ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci... - Page 2 Empty Re: Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Post by Eroo 29/3/2019, 12:52

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:Ono što u navedenom doktoratu nazivaju kao I2a1 je ustvari I1b*, kojeg već poznajete.
U Hercegovini i južnoj Dalmaciji s otocima iznosi 74%, dok je to u Srbiji cca 30%.
Neka netko to javi Šešelju. Ja mislim da bi ga "fršlog" udarija. :D

Haplotipovi su samo geni koji se ne rekombiniraju i zato služe kao markeri po kojima se sigurno određuje jedna grana predaka.
Ne definiraju samo haplotipovi kakav je netko i koje ima osobine.
Ima još bezbroj gena koje je svatko naslijedio iz grana koje se rekombiniraju.
Tako da, što se gena tiče, možeš biti sličniji crncu iz Afrike, nego susjedu iz istog sela koji ima iste haplogrupe kao i ti.
Što je pesnik hteo da kaže?
Ako imaš dvoje djece vidiš da po karakteru nisu isti.
To ne znači da je jedno od njih susjedovo, naravno....ali i ne isključuje tu mogućnost. :D

Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci... - Page 2 Empty Re: Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Post by Eroo 29/3/2019, 12:54

crvenkasti wrote:
Maggie19 wrote:Crveni, sto kaze ova DriNsKa analiza? ;-P

Ja se osjećam kao genetski Hrvat, a to više vrijedi nego 100 analiza.
Ti to i jesi, ma kako se osjećao. Možeš se ti osjećat i Srbinom, ali to ništa ne znači. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci... - Page 2 Empty Re: Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Post by crvenkasti 29/3/2019, 13:00

Eroo wrote:
crvenkasti wrote:
Eroo wrote:Ono što u navedenom doktoratu nazivaju kao I2a1 je ustvari I1b*, kojeg već poznajete.
U Hercegovini i južnoj Dalmaciji s otocima iznosi 74%, dok je to u Srbiji cca 30%.
Neka netko to javi Šešelju. Ja mislim da bi ga "fršlog" udarija. :D

Haplotipovi su samo geni koji se ne rekombiniraju i zato služe kao markeri po kojima se sigurno određuje jedna grana predaka.
Ne definiraju samo haplotipovi kakav je netko i koje ima osobine.
Ima još bezbroj gena koje je svatko naslijedio iz grana koje se rekombiniraju.
Tako da, što se gena tiče, možeš biti sličniji crncu iz Afrike, nego susjedu iz istog sela koji ima iste haplogrupe kao i ti.
Što je pesnik hteo da kaže?

Da to što se netko ponosi svojim porijeklom, nacijom, genetikom ne vrijedi ni pola pišljive bobe.
Sve to ni na koji način ne određuje kakav si i koliko vrijediš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci... - Page 2 Empty Re: Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Post by Eroo 29/3/2019, 13:06

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
crvenkasti wrote:
Eroo wrote:Ono što u navedenom doktoratu nazivaju kao I2a1 je ustvari I1b*, kojeg već poznajete.
U Hercegovini i južnoj Dalmaciji s otocima iznosi 74%, dok je to u Srbiji cca 30%.
Neka netko to javi Šešelju. Ja mislim da bi ga "fršlog" udarija. :D

Haplotipovi su samo geni koji se ne rekombiniraju i zato služe kao markeri po kojima se sigurno određuje jedna grana predaka.
Ne definiraju samo haplotipovi kakav je netko i koje ima osobine.
Ima još bezbroj gena koje je svatko naslijedio iz grana koje se rekombiniraju.
Tako da, što se gena tiče, možeš biti sličniji crncu iz Afrike, nego susjedu iz istog sela koji ima iste haplogrupe kao i ti.
Što je pesnik hteo da kaže?

Da to što se netko ponosi svojim porijeklom, nacijom, genetikom ne vrijedi ni pola pišljive bobe.
Sve to ni na koji način ne određuje kakav si i koliko vrijediš.
A-ha, to misliš...Pa to i nije do sada ispitivano. Osim Sore i još nekih, čija imena namjerno preskačem.
Eroo
Eroo

Posts : 74878
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci... - Page 2 Empty Re: Srbija: DNK analiza, da li ste loza Nemanjica, Persijanci...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum