ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bizarno...

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by T. 31/3/2019, 23:10

Rabarbara wrote:
T. wrote:
Rabarbara wrote:
T. wrote:
Rabarbara wrote:
yes 
Hvala na upozorenju. Zapisat ću si to crvenom tintom.
Ne sumnjam...
U boju tinte...
:trept
Dobro je dok nije na ćirilici...
Ili ipak?
U moje vrijeme  :starac  smo učili dva pisma.  A ja sam bila štreberica i mogu se i danas služiti s oba. 
Ako trebaš nekog mrziti samo reci, potrudit ću se.  Bizarno... - Page 5 11484130
To ne opravdava ništa...
I u moje vrijeme su se učila 2 pisma...
Ali ja sam već tada, u osnovnoj školi, znao da je prisilno učenje ćirilice dio šireg plana, nametanja srpske hegemonije hrvatima...
Te sam iz diktata na ćirilici redovito dobivao jedinicu...

T.

Posts : 17123
2014-04-14


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by immortal 31/3/2019, 23:12

T. wrote:Jebeš papu kojeg hvale tzv. ne vladine organizacije, tzv. liberalni demokrati, komunjare, muhamedanci, židovi, lqbt udruge, itd. ...
Dakle svi koji rade na smanjivanju utjecaja crkve u društvu te uništavanju kršćanske civilizacije...
:tu
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by T. 31/3/2019, 23:12

crvenkasti wrote:Koliko je uopće sati?
Vrijeme je da napustiš NDH...
T.
T.

Posts : 17123
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by crvenkasti 31/3/2019, 23:14

Ja se ponosim što ne znam ćirilicu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by crvenkasti 31/3/2019, 23:16

T. wrote:
crvenkasti wrote:Koliko je uopće sati?
Vrijeme je da napustiš NDH...

Kamo idemo, u Argentinu?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 06:11

aben wrote:

međutim, iz svemira se vidi da  to ni dobra strategija.

Uspješno traje dvije tisuće godina pa bi se o tome dalo raspravljati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 06:18

aben wrote:

a, tako moremo reći za sve one ki nisu zaburavili izdaju eens-a, ko ča mi govorimo hrvatima ki odselu na zapad.

Takvi se mogu nabrojati ne baš doslovce nego više slikovito rečeno na prste i stvarno su nebitni. Svima je ionako nemoguće ugoditi i uvijek ima nazadovoljnih.
I ja nikada nisam Hrvate koji su otišli na zapad opisivao kao samo formalne Hrvate da baš ne kažem izdajice. Ljudi uglavnom odlaze iz egzistencijalnih razloga, a ja sam ne jednom napisao na forumu da bi svatko iz nekog od brojnih razloga trebao barem na nekoliko godina otići raditi vani. Hrvatska je ipak mala zemlja u kojoj se ljudi možda i previše dobro poznaju i tijekom vremena si znaju jednostavno dosaditi.
Uostalom, domovina se zna često puno više voljeti izvana što se pokazalo i početkom devedesetih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by vuksadinare 1/4/2019, 07:21

...ovaj papa veze nema...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99130
2015-09-08


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by aben 1/4/2019, 08:41

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

a, tako moremo reći za sve one ki nisu zaburavili izdaju eens-a, ko ča mi govorimo hrvatima ki odselu na zapad.

Takvi se mogu nabrojati ne baš doslovce nego više slikovito rečeno na prste i stvarno su nebitni. Svima je ionako nemoguće ugoditi i uvijek ima nazadovoljnih.
I ja nikada nisam Hrvate koji su otišli na zapad opisivao kao samo formalne Hrvate da baš ne kažem izdajice. Ljudi uglavnom odlaze iz egzistencijalnih razloga, a ja sam ne jednom napisao na forumu da bi svatko iz nekog od brojnih razloga trebao barem na nekoliko godina otići raditi vani. Hrvatska je ipak mala zemlja u kojoj se ljudi možda i previše dobro poznaju i tijekom vremena si znaju jednostavno dosaditi.
Uostalom, domovina se zna često puno više voljeti izvana što se pokazalo i početkom devedesetih.
Oćeš reći da ne postoji backlash protiv modernista u crikvi?

Ne govorin ni jo, ali govori se. Uglovnomu, lakonski odrizati - nisi ni bi provi vjernik- znoči neadresirati stvor. Znoči samo zatvoriti oči.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 08:56

T. wrote:Jebeš papu kojeg hvale tzv. ne vladine organizacije, tzv. liberalni demokrati, komunjare, muhamedanci, židovi, lqbt udruge, itd. ...
Dakle svi koji rade na smanjivanju utjecaja crkve u društvu te uništavanju kršćanske civilizacije...

vidiš, da živiš u Isusovo vrijeme ti bi ga poput farizejskih vjerskih čistunaca optuživao za druženje sa carinicima, bludnicama i grešnicama i vjerojatno bi prvi bacio kamen na Njega
a On sam kaže da nije došao radi pravednika nego radi grešnika
što se indulgencija tiče dobro su mi poznate
poznaješ li ti ijednu molitvu koja može trenutačno osloboditi jednu dušu iz Čistilišta? ja poznajem
misliš da si dobro upućen u vjeru, ali nisi..
zato izgleda da kršćanstvo propada jer su oni koji poznaju vjeru aktivni u šutnji a oni koji su farizeji viču raspni ga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by catabbath 1/4/2019, 08:59

mortal wrote:
T. wrote:Jebeš papu kojeg hvale tzv. ne vladine organizacije, tzv. liberalni demokrati, komunjare, muhamedanci, židovi, lqbt udruge, itd. ...
Dakle svi koji rade na smanjivanju utjecaja crkve u društvu te uništavanju kršćanske civilizacije...
:tu

Eeee mora biti gadno zbunjujuće biti vjernik a imati NWO slugu za Papu. cheers
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 09:15

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

a, tako moremo reći za sve one ki nisu zaburavili izdaju eens-a, ko ča mi govorimo hrvatima ki odselu na zapad.

Takvi se mogu nabrojati ne baš doslovce nego više slikovito rečeno na prste i stvarno su nebitni. Svima je ionako nemoguće ugoditi i uvijek ima nazadovoljnih.
I ja nikada nisam Hrvate koji su otišli na zapad opisivao kao samo formalne Hrvate da baš ne kažem izdajice. Ljudi uglavnom odlaze iz egzistencijalnih razloga, a ja sam ne jednom napisao na forumu da bi svatko iz nekog od brojnih razloga trebao barem na nekoliko godina otići raditi vani. Hrvatska je ipak mala zemlja u kojoj se ljudi možda i previše dobro poznaju i tijekom vremena si znaju jednostavno dosaditi.
Uostalom, domovina se zna često puno više voljeti izvana što se pokazalo i početkom devedesetih.
Oćeš reći da ne postoji backlash protiv modernista u crikvi?

Ne govorin ni jo, ali govori se. Uglovnomu, lakonski odrizati - nisi ni bi provi vjernik- znoči neadresirati stvor. Znoči samo zatvoriti oči.

Pa postoji, ali kolika je mu ukupna globalna snaga?
Mislim, gledajmo stvari po nekoj ukupnoj globalnoj slici, jer je Crkva uostalom globalna organizacija, a nemojmo praviti dramu oko toga je li tamo neki henok i slični koji ne mogu prežaliti političke odnose snaga i teologiju iz razdoblja Srednjeg vijeka i početka Modernog doba formalno istupio iz Crkve ili ne. Da ne spominjem njegovo famozno smještanje Zemlje u centar svemira pri čemu je u argumentaciji tog stava pokazao krajnji astronom ijski diletantizam i nerazumjevanje temeljnih fizikalnih zakona što je također jedan komanečić u mozaiku njegova uma.
Uostalom, postoji backlash i prema tim famoznim tradicionalistima pa i prema nekada henokovim sedekvantistima koje je također napustio pa što?
Mislim, ja ne znam gdje će taj čovjek na kraju završiti i koji ga duh i kamo vodi, jer su za njega stalne samo radikalne mijene i to sve više prema unatrag i protiv svakog oblika modernizma. Prvo je bio po vlastitom priznanju ateist, pa formalni katolik, pa samo obični tradicionalist, pa sedekvantist pa je otišao među pravoslavce.
Ja čak razumijem zašto ovo posljednje, on je ipak hrvatski nacionalist s značajnim elementima šovinizma i njemu je svaki strani autoritet na bilo kojoj razini odbojan, a pravoslavne crkve imaju tu žestoku nacionalističku crtu za razliku od KC.
Međutim, ajmo biti realni pa shvatiti da snaga takvih glasova u Crkvi i nije posebna značajna, pogotovo jer nakon V2 stvari idu kontra onog radikalnog konzervativizma kojem je henok jako sklon.
Mislim, čovjek je čak prigovarao zbog prestanka upotrebe latinskog kao obaveznog jezika prilikom služenja mise. Mislim, taj je latinski imao smisla dok su u svijetu postojali nedefinirani lokalni dijalekti koji su se brojali u desecima tisuća i bilo je nemoguće prevesti mise u tolikom broju.
Od vremena kada je nacionalna država normirala jezike taj se broj jako smanjio i latinski više nema smisla, pogotovo jer odavno više nije lingua franca.
Osim za profesionalne buntovnike bez razloga kao što je henok.
Ali dosta o henoku, jer je i njemu samo očito preko glave vlastitoga jada, ne moram mu još ja soliti pamet i definirati njegove motive i ponašanje.
Zatvoriti oči kažeš?
Pa upravo ovo izbjegavanje sagledavanja realne snage buntovnika bez razloga ili sa nekim dubokim osobnim razlozima predstavlja zatvaranje očiju, jer koga briga što će neki otpasti od vjere iz razloga jer Crkvi ne mogu oprostiti ignoriranje onoga neka je proklet ako se priča nastavlja i dalje i tako 2 000 godina?
Uostalom, jasno je da bi otpalo puno više njih da je ostalo to neka je proklet, samo o tome ne postoje i ne mogu postojati službene statistike.
Uostalom, kršćanstvo nije islam pa da konverziju sa vlastite vjere na neku drugu kažnjava zatvorom, a ponegdje čak i smrću (Afganistan) pa je svatko slobodan otići iz KC gdje ga je volja, zbog toga uostalom i postoje tisuće reformiranih denominacija, neki čak kažu više od 40 000, a nitko službeno ne prati tu dinamiku jer se svakodnevno javljaju nove i nove i gase stare.
To je posve u skladu sa duhom reformiranih koji teže atomizaciji i proglašavanju svojih prethodnika sotoninim slugama pa i pravim demonima, samo da bi neka nova lica mogla zasjesti na čelne pozicije, makar u vlastitom malom dvorištu i makar im se pastva svodila na širu obitelj i najuži krug prijatelja i brojala u par desetaka vjernika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by immortal 1/4/2019, 10:15

pismejker wrote:
metilda wrote:
marcellus wrote:kasnije je rekao da je to zbog higijene i da su ga zabavljale reakcije...

papa je samo čovjek... nije Krist
nije samo covjek nego prije svega JAVNA  osoba i to jako uticajna..svaka rijec i pokret mu se mjere..Nosioc je predstavnik Krscanske religije....covjek kazes...
ovaj je prije cirkusant,a onda se niej niti cuditi sto vjetar piri,a Islam se siri,dok krscanstvo se susi i odumire.. :cleanteeth
:tu
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 20:20

T. wrote:
Rabarbara wrote:
T. wrote:
Rabarbara wrote:
T. wrote:
Ne sumnjam...
U boju tinte...
:trept
Dobro je dok nije na ćirilici...
Ili ipak?
U moje vrijeme  :starac  smo učili dva pisma.  A ja sam bila štreberica i mogu se i danas služiti s oba. 
Ako trebaš nekog mrziti samo reci, potrudit ću se.  Bizarno... - Page 5 11484130
To ne opravdava ništa...
I u moje vrijeme su se učila 2 pisma...
Ali ja sam već tada, u osnovnoj školi, znao da je prisilno učenje ćirilice dio šireg plana, nametanja srpske hegemonije hrvatima...
Te sam iz diktata na ćirilici redovito dobivao jedinicu...
Dakle u tvoje vrijeme se domoljublje koristilo kao opravdanje za tupavost?  :P
Ne brini, vratila su se ta vremena. I danas je jednako kao i tada.   B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Guest 1/4/2019, 20:41

Rabarbara wrote:
T. wrote:
Rabarbara wrote:
T. wrote:
Rabarbara wrote:
:trept
Dobro je dok nije na ćirilici...
Ili ipak?
U moje vrijeme  :starac  smo učili dva pisma.  A ja sam bila štreberica i mogu se i danas služiti s oba. 
Ako trebaš nekog mrziti samo reci, potrudit ću se.  Bizarno... - Page 5 11484130
To ne opravdava ništa...
I u moje vrijeme su se učila 2 pisma...
Ali ja sam već tada, u osnovnoj školi, znao da je prisilno učenje ćirilice dio šireg plana, nametanja srpske hegemonije hrvatima...
Te sam iz diktata na ćirilici redovito dobivao jedinicu...
Dakle u tvoje vrijeme se domoljublje koristilo kao opravdanje za tupavost?  :P
Ne brini, vratila su se ta vremena. I danas je jednako kao i tada.   B-)
lol! lol! lol! :tu :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bizarno... - Page 5 Empty Re: Bizarno...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum