ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 23/3/2019, 21:29

Kad sam spomenuo kinesko vlasništvo, znaš li da se novi Quad elekstrostatici proizvode u Kini?
Ima tome već više godina.
Doduše, Kinezi u posljednje vrijeme samostalno proizvode čitav niz jako dobrih modela zvučničkih sustava pri čemu koriste i planar zvučničke jedinice, uglavnom ribbon, ali nisu još stekli neki jači ugled na tržištu, premda to po riječima mnogih čak i prilično uglednih komentatora neke njihove firme to debelo zaslužuju.
Ali dobro, kada Srbi mogu proizvoiditi vrhunski Hi-Fi (Karan Audio, RAAL, Dayens) sigurno mogu i Kinezi. :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 23/3/2019, 21:36

Audio Products International je nekada bila prilično cijenjena firma, čak i na našem tržištu. :)
Mirage je doduše odavno propao, ali Energy se koliko vidim još drži.
Meni nikada nisu bili posebno dragi, bolovali su od tipičnog problema prštećih visokotonaca bez prave mikrodinamike kod odsviranih tonova zbog čega im tonovi gitare uvijek zvuče kao da su sintetizirani umjesto odsvirane na pravom instrumentu.
Ali to je problem mnogih firmi, posebno onih sa metalnim kalotama visokotonaca, a rekao bih posebno sa onim aluminijskim. Aluminij je kao materijal rezonantniji i ima jača parazitska istitravanja od titana, a posebno od berilija.
One od titana već obično imaju manje izraženu tu vrstu problema, one od berilija pogotovo, ali ove posljednje koštaju kao svetog Petra kajgana, premda su već prilično prisutne na tržištu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 23/3/2019, 21:40

API-u inače nikada nisam slao mail ili pismo, nikad me nisu posebno zanimali, ali nekako mislim da će s obzirom da je ipak riječ o prilično ozbiljnoj firmi odgovoriti na upit tako da se nemoj skanjivati poslati im upit na mail. :)
Odgovor ćeš vrlo vjerojatno dobiti i to u nekom razumnom roku. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 23/3/2019, 23:16

Speare Shaker wrote:API-u inače nikada nisam slao mail ili pismo, nikad me nisu posebno zanimali, ali nekako mislim da će s obzirom da je ipak riječ o prilično ozbiljnoj firmi odgovoriti na upit tako da se nemoj skanjivati poslati im upit na mail. :)
Odgovor ćeš vrlo vjerojatno dobiti i to u nekom razumnom roku. :)

Tek sad vidim da API Energy nisu tvoji konkretni zvučnici, ali nebitno, princip je isti, ostalo su nijanse. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Yehudim 23/3/2019, 23:34

סמאל wrote:Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 8c710

Evo,podložak za meme,samo još tekst.
Ima li još netko neki prijedlog ?
:^0

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 05:01

Hannity: The left's favorite conspiracy theory is dead


https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=_-w1MmbR3qw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by immortal 24/3/2019, 09:00

poblesavljni slembo s ćetničkom kapom
ne bi ga osudila smrtno nego lječenje i doživotan besplatan rad
nešto kao radni logor 
pa to i je za četnike i one koji se tako osjećaju   Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1f602  hahahahahaah
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:08

Speare Shaker wrote:Kad sam spomenuo kinesko vlasništvo, znaš li da se novi Quad elekstrostatici proizvode u Kini?
Ima tome već više godina.
Doduše, Kinezi u posljednje vrijeme samostalno proizvode čitav niz jako dobrih modela zvučničkih sustava pri čemu koriste i planar zvučničke jedinice, uglavnom ribbon, ali nisu još stekli neki jači ugled na tržištu, premda to po riječima mnogih čak i prilično uglednih komentatora neke njihove firme to debelo zaslužuju.
Ali dobro, kada Srbi mogu proizvoiditi vrhunski Hi-Fi (Karan Audio, RAAL, Dayens) sigurno mogu i Kinezi. :)

znam, makar vjerojatno nisu lošiji od onih koji se proizvode u engleskoj...

kinezi imaju line magnetic koji je dosta poznat među krugovima ezoteričara i na glasu. Retro stvar, furaju se na altec lansing zvučnike i elektroniku iz četrdesetih i to

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:10

Speare Shaker wrote:Audio Products International je nekada bila prilično cijenjena firma, čak i na našem tržištu. :)
Mirage je doduše odavno propao, ali Energy se koliko vidim još drži.
Meni nikada nisu bili posebno dragi, bolovali su od tipičnog problema prštećih visokotonaca bez prave mikrodinamike kod odsviranih tonova zbog čega im tonovi gitare uvijek zvuče kao da su sintetizirani umjesto odsvirane na pravom instrumentu.
Ali to je problem mnogih firmi, posebno onih sa metalnim kalotama visokotonaca, a rekao bih posebno sa onim aluminijskim. Aluminij je kao materijal rezonantniji i ima jača parazitska istitravanja od titana, a posebno od berilija.
One od titana već obično imaju manje izraženu tu vrstu problema, one od berilija pogotovo, ali ove posljednje koštaju kao svetog Petra kajgana, premda su već prilično prisutne na tržištu.

energy na žalost više ne postoji osim na papiru, preuzeo ih je klipsch. Svejedno, ja imam dovoljno godina da ne čujem ništa preko 14-15 khz tak da...

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:17

nego to su kažeš gumene kalote? Možda da probam naručit od ovih koji prodaju kalote... a visokotonce rastavit i na kugli tog promjera (tipa dječja igračka ili nešto) sredit alu ovojnicu tamo gdje je gurnuta unutra, ili se i to da naručit... to nisu skupe stvari, vidim da su kalote pet dolara samo imaju sto vrsta materijala ne bi htio da mi se razlikuju nove i stare


_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 09:25

marcellus wrote:

Retro stvar, furaju se na altec lansing zvučnike i elektroniku iz četrdesetih i to

Po ovim primjercima se to ne bi dalo zaključiti. :)

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Mistral-ads-bow-a2-1-800x800

Mistral BOW-A2


Last edited by Speare Shaker on 24/3/2019, 09:27; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 09:25

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:Audio Products International je nekada bila prilično cijenjena firma, čak i na našem tržištu. :)
Mirage je doduše odavno propao, ali Energy se koliko vidim još drži.
Meni nikada nisu bili posebno dragi, bolovali su od tipičnog problema prštećih visokotonaca bez prave mikrodinamike kod odsviranih tonova zbog čega im tonovi gitare uvijek zvuče kao da su sintetizirani umjesto odsvirane na pravom instrumentu.
Ali to je problem mnogih firmi, posebno onih sa metalnim kalotama visokotonaca, a rekao bih posebno sa onim aluminijskim. Aluminij je kao materijal rezonantniji i ima jača parazitska istitravanja od titana, a posebno od berilija.
One od titana već obično imaju manje izraženu tu vrstu problema, one od berilija pogotovo, ali ove posljednje koštaju kao svetog Petra kajgana, premda su već prilično prisutne na tržištu.

energy na žalost više ne postoji osim na papiru, preuzeo ih je klipsch. Svejedno, ja imam dovoljno godina da ne čujem ništa preko 14-15 khz tak da...

Ako ih je preuzeo Klipsch, onda to za njih definitivno nije loša vijest, dapače. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 09:41

marcellus wrote:nego to su kažeš gumene kalote? Možda da probam naručit od ovih koji prodaju kalote... a visokotonce rastavit i na kugli tog promjera (tipa dječja igračka ili nešto) sredit alu ovojnicu tamo gdje je gurnuta unutra, ili se i to da naručit... to nisu skupe stvari, vidim da su kalote pet dolara  samo imaju sto vrsta materijala ne bi htio da mi se razlikuju nove i stare

Ne, ja nisam rekao da imaju gumene niti kalote niti dust caps.
Čini mi se da si ti u jednom postu spomenuo da pretpostavljaš kako je riječ o gumenim dust caps, a za kalote visokotonaca da su metalne odnosno aluminijske.
Da sad ne tražim po postovima unatrag.
Ako je zvučnik van funkcije zato jer je zavojnica otišla, onda je to dodatan problem, jer dust cap ne utječe iole ozbiljnije na zvuk, ali ništa posebno.
Doduše, ako su se žice stalile, onda treba raditi novu zavojnicu ako se hoće očuvati bas, a ako se samo prekinula na nekom mjestu, onda se to lako sredi lemilicom.
Uvijek je bolje prvo se obratiti proizvođaču, posebno ako je neki od kakvog takvog ugleda, a ako u razumnom roku ne dobiješ odgovor, onda pokušaj s nečim drugim, najvjerojatnije diy metodom.
Ako visokotonci nemaju ubačen feroflud, onda sa ispravljanjem kalote ne bi smio imati problema, jer nema opasnosti da ti ferofluid nestane sa svog mjesta, a ako to solidno napraviš, onda nećeš čuti nikakvu razliku u zvuku.
No, ponavljam, metalne kalote znaju biti dosta osjetljive i krhke pa je svašta moguće, tako da bi se na kraju moglo pokazati da je najpametnije također obratiti se proizvođaču. Srećom pa su dimenzije kalota uglavnom tipizirane, najčešće je riječ o 25 mm odnosno 1 inč, ali ih ima i od 19, 28 i slično.
API Energy je u nekim svojim modelima imao neki čudan visokotonac koji je podsjećao na membranske konusne visokotonce samo je bio nešto drugačije oblikovan. Vanjski promjer elastičnog ovjesa visokotonca je bio 38 mm, a unutarnje kalote koja je imala poseban elastični ovjes 19 mm.
Ako ćeš mjenjati kalote, onda moraš paziti na vrstu materijala, jer se zvuk zna osjetnije razlikovati i lako se čuje razlika između aluminijske kalote i one od titana bez obzira na godine, jer ćeš frekvencije do 12-13 kHz ipak čuti bez problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 09:44

marcellus wrote:

Svejedno, ja imam dovoljno godina da ne čujem ništa preko 14-15 khz tak da...

Što se tiče godina i sposobnosti slušanja visokih frekvencija, tu ima dosta pretjerivanja.
Predlažem da poslušaš što o tome kaže Paul. :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:53

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Retro stvar, furaju se na altec lansing zvučnike i elektroniku iz četrdesetih i to

Po ovim primjercima se to ne bi dalo zaključiti. :)

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Mistral-ads-bow-a2-1-800x800

Mistral BOW-A2

to je mistral, nikad čuo

ovo je line magnetic

europsko zastupstvo

https://www.line-magnetic.eu/

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:54

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 LM-1440x720-222

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:55

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

Svejedno, ja imam dovoljno godina da ne čujem ništa preko 14-15 khz tak da...

Što se tiče godina i sposobnosti slušanja visokih frekvencija, tu ima dosta pretjerivanja.
Predlažem da poslušaš što o tome kaže Paul. :)


ovaj, probao sam puštat određene frekvencije, ima testova na internetu... cca 14 k i to je to, meni je 54, skoro 55

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Guest 24/3/2019, 09:56

Speare Shaker wrote:

Ne, ja nisam rekao da imaju gumene niti kalote niti dust caps.
Čini mi se da si ti u jednom postu spomenuo da pretpostavljaš kako je riječ o gumenim dust caps, a za kalote visokotonaca da su metalne odnosno aluminijske.

Kalota je doduše kalota (dome), bez obzira je li riječ o dust caps ili membrani visokotonca. Riječ je o obliku i jednog i drugog.
Dust caps doduše često znaju biti i drugačije oblikovani, blago udubljeni, što olakšava popravak dust capa u sam svoj majstor verziji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:57

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:nego to su kažeš gumene kalote? Možda da probam naručit od ovih koji prodaju kalote... a visokotonce rastavit i na kugli tog promjera (tipa dječja igračka ili nešto) sredit alu ovojnicu tamo gdje je gurnuta unutra, ili se i to da naručit... to nisu skupe stvari, vidim da su kalote pet dolara  samo imaju sto vrsta materijala ne bi htio da mi se razlikuju nove i stare

Ne, ja nisam rekao da imaju gumene niti kalote niti dust caps.
Čini mi se da si ti u jednom postu spomenuo da pretpostavljaš kako je riječ o gumenim dust caps, a za kalote visokotonaca da su metalne odnosno aluminijske.
Da sad ne tražim po postovima unatrag.
Ako je zvučnik van funkcije zato jer je zavojnica otišla, onda je to dodatan problem, jer dust cap ne utječe iole ozbiljnije na zvuk, ali ništa posebno.
Doduše, ako su se žice stalile, onda treba raditi novu zavojnicu ako se hoće očuvati bas, a ako se samo prekinula na nekom mjestu, onda se to lako sredi lemilicom.
Uvijek je bolje prvo se obratiti proizvođaču, posebno ako je neki od kakvog takvog ugleda, a ako u razumnom roku ne dobiješ odgovor, onda pokušaj s nečim drugim, najvjerojatnije diy metodom.
Ako visokotonci nemaju ubačen feroflud, onda sa ispravljanjem kalote ne bi smio imati problema, jer nema opasnosti da ti ferofluid nestane sa svog mjesta, a ako to solidno napraviš, onda nećeš čuti nikakvu razliku u zvuku.
No, ponavljam, metalne kalote znaju biti dosta osjetljive i krhke pa je svašta moguće, tako da bi se na kraju moglo pokazati da je najpametnije također obratiti se proizvođaču. Srećom pa su dimenzije kalota uglavnom tipizirane, najčešće je riječ o 25 mm odnosno 1 inč, ali ih ima i od 19, 28 i slično.
API Energy je u nekim svojim modelima imao neki čudan visokotonac koji je podsjećao na membranske konusne visokotonce samo je bio nešto drugačije oblikovan. Vanjski promjer elastičnog ovjesa visokotonca je bio 38 mm, a unutarnje kalote koja je imala poseban elastični ovjes 19 mm.
Ako ćeš mjenjati kalote, onda moraš paziti na vrstu materijala, jer se zvuk zna osjetnije razlikovati i lako se čuje razlika između aluminijske kalote i one od titana bez obzira na godine, jer ćeš frekvencije do 12-13 kHz ipak čuti bez problema.

ne ništa nije otišlo osim dust caps i malo kozmetički oštećenih visokotonaca ali mislim da to ipak utječe, u svakom slučaju trenutno su drugi zvučnici u funkciji, ove ću spojit kad ih sredim

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 09:59

odnosno mislim da utječe kad su visokotonci "zgužvani"

a sad visokotonci jesu alumimij, to je sigurno, a kalote nisam siguran što su, guma ili plastika, ostaci su donekle savitljivi pa bih rekao guma ipak

problem je što na obrascu za narudžbu imaju masu materijala


a za papir znam da je odličan za mid / bass, ima ga jako puno high end zvučnika zadnje vrijeme je opet popularan

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by marcellus 24/3/2019, 10:02

da baš gledam to su 4,5 i 1 inč drajveri, tipično za male satelite

inače to su zvučnici za koje ti treba sub, jasno

_________________
Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt - Page 3 Empty Re: Amerikanac ČETNIK osuđen na smrt

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum