ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by debotoijusto 9/3/2019, 18:18

Guverner Koruške dr. Peter Kaiser, član SPÖ-a koji od izbora 2018. samostalno vladaju tom austrijskom pokrajinom, izrazio je zadovoljstvo zbog odluke Katoličke crkve da ne dopusti održavanje godišnjeg okupljanja ustaša na Lojbaškom polju u blizini Bleiburga u svibnju.
- Prema mom mišljenju, riječ je o nužnom i ispravnom koraku kako bi se spriječilo okupljanje sljedbenika zabranjenog ustaškog režima i pripadnika drugih radikalno desnih skupina na koruškom tlu, na austrijskom državnom teritoriju - rekao je dr. Kaiser.
Naglasio je da očekuje novi zahtjev za održavanje skupa koji će, zajedno s pravnim stručnjacima, pomno analizirati te istražiti pravne procedure koje su na raspolaganju i saveznoj vladi. Guverner ističe da je proteklih godina ustrajno razgovarao s Crkvom, austrijskim saveznim vlastima i hrvatskim političarkama i političarima da se učini sve u njihovoj moći kako bi se zaustavili “marševi ljudi s odvratnim idejama i neprihvatljivim predstavljanjem nedvojbenih simbola”.
- Uključivanje ustaških obilježja u austrijski zakon o zabrani bio je prvi važan korak, a čak i važnija je odluka Katoličke crkve o nedavanju dopuštenja - rekao je guverner Kaiser.

:nb

debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by max123 9/3/2019, 18:21

Ringo10 wrote:
Problem je također to što mnogi Hrvati ne shvaćaju da cijela ta Bleiburg priča ne dira nikoga izvan Hrvatske.
pa i meni se jebe za zidove i armence,indijance i pakistance.bleiburg je NASA,Hrvatska, tragedija.i mi imao pravo da kukulelecimo do sudnjeg dana.ono ca meni nije jasno,kako si ti prezivio sve te godine medju australskim ustasama sa takvim radikalnim antihrvatskim stavom.to mi nikakko ne ide u glavurdu.ili su se australski Hrvati feminizirali ili si ti pickica tamo miran ko bubica..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 9/3/2019, 18:27

Eroo wrote:
Sora wrote:
Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
Eroo wrote:
Pitaj i Srbe za Srebrenicu. Kurac ih boli šta drugi pričaju.
Tako je to.
Dakle, boli nas kurac šta drugi pričaju. :)
KAd si pobjednik boli te kurac.

A kad si gubitnik možeš samo da pištiš i kukaš. 
Mi smo pobjednici, budaletino. Kukate vi i ne mi...
Štono se kaže, na kraju se šoldi broje.
Pomirite se s tim. A i ne morate, ko vas jebe. :)
Nije kraj dok ero ne veli 

E moj prika ..
Beskrajna je to bitka kpja prestaje kad se slabiji preda ili istrijebi 
A nekako drzim da fasisti moraju biti slsbijih
Fasisti = ustase 

znas zasto su slabiji ? Jer samo slabići lažju oprqvdavaju svoje greske 
Jer su kukavice i pizde 
I izgubit ce uvijrk ponovo 

Ili cemo svi skupa nestati
Svi baš kukavice? Od Vladivostoka do Tirane? To neki virus napa, šta li... :D

 Pa jasno da je tako. Kakav Vladivostok pijanduro ........Staljingrad misliš.

Tamo su se kukavni usraše predali ki zadnje jajare.  Onda obukli druge uniforme, 

one od  slavne Crvene Armije  pa

okrenuli puške protiv dojučeranjih saveznika nacista...........


:^0 :^0 :^0 :^0 :^0 lol! lol! lol! lol! lol!

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Ringo10 9/3/2019, 18:51

Eroo wrote:
Ringo10 wrote:Problem je također to što mnogi Hrvati ne shvaćaju da cijela ta Bleiburg priča ne dira nikoga izvan Hrvatske.

Nikoga izvan Hrvatske nije briga, ljudi uglavnom nemaju pojma
Koga boli qratz za te izvanka i šta oni misle?
PA dobro, ali onda nemojte kukat i posipat se pepelom ko zadnje pizde i pozivat se na partizaniju i na Tiiiitu kad vas načepe iz USA i UK veleposlanstava i medija i kad vas karaju židovski lobiji.

I pozivat se na AVNOJ i ZAVNOH i kako je RH sljedbenica SRHrvatske po ZAVNOHu kad recimo počnu srbijasnki mediji da vas zajebavaju ili talijanski iredentisti o vječno talijanskoj Istri ili Dalmaciji.

A za unutrašnje potrebe ste postigli šta ste htjeli. Cijeli rat ste sveli na Blajburg, partizane i Tileta popljuvali, likvidirane ustaše proglasili poubijanim nevinim cvijetom hrvatskog naroda .... i ne znam čemu više taj presing,
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by crvenkasti 9/3/2019, 19:02

Kao odgovor, i mi bismo trebali zabraniti komemoracije u Jasenovcu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 19:05

max123 wrote:
Ringo10 wrote:
Problem je također to što mnogi Hrvati ne shvaćaju da cijela ta Bleiburg priča ne dira nikoga izvan Hrvatske.
pa i meni se jebe za zidove i armence,indijance i pakistance.bleiburg je NASA,Hrvatska, tragedija.i mi imao pravo da kukulelecimo do sudnjeg dana.ono ca meni nije jasno,kako si ti prezivio sve te godine medju australskim ustasama sa takvim radikalnim antihrvatskim stavom.to mi nikakko ne ide u glavurdu.ili su se australski Hrvati feminizirali ili si ti pickica tamo miran ko bubica..
vasa HRVATSKA TRAGEDIJA je da zabijate glsvu u pijesak 
Da se nikad ne suočite s istonom hrabro i ko ljudi nego se bavite poluistinama i furate na nacionalne osjecaje 

To s tim osjecajima je također pizdin dim 
Građani Zagreba su pozdravili i hitlera i Pavelica i Titu 


Kad cete se suočiti s istonom ti sotono usraska ? 
Nikada . 
Jer bi onda shvatili koliko ste VELIKI IDIOTI. 
KOJI NE UCE IZ GRESAKA PRIJAŠNJE GENERACIJE. 

NIKAD SE NE BAVITE ISTONOM JER VAM LAZI BOLJE IZGJEDSUU . 
A JEBGA 
KUKSVICE, LAŠCI, PIZDUNI I POBJEFGULJE..
BESTE NA BLEIBURG. ?samo jok nema U I nena mise za Pavelca i co.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sora 9/3/2019, 19:07

crvenkasti wrote:Kao odgovor, i mi bismo trebali zabraniti komemoracije u Jasenovcu.
Ma 

Napravili su iz  JASENOVCA  cirkus 
Iz muzeja neko skladište starih stvari ,
 nepojmljivo da ne vide TU ZRTVE A KMECE O BLEIBRSKIMA STALNO

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by debotoijusto 9/3/2019, 19:30

Sora wrote:
crvenkasti wrote:Kao odgovor, i mi bismo trebali zabraniti komemoracije u Jasenovcu.
Ma 

Napravili su iz  JASENOVCA  cirkus 
Iz muzeja neko skladište starih stvari ,
 nepojmljivo da ne vide TU ZRTVE A KMECE O BLEIBRSKIMA STALNO

jasenovac je bio radni logor gdje su igrali malu floramye a nakon 18h isli bi kuci
danas bi to bilo nesto kao guljenje krumpira
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by n_razbojnik 9/3/2019, 20:09

debotoijusto wrote:
Guverner Koruške dr. Peter Kaiser, član SPÖ-a koji od izbora 2018. samostalno vladaju tom austrijskom pokrajinom, izrazio je zadovoljstvo zbog odluke Katoličke crkve da ne dopusti održavanje godišnjeg okupljanja ustaša na Lojbaškom polju u blizini Bleiburga u svibnju.
- Prema mom mišljenju, riječ je o nužnom i ispravnom koraku kako bi se spriječilo okupljanje sljedbenika zabranjenog ustaškog režima i pripadnika drugih radikalno desnih skupina na koruškom tlu, na austrijskom državnom teritoriju - rekao je dr. Kaiser.
Naglasio je da očekuje novi zahtjev za održavanje skupa koji će, zajedno s pravnim stručnjacima, pomno analizirati te istražiti pravne procedure koje su na raspolaganju i saveznoj vladi. Guverner ističe da je proteklih godina ustrajno razgovarao s Crkvom, austrijskim saveznim vlastima i hrvatskim političarkama i političarima da se učini sve u njihovoj moći kako bi se zaustavili “marševi ljudi s odvratnim idejama i neprihvatljivim predstavljanjem nedvojbenih simbola”.
- Uključivanje ustaških obilježja u austrijski zakon o zabrani bio je prvi važan korak, a čak i važnija je odluka Katoličke crkve o nedavanju dopuštenja - rekao je guverner Kaiser.

:nb
Moj debo sa'će vam ustašoidi apist za one petokrake dok upijaš D vitamin na skupu perotiv Markićke, vjeronauka , Vatikana, hetero ljudi i ostalih stvari što te živciraju...
nevalja se zabranama veselit'

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by max123 9/3/2019, 20:23

Sora wrote:

Kad cete se suočiti s istonom...
kojom istinom,balinkuso?da vas poturcenih Hrvata danas nebi bilo, da nije bilo ujaca.da bi vi poturceni Hrvati vec ceteresprve dozivili svoju zavrsnu srebrenicu da nije bilo ustasa...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Yehudim 9/3/2019, 21:16

[size=34]Austrija je naš problem riješila i definirala, a mi nismo[/size]


 Mislim da je ovo jedna od najkvalitetnijih izjava koje sam pročitao, a osobito mi je zazvonila izjava da se nanosi šteta Katoličkoj Crkvi. Mislim da takva rečenica nije mogla biti napisana bez suglasnosti Vatikana. Pokazuje se koliko je politika vrha Katoličke Crkve u Hrvatskoj u nesuglasju s djelovanjem pape Franje", 



O razlikama u djelovanju Austrije i Hrvatske kaže kako je u Austriji propisano da je bilo kakvo obilježje NDH kažnjivo. "Kod nas toga nemate. Imate pojave da se "Za dom spremni" ne prijavljuje, da se Thompsona nekad oslobodi, da Prekršajni sud nekad donese ispravne odluke... Ali nismo do kraja to definirali. Austrija je naš problem riješila i definirala, a mi nismo. Katolička Crkva pokušava utjecati na politiku. Izjave biskupa su dolijevanje benzina na vatru.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Painkiller 9/3/2019, 21:28

Sora wrote:
Painkiller wrote:
Yehudim wrote:
vuksadinare wrote:Kic bice zestolog sukoba i vrijedjanja sa onim koji moj narod vrijedja..djikani nece vise krojit nista gotovo je sa tim..

 Nisu svi Hrvati kao ti, naprotiv.

 Tiha večina je protiv takvih koji veličaju zločine usraša.

 Uostalom pročitaj ustav RH i ponašaj se sukladno tomu.
Ja pripadam tihoj većini koja je protiv veličanja zločina ustaša, ali obrati pažnju da se toj tihoj većini također gade oni koji pri tome brane druge koljače.
Koljač je koljač. Koljač sa "U" nije ništa veći koljač od onog sa zvijezdom. 
Tito i partizani su, naravno imali neke relativno pozitivne uspjehe. 
Zašto relativne ? Druga tema.
Ali kad razgovaramo o zločinima, Ante je čisti amater spram Josipa. Obična seljačina prema genijalnom koljaču kakav je bio Tito.
A što je najgore - i jedan i drugi su naši. Jebote, čak je i Sora naša :-)
Postigli smo raznolikost da je to strahota jedna.
Nužno je da uvjek imamo vanjskog neprijatelja, očito (to je znao i Tito), inače ćemo se opet međusobno poubijati.
A lijepo je znati da ima i gorih od nas...

Zaboli me za politički dokument kakav je ustav. Ili si čovjek ili nisi. Neće mene ustav zaustaviti niti me osloboditi (niti me zaštititi).
Ja sam uvjek spreman braniti tvoje pravo da kažeš što hoćeš. Možeš li to reći za sebe ?
Nije ni bitno. Možeš me vrijeđati i braniti mi da izrazrazim svoje mišljenje, prijavititi policiji...tvoje pravo. Postoji čak i velika vjerojatnost daa ćeš biti u pravu. Ali ako me hoćeš ubiti bez poštenog suđenja, na osnovu pretpostavljenje krivnje - jebi ga, ti si običan koljač, pa se pozivaj na atifašizam koliko hoćeš...
Ja NISAM VAŠA 
NE ZAVARAVAJ SE KONJINO 

NIKAD . UMRIJET CU RADJE. 
TAKAV NAROD. TAKVI LJUDI , TAKVA BUDAKA KO TI  nek ne pozivaju čestite ljude medu sebe 

To sto ti sebe opravdavaš time da ne veličaš ustase . Ne znaci nista kad odma iza toga pljuješ po necemu STO JE POVIJESNO POZITIVNO. 
PO ANTIFASIZMU. 

TAKAV STQV dovodi mnoge Hrvate na SMETLISTE HISTORIJE. 

NECES ME TAMO DOZVATI. 
GONI SE U PITDU MATERINU SLIJEPCE. 
I TRUNI U TAM ICI SVOJIH LA
Dok je nama Drugarice Sore, Zvezdaši će letiti u more :-)
Antifašizam je OK, koljači nisu.
Pa ti crkni.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Šandor Winnetou 9/3/2019, 22:36

max123 wrote:
Ringo10 wrote:
Problem je također to što mnogi Hrvati ne shvaćaju da cijela ta Bleiburg priča ne dira nikoga izvan Hrvatske.
pa i meni se jebe za zidove i armence,indijance i pakistance.bleiburg je NASA,Hrvatska, tragedija.i mi imao pravo da kukulelecimo do sudnjeg dana.ono ca meni nije jasno,kako si ti prezivio sve te godine medju australskim ustasama sa takvim radikalnim antihrvatskim stavom.to mi nikakko ne ide u glavurdu.ili su se australski Hrvati feminizirali ili si ti pickica tamo miran ko bubica..
australski Hrvati se nisu promjenili,bio tamo i uvjerio se

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Šandor Winnetou 9/3/2019, 22:37

Yehudim wrote:
Eroo wrote:
Sora wrote:
Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
KAd si pobjednik boli te kurac.

A kad si gubitnik možeš samo da pištiš i kukaš. 
Mi smo pobjednici, budaletino. Kukate vi i ne mi...
Štono se kaže, na kraju se šoldi broje.
Pomirite se s tim. A i ne morate, ko vas jebe. :)
Nije kraj dok ero ne veli 

E moj prika ..
Beskrajna je to bitka kpja prestaje kad se slabiji preda ili istrijebi 
A nekako drzim da fasisti moraju biti slsbijih
Fasisti = ustase 

znas zasto su slabiji ? Jer samo slabići lažju oprqvdavaju svoje greske 
Jer su kukavice i pizde 
I izgubit ce uvijrk ponovo 

Ili cemo svi skupa nestati
Svi baš kukavice? Od Vladivostoka do Tirane? To neki virus napa, šta li... :D

 Pa jasno da je tako. Kakav Vladivostok pijanduro ........Staljingrad misliš.

Tamo su se kukavni usraše predali ki zadnje jajare.  Onda obukli druge uniforme, 

one od  slavne Crvene Armije  pa

okrenuli puške protiv dojučeranjih saveznika nacista...........


:^0 :^0 :^0 :^0 :^0 lol! lol! lol! lol! lol!
usraelac srbuhudim opet jede govna velikom kašikom

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by crvenkasti 9/3/2019, 22:46

Ja bih treu zabranio da piše. Srbin je.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Šandor Winnetou 9/3/2019, 22:50

crvenkasti wrote:Ja bih treu zabranio da piše. Srbin je.
tipičan smrdski obrazac, čim ti se nešto ne sviđa ajmo zabranu i ubijanje. Vidi se da si pravi smrdin

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by crvenkasti 9/3/2019, 22:52

tre wrote:
crvenkasti wrote:Ja bih treu zabranio da piše. Srbin je.
tipičan smrdski obrazac, čim ti se nešto ne sviđa ajmo zabranu i ubijanje. Vidi se da si pravi smrdin

Ne volim Srbe. A ti si Srbin. Idi u Srbiju!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by AlfaOmega 10/3/2019, 00:09

tre wrote:
usraelac srbuhudim opet jede govna velikom kašikom
Samo srbuhudim.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Šandor Winnetou 10/3/2019, 00:12

AlfaOmega wrote:
tre wrote:
usraelac srbuhudim opet jede govna velikom kašikom
Samo srbuhudim.
to je činjenica da je srbo ali budući da se prodaje pod usraelca red je da ga tako i oslovljavamo :}

_________________
Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by AlfaOmega 10/3/2019, 00:12

crvenkasti wrote:
tre wrote:
crvenkasti wrote:Ja bih treu zabranio da piše. Srbin je.
tipičan smrdski obrazac, čim ti se nešto ne sviđa ajmo zabranu i ubijanje. Vidi se da si pravi smrdin

Ne volim Srbe. A ti si Srbin. Idi u Srbiju!
Više ne postoje Srbi, sam Srbijanci. Termin Srbin je ukinut jerbo ima negativnu konotaciju. Izaziva osićaj stradanja i patnje.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Oh_Femder 10/3/2019, 00:15

Eroo wrote:
Ringo10 wrote:Problem je također to što mnogi Hrvati ne shvaćaju da cijela ta Bleiburg priča ne dira nikoga izvan Hrvatske.
Nikoga izvan Hrvatske nije briga, ljudi uglavnom nemaju pojma
Koga boli qratz za te izvanka i šta oni misle? 
Upravo tako. Boli nas kurac što ti izvanka misliš  :^0
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu - Page 6 Empty Re: Koruška katolička crkva zabranila mise u Bleiburgu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum