su stranci željni masnih lepinja i poluprijesnih ćevapa...

Čevape nisam jeo 20 godina

govorim o kvaliteti hrane, čistoći, prijaznosti osoblja, sadržajima...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 01:14

michaellcmacha wrote:ženina frendica je glavna catering organizatorica u esplanadi i ponešto sam imao prilike i čuti a i vidjeti iz prve ruke po tom pitanju.... i to nema veze sa jebenom percepcijom nas običnjaka..... 
Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Meni_e10
Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Meni_e10
i gdje su tu jebene svetozareve salame jebale ga salame...

Zinfandel je bezveve
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by michaellcmacha 8/4/2019, 01:14

RayMabus wrote:Bit će spuštanja cijena smještaja uskoro kad vide da nitko netrza. Konkurencija je prevelika. Zakon ponude i potražnje. Al neka bolje i tako jer prezasićenost je morala doći prije ili poslije. Turizam je svoj vrhunac doživija i sad može samo stagnirat i/ili padat.
pa izvan svake pameti je očekivati stalni rast u svim segmentima... logika upućuje da će s vremenom neki segmenti oscilirati....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 01:15

epikur37 wrote:

X

Bolje biti pun po nižoj cijeni nego prazan za visoku.

Prilagoditi cijene svakako.

Jasno

Najgori su u biti ovi što ništa ne ulažu, a drže cijenu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 01:19

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Bit će spuštanja cijena smještaja uskoro kad vide da nitko netrza. Konkurencija je prevelika. Zakon ponude i potražnje. Al neka bolje i tako jer prezasićenost je morala doći prije ili poslije. Turizam je svoj vrhunac doživija i sad može samo stagnirat i/ili padat.
pa izvan svake pameti je očekivati stalni rast u svim segmentima... logika upućuje da će s vremenom neki segmenti oscilirati....
Svake godine na Mediteranu se izgradi novih sto tisuća ležajeva. Davat će oni to na kraju i đabe ako tako nastave. Zakon ponude i potražnje.

A i uostalom tko će ti doć među apartmane ako može birat nešto bolje ?!?!?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 01:57

Najviše je sad potražnja u urbanim sredinama i to novogradnja stambene zgrade di se stanovi mogu kupit za stanovanje al i za iznajmljivanje

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/597629/cijene-nekretnina-nerealno-visoke-u-zagrebu-se-nude-stanovi-i-za-milijun-eura-strucnjaci-porucuju-dobro-je-vrijeme-za-prodavati-ali-ne-i-za-kupovati

Dok god ima zarade gradit će se samo šta ti onda tu cijena iznajmljivanja drastično pada tj nije ko kad imaš neku vikendicu na osami uz more pa onda nudiš i komfort.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by AssadNaPodmornici 8/4/2019, 02:20

ja sam radio u +4* hotelima, dvi sezone dva različita hotela, a i obiša sam dosta drugih hotela, restorana.. i sada sam i dalje glavno zaposlen u turizmu, malo drugačiji posao ali dovoljno da mogu za sebe reć da sam dosta toga  od trogira do dubrovnika

kako rekoh možeš otić u Okrug Gornji kraj Trogira, platiti 40€ dan apartman.. gdje izađeš na balkon i gledaš u drugi balkon pijanih Poljaka.. .i onda se spustiti na prljavu plažu gdje nemožeš staviti ručnik na umjetno nasuti pjesak.., i šetaš se ulicama gdje se nemogu dva pješaka mimoić, a kamo li dva auta, a sve puno auta koji sviraju, gužvaju seitd.... i otić u lokalnog trovača i pojest čevape za 20kn.. takvih je mjesta pun kurac naše obale, nebih tu ljetovao da mi netko plati ..

a možeš rentati jahtu i to neku manju, 2000€ dan, i odvest se na ručak u vinogradišće kraj hvara , restoran Zori, i ručak sa familijom i piće platiti 1000€ , okupati se na još par mjesta, i onda kada završi ti dnevni izlet, ideš nazad u 5* hotel u Splitu ili Dubrovniku ili Hvaru ili Korčuli spavati, gdje je soba 500€ noć ..  sve skupa trošak jednog dana  4000€ , i to opet nije "najskuplji" turizam, to je više onako gornja srednja razina. i toga ima pun kurac, i ove godine neće njima pasti promet i profit. i na ovome treba graditi turizam. 

tako mi je najjače dosta ekipe kuka "kako nevalja naša ponuda" "bzvz je sve".. normalno da je bzvz, kada nemaš para, (neman niti ja ali eto poslom sam obiša većinu elitnih lokacija) , ali ako misliš noćiti u Okrugu gornjem kraj Trogira, Podstranu kraj Splita, Stobreču kraj Splita, ili rubnim Splitskih kvartovima, koliko para toliko muzike.

Ako misliš noćiti u 5* hotelima u Dubrovniku, ili 4-5* hotelima po otocima, ili hotel Lav 5* kraj SPlita koji ima svoju marinu sa jahtama koje rentaš.. onda je to nešto drugo.

problem je što su ljudi na tim "žnj" lokacijama nabijali cijene, a usluga očaj, pa je to prolazilo jer muslimanske zemlje bile sjebane teorirzmom, a druge mediternaske raznim prosvjedima i sranjima.,.

sada muslimanske zemlje(turska, sjever afrike, možda za koju godinu egipat pa čak i sirija za 5-10godina) se smiruju,  grčka i španjolska isto, i onda se možeš jebati. 
ali ovi koji su "top tier" ponuda i kvaliteta njima će biti uvijek dobar profit..

iako lako moguće da država usere motku.. jer država je do sada dizala poreze na turizam, pa je digla poreze na jahte itd.. država nanjušila "pare", a konkurencija je spuštala poreze, jer turizam je načišća ekonomska dobit.. čisti kapital ulazi u državu.. ako HDZ nastavi dizati poreze, moguće da ćemo imati i pad turizma iz godine u godinu..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 02:26

Nema veze , dolazit će Srbi u Okrug Gornji kad padne cijena na 20 eura noćenje.

Ma ja iman dva stana , novogradnja sto metara od mora pa neću s time da se bavin , nešto stara upire to al brate mili odjebi.

To će doć tu sad 30 eura noćenje. Imaš jednu Albaniju koja gradi hotele uz more , nemaju nikakve otoke ka mi nit išta tako nego samo pucaju hotele uz obalu jedan do drugoga i boli ih kurac , platiš 20 eura sobu i jebe ti se jes u Kaštelima il si u negdi u Albaniji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by AssadNaPodmornici 8/4/2019, 02:30

RayMabus wrote:Nema veze , dolazit će Srbi u Okrug Gornji kad padne cijena na 20 eura noćenje.

Ma ja iman dva stana , novogradnja sto metara od mora pa neću s time da se bavin , nešto stara upire to al brate mili odjebi.

To će doć tu sad 30 eura noćenje. Imaš jednu Albaniju koja gradi hotele uz more , nemaju nikakve otoke ka mi nit išta tako nego samo pucaju hotele uz obalu jedan do drugoga i boli ih kurac , platiš 20 eura sobu i jebe ti se jes u Kaštelima il si u negdi u Albaniji.
to da

to stoji. 
ali ti moraš uložiti 700 000 € u neku ružnu betonsku kuću na takvom mjestu, i konkurencija ti je albanija koja nudi isto, i hrpa drugih zemalja. i hrpa drugih hrvata.
a uložio si 700 000€ , imaš 6apartmana, i sada ih prodaješ za 50€ dan.. 25€ su troškovi i porezi i provizije, i ostaje 25 € dan..

25*6 = 150€ dan profita, pa ti računaj kada ćeš isplaitit investiciju.. i to kada si pun. 

a u glavi si imao "viziju" da ćeš ih rentati 80€ dan, i imati profit po danu 55€ .. pa je to dnevno, 325€ 

a vrlo se lako dogodi da i na 50€ budeš polu prazan, pa onda na ulicu i "zimmer frei" 30€  i mogli boga da zaustaviš neke poljake koji će ti demolirati hotel stan kada se napiju..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by AssadNaPodmornici 8/4/2019, 02:35

meni je rodica.. ona i muž nasljedili neku "rupu" u centru diklecijanove palače prije .. neznam.. 10ak godina.. kada sam im išao pomagati.. digla 30 000€ kredita za srediti tih 27 m2.. 

a nisu baš imali para.. ja iša joj par puta pomoći.. 

kada su napokon krenuli, lokacija palača, strogi centar, iznutra tip top sređeno, mislim da su naplaćivali 100€ dan 7-8mjesec, 90€ dan, 6-9 mjesec, 80€ 5 i 10.. a puna od 15.5 do 15.10.. 

vratila je kredit u roku 2-3godine , i onda samo čista dobit.. lokacija strogi centar.. da i njoj "udre kriza", neka glavnu cijenu spusti sa 100€ na 85€ i opet će biti puna ko šipak.. dvokrevetni studio apartman, u samom centru ,udaljen od rive 30metara. 

a onaj koji je platio stan na žnjanu (splitski kvart malo na rubu grada, napola i divlji ali blizu mora iako ne prvi red), 3000€ kvadrat sa svim troškovima.. i onda ga ide rentati evo gledam na airbnbu 50-60€ dan u sezoni.. 50m2 =150 000€ , a tebi od rentanja nakon svih troškova ostane 30-40€ .. je isplatiti ćeš ga..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20882
2018-06-14


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 02:38

Pa to je dobro jer meni je više pun kurac apartmanizacije ode po Kaštelima i takvih likova koji par apartmana pa mi onda prodaju muda pod bubrege kako oni ovo ono a onda mi ti njihovi gosti parkiraju po ulici pa sad općina naplaćuje parking svugdi okolo radi tih njihovih pametnih turista i apartmanizacije.

Naprave zgradu onda nenaprave parkinge. Sad mi jedan poviše sestre napravija zgradu , nit ima normalan ulaz nit parking. I onda mi takvi glumi nekog poduzetnika a samo kaos rade. U mene kod moje zgrade toga nema. Još meni dolaze parkirat na moje jer nemaju nigdi okolo.

Sad fino ako nemaš svoj parking od stanova odma pada cijena kvadrata bilo da ga prodaješ za stan ili iznajmljuješ nekome.

Najlakše je puknit zgradu a parking tko jebe. A šta oni misle da će ti ljudi parkirat drugima ispri kuće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:39

AssadNaPodmornici wrote:
Ako misliš noćiti u 5* hotelima u Dubrovniku, ili 4-5* hotelima po otocima, ili hotel Lav 5* kraj SPlita koji ima svoju marinu sa jahtama koje rentaš.. onda je to nešto drugo.

problem je što su ljudi na tim "žnj" lokacijama nabijali cijene, a usluga očaj, pa je to prolazilo jer muslimanske zemlje bile sjebane teorirzmom, a druge mediternaske raznim prosvjedima i sranjima.,.

Lav je jebeni dump, nebi tamo da mi plate. Čišćenje nikakvo, hrana malo bolja nego u trovača. A čitavom hotelu fali opći refurbishment jer je ono sve pregaženo.

Split nema dobrog velikog hotela.

DU ima par solidnih (Rixos više nije solidan, Palace je prolazan ali kad bi bio 4* a ne 5* i jedino solidan za konferencije, Excelsior ima masu ooših soba i nema gym i wellnes, Bellevue upravo otvaraju nakon refurbishmenta pa treba to vidjeti.


U biti moj favorit je Croatia u Cavtatu. Tamo su i stranci, bankari iz svijetske banke, impresionirani veličinom i skalom hotela.

Još ima i najbolji zatvoreni bazen u nas.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:42

Sheraton u Kuparima je sa klopom i uguđajem restorana ko iz menze... kakvih jebenih 5*... još je unutarnje osvjetljenje zajedničkih prostorija u stilu ko susjedni Jysk ... dakle poor mans ikea...

Znam da i management j*** mater arhitektima zbog određenih gluposti.


Another dump.


Last edited by Hektorović on 8/4/2019, 02:47; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by RayMabus 8/4/2019, 02:43

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Ako misliš noćiti u 5* hotelima u Dubrovniku, ili 4-5* hotelima po otocima, ili hotel Lav 5* kraj SPlita koji ima svoju marinu sa jahtama koje rentaš.. onda je to nešto drugo.

problem je što su ljudi na tim "žnj" lokacijama nabijali cijene, a usluga očaj, pa je to prolazilo jer muslimanske zemlje bile sjebane teorirzmom, a druge mediternaske raznim prosvjedima i sranjima.,.

Lav je jebeni dump, nebi tamo da mi plate. Čišćenje nikakvo, hrana malo bolja nego u trovača. A čitavom hotelu fali opći refurbishment jer je ono sve pregaženo.

Split nema dobrog velikog hotela.

DU ima par solidnih (Rixos više nije solidan, Palace je prolazan ali kad bi bio 4* a ne 5* i jedino solidan za konferencije, Excelsior ima masu ooših soba i nema gym i wellnes, Bellevue upravo otvaraju nakon refurbishmenta pa treba to vidjeti.


U biti moj favorit je Croatia u Cavtatu. Tamo su i stranci, bankari iz svijetske banke, impresionirani veličinom i skalom hotela.

Još ima i najbolji zatvoreni bazen u nas.
Hotel Croatia. Tamo san jebava jednu mladu sobaricu prije dvajst godina. Odličan seks.

Znan taj hotel napamet. Postavlja vatrodojavu od vrha do dna , svaka soba , hodnik , recepcija , prostorije za osoblje , kuhinja , restorani. A sve jer svugdi mlra bit ta vatrodojava na plafonu. Znan hotel napamet. Par miseci smo to radili. Hotel je ono , imaš šta i razvlačit kabele. Ogroman je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175496
2014-04-11


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:43

U Excelsoiru sam bio i u Executive suite ;) Tako ta znam što je otprilike vrh ponude u nas...  Preko veze upgrade naravno.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:45

Hektorović wrote:Split nema dobrog velikog hotela.

Yoda, što se uopće događa sa Marjanom od kad je Kerum otišao na ovrhu?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:46

RayMabus wrote:Hotel Croatia. Tamo san jebava jednu mladu sobaricu prije dvajst godina. Odličan seks.

Znan taj hotel napamet. Postavlja vatrodojavu od vrha do dna , svaka soba , hodnik , recepcija , prostorije za osoblje , kuhinja , restorani. A sve jer svugdi mlra bit ta vatrodojava na plafonu. Znan hotel napamet. Par miseci smo to radili. Hotel je ono , imaš šta i razvlačit kabele. Ogroman je.

Kakva je ono nova skalamerija pored same Salone?

Ne izgleda i tako loše iz daljine, osim što se vidi jeftina izvedba izbliza a unutra ko svadbeni salon iz istočnog dijela Republike Srpske...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Hektorović 8/4/2019, 02:53

RayMabus wrote:Hotel Croatia. Tamo san jebava jednu mladu sobaricu prije dvajst godina. Odličan seks.

Znan taj hotel napamet. Postavlja vatrodojavu od vrha do dna , svaka soba , hodnik , recepcija , prostorije za osoblje , kuhinja , restorani. A sve jer svugdi mlra bit ta vatrodojava na plafonu. Znan hotel napamet. Par miseci smo to radili. Hotel je ono , imaš šta i razvlačit kabele. Ogroman je.

Croatia je najbolji veliki hotel u nas.

Možda ne najbolji chef, a za to ionako ideš u grad, no expirience i lokacija svakako. Hodaš hodnicima i nikad kraja.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne - Page 2 Empty Re: Najave za turističku sezonu nisu naš sjajne

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum