ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 00:24

tko te raseljava?
pa živi u hr, lt ili fr nemaš nikakvih zabrana.

samo treba izaći iz pečine i mentaliteta.

ch i no su isto otvorena tržišta rada i praktično članovi eu.

svi imate krivu percepciju rada u drugoj državi.

osnovno je pravilo ne potpisivat ugovor s agencijama za zapošljavanje s prostora ex juge, albanije, bugarske, rumunjske, grčke.

ugovor dat na prijevod i odvjetniku. većinom sranja dolaze od ekipe bih, srbija, bulgaria, romania und greek.

ostalo ostavite za birtijaške priče.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Eroo 17/3/2019, 00:41

Yehudim wrote:Ero akademiče  drunken

- Remizirati  ( remi - u šahu recimo )

- Rezimirati - sagledati ukratko
Jebiga, ja učim i od Šoića (Bela lađa). :D
Inače: Summary, abstract...
Eroo
Eroo

Posts : 74775
2016-07-22


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Yehudim 17/3/2019, 01:09

Mislio sam da ćeš reći - tipfeler

Ali OK i meni se nekad zaplete jezik  drunken

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by immortal 17/3/2019, 01:15

Sora wrote:
mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.
tako bi bilo logično da tebe bosna plaća i liječi
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 01:38

mortal wrote:
Sora wrote:
mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.
tako bi bilo logično da tebe bosna plaća i liječi
po čemu bi bilo logično?ako je građanin rh, tu je prijavljena automatski pripada zdravstvu rh.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Eroo 17/3/2019, 04:22

Yehudim wrote:Mislio sam da ćeš reći - tipfeler

Ali OK i meni se nekad zaplete jezik  drunken
Prečesto, majku da nemam (opet kralj Šoić).  
Eto, sad smo valjda i remizirali (po tvoje). :)


Last edited by Eroo on 17/3/2019, 04:27; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74775
2016-07-22


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Eroo 17/3/2019, 04:26

veber wrote:
mortal wrote:
Sora wrote:
mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.
tako bi bilo logično da tebe bosna plaća i liječi
po čemu bi bilo logično?ako je građanin rh, tu je prijavljena automatski pripada zdravstvu rh.
Ne pripada, budaletino švapska, zdravstveno osiguranje se mora svaki mjesec uplaćivat.
S kojeg konta će ti naplatit uslugu liječnika i cijenu lijekova, ako imaš nevažeću zdravstvenu?
Eroo
Eroo

Posts : 74775
2016-07-22


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora 17/3/2019, 06:35

Dopunsko zdravstveno se svaki mjesec skida s mojeg tekuceg racuna U ZABI 70 kn trajnim nalogom 
osnovno zdravstveno , nemam pojma 
Ja kad sam radila znam da se za tu stavku ZDRAVSTVENO I SOCIJALNO najvise uzimalo iz place 
Ne znam sad za mirovinu 
Dakle JA KOJA SAM RADILA PUNI RADNI STAŽ i uplaćivala za te svrhe gotovo punih 40 godina imam ISTA PRAVA U LIJEČENJU kao i onaj iz sirokog ili Ljubuškog ili picke materine koji nije nista uplaćivao 
Tog nema nigdje na svijetu 
Osim u erinoj glavi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora 17/3/2019, 06:45

Usput i o mirovinama 

Bivših pripadnika HVO-a koji su ostvarili mirovinu je 6782. Od tog broja većinom se radi o invalidskoj, a korisnika obiteljske je 713.
Ni polovica umirovljenika nije imala uvjete za starosnu mirovinu
Starosnu mirovinu ostvarilo je manje od polovice korisnika, njih 498.456. Starosnu mirovinu za dugogodišnje osiguranike ostvarilo je 21.109 građana, a njihova mirovina prosječno je za oko 900 kuna veća nego što iznosi prosječna starosna mirovina od 2541 kune.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora 17/3/2019, 06:49

Dakle 

Hrvatski zdravstveni sustav OPTEREĆUJE vjerivatno oko pol milijuna Hrvata iz susjedne drzave 

I hrvatsko mirovinsko također snosi trošak za oko 10 tisuca  pripadnika Hvo i obitelji 
Te također i neki broj lazno prijavljenih osiguranika koji ne zive u RH ali uzimaju penzije tu . 

Nenam nista protiv. 
Ali BEZ RACUNA SE NE RACUNA 
a vi se ponašajte ko pijani milijarderi. 
Vi koji volite hrvatske zbog para

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 07:03

Eroo wrote:
veber wrote:
mortal wrote:
Sora wrote:
mortal wrote:ljudi moji
mnoge se Hrvate protjeralo ostavivši ih bez mogućnosti zarade u Hrvatskoj a sad su još meta onih koji su ostali
kome smeta što se Hrvatski narod liječi u Hrvatskoj državi
da su vlasti i politika omogućili normalan život u Hrvatskoj vjerujte da ih velika većina ne bi otišla
Simpatičan  je tvoj stav 
Ali nema veze s logikom 
Ako netko vani zarađuje nek vani i placa zdratvene usluge 
Ili ovdje l 
Ali nek placa. 

Propada sustav tako jer se svatko na njega zakvači. 
I redovi su predugi.
tako bi bilo logično da tebe bosna plaća i liječi
po čemu bi bilo logično?ako je građanin rh, tu je prijavljena automatski pripada zdravstvu rh.
Ne pripada, budaletino švapska, zdravstveno osiguranje se mora svaki mjesec uplaćivat.
S kojeg konta će ti naplatit uslugu liječnika i cijenu lijekova, ako imaš nevažeću zdravstvenu?
gle, bosančero, koji sve započinješ vrijeđanjem. po ustavu rh imaš pravo na ZO.
znam da ti je IQ168 ali s kojeg konta će naplatiti mojoj malodobnoj kćeri koja se školuje?
unutar eu svatko ima pravo na osnovnu medicinsku skrb.
ti bosančero ili tvoj zemo iz sirije. isti kurac. ide na trošak ZO.

i sančo probaj čitat s razumijevanjem. ako je sora državljanka RH, tu živi, tu je prijavljena ima pravo na ZZ od strane ZO.

znam da te jebe IQ ali treba čitati što piše u zakonu.

i da se vratimo na početak. ne moraš nikaj uplaćivat. ja sam 14 mjeseci radio nikaj, od toga dva mjeseca poušao od tebe dobiti neke suvisle odgovore i gle čuda bio sam ZO.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 07:05

Sora wrote:Dopunsko zdravstveno se svaki mjesec skida s mojeg tekuceg racuna U ZABI 70 kn trajnim nalogom 
osnovno zdravstveno , nemam pojma 
Ja kad sam radila znam da se za tu stavku ZDRAVSTVENO I SOCIJALNO najvise uzimalo iz place 
Ne znam sad za mirovinu 
Dakle JA KOJA SAM RADILA PUNI RADNI STAŽ i uplaćivala za te svrhe gotovo punih 40 godina imam ISTA PRAVA U LIJEČENJU kao i onaj iz sirokog ili Ljubuškog ili picke materine koji nije nista uplaćivao 
Tog nema nigdje na svijetu 
Osim u erinoj glavi
zašto plaćaš dodatno? pa to je rvacka di se čeka za mr pluća 1,5g.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sora 17/3/2019, 08:24

Zato sto moram da bar nesto izvučem 
Neki lijekovi ne idu bez dodatne 
Kao ni neki pregledi 
I samo 70 kuna nije puno 

I jos cu se osigurati kod Sunca ili neke osiguravajuće kuce 
Jer oni ipak rade brze 

A da 
To je RVACKA 
i sto je najgore imamo jos i te utege iz ercegovne 
Nek se lijece doma majku mu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 08:26

sunce ti je ercegovačko :D


zemi uniqa, to ja starom plaćam. 60ak kuna ali sve je pokriveno.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by vili40 17/3/2019, 08:36

danni1 wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
Aha guta narod guta.

Prošle godine, moja susjeda, dovukla dupe iz Irske na operaciju žuči u RH. 

Kurac bi ijedan dobio i aspirin. Kad odeš ošo si, ko te jebe ne vračaj se.

Jadne mrcine ni ljekić si gore ne mogu kupit al tamo im sve super.

Pljuc...krepajte pizde dezerterske.
dezerterske pizde,to je sad popularno?I oni koji nekako pobjegnu iz sjeverne koreje su dezerteri i neprijatelji države?A tko ih to proglašava dezerterima?Možda oni koji su tu državu spizdili radi svojih interesa?Dezerteri krivi što kako kaja veli pacijenti nemaju u sobi wc papir?Vi ili se pravite mutavi ili to stvarno jeste pa lijepo nastavite pustošiti lijepom vašom i redovito pratite koji je kompletić kraljica obukla danas,koliko je grama smršavila i kako zdušno navija za vatrene.Pa malo red ustaša,partizana,antifašista,jugonostalgičara,beljaka,živog zida i indexa.Dok vi tražite krivca za vaše pizdarije ljudi žele nekako preživjeti.
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Trinity 17/3/2019, 09:06

kaya wrote:Zbilja ljudi koji vam je k...ako radite vani prijavite se vani na zdravstveno, tamo plaćate porez, nemate vi ništa s HR više i njemim zdravstvom. 
Čuj to...popuju nama kako je tamo divno onda šalju strinu po ljekove i na bus jer su u svabiji skupi i neće se odjaviti s burze. 
Ma marš u p materinu, onda ovi naši jadnici koji završe u bolnici nemaju wc papir u sobi.
A je, inače bi imali wc papir u sobi.
I klimu.
I ne bi se čekalo mjesecima na pretragre.
Zdravstvena skrb bi bila najbolja moguća.
A nije tako.
I konačno se znaju krivci.


Last edited by Triny on 17/3/2019, 09:14; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 09:12

vili40 wrote:
danni1 wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
Aha guta narod guta.

Prošle godine, moja susjeda, dovukla dupe iz Irske na operaciju žuči u RH. 

Kurac bi ijedan dobio i aspirin. Kad odeš ošo si, ko te jebe ne vračaj se.

Jadne mrcine ni ljekić si gore ne mogu kupit al tamo im sve super.

Pljuc...krepajte pizde dezerterske.
dezerterske pizde,to je sad popularno?I oni koji nekako pobjegnu iz sjeverne koreje su dezerteri i neprijatelji države?A tko ih to proglašava dezerterima?Možda oni koji su tu državu spizdili radi svojih interesa?Dezerteri krivi što kako kaja veli pacijenti nemaju u sobi wc papir?Vi ili se pravite mutavi ili to stvarno jeste pa lijepo nastavite pustošiti lijepom vašom i redovito pratite koji je kompletić kraljica obukla danas,koliko je grama smršavila i kako zdušno navija za vatrene.Pa malo red ustaša,partizana,antifašista,jugonostalgičara,beljaka,živog zida i indexa.Dok vi tražite krivca za vaše pizdarije ljudi žele nekako preživjeti.
većinom su zagovornici, neradnici. vuk svršava na marcove kolumne. ima realno veću satnicu od mene.
takav se bori za drkanje u prazno.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest 17/3/2019, 09:51

kaya wrote:https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/porez-placaju-vani-a-lijece-se-u-hrvatskoj-krecu-stroge-kontrole-masovno-iseljenih-hrvata-njih-dvije-trecine-ponasaju-se-kao-da-su-jos-uvijek-tu/8495249/
NAJAVLJENA AKCIJA
[size=40]
Dvije trećine građana koji su otišli iz Hrvatske raditi u inozemstvo i dalje koriste hrvatsko zdravstveno osiguranje, prijatelji i rođaci ih prijavljuju svakoga mjeseca na Zavodu za zapošljavanje i podižu im lijekove pozorila je liječnica ‘ koje šalju autobusom u Austriju, Njemačku, Irsku’,Sanja Klajić Grotić u ime Hrvatske udruge ugovornih ordinacija.
Prema procjenama te udruge oko 330.000 osoba koje su se iselile iz Hrvatske zadržalo je zdravstveno osiguranje na koje ostvaruju pravo preko HZZO-a te ga i koriste osobno ili posredovanjem rodbine i znanaca, piše Glas Slavonije.
Građanima se više isplati koristiti hrvatsko zdravstveno osiguranje nego osiguranje zapadnoeuropskih zemalja, koje je višestruko skuplje.

‘U Hrvatsku se vraćaju kontrolirati trudnoću, kronični bolesnici nam dolaze po lijekove kao da borave u Hrvatskoj i da su prijavljeni na Zavodu za zapošljavanje. Procjene govore da je riječ o 330.000 osoba koje su se iselile i zadržale zdravstveno osiguranje u Hrvatskoj’, kaže i predsjednica Udruge Josipa Rodić za Glas Slavonije.
Iz Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje odgovaraju da je to problem koji se javlja kod osiguranika koji u iseljeništvu rade ilegalno te dodaju kako koriste sve raspoložive mahanizme kako bi se ovakvoj praksi stalo na kraj. Sami osiguranik bi trebao HZZO-u javiti da je u nekoj drugoj zemlji stekao pravo na osiguranje, no to se očito ne radi.
‘Osobe legalno zaposlene u drugoj državi članici ostvaruju pravo na zdravstveno osiguranje u toj državi te nije realno očekivati da postoji potreba zloupotrebe hrvatskog sustava osiguranja s obzirom na to da su im osigurana sva prava kao i ostalim osiguranicima države rada. Problem se javlja kod osoba koje rade u drugim državama članicama bez reguliranog radnog odnosa i/ili statusa u zdravstvenom osiguranju, zbog čega potencijalno dolazi do potrebe korištenja našeg sustava’, kažu iz HZZO-a te napominju kako surađuju s MUP-om te imaju pristup sustavu OIB-a.
HZZO ističe da se uskoro na razini Europske unije uvodi elektronska razmjena podataka u okviru sustava Electronic Exchange of Social Security Information (EESSI) koja bi trebala pomoći u kontroli osiguranika. Taj bi sustav trebao i olakšati i ubrzati razmjenu podataka između država članica.
[/size]
:^0
Precjednica udruge lupeta o stvarima o kojima nema pojma i sramoti onog koji ju je postavio na tu funkciju. A i Sanja Kljaić širi glupe dezinformacije kako bi se oprao nerad i krađa u zdravstvu. 

Ljudi ne nasjedajte. :)

Ne znam kako je u Irskoj i Engleskoj,  ali za Njemačku i Autriju vrijede ista pravila.

Ako radiš vani legalno i plaćaš porez, obavezno plaćaš i zdravstveno osiguranje. To je zakon, a ne dobra volja.
Ako ne plaćaš porez vani, a radiš vani, onda radiš na crno i varaš 2 države .
Treća opcija je da radiš za hrvatske tvrtke pa opet plaćaš porez HR-u. S obzirom da živimo u vrijeme digitalne tehnologije, nikakav problem nije provjeriti gdje tko što uplaćuje i gdje živi. 

Ne možeš boraviti u državi (govorim za države EU) dulje od tri mjeseca ako nemaš zdravstveno siguranje. Ukoliko nemaš pravo na burzu, a ne radiš, moraš ga sam uplaćivati. To nisu neki veliki iznosi 15-80 eura, ovisi o državi, ali moraš biti osiguran. Kad se taj netko vraća u Hr mora u roku 10 dana dostaviti potvrdu o zdravstvenom osiguranju u RH kako mu ne bi obračunavali taj minimum.
Dakle, taj netko će se prijaviti isti dan na HZZO, ali će potvrdu dobiti tek za 30 dana.  Alo, 30 dana im treba da napišu rečenicu: osoba x je osigurana po tom i tom članku  :D.  Dakle, platite taj zadnji mjesec tamo negdje vani dok ne dobijete tu potvrdu. 

Ne moraš biti na burzi da imaš zdravstveno osiguranje. Svi državljani RH imaju pravo na to. 
Ali, bijedan je onaj tko mora koristiti naše zdravstvo. Taj je sigurno iz BiH jer je tamo ipak gore nego tu. Nedavno sam imala priliku osjetiti blagodati našeg zdravstva. 
Imamo odlične privatne klinike. cheers 
Sve sam ih obišla skupljajući nalaze, jer su me u našim bolnicama naručili kroz 2 godine. Budem li u to vrijeme živjela vani doći ću na te preglede na koje su me naručili, bez obzira što sam sve platila privatnim klinikama. Zašto? Samo zato da vidim kako izgledaju pregledi preko HZZO-a, čiju sam kasu punila godinama, ali ih nikad nisam koristila. :)


A, eto, naši nemaju pojma tko im je osiguran, ali porezna evidencija im je odlična i pokušaji duplog oporezovanja su svakodnevni.  king

Ako radiš vani, a rezident si RH (tu su ti malodobna djeca, imovina itd), padaš pod duplo oporezovanje. Kako Hrvatska prednjači u porezima na plaće,  tu razliku u porezu koju se ne plati u Njemačkoj ili Austriji doplaćuješ Hrvatskoj. Isto pravilo vrijedi i za Slo, oni jednako deru svoje građane koji rade vani. 
Riješiti se duplih nameta možeš tako da kupiš nekretninu u državi u kojoj radiš. U tom primjeru ne podliježeš duplom oporezovanju čak i kad imaš malodobnu djecu u Hr jer se smatra da nisi privremeno u toj zemlji i da će i djeca prije ili kasnije doći živjeti kod roditelja. 

Te doplate vrijede i za umirovljenike koji su ostvarili pravo na mirovinu u nekoj drugoj zemlji izvan RH. Ostaju prijavljeni s prebivalištem vani jer bi morali plaćati razliku poreza na mirovinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Guest 17/3/2019, 09:54

danni1 wrote:
vili40 wrote:330 tisuća na grbači hrvatskog zdravstva.Ono dobiješ gripu pa iz Irske skokneš u Hrvatsku doktoru i dobiješ lijekove koje tu ionako moraš platiti.
A na burzu te svaki mjesec prijavi rodbina.Pa kakve veze ima burza sa zdravstvenim osiguranjem?Ovo je ludnica :D:I to narod guta.
Aha guta narod guta.

Prošle godine, moja susjeda, dovukla dupe iz Irske na operaciju žuči u RH. 

Kurac bi ijedan dobio i aspirin. Kad odeš ošo si, ko te jebe ne vračaj se.

Jadne mrcine ni ljekić si gore ne mogu kupit al tamo im sve super.

Pljuc...krepajte pizde dezerterske.
To je ona operacija na koju su je naručili prije 5 godina?

Uspjela ju je dočekati?  cheers
Dam se kladiti da je u međuvremenu zaradila i irsku mirovinu.  

Te pizde dezerterske uglavnom pomažu još nekog u Hr, a nerijetko i cijele obitelji. Malo poštovanja ne bi štetilo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 09:58

sve smo to apsolvirali.
u mom slučaju, njemačka, sve je firma odradila i ja sam uredno prijavljen, obveznik poreza i sl.

stvar je u tome da unutar eu svaka članica šalje podatke o osiguraniku.

i u biti možeš biti samo državljanin jedne države, ne kao erota pet.
mene je firma odjavila s hrvatskog zdravstva kao i s mirovinskog i kao za porez.

no danas svatko može biti novinar i svatko može koristiti gugl.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by veber 17/3/2019, 10:03

Rabarbara wrote:
To je ona operacija na koju su je naručili prije 5 godina?

Uspjela ju je dočekati?  cheers
Dam se kladiti da je u međuvremenu zaradila i irsku mirovinu.  

Te pizde dezerterske uglavnom pomažu još nekog u Hr, a nerijetko i cijele obitelji. Malo poštovanja ne bi štetilo. :)
to je ekipa koja bi, a ne bi.
pa se tješe životom u kontejnerima, koji inače služe za ostavljanje alata ili drugi gdje se pije kava. no oni su sebe uvjerili da ekipa živi za 1500, u kontjnerima i kuha si gablec na vatri ispod bačve.

no činjenica je da obični zidar domestic ima za jedan mjesec kao oni za 6-9
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj - Page 5 Empty Re: Porez plaćaju vani a lječe se u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum