ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 8/3/2019, 23:20

red wolf wrote:
Eroo wrote:
red wolf wrote:Tomašić: Beskrupulozni lijevi lobiji su krivi za zabranu mise na Bleiburgu

Neka joj netko objasni da iza toga stoji zdrav razum...

Dapače, Stranka zdravog razuma, Šoiću. :D
Slovenac ovo te se ne tiče...

  lol!

Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 8/3/2019, 23:21

n_razbojnik wrote:Sve to ide od onog sataniste iz Argentine

 Griješiš......u Španjolskoj je grob  sina sataninog

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Eroo 8/3/2019, 23:24

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Jer mora svima biti jasno da ni Vatikan neće stati uza onoga koji ga je kroz povijest najviše (o)sramotio.
Da..pa tako reci..osramotili cuvajuci im dupeta od osmanlija a nikad zauzvat nismo nosta dobili...ja vatikanu nikad puno nisam vjerovao..kad bi govorili o grijesima vise je njihovih prema nama nego nasih prema njihovima
Pričam o Vatikanu nakon 2.vatikanskog koncila.

Kad je Vatikan razriješio sa raznim grijesima iz prošlosti.
S nikakvim Koncilom se nije razriješio ni jedan grijeh.
Kao što vidimo u Crkvi i danas ima griješnih, što je normalno.
Onaj tko pokušava zabraniti mise za pokojnike je u velikom grijehu.
Zapravo, mislim da je bio cijelo vrijeme dok je zataškavao
pedofiliju u svom okruženju. :]

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75035
2016-07-22


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Eroo 8/3/2019, 23:27

Yehudim wrote:
n_razbojnik wrote:Sve to ide od onog sataniste iz Argentine

 Griješiš......u Španjolskoj je grob  sina sataninog

Duše su kod rođenja  nevine i bez grijeha, sotono. :]

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75035
2016-07-22


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 8/3/2019, 23:29

Eutubilamina šejtani  drunken

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Painkiller 9/3/2019, 00:47

Yehudim wrote:
vuksadinare wrote:Kic bice zestolog sukoba i vrijedjanja sa onim koji moj narod vrijedja..djikani nece vise krojit nista gotovo je sa tim..

 Nisu svi Hrvati kao ti, naprotiv.

 Tiha večina je protiv takvih koji veličaju zločine usraša.

 Uostalom pročitaj ustav RH i ponašaj se sukladno tomu.
Ja pripadam tihoj većini koja je protiv veličanja zločina ustaša, ali obrati pažnju da se toj tihoj većini također gade oni koji pri tome brane druge koljače.
Koljač je koljač. Koljač sa "U" nije ništa veći koljač od onog sa zvijezdom. 
Tito i partizani su, naravno imali neke relativno pozitivne uspjehe. 
Zašto relativne ? Druga tema.
Ali kad razgovaramo o zločinima, Ante je čisti amater spram Josipa. Obična seljačina prema genijalnom koljaču kakav je bio Tito.
A što je najgore - i jedan i drugi su naši. Jebote, čak je i Sora naša :-)
Postigli smo raznolikost da je to strahota jedna.
Nužno je da uvjek imamo vanjskog neprijatelja, očito (to je znao i Tito), inače ćemo se opet međusobno poubijati.
A lijepo je znati da ima i gorih od nas...

Zaboli me za politički dokument kakav je ustav. Ili si čovjek ili nisi. Neće mene ustav zaustaviti niti me osloboditi (niti me zaštititi).
Ja sam uvjek spreman braniti tvoje pravo da kažeš što hoćeš. Možeš li to reći za sebe ?
Nije ni bitno. Možeš me vrijeđati i braniti mi da izrazrazim svoje mišljenje, prijavititi policiji...tvoje pravo. Postoji čak i velika vjerojatnost daa ćeš biti u pravu. Ali ako me hoćeš ubiti bez poštenog suđenja, na osnovu pretpostavljenje krivnje - jebi ga, ti si običan koljač, pa se pozivaj na atifašizam koliko hoćeš...

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 9/3/2019, 01:24

Painkiller wrote:
Yehudim wrote:
vuksadinare wrote:Kic bice zestolog sukoba i vrijedjanja sa onim koji moj narod vrijedja..djikani nece vise krojit nista gotovo je sa tim..

 Nisu svi Hrvati kao ti, naprotiv.

 Tiha večina je protiv takvih koji veličaju zločine usraša.

 Uostalom pročitaj ustav RH i ponašaj se sukladno tomu.
Ja pripadam tihoj većini koja je protiv veličanja zločina ustaša, ali obrati pažnju da se toj tihoj većini također gade oni koji pri tome brane druge koljače.
Koljač je koljač. Koljač sa "U" nije ništa veći koljač od onog sa zvijezdom. 
Tito i partizani su, naravno imali neke relativno pozitivne uspjehe. 
Zašto relativne ? Druga tema.
Ali kad razgovaramo o zločinima, Ante je čisti amater spram Josipa. Obična seljačina prema genijalnom koljaču kakav je bio Tito.
A što je najgore - i jedan i drugi su naši. Jebote, čak je i Sora naša :-)
Postigli smo raznolikost da je to strahota jedna.
Nužno je da uvjek imamo vanjskog neprijatelja, očito (to je znao i Tito), inače ćemo se opet međusobno poubijati.
A lijepo je znati da ima i gorih od nas...

Zaboli me za politički dokument kakav je ustav. Ili si čovjek ili nisi. Neće mene ustav zaustaviti niti me osloboditi (niti me zaštititi).
Ja sam uvjek spreman braniti tvoje pravo da kažeš što hoćeš. Možeš li to reći za sebe ?
Nije ni bitno. Možeš me vrijeđati i braniti mi da izrazrazim svoje mišljenje, prijavititi policiji...tvoje pravo. Postoji čak i velika vjerojatnost daa ćeš biti u pravu. Ali ako me hoćeš ubiti bez poštenog suđenja, na osnovu pretpostavljenje krivnje - jebi ga, ti si običan koljač, pa se pozivaj na atifašizam koliko hoćeš...

  :)


Apsolutna sloboda ne postoji. 

Dali je dopušteno pogubiti ubojicu/e, može li se ratnom zločincu oduzeti pravo da postoji u društvu...........DA

Koalicija sila pobjednica je sudila ratnim naci zločincima,kojima je misto u ropotarnici povijesti. 

 jednako tako i njihovim kolaboracionistima u mnogim Europskim državama.  

 O buraniji sa Blajnuga ne želim trošiti riječi, naročito ne o njivovim vodjama, ideolozima i

sumanutim naci koljačima. 

Pa demokratski je Svijet tu bandu poviša u Nirnbergu.

   V A E   V I C T I S

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Oh_Femder 9/3/2019, 01:28

Eroo wrote:
Yehudim wrote:
n_razbojnik wrote:Sve to ide od onog sataniste iz Argentine
Griješiš......u Španjolskoj je grob  sina sataninog
Duše su kod rođenja  nevine i bez grijeha, sotono. :]
Ti očito nisi katolik kad ne znaš da to nije istina. Ili jednostvano lažeš ;P po običaju...
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 9/3/2019, 01:31

ups

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 9/3/2019, 01:34

Katolička crkva u Koruškoj ne želi da se misa održi jer je, naveli su u priopćenju, politički instrumentalizira.
"Misa na polju pored Bleiburga postala je dio manifestacije koja se politički instrumentalizira i dio je političko-nacionalnog rituala koji služi selektivnom doživljavanju i tumačenju povijesti“
stoji u pismu koje je potpisao tajnik biskupije u Klangenfurtu monisnjor Engelbert Guggenberger.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by n_razbojnik 9/3/2019, 01:40

Retardirano objašnjenje ali ajd,njihovo je mogu odobravat i branit kome im volja...

Treba sv misu odvojiti od susreta na Bleiburgu ako im isti smeta,ali braniti istu ima logike samo ako se vode teorijom da tamo zapravo zrtava nema,sve drugo je kenjaža...da selektivno doživljavanje...

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Ringo10 9/3/2019, 03:30

Yehudim wrote:Katolička crkva u Koruškoj ne želi da se misa održi jer je, naveli su u priopćenju, politički instrumentalizira.
"Misa na polju pored Bleiburga postala je dio manifestacije koja se politički instrumentalizira i dio je političko-nacionalnog rituala koji služi selektivnom doživljavanju i tumačenju povijesti“
stoji u pismu koje je potpisao tajnik biskupije u Klangenfurtu monisnjor Engelbert Guggenberger.
Od 1990te se kompletan odnos Hrvatske prema 2. sv ratu sveo i reducirao na dogadjanja iz Svibnja 1945te poznata pod imenom Bleiburg. 
Ništa tu drugo ne postoji osim Bleiburga i takozvanih Križnih puteva a sve zajedno je odavno otišlo u domen mitologije i mitomanije. 
Ta kuknjava i patetika  možda može da funkcionira unutar Hrvatske ali bilo gdje izvan Hrvatske to izaziva negativne reakcije i konotacije i tretira se kao povijesni revizionizam i ustašo-nostalgija. 
Hrvati to doživljavaju na takav način da je potpuno jasno njihovo ideološko opredjeljenje i emotivna samoidentifikacija sa gubitničkom stranom u 2. sv ratu. Dakle sa endehazijom i ustaškim režimom.

Hrvati NISU U STANJU da to stave u povijesni kontekst i da organiziraju nekakvu normalnu anti-ratnu komemoraciju tipa - da izvučemo povijesne pouke i iskustva iz jedne zablude za koju su ljudi izginuli bez veze i potrebe  i da se više nikad ne ponovi.

I zato se vrte u beskonačnom krugu iz kojeg ne mogu da izađu. I vrtit će se u tome krugu sve dok sami sa sobom ne raščiste taj problem onako kao i sav ostali svijet.

Hrvati ne mogu i neće da shvate i prihvate da je u jednom povijesnom trenutku ideja hrvatstva i hrvatske državnosti zloupotrijebljena od strane jedne promašene i psihopatski opsjednute klike, zaslijepljene mržnjom i apsolutno nesposobne i nedorasle okolnostima u kojima se našla i koja je usljed svoga fanatizma i primitivizma počinila teške zločine i gurnula i sam hrvatski narod na rub propasti iz koje ga je izvukao hrvatski komunistički pokret sa svojim NOPom.

I Hrvati ne mogu i neće da shvate i prihvate da su sve negativne posljedice u koje se ubrajaju i mitologizirani Križni Putevi zajedno sa Bleiburgom, samo logična posljedica svih zločina i političkih promašaja jednog režima koji je izgubio veze sa stvarnošću. 
Posljedice koje se nisu mogle izbjeći. I ujesto da iz svega izvuku povijesne pouke, Hrvati su upali u mitologiju i mitomaniju, povijesni revizionizam kao i određeni politički autizam. 

A sve to zajedno na međunarodnom planu izaziva samo odijum, optužbe, sumnjičenje i prilično gađenje. I vrlo loše političke posljedice, a što Hrvatska plaća i plaćat će i dalje.

A osobno sam bio mnogo puta svjedok koliko su predrasude međunarodnih faktora  naštetile i štete i dalje  Hrvatima u BiH.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Eroo 9/3/2019, 06:32

Ringo10 wrote:
I Hrvati ne mogu i neće da shvate i prihvate da su sve negativne posljedice u koje se ubrajaju i mitologizirani Križni Putevi zajedno sa Bleiburgom, samo logična posljedica svih zločina i političkih promašaja jednog režima koji je izgubio veze sa stvarnošću. 
Posljedice koje se nisu mogle izbjeći. I ujesto da iz svega izvuku povijesne pouke, Hrvati su upali u mitologiju i mitomaniju, povijesni revizionizam kao i određeni politički autizam. 
Ti si jednostavno dijete-kreten.
Samo u SLO postoji već otkrivenih preko 600 masovnih grobišta.
Saveznici nisu poubijali njemačku nacističku mladost nakon predaje.
To je ta razlika između notornih koljača i i civiliziranog svijeta.
Huda jama ("Barbarin rov") je tebi mit? Stvarno si kreten.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75035
2016-07-22


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 08:53

Painkiller wrote:
Yehudim wrote:
vuksadinare wrote:Kic bice zestolog sukoba i vrijedjanja sa onim koji moj narod vrijedja..djikani nece vise krojit nista gotovo je sa tim..

 Nisu svi Hrvati kao ti, naprotiv.

 Tiha večina je protiv takvih koji veličaju zločine usraša.

 Uostalom pročitaj ustav RH i ponašaj se sukladno tomu.
Ja pripadam tihoj većini koja je protiv veličanja zločina ustaša, ali obrati pažnju da se toj tihoj većini također gade oni koji pri tome brane druge koljače.
Koljač je koljač. Koljač sa "U" nije ništa veći koljač od onog sa zvijezdom. 
Tito i partizani su, naravno imali neke relativno pozitivne uspjehe. 
Zašto relativne ? Druga tema.
Ali kad razgovaramo o zločinima, Ante je čisti amater spram Josipa. Obična seljačina prema genijalnom koljaču kakav je bio Tito.
A što je najgore - i jedan i drugi su naši. Jebote, čak je i Sora naša :-)
Postigli smo raznolikost da je to strahota jedna.
Nužno je da uvjek imamo vanjskog neprijatelja, očito (to je znao i Tito), inače ćemo se opet međusobno poubijati.
A lijepo je znati da ima i gorih od nas...

Zaboli me za politički dokument kakav je ustav. Ili si čovjek ili nisi. Neće mene ustav zaustaviti niti me osloboditi (niti me zaštititi).
Ja sam uvjek spreman braniti tvoje pravo da kažeš što hoćeš. Možeš li to reći za sebe ?
Nije ni bitno. Možeš me vrijeđati i braniti mi da izrazrazim svoje mišljenje, prijavititi policiji...tvoje pravo. Postoji čak i velika vjerojatnost daa ćeš biti u pravu. Ali ako me hoćeš ubiti bez poštenog suđenja, na osnovu pretpostavljenje krivnje - jebi ga, ti si običan koljač, pa se pozivaj na atifašizam koliko hoćeš...
Ja NISAM VAŠA 
NE ZAVARAVAJ SE KONJINO 

NIKAD . UMRIJET CU RADJE. 
TAKAV NAROD. TAKVI LJUDI , TAKVA BUDAKA KO TI  nek ne pozivaju čestite ljude medu sebe 

To sto ti sebe opravdavaš time da ne veličaš ustase . Ne znaci nista kad odma iza toga pljuješ po necemu STO JE POVIJESNO POZITIVNO. 
PO ANTIFASIZMU. 

TAKAV STQV dovodi mnoge Hrvate na SMETLISTE HISTORIJE. 

NECES ME TAMO DOZVATI. 
GONI SE U PITDU MATERINU SLIJEPCE. 
I TRUNI U TAM ICI SVOJIH LAZI .

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 08:56

Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
I Hrvati ne mogu i neće da shvate i prihvate da su sve negativne posljedice u koje se ubrajaju i mitologizirani Križni Putevi zajedno sa Bleiburgom, samo logična posljedica svih zločina i političkih promašaja jednog režima koji je izgubio veze sa stvarnošću. 
Posljedice koje se nisu mogle izbjeći. I ujesto da iz svega izvuku povijesne pouke, Hrvati su upali u mitologiju i mitomaniju, povijesni revizionizam kao i određeni politički autizam. 
Ti si jednostavno dijete-kreten.
Samo u SLO postoji već otkrivenih preko 600 masovnih grobišta.
Saveznici nisu poubijali njemačku nacističku mladost nakon predaje.
To je ta razlika između notornih koljača i i civiliziranog svijeta.
Huda jama ("Barbarin rov") je tebi mit? Stvarno si kreten.
Da i sta ? 
Da postoji 1600 a ne postoji 
Sta bi gospoda iz poražene strane u ratu izvoljevaju 
Slaviti zlocince 
Mozes . 
Odi u Austriju probaj :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 09:01

NEVJERIVATNA je ta spirala lazi kod nasih fasista 
Kojima brane USPJEHE i njihovih ustaskih ljubimaca 
eto. Pljuske sa svih strana stižu 
Španjolci oce se rijesiti grobova onih sramotnih tzv POGLSVNIKA 
AUSTRIJSNCI zabranjuju politiziranje mise na Bleiburgu 
EU upozorava na zemlje u kojima je porast fasizma 
Vatikan je izrazio neslaganje 

ALI NASI VESELJACI OKREĆU DRUGI OBRAZ 
Ajte samo ..
Ostavite nas druge da mirno zivimo bez zagađenja s vasim mazohizmom

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 09:07

IAli ovo je  PLJUSKETINA STVARNO 

da biskupi Koruške zabranjuju biskupima hrvatske ...služenje mise 

Ha ha ha

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by danni1 9/3/2019, 09:10

Nema od tog ništa. 

Zabrane i progoni su dobro došli, jačaju duh. 

Kad vidiš tko zabranjuje i progoni jasno ti je da si na pravom putu.

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Serbinho-3 9/3/2019, 09:11

Nisu hteli Jugu, vec Ujke i Blajburg.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by danni1 9/3/2019, 09:18

Serbinho-3 wrote:Nisu hteli Jugu, vec Ujke i Blajburg.
Jbga kad je Juga tuga, vi ste to tek kasnije shvatili, mi, malo prije.

No, kako bilo ,važno je da smo shvatili i razišli se.

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Ringo10 9/3/2019, 09:46

Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
I Hrvati ne mogu i neće da shvate i prihvate da su sve negativne posljedice u koje se ubrajaju i mitologizirani Križni Putevi zajedno sa Bleiburgom, samo logična posljedica svih zločina i političkih promašaja jednog režima koji je izgubio veze sa stvarnošću. 
Posljedice koje se nisu mogle izbjeći. I ujesto da iz svega izvuku povijesne pouke, Hrvati su upali u mitologiju i mitomaniju, povijesni revizionizam kao i određeni politički autizam. 
Ti si jednostavno dijete-kreten.
Samo u SLO postoji već otkrivenih preko 600 masovnih grobišta.
Saveznici nisu poubijali njemačku nacističku mladost nakon predaje.
To je ta razlika između notornih koljača i i civiliziranog svijeta.
Huda jama ("Barbarin rov") je tebi mit? Stvarno si kreten.
Ja jedno a on drugo.

Evo pokušat ću još jednom lijepo s tobom.

NAravno da je riječ o zločinu pobjedničke strane. 

Ali ti zločini su pravilo u ratovima. Kroz cijelu povijest. Najbolje da uzmeš knjigu F. Tuđmana - Bespuća Povijesne Zbiljnosti pa pročitaj šta on tu piše. Piše da su zločini i pokolji i genocidi sastavnio dio ljudske povijesti.

Tvrdnja da saveznici NISU UBIJALI PORAŽENE je smiješna do bola. Ubijali su na masovnoj skali iako ne vole o tome da pričaju ali i ne kriju.

I boli ih kurac.

Pitaj Engleze i Amerikance za Dresden, Hamburg i druge gradove u kojima je bez ikakve vojne svrhe poubijan ogroman procenat populacije.

I reći će ti da ih kurac zaboli.

Pitaj Amerikance za one dvije atomske na Japan. Slegnu ramenima i kurac ih zaboli.

Pitaj Turke za pokolj Armenaca.

Neće ni da pričaju o tome - kurac ih zaboli.

De Gaulovi jarani su poubijali desetine tisuća kvislinga nakon rata. Pitaj ih - boli ih kurac za to. 

Ima li nedužnije populacije od domorodaca obje Amerike ili Australije. NAd njima je izvršen možda najgori genocid u povijesti. Pitaj Anglosaksonce šta misle o tome - kurac ih zaboli.

Recimo Tasmanija. U prošlosti je imala specifičnu populaciju tasmanskih Aboridžina, 50 godina nakon dolaska Europljana nije preostao NITI JEDAN JEDINI. Danas ne postoje.
Pitaj Australce britanskog porijekla za to - kurac ih zaboli. Više im je žao što su istrijebili Tasmanskog Tigra.

Tako ti to ide prika moj. Koja crna civilizacija, o čemu lupetaš.

A ovi ratovi ... evo da prvo počnemo od Srba, nećemo od Hrvata.

Srbi su doživjeli maosvan egzodus cijele populacije i to izgleda grozno kad se promatra samo po sebi, izdvojeno iz cijelog konteksta.

Ali kad su hrvatski Srbi pristali da budu instrumentalizirani od strane Miloševića na projektu stvaranje velike i homogene Srbije po programu Stevana Moljevića, znali su da moraju stupiti u krvavi sukob sa većinskim Hrvatima, i Bošnjacima i Hrvatima u BiH.

I šta sad. Kad kreneš u tako nešto, onda i ti i tvoj narod koji te podržava preuzima odgovornost i posljedice u slučaju poraza. Posljedica je egzodus na traktorima a ja sam sretan što tu nije bilo mnogo više žrtava s obzirom na količinu sranja koja su proizveli na našim područjima.

I zato je vrlo degutantno i licemjerno kad Aco Kurčić, Gljivica Pačić i onaj kreten Vulin Smrdulin sve to svode na Oluju i Bljesak i pizde sa govornica radi toga. 
Jer i Srbi i svi ostali se hvataju samo za ono što njih tišti a za svo sranje prije toga kroz 4 ili 5 godina dok su haračili, ubijali, silovali i etnički čistili,  njih lijepo kitomir zaboli. 
E ne može to tako. 

Jedini kojima je usađena krivnja nakon 2. sv rata su Nijemci i to zato jer su poraženi i jer je taj režim srušen ulaskom savezničkih vojski u Berlin.  Pa im je nametnuta denacifikacija i kompleks krivnje do danas. 

E Hrvati se sa 2. sv ratom ponašaju vrlo slično kao i Srbi sa ratovima devedestih. I sav taj rat svode na zadnjih 15 dana u Svibnju 1945te.

Ja sam još u vrijeme Juge znao za te partizanske krvave odmazde i zločine. Nije to bila ni tajna posebno u osamdesetim godinama. 
Nije se o tome mnogo pričalo a nije se niko mnogo ni sekirao, osim možda  onih koji su vukli obiteljske traume. 

Ali prika moj, kad se ustaško vodjstvo opredijelilo za kolaboraciju sa Nacistima i fašistima, sami su sebi odredili sudbninu kao i svima koji su uz njih pristali. Pa i dijelu naroda koji je uz njih pristao i pratio ih.
Kad se ustaško vodjstvo opredijelilo za strategiju brutalnih pokolja, obračuna, rasnih zakona i logora, kad su poslali vojsku na Staljingrda i kad su objavljivali rat Britaniji i Americi ... e pa jarane moj, morali su biti svjesni koje će posljedice snositi u slučaju poraza  i oni i narod na koji u se pozivali i u čije ime su to radili.

Posljedica je to što se izdogađalo na Bleiburgu i Križnim putevima. 
Vrlo je izvjesno da je to djelo pobješnjelih komandanata na terenu i da Tito to NIJE NAREDIO. Nikad nije dokazano i ne može biti dokazano jer to on naredio nije. Možda neki na nižim nivoima od Tita, recimo Đilas, Kardelj ili Rankvović ali ni za to nema dokaza. 

Da nije bilo Tita i NOPa, Hrvati bi bili potpuno počišćeni istočno od  linije Karlobag - KArlovac - Virovitica, a ostatak sa Zagrebom bi bio stavljen pod specijalnu vojnu upravu. Velikosrbi milosti ne bi imali nakon svega što se događalo. 

Veliki svjetski  rat bez milosti, na život i smrt koji je završio atomskim oružjem, i ti se opredijeliš za unaprijed određene gubitnike (ako je MAček sa svojom ekipom bio toga svjestan onda su morali biti svjesni svi sa dva grama mozga u glavi) i počiniš gomilu sranja ...  

I šta ti očekuješ? I nema tu kuknjave jarane moj. Bez obzira na to koliko je tih jama po Sloveniji i drugdje bilo ili nije.

Sam moraš biti svjestan svojih izbora, svojih opredjeljenja i samim time posljedica koje ćeš snositi u slučaju pobjede ili poraza. 

A ja tvrdim i uvijek ću tvrditi da smo, obzirom na SVE OKOLNOSTI, MI HRVATI JAKO, JAKO DOBRO PROŠLI.

I zato je povijest i kažu učiteljica života i iz povijesti treba izvlačiti pouke.

A Hrvati su užasno loši učenici. I bojim se da će opet ponoviti gluposti i promašaje iz prošlosti jer sve ukazuje na to. 

A slijedeći put im FORTUNA neće poslati drugog Tita.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 4 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum