ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by Hektorović Mon 23 Dec - 22:16

Novinari hrvatskog portala Index su posjetili dom Hane Hadžiavdagić Tabaković, te prenijeli dio blagdanske atmosfere.
Ko je ko i čiji u Hrvatskoj, pomalo paradoksalno, sve više dolazi u fokus što smo bliže Isusovom rođendanu. U skladu s tim nekima strašno smeta što novinarka i poduzetnica Hana Hadžiavdagić Tabaković, budući da je muslimanske vjeroispovijesti, kod kuće kiti bor.
Mi smo pak odlučili posjetiti Hanu u njezinom domu i provjeriti koliko je taj njen bor solidan i otporan na uskogrudnost i nacionalizam jer već jednom u životu je zbog istih razloga ostala bez njega.
- Slavim sve blagdane, bor je okićen za Novu godinu, nema veze s Božićem. Slavim Božić s prijateljima, slavim pravoslavne i katoličke Božiće i pravoslavne i katoličke Nove godine, slavim i kinesku Novu godinu, ako baš hoćete. Moji prijatelji k meni dolaze na bajrame, šaram jaja za Uskrs i za Vaskrs. Meni samo treba motiv da se slavi, da se ljudi vesele, da imam razlog nešto pokloniti jer više volim poklanjati nego primati poklone - priča Hana koja, kako kaže, od rođenja kod kuće kiti bor.
Nažalost, njena prva jelka je spaljena. Bilo je to u Sarajevu 1993. godine. Tad je imala svega osam godina i to je bio način da se ugrije na minus 25 stupnja u prostoriji čiji prozori su bili zatvoreni samo najlonima.
- Provela sam četiri godine u podrumu, tamo sam naučila čitati i pisati. Zato ne volim anemična jela. Kad mi kažeš četiri vrste sira, ja se naježim, samo daj nešto da nije anemično jer smo stalno jeli makarone na vodi. Moj bor je naložen, sjećam se kad je gorio, plastični naravno. Sjećam se i kad su gorjele sve te kuglice, izgorjele su i knjige, biblioteka mog djeda i sve cipele koje je mama imala jer ništa drugo nismo imali za naložiti. Iz trosjeda smo vadili drvene dijelove i to smo ložili. U ormarima nije bilo polica jer smo i njih iskoristili. Eto tako je bor izgorio, da ne mislite da je izgorio zbog nekih drugih poriva - prisjeća se Hana odrastanja u opkoljenom Sarajevu.
Iako bor nije spalila iz nacionalističkih ili vjerskih razloga, činjenica je da je spaljen kao posljedica istih. Stoga ne čudi da Hana smatra da je to tema o kojoj ne samo da ima pravo govoriti, već i treba. S 493 hiljade pratitelja na Instagramu spada među najveće regionalne influencerice pa automatski sve što radi i kaže je itekako važno i toga je veoma svjesna.
"Na nama, nekim srednjim generacijama, pogotovo na nama koji smo jaki na društvenim mrežama, je da pokušamo mlađe generacije uputiti nekako na pravi put, barem kad je u pitanju nacionalizam", kaže Hana te dodaje:
- Ja ne mogu vjerovati da su svi Amerikanci Amerikanci, a da se kod nas ljudi dijele na način da su Hrvati automatski katolici. Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, ja plaćam tu porez, ovo je moja država i zemlja i strašno volim Hrvatsku. Porijeklom sam Bosanka i ponosim se time. Moj prvi dečko, moja prva ljubav, bio je pravoslavac, to je bilo odmah nakon rata, no ni u jednom trenutku mi otac nije rekao da ne mogu biti s njim jer mu je otac Slobodan. Ja naprosto nisam tako odgojena - ispričala je Hana.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by AssadNaPodmornici Tue 24 Dec - 0:08

Vraća se korijenima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20663
2018-06-14


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by RayMabus Tue 24 Dec - 2:13

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 5d6cdfa8b52aa7.41760101_1


Nikad čuja za ovu. Neka ekstrada il tako nešta. Nebitna skroz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by T. Tue 24 Dec - 2:15

RayMabus wrote:Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 5d6cdfa8b52aa7.41760101_1


Nikad čuja za ovu. Neka ekstrada il tako nešta. Nebitna skroz.
Slavi božić, kiti bor...
Ide na polnoćku...
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by Counter-Strike Tue 24 Dec - 2:21

RayMabus wrote:Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 5d6cdfa8b52aa7.41760101_1


Nikad čuja za ovu. Neka ekstrada il tako nešta. Nebitna skroz.
jel to ista treba? pirat

_________________
Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by RayMabus Tue 24 Dec - 2:25

Je , to je ista treba. Ma čitam izjave. Nacionalizam je za sirotinju.

Ok al ova nije nacionalista. Ne vidin ništa zanimljivo u njenoj priči. Normalna je. Sve ok al ova je mentalno iznad nacionalizma i religija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by T. Tue 24 Dec - 2:26

RayMabus wrote:Je , to je ista treba. Ma čitam izjave. Nacionalizam je za sirotinju.

Ok al ova nije nacionalista. Ne vidin ništa zanimljivo u njenoj priči. Normalna je. Sve ok al ova je mentalno iznad nacionalizma i religija.
Mentalno, ta je ispod razine mora...
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by RayMabus Tue 24 Dec - 2:32

T. wrote:
RayMabus wrote:Je , to je ista treba. Ma čitam izjave. Nacionalizam je za sirotinju.

Ok al ova nije nacionalista. Ne vidin ništa zanimljivo u njenoj priči. Normalna je. Sve ok al ova je mentalno iznad nacionalizma i religija.
Mentalno, ta je ispod razine mora...
Pa meni je normalna. Samo me ne zanima uopće ženska da bi dublje secira nju ka nju. Još jedna sa estrade il tako nešto. Ne vidin smisao da to komentiram ( te sa estrade ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by vuksadinare Tue 24 Dec - 7:38

ova hoce biti hrvat a mesic i komsic bosnjaci...sto ti je zivot Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98752
2015-09-08


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by jastreb Tue 24 Dec - 8:14

Hrvati i muslimani ponovo dolaze u normalne odnose.

Sjećam se ono prije 4-5 godina kad je IS haračio da su se muslimani nekako(valjda od  neugodnosti) povukli i prestali izlaziti kao prije.

Sada se stanje normalizira. A čujem i da u BIH usprkos politici ,ljudi nekako tjeraju dalje.

Muslimani u Hrvatskoj,obično nakon druge generacije postanu Hrvati. Njihova djeca više nisu Mujo,Haso i Ibro,već Denis,Damir i Edo,a unuci su već Mario,Marko i Luka.

Meni jedan Zijo kaže kad sam ga pito zašto je djeci dao katolička imena,rekao da zato jer su rođeni ocdje,jer nisu muslimani i ne želi da mu se djeca odvajaju.

Jedan moj frend se oženio u crkvi katolkinjom,pa se u jednom danu i krstio i vjenčao.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by veber Tue 24 Dec - 9:17

samo se vi srblje i bosilje ne integrirate u društvo i mašete s tri prstića.
čisto da znaš i desnica u njemačkoj maše s tri prstića jer je pozdrav uzdignutom rukom zabranjen i kažnjiv. onda se kuruza mjeri visoko uzdignutom rukom i s tri raširena prsta. palcem, kažiprstom i srednjakom, a što znači
eine volk
eine reich
ein führer

_________________

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država M_50010

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by Guest Tue 24 Dec - 10:49

veber wrote:samo se vi srblje i bosilje ne integrirate u društvo i mašete s tri prstića.
čisto da znaš i desnica u njemačkoj maše s tri prstića jer je pozdrav uzdignutom rukom zabranjen i kažnjiv. onda se kuruza mjeri visoko uzdignutom rukom i s tri raširena prsta. palcem, kažiprstom i srednjakom, a što znači
eine volk
eine reich
ein führer

A nish od toga Weberu..volk se izmjeso sa čamugama,turčadijom i arapima...
rajh seli u Rusiju svoje proizvodne kapacitete...
Od firera ni traga niti glasa..nadam se da ovu Babu Merkel ne racunas u firere...

dakle-ćunak.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by veber Tue 24 Dec - 11:24

nisi ti bio u essenu ovog ljeta pa da vidiš obljetnicu protesta od prije par godina.
murju je obuzelo slijepilo. nikaj nije vidjela, a tu nedjelju je bilo nezgodno biti crnomanjast. doduše stradalo je par kebabđinica, ali to je kolateralna žrtva.

reich je odavno vlasnik rusije. i uredno s rusijom posluje. kao i s iranom.

_________________

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država M_50010

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by debotoijusto Tue 24 Dec - 11:41

pismejker wrote:
veber wrote:samo se vi srblje i bosilje ne integrirate u društvo i mašete s tri prstića.
čisto da znaš i desnica u njemačkoj maše s tri prstića jer je pozdrav uzdignutom rukom zabranjen i kažnjiv. onda se kuruza mjeri visoko uzdignutom rukom i s tri raširena prsta. palcem, kažiprstom i srednjakom, a što znači
eine volk
eine reich
ein führer

A nish od toga Weberu..volk se izmjeso sa čamugama,turčadijom i arapima...
rajh seli u Rusiju svoje proizvodne kapacitete...
Od firera ni traga niti glasa..nadam se da ovu Babu Merkel ne racunas u firere...

dakle-ćunak.. :cleanteeth
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by RayMabus Tue 24 Dec - 11:46

Ovu moš jebat dan noć. Viš kolike noge ima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by debotoijusto Tue 24 Dec - 11:52

RayMabus wrote:Ovu moš jebat dan noć. Viš kolike noge ima.
Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država 5565bc69-2a34-43b5-b97d-052e0a0a0a6d-hana-hadziavdagic-tarik-tabakovic-previewOrg

a vidi cunke , nakon zadovoljavanja primarnih nagona sto bi radio s ovim ostatak vremena ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by RayMabus Tue 24 Dec - 11:58

Rđavon kurcu svaka dlaka smeta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by debotoijusto Tue 24 Dec - 12:04

RayMabus wrote:Rđavon kurcu svaka dlaka smeta.

i to sto kazes...od nove godine jebes ili nastavljas celibat ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by Guest Tue 24 Dec - 12:04

AssadNaPodmornici wrote:Vraća se korijenima

Kojim korijenima??Osmanlijskim??..To definitivno..cura je 1/1 Turcinka.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država Empty Re: Hana Hadžiavdagić otvoreno: Moje dijete će biti Hrvat, bit će rođeno u Hrvatskoj, plaćam tu porez, ovo je moja država

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum