ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:02

da baš gledam to su 4,5 i 1 inč drajveri, tipično za male satelite

inače to su zvučnici za koje ti treba sub, jasno

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:03

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Svejedno, ja imam dovoljno godina da ne čujem ništa preko 14-15 khz tak da...

Što se tiče godina i sposobnosti slušanja visokih frekvencija, tu ima dosta pretjerivanja.
Predlažem da poslušaš što o tome kaže Paul. :)


ovaj, probao sam puštat određene frekvencije, ima testova na internetu... cca 14 k i to je to, meni je 54, skoro 55

Pazi, to ovisi i o visokotoncima preko kojih slušaš te frekvencije. :)
Ima hrpa proizvođača koji namjerno ruše frekvencije svojih visokotonaca od otprilike 15 kHz pa naviše, jer tako dobiju manje agresivan i topliji zvuk.
To je inače lako postići i of axis odstupanjem od okomice na ravninu visokotonca u odnosu na položaj ušnih školjki i ja u pravilu koristim tu metodu ako mi je zvuk preagresivan u visokim.
Ja inače za taj test koristim Dynaudio d21/2 koji pogađa posve linearno ne samo do 20 kHz nego po tvorničkim specifikacijama otprilike do 40 kHz. :)
Jedino mi se ruši amplituda iza otprilike 14 kHz, ali i dalje čujem sve frekvencije. :)
Lako moguće da je to i sa tobom slučaj, samo nemaš sreću da koristiš dovoljno kvalitetne visokotonce koji bi mogli proizvesti tako visoke čujne frekvencije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:05

da ja isto držim zvučnike da nisu direktno u uši, ali tak da se križaju ispred mene, ne iza (šira zona u kojoj bolje zvuče, iako manje precizan fokus)

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:05

zato jer nas obično sjedi bar dvoje, troje ponekad...

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:09

što se tiče dynaudia, apsolutno su bili fantastični njihovi contour 20 na audio sajmu u sheratonu, meni su bolje zvučali nego ulstraskupi b&w 803 koje su imali na demu u istoj sobi idući dan...

no 5 k eura i to za monitore je way out of my pay range (vjerojatno oko 15 k bi bio cijeli setup...)

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:09

marcellus wrote:odnosno mislim da utječe kad su visokotonci "zgužvani"

a sad visokotonci jesu alumimij, to je sigurno, a kalote nisam siguran što su, guma ili plastika, ostaci su donekle savitljivi pa bih rekao guma ipak

problem je što na obrascu za narudžbu imaju masu materijala


a za papir znam da je odličan za mid / bass, ima ga jako puno high end zvučnika zadnje vrijeme je opet popularan

Pa ako su visokotonci aluminij, onda su njihove kalote aluminij. :D
Dust cap je druga priča.
Ako su savitljivi, onda je riječ o nekoj vrsti mekane gume.
Mirage iz API-a je koristio mekanu gumu za kalote visokotonaca, zbog čega ih nije bilo moguće udubiti dječjim prstićima :D ali je zbog toga imao dosta čujni roll off od nekih 12 kHz pa naviše. Kalota je jednostavno bila preteška.
Kad su zgužvani može utjecati, ali vjerojatno ipak ne bitno, ovisi o stupnju zgužvanosti.
Ako su bili zgužvani pa ispravljeni, onda sigurno nećeš čuti razliku u zvuku. :)
Kažem, Wilson Audio koristi papir u nekim modelima, a to je jedna od najcjenjenih kompanija za proizvodnju zvučničkih kutija koji se sastoje od dinamičkih zvučničkih jedinica danas u svijetu. :)
Bome i jedna od skupljih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:10

a ovo doduše to sam testirao na kompu, probat ću testirat na ovom u sobi kad sredim te energyje. Inače su bili nešto kao elac danas u svoje vrijeme, jako dobri u odnosu na cijenu.

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:13

marcellus wrote:što se tiče dynaudia, apsolutno su bili fantastični njihovi contour 20 na audio sajmu u sheratonu, meni su bolje zvučali nego ulstraskupi b&w 803 koje su imali na demu u istoj sobi idući dan...

no 5 k eura i to za monitore je way out of my pay range (vjerojatno oko 15 k bi bio cijeli setup...)

15 k je prilično skromna ukupna cijena i kada se moraš tako ograničiti, onda imaš problem. :)
No, život je takav kakav je, prvo potrebe obitelji pa onda hobiji.
Makar, znam puno ljudi koji troše na druge ponekad i pomalo ekscentrične hobije (vjerojatno je to i sa tobom slučaj kad je riječ o troškovima za auto), a ne žele investirati niti približno toliko za audio opremu, ali to je stvar osobnih sklonosti i izbora.
Contour 20 je odličan mali zvučnik, ima fenomenalan Esotar visokotonac 28 mm kalote, ali je očito izvan dometa tvojih planiranih financija za audio opremu.
B&W ima puno pristalica, ali i puno protivnika svog prepoznatljivog pomalo agresivnog zvuka u visokim tonovima, a ti očito spadaš u ove potonje, kao uostalom i ja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:15

marcellus wrote:a ovo doduše to sam testirao na kompu, probat ću testirat na ovom u sobi kad sredim te energyje. Inače su bili nešto kao elac danas u svoje vrijeme, jako dobri u odnosu na cijenu.

Znači je ipak riječ o Energy zvučnicima?
To ti olakšava posao, jer je ipak riječ o ozbiljnoj firmi, preuzeo ih Klipsch kojem u posljednje vrijeme prilično dobro ide ili ne.
Elac u posljednje vrijeme radi izvrsne male zvučnike, posebno u odnosu prema cijeni. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:17

ovo su razmjeri štete

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Zvucni10

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:21

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:a ovo doduše to sam testirao na kompu, probat ću testirat na ovom u sobi kad sredim te energyje. Inače su bili nešto kao elac danas u svoje vrijeme, jako dobri u odnosu na cijenu.

Znači je ipak riječ o Energy zvučnicima?
To ti olakšava posao, jer je ipak riječ o ozbiljnoj firmi, preuzeo ih Klipsch kojem u posljednje vrijeme prilično dobro ide ili ne.
Elac u posljednje vrijeme radi izvrsne male zvučnike, posebno u odnosu prema cijeni. :)

da, imao sam prije energy 5.1 koji su kad sam ih kupovao pred jedno 12 godina bili na svim popisima najboljih value for money zvučnika, pa sam kasnije ipak odlučio promijeniti za ipak bolje RC energyje, međutim se pojavio problem dječjih prstića

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:22

marcellus wrote:da ja isto držim zvučnike da nisu direktno u uši, ali tak da se križaju ispred mene, ne iza (šira zona u kojoj bolje zvuče, iako manje precizan fokus)

Da, ako ti se križaju uza ušnih školjki dobiješ malo slabiji fokus, ali i malo mekši zvuk i bolji osjećaj prostornosti. U pravilu. Ako ispred, onda bolji fokus i malo zbijeniji raspored pa i malo agresivniji zvuk.
E sad, to je tako sa komercijalnim zvučnicima, sa onim vrhunskim obično ne postoje takva ograničenja u prvom rasporedu pa ih je bolje tako slušati.
Sad već čuveni Paul McGowan kaže da najradije sluša kada su zvučnici skoro paralelni sa stražnjim i prednjim zidovima, znači of axis i da dobiva puno više nego što gubi.
Inače postoje i near field monitori koje je najbolje slušati kada su od ušiju udaljeni nekih metar ili metar i 20 i to direktno uperene u uši, poput recimo čuvenih nasljednika BBC monitora Harbeth P3 ESR. Tako glume neku vrstu velikih slušalica, ali sa ipak puno boljim osjećajem prostornosti koji je izvanredan, ali jako ovisi o udaljenosti zvučnika od stražnjeg zida.
Doduše, oni koštaju sami otprilike onoliko koliko si ti spreman izdvojiti za cijeli sustav. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:23

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:što se tiče dynaudia, apsolutno su bili fantastični njihovi contour 20 na audio sajmu u sheratonu, meni su bolje zvučali nego ulstraskupi b&w 803 koje su imali na demu u istoj sobi idući dan...

no 5 k eura i to za monitore je way out of my pay range (vjerojatno oko 15 k bi bio cijeli setup...)

15 k je prilično skromna ukupna cijena i kada se moraš tako ograničiti, onda imaš problem. :)
No, život je takav kakav je, prvo potrebe obitelji pa onda hobiji.
Makar, znam puno ljudi koji troše na druge ponekad i pomalo ekscentrične hobije (vjerojatno je to i sa tobom slučaj kad je riječ o troškovima za auto), a ne žele investirati niti približno toliko za audio opremu, ali to je stvar osobnih sklonosti i izbora.
Contour 20 je odličan mali zvučnik, ima fenomenalan Esotar visokotonac 28 mm kalote, ali je očito izvan dometa tvojih planiranih financija za audio opremu.
B&W ima puno pristalica, ali i puno protivnika svog prepoznatljivog pomalo agresivnog zvuka u visokim tonovima, a ti očito spadaš u ove potonje, kao uostalom i ja.

dodam 15 k prodam auto i kupim novi dvosjed cabrio :)

prioriteti, a treba mi i kuća stan nam je postao tijesan a kak ćemo to izvest Bog dragi zna

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:25

marcellus wrote:ovo su razmjeri štete

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Zvucni10

Oups! Desni (s moje točke gledišta) je prilično devastiran dječjim prstićima, ali ništa što se ne da popraviti. :)
U krajnjem slučaju pretpostavljam da je moguće taj model naći preko oglasnika, domaćih ili stranih, pa zamjeniti ili same jedinice ili cijelu tu kutiju, ali kažem, to je u krajnjem slučaju i samo ako baš želiš očuvati estetski dojam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:26

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:što se tiče dynaudia, apsolutno su bili fantastični njihovi contour 20 na audio sajmu u sheratonu, meni su bolje zvučali nego ulstraskupi b&w 803 koje su imali na demu u istoj sobi idući dan...

no 5 k eura i to za monitore je way out of my pay range (vjerojatno oko 15 k bi bio cijeli setup...)

15 k je prilično skromna ukupna cijena i kada se moraš tako ograničiti, onda imaš problem. :)
No, život je takav kakav je, prvo potrebe obitelji pa onda hobiji.
Makar, znam puno ljudi koji troše na druge ponekad i pomalo ekscentrične hobije (vjerojatno je to i sa tobom slučaj kad je riječ o troškovima za auto), a ne žele investirati niti približno toliko za audio opremu, ali to je stvar osobnih sklonosti i izbora.
Contour 20 je odličan mali zvučnik, ima fenomenalan Esotar visokotonac 28 mm kalote, ali je očito izvan dometa tvojih planiranih financija za audio opremu.
B&W ima puno pristalica, ali i puno protivnika svog prepoznatljivog pomalo agresivnog zvuka u visokim tonovima, a ti očito spadaš u ove potonje, kao uostalom i ja.

dodam 15 k prodam auto i kupim novi dvosjed cabrio :)

prioriteti, a treba mi i kuća stan nam je postao tijesan a kak ćemo to izvest Bog dragi zna

E da. Život je takav, čupav i dlakav... i onda umreš, a da i ne znaš što te je snašlo. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:27

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:da ja isto držim zvučnike da nisu direktno u uši, ali tak da se križaju ispred mene, ne iza (šira zona u kojoj bolje zvuče, iako manje precizan fokus)

Da, ako ti se križaju uza ušnih školjki dobiješ malo slabiji fokus, ali i malo mekši zvuk i bolji osjećaj prostornosti. U pravilu. Ako ispred, onda bolji fokus i malo zbijeniji raspored pa i malo agresivniji zvuk.
E sad, to je tako sa komercijalnim zvučnicima, sa onim vrhunskim obično ne postoje takva ograničenja u prvom rasporedu pa ih je bolje tako slušati.
Sad već čuveni Paul McGowan kaže da najradije sluša kada su zvučnici skoro paralelni sa stražnjim i prednjim zidovima, znači of axis i da dobiva puno više nego što gubi.
Inače postoje i near field monitori koje je najbolje slušati kada su od ušiju udaljeni nekih metar ili metar i 20 i to direktno uperene u uši, poput recimo čuvenih nasljednika BBC monitora Harbeth P3 ESR. Tako glume neku vrstu velikih slušalica, ali sa ipak puno boljim osjećajem prostornosti koji je izvanredan, ali jako ovisi o udaljenosti zvučnika od stražnjeg zida.
Doduše, oni koštaju sami otprilike onoliko koliko si ti spreman izdvojiti za cijeli sustav. :)

što se bbc monitora tiče prije 10 godina su imali AN-e u zagrebu na demu u onoj verziji s kompletno srebrnim ožićenjem visoke osjetljivosti, za set pojačala, nevjerojatno kako to zvuči, čak je i žena pitala jel možemo to nekako nabavit

140 k eura samo zvučnici :) pripadajuća elektronika i malo više od toga. Doduše an-e se može nabavit za 7 k u alnico verziji, uradi sam, čak i za 3-4 u osnovnoj koja i dalje odlično zvuči

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:29

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:ovo su razmjeri štete

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Zvucni10

Oups! Desni (s moje točke gledišta) je prilično devastiran dječjim prstićima, ali ništa što se ne da popraviti. :)
U krajnjem slučaju pretpostavljam da je moguće taj model naći preko oglasnika, domaćih ili stranih, pa zamjeniti ili same jedinice ili cijelu tu kutiju, ali kažem, to je u krajnjem slučaju i samo ako baš želiš očuvati estetski dojam.

obično ih imaju samo u kanadi i prodaju preko tamošnjeg plavog oglasnika, rijetko se pojave na ebayu i to obično oštećene i izgrebane kutije

ali kako mi kutije ne trebaju to je jedno od rješenja

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:30

marcellus wrote:

što se bbc monitora tiče prije 10 godina su imali AN-e u zagrebu na demu u onoj verziji s kompletno srebrnim ožićenjem visoke osjetljivosti, za set pojačala, nevjerojatno kako to zvuči, čak je i žena pitala jel možemo to nekako nabavit

140 k eura samo zvučnici :) pripadajuća elektronika i malo više od toga. Doduše an-e se može nabavit za 7 k u alnico verziji, uradi sam, čak i za 3-4 u osnovnoj koja i dalje odlično zvuči

Dobro, to su već pomalo nekusne cijene za near field monitore. :)
Da se to nabaviti za puno manje novaca.
Doduše, Wilson Tune Tot par kod nas sami koštaju otprilike upravo tih 14 000 eura, ili ipak ne puno manje, ali oni su baš posebna priča. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 10:32

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:ovo su razmjeri štete

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Zvucni10

Oups! Desni (s moje točke gledišta) je prilično devastiran dječjim prstićima, ali ništa što se ne da popraviti. :)
U krajnjem slučaju pretpostavljam da je moguće taj model naći preko oglasnika, domaćih ili stranih, pa zamjeniti ili same jedinice ili cijelu tu kutiju, ali kažem, to je u krajnjem slučaju i samo ako baš želiš očuvati estetski dojam.

obično ih imaju samo u kanadi i prodaju preko tamošnjeg plavog oglasnika, rijetko se pojave na ebayu i to obično oštećene i izgrebane kutije

ali kako mi kutije ne trebaju to je jedno od rješenja

Da, to bi se moglo pokazati kao dosta dobro riješenje.
Idem sad, čitamo se nešto kasnije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:37

da estetski je dojam bitan bar meni, a ovo su mali i jako dobri zvučnici koji odlično izgledaju u sobi na stalcima

inače su priključeni na marantza vulgaris, dakle niš posebno ni u klasi uređaja kojom se ti baviš, ali solidan value for money mid fi i praktično za svakodnevnu upotrebu, čak je i buraz reko da će prodat cjevaša jer mu ide na živce zajebavat se s tim praktičnije je imat nešto prek čega možeš sve slušat

uostalom meni je štimano tak da TV automatski kad se upali upali i marantza i prebaci zvuk prek njega, zvučnici od tv-a se opće ne koriste (zvuk bilo kog tv-a pa i soundbara je apsolutna grozota i horror prema vrlo skromnom hi fi sustavu)

uz njih je i sub koji me dugo mučio jer je zvučao "diconnected" a onda sam primijenio jednostavan trik, stavio sam ga tamo gdje je inače moj stolac i išao po sobi slušati gdje dobro zvuči bas.

kako su zvučnici uz dulji zid sobe (5,4 m) ispalo je da sub treba bit okomito na njih, uz kraći zid (3.8 m)

uglavnom sad kad je sub tri metra od zvučnika na suprotnom kraju sobe i okomito na njih, nema boga da čuješ da zvuk dolazi iz njega, sve dolazi ispred tebe :)

kad je bio ispred mene i između zvučnika ili sa strane, nije se dao poštimat ni s fazom ni bilo čime

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by epikur37 24/3/2019, 10:47

E ali srbadija postaje simbol otpora prema islamizmu a hrvati islamofili.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 4 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum