ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 27 of 54 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 40 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Thu 3 Dec - 16:09

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Jedino je čovjek stvoren na sliku Božju. Eto, opet sama pišeš meni u prilog.

Pa ja nigdje nisam ni negirala da je čovjek stvorenje, samo zastupam tezu da je istovremeno i dijete Božje što si ti dokazao u svom razgovorčiću s abenom.  :D
Naime, napisao si, citiram: 

Apropos djece, crkva ih prepušta Božjem milosrđu i moli za njih. Sensus fidei kaže da su spašena, tako mala, bez iznimke.

Dakle, bez iznimke. U času začeća Bog je svakom djetetu bez iznimke udahnuo besmrtnu dušu i ono je tako postalo Njegovo dijete. U trenutku kad su ga u pobačaju ubili, Bog ne pita je li kršteno vodom, željom, mučeništvom, je li nanovorođeno u Duhu, je li hinduist, budist, musliman - ono ide u Raj, kako Crkva uči, jer je naprosto dijete Božje iako nije očišćeno od istočnog grijeha. I tako...  :D



:P   lol!

Mala djeca ne čine grijeh, nevina su, zato ih KC prepušta Božjem milosrđu ... makar ne zna kako bi se spasila kad nisu krštena ni na koji način.

Propustio sam komentirati boldano (crveno): Crkva to ne uči. Ona "se nada", "povjerava tu djecu milosrdnom Bogu", smatra da "postoje snažni temelji za nadu" da su spašena ... iako ne postoji o tome "izričito učenje u Objavi".

Uostalom:

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/cti_documents/rc_con_cfaith_doc_20070419_un-baptised-infants_en.html

Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Thu 3 Dec - 16:19

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:

pa nije henok otpadnik od kc,
nego je skoro cela kc skrenula od svojih načela

http://krugzemaljski.blogspot.hr/2015/11/moze-li-heretik-biti-zupnikom-biskupom.html

aaa... henokov blog... vitlja li još Cantatom Domine, proklinje li nekrštene vodom i baca li još uvijek nerođenu djecu u pakao?
je, pa ne proklinje un, 
samo slijedi autoritet crkve. ča laici i moru činiti nego slušati ča in nezabludivo učiteljstvo govori?

henokova pozicija je najdosljednija, istočni su skrenuli s puta, protestanti su skrenuli s puta, i na kraju je i samo učiteljstvo skrenulo:(

... da biste se s njim dosljedno mogli šprdati ... Duh Sveti nikada ne proklinje

A Isus, može li on? Kako je samo onu smokvu napao ... kao simbol ... nekoga?

Apropos ljutitog Isusa, šalje li on nekada anđele (dobre anđele) da donesu destrukciju, kažnjava li?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Thu 3 Dec - 17:12

metilda wrote:
jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto,

jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu

kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena
.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...

Samsone, vidiš li što se tu sve piše? :| :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Thu 3 Dec - 19:48

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Tko je stvorio Hićinu dušu? – Bog Otac.
Tko ju je udahnuo u Hićino tijelo? – Bog Otac
Tko je otkupio Hićine grijehe? - Bog Krist
Zašto je Hićo izabrao takav život da je doslovno postao entitet zla? – Ne znamo, ali Bog Otac zna.
Tko je vidio Hićinu dušu u trenutku smrti? – Bog Isus Krist, sudac
 
Ergo, što nije jasno?  B-)
 

Sve je jasno, Hitler je tvoj dragi brat u Kristu. pirat

Adolf, sin Božji.  Basketball 



Oni koji Pismo tumače isključivo doslovno po svojim stavovima, misaonom ustrojstvu i generalnom svjetonazoru nisu ništa bolji od Hitlera, zato jer vjeruju u Boga koji je po doslovnom tumačenju Pisma počinio ne samo zločine nego i genocide puno veće i gore od onog Hitlerovog. Razlika između Hitlera i takvih je u osnovi samo u tome što je on zasjeo na vlast i tako dobio priliku oživotvoriti svoje ideje, a oni takvu priliku nisu dobili, ali nemaju nikakvo moralno pravo na kritiku Hitlerovih ideja jer u suštini one njihove nisu ništa moralnije, plemenitije i bolje od Hitlerovih.


Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.
Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...



“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)





... (jer čovjek nije u stanju poput Boga kreirati bilo što iz ničega odnosno ex nihilo pa zato mora uložiti dio sebe u sve što kreira ili bolje rečeno preoblikuje jer se kreacija ionako odnosi samo na stvaranje ex nihilo tipa) kao zaseban duhovni entitet, ali ako mu počne robovati, ako počne robovati svom zlom srcu, umu i psihi, tada ga unutarnja logika takvih zlih duhovnih entiteta jednostavno preuzme i vodi u daljnjom životu nekom svojom unutarnjom lukavošću, kako je to lijepo rekao Hegel za ideje, ka svojem cilju, što je inače i Tolkien lijepo opisao u svojoj trilogiji o Gospodaru prstenova.

Tnx Speare. :) Ipak, nadahnut proslovom Ivanovog Evanđelja, ne mogu se složiti s tobom. A u prilog tvrdnji da su Božja djeca oni koji vjeruju u Sina govore mnogi retci NZ-a, najprije Matejevo Evanđelje, zatim poslanice Rimljanima i Galaćanima a i Jakov i Ivan u svojima isto primjećuju. Uostalom, najbolje je citirati kakav dokument KC da vidimo jesu li svi ljudi djeca Božja, pa krenimo s tim. Evo možeš ti prvi.

U prilog tvrdnji da su djeca Božja svi oni koji čine djela milosrđa stavljam citat iz Mateja, iako sumnjam da će doći do otvrdnulih srdaca, pa kako je moje vrijeme predragocjeno za jalove rasprave večeras ću završiti s njima. A vas "nanovorođene" prepuštam Božjem milosrđu. Ako još uvijek imate oči da vidite, obratite pažnju na podcrtane dijelove gdje se govori o svim narodima, bez razlike, o djelima milosrđa, i o braći Kristovoj jer ih On sam tako naziva. Isto tumačenje vrijedi i za ubijenu i pobačenu djecu: što god učiniste jednomu od ove Njegove najmanje braće Njemu ste učinili.


Posljednji sud, Matej 25, 31-46
 
(31) "Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime, sjest će na prijestolje slave svoje. (32) I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. (33) Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva." (34) "Tada će kralj reći onima sebi zdesna: 'Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! (35) Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; (36) gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.'" (37) "Tada će mu pravednici odgovoriti: 'Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? (38) Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? (39) Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?' (40) A kralj će im odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!'" (41) "Zatim će reći i onima slijeva: 'Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! (42) Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; (43) stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!'" (44) "Tada će mu i oni odgovoriti: 'Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna, ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?' (45) Tada će im on odgovoriti: 'Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.'" (46) "I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni."


Po plodovima ćete ih prepoznati... ja vidim plod mržnje/neprijateljstva prema KC i njenom od Duha Svetoga izabranom papi.
Nadam se da će vas Sin Čovječji prepoznati po dobrim djelima i po dobrim plodovima. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by darla Thu 3 Dec - 21:35

 "...pa kako je moje vrijeme predragocjeno za jalove rasprave večeras ću završiti s njima..."

Mogao si staroj kolegici odgovoriti o Luciferu kao djetetu ljudskom i genezi zlog covjeka, stvarno me zanimalo. Nije te prije sprijecavalo da mi objasnis neke stvari, iako moje znanje o krscanstvu nije nikad bilo na razini tvog znanja, to nije bas nesto novo. Zbilja mislis da nisam u stanju to razumijet, nakon svih nasih razgovora? 

U svakom slucaju, drago mi te vidjet, prijatelju, pa makar i ovako. Budi dobro  :)


Last edited by darla on Thu 3 Dec - 21:38; edited 1 time in total (Reason for editing : falio citat)
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival Fri 4 Dec - 3:08

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto,

jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu

kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena
.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...

Samsone, vidiš li što se tu sve piše? :| :|
Mene od katolika ništa više ne iznenadjuje....možemo uskoro očekivati dogmu o malim letećim medvjedićima koji u zajedništvu s ružičastim jednorozima spašavaju svijet od heretika koji se drže Pisma a zanemaruju apokrife i tradiciju.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 12:33

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Uostalom, najbolje je citirati kakav dokument KC da vidimo jesu li svi ljudi djeca Božja, pa krenimo s tim. Evo možeš ti prvi.

Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva." 

"Zatim će reći i onima slijeva: 'Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim!

Odličan citat meni u prilog - posljednji sud: desno idu spašeni tj. djeca Božja, a lijevo ... :]

Apropos boldanog iz mojeg posta, nisam ni očekivao citat iz kakvog raskošnog crkvenog dokumenta. Jer ne postoji. :W


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 12:38

Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto,

jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu

kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena
.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...

Samsone, vidiš li što se tu sve piše? :| :|
Mene od katolika ništa više ne iznenadjuje....možemo uskoro očekivati dogmu o malim letećim medvjedićima koji u zajedništvu s ružičastim jednorozima spašavaju svijet od heretika koji se drže Pisma a zanemaruju apokrife i tradiciju.

Ali ovo boldano gore niti nije nauk KC.

Dapače, u zadnje vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-egzorcista (prava mala revolucija u Vatikanu), Poljska, Filipini, neke talijanske biskupije - sve redom udvostručuju broj službenih "istjerivača demona".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 12:51

dzepna_venera wrote:Molitva - Page 27 Prayers-for-children

Molitva - Page 27 Jeans1ebay016

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival Fri 4 Dec - 16:58

Le Roi Soleil wrote:
Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto,

jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu

kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena
.

Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...

Samsone, vidiš li što se tu sve piše? :| :|
Mene od katolika ništa više ne iznenadjuje....možemo uskoro očekivati dogmu o malim letećim medvjedićima koji u zajedništvu s ružičastim jednorozima spašavaju svijet od heretika koji se drže Pisma a zanemaruju apokrife i tradiciju.

Ali ovo boldano gore niti nije nauk KC.

Dapače, u zadnje vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-egzorcista (prava mala revolucija u Vatikanu), Poljska, Filipini, neke talijanske biskupije - sve redom udvostručuju broj službenih "istjerivača demona".
Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži, pa ima mnogo opsjednutih tako da istjerivači zloduha takodjer moraju raditi prekovremeno...što se izobrazbe tiče, slažem se da je potrebno znanje o demonologiji ...mi imamo prilično materjala o tome na CD ima....
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 17:15

Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Ali ovo boldano gore niti nije nauk KC.

Dapače, u zadnje vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-egzorcista (prava mala revolucija u Vatikanu), Poljska, Filipini, neke talijanske biskupije - sve redom udvostručuju broj službenih "istjerivača demona".
Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži, pa ima mnogo opsjednutih tako da istjerivači zloduha takodjer moraju raditi prekovremeno...što se izobrazbe tiče, slažem se da je potrebno znanje o demonologiji ...mi imamo prilično materjala o tome na CD ima....

Ima možda neka web stranica da se vidi što imate? Može i na pp.

Zanimljivo mi je promatrati suradnju među raznim Crkvama na području nutarnjeg iscjeljenja i oslobođenja, vođe ove ili one zajednice ne libe se priznati da trebaju savjet ili pomoć drugih, iskusnijih ili pak više specijaliziranih za određena područja demonskog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival Fri 4 Dec - 17:26

Le Roi Soleil wrote:
Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Ali ovo boldano gore niti nije nauk KC.

Dapače, u zadnje vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-egzorcista (prava mala revolucija u Vatikanu), Poljska, Filipini, neke talijanske biskupije - sve redom udvostručuju broj službenih "istjerivača demona".
Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži, pa ima mnogo opsjednutih tako da istjerivači zloduha takodjer moraju raditi prekovremeno...što se izobrazbe tiče, slažem se da je potrebno znanje o demonologiji ...mi imamo prilično materjala o tome na CD ima....

Ima možda neka web stranica da se vidi što imate? Može i na pp.

Zanimljivo mi je promatrati suradnju među raznim Crkvama na području nutarnjeg iscjeljenja i oslobođenja, vođe ove ili one zajednice ne libe se priznati da trebaju savjet ili pomoć drugih, iskusnijih ili pak više specijaliziranih za određena područja demonskog.
Imaš pp
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival Fri 4 Dec - 17:38

Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Samson minival wrote:
Le Roi Soleil wrote:
Ali ovo boldano gore niti nije nauk KC.

Dapače, u zadnje vrijeme se radi na izobrazbi svećenika-egzorcista (prava mala revolucija u Vatikanu), Poljska, Filipini, neke talijanske biskupije - sve redom udvostručuju broj službenih "istjerivača demona".
Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži, pa ima mnogo opsjednutih tako da istjerivači zloduha takodjer moraju raditi prekovremeno...što se izobrazbe tiče, slažem se da je potrebno znanje o demonologiji ...mi imamo prilično materjala o tome na CD ima....

Ima možda neka web stranica da se vidi što imate? Može i na pp.

Zanimljivo mi je promatrati suradnju među raznim Crkvama na području nutarnjeg iscjeljenja i oslobođenja, vođe ove ili one zajednice ne libe se priznati da trebaju savjet ili pomoć drugih, iskusnijih ili pak više specijaliziranih za određena područja demonskog.
Imaš pp
https://i.servimg.com/u/f68/19/00/23/60/image18.jpg
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:38

Isus=ljubav!

Kaj se tu ima za dodavat i raspredat :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:41

Samson minival wrote:



Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži,
Koji Sotona?...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:42

red wolf wrote:
Samson minival wrote:



Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži,
Koji Sotona?...
Kalamarko na Ćupriji :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:43

dzepna_venera wrote:
red wolf wrote:
Samson minival wrote:



Sotona radi prekovremeno jer zna da mu se kraj bliži,
Koji Sotona?...
Kalamarko na Ćupriji :D
Nemojte politiku i ovdje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:48

Ma smijuljim se samo..ne brini..tv gledam samo kao ukras, te laži servirane me ne zanimajo.

Nego...čudim se koliko ima demonske energije na religioznim temama.
Za ne povjerovat. Umjesto ljubavi (poštovanja, prihvaćanja, mira) samo nadmudrivanje. L'katastrofa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:49

dzepna_venera wrote:Ma smijuljim se samo..ne brini..tv gledam samo kao ukras, te laži servirane me ne zanimajo.

Nego...čudim se koliko ima demonske energije na religioznim temama.
Za ne povjerovat. Umjesto ljubavi (poštovanja, prihvaćanja, mira) samo nadmudrivanje. L'katastrofa.
Kakvi demoni i njihove energije...Pa to su gluposti sve...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:55

Glupost je trošiti dragocjeno vrijeme na neproduktivne rasprave. 
A kad su te rasprave u stilu moj Isus je bolji od tvog, onda je to-što? Reci Vukoje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Guest Fri 4 Dec - 19:56

dzepna_venera wrote:Glupost je trošiti dragocjeno vrijeme na neproduktivne rasprave. 
A kad su te rasprave u stilu moj Isus je bolji od tvog, onda je to-što? Reci Vukoje.
Gubitak vremena?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 27 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 54 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 40 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum