ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:32

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:Čovjek napiše kolumnu o propasti liberalizma oni proklinju socijalizam :D
 Jo sun se referiro na članak;

[size=38]Socijalizam je na kraju propao a liberalizam postao dominantna doktrina bez stvarne konkurencije.[/size]

Nego, ne skretničari nego se referiroj na nihilusa, čovik te upravo optuži da si liberal ?!?

I dobro si referirao, socijalizam je bio rival i propao je, ostao je samo liberalizam kao svjetska ideologija a onda je anstupilo njegovo prokletstvo kako pišem već neko vrijeme.

Nihi lupeta.

Onomad sun bi reko da je mortal joint nojtragičnija figura na forumu jer podržava sve ono protiv čega se bori, 

ali budući da to isto činiš i ti, budući da se foliš kako goooodinami pišeš sun protiv sebe i još si intelektualac,

zauzimoš prvo mesto s povijesnim rezultatom, by a huge margin.


Koprcate se bezveze.

Uostalom članak je jasan i baš sam ga s guštom pročitao, i da, on govori o propasti liberalizma ne socijalizma. Socijalizam je propao ima skoro pola stoljeća.


E sad što vi mutite vodu s ovim liberalima, onim liberatrijancima, pravim, klasičnim, neoklasičnim....to uopće ne mijenja na stvar...

U ostalom obratite se ristiću pa ga pitajte zašto ne piše o socijalizmu :D

Ristić je pisao o socijalizmu. Pratio sam ga na fejsu. 
Lik je klasični republikanac desničar.
Ristić je - 
1)za totalnu slobodu govora i individualne slobode - ti nisi
2)za totalnu slobodu nošenja oružja na uzor na texas - ti nisi
3)za privatizirano zdravstvo, školstvo, mirovine - ti nisi 
4)za privatiziranu cijelu ekonomiju - ti nisi
5)za ukidanje minimalne plaće , dakle sve se sređuje na tržištu - ti nisi. 

ristić piše protiv tebe cijelo vrijeme.

AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by aben 7/4/2019, 12:32

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:Čovjek napiše kolumnu o propasti liberalizma oni proklinju socijalizam :D
 Jo sun se referiro na članak;

[size=43]Socijalizam je na kraju propao a liberalizam postao dominantna doktrina bez stvarne konkurencije.[/size]

Nego, ne skretničari nego se referiroj na nihilusa, čovik te upravo optuži da si liberal ?!?

I dobro si referirao, socijalizam je bio rival i propao je, ostao je samo liberalizam kao svjetska ideologija a onda je anstupilo njegovo prokletstvo kako pišem već neko vrijeme.

Nihi lupeta.

Onomad sun bi reko da je mortal joint nojtragičnija figura na forumu jer podržava sve ono protiv čega se bori, 

ali budući da to isto činiš i ti, budući da se foliš kako goooodinami pišeš sun protiv sebe i još si intelektualac,

zauzimoš prvo mesto s povijesnim rezultatom, by a huge margin.


Koprcate se bezveze.

Uostalom članak je jasan i baš sam ga s guštom pročitao, i da, on govori o propasti liberalizma ne socijalizma. Socijalizam je propao ima skoro pola stoljeća.


E sad što vi mutite vodu s ovim liberalima, onim liberatrijancima, pravim, klasičnim, neoklasičnim....to uopće ne mijenja na stvar...

U ostalom obratite se ristiću pa ga pitajte zašto ne piše o socijalizmu :D
Ali un piše o socijalizmu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by debotoijusto 7/4/2019, 12:34

AssadNaPodmornici wrote:ja sam ti lipo rekao, i sam si se izjasnio da ti je berni sanders draži od trumpa, da bi prije za njega, itd, u USA on je čisti liberal, radikalna suprotnost republikancima. 

aben je ekonomski republikanac, ti si američki liberal, iako ne možda najradikalniji liberal,. koga boli k , kako se 4milijun bosanaca i hrvata izjašnjavaju, ovi HSPovci tvrde da su "desničari i braća USA republikancima", a da se nalaze u Americi, Trumpovi Republikanci bi socijaliste iz HSPa optužili da su sovjetski špijuni, a ti bi bio prosječan liberal bez ikakve rasprave. 

ako nisi za privatizirane škole, zdravstvo, privatizranu INU, HEP, brodogradilišta, za državu bez propisane minimalne plaće,  onda si liberal, progresivac. 

ako si za privatno školstvo, privatne penzije, privatno zdravstvo, privatni HEP, privatnu INU, državu bez propisane minimalne plaće, onda si konzervativac. da konzervativci su za totalnu slobodu govora, dakle možeš vrijeđati sve i svakoga, i konzervativci su da svatko doma može imati oružje. ti si sigurno protiv, vjerojatno smatraš da samo RH policija može imati doma oružje a ne RH građani. i sigurno si za ograničavanje osobnih i individualnih sloboda to si i sam naglasio.

Aben = konzervativac(ekonomski) - zašto je on konzervativac - jer su ovo gore ekonomske vrijednosti stavljene u USA ustav prije preko 200godina, a konzervativci su osobe koje žele "conserve" ili očuvati republikanske vrijednosti - dakle zovu se i republikanci - Trump je republikanac. dakle konzervativne vrijednosti su totalna sloboda govora, totalne osobne slobode, totalna moć individualca nad moći države, i totalne tržišne slobode. sada vidi di si ti.

Epikur = demokrat, progresivac, -liberal.  zašto progresivac, jer progresivci smatraju da USA USTAV ne prati "tijek vremena" da treba biti "progresivan" pa da "tržište nije savršeno kao prije 200godina" da treba "država intervenirati" , i da treba ljudima ograničiti reicmo slobodu držanja oružja, jer nije isto imati pušku prije 200godina i danas.  njihova najjača stranka je demokratska stranka, demokrati odbacuju koncept republike, i smatraju da većina ima najveće pravo preko glasovanja. republika stavlja neke vrijednosti , tipa ustav, čak i iznad demokratske većine. 

ti si po svim kriterijima što pišeš na forumu - liberal, progresivac, demokrat
aben je konzervativac, republikanac,



i vuksadinare je isto liberal, demokrat.  i debeoutijesto, i red_wolf.
konzervativci smo ja, marc, aben, kic, cabbath, naprimjer.
jebivjetar ekonomski desno a drustveno lijevo , ako vec neki kalup rabimo
ne vidim kako @vucko i ja politicki/ekonomsko mozemo stati u istu recenicu , prvo
drugo , navodis termine iz povijesti koji nisu relevantni za danasnje politicke odnosu u USA a pogotovo za nas  

trece , @marc "mora placat racune" konzervativac a @kic desni romanticar...@cabb ne mogu smjestit u kalup no zasigurno nije konzerva...@aben zasebna prica
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:34

epikur37 wrote:Znači ne propada liberalizam, jer onog pravog u stavri i enma nego ovo drugovi opet propada socijalizam :D
nažalost ne propada liberalizam,/socijalizam, nego nažalost jača.

u RH rastu porezi i raste moć države.
EU postaje sve moćnija, a sloboda individualaca pati.
Evo u N.Zelandu, je ona "liberalna premjerka što nosi maramu", izjavila da je "kapitalizam pun grešaka i da ga treba regulirati", nakon onoga terorističkih napada, je N.Zeland u roku dva tjedna pretvorila u autokratsku državu sličnu Kini, gdje država je zabranila hrpu sitova, ograničila slobodu govora, i ukinula slobodu nošenja oružja. 

Trump je sva sreća u tom ludom svijetu, iznimka koja je barem za USA okrenuo trendove.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:38

aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:
aben wrote:
 Jo sun se referiro na članak;



Nego, ne skretničari nego se referiroj na nihilusa, čovik te upravo optuži da si liberal ?!?

I dobro si referirao, socijalizam je bio rival i propao je, ostao je samo liberalizam kao svjetska ideologija a onda je anstupilo njegovo prokletstvo kako pišem već neko vrijeme.

Nihi lupeta.

Onomad sun bi reko da je mortal joint nojtragičnija figura na forumu jer podržava sve ono protiv čega se bori, 

ali budući da to isto činiš i ti, budući da se foliš kako goooodinami pišeš sun protiv sebe i još si intelektualac,

zauzimoš prvo mesto s povijesnim rezultatom, by a huge margin.


Koprcate se bezveze.

Uostalom članak je jasan i baš sam ga s guštom pročitao, i da, on govori o propasti liberalizma ne socijalizma. Socijalizam je propao ima skoro pola stoljeća.


E sad što vi mutite vodu s ovim liberalima, onim liberatrijancima, pravim, klasičnim, neoklasičnim....to uopće ne mijenja na stvar...

U ostalom obratite se ristiću pa ga pitajte zašto ne piše o socijalizmu :D
Ali un piše o socijalizmu.


Pa nazovi čovjeka, pojasni mu :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:39

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ja sam ti lipo rekao, i sam si se izjasnio da ti je berni sanders draži od trumpa, da bi prije za njega, itd, u USA on je čisti liberal, radikalna suprotnost republikancima. 

aben je ekonomski republikanac, ti si američki liberal, iako ne možda najradikalniji liberal,. koga boli k , kako se 4milijun bosanaca i hrvata izjašnjavaju, ovi HSPovci tvrde da su "desničari i braća USA republikancima", a da se nalaze u Americi, Trumpovi Republikanci bi socijaliste iz HSPa optužili da su sovjetski špijuni, a ti bi bio prosječan liberal bez ikakve rasprave. 

ako nisi za privatizirane škole, zdravstvo, privatizranu INU, HEP, brodogradilišta, za državu bez propisane minimalne plaće,  onda si liberal, progresivac. 

ako si za privatno školstvo, privatne penzije, privatno zdravstvo, privatni HEP, privatnu INU, državu bez propisane minimalne plaće, onda si konzervativac. da konzervativci su za totalnu slobodu govora, dakle možeš vrijeđati sve i svakoga, i konzervativci su da svatko doma može imati oružje. ti si sigurno protiv, vjerojatno smatraš da samo RH policija može imati doma oružje a ne RH građani. i sigurno si za ograničavanje osobnih i individualnih sloboda to si i sam naglasio.

Aben = konzervativac(ekonomski) - zašto je on konzervativac - jer su ovo gore ekonomske vrijednosti stavljene u USA ustav prije preko 200godina, a konzervativci su osobe koje žele "conserve" ili očuvati republikanske vrijednosti - dakle zovu se i republikanci - Trump je republikanac. dakle konzervativne vrijednosti su totalna sloboda govora, totalne osobne slobode, totalna moć individualca nad moći države, i totalne tržišne slobode. sada vidi di si ti.

Epikur = demokrat, progresivac, -liberal.  zašto progresivac, jer progresivci smatraju da USA USTAV ne prati "tijek vremena" da treba biti "progresivan" pa da "tržište nije savršeno kao prije 200godina" da treba "država intervenirati" , i da treba ljudima ograničiti reicmo slobodu držanja oružja, jer nije isto imati pušku prije 200godina i danas.  njihova najjača stranka je demokratska stranka, demokrati odbacuju koncept republike, i smatraju da većina ima najveće pravo preko glasovanja. republika stavlja neke vrijednosti , tipa ustav, čak i iznad demokratske većine. 

ti si po svim kriterijima što pišeš na forumu - liberal, progresivac, demokrat
aben je konzervativac, republikanac,



i vuksadinare je isto liberal, demokrat.  i debeoutijesto, i red_wolf.
konzervativci smo ja, marc, aben, kic, cabbath, naprimjer.
jebivjetar ekonomski desno a drustveno lijevo , ako vec neki kalup rabimo
ne vidim kako @vucko i ja politicki/ekonomsko mozemo stati u istu recenicu , prvo
drugo , navodis termine iz povijesti koji nisu relevantni za danasnje politicke odnosu u USA a pogotovo za nas  

trece , @marc "mora placat racune" konzervativac a @kic desni romanticar...@cabb ne mogu smjestit u kalup no zasigurno nije konzerva...@aben zasebna prica
ti bi u USA bio klasični glasač Hillary Clinton, tebi bi Cortezica i Sanders bili čak i pre-radikalni, sada bi bio fan vjerojatno Joe Bidena , ti si "umjereni liberal"
Cabbath nije RH konzerva koja liže oltare, ali je za malu državu, male poreze, i slobodu govora, individualnost,  - sam je fan D.Trumpa , dakle lik je čisti Republikanac, jedan od čišćih
Kic isto kao i ja.
Aben je zapravo najradikalniji individualist, ima takvih stranka u USA, ali takvi glasači uglavnom glasuju za Republikansku stranku - kao "manje zlo" 

ovo ostalo je točno.

vuksadinare - država ono, država ono, na državnoj sisi, državne firme, nesmijete ovo , ono.. - liberal,progresivac,demokrat-  neka izabere jedan od tri naziva. 
rekao sam ,iamo sam ove godine pun kurac USA gostiju, i neki su bili otvoreni Republikanci i glasači D.Trumpa. kada sam im spomenio našu "desnu stranku HDZ", čime se bavi, Amerima se doslovno dizala kosa na glavi, i rekli su da je to pun kurac radikalnija boljševička stranka od najlijevije struje Demokratske Stranke.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:40

Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:43

Amerikanci imaju malo drukčiji sustav a i općenito se ljudi ne snalaze u tim definicijama pa nije ni čudo ova yodina konfuzija.

Njabolje da ljudi govore o konkretnim stavovima jer ovako po definicijama je igra gluhih telefona.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by debotoijusto 7/4/2019, 12:44

epikur37 wrote:Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
smijesno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:45

debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
smijesno

vama liberalima da
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:45

epikur37 wrote:Amerikanci imaju malo drukčiji sustav a i općenito se ljudi ne snalaze u tim definicijama pa nije ni čudo ova yodina konfuzija.

Njabolje da ljudi govore o konkretnim stavovima jer ovako po definicijama je igra gluhih telefona.
Amerikanci imaju ustav star +200godina, i mjenjali su ga par puta u tih 200godina i to sitno. kod nas se ustav mjenja češće nego čarape. 
amerikanci su najbogatija država svijeta, sa 200godina starim ustavom koji se nije skoro mjenjao, i imaju 330 milijuna stanovnika.

Hrvatska je država koja u roku par desetljeća dođe iz dvije vrste monarhije u nacizam, pa u komunizam, pa onda kvazi demokraciju koja glumi da je republika. najsiromašnija država EU, 3.9 milijuna stanovnika..

ne Amerikanci "nemaju malo drugačiji sustav" , mi u RH imamo drugačiji sustav. 

ti si u RH HDZovac, u Americi si ti liberal, i to radikalniji liberal

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:48

Za abena se slažemo on je najradikalniji liberal, individualizam na maksimalno. Par puta sam mu i predlagao da ode živjeti u šumu ili neki škoj osamljeni. Sloboda brate.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:48

epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
smijesno

vama liberalima da
B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 2xyuqn

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:49

Yoda, kaj se tiče amerike...nadam se samo da će sjašiti sa svjetske grbače a već im se kliže sedlo.

Tebi je bolje preseliti tamo jerbo si totalno u opsesiji dotičnim.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:50

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
smijesno

vama liberalima da
B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 2xyuqn

Lijepo da slažeš is tripove ali ja ne znam da je mene debo nazvao liberalom?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:50

epikur37 wrote:Za abena se slažemo on je najradikalniji liberal, individualizam na maksimalno. Par puta sam mu i predlagao da ode živjeti u šumu ili neki škoj osamljeni. Sloboda brate.
u USA to je jako popularno. živjeti na selu, da ne ovisiš o državi, i sa državom nemaš posla, imaš svoju pušku, i sam za sebe se skrbiš .  imaš i sekti proput amiša, koji žive na takav način pun kurac,  imaš i raznih individualaca i njihovih familija itd. 

gle čuda, 95% takvih u USA glasuju za Donalda Trumpa i Republikansku stranku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by debotoijusto 7/4/2019, 12:51

epikur37 wrote:
debotoijusto wrote:
epikur37 wrote:Krah liberalizma, rekuperat će nacionalne ekonomije, zajednicu učvrstiti, očistiti društvo od multikulti, gay i ostalih izama, restaurirati tradicionalne vrijednosti.
smijesno

vama liberalima da
ti se prvi pobunis jer ta vizija kosta za popizdit a netko mora platit u doba kad odes  u drugu drzavu radit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by epikur37 7/4/2019, 12:52

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Za abena se slažemo on je najradikalniji liberal, individualizam na maksimalno. Par puta sam mu i predlagao da ode živjeti u šumu ili neki škoj osamljeni. Sloboda brate.
u USA to je jako popularno.

:D

super
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2019, 12:53

epikur37 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Za abena se slažemo on je najradikalniji liberal, individualizam na maksimalno. Par puta sam mu i predlagao da ode živjeti u šumu ili neki škoj osamljeni. Sloboda brate.
u USA to je jako popularno.

:D

super
i 95% njih su glasači Republikanske stranke, Donalda Trumpa
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20988
2018-06-14


Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by Regoč 7/4/2019, 13:09

Terminološka zbrka nastaje jer nazivi u Americi i Europi nisu isti. Dok je u Europi liberal onaj koji se zalaže za manju državnu kontrolu, u Americi bi to bil konzervativac. Liberal je u Americi onaj kojeg mi nazivamo socijalistom. Bilo bi praktično definirati pojmove na razini cieloga svieta, ali to se neće dogoditi pa ćemo se i dalje prepirati tko je što. Ostvarivo je, bez dodjeljivanja epitetah, raspravljati o stavovih vezanih uz konkretnu situaciju, recimo je li njetko za javno financiranje zdravstva i mirovinski sustav zasnovan na međunaraštajnoj uzajamnost ili je protiv toga.

_________________
B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by Regoč 7/4/2019, 13:10

Ristić je u pravu, liberalizam ulazi u svoju totalitarnu fazu, nakon koje sliedi slom terora kojekakvih pravah.

_________________
B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu - Page 2 Empty Re: B. Ristić: Liberalizam je ušao u totalitarnu, auto/destruktivnu fazu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum