ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija rastura

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Srbija rastura Empty Srbija rastura

Post by Hektorović 2/3/2019, 15:18

https://avaz.ba/vijesti/biznis/455025/mustuluk-nismo-posljednji

Prema visini prosječne plaće u jugoistočnoj Evropi, Bosna i Hercegovina se  nalazi na pretposljednjem mjestu.
Prema istraživanju hrvatskih ekonomista, najveću bruto plaću i dalje imaju Slovenci, slijede Hrvatska, Poljska, Češka, Mađarska, Slovačka, BiH i Srbija.
Pritom su jedino u Srbiji, izražene u eurima, plaće danas manje nego što su bile 2008. godine.
Tako je slovenska bruto plaća u prosjeku 1.632 eura, u Hrvatskoj 1.125, u Poljskoj 1.1109, a u Češkoj 1.0883 eura.
Mađari i Slovaci imaju isti prosjek - 993 eura.
Prema statistikama, prosječna bruto plaća u BiH iznosi 690 eura, a u Srbiji 543.



Srbija rastura Slika198
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2019, 15:19

jebote Hrvatska brutto plaća veća od Češke.. 
jesu li ovi iz HDZa normalni?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2019, 15:20

Mi skuplji od Slovačke, a Slovačka ima 50milijardi $ izvoza industrije . Ludilo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by Guest 2/3/2019, 15:20

imas istu tablicu sa NETTO iznosima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by n_razbojnik 2/3/2019, 15:21

Kroacija dominiše!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2019, 15:21

pismejker wrote:imas istu tablicu sa NETTO iznosima?
pa zaključi sam, gdje je bolja netto plaća i troškovi života, u češkoj, slovačkoj ili RH.. gdje je uteklo 10% populaciije u 10godina, u Češkoj ili Slovačkoj, ili u Hrvatskoj i Venezueli

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by epikur37 2/3/2019, 15:21

Samo nas slovenci šiju....


Sljedeće godine uz priljev iz turizma i vladine strateške projekte trebali bi ići još bolje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by abraham 2/3/2019, 15:25

ovo mora da su radile staljinis, ups pardo statisicke sluzbe iz Svedske. Muhahahahhahaha Prosjek u DNRH 1125 EU. Ok jest brutto ali je i bruttalna pizdarija.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by epikur37 2/3/2019, 15:26

Nije ni čudo što sve više ljudi želi doći i raditi upravo u Hrvatsku.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by RayMabus 2/3/2019, 15:28

Osim šta su u Bosni i Srbiji plaće jako niske ovaj graf baš i nepokazuje previše osim tog omjera

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2019, 15:30

abraham wrote:ovo mora da su radile staljinis, ups pardo statisicke sluzbe iz Svedske. Muhahahahhahaha Prosjek u DNRH 1125 EU. Ok jest brutto ali je i bruttalna pizdarija.
pa podaci su točni. 

zašto nitko nemože zaključiti jednostavne stvari, da se čisto radi o poreznom opterećenju. 

pazi mi imamo veće bruto plaće(realni trošak poslodavca koji želi recimo otvoriti tvornicu automobila) nego Slovačka. I veći PDV i veće cijene života a manje neto plaće.

A Slovačka koja ima istu populaciju kao RH(zapravo sada i veću jer se kod nas iselilo kod njih i ne baš), ima najviše proizvedenih automobila po glavi stanovnika. A plaće u autoindustriji idu i do 10 000kn netto. Toliko im dobro ide da uvoze iz Bosne i Srbije i stavljaju ih u tvornice automobila. A imaju "manju bruto plaću".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by RayMabus 2/3/2019, 15:34

AssadNaPodmornici wrote:
abraham wrote:ovo mora da su radile staljinis, ups pardo statisicke sluzbe iz Svedske. Muhahahahhahaha Prosjek u DNRH 1125 EU. Ok jest brutto ali je i bruttalna pizdarija.
pa podaci su točni. 

zašto nitko nemože zaključiti jednostavne stvari, da se čisto radi o poreznom opterećenju. 

pazi mi imamo veće bruto plaće(realni trošak poslodavca koji želi recimo otvoriti tvornicu automobila) nego Slovačka. I veći PDV i veće cijene života a manje neto plaće.

A Slovačka koja ima istu populaciju kao RH(zapravo sada i veću jer se kod nas iselilo kod njih i ne baš), ima najviše proizvedenih automobila po glavi stanovnika. A plaće u autoindustriji idu i do 10 000kn netto. Toliko im dobro ide da uvoze iz Bosne i Srbije i stavljaju ih u tvornice automobila. A imaju "manju bruto plaću".
Da , samo zaboravljaš da zemlje poput Slovačke i Srbije nemaju turizam tj nikakve druge prihode i onda im je politika Rad za šaku riže jedini način da privuću tvornice k sebi

Pa.šta će on u Slovačkoj na livadu dovuć da ima visinu troška rada kao i u Hrvatskoj ? Mora biti niži tu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by darth_vader 2/3/2019, 15:35

epikur37 wrote:Samo nas slovenci šiju....


Sljedeće godine uz priljev iz turizma i vladine strateške projekte trebali bi ići još bolje.


Sendvič od pršuta iz Posedarja i paškog sira ti ne gine...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by epikur37 2/3/2019, 15:35

jasambrend wrote:
epikur37 wrote:Samo nas slovenci šiju....


Sljedeće godine uz priljev iz turizma i vladine strateške projekte trebali bi ići još bolje.


Sendvič od pršuta iz Posedarja i paškog sira ti ne gine...


Po mogućnosti od firme Puntica, imaju sjajne proizvode.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by abraham 2/3/2019, 15:36

AssadNaPodmornici wrote:
abraham wrote:ovo mora da su radile staljinis, ups pardo statisicke sluzbe iz Svedske. Muhahahahhahaha Prosjek u DNRH 1125 EU. Ok jest brutto ali je i bruttalna pizdarija.
pa podaci su točni. 

zašto nitko nemože zaključiti jednostavne stvari, da se čisto radi o poreznom opterećenju. 

pazi mi imamo veće bruto plaće(realni trošak poslodavca koji želi recimo otvoriti tvornicu automobila) nego Slovačka. I veći PDV i veće cijene života a manje neto plaće.

A Slovačka koja ima istu populaciju kao RH(zapravo sada i veću jer se kod nas iselilo kod njih i ne baš), ima najviše proizvedenih automobila po glavi stanovnika. A plaće u autoindustriji idu i do 10 000kn netto. Toliko im dobro ide da uvoze iz Bosne i Srbije i stavljaju ih u tvornice automobila. A imaju "manju bruto plaću".
Ne znam ali znam da mi je kum doktor specijalista i bilo me sram kada je rekao koliko zaradjuje. Uza obitelj mi radi za 3000 kuna i neka su nameti 50% znaci da je brutto oko 750 Eura i takovih je more. Svi koji su stari, bolesni ili iz nekih drugih razloga ne mogu naguliti van su ti koji jos rade. Sistem, jebi ga, moram imati kruh na stolu. Za ostalo bas i nema. Da koliko ja znam ali PDV ne ide ni u kakav izracun prosjecno dohodka ali ide u racun ukupnog poreznog opterecenja. DAkle brutto placa je bez PDV-a.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by debotoijusto 2/3/2019, 15:39

epikur37 wrote:Nije ni čudo što sve više ljudi želi doći i raditi upravo u Hrvatsku.
:D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by darth_vader 2/3/2019, 15:40

epikur37 wrote:
jasambrend wrote:
epikur37 wrote:Samo nas slovenci šiju....


Sljedeće godine uz priljev iz turizma i vladine strateške projekte trebali bi ići još bolje.


Sendvič od pršuta iz Posedarja i paškog sira ti ne gine...


Po mogućnosti od firme Puntica, imaju sjajne proizvode.


Dok ne provan neke tobož španjolsko/talijanske skupe perverzije, pršut iz okolice Imackog je zakon zakona...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by AssadNaPodmornici 2/3/2019, 15:42

abraham wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
abraham wrote:ovo mora da su radile staljinis, ups pardo statisicke sluzbe iz Svedske. Muhahahahhahaha Prosjek u DNRH 1125 EU. Ok jest brutto ali je i bruttalna pizdarija.
pa podaci su točni. 

zašto nitko nemože zaključiti jednostavne stvari, da se čisto radi o poreznom opterećenju. 

pazi mi imamo veće bruto plaće(realni trošak poslodavca koji želi recimo otvoriti tvornicu automobila) nego Slovačka. I veći PDV i veće cijene života a manje neto plaće.

A Slovačka koja ima istu populaciju kao RH(zapravo sada i veću jer se kod nas iselilo kod njih i ne baš), ima najviše proizvedenih automobila po glavi stanovnika. A plaće u autoindustriji idu i do 10 000kn netto. Toliko im dobro ide da uvoze iz Bosne i Srbije i stavljaju ih u tvornice automobila. A imaju "manju bruto plaću".
Ne znam ali znam da mi je kum doktor specijalista i bilo me sram kada je rekao koliko zaradjuje. Uza obitelj mi radi za 3000 kuna i neka su nameti 50% znaci da je brutto oko 750 Eura i takovih je more. Svi koji su stari, bolesni ili iz nekih drugih razloga ne mogu naguliti van su ti koji jos rade. Sistem, jebi ga, moram imati kruh na stolu. Za ostalo bas i nema. Da koliko ja znam ali PDV ne ide ni u kakav izracun prosjecno dohodka ali ide u racun ukupnog poreznog opterecenja. DAkle brutto placa je bez PDV-a.
da brutto plaća je bez pdva-
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by darth_vader 2/3/2019, 15:42

jasambrend wrote:
epikur37 wrote:
jasambrend wrote:
epikur37 wrote:Samo nas slovenci šiju....


Sljedeće godine uz priljev iz turizma i vladine strateške projekte trebali bi ići još bolje.


Sendvič od pršuta iz Posedarja i paškog sira ti ne gine...


Po mogućnosti od firme Puntica, imaju sjajne proizvode.


Dok ne provan neke tobož španjolsko/talijanske skupe perverzije, pršut iz okolice Imackog je zakon zakona...


Španjolski otpada jer ga rade isto ka i oni Istrijani, okinu sve što valja i vele pršut...nema pršuta bez četiri prsta slanine, a da je dobar..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by Eroo 2/3/2019, 15:50

Hektorović wrote:https://avaz.ba/vijesti/biznis/455025/mustuluk-nismo-posljednji

Prema visini prosječne plaće u jugoistočnoj Evropi, Bosna i Hercegovina se  nalazi na pretposljednjem mjestu.
Prema istraživanju hrvatskih ekonomista, najveću bruto plaću i dalje imaju Slovenci, slijede Hrvatska, Poljska, Češka, Mađarska, Slovačka, BiH i Srbija.
Pritom su jedino u Srbiji, izražene u eurima, plaće danas manje nego što su bile 2008. godine.
Tako je slovenska bruto plaća u prosjeku 1.632 eura, u Hrvatskoj 1.125, u Poljskoj 1.1109, a u Češkoj 1.0883 eura.
Mađari i Slovaci imaju isti prosjek - 993 eura.
Prema statistikama, prosječna bruto plaća u BiH iznosi 690 eura, a u Srbiji 543.



Srbija rastura Slika198

Nije u šoldima sve... mora  se bezumlje zamijeniti domoljubljem i tek onda bude bolje. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija rastura Empty Re: Srbija rastura

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum